Setari Cookie-uri

Castiga unul din cele 5 seturi Bema Bio Passion + Bema Breast Plus de la Plafar

Intr-adevar, frumusetea nu inseamna intotdeauna sanatate, insa in momentul in care nu aratam bine in exterior, e foarte posibil ca si in interior sa avem oarece probleme. Pe langa factorii esentiali care contribuie la mentinerea unui organism sanatos, alimentatie rationala, odihna suficienta, sport, pielea noastra are nevoie de un tratament special, reprezentand 20% din greutatea corpului nostru. Pe langa rolul de organ de simt, are si functia de aparare a corpului fata de agenti patogeni sau raze ultraviolete. Cu alte cuvinte, necesita ingrijire, care se poate face, in primul rand, prin igiena impecabila, cu apa si sapun sau gel exfoliant, apoi o hidratare si intretinere cu creme de corp.
FELICIA70
Postat pe 4 Februarie 2011 22:17
In primul rand avand grija de suflet.
munaaa
Postat pe 5 Februarie 2011 00:01
DRAGELOR,
Implinesc in curand 60 ani si inca MA SIMT BINE CU MINE !
Cred ca e si asta un "secret" care te ajuta sa iti pastrezi sanatatea si frumusetea corpului, a mintii si sufletului - sa te simti intotdeauna bine si in acord cu tine, pentru ca astfel, sigur te simti bine si cu cei din jur si ei cu tine.
Pentru asta, trebuie sa te privesti mai tot timpul in oglinzi, dar atentie mare mai ales la oglinzile "ascunse", subtile si prea des neglijate : ale sufletului, gandurilor, vorbelor si faptelor !
De fapt, e ca si cum te privesti din afara ta, in permanenta, in modul cel mai obiectiv cu putinta (adica, intai analizezi, tragi concluzii si la urma “iti amintesti” ca e vorba de tine !)
Bineinteles, nu e usor ! Oricat ai fi de exigent, nu uiti ca esti, totusi, propriul tau critic - incerci sa retusezi, dar si sa justifici, sa (te) repari, dar sa si (te) certi !
Eu asa am procedat, din adolescenta si asa m-am simtit dintotdeauna !
Si acum, ma uit in toate oglinzile mele, vad o femeie de 60 ani si iata, de ex., ce comentez si fac :
- doamne ce de riduri !... ei, ca la varsta mea !...(prelungesc masajul matinal cu crema de zi)…am sa ma “tin” mai serios de crema si masajul de seara… poate am sa fumez mai putin…. sa nu se sperie de mine primul nepot pe care il astept !
- iar ma strange fusta…imi ies “formele” (aripioare, solduri, colacei…)….si doar fac cele trei exercitii matinale….parca erau cinci, candva… n-am mai mers de mult mai mult (unde-s kilometrii parcursi altadata !?)… si toate aparatele si cremele (resturi de la fetele mele !) de masaj, s-au cam prafuit !... ei, la casa nu-i ca la bloc...da, dar la casa pot sa fac o multime de feluri de miscare !...
- iar am repezit-o pe mama !.....si doar mi-am promis…. ca tare m-a durut cand mi-a zis fata mea “da’ mai lasa-ma !”!...
Iata deci, cum am “functionat” eu pana acum, de am ajuns sa ma simt bine cu mine si cu viata mea si cu toate bune si rele pe care mi le-a dat Dumnezeu !
CEEA CE VA DORESC SI VOUA !!!
soulbrain
Postat pe 5 Februarie 2011 00:16
Secretul tineretii e reintoarcerea la natura.De la mancare pana la produsele de cosmetica toul trebuie sa fie cat mai natural.
kudika147216
Postat pe 5 Februarie 2011 08:12
ptr o viata sanatoasa ar trebui ka in fiekre dimineatza sa alergam.... sa avem o hrana sanatoasa sa bem foarte multa apa e bn si ptr korp dar si ptr ten...:D sa nu fumam...bem...nopti nedormite... sa zambim in fiecare zi chiar daca nu ai un motiv anume...trebui sa zambim ptr k este o noua zi...si in aceea noua zi se pot intampla multe...!!!! sa facem cat mai mult sex..dar protejat...!! si noi femeile sa ne acordam in fiecare zi makar 15 min k noi insine..:X:X:X:x!!!!

