Setari Cookie-uri

silita sa intru intr-o relatie

Buna.Am 21 de ani si v-as ruga sa-mi dati niste sfaturi cele care ati trecut prin asa ceva. Sunt studenta, sunt casatorita de 2 ani cu un barbat pe care il iubesc foarte mult.De cand am inceput facultatea am un coleg care se tot tine dupa mine, efectiv nu ma lasa in pace deloc:pune mana pe mine tot imi zice sa avem o relatie dar eu nu vreau lucrul acesta pentru ca-mi iubesc mult sotul;spune tot timpul ca vrea s-o facem ca-s buna etc. problema e ca nu stiu cum sa scap de el cum sa-i spun ca nu vreau sa am de-a face cu el;i-am tot spus ca nu vreau sa fiu cu el ca-mi iubesc sotul dar tot insista. Cum sa procedez sa-i spun intr-un mod mai diplomat?
deeadeutza99
Postat pe 16 Ianuarie 2011 12:11
Dupa ce i-ai spus de "n" ori mai vrei sa fi diplomata? Ori nu esti foarte hotarata cand ii spui ori ceva din comportamentul tau il face sa continue. Eu daca ii spun unui tip sa ma lase in pace crede-ma ca nu se mai apropie in veci
Barbie30_
Postat pe 16 Ianuarie 2011 12:15
İn situatii de genul nu ex diplomatie decit daca vrei ºa ridici coada:)))e ceva de genul nu mai fa ca imı place:))))
kudika330764
Postat pe 16 Ianuarie 2011 12:16
lasama dracului on pace nu intelegi ca sunt casatorita?
si in sec urmatoate un pumn in fata
mai diplomatic nu cred ca se poate
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 12:16
De la: deeadeutza99, la data 2011-01-16 12:11:50Buna.Am 21 de ani si v-as ruga sa-mi dati niste sfaturi cele care ati trecut prin asa ceva. Sunt studenta, sunt casatorita de 2 ani cu un barbat pe care il iubesc foarte mult.De cand am inceput facultatea am un coleg care se tot tine dupa mine, efectiv nu ma lasa in pace deloc:pune mana pe mine tot imi zice sa avem o relatie dar eu nu vreau lucrul acesta pentru ca-mi iubesc mult sotul;spune tot timpul ca vrea s-o facem ca-s buna etc. problema e ca nu stiu cum sa scap de el cum sa-i spun ca nu vreau sa am de-a face cu el;i-am tot spus ca nu vreau sa fiu cu el ca-mi iubesc sotul dar tot insista. Cum sa procedez sa-i spun intr-un mod mai diplomat?
..deci ...respectivul iti spune-n fata ca dupa parerea lui esti o c--va, iar tu nu te simti ofensata ,vrei ....diplomatie...
cristinxxx
Postat pe 16 Ianuarie 2011 12:26
Ba eu zic sa nu iei in seama sfaturile anterioare si sa faci cum iti zic eu : lasa-te cucerita, mergeti si inchiriati o camera, faceti... (nah'... ca nu imi mai amintesc ce se face acolo ), iar apoi, dupa ce el va mai adauga o crestatura pe marginea patului... te va lasa in pace. Crede-ma... e singura solutie, altfel baietii de azi se lasa cu greu...
alegro6543
Postat pe 16 Ianuarie 2011 13:00
Pai.. ce fel de barbat ti-ai luat daca nu te protejeaza.. hai ca am inteles-o pe asta cu iubirea... dar va trebui sa lupte s-o pastreze. Vorbeste cu sotiorul de problemele tale..in ultima speta, desi cred ca o femeie puternica poate sa confrunte asemenea situatii...nush ii impingi o palma ceva, nu trebuie sa doara neaparat ca si asa e porc, dar se va simti umulit si doare mai mult,sa vada toata lumea cat de prost e.Deobicei orice nas, isi gaseste nasul..asa ca pune un baiat mai mare sa-l scuture
Gicutza_
Postat pe 16 Ianuarie 2011 13:53
De la: Gicutza_, la data 2011-01-16 13:53:30Pai.. ce fel de barbat ti-ai luat daca nu te protejeaza.. hai ca am inteles-o pe asta cu iubirea... dar va trebui sa lupte s-o pastreze. Vorbeste cu sotiorul de problemele tale..in ultima speta, desi cred ca o femeie puternica poate sa confrunte asemenea situatii...nush ii impingi o palma ceva, nu trebuie sa doara neaparat ca si asa e porc, dar se va simti umulit si doare mai mult,sa vada toata lumea cat de prost e.Deobicei orice nas, isi gaseste nasul..asa ca pune un baiat mai mare sa-l scuture



