Setari Cookie-uri

ajutor mam indragostit prea tare

lasal in pace!
a vrut numa sa fie cu tine fizic..mai ales ca nu a vrut sa-ti cunoasca fata si parintii!
cu cit il cauti mai mult cu atit va fugi mai tare! si oricum NU TE VREA!e clar!
cauta un om matur nu un copil care vrea sa copilareasca!
adya38
Postat pe 22 Ianuarie 2011 15:27
... ai, facut toate eforturile posibile al tine langa ,tine..fortat..te-ai, multumit cu frimituri din partea, Lui..te-ai amagit, singura...in ideea de-a avea o, relatie cu aceasta..persoana...El..a fost corect..ti-a, demonstrat permanent...ce vrea de la tine si cat...s-a, lasat cu placere, intretinut...pentru ,ca i-ai permis si ai acceptat cu usurinta toate situatile critice pe care ti le-a ,creat...acum incearca sa te, aduni... sa-ti faci putina, ordine..in viata, ganduri,suflet..si incepe sa-ti ,traiesti cu adevarat propria, viata...
Sibel_16
Postat pe 22 Ianuarie 2011 15:45
De la: Sibel_16, la data 2011-01-22 15:45:03... ai, facut toate eforturile posibile al tine langa ,tine..fortat..te-ai, multumit cu frimituri din partea, Lui..te-ai amagit, singura...in ideea de-a avea o, relatie cu aceasta..persoana...El..a fost corect..ti-a, demonstrat permanent...ce vrea de la tine si cat...s-a, lasat cu placere, intretinut...pentru ,ca i-ai permis si ai acceptat cu usurinta toate situatile critice pe care ti le-a ,creat...acum incearca sa te, aduni... sa-ti faci putina, ordine..in viata, ganduri,suflet..si incepe sa-ti ,traiesti cu adevarat propria, viata...


Mult adevar in spusele tale.Cand un om iti arata clar ca nu te vrea,nu mai are sens sa insisti,oricat de tare te-ar durea...
sufletul_noptii
Postat pe 22 Ianuarie 2011 15:50
Ti-a dat atatea dovezi prin care ti-a aratat ca,de fapt,el vrea o relatie sexuala,nu una de iubire si tu....inima zburdalnica,te-ai ancorat asa de bine in visurile tale,incat n-ai mai vazut realitatea.
Nu-i prea tarziu nici acum,desi iubirea e ca un cancer,..unde se pune face prapad,dar....se poate opera,chiar daca raman semne.Pana la urma,sufletul se regenereaza.
Extirpa-l cat mai repede din sufletul tau,pentru ca ,este foarte clar,nu ai niciun viitor cu el.
Sau,ar mai fi si varianta cealalta:ramai cu el si umileste-te cat poti de mult si cat poti de tare.
Cale de mijloc nu ai,fato!!!
balanta65
Postat pe 22 Ianuarie 2011 16:31
Tantiii,nu te supara pe mine..dar tu te auzi ce spui??!!!ai un copil de 10 ani si umbli cu un pustiulica...vezi-ti de copilul tau ,cauta-ti un barbat matur si lasa dracu viata asta??sau ce exemplu ii daui fetei tale la 10 ani cand mami iese in club(ca presupun ca nu te duce la opera)
asa ca GET OVER IT,LADY!
lilianne
Postat pe 22 Ianuarie 2011 21:19
De la: lilianne, la data 2011-01-22 21:19:48Tantiii,nu te supara pe mine..dar tu te auzi ce spui??!!!ai un copil de 10 ani si umbli cu un pustiulica...vezi-ti de copilul tau ,cauta-ti un barbat matur si lasa dracu viata asta??sau ce exemplu ii daui fetei tale la 10 ani cand mami iese in club(ca presupun ca nu te duce la opera)
asa ca GET OVER IT,LADY!
...ce aspra,esti...nu, vezi ca" Tanti"....sufera?....
Sibel_16
Postat pe 23 Ianuarie 2011 08:50
De la: cristinanmr, la data 2011-01-15 14:49:51eu am 30 el 24 suntem impreuna de 1 an ,dar in ultimul timp sa schimbat tare mult ,ma cam neglijeaza .-Neam cunoscut pe un site neam vazut neam placut am facut dragoste ,totul a fost frumos dar in viata mea exista un copil de 10 ani dintro fosta casnicie si asta se intampla ca dupa o luna sa ai spun ca am un copil ,am trecut si peste asta ar de atunci eu cred ca el sa speriat ff tare ,deageaba a zis el ac a avut numai gagici care a depasit 40 de ani .Ami doresc tare mult sa ma mut cu el dar el mia zis (vreau sa copilaresc inca) asa vrea mai multe de la el dar mie asa greu el nu vrea decat o femeie care sa stea drept in fata lui .Am vrut sa ai cunosc parinti mia zis ca nu-i timpul potrivit dupa un an dar cand .Sa nu mai vb ca nici pe fata mea nu a cunoscuto sa nu mai vb de parinti .De o saptamana el aspus ca e cazul sa nu mai fim impreuna eu lam prins ca ma inselat la-am iertat ,ne fii prima oara dar cand a venit timpul meu sa ma ierte pe mine nu a facuto .as vrea sa fie altfel sa ma inteleaga sa ami dovedeasca ca ma iubeste asa cum si eu iam dovedit dar pana la urma de o saptamana stam despartiti mai pe intelesul altora am vrut SA CUMPAR FERICIREA .as vrea sa ma intorc la el zicetimi ce sa fac


