Setari Cookie-uri

Contraceptivele potrivite

De la: scorpio67, la data 2011-03-30 09:01:02
De la: Mirela_t, la data 2011-03-01 01:50:52
De la: scorpio67, la data 2011-02-19 12:04:55
De la: kudika330686, la data 2011-02-13 23:30:12
De la: Mirela_t, la data 2011-02-09 00:19:17Evoluati oameni buni, a folosi contraceptie nu este un pacat si cu atat mai putin o prostie.
Poate pe vremea mamei era interzis sau considerat un subiect tabu, acum cred ca lumea are o minte mai deschisa si se informeaza inainte.
Eu nu vad nimic rau in a folosi ceva de care ai nevoie, pentru probleme se sanatate sau chiar si pentru preventia unei sarcini. Simplu ca buna ziua pentru cine are urechi sa auda. Pentru restul: nu va aflati unde trebuie!

restul sunt de umplutura sau doar ca sa faca valuri, pentru ca vad ca majoritatea vorbesc doar ca sa se afle in treaba, neavand niciun pic de cunostinte legate de domeniu.
si cred ca majoritatea habar n-au cum este dismenoreea, altfel chiar n-ar mai vorbi fara sa stie.


Tu oi fi vreo somitate in domeniu cu tot cu informatiile tale de pret.
Cu atitudinea asta de ingamfata si incapatanata nu ajungi decat la autolimitare , daca nu chiar undeva mai jos.Drum bun!

Fara suparare, dar daca tot nu esti de acord cu noi si nu-ti convine ce discutam aici, de ce nu ocolesti subiectul? Nu e mai usor asa decat sa injuri si sa ataci fiecare persoana care te contrazice?
In loc sa spui ca provoaca infertilitate mai bine ai spune "Mie mi-au provocat infertilitate".
Am vazut pe alt topic ca ai precizat acest lucru si trebuie sa-ti spun ca daca tu ai patit-o nu inseamna ca toti o vor face. Si gandeste-te si la faptul ca acum nu toata lumea ia Diane, care in general se dau pentru chisturi ovariene.
Revenind la discutia noastra: eu incep sa ma declar foarte multumita de Nuvaring si ma bucur ca nu am ales plasturele pentru ca prietena mea cea mai buna e foarte dezamagita de el.. cica se dezlipeste inainte sa treaca saptamana si nu e tocmai fericita.



Problema mare e ca nu numai mie mi-au provocat infertilirtate dar cu desteptete ca voi e inutil sa se discute .
O sa ajungeti si voi ca mine , chiar o sa imi faca placere sa va vad lamentandu-va pe aici ca aveti probleme de tot felul.Timpul trece pentru toata lumea.

asta-i romanul, sa se bucure el repede si eventual chiar sa-i doreasca raul altuia numai ca sa spuna apoi "ti-am zis eu!!!".
mai penibil de atat se poate? care parte din CEA MAI MICA doza de estrogen n-ai inteles? cu cat mai mica doza, cu atat mai putine efectele adverse! cum poti sa compari un inel vaginal cu Dianele? stii macar ce doza are fiecare? cred ca vorbesti doar ca sa te afli in treaba pentru ca altfel nu-mi pot explica de unde atata rautate
OanaSun
Postat pe 31 Martie 2011 00:56
De la: OanaSun, la data 2011-03-31 00:56:23
De la: scorpio67, la data 2011-03-30 09:01:02
De la: Mirela_t, la data 2011-03-01 01:50:52
De la: scorpio67, la data 2011-02-19 12:04:55
De la: kudika330686, la data 2011-02-13 23:30:12
De la: Mirela_t, la data 2011-02-09 00:19:17Evoluati oameni buni, a folosi contraceptie nu este un pacat si cu atat mai putin o prostie.
Poate pe vremea mamei era interzis sau considerat un subiect tabu, acum cred ca lumea are o minte mai deschisa si se informeaza inainte.
Eu nu vad nimic rau in a folosi ceva de care ai nevoie, pentru probleme se sanatate sau chiar si pentru preventia unei sarcini. Simplu ca buna ziua pentru cine are urechi sa auda. Pentru restul: nu va aflati unde trebuie!

restul sunt de umplutura sau doar ca sa faca valuri, pentru ca vad ca majoritatea vorbesc doar ca sa se afle in treaba, neavand niciun pic de cunostinte legate de domeniu.
si cred ca majoritatea habar n-au cum este dismenoreea, altfel chiar n-ar mai vorbi fara sa stie.