Daca vroia cu adevarat sa scape de el pana acum reusea,probabil o dezarmeaza faptul ca cineva o place atat de mult si ala nu e sotul ei.E ceva de genul "lasa-ma imi place!".
Barbie30_
Postat pe 16 Ianuarie 2011 14:00
De la: deeadeutza99, la data 2011-01-16 12:11:50Buna.Am 21 de ani si v-as ruga sa-mi dati niste sfaturi cele care ati trecut prin asa ceva. Sunt studenta, sunt casatorita de 2 ani cu un barbat pe care il iubesc foarte mult.De cand am inceput facultatea am un coleg care se tot tine dupa mine, efectiv nu ma lasa in pace deloc:pune mana pe mine tot imi zice sa avem o relatie dar eu nu vreau lucrul acesta pentru ca-mi iubesc mult sotul;spune tot timpul ca vrea s-o facem ca-s buna etc. problema e ca nu stiu cum sa scap de el cum sa-i spun ca nu vreau sa am de-a face cu el;i-am tot spus ca nu vreau sa fiu cu el ca-mi iubesc sotul dar tot insista. Cum sa procedez sa-i spun intr-un mod mai diplomat?
... ...aici modul Diplomatic nu mai are ce cauta...trebuie sa fi mai transanta...de obicei unde are curajul...Nenea sa te agaseze cu asemenea perle?...tu ,in public abordeaza o strategie care sa-l dezorienteze in tupeul care il are Nenea..atacal frontal cu un gest s-au etc...care sa-l bulverseze si sa-si bage Codita intre picioare...
Sibel_16
Postat pe 16 Ianuarie 2011 14:52
De la: deeadeutza99, la data 2011-01-16 12:11:50Buna.Am 21 de ani si v-as ruga sa-mi dati niste sfaturi cele care ati trecut prin asa ceva. Sunt studenta, sunt casatorita de 2 ani cu un barbat pe care il iubesc foarte mult.De cand am inceput facultatea am un coleg care se tot tine dupa mine, efectiv nu ma lasa in pace deloc:pune mana pe mine tot imi zice sa avem o relatie dar eu nu vreau lucrul acesta pentru ca-mi iubesc mult sotul;spune tot timpul ca vrea s-o facem ca-s buna etc. problema e ca nu stiu cum sa scap de el cum sa-i spun ca nu vreau sa am de-a face cu el;i-am tot spus ca nu vreau sa fiu cu el ca-mi iubesc sotul dar tot insista. Cum sa procedez sa-i spun intr-un mod mai diplomat?
daca zici ca esti asa de "fidea"...de ce nu vorbesti cu sotul...sau da-i intilnire si sa fie si sotul de fata.dar parerea mea este ca si tie ti-ar cam place...da nu stii cam cum sa o faci. este?
BEL_AMY1
Postat pe 16 Ianuarie 2011 15:02
IN PRIMUL RAND ASCULTA-TI INIMA................. DACA NU INTELEGE...SPUNEI-O ORICUM SE MERITA DIPLOMATIC?
Fulg-de-nea
Postat pe 16 Ianuarie 2011 15:06
va multumesc pt raspunsuri numai ca unii de aici nu prea m-au inteles;chiar nu-mi place deloc ca tipul ma abordeaza si de aceea nu stiu cum sa mai procedez;e genul cu foooooooooarte mult tupeu nu se lasa deloc.
deeadeutza99
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:09
De la: deeadeutza99, la data 2011-01-16 17:09:46va multumesc pt raspunsuri numai ca unii de aici nu prea m-au inteles;chiar nu-mi place deloc ca tipul ma abordeaza si de aceea nu stiu cum sa mai procedez;e genul cu foooooooooarte mult tupeu nu se lasa deloc.


