Setari Cookie-uri

Castiga unul din cele 5 seturi Bema Bio Passion + Bema Breast Plus de la Plafar

In cele ce urmeaza va voi dezvalui cateva dintre secretele mele pentru a-mi pastra sanatatea si frumusetea corpului:
-ALIMENTATIA - asigura-ti vitaminele prin alimentatie. Consuma multe fructe si legume. Ele te vor ajuta sa ai un organism sanatos si un corp de invidiat.
- SPORTUL - miscarea permite corpului sa elibereze endorfine si hormoni care ne aduc o stare de fericire.
- APA- izvorul tineretii! Si daca mai adaugi si o feliuta de lamaie nu vei imbatrani niciodata.
- SOMNUL - Fa-ti somnul de frumusete. Toti stim cum aratam dupa ce pierdem o noapte si nu ne odihnim asa cum trebuie: ochi umflati, cearcane, parul care nu vrea sa stea in nici un fel, piele mata si lipsita de suplete.
- DEMACHIATUL - oricat de tarziu ai ajuns acasa, sau oricat de obosita esti, trebuie neaparat sa te demachiezi. In timpul zilei praful, transpiratia, diversele impuritati acumulate de piele afecteaza iremediabil sanatatea tenului, iritandu-l si facandu-l sa-si piarda din stralucire.
- CONTINUT SCAZUT DE ALCOOL - da este ok sa bei un pahar de vin seara inainte de culcare, sau un cocktail in club, dar nu foarte des. Nu vrem sa te vedem la alcoolicii anonimi cu cearcane negre pe la ochi.
Lucruri marunte cu efecte spectaculoase. Acordati-va timp pentru a fi frumoase!
mary_mar_83
Postat pe 11 Februarie 2011 13:46
hmmmmmm :...cum ne putem pastra sanatatea si frumusetea in ziua de azi,cand traim intr-un mediu atat de poluat,mancam atatea lucruri nesanatoase,lucram in stres si ....nu mai avem timp ptr.noi???
Pai eu cred ca dak nu am mai face nici unul dintre aceste lucruri si dak din cand in cand ne-am rasfata corpul cu produse naturale....
elyere
Postat pe 11 Februarie 2011 14:09
De la: mary_mar_83, la data 2011-02-11 13:46:29In cele ce urmeaza va voi dezvalui cateva dintre secretele mele pentru a-mi pastra sanatatea si frumusetea corpului:
-ALIMENTATIA - asigura-ti vitaminele prin alimentatie. Consuma multe fructe si legume. Ele te vor ajuta sa ai un organism sanatos si un corp de invidiat.
- SPORTUL - miscarea permite corpului sa elibereze endorfine si hormoni care ne aduc o stare de fericire.
- APA- izvorul tineretii! Si daca mai adaugi si o feliuta de lamaie nu vei imbatrani niciodata.
- SOMNUL - Fa-ti somnul de frumusete. Toti stim cum aratam dupa ce pierdem o noapte si nu ne odihnim asa cum trebuie: ochi umflati, cearcane, parul care nu vrea sa stea in nici un fel, piele mata si lipsita de suplete.
- DEMACHIATUL - oricat de tarziu ai ajuns acasa, sau oricat de obosita esti, trebuie neaparat sa te demachiezi. In timpul zilei praful, transpiratia, diversele impuritati acumulate de piele afecteaza iremediabil sanatatea tenului, iritandu-l si facandu-l sa-si piarda din stralucire.
- CONTINUT SCAZUT DE ALCOOL - da este ok sa bei un pahar de vin seara inainte de culcare, sau un cocktail in club, dar nu foarte des. Nu vrem sa te vedem la alcoolicii anonimi cu cearcane negre pe la ochi.
Lucruri marunte cu efecte spectaculoase. Acordati-va timp pentru a fi frumoase!


Alta fara inspiratie :))

Fetelor chiar nu va duce capul deloc??? Chiar trebuie sa-mi copiati raspunsul???
Cum am mai spus : Trebuie sa fiti DESCALIFICATE!!!
Doryana
Postat pe 11 Februarie 2011 18:10
Frumusetea corpului nostru este evident una din cele mai importante griji pe care le avem. De aceea, este recomandat sa folosim produse cosmetice potrivite pentru noi si nu numai.