fetelor zambiti in orice klipa chiar dac cva spune cva despre tine mergi k kapu drept si inainte si zambesti...sa nu ne afecteze de ce spun unii...un ex: esti un pic mai plinutza si alti rad pe seama ta,tu vei dori sa slabesti si mai ult din ce in ce mai mult intr-un timp kat mai skurt si nu este delok bine ptr sanatatea ta...pana la urma dac cineva te place te plache exact asha cum esti fara sa te schimbe:*
kudika342773
Postat pe 5 Februarie 2011 10:03
Pentru a pastra sanatatea si frumusetea corpului in fiecare zi in primul rand implica multa atentie, rabdare si un buget pentru a intretine aceasta sanatate si frumusete.
Stim ca tot ce e natural e sanatos. Deci, zilnic trebuie sa consumam fructe si legume, cel putin 2 litri de apa plata , si niciodata sa nu uitam sa luam micul dejun , doar asa putem avea o inima sanatoasa intr-un corp sanatos.Vitaminele din fructe si legume ne ajuta sa fim in forma si plina de viata.
Pe langa mancat sanatos este nevoie si de sport(chiar si mersul pe jos), care te ajuta sa iti pastrez sanatatea si mobilitatea.
Sa nu uitam ca este foarte important sa mergem regulat la medic pentru investigatii.
Pe langa o alimentatie sanatoasa si echilibrata e indicat sa evitam alcoolul si fumatul.
Frumusetea corpului implica o ingrijire a corpului, din cap pana-n picioare. Lunar sau saptamanal (depinde de bugetul nostru) sa mergem la un salon de infrumusetare, mastile de corp si fata te ajuta sa-ti mentii frumusetea.
Oamenii de stiinta au mai adaugat cateva puncte pe lista sanatatii, si anume sa fim fericiti, relaxati si bine dispusi.
Dar sa fim realisti, cu toate problemele (politice, sociale, etc) din jurul nostru reusim sa pastram sanatatea si frumusetea corpului? Pentru mine este foarte greu.
cecyly
Postat pe 5 Februarie 2011 18:04
Sanatatea si frumusetea corpului o pastrez si o mentin in fiecare zi cu trezirea de dimineata(desi as mai lenevi in pat ), un dus scurt ca sa ma trezeasca , un mic dejun sanatos din fructe si cereale, 20 min de mers pe jos dimineata(este o placere sa mergi vara dar iarna iti ingheata toate madularele ) si 20 seara cand termin programul de munca si sincer ma simt ca noua dupa minutele acestea chiar daca este frig afara.
De 2 ori pe saptamana aplic o cate o masca naturista pt par si cate una pt piele ; dupa fiecare dus , ma rasfat cu ulei de corp, si imi pastrez orarul de somn de 7-7.30 ore de somn pe noapte .

issa21
Postat pe 5 Februarie 2011 21:58
Sa am grija de corpul meu e un sport extrem pentru mine,lucrez intr-o firma care produce instalatii electrice pentru masini,stau tot programul in picioare,ma mai si lovesc cu lazile pe acolo,plus solutiile care sunt date pe fire nu imi fac deloc bine pielii,dar incerc sa imi odihnesc picioarele pe acasa,fac baite relaxante cu saruri si ma hidratez bine bine pentru ca merit sa fiu in forma.
gepiza
Postat pe 5 Februarie 2011 22:04
De la: kudika342773, la data 2011-02-05 10:03:44un ex: esti un pic mai plinutza si alti rad pe seama ta,tu vei dori sa slabesti si mai ult din ce in ce mai mult intr-un timp kat mai skurt si nu este delok bine ptr sanatatea ta...pana la urma dac cineva te place te plache exact asha cum esti fara sa te schimbe:*


