Setari Cookie-uri

de ce bat campii?

Pai Prety, daca vroiai doar sa bati campii fara sa se bage lumea la discutii, vezi ca ai blog pe pagina personala.

Aici esti pe forum. Prin definitie, este o adunare de oameni. In momentul in care spui ceva in forum, spui tuturor.



kudika_pudika
Postat pe 1 Februarie 2011 12:55
De la: kudika195501, la data 2011-01-31 23:26:19
...asa e...nu stii de ce e in stare pudy

adica?
kudika_pudika
Postat pe 1 Februarie 2011 12:57
De la: prety2005, la data 2011-01-29 19:53:23Am revenit...Habar nu aveam aseara ca se v-a ajunge aici...
Nu ma cunoasteti...La pariu cu oricare dintre voi , ca daca le-ati cere parerea despre mine celor care ma cunosc , ati ramane masca...
Nu sunt , citez:"Egoista, imatura, creier de gaina, hormoni incinsi, satula de prea mult bine.Plictisitor prea mult binea a."
Din contra, dar nu am de ce sa demonstrez nimanui nimic...
Im momentul in care am afirmat ca am ajuns unde sunt prin fortele proprii , am vrut sa demonstrez altceva, nicidecum , sa ma laud , cum scria una dintre voi...Am vrut sa demonstrez CARACTERUL...
Plictisita de prea mult bine?Nu cred...Pt ca zi de zi sunt intr-o continua miscare...Sunt mama,sotie ,gospodina .plus cele 8 ore de birou...Poate de aceea , din incercarea de a le face toate cat mai bine, sunt si in ceata permanenta de care vorbeam...
Nu cer , nimanui sa ma aprobe...Nici eu la randul meu nu as aproba pe cineva care ar fi in cazul meu...
Dar nici nu as arunca cu bolovani...
Cartea mea , de capatai,este Arta Conversatiei...Si cu asta poate am spus multe...pt cele carea au citit-o...
Cineva ma intreba daca sunt fericita...DA sunt...
Si poate daca maine ar trebui sa o iau de la capat,aceleasi lucruri le-as face...
Spre deosebire de majoritatea, eu am avut curajul sa pun pe masa un subiect TABU..
Nu m-am aruncat cu capul in fata...Il cunosc de aproape 3 ani...Deci nu e vorba de hormoni...Nu va inchipuiti ,nici ca in acest timp am fost indragostita de el...
In ceata mea , nu am vazut ca defapt cineva imi da sufletul lui.
Un lucru va mai cer...Nu schimbati placa...Nu va apucati acum sa il invinovatiti pe el...Pt ca eu initial am facut-o..Si degeaba...Pt un tango e nevoie de 2.
Asta sunt eu....



auzi la ea subiect TABU!!!!! cate subiecte de genul asta n-au mai fost pe aici! deja am inceput sa cred ca eu sunt anormala!
Arta Conversatiei spui?! da-mi voie sa ma indoiesc!
vitamina_c
Postat pe 1 Februarie 2011 13:04
Mai oameni buni, ea este cazul fericit cand este si cu p... in c.... (fatza nevezuta) si cu sufeltul in rai (fatza de zi cu zi si pentru totdeauna) si a vrut sa ne spuna si noua, celor care nu o cunoastem. Nu este nici prima si nici ultima. Ii este foarte bine asa si nu vrea sa schimbe nimic. Sunt foarte multe persoane in aceasta situatie. Ce atata filozofie ?!
emaemanuella11
Postat pe 1 Februarie 2011 17:21
cartea mea de capatai este Arta Conversatiei....Cine vrea sa se indoiasca, linistita...
Adevarul e ca deja ma cam plictiseste aceasta poveste...
Un sfat ...lasati-o balta , si cautati un alt subiect de dezbatut...
prety2005
Postat pe 1 Februarie 2011 19:50
De la: kudika_pudika, la data 2011-02-01 12:55:48Pai Prety, daca vroiai doar sa bati campii fara sa se bage lumea la discutii, vezi ca ai blog pe pagina personala.