In primul rand frumusetea este reflecatat de sanatate. Un corp sanatos evidenteaza stralucirea atat cea din exterior cat si cea din interior. Astfel, eu incerc sa includ cat mai multe fructe si legume in alimentatia mea, ignorand produsele bogate in grasimi. De asemenea, esentiali sunt cei doi litri de apa consumati in mod obligatoriu zilnic precum si sportul.

O piele hidratata reliefeaza o frumusete de invidiat.Aceasta trebuie insa ingrijita.La sfarsitul fiecarei zile sunt esentiali urmatorii pasi: demachete, tonifiere, hidratare. In programul meu de zi cu zi includ obligatoriu cel putin un dus seara si/sau dimineata pentru revigorare, reimprostapare etc. Lotiunea de corp sau uleiul hidratant de dupa sunt de asemenea esentiale. De altfel, fiecare zona a corpului trebuie ingrijita corespunzator ei. Astfel eu aplic creme speciale bigate in vitamine si minerale pe maini, picioare, zone intime, fata, gat, bust. O data pe saptamana imi rasfat pielea cu masti si bai relaxante!

Un amanunt foarte important in reprezinta parul, spalat de 3 ori pe saptamana. la fiecare spalare utilizez sampon si balsam corespunzator tipului meu de par, iar o data/saptamana folosesc o masca hidratanta care impiedica deshidratarea acestuia. Dupa clatire, aplic o crema hidratanta care ii da putere si un ser care ii ofera rezistenta la temperaturile ridicate ale feonului sau placii de par pe care le utilizez.

Un ultim factor il reprezinta machiajul. Pentru inceput aplic un fond de ten corespunzator nunatei mele de piele apai o pudra. Un fard de pleoape in nuante pastelate, un mascara potrivit si un lip-gloss sunt ultimele detalii care inchid lista secretelor mele de pastrare a frumusetii din sanatatii corpului meu!
Jullyia
Postat pe 11 Februarie 2011 22:06
sanatatea si frumusetea corpului in fiecare zi

O tema destul de actuala si va multumesc ca ati ales din nou o tema foarte buna la fel ca toate celelalte pe care le aveti, ... adica ceva ce pe cat de actual e pe atat de tabu parca a devenit in ultima vreme (si asta ca sa fac o gluma ca o fata mai draguta daca o intrebi cum de e asa frumoasa, in loc sa se emotioneze ca o lauzi se sfieste sa nu iti dai seama ca are vreo operatie estetica) ... Sanatatea si frumusetea sunt in stricta legatura pentru ca asa cum se stie sanatatea corpului se reflecta in exterior ... ingrijirea corpului tine de o rutina zilnica:
- de o alimentatie sanatoasa, de exemplu nimeni nu ar trebui sa renunte la micul dejun pentru ca inceperea unei zile active fara un mic dejun e cu atat mai epuizanta decat ar trebui. Curele de slabire pe cat de bune ar fi nu trebuie sa fie epuizante si clar nu cu infometare.
- Miscarea e foarte importanta si mai ales daca lucrezi la birou sau intepenit in picioare ... o zi de alergari, un mers pe jos dimineata spre munca - care apropo te trezeste mai bine decat butonatul telefonului stand inghesuit in autobuz.
- Un dus revigorant care pentru cei care inca mai au dubii cand e mai bine sa faci dus seara sau dimineata eu v-as zice ca seara pentru ca e relaxant si revigorant si va ajuta sa aveti un somn linistit ... si aplicarea multor creme si lotiuni de corp este recomandata chiar si de dermatologi sa se faca seara pentru a putea sa lucreze asupra organism si pieli pe timpul noptii.
- Zambetul, cu toate ca e greu de crezut e bine sa zambesti nu doar ca te face sa te simti bine te si destreseaza si te ajuta sa treci prin greutatile zilei, incearca sa gasesti o satisfactie personala in munca ta si in toate treburile casei pare dificil dar OPTIMISMUL ajuta la usurarea munci si la frumusetea interioara si exterioara dar mai ales la sanatatea mentala si corporala.
O viata echilibrata e greu de realizat in toata nebunia din viata de azi dar cu multa dorinta si chef de viata totul se poate
cocolinonicoleta
Postat pe 11 Februarie 2011 22:18
Hidratati-va dupa demachiere (dimineata si seara), cu o crema care sa hraneasca si sa mentina umiditatea pielii dvs., pentru ca aceasta sa fie stralucitoare si neteda.
In lunile reci, se va folosi o crema putin mai grasa decat cea folosita de obicei, pentru a combate efectele devastatoare ale vantului rece, uscat si ale incalzirii artificiale. Nu uitati sa aplicati lotiunea inclusiv pe maini si zona decolteului, acestea fiind printre zonele in care apar primele semne de imbatranire.
Asigurati-va ca beti intre 6-8 pahare de apa in fiecare zi, in lunile mai reci, intrucat in aceasta perioada (ca si in lunile de vara) este vitala si hidratarea din interior spre exterior.
Nu sunteti un fan al consumului de apa potabila atunci cand temperatura scade? Adaugati o felie de lamaie intr-un pahar cu apa calda, si nu numai ca veti obtine o bautura racoroasa ci si una care va avea efecte benefice asupra ficatului.
cyucy
Postat pe 12 Februarie 2011 00:24
Salut,

