Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa fac...

Sunt o tipa pe la 23 de ani cu ceva bagaj emotional. in urma cu doi ani si jumatate l-am cunoscut pe Marian printr-o prietena iar la doua luni ne-am mutat impreuna din cauza unor probleme pe care le avea el cu chiria in Bucuresti iar dupa 6 luni ne-am logodit urmand sa ne casatorim in anul urmator. Cu 6 luni inainte de nunta a realizat ca nu e momentul sa se casatoreasca el fiind doar cu un an mai mare decat mine. Socul nu a intervenit in momentul in care a luat decizia asta ci modul prin care a hotarat sa-si manifeste decizia...m-a inselat cu o colega de la birou in repetate randuri pana efectiv i-am prins impreuna in baia de la firma la care lucra(ma sunase un prieten bun/coleg de birou de-al lui)....Nu stiu daca a mai trecut cineva printr-o chestie asemanatoare..dar nici celui mai mare dusman al meu nu-i doresc sa i se intample asta! M-a distrus din prea multe puncte de vedere..un an de zile am fost in depresie puternica..am slabit 20 de kg in 3luni si multe altele...
Eu sunt genul de femeie care se dedica partenerului 100%, nu initiez relatii sau alte lucruri din acest capitol fara sa fiu sigura ca ar iesi ceva...
In perioada asta de un an..am incercat sa fiu cu alti barbati, am incercat sa uit asa cum credeam eu ca e mai bine...
La un moment dat "am fost impreuna" cu un tip, Bogdan, timp de o luna jumatate..era greu..imi placea de el..dar era o relatie la distanta..chiar ne gandeam la ceva mai serios..dar dupa ce termina specializarea avea de gand sa plece in Afghanistan pe un contract de 3 ani..nu aveam de gand sa-l astept si m-am despartit de el..fara sa stie nici pana in ziua de azi care au fost motivele de fapt si de drept. Am pastrat legatura dar luasem hotararea sa vorbim mai rar pentru ca nu ne facea bine la niciunul.
Si asa au mai trecut in aproape 4 luni de zile...dupa lunile astea..l-am cunoscut pe Adi...a fost dragoste la prima vedere...el a fost cel care m-a ridicat din depresie..el m-a sustinut cum nu m-a sustinut nimeni(nici macar familia) pana atunci..am facut multe pentru mine si pentru viitorul meu cu el alaturi,parintii mei erau incantati de el vedeam un viitor inca o data pentru mine..pentru amandoi! Nu am cuvinte sa exprim relatia noastra Il iubeam mai mult ca orice/oricine..nu fusesem niciodata asa fericita! Dar a fost o perioada in care nu mai era ca la inceput, se racise brusc relatia,eu eram stresata cu licenta, el avea un proiect la companie destul de mare si nu am fost in stare sa pastram o legatura..asa ca am luat decizia de a ne desparti,cu promisiunea de a ne mai vedea pentru ca inca existau sentimente si nici unul nu facuse nimic rau...Mi-a fost destul de greu, el a mai avut aventuri dar eu de 6 luni de zile nu mai sunt cu nimeni...
Acum doua saptamani am primit o vizita de la Bogdan...nu ma asteptam..nu trebuia sa fie in bucuresti, venise doar ca sa-mi marturiseasca ca i-a luat ceva timp sa treaca peste despartirea noastra si ca a realizat ca ma iubeste si ca de dragul meu nu va pleca in Afghanistan si ca...vrea sa ne casatorim!!! si acum ma lasa fara rasuflare doar sa ma gandesc..in nebunia mea si in disperarea de a nu mai fi singura am zis DA..
Nu stiu ce sa fac acum...i-am frant inima o data nu cred ca as putea sa o fac a doua oara..tin la el..dar il iubesc pe Adi...cred ca-l iubesc...cred ca tin la Bogdan...nici eu nu mai stiu ce sa cred!
Ma puteti ajuta cu un sfat..o parere..o idee...
va multumesc si imi cer scuze ca m-am imprastiat cu povestioara mea!!