da ai zis bine daca te place , cu specifiarea acelui DACA , daca nu va gasi sa o placa nimeni asa cum e ea , esti tu in stare sa ii redai acei ani in care ar fi putut sa se schimbe ? NU , asa ca taci cu textele astea de insufletire , apuse . Daca o femeie decide sa se schimbe o face ptr ca vrea , ptr ca nu e multumita de cum e privita sau de cum se simte ea insasi in pielea ei . Deci in majoritatea cazurilor nu e vina celor e vor sa o schimbe ci chiar ea vrea sa se schimbe . Doar ca textul asta cu ma place asa cum sunt e folosit mai mult de cei neputinciosi care nu sunt in stare sa se schimbe .
Alex_Bodea
Postat pe 5 Februarie 2011 22:07
De la: kudika147216, la data 2011-02-05 08:12:35Secretul tineretii e reintoarcerea la natura.De la mancare pana la produsele de cosmetica toul trebuie sa fie cat mai natural.


Da , poate , dar paote ar trebui sa va amintiti ca nici chiar fructele din ziua de azi nu mai sunt ca cele de acum 50 de ani , contin mai multa fructoza aceas cantitate de fructe si mai putine vitamine ... Deci sincer ma cam ingrozesc cand aud de alimentatie naturala ... deoarece ca sa ajung la un nivel optim de vitamine trebuie sa consum un surplus de hrana care la randul ei contine substante care mi-ar afecta paote sanatatea . Si ceea ce priveste produsele cosmetice naturale , daca stai sa citestimai bine , vezi niste rapoarte acolo la multe dintre produse ce tin maimult de reclama , produs bazat pe nu stiu ce natural , cand te uiti contine 2-3 % din acel "natural"
Alex_Bodea
Postat pe 5 Februarie 2011 22:14
Printr-o alimentatie pe ca posibil naturala, sanatoasa, care include fructe si legume, piine integrala, ulei de masline.etc, si ingrijire corporala si faciala, constind in demachierea zilnica, aplicare de masti naturale, scruburi pe tot corpul, geluri anticelulitice, masaj si sport.
deliaionela
Postat pe 6 Februarie 2011 11:49
Hrana sanatoasa,apa pentru hidratare si sportul fac minuni pentru corp . De asemenea frumusetea interioara se vede si la exterior.
nechitaf
Postat pe 6 Februarie 2011 14:00
eu imi pastrez sanatatea corpului sculandu-ma dimineata facand dus, dandu-ma cu crema de hidratare ptr. tipul de piele folosesc creme de fata, de corp,de maine, beau 2 litri de apa pe zi si mananc fructe si legume in fiecare zi.
loori76
Postat pe 6 Februarie 2011 19:24
eu imi pastrez sanatatea corpului facand sport ,si anume inotul care este benefic sanatatii cat si corpului,printr/o alimentatie cat de cat sanatoasa
kudika364240
Postat pe 6 Februarie 2011 19:36
Sunt adepta unui stil de viata sanatos, ce imi mentine sanatatea si frumusetea corpului. Urmez un set de reguli care respectate si imbunatatite dau roade:

1. Soarele – dermatologii numesc imbatranirea cauzata de razele UV drept “ fotoimbatranire”. Expunerea la soare este cauza principala a imbatranirii si influenteaza in procent de 90% acest process. Este ingrijorator faptul ca poti petrece zeci de ani expus la soare inainte ca efectele fotoimbatranirii sa devina vizibile.

Nu trebuie sa uitam niciodata cand iesim din casa sa folosim crema de zi hidratanta cu SPF. Factorul de protectie se va alege in functie de nuanta tenului. De exemplu un ten alb este mai sensibil si poate suferi foarte usor arsuri. Pentru tenul deschis se recomanda un factor de protectie ceva mai mare, iar pielii inchise un factor de protectie mai mic. De asemnea, conteaza foarte mult cat timp suntem expusi la razele solare; de exemplu persoanele care zilnic strabat drumuri intregi sunt mult mai expuse.

2. Fumatul - fumul si nicotina distrug celulele nutritive ale pielii, reduc oxigenul din corp si ingroasa vasele de sange. Acest lucru ingreuneaza circulatia pana la cel mai mic nivel. Ambele cauze dau corpului un aspect tern, fara vivacitate.