Pentru sanatatea de orice fel e nevoie sa constientizezi importanta ei,in primul rand.Totul incepe de la "etajul superior",adica de la cap. O minte sanatoasa, un tonus optimizat, tinte inalte si incredere in ele,plus urmarirea cu consecventa a indeplinirii lor.
Personal,am incercat multe retete,dar mi-am dat seama ca trebuie sa invat sa comunic intai cu propriul corp,sa invat sa stau de vorba cu mine, sa imi iau timp sa-mi ascult fiinta,sa observ ce-i face bine si ce nu. Trebuie gasita formula specifica,proprie, pentru ca fiecare suntem unici,distincti,speciali . La mine functioneaza bine combinatia armonioasa obtinuta prin dieta corespunzatoare,cat mai natural ceea ce mananc, cat mai putine combinatii la o masa, lichide multe (dimineata beau,pe stomacul gol,cam intr-o ora, intre 1 si 1,5 l de apa plata si suc de ghimbir: mixarea intr-un blender a unei bucati de aproximativ 100 g ghimbir,zeama de la o lamaie si 1 lingura miere si apa ) si cat mai multa miscare (exercitii fizice la mine acasa si mers pe jos in fiecare zi. La toate acestea adaug obiective de indeplinit zilnic si pe termen lung (adica am pentru ce trai,am un rost bine definit) si o minte linistita,echilibrata,pe care ma straduiesc,atat cat ma pricep,sa o curat de ceea ce e negativ si m-ar afecta in mod necorespunzator.Deasemenea e important sa accept situatiile,nu foarte placute, cu care trebuie sa ma confrunt,sa nu fug de ele, sa am curaj sa le fac fata,fara sa ma las calcata in picioare. A trebuit sa invat sa iau lucrurile pe care nu le pot schimba,asa cum sunt si sa nu fac o drama din orice. Am invatat sa-mi gandesc ,sa-mi organizez timpul,incat sa am timp pentru toate: munca, pasiuni,relatii, odihna. Daca nu e cineva,care sa-mi faca o bucurie,am invatat sa-mi fac singura. Chiar merge acest "tratament". E loc intotdeauna loc pentru mai bine,desigur, imi pun mereu tinte si pot sa spun ca sunt un om linistit in sufletul meu, care gaseste bucurie in fiecare zi de viata.Si gasesc bucuria,pentru o caut,altfel probabil ca as trece pe langa ea,fara sa o vad. Va doresc acelasi lucru din toata inima mea !
mia_3h
Postat pe 12 Februarie 2011 07:27
SIMPLU
IUBESTI PUR asa cum te vrea DUMNEZEU si MANCI SANATOS si TE MISTI SANATOS
*****

:

atunci cand vom redeveni fiinte constiente ca darurile ce le avem de la CREATIE
prin gratia DOMNULUI
atunci cand vom intelege ca totul este la indemana fiecaruia prin
DORINTA+VOINTA=FAPTE
atunci cand vom fi mai buni , mai iubitori , mai intelegatori, mai corecti si
in lumina ADEVARULUI
abia atunci SUFLETUL nostru va radia FERICIRE si corpul nostru va primi LUMINA
care VA RADIA din intreior si va reflecta in exterior STRALUCIRE , CLARITATE , FRUMUSETE
precum un cristal
alba_julia2002
Postat pe 12 Februarie 2011 08:57
SIMPLU
IUBESTI PUR asa cum te vrea DUMNEZEU si MANANCI SANATOS si TE MISTI SANATOS
*****