Ce sa faci? Vezi-ti de copil mai intai si cauta-ti un barbat bun care sa-ti iubeasca si copilul si sa vrea o familie cu voi doi.Omul ala are si el dreptea lui.La 24 de ani sa se trezeasca cu o familie pe cap pe care inca nu si-o doreste e prea mult pentru el.Lasa-l in plata lui si cauta unul mai matur in stare sa accepte niste responsabilitati .

Postat pe 23 Ianuarie 2011 09:01
te asigur eu ca doar sex vrea sau a vrut de la tine.nu te mai umili.apoi daca l-ai iertat de multe ori ca te-a inselat ce ai sa faci sa il lasi sa te insele toata viata si sa traiesti o mizerie de viata?apoi ai zis ca si tu ai gresit si el nu te-a iertat dar nu inteleg in ce privinta ai gresit?ai inselat si tu sau cum?si unde faceati sex?pe afara?sau unde?la hotel?la tufis?daca era la tine acasa iti vedea sigur fata.daca era la el ii vedeai sigur parintii deci?sau sta el singur?ti-ai lasat fata singura sa mergi la el doar sa ti-o pui?daca ai facut asta nu ai minte.sa lasi fata singura ..un copil poate face multe traznai si sa fie ranit din astea daca nu e nimeni sa il indrume si sa ii interzica.vezi ca ti-ai neglijat fetita ceea ce reprezinta cel mai important gand acum pt tine.sex nu gasesti?mai intra pe net si ai sa gasesti barbati divortati si cu copii dar de varsta ta.lasa pustaniii femeie.te dai la carne frageda?lasa-i ca si tu ai fost ca ei si stii f bn ca la varsta aia nu ai chef de nimic.aaa ca tu ai facut totusi o greseala si prea devreme te-ai luat e doar treaba ta.
apropo de asta vorbeam si un pic din proprie experienta.nu sunt icoana de biserica, regret ce am facut dar e mai bn asa decat sa fi trait fara sa iubesc.si eu am avut o fata si aveam 22 de ani cam asa parca si a fost si ea la fel ca tine maritata etc.culmea ea are cam tot 30 de ani sper sa nu fii tu aia:))). da prima data am incercat sa o cuceresc, sa ma aproprii de ea, etc...a fost bine pana ce dupa 2 luni am descoperit ca are baiat...am mai continuat asa facand doar sex ca na doar nu era sa stau pe uscat insa in momentul cand ea a inceput sa imi zica de chestii serioase sa ma intrebe de sentimente parca nu puteam sa o mint si am ales sa dau inapoi.adica m-am racit si cam atat.sper ca ai inteles ceva din aceasta poveste.o zi buna.
extravagant
Postat pe 23 Ianuarie 2011 10:29
Am scris un mesaj dar nu mi sa postat poate ca era prea vulgar...o sa încerc mai finut....faaaa debatato copilul ce a fãcut in timpul asta?tu te gindesti la p...a si ți bati joc de copil...mai ai si tupeu...pai ãla cei poate oferi?cred ca e mai constient decit tine de responsabilitatile in care se implica inconstiento...
kudika330764
Postat pe 23 Ianuarie 2011 10:54
Unele femei fug de dracu ( dintr-o casnicie) si dau de tat'su.......gresesc la infinit.