Aici esti pe forum. Prin definitie, este o adunare de oameni. In momentul in care spui ceva in forum, spui tuturor.




am terminat eu, a terminat si ea/el... acum iti ese clar... ce se intampla pe aici?
cezar_blue_eyes
Postat pe 1 Februarie 2011 20:22
De la: prety2005, la data 2011-01-29 19:53:23Am revenit...Habar nu aveam aseara ca se v-a ajunge aici...
Nu ma cunoasteti...La pariu cu oricare dintre voi , ca daca le-ati cere parerea despre mine celor care ma cunosc , ati ramane masca...
Nu sunt , citez:"Egoista, imatura, creier de gaina, hormoni incinsi, satula de prea mult bine.Plictisitor prea mult binea a."
Din contra, dar nu am de ce sa demonstrez nimanui nimic...
Im momentul in care am afirmat ca am ajuns unde sunt prin fortele proprii , am vrut sa demonstrez altceva, nicidecum , sa ma laud , cum scria una dintre voi...Am vrut sa demonstrez CARACTERUL...
Plictisita de prea mult bine?Nu cred...Pt ca zi de zi sunt intr-o continua miscare...Sunt mama,sotie ,gospodina .plus cele 8 ore de birou...Poate de aceea , din incercarea de a le face toate cat mai bine, sunt si in ceata permanenta de care vorbeam...
Nu cer , nimanui sa ma aprobe...Nici eu la randul meu nu as aproba pe cineva care ar fi in cazul meu...
Dar nici nu as arunca cu bolovani...
Cartea mea , de capatai,este Arta Conversatiei...Si cu asta poate am spus multe...pt cele carea au citit-o...
Cineva ma intreba daca sunt fericita...DA sunt...
Si poate daca maine ar trebui sa o iau de la capat,aceleasi lucruri le-as face...
Spre deosebire de majoritatea, eu am avut curajul sa pun pe masa un subiect TABU..
Nu m-am aruncat cu capul in fata...Il cunosc de aproape 3 ani...Deci nu e vorba de hormoni...Nu va inchipuiti ,nici ca in acest timp am fost indragostita de el...
In ceata mea , nu am vazut ca defapt cineva imi da sufletul lui.
Un lucru va mai cer...Nu schimbati placa...Nu va apucati acum sa il invinovatiti pe el...Pt ca eu initial am facut-o..Si degeaba...Pt un tango e nevoie de 2.
Asta sunt eu....



Iaca , femeia perfecta acasa, sotie, mama, etc si pe de lata parte tarfa perfecta.Daca nu dai 2 bani pe ce spun altii de ce te explici.In loc sa-i dai intr-una cu Arta conversatiei mai bine invata "Meseria de a trai".
Dragutza tot hormonii nu te lasa sa-l uiti, daca-ti foloseai neuronii si vointa il uitai de 3 ani incoace.

Postat pe 6 Februarie 2011 18:08
Hei se putea sa nu se trezeasca sa comenteze...
Am observat, ca.....vorba cuiva...uni nici macar nu citesc, ceea ce am scris ...ci doar scriu de dragul de a scrie...
Eu nu am spus niciodata ca am fi ceva intre noi de 3 ani....doar ca suntem colegi de atata timp...
dar nu are rost sa dau explicatii...
vad ca fiecare citeste ce vrea...fiecare intelege ce vrea...si mai ales jignim cat putem...
de ce oare, acest lucru ne este caracteristic doar noua , romanilor?
asa cum in trafic noi suntem cei mai "tari" dintre europeni , tot asa la aruncat cu vorbe in vant suntem primii...
cred ca defapt aici ,pe forum este o concurenta acerba, care posteaza mai multe comentarii...Pt uni nu conteaza ce scriu, nu conteaza careeste subiectul...important este ca au dat clik pe "adaug mesaj" si isi vad numele...
As dori , sa vad,daca exista o singura persoana dintre cele care au comentat subiectul meu, care sa se apropiecat de cat de adevarul care l-am spus eu...sau care am vrut sa il spun...Poate nu m-am facut eu inteleasa.....