:

atunci cand vom redeveni fiinte constiente ca darurile ce le avem de la CREATIE
prin gratia DOMNULUI
atunci cand vom intelege ca totul este la indemana fiecaruia prin
DORINTA+VOINTA=FAPTE
atunci cand vom fi mai buni , mai iubitori , mai intelegatori, mai corecti si
in lumina ADEVARULUI
abia atunci SUFLETUL nostru va radia FERICIRE si corpul nostru va primi LUMINA
care VA RADIA din intreior si va reflecta in exterior STRALUCIRE , CLARITATE , FRUMUSETE
precum un cristal


alba_julia2002
Postat pe 12 Februarie 2011 09:11
Ce-i cu seturile-astea de va chinuiti atata? De la Plafar...si ?!
nicossia
Postat pe 12 Februarie 2011 09:33
Eu chiar mi-am pus ambitia la treaba si de o saptamana am trecut pe alimentatie naturala, am introdus patrunjel si morcov in fiecare zii, patrunjelul are proprietati magice si nici nu e rau.
Plus exercitii, fac pe balerina in fiecare seara prin casa in jur de o ora. Si un truc mai vechi, ma ung o data pe saptamana cu ulei de masline...ma fac pufoasa si matasoasa de la el.

Asta e tot ...deocamdata, pana cand cine stie ce mai aud sau vad...nu ezit sa pun in practica nici un truc.
Cherry_bob
Postat pe 12 Februarie 2011 10:55
Ce sa spun!
Eu personal am 43 de ani si nu am nevoie sa ma dau cu nici un fel de crema pe fata si am un ten de invidiat. Incerc sa mananc sanatos, evit afumaturile si carnea grasa.
Fac in fiecare zi cel putin 30 de minute de miscare, ori plimbare, ori gimnastica.
Gatersc cu multe vegetale: morcovi, patrunjel, gulii.
Ma accept asa cum sunt, asa m-a creat El... deci daca Lui ii place.. cine sunt eu ca sa spun ca nu imi place? Ma simt bine in pielea mea.
A da... beau multe lichide pe zi.. cel putin 2 litri
Ar trebui sa nu ma stresez... dar vreau sa vad acel om care nu se streseaza in zilele noastre!
Ar trebui sa nu pun la suflet multe.. dar asta este viata... ce ne-am face fara problemele de fiecare zi... cred ca ne-am plictisi!
Zambesc cat pot de des... si impart un cuvant bun celui care vrea sa asculte...
Accept pe toti asa cum sunt si nu incerc sa ii schimb ca sa fie conformi cu viziunile mele. Daca nu pot face bine incerc macar sa nu fac rau!
Iubesc si vreau sa impart aceasta iubire neconditionata cu mult drag.
Cam atat imi vine in minte acum ...
mistiqueaniko
Postat pe 12 Februarie 2011 11:45
Sa stralucesti in fiecare zi nu inseamna ore la salon,sala sau in fata oglinzii.Ca sa atragi atentia asupra ta,sa te simti bine in pielea ta inseamna mai putin decat ore pierdute,asta inseamna sa folostesti produsele care iti confera toate aceste lucruri doar acordand doar 10-15 minute.Asta nu insemana ca sunt produse miracol ci sunt acele produse care sunt de parte ta.
ankad33a
Postat pe 12 Februarie 2011 12:13
ca sa ma mentin frumoasa si tanara eu apelez la o metoda ieftina si la indemana " aspirina saracului" credeti-ma --da rezultate
ina_ingrid20_yahoo_com
Postat pe 12 Februarie 2011 12:30
sunt curioasa de fel la tot ce se intampla in jurul meu si incerc mereu noi produse cometice.am mai folosit produse bio si am fost multumita de ele.am 33 de ani si am nascut si 2 copii frumosi, pe cele naturala.de ce va spun asta!? pentru ca si cei pe care ii intalnesc si nu ma cunosc nu i-mi dau varsta pe care o am.sa fie asta din cauza vietii echilibrate si a ingrijirii corespunzatoare?eu cred ca da. de fapt sunt sigura ca o ingrijire atenta si corecta incetineste imbatranirea si plus de asta pastreaza spiritul tanar,ceea ce este cel mai important aspect.asa ca incercati produsele in general bio.mult succes!
alexema
Postat pe 12 Februarie 2011 12:33
Hello!