Kalyla
Postat pe 21 Mai 2010 12:14
incurcate sunt caile domnului!
te-ai cam pripit....si ai fost cam disperata si acum te gandesti ca nu chiar ce iti doresti tu!
si sa fiu sincera cred ca nu il iubesti pe adi..doar te simti daotare ca te-a scos din rahatul in care inotai...
stiu eu...gandeste-te cu care te-ai vedea in viitor...si care crezi ca te va iubi mai mult!
one_size
Postat pe 21 Mai 2010 12:44
pune-ti in ordine sentimentele in ordine si ia decizia corecta pt binele tau.
oana_gabi
Postat pe 21 Mai 2010 12:58
Draga mea cu bagaj emotional mare,ma intitulez Costel si lucrez la gaze 12 cu 24.Acum sint liber ca am fost de noapte dar nu poci ca sa dorm neam! Am un serviciu stabil,astia nu mi-au taiat nimic de la salar ceea ce e mare lucru in zilele astea.Am citit de problema ta si o matusa de a mea zice ca e de la mansarda...ea e pe ambulanta si stie ce zice.Eu am 8 clase si nu ma pricep la bagaje emotionale dar presimt ca ai suflet bun si chiar daca ai capul micut sper sa ai fundul maricel ca noi astia de la gaze sintem lesinati dupa femei cu fundul mare pa sistem.Am rtrecut si eu prin asa ceva,cum ai povestit tu,am avut o nevasta o chema Maricica,lumea o striga fa sau Cikalaka.Vreau sa-ti spun aici,ca sa vada toata lumea...ca daca nu vede tot poporul n-are haz,ca Cikalaka mea s-a frecat vreo 2 ani cu cine a vrut ea de la mine de la gaze intr-un closet,ca noi n-avem wc-uri ca la tine la servici.Nu m-a suparat asta,ca am zis ca e si ea om si are nevoie cind o vedeam cum se ducea de 34 de ori pe zi la closet dar m-a deranjat ca de cite ori intram dupa ea vedeam ca hirtia e neatinsa ceea ce m-a pus pe ginduri.Adica intra si ea,intra si Marcel si Cosmin si Razvan si Cornel care a avut botezul lui fii-sa pe 12 luna asta,intra si ala de pe stivuitor,nu mai stiu cum il cheama,deci intrau toti cu Cikalaka mea si nu se stergea nici unul...da nici unul?Asta n-am putut eu sa suport si am divortat.Parerea mea e sa ne intilnim poate te fac sa uiti de bagabontii din viata ta,ala care s-a dus in Afganistan sigur prinde gustul minelor antitanc pe linga care calca el mereu si se va duce si in Irak asa ca nu-l mai astepta.Ceilalti sint la fel de neseriosi ca si ala cu Afganistanul,in primul rind sint fricosi...ei de ce nu se duc acolo?Daaaa,stiu de ce...pai cum dreaq sa se mai duca acolo daca le-ai sucit tu mintile?Cu mine nu merge cu de-astea...eu sint scutit de conflicte militare ca am fractura de preput gradul 3 si am si hirtie de la medic ca ma ducea si eu acolo sa iau vreo doua schije in freza,ca asa fac barbatii inselati.Deci...daca iti place riscul poate te invit in gara Titu sa consumam niste mici si 3-4 beri ca n-o fi foc.Poate combinam si niste seminte ca am pe cineva la Alka...si mi-a promis ca-mi da niste pachete de alea cu surprize in bani,poate ne luam si noi o canapea.In fine,ce sa-ti mai zic,eu am masina mica dar vin cu trenul la intilnire ca asa e mai romantic.La 14,30 din Gara de Nord cu oprire in Racari...Te pup in buric,al tau Costel!
Saxon
Postat pe 21 Mai 2010 12:58


Costel tu lipseai "mama"!
touch_me
Postat pe 21 Mai 2010 13:06

of of mai mai..tare costel asta!
one_size
Postat pe 21 Mai 2010 13:07
Costele ce pot sa-ti zic...m-am simtit pentru o fractiune de secunda onorata ca te-ai intins atat de mult cu raspunsul tau oricat de stupid ar putea fi el...iti multumesc pentru invitatie dar daca ar fi sa raman iar singura si sa nu existe alt barbat in viata mea nu ti-as onora invitatia si asta pentru ca am demnitatea mea si nu m-as cobora la nivelul tau!!
@one size: poate e asa cum spui tu...dar eu tot nu pot vedea cu cine m-as vedea in viitor..cu care dintre cei doi..inca nu pot...daca puteam luam decizia fara sa mai pun intrebari prin forumul asta
@oana gabi: ce inseamna de fapt a-ti pune in ordine sentimentele...tu cum ai face asta??