3. Stresul si lipsa somnului - daca suferi de stres si de lipsa somnului, cu siguranta efectele nefaste vor avea un impact si asupra pielii tale. Momentele de griji sau presiune pot conduce la deshidratare, senzitivitate, pete sau exces de grasimi. Un somn bun este vital pentru functionarea eficace a organismului si da ragaz organismului sa se refaca.

O persoana adulta trebuie sa doarma in medie cam 6-8 ore. Noptille pierdute se resimt asupra noastra dar si pe chip. Parca nu mai are prospetime si in plus nu ar trebui sa ne mai mire de ce apar cearcanele.

4. Pozitia in timpul somnului - pozitia in care dormim in fiecare noapte are efect asupra tenului. O persoana doarme in medie cam un sfert din viata, astfel incat pana la varsta de 60 de ani, dormim cam 20 de ani. Fiecare presiune in timpul somnului duce la formarea ridurilor de somn. Femeile care dorm pe o parte au predispozitie la aparitia ridurilor pe barbie si obraji. Pentru a evita aceste problema, iti recomand dormitul pe spate!

5. Poluarea - fie ca locuim in centrul orasului sau in mediul rural, nu putem scapa de poluare! Mediile poluate sunt ca o haina grea, murdara pentru organism, astupa porii, radicalii liberi slabesc structura pielii, iar rezultatele sunt ridurile, pielea aspra, deshidratarea si pierderea elasticitatii pielii.

6. Echilibrul psihic - Cand suntem stresati, avem o problema spinoasa, tenul. Persoanele care au probleme cu stresul pot avea si alopecie (cadere a parului - declasanta de stres). De asemenea, persoanele foarte stresate au mari probleme cu tenul, se pare ca stresul declanseaza si acneea.

7. Alimentatia sanatoasa - Trebuie sa adoptam un regim de viata sanatos, mancand cat mai variat si eliminand mancarurile care ne pot afecta sanatatea - de exemplu acele alimente cu multe E-uri nocive, coloranti, bauturile carbogazoase(cola, pepsi), alimentele grase.

Ar trebui sa incercam sa mancam mai multe fructe, sa consumam 2 litri de lichide pe zi, sa inlocuim carnea de porc cu puiul si pestele. Daca mancam sanatos suntem sanatosi daca nu atunci alimentatia nesanatoasa va adduce dupa sine si diverse afectiuni. Un ten frumos si sanatos indica un trup sanatos.
kudika335919
Postat pe 6 Februarie 2011 20:37
buna..pentru mentinerea sanatatii este normal si stie oricine ca in primul rand tb. sa mananci sanatos...si cred ca stim cu totii care este mancarea sanatoasa..ce tine de frumusete este important de stiut ca trebuie sa ne ingrijim mereu si sa prevenim pb ce pot aparea incepand cu fata ,apoi corpul ,mainile si picioarele..din cap pana in picioare trebuie sa ne exfoliem odata pe saptamana...ca si exfoliant pt fata folosesc ceva naturist...pentru corp prepar ceva akasa din zat de cafea si ulei de masline..iti lasa o piele catifelata si hidratanta..iar pt maini si picioare incerc sa folosesc tot produse naturiste preparate acasa sau de la magazine naturiste si care sa-si faca si tb..apoi pt hidratare pentru fata tb sa tinem cont de tipul de ten...este ff import.si lotiunea tonika care regleaza ph-ul pielii inainte de aplicarea cremei hidratante...sau o crema de tintire ,functie de pb pe care o avem...ten acneic,sau pt lifting,s.a.,pentru corp este foarte importanta hidratarea...cu apa in primul rand...min. 2 litri pe zi si crema hidratanta pentru catifelarea pielii..apoi o crema de tintire anticelulitica,pentru fermitate,tonifiere,s.a.,pentru maini o crema hidratanta,un ser pentru albirea pielii sau pentru prevenirea petelor ce pot aparea odata cu varsta sau din cauza factorilor solari dar pot ajuta si la sinteza de colagen si elastina.pentru picioare si calcaie este nevoie de o mask de hidratare,de o crema anticallus si o crema de prevenire..sunt bune si baile cu ulei de masline la picioare pentru prevenirea craparii calcailor si pt hidratare......la toate acestea tb tinut cont de alimentatie,de viata de zi cu zi ..de stresul din viata noastra...si de cat ne ocupam noi de noi insine..pt ca multi renunta la viata lor personala pentru lucruri,care dupa parerea mea nu sunt la fel de importante cum suntem noi!!!!
adriana_samoila
Postat pe 6 Februarie 2011 21:52
Sanatatea corpului este reflexia unei minti sanatoase, asa ca pentru a te mentine in forma maxima trebuie sa ai mintea limpede, hranita cu informatii utile si folositoare. Pentru a dispune de un organism hranit trebuie sa fii in miscare cel putin de 3 ori pe saptamana, de preferat ar fi in fiecare zi cate putin.
Apoi tine minte tot ceea ce mananci se va reflecta in pielea ta, asa ca acorda atentie si acestei categorii.
Somnul linistitor se castiga cu impacarea sufletului si a mintii, asa ca inainte de culcare citeste ceva placut, sau priveste imagini ce iti hranesc imaginatia. Si pentru ca stii ca asta il multumeste pe organism, nu ii taia portia de somn mai putin de 6-7 ore.
Masajul iti reincarca bateriile dupa zile epuizante, deci participa si el la o sanatate pura.