Cum imi intretin eu corpul?Sunt un pic mai lenesa si lungile exercitii cred k m.ar plictisii la culme! Multumesc lui Dumnezeu k sunt slaba si nu am celulita desi am 19 ani! eeee sa nu credeti k sunt anorexica.. Doamne fere'! am 1.62 si 46 kg, eu cred k e bn...sau cel putin asa simt ;))
Dar nu de asta sunt aici nu????Pentru corp in primul rand merg mult pe jos( am o groaza de km la bord de knd m.am nascut pana in prezent ;))) , dusurile sunt scurte si alternez cu apa rece mai ales in jurul picioarelor pentru circulatie! Fac gomaj de 1-2 ori pe saptamana cu malai si pielea este mai catifelata, crema hidratanta o folosesc doar 1 data dupa dus. MAnanc mancare preparata doar in casa, fara sucuri din comert(de vreo 2 ani) si exces de pastile...totusi la dulciuri nu pot renunta si sunt sigura k nu voi renunta vreodata:( !!
Pentru sani: off e mai greu! Mi-ai aparut niste vergeturi( 2-3) fara sa stiu cauza ..am incercat sa ii spun mamei sa.mi dea sa.mi cumpar o crema dar ________ zice k da bani pentru meditatie la chimie si mai am si mofturi ....o cred!!Am incercat niste masti preparate in casa, dar in fiecare zi am obiceiul sa fac masaj cu apa rece...imi relaxeaza sani :)
Pentru fata:crema surorii mele mari cu factor de protectie 30, demachiere cat mai des, pentru cosuri super buna si eficienta masca cu aspirina , baie de aburi cu musetel pentru punctele negre. Pentru hidratare crema de la plafar Epidermin..Este foarte buna si ca baza de machiaj iar cutiuta este foarte rezistenta (doar ea stie de cate ori o folosesc pe tip de arma at cand fratele al mic ma deranjeaza cat timp sun in fata oglindei). Pentru fata foarte bun e somnul! Si starea de spirit...un om fericit are fata frumoasa! Desi cred k pentru piele cel mai bun lucru pe care l.am facut este ca NU am fumat vreodata Lucru de care sunt foarte mandra! Va pup si succes tutror fetelor la concurs!!