Habar nu am de ce nu-si vede de copila ei si de altele.....chiar ar avea alte ocupatii decat sa " dreseze" pustani.
Nu inteleg de ce nu-si cauta un barbat adevarat, unbla cu pustani.
........in fine, unele nici in al 13-lea ceas nu-s lucide.
stem_29
Postat pe 23 Ianuarie 2011 11:05
De la: stem_29, la data 2011-01-23 11:05:22Unele femei fug de dracu ( dintr-o casnicie) si dau de tat'su.......gresesc la infinit.
Habar nu am de ce nu-si vede de copila ei si de altele.....chiar ar avea alte ocupatii decat sa " dreseze" pustani.
Nu inteleg de ce nu-si cauta un barbat adevarat, unbla cu pustani.
........in fine, unele nici in al 13-lea ceas nu-s lucide.
E mai buna p.ta decit maicuta...sint ok cu divortul,escapade..fiecare trebuie sa traiasa dar toate pina la copii...nu intereseazã pe nimeni cu cine cind unde....dar copilul...asta e o nenorocita care a fcut copilul probabil tot dintro dragoste de asta nebuna...sincer îmi vine sa vomit
kudika330764
Postat pe 23 Ianuarie 2011 11:11
De la: stem_29, la data 2011-01-23 11:05:22Unele femei fug de dracu ( dintr-o casnicie) si dau de tat'su.......gresesc la infinit.
Habar nu am de ce nu-si vede de copila ei si de altele.....chiar ar avea alte ocupatii decat sa " dreseze" pustani.
Nu inteleg de ce nu-si cauta un barbat adevarat, unbla cu pustani.
........in fine, unele nici in al 13-lea ceas nu-s lucide.

copilul...pt f multe femei, copilul este un accident si-l trateaza ca atare...daca nu-l arunca la orfelinat, il uita in ograda bunicilor, ca pe-un accesoriu nedorit...iar dupa o anumita varsta, se minuneaza de ce copilul o trateaza cu fundul si o abandoneaza intr-un azil...deh, viata e o roata care se si invarte culmea...asta ar trebui sa stie doamna care alearga dupa scule mai tinere sau mai putin tinere
miss_darine
Postat pe 23 Ianuarie 2011 11:13
De la: miss_darine, la data 2011-01-23 11:13:42
De la: stem_29, la data 2011-01-23 11:05:22Unele femei fug de dracu ( dintr-o casnicie) si dau de tat'su.......gresesc la infinit.
Habar nu am de ce nu-si vede de copila ei si de altele.....chiar ar avea alte ocupatii decat sa " dreseze" pustani.
Nu inteleg de ce nu-si cauta un barbat adevarat, unbla cu pustani.
........in fine, unele nici in al 13-lea ceas nu-s lucide.

copilul...pt f multe femei, copilul este un accident si-l trateaza ca atare...daca nu-l arunca la orfelinat, il uita in ograda bunicilor, ca pe-un accesoriu nedorit...iar dupa o anumita varsta, se minuneaza de ce copilul o trateaza cu fundul si o abandoneaza intr-un azil...deh, viata e o roata care se si invarte culmea...asta ar trebui sa stie doamna care alearga dupa scule mai tinere sau mai putin tinere