prety2005
Postat pe 7 Februarie 2011 23:36
CAND TE MAI APUCA ASA CEVA, GANDESTE-TE CA ACELEASI LUCRURI LE SIMTEAI SI PENTRU CEL CARE ACUM ITI E SOT. INTOARCE-TE IN TIMP IN PAUZA TA DE PRANZ, LA TIGARA SAU LA CAFEA, TRAIESTE CLIPA, VISUL DE ACUM "X"A NI CAND TE-AI INDRAGOSTIT DE SOTUL TAU SI VEI DORI SA AJUNGI IMEDIAT ACASA LA EL, SA VEZI CA DORINTA DE ATUNCI ITI ESTE INDEPLINITA... :x
IAR ASTA DE LA MUNCA, SIGUR E UN BADARAN, DACA ITI RASPUNDE L A"OCHI DULCI", STIINDU-TE CASATORITA. MAI SUNT SI FETISHISTI DIN ASTIA, CU FEMEI CASATORITE, BLA BLA. SI SIGUR E UN IDIOT, PAREREA MEA. SAU DACA EL NICI NU STIE DE CE "URZESTI" TU, E UN AMARAT, VICTIMA A VISELOR TALE, SI TREBUIE SA TE TREZESTI. SIGUR NU E CEL PE CARE TI-L IMAGINEZI TU. SI VEI FI DEZAMAGITA.
DE CAND NU TI-AI MAI TRANTIT SOTUL DE UN PERETE SI SA VA IUBITI CU PASIUNE SI ARDOARE, CU TELEFOANELE INCHISE SI JALUZELEL TRASE? CREZI CA ESTI MAI SEXY CA GOSPODINA CARIERISTA MAMICO-AGITATA, CARE MAI SI CAUTA IN DREAPTA SI IN STANGA?
DREPTATE ARE LUMEA PE AICI, ESTI PRAF, AI ATATEA SI NU VEZI NIMIC. SA TE VAD CAND O SA PIERZI TOT SI VII PE AICI CU TOPICURI: "CE MA FAC?"
DACA TE-AI MARITAT SI AI FACUT COPIL, PRETUIESTE CE AI. DACA ITI AREDEA (SAU ITI ARDE) DE FUTARELI ADOLESCENTINE, DIVORTEAZA, LASA COPILUL LA EL, SI IN SCHIMBUL CATORVA MILIOANE DE PENSIE ALIMENTARA PLATITA LUNAR, TE FWTARESTI CU CINE VREI TU PANA LA PENSIE, SI CHIAR SI DUPA.
CRED CA TE TENTEAZA FRUCTUL INERZIS. PACAT CA ARE VIERMI!
PAREREA UNUI BARBAT. PA.
kudika363904
Postat pe 8 Februarie 2011 00:32
Mda parerea unui barbat care striga ! Ar fimai placut sa iti citesc parerea fara sa ai activat Caps Lock-ul ... cand scri cu majuscule pe un forum inseamna ca strigi . Cand citesc ce ai de scris incerc sa te imaginez in fata mea cum imi spui ce scri si credema imi venea sa imi astup urechile la cum urlai .
Alex_Bodea
Postat pe 8 Februarie 2011 01:27
De la: prety2005, la data 2011-02-07 23:36:14si mai ales jignim cat putem...
de ce oare, acest lucru ne este caracteristic doar noua , romanilor?

Bai asta si toti astia care nu stiti decat sa spuneti "numai romanii", stati putin cu alte natii, vedeti cum sunt si apoi aruncati cu astfel de pietre! Doamne cata prostie si ignoranta. Nu ma crezi intra putin pe iutub sa vezi ce se injura oamenii de toate natiile
kudika_pudika
Postat pe 8 Februarie 2011 12:24
Ideea e ca am stat si cu alte natii ...cum te exprimi tu.... Am stat in Italia , am stat in Franta....am locuit acolo cu ei, luni intregi ....Le stiu mentalitatea, si mai ales mi-au schimbat mentalitatea...
Dar atata ignoranta ca la noi in Romania nu am vazut nicaieri...
Daca ti se pare in regula sa injuri, injura...daca crezi ca jignind rezolvi ceva, jigneste.....e problema ta....
Dar intrand pe un forum....( si nu stand la usa cortului ) mi se pare normal ca o discutie sa se poarte in termeni civilizatii...
Dar poate cer prea mult....
prety2005
Postat pe 8 Februarie 2011 14:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum castiga unii bani fara efort, e o idee de afaceri... 1 De la: kudika361721 2 Februarie 2011 14:55
Afacere MLM 4 De la: bunicuta66 1 Noiembrie 2010 13:15
O parere va rog 17 De la: kudika393594 22 Iunie 2011 13:04
De la ce varsta trecem un bebelus la intretinere? 18 De la: cuba_libre 21 Octombrie 2013 18:31
salut 2 De la: kudika506371 29 Februarie 2012 15:07