EEEE lucruri ar fi foarte mutlte de scris.. dar sunt a 12-a si as vrea sa intru la medicina si nu trebuie sa pierd tot timpul pe internet( vorba uneia dintre surori) Va pup si succes tuturor la concurs! :*
maria_ter
Postat pe 12 Februarie 2011 13:16
cred ca cea mai buna metoda pentru a ne mentine sanatatea si frumuseatea este adoptarea unu stil de viata sanatos. Înjumãtãþirea porþiilor de mâncare, hidratarea corespunzãtoare ºi 30 de minute de miºcare pe zi ne ajutã sã slãbim pânã la jumãtate de kilogram pe sãptãmânã Adoptarea unui stil de viaþã sãnãtos ne ajutã sã slãbim ºi sã ne pãstrãm silueta fãrã a depune prea mari eforturi.Un mare beneficiu al unui stil de viaþã sãnãtos este acela cã metabolismul nu este supus schimbãrilor bruºte, aºa cum se întâmplã în cazul adoptãrii unei diete drastice. Mai mult, specialiºtii în nutriþie spun cã persoanele care adoptã un regim restrictiv de cel mult douã ori pe an prezintã un risc crescut de îmbãtrânire precoce a pielii. Aceste diete sunt sãrace în nutrienþi esenþiali dermei, iar pielea nu mai are putere sã lupte împotriva radicalilor liberi.Un stil de viaþã sãnãtos presupune ºi hidratarea organismului.Pentru menþinerea unui nivel normal de hidratare este recomandat consumul zilnic de 2 litri de lichide, provenite atât din bãuturi cât ºi din alimente. Apa bãutã înainte de servirea mesei contribuie la reducerea senzaþiei acute de foame.În plus, includerea în rutina zilnicã a cel puþin 30 de minute de activitate fizicã pe zi ne ajutã sã ardem multe kilocalorii indiferent dacã alegem alergarea sau o plimbare pe jos. Întregul ritual este la îndemâna oricui, iar principalele beneficii sunt cã slãbim sãnãtos fãrã a ne pune sãnãtatea în pericol.
vios777ro
Postat pe 12 Februarie 2011 13:18
Cel mai bun mod de a iti pastra sanatatea si frumusetea corpului in fiecare zi este miscarea, indiferent ca mergi la sala sau mergi pe jos 30 de minute zilnic, conteaza sa faci asta.
Vene
Postat pe 12 Februarie 2011 19:14
Sportul + alimentatia sanatoasa = fericire! Iar fericirea te face sa radiezi si sa arati bine, impreuna cu celelalte efecte benefice ale sportului si ale alimentatiei sanatoase!
myru_elle
Postat pe 12 Februarie 2011 22:29
Ceasul sa incapataneaza sa-mi dea alarma fix la ora 6 in fiecare dimineata..Cu ochii abia mijiti , sunt cu o mana pe filtrul de cafea , iar cealalta deschide frigiderul.Deci : micul dejun , pachetelele copiilor , mancarea pentru pisica …,a sa nu uit de papagal.
Nu si iarasi nu!!
Dimensiunile stresului sunt date chiar de noi.Prioritizarea si programarea intr-o maniera disciplinata. a activitatilor de dimineata sunt solutii simple pentru a evita criza de timp, cauzata de avalansa prea multor sarcini propuse. Cand controlezi perfect situatia ai timpul necesar sa te relaxezi., sa-ti acorzi timp pentru fiecare detaliu al unui look perfect in fata oglinzii!!V-ati gandit vreaodata ce prestidigitatoare perfecte suntem noi femeile? Avem o dexteritate de invidiat si o tehnica completa si complexa in arta machiajului si coafurii.Si precizie si viteza!!.
Ritualul meu de ingrijire zilnica in fata oglinzii dureaza fix 30 minute.Teoria mea despre sanatate suna cam asa:meniul zilnic trebuie alcãtuit din cât mai multe ºi mai diverse alimente;trebuie evitate mâncãrurile grase ºi preparate cu cât mai puþine grãsimi;cantitatea de sare din alimente sã fie redusã; dulciurile sã fie consumate doar o datã sau de douã ori pe sãptãmânã, iar zahãrul sã fie înlocuit cu miere;zilnic sã fie consumate legume , fructe , un litru de lapte sau produse lactate;pâinea albã sã fie înlocuitã cu cea neagrã sau cu cartofi ; meniul sã fie împãrþit în mod egal în cinci mese zilnic; necesarul de lichide zilnice sã fie de 1,5 – 2 litri, cu evitarea bãuturilor dulci cu mult zahãr , a tutunului si alcolului; sã facem multa miºcare, de cel puþin 2-3 ori pe sãptãmânã câte 45-60 minute.Sunt convinsa ca recomandarea de a manca sanatos imi va aduce beneficii pe termen lung.. Seara si in timpul noptii, activitatea la nivelul pielii este mai accentuata la nivel metabolic si de refacere, reinnoire si reparare ale eventualelor 'stricaciuni' aparute peste zi.Un alt aspect pe care nu-l neglizez este exfolierea.Aceasta stimuleaza reinnoirea celulara. Folosesc masti de fata , gat si decolteu, atat de tip peeling cat si tonice.O masca faciala ce are la baza gel brut de aloe vera este cu mult mai benefica decat cele mai scumpe produse pentru ingrijire ce pot fi gasite,
Musetelul este planta mea preferata si il folosesc cu succes atat pentru ten cat si ca ceaiuri pentru intreaga familie.Are proprietati antiinflamatoare, analgezice, antiseptice, antihistaminice, antispastice, cicatrizante, gastrice, actiune emolienta, tonic capilar..Coada soricelului si galbenelele sunt de asemenea parte integranta a meniului
ANELY
Postat pe 12 Februarie 2011 22:39
Te scoli dimineata devreme, faci un dus rece ,apoi te duci in gradina ,pui minuta pe unlte si te apuci sa-ti produci mincarea bio proprie ,sanatoasa si sigura!
kudika363000
Postat pe 13 Februarie 2011 08:31
De la: kudika363000, la data 2011-02-13 08:31:41Te scoli dimineata devreme, faci un dus rece ,apoi te duci in gradina ,pui minuta pe unlte si te apuci sa-ti produci mincarea bio proprie ,sanatoasa si sigura!
BEL_AMY1
Postat pe 13 Februarie 2011 08:45
Ingrijirea corpului este foarte importanta, atat din punct de vedere al pielii, cat si al sanatatii. Indiferent de anotimp, pielea ta poate fi afectata de factorii nocivi din exterior.
In fiecare zi ma hidratez , aplicand o crema hidratanta, O data pe saptamana imi fac o exfoliere pentru a indeparta celulele moarte, incerc sa mananc cat mai sanatos, sa beau cat mai multe lichide si atunci cand am timp alerg. Machiajul de zi este cat mai natural si asa incerc sa am un ten curat si luminos.
roxana_mario05
Postat pe 13 Februarie 2011 09:10
drept sa va spun eu una m-am lasat de fumat ,am inceput sa consumcat mai multe fructe si legume,miscare in fiecare zi si la fata imi fac in fiecare saptamana baie cu aburi si creme nu prea folosesc ca nu prea imi permit smi cumpar produse bio dar in schimb folosesc uleiul de bebe si pt fata si pt corp
andreea2creazy
Postat pe 13 Februarie 2011 09:58
NO STRESS!!!
lavinia_ee
Postat pe 13 Februarie 2011 10:02
De la: andreea2creazy, la data 2011-02-13 09:58:48drept sa va spun eu una m-am lasat de fumat ,am inceput sa consumcat mai multe fructe si legume,miscare in fiecare zi si la fata imi fac in fiecare saptamana baie cu aburi si creme nu prea folosesc ca nu prea imi permit smi cumpar produse bio dar in schimb folosesc uleiul de bebe si pt fata si pt corp