...asa e viata e o roata
kudika195501
Postat pe 23 Ianuarie 2011 11:16
Coco_2
Postat pe 23 Ianuarie 2011 11:18
ms de rasp dar nu va intelege sau nu va face diferenta de cine al iubeste si cine nu ,cand asi va da seama o sa fie prea tarziu ,eu ma retarg incet incet
cristinanmr
Postat pe 23 Ianuarie 2011 12:09
in primul rand eu in povestea mea ,nu am spus ca vreau pt ca sa i ofere copilulu meu ,el asi va da seama de el si ce inseaman o relatie cu o femeie
cristinanmr
Postat pe 23 Ianuarie 2011 12:55
De la: cristinanmr, la data 2011-01-23 12:55:03in primul rand eu in povestea mea ,nu am spus ca vreau pt ca sa i ofere copilulu meu ,el asi va da seama de el si ce inseaman o relatie cu o femeie


Fraza asta tradusa ar fi...?
Barbie30_
Postat pe 23 Ianuarie 2011 13:11
De la: cristinanmr, la data 2011-01-23 12:09:10ms de rasp dar nu va intelege sau nu va face diferenta de cine al iubeste si cine nu ,cand asi va da seama o sa fie prea tarziu ,eu ma retarg incet incet


Esti cumva ruda cu tipa din filmuletul asta?http://www.youtube.com/watch?v=mLl9Q47e7bQ
Barbie30_
Postat pe 23 Ianuarie 2011 13:17
De la: cristinanmr, la data 2011-01-15 14:49:51eu am 30 el 24 suntem impreuna de 1 an ,dar in ultimul timp sa schimbat tare mult ,ma cam neglijeaza .-Neam cunoscut pe un site neam vazut neam placut am facut dragoste ,totul a fost frumos dar in viata mea exista un copil de 10 ani dintro fosta casnicie si asta se intampla ca dupa o luna sa ai spun ca am un copil ,am trecut si peste asta ar de atunci eu cred ca el sa speriat ff tare ,deageaba a zis el ac a avut numai gagici care a depasit 40 de ani .Ami doresc tare mult sa ma mut cu el dar el mia zis (vreau sa copilaresc inca) asa vrea mai multe de la el dar mie asa greu el nu vrea decat o femeie care sa stea drept in fata lui .Am vrut sa ai cunosc parinti mia zis ca nu-i timpul potrivit dupa un an dar cand .Sa nu mai vb ca nici pe fata mea nu a cunoscuto sa nu mai vb de parinti .De o saptamana el aspus ca e cazul sa nu mai fim impreuna eu lam prins ca ma inselat la-am iertat ,ne fii prima oara dar cand a venit timpul meu sa ma ierte pe mine nu a facuto .as vrea sa fie altfel sa ma inteleaga sa ami dovedeasca ca ma iubeste asa cum si eu iam dovedit dar pana la urma de o saptamana stam despartiti mai pe intelesul altora am vrut SA CUMPAR FERICIREA .as vrea sa ma intorc la el zicetimi ce sa fac








... alta curca ... unde naiba au astea creierul ? ...
marco918
Postat pe 23 Ianuarie 2011 13:22
De la: marco918, la data 2011-01-23 13:22:35
De la: cristinanmr, la data 2011-01-15 14:49:51eu am 30 el 24 suntem impreuna de 1 an ,dar in ultimul timp sa schimbat tare mult ,ma cam neglijeaza .-Neam cunoscut pe un site neam vazut neam placut am facut dragoste ,totul a fost frumos dar in viata mea exista un copil de 10 ani dintro fosta casnicie si asta se intampla ca dupa o luna sa ai spun ca am un copil ,am trecut si peste asta ar de atunci eu cred ca el sa speriat ff tare ,deageaba a zis el ac a avut numai gagici care a depasit 40 de ani .Ami doresc tare mult sa ma mut cu el dar el mia zis (vreau sa copilaresc inca) asa vrea mai multe de la el dar mie asa greu el nu vrea decat o femeie care sa stea drept in fata lui .Am vrut sa ai cunosc parinti mia zis ca nu-i timpul potrivit dupa un an dar cand .Sa nu mai vb ca nici pe fata mea nu a cunoscuto sa nu mai vb de parinti .De o saptamana el aspus ca e cazul sa nu mai fim impreuna eu lam prins ca ma inselat la-am iertat ,ne fii prima oara dar cand a venit timpul meu sa ma ierte pe mine nu a facuto .as vrea sa fie altfel sa ma inteleaga sa ami dovedeasca ca ma iubeste asa cum si eu iam dovedit dar pana la urma de o saptamana stam despartiti mai pe intelesul altora am vrut SA CUMPAR FERICIREA .as vrea sa ma intorc la el zicetimi ce sa fac