daca nu'ti placea ii spuneai lu barbatu si punct

lasa vrajeala ca nu tine
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:14
nu stiam de ce nu inteleg titlu...citeam "siluita"
miss_darine
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:21
De la: deeadeutza99, la data 2011-01-16 17:09:46va multumesc pt raspunsuri numai ca unii de aici nu prea m-au inteles;chiar nu-mi place deloc ca tipul ma abordeaza si de aceea nu stiu cum sa mai procedez;e genul cu foooooooooarte mult tupeu nu se lasa deloc.

asa si?...tupeul tau l-ai uitat acasa?...nu-ti convine, ii spui sotului tau si lasa-i pe ei doi sa transeze problema
miss_darine
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:22
De la: miss_darine, la data 2011-01-16 17:22:29
De la: deeadeutza99, la data 2011-01-16 17:09:46

asa si?...tupeul tau l-ai uitat acasa?...nu-ti convine, ii spui sotului tau si lasa-i pe ei doi sa transeze problema



pai fata vrea sa fie si ia barbata!!!!


anastasia_m
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:28
De la: anastasia_m, la data 2011-01-16 17:28:20
pai fata vrea sa fie si ia barbata!!!!



aia se rezolva usor...cu un sut sau genunchi bine centrat
miss_darine
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:31
De la: miss_darine, la data 2011-01-16 17:31:06
De la: anastasia_m, la data 2011-01-16 17:28:20
pai fata vrea sa fie si ia barbata!!!!



aia se rezolva usor...cu un sut sau genunchi bine centrat


corect un sut.......... in mod diplomat!
anastasia_m
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:33
auuuuuuuuuuuuuuuuu si apoi daca cedeaza cf??
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:34
De la: scorpyoW, la data 2011-01-16 17:34:54auuuuuuuuuuuuuuuuu si apoi daca cedeaza cf??

il tragi si de urechi, sau de perciuni
miss_darine
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:36
Hartuita mica...fa o plangere la politie sau macar ameninta-l pe individ!
tavi85
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:36
va vine sa credet, nu va vine uite asa sar hormoni in ea
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:37
"Silita sa intru intr-o relatie" E, nu ma-nnebuni! Ti s-o pune pistolul la cap si oi fi tinuta cu forta sa ai o relatie cu cine nu vrei!

Cat despre continutul mesajului tau, ce e atat de greu sa continui sa spui nu? Ce e atat de greu sa ii spui sotului sa-l sperie un pic??
kudika_pudika
Postat pe 16 Ianuarie 2011 21:30
De la: deeadeutza99, la data 2011-01-16 17:09:46va multumesc pt raspunsuri numai ca unii de aici nu prea m-au inteles;chiar nu-mi place deloc ca tipul ma abordeaza si de aceea nu stiu cum sa mai procedez;e genul cu foooooooooarte mult tupeu nu se lasa deloc.


Simplu, ii dai intalnire dupa cursuri si la intalnire il trimiti pe sotul tau........sa-i explice cam cum stau lucrurile.
Sau ii spui, mai nenea, daca nu incetezi, iti deschid proces de hartuire.
Ce atata poveste?!
Transant si basta.
Discuta cu sotul tau, ca d-aia-l ai, EL te protejeaza, nu noi si nici tu de capul tau.
Daca nu vorbesti cu sot'tu, si afla intamplator, o sa zica ca i-ai ascuns pt. ca inca nu erai hotarata daca sa-ti refuzi sau nu, colegul.
stem_29
Postat pe 16 Ianuarie 2011 21:41
De la: Barbie30_, la data 2011-01-16 14:00:10
De la: Gicutza_, la data 2011-01-16 13:53:30Pai.. ce fel de barbat ti-ai luat daca nu te protejeaza.. hai ca am inteles-o pe asta cu iubirea... dar va trebui sa lupte s-o pastreze. Vorbeste cu sotiorul de problemele tale..in ultima speta, desi cred ca o femeie puternica poate sa confrunte asemenea situatii...nush ii impingi o palma ceva, nu trebuie sa doara neaparat ca si asa e porc, dar se va simti umulit si doare mai mult,sa vada toata lumea cat de prost e.Deobicei orice nas, isi gaseste nasul..asa ca pune un baiat mai mare sa-l scuture