sun_flower
Postat pe 6 Februarie 2011 22:49
Salut Frumoaselor! In primul rand vreau sa va spun cum imi pastrez sanatatea si frumusetea corpului. Dupa parerea mea sanatatea ii mai buna decat toate, cel mai bine ar fi sa mananci sanatos. Incearca sa introduci in alimentele pe care le mananci fructe si legume pentru ca poti avea un ten cu aspect sanatos, 2l de apa este esential sa bem.Dar eu dimineata cand ma trezesc pentru ten mi-l pregatesc ma spal pe fata cu o lotiune speciala de la cosmeticiana mea, apoi ma dau cu crema de fata ca baza de machiaj, crema hidratanta pentru ochi. Asa mi-am pregatit tenul pentru a putea pune fond de ten,anticearcan si pudra. Bineinteles ca pun si putin fard, rimel si ruj pe buze, par intins( chiar daca nu este prea sanatos pentru par )Pentru corp am o serie de creme unele foarte hidratante sau mai putin hidratante. Dar in fiecare seara fac dus iar apoi folosesc crema de corp.
Important!!! Trebuie facuta miscare pentru a te mentine in forma si a avea o minte sanatoasa , un corp sanatos!!
Aveti grija de voi si v-am pupat:*!!
laura_06_92
Postat pe 6 Februarie 2011 23:20
Eu cred ca pentru a ne mentine frumoase si sanatoase trebuie in primul rand sa mancam cat mai sanatos: multe legume si fructe, fara prajeli etc. . Mancand sanatos vom fi si sanatoase si pielea noastra va fi mai frumoasa.
De asemeni pentru a avea un ten frumos e bine sa respectam cei trei pasi : demachiere, tonifiere si hidratare. De asemeni e bine sa bem cei 2 litri de apa pe zi , pentru a fi hidratate.
La toate astea daca se mai adauga si SEX , rezultatele sunt uimitoare.
tarzanik
Postat pe 6 Februarie 2011 23:57
Totul se rezuma la a manca sanatos :)
deeasweet
Postat pe 7 Februarie 2011 08:18
Mult mult sport ! Acesta e secretu.
deeasweet
Postat pe 7 Februarie 2011 10:09
Cateva pareri despre cum poti sa iti pastrezi sanatatea si frumusetea corpului in fiecare zi:
-in primul rand - fii vesel(a);bucura-te de viata
-mananca sanatos- mai multe legume,fructe
-bea zilnic lichide suficiente
-fa miscare cel putin 30 minute zilnic
-fara tigari si alcool
-dormi cat trebuie
crisprecup
Postat pe 7 Februarie 2011 10:09
Pentru un aspect frumos este nevoie de un trup sanatos,acesta avand nevoie de ingrijire zilnica.
Sunt mai multe aspecte care pot fi urmate indiferent de varsta sau ocupatie,cum ar fi :
-SOMNUL de minim 7 h,o noapte pierduta acum nu o vei mai recupera in week-end dormind de 2 ori mai mult
-CURATAREA PIELII,HIDRATAREA ACESTEIA,daca nu sunt un obicei,fa in asa fel incat sa fie,chiar daca la inceput este mai greu,sau parca nu vezi rezultate,in timp,rezultatele apar.Sunt recomandate masajele faciale si corporale cu o crema naturala (cele facute in casa sunt accesibile oricui indiferent de buzunar)
-MICUL DEJUN trebuie sa fie mereu bogat in vitamine pentru furnizarea energiei,fie ca e vorba de energie pentru a sta "cu ochii in calculator",fie ca e pentru a ridica lazi sau orice altceva
-HIDRATAREA este un alt element important,cei 2 l de apa fiind necesari pentru elasticitatea pielii si eliminarea toxinelor
-mesele trebuiesc luate zilnic la(aproape)aceleasi ore ,fiecare in cantitati mici si dese,incluzand painea,integrala de preferat,fructele si legumele proaspete,carnea slaba,lactatele degresate
-MISCARE zilnica MINIMUM 30 de min.,drumul pana la magazinul cu paine,plimbarea animalutului de casa sau plimbarea de seara impreuna cu cei dragi
-OPTIMISMUL si glumele bune care ne fac viata mai senina si ne fac sa "murim de ras" ajuta la arderea caloriilor si longevitate .Chiar daca esti o persoana careia ii pasa uneori mai mult decat trebuie de lucruri care iti fac rau in mod direct,trebuie sa incerci sa treci peste aceste lucruri,sa vezi partea frumoasa