... alta curca ... unde naiba au astea creierul ? ...

...nah...a incercat femeia marea cu degetul ...a facut-o sa se simta apreciata...si ...zbang!!!...ea cu capul de pereti...si pot sa pun pariu ca atunci cand altii au vrut sa-i arate realitatea, le-a dat cu tifla la toti zicand ca nu e cazul ei...asta e...asa sunt femeile...n-ai ce le face (de un lucru sunt curios, renuntarea la casnicie a fost cauzata de cel care i-a tras teapa?)
kudika195501
Postat pe 23 Ianuarie 2011 13:30
... poate fi o varianta ... cea mai penibila daaar ...
marco918
Postat pe 23 Ianuarie 2011 16:01
trebuia sa-i spui deodata ca ai copil,dar cind a aflat s-a speriat si a fugit socoteste-o ca o aventura urita si cauta ceva mai nobil si mai curat
kudika224927
Postat pe 23 Ianuarie 2011 16:18
De la: marco918, la data 2011-01-23 13:22:35
De la: cristinanmr, la data 2011-01-15 14:49:51eu am 30 el 24 suntem impreuna de 1 an ,dar in ultimul timp sa schimbat tare mult ,ma cam neglijeaza .-Neam cunoscut pe un site neam vazut neam placut am facut dragoste ,totul a fost frumos dar in viata mea exista un copil de 10 ani dintro fosta casnicie si asta se intampla ca dupa o luna sa ai spun ca am un copil ,am trecut si peste asta ar de atunci eu cred ca el sa speriat ff tare ,deageaba a zis el ac a avut numai gagici care a depasit 40 de ani .Ami doresc tare mult sa ma mut cu el dar el mia zis (vreau sa copilaresc inca) asa vrea mai multe de la el dar mie asa greu el nu vrea decat o femeie care sa stea drept in fata lui .Am vrut sa ai cunosc parinti mia zis ca nu-i timpul potrivit dupa un an dar cand .Sa nu mai vb ca nici pe fata mea nu a cunoscuto sa nu mai vb de parinti .De o saptamana el aspus ca e cazul sa nu mai fim impreuna eu lam prins ca ma inselat la-am iertat ,ne fii prima oara dar cand a venit timpul meu sa ma ierte pe mine nu a facuto .as vrea sa fie altfel sa ma inteleaga sa ami dovedeasca ca ma iubeste asa cum si eu iam dovedit dar pana la urma de o saptamana stam despartiti mai pe intelesul altora am vrut SA CUMPAR FERICIREA .as vrea sa ma intorc la el zicetimi ce sa fac








... alta curca ... unde naiba au astea creierul ? ...