daca te lasi mananci mai mult.
rockk
Postat pe 13 Februarie 2011 10:12
Iubeste!!!!!!!!!! Si de Valentine, dar neaparat si in fiecare celelalte zile din viata ta. Cu putere, cu zambet, cu speranta, cu incredere...iubeste cu tot sufletul si vei devei cea mai frumoasa femeie:)
healthy001947
Postat pe 13 Februarie 2011 11:45
Cum imi pastrez santatea si frumusetea corpului?
-beau multa apa plata (nu minerala ca altfel as avea aburtica :D ) ca altfel ma deshidratez si poate ma usuc ca o planta :))
-fac exercitii de aerobic ca altfel fac aripioare la picioare si nu vreau sa zbor :))
-renunt zilnic la lift asta pentru un tonus mai bun si totodata elimin riscul de a sta pret de minute bune cumva blocatã in încapere :D
-legumele, branzeturile, mancarea gatita si maia les fructele sunt la ordinea zilei.
-iesirile in aer liber, la aer proaspat sunt si ele pe acolo :))
-odihna multa
si tot asa ar mai fi ;))
ccrissy
Postat pe 13 Februarie 2011 14:35
imi pastrez sanatatea gandind pozitiv si mancand sanatos!Scurt si la concis acesta e secretul
kudika098088
Postat pe 13 Februarie 2011 14:44
evit excesele: de grasimi, sare, dulciuri, si altele. Mananc numai mancare gatita in casa, fac sport dimineata, nu fumez, fac dus rece in general.
kudika166659
Postat pe 13 Februarie 2011 14:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concurs DanceON 152 De la: AndraMicu 15 Aprilie 2011 11:06
Kudika si NIVEA te invita la un dialog despre frumusete 311 De la: bika82 23 Februarie 2010 10:08
Be Precious te invita la concurs! 799 De la: dianacindy2526 14 Aprilie 2010 10:55
Castiga 10 seturi Eucerin pentru tine si jumatatea ta! 250 De la: concursKudika 21 Decembrie 2010 18:27
Castiga pantofi de 1000 lei! 1866 De la: concursKudika 2 August 2010 15:37