Tu oi fi vreo somitate in domeniu cu tot cu informatiile tale de pret.
Cu atitudinea asta de ingamfata si incapatanata nu ajungi decat la autolimitare , daca nu chiar undeva mai jos.Drum bun!

Fara suparare, dar daca tot nu esti de acord cu noi si nu-ti convine ce discutam aici, de ce nu ocolesti subiectul? Nu e mai usor asa decat sa injuri si sa ataci fiecare persoana care te contrazice?
In loc sa spui ca provoaca infertilitate mai bine ai spune "Mie mi-au provocat infertilitate".
Am vazut pe alt topic ca ai precizat acest lucru si trebuie sa-ti spun ca daca tu ai patit-o nu inseamna ca toti o vor face. Si gandeste-te si la faptul ca acum nu toata lumea ia Diane, care in general se dau pentru chisturi ovariene.
Revenind la discutia noastra: eu incep sa ma declar foarte multumita de Nuvaring si ma bucur ca nu am ales plasturele pentru ca prietena mea cea mai buna e foarte dezamagita de el.. cica se dezlipeste inainte sa treaca saptamana si nu e tocmai fericita.



Problema mare e ca nu numai mie mi-au provocat infertilirtate dar cu desteptete ca voi e inutil sa se discute .
O sa ajungeti si voi ca mine , chiar o sa imi faca placere sa va vad lamentandu-va pe aici ca aveti probleme de tot felul.Timpul trece pentru toata lumea.

asta-i romanul, sa se bucure el repede si eventual chiar sa-i doreasca raul altuia numai ca sa spuna apoi "ti-am zis eu!!!".
mai penibil de atat se poate? care parte din CEA MAI MICA doza de estrogen n-ai inteles? cu cat mai mica doza, cu atat mai putine efectele adverse! cum poti sa compari un inel vaginal cu Dianele? stii macar ce doza are fiecare? cred ca vorbesti doar ca sa te afli in treaba pentru ca altfel nu-mi pot explica de unde atata rautate


Ce are a face inelul vaginal intr-un subiect inceput exact pe efectele Dianelor?
Cea mai mica doza de hormon in plus fata de cele produse de corp afecteaza negativ.
Tanti farmacista forumului poate le stii tu pe toate.Esti doar inca o proasta intr-un lung sir de proaste care cred ca s-au emancipat daca se indoapa cu tampenii. Chiar acum spuse clar si la TV ca din pacate extrem de multe femei incep menopauza din ce in ce mai devreme chiar si la 31 ani si nu la 42 cum ar fi normal cel mai devreme.Asa ca indopati-va cu pastilute cat vreti .Veti deveni la fel de sterpe cum sunteti si la minte.

Postat pe 31 Martie 2011 20:23
Cred ca ai incurcat rau de tot topicurile!
Asta se numeste "contraceptivele potrivite"". Eu am inceput acest topic tocmai pentru a mai intreba lumea ce mai foloseste. Si mi-a fost de mare ajutor pentru ca acum folosesc si eu inelul de care vorbeste OanaSun si din ce zic inclusiv medicii, riscurile sunt cu mult mai mici decat la pastile.
Si nu inteleg de ce o jignesti pe ea, dar tot tu vii sa-ti dai cu parerea ca "Cea mai mica doza de hormon in plus fata de cele produse de corp afecteaza negativ." Daca ar fi asa atunci nu ar mai folosi nimeni asa ceva! Si sunt milioane de femei care nu au avut nimic de la hormonii luati in plus asa ca nu mai face tu pe farmacista!
Ea a venit cu un argument valid, iar tu n-ai facut-o decat stearpa la minte. Asta da contra-argument :)
Daca tot esti off topic atunci macar fii civilizata.
Si ia citeste tu frumusel despre inel, sa vezi ca nici Oana si nici medicii nu spun prostii.
Mirela_t
Postat pe 1 Aprilie 2011 03:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va este frica de moarte? 29 De la: ralukutzza 24 Septembrie 2009 17:27
Anemie, cadere de calciu sau ceva mai grav ? 3 De la: pisicuta_razboinica 4 Martie 2009 14:51
cum se descarca poze pe kudika ? 9 De la: ella_c 7 Martie 2009 22:49
Ce marca de lentile recomandati pentru afectiuni ale ochilor? 1 De la: kudika313241 7 Mai 2014 15:19
Va rog... despre HASIS... 1 De la: princesa_j 17 August 2010 19:37