Cine-a zis ca au ?????!!!!!
mariana_o
Postat pe 23 Ianuarie 2011 16:21
De la: mariana_o, la data 2011-01-23 16:21:52
De la: marco918, la data 2011-01-23 13:22:35
De la: cristinanmr, la data 2011-01-15 14:49:51eu am 30 el 24 suntem impreuna de 1 an ,dar in ultimul timp sa schimbat tare mult ,ma cam neglijeaza .-Neam cunoscut pe un site neam vazut neam placut am facut dragoste ,totul a fost frumos dar in viata mea exista un copil de 10 ani dintro fosta casnicie si asta se intampla ca dupa o luna sa ai spun ca am un copil ,am trecut si peste asta ar de atunci eu cred ca el sa speriat ff tare ,deageaba a zis el ac a avut numai gagici care a depasit 40 de ani .Ami doresc tare mult sa ma mut cu el dar el mia zis (vreau sa copilaresc inca) asa vrea mai multe de la el dar mie asa greu el nu vrea decat o femeie care sa stea drept in fata lui .Am vrut sa ai cunosc parinti mia zis ca nu-i timpul potrivit dupa un an dar cand .Sa nu mai vb ca nici pe fata mea nu a cunoscuto sa nu mai vb de parinti .De o saptamana el aspus ca e cazul sa nu mai fim impreuna eu lam prins ca ma inselat la-am iertat ,ne fii prima oara dar cand a venit timpul meu sa ma ierte pe mine nu a facuto .as vrea sa fie altfel sa ma inteleaga sa ami dovedeasca ca ma iubeste asa cum si eu iam dovedit dar pana la urma de o saptamana stam despartiti mai pe intelesul altora am vrut SA CUMPAR FERICIREA .as vrea sa ma intorc la el zicetimi ce sa fac








... alta curca ... unde naiba au astea creierul ? ...


Cine-a zis ca au ?????!!!!!






... probabil ca se bazeaza doar pe creierul ovului pe care il elibereaza odata pe luna ...

marco918
Postat pe 23 Ianuarie 2011 16:25
La varsta ta ar trebui sa ai un pic de minte.Bleah...ma ia de la stomac ceva...Mi-ar fii jena sa cer sfaturi pt asa ceva si sa nu-ti pui mintea la contributie...
florycycamititica
Postat pe 23 Ianuarie 2011 19:31
De la: cristinanmr, la data 2011-01-15 14:49:51eu am 30 el 24 suntem impreuna de 1 an ,dar in ultimul timp sa schimbat tare mult ,ma cam neglijeaza .-Neam cunoscut pe un site neam vazut neam placut am facut dragoste ,totul a fost frumos dar in viata mea exista un copil de 10 ani dintro fosta casnicie si asta se intampla ca dupa o luna sa ai spun ca am un copil ,am trecut si peste asta ar de atunci eu cred ca el sa speriat ff tare ,deageaba a zis el ac a avut numai gagici care a depasit 40 de ani .Ami doresc tare mult sa ma mut cu el dar el mia zis (vreau sa copilaresc inca) asa vrea mai multe de la el dar mie asa greu el nu vrea decat o femeie care sa stea drept in fata lui .Am vrut sa ai cunosc parinti mia zis ca nu-i timpul potrivit dupa un an dar cand .Sa nu mai vb ca nici pe fata mea nu a cunoscuto sa nu mai vb de parinti .De o saptamana el aspus ca e cazul sa nu mai fim impreuna eu lam prins ca ma inselat la-am iertat ,ne fii prima oara dar cand a venit timpul meu sa ma ierte pe mine nu a facuto .as vrea sa fie altfel sa ma inteleaga sa ami dovedeasca ca ma iubeste asa cum si eu iam dovedit dar pana la urma de o saptamana stam despartiti mai pe intelesul altora am vrut SA CUMPAR FERICIREA .as vrea sa ma intorc la el zicetimi ce sa fac


cred ca cel mai tare te doare faptul ca nu te vrea .nu ca nu-l mai ai.........practic daca vrei o relatie cauta pe cineva care sa vrea si el o relatie.............nu ma leg de varsta ci doar de mentalitate ,stil de viata si nevoi
kudika1979
Postat pe 24 Ianuarie 2011 08:17
De la: cristinanmr, la data 2011-01-23 12:09:10ms de rasp dar nu va intelege sau nu va face diferenta de cine al iubeste si cine nu ,cand asi va da seama o sa fie prea tarziu ,eu ma retarg incet incet