Daca vroia cu adevarat sa scape de el pana acum reusea,probabil o dezarmeaza faptul ca cineva o place atat de mult si ala nu e sotul ei.E ceva de genul "lasa-ma imi place!".

da e de genul ..."dute-n colo vino-n coace lasama si nu-mi da pace"
barbiuto...
BEL_AMY1
Postat pe 16 Ianuarie 2011 21:49
se spune ca potaia pana nu ridica coada cainele no ea la maciuca
asta sa nu zic mai multe
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 21:55
De la: deeadeutza99, la data 2011-01-16 12:11:50Buna.Am 21 de ani si v-as ruga sa-mi dati niste sfaturi cele care ati trecut prin asa ceva. Sunt studenta, sunt casatorita de 2 ani cu un barbat pe care il iubesc foarte mult.De cand am inceput facultatea am un coleg care se tot tine dupa mine, efectiv nu ma lasa in pace deloc:pune mana pe mine tot imi zice sa avem o relatie dar eu nu vreau lucrul acesta pentru ca-mi iubesc mult sotul;spune tot timpul ca vrea s-o facem ca-s buna etc. problema e ca nu stiu cum sa scap de el cum sa-i spun ca nu vreau sa am de-a face cu el;i-am tot spus ca nu vreau sa fiu cu el ca-mi iubesc sotul dar tot insista. Cum sa procedez sa-i spun intr-un mod mai diplomat?
Eiiii,fleosc ca sa zici si tu acum. ,,ajutor ma violeaza,nu sariti ca-mi place"
Valy90
Postat pe 17 Ianuarie 2011 14:40
De la: valy90, la data 2011-01-17 14:40:56
De la: deeadeutza99, la data 2011-01-16 12:11:50Buna.Am 21 de ani si v-as ruga sa-mi dati niste sfaturi cele care ati trecut prin asa ceva. Sunt studenta, sunt casatorita de 2 ani cu un barbat pe care il iubesc foarte mult.De cand am inceput facultatea am un coleg care se tot tine dupa mine, efectiv nu ma lasa in pace deloc:pune mana pe mine tot imi zice sa avem o relatie dar eu nu vreau lucrul acesta pentru ca-mi iubesc mult sotul;spune tot timpul ca vrea s-o facem ca-s buna etc. problema e ca nu stiu cum sa scap de el cum sa-i spun ca nu vreau sa am de-a face cu el;i-am tot spus ca nu vreau sa fiu cu el ca-mi iubesc sotul dar tot insista. Cum sa procedez sa-i spun intr-un mod mai diplomat?
Eiiii,fleosc ca sa zici si tu acum. ,,ajutor ma violeaza,nu sariti ca-mi place"
ce* scuze
Valy90
Postat pe 17 Ianuarie 2011 14:41
sunteti foarte rautaciosi cu mine imi pare rau ca am apelat la sfaturile unor astfel de persoane.
deeadeutza99
Postat pe 17 Ianuarie 2011 16:35
De la: deeadeutza99, la data 2011-01-17 16:35:23sunteti foarte rautaciosi cu mine imi pare rau ca am apelat la sfaturile unor astfel de persoane.
asa ne-am nascut
Valy90
Postat pe 17 Ianuarie 2011 17:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salut 4 De la: Shhh 23 Iunie 2010 13:41
Ce trebuie sa avem in vedere cand vorbim despre infidelitate? 1 De la: Dimitra26 27 Octombrie 2010 19:05
NU A PUTUT SA MA INSELE.. 19 De la: kudika019015 22 August 2009 10:28
Sa ii spui sau nu...? 39 De la: arahne 17 August 2014 11:03
Spuneti NU din start relatiei cu un barbat insurat 23 De la: kudika022141 21 Mai 2009 17:13