-ALCOOLUL si TIGARILE ar trebuie evitate,dar cand ne gandim la "binefacerile" unui pahar de vin/zi parca nu l-am elimina din meniu...
Un alt element important legat de sanatatea fizica,este inscris in codul genetic,asa ca hai sa ne uitam la parintii,bunicii nostri si sa incercam sa vedem partea buna a lucrurilor si s anu ne descurajam,caci atitudinea,gandirea pozitiva sunt cele care ne ghideaza spre mai bine,spre mai mult...si sa nu uitam ca este foarte important sa ai o MINTE SANATOASA IN TRUP SANATOS !
kudika156002
Postat pe 7 Februarie 2011 10:35
Eu nu cred ca Elancyl la peste 100 ron are cu adevarat ingrediente mai utile si mai eficiente decat Supliformul romanesc la 10 ron. De curand am invatat sa citesc etichetele cosmeticelor si m-am lecuit de aruncat banii aiurea pe talentul de marketing si PR al firmelor internationale. M-am reorientat ptr cosmetice cat mai "curate", nu neaprat bio, ci doar cu ingrediente de calitate, principii active asezate la inceputul listei INCI ca sa fiu sigura ca exista ceva extract in produsul respectiv (ca o gluma: aveam mai demult prin casa o crema de maini care se voia a fi cu ulei de samburi de struguri si cand m-am uitat pe ingrediente avea de toate, mai putin acest ulei de struguri cu care se lauda pe tub ).
Pe langa acest nou comportament de cumparator avizat mai fac asa:
- apa plata cu lamaie dimineata la trezire si seara inainte de culcare (chiar se recomanda cardiacilor bautul unui pahar de apa inainte de culcare ptr a preveni cresterea tensiunii noaptea si accidentele cerebrale)
- ceaiuri neindulcite, acum prefer ceaiul alb si seara rooibos ptr ca nu contine cafeina
- mers pe jos cat mai mult posibil (in lipsa de alta forma de sport) plus urcatul scarilor cate 2 trepte o data (tonifiaza f bine musculatura picioarelor si a feselor )
- masaj cu Relax&Tone (da, chiar acela de la teleshopping)
- auto-masaj facial o data pe saptamana cu ulei de macese (dar se poate si cu ulei de masline presata la rece plus cateva picaturi de ulei de catina, de ex.)
- mancare vegetariana in cea mai mare parte (bine, mai pacatuiesc cateodata la peste sau carne de pui sau curcan)
- suplimente alimentare in functie de analizele anuale si de anotimp ; iarna iau mult "Catinofort", lecitina, Q10.
Mai mult de atat nu stiu ce as mai putea face.. poate doar daca se inventeaza vreun aparat de folosit acasa, care se impulsioneze productia de colagen, ca acelea ultra scumpe din saloane
scorpionverde
Postat pe 7 Februarie 2011 10:37
Alimentatie care sa includa fructe, legume, oleaginoase, lactate. Fara fumat si nopti pierdute -pe cat posibil- Un pic de sala sau plimbare -un catel e ideal-. Pentru tenul meu uscat, ideala este masca cu smantana, pentru par uleiul de masline, pentru suflet-care este si cel mai important- ochii albastri si senini pe care ii iubesc...
else
Postat pe 7 Februarie 2011 14:18
Sanatatea si frumusetea corpului se pastreaza doar daca:
mananci sanatos
faci miscare
bei apa si ceaiuri aproximativ 2 l pe zi
nu faci excese
nu fumezi si nu consumi alcool
nu piezi noptile=acorzi 7 ore de somn in fiecare noapte
nu iei pastile fara sa te doara ceva
nu tii cure de slabire aberante
nu bei mai mult de o ceasca de cafea pe zi
nechitaf
Postat pe 7 Februarie 2011 15:11
Dupa parerea mea ca sa iti pastrezi corpul sanatos si frumos trebuie:
-sa faci sport minim o ora in fiecare zi
-sa eviti consumul excesiv de grasimi,pentru ca ele te pot duce la ingrasare
-sa bei 2 litri de apa in fiecare zi
-sa mananci multe fructe si legume
-sa folosesti o lotiunecrema de corp pentru hidratare
-sa incerci mereu sa te bunedispui chiar daca cineva te-a suparat
-sa dormi 8 ore pe noapte
-sa te recreezi minim o ora in fiecare zi