Nu draga mea, nu-si va da seama.
El are 24 de ani, un barbat se poate insura si la 35 cu o fata de 20, tu cand el o sa aiba 35 de ani, o sa ai 46, deci?.......el n-are cum sa judece asa cum o faci tu acum pt. ca mai are timp de " zburdat", probabil ca nici prin cap nu-i trece sa-si intemeieze inca o familie......ce sa mai amintim ca tu esti cu N ani mai mare decat el, si ai fetita de 10 ani.
Imi pare rau de situatia in care esti, insa tu ar trebui sa-ti cauti un barbat de anii tai, poate chiar cu obligatii ca ale tale, ca sa poti sa fii inteleasa.
Vremea cluburilor si a discotecilor pt. o femeie singura ca tine cu un copil a cam trecut.......Tu daca-ti gasesti unul de anii tai, poti sa mergi la " cluburi" care se preteaza familistilor, mai o poveste intr-un cerc restrans, mai un concediu cu copiii si familia......cam astea's ocupatiile unei femei cu obligatii, fie ca are sau nu are sot.
stem_29
Postat pe 24 Ianuarie 2011 09:09

uita-l , el vrea doar sex fara obligatii sau incorsetari .Tu 30 de ani , el 24 si te joaca pe degete , credeai ca ai dat lovitura ? El vrea doar distractie la orizontala , nici nu ti-a vazut fata intr-un an de relatie , sau nu v-ati cunoscut parintii , e clar.Lasa-l in pace si cauta unul cel putin de varsta ta , daca are si copii sau copil , asa cat de cat ai garantia ca vrea ceva serios , nu numai un schimb discret si constant de fluide .
banalulanonim
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:30
Tantiii,nu te supara pe mine..dar tu te auzi ce spui??!!!ai un copil de 10 ani si umbli cu un pustiulica...vezi-ti de copilul tau ,cauta-ti un barbat matur si lasa dracu viata asta??sau ce exemplu ii daui fetei tale la 10 ani cand mami iese in club(ca presupun ca nu te duce la opera)
asa ca GET OVER IT,LADY![/quote] ...ce aspra,esti...nu, vezi ca" Tanti"....sufera?....[/quote]


Hai mai!La varsta ei ar trebui sa aiba alte preocupari,sincer!nu zic,e ceva normal sa se indragosteasca dar totusi cu un copil asa mare accepta magariile oricarui putulica??!!!Sincer cred ca ea cauta altceva..Really
lilianne
Postat pe 24 Ianuarie 2011 18:26
De la: cristinanmr, la data 2011-01-15 14:49:51eu am 30 el 24 suntem impreuna de 1 an ,dar in ultimul timp sa schimbat tare mult ,ma cam neglijeaza .-Neam cunoscut pe un site neam vazut neam placut am facut dragoste ,totul a fost frumos dar in viata mea exista un copil de 10 ani dintro fosta casnicie si asta se intampla ca dupa o luna sa ai spun ca am un copil ,am trecut si peste asta ar de atunci eu cred ca el sa speriat ff tare ,deageaba a zis el ac a avut numai gagici care a depasit 40 de ani .Ami doresc tare mult sa ma mut cu el dar el mia zis (vreau sa copilaresc inca) asa vrea mai multe de la el dar mie asa greu el nu vrea decat o femeie care sa stea drept in fata lui .Am vrut sa ai cunosc parinti mia zis ca nu-i timpul potrivit dupa un an dar cand .Sa nu mai vb ca nici pe fata mea nu a cunoscuto sa nu mai vb de parinti .De o saptamana el aspus ca e cazul sa nu mai fim impreuna eu lam prins ca ma inselat la-am iertat ,ne fii prima oara dar cand a venit timpul meu sa ma ierte pe mine nu a facuto .as vrea sa fie altfel sa ma inteleaga sa ami dovedeasca ca ma iubeste asa cum si eu iam dovedit dar pana la urma de o saptamana stam despartiti mai pe intelesul altora am vrut SA CUMPAR FERICIREA .as vrea sa ma intorc la el zicetimi ce sa fac

Buna seara,
Draga mea,
In primul rand, tragi la o caruta care nu e a ta. Am sa-ti explic si de ce:
1. In primul rand ca relatia voastra inteleg ca a inceput cu lucruri spuse pe jumatate si ca fiecare dintre voi ati descoperit pe parcurs date noi despre celalat. Ceea ce nu e OK, mai ales atunci cand este vorba de un copil.
2. In al doilea rand, nu tu trebuia sa vrei sa ii cunosti parintii ci el trebuia sa iti propuna acest lucru daca relatia ar fi ajuns pana in acel stadiu. Disperarea cu care te-ai agatat de el, in mod sigur l-a speriat. Ai vrut sa-l determini sa-si asume responsabilitati - copil, casatorie - pentru care nu era pregatit.
3. Fascinatia pe care o persoana o poate exercita pe net nu este aceeasi niciodata cu starea pe care o ai vis-a-vis de o persoana atunci cand stai fata in fata. Chiar daca la voi a fost mai mult de atat, doar fascinatia reciproca initiala, v-a determinat sa mergeti mai departe - asta e valabil mai ales in cazul lui.
4. Un barbat la 24 de ani care nu a fost niciodata casatorit, cu greu - cu foarte mare greu - daca nu e vorba de iubire sincera si profunda, va accepta sa se casatoreasca cu o femeie cu 6 ani mai mare care are si un copil. Asta nu e parerea mea, este experienta de viata. nu in ultimul rand fundamentata pe realitatea ca barbatii se maturizeaza mai greu si tot la fel accepta responsabilitati care nu sunt in mod direct ale lor.
5. Degeaba vrei tu sa te iubeasca, crede-ma ca pentru o relatie, pentru iubire, e nevoie de 2.
Nu mai fi atat de disperata si incearca sa pui in existenta ta si putina ratiune si un strop de pragmatism. Esti femeie si mama, ai niste responsabilitati majore, mai ales pentru copilul tau. El trebuie sa fie pe primul plan, nu tu. Daca ai gresit odata, invata ceva si din relatia din care ai ramas cu copilul si nu te mai fa sa suferi si a doua oara.
In afara de asta, cred ca trebuie sa ai mai multa rabdare si sa acorzi mai multa atentie copilului care, inteleg ca nu sta cu tine si care, in mod sigur te iubeste. Pentru el, in viitor trebuie sa iti construiesti un camin in care, cu putin noroc se vor strecura si iubirea si fericirea pe care ti le doresti atat de mult. dar, pentru asta e nevoie de rabdare, daca vei da din nou lucrurile peste cap, asa cum ai facu acum, vei reusi sa faci toata viata ta si a copilului nefericita. Sunt sigur ca nu asta vrei.
Crede-ma ca stiu ce spun, eu nu am lipsit nici o zi din viata copiilor mei care au acum 23, respectiv 21 de ani si crede-ma ca a meritat si am reusit sa fiu si fericit pentru ca...am avut rabdare si am stiut sa imi recunosc greselile si sa invat din ele.
Nu ti-am scris toate astea ca pe o teorie ci ca pe un sfat, pentru ca ma gandesc la bietul copil si la tine si stiu ca meritati mai mult decat disperarea ta de acum. ma rog la Dumnezeu sa te lumineze si sa ai rabdare, sa iei decizii intelepte si sa-i lasi intr-adevar pe tinerii barbati sa-si traiasca viata de la capat si daca mai vor sa copilareasca, s-o faca. Asa e normal.

Mult succes si intelepciune! S-auzim de bine!
Mult succes! sa
gigi_oprea
Postat pe 24 Ianuarie 2011 23:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diferenta de varsta 5 De la: tinniy 5 August 2009 10:53
cat de bun este la pat ? 61 De la: Diavolyta_ 10 Mai 2009 23:33
iubire inposibila 2 De la: DiavolytaTa 25 Martie 2009 18:55
am gasit perechea potrivita...dar nu am ales-o pe ea... 60 De la: celynny 5 Iulie 2009 10:22
ce sa fac? ajutor 5 De la: anastasia_m 11 August 2010 18:38