Cred ca aceste ,,reguli'' ar fi pe primul loc pentru a-ti pastra corpul frumos si sanatos.
kudika354638
Postat pe 7 Februarie 2011 15:31
frumusetea vine din interior,esti ceea ce mananci,alim saraca in grasimi,atitudine pozitiva,generozitate,iubire pt semenii tai,exterior cat mai putin machiaj,demachiere zilnica,sex mentine sanatatea fizica si pshica,consum regulat ceai verde,ulei masline si o buna hidratare 2 l lichide pe zi si chiar si stresu te ajuta,o femeie nervoasa e mult mai frumoasa ,misterioasa,emana putere si te ajuta sa slabesti,de aceea femeile din romania sunt cele mai frumoase
kudika058994
Postat pe 7 Februarie 2011 15:52
pentru a te mentine sanatos trebuie:
-o alimentatie sanatoasa
-cel putin o ora pe zi sa facem sport
-mai putine dulciuri
aaldeex
Postat pe 7 Februarie 2011 16:36
In primul rind: atitudinea.Trebuie sa te scoli in fiecare dimineata,sa te uiti in oglinda si sa-ti placa ceea ce vezi.....sa-ti placa in primul rind tie,apoi celor din jurul tau.In al doilea rind:fara excese...pe toate planurile.Cite un pic din fiecare nu dauneaza grav sanatatii:nu maninci exagerat,putin,sa arate bine,sa miroasa bine...faci dragoste de placere,nu de nevoie,nu mult...mersul pe jos e cea mai buna gimnastica,in plus economisesti banii de la sala...Asa cum invatam de mici sa vorbim,asa trebuie sa invatam de tineri sa imbatrinim frumos.
kudika227120
Postat pe 7 Februarie 2011 16:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga invitatii la fabrica de handmade breslo 39 De la: concursKudika 6 Iunie 2009 20:16
Castiga unul din cele 3 costume de baie oferite de 4Passion! 1829 De la: cipriandrei 29 Iulie 2010 13:35
Concurs: Viata incepe vineri 107 De la: skyee 2 Februarie 2010 19:21
Castiga saptamanal o pereche de Pantofi Kudika! - 10-16 iunie 628 De la: concursKudika 15 Iulie 2013 15:46
Castiga pantofi de 1000 lei! 1866 De la: concursKudika 2 August 2010 15:37