Kalyla
Postat pe 22 Mai 2010 01:14
De la: Kalyla, la data 2010-05-22 01:14:28Costele ce pot sa-ti zic...m-am simtit pentru o fractiune de secunda onorata ca te-ai intins atat de mult cu raspunsul tau oricat de stupid ar putea fi el...iti multumesc pentru invitatie dar daca ar fi sa raman iar singura si sa nu existe alt barbat in viata mea nu ti-as onora invitatia si asta pentru ca am demnitatea mea si nu m-as cobora la nivelul tau!!
@one size: poate e asa cum spui tu...dar eu tot nu pot vedea cu cine m-as vedea in viitor..cu care dintre cei doi..inca nu pot...daca puteam luam decizia fara sa mai pun intrebari prin forumul asta
@oana gabi: ce inseamna de fapt a-ti pune in ordine sentimentele...tu cum ai face asta??





... ... hai da de mai kalyla, de ce crezi ca Costelush nu e de nasul tau ? ... ... sint distractive duduile de genul tau, foarte plastic definite de Costelush adica cu dosul mare si capul mic, care ''rateaza'' continuu in viata si, cica, nu stiu de ce ... ... esti atit de ahtiata dupa aparente incit cei mai multi din jurul tau doar asta fac ... iti ofera iluzii, isi fac treaba si pleaca pentru ca, cel mai probabil, esti prea rupta de realitate si greu se poate face ceva serios si de durata cu tine ... si sa nu imi spui ca ai arsuri de la mici si bere ...
marco918
Postat pe 22 Mai 2010 10:26
Dragostea mea Kalyla...iti scriu de departe,pentru ca desi ti-am mai zis ca am fractura de preput si am scutire de conflicte de orice fel,tu ma indepartezi sistematic din viata ta palpitanta si ca atare,am decis sa-mi iau lumea in cap.Lumea din Afganistan fireste,ca presupun ca aia te excita pe tine.Am vrut sa-ti arat ca am singe in mine la fel ca si bagabontul care te-a parasit in cautarea aventurii.Aici e bine,e cald,maninc cu soldatii,mincarea e buna si ma gindesc mereu la tine.Daca aveam si o poza de a ta era mai usor...intelegi ce vreau sa spun?Aici toti au pozele iubitelor si le e mult mai simplu sa se rezolve.Acum ca am facut prostia sa vin aici...de focul tau,vad ca spui la toata lumea ca nu te cobori la nivelul meu.Prostia mea a fost ca m-am increzut in tine.Acum urmatoarea cursa spre tara e peste 6 luni dar nu-mi fac probleme,stiu ca te gasesc tot pe Kudika unde povestesti la lume ce greu iti este sa te decizi intre iubitul cu numarul 35 si cel cu numarul 37,in conditiile in care numarul 36 s-a insurat din interes iar 33 si 34 sint pampalai rau de tot si nu saruta cu limba.Despre 38 inca nu se stie nimic dar pe la pagina 456 vom avea surpriza sa-l descoperim si pe el in Afganistan.Apropos de nivelul meu...ca sa ajungi la el trebuie mai intai sa cobori...in genunchi daca se poate.Asa am stabilit cu arhitectul,am vrut eu sa fiu mai original.Ideea e mai simpla decit crezi si practica pina la Dzeu.De ce sa te chinui sa urci pina la un anume nivel cind la mine daca te lasi in genunchi esti chiar in dreptul nivelului meu si putem avea chiar o conversatie placuta daca reusesti sa si vorbesti.Dar,asta nu te priveste pe tine,cu tine am alte ginduri,mari de tot.Sint sigur ca daca faci abstractie de nivelul meu pe care il tot visezi in noptile in care dormi dezvelita,vei constata ca sint un tip de gasca si nonsalant de cad in cap.Zi sa tremuri tu toata ca nu te incearca un zimbet mic si delicat pe care te tot chinui sa-l ascunzi ca sa nu cred eu ca esti franjuri dupa mine. Toate iubirile mari incep u conflicte,asa ca,vorba italienilor,non ce due senza tre...dintre aia doi pe care nu te decizi tu sa-l alegi...o sa ma alegi in final pe mine,Costel eroul de la gaze.Nu de alta dar stau si mai bine ca aia doi la gargara si vrajeala cu conditia sa-mi asiguri biletul de avion pentru intoarcerea acasa.Te sarut tot in buric,intuiesc eu ca acolo iti place tie cel mai mult! Te quiero mucho my ketchup,un gran beso en el vientre...sa se stie! Costel de la gaze din Afganistan!
Saxon
Postat pe 22 Mai 2010 11:01
.....mda ai avut o viata plina de sentimente de fericire de iubire dar oare a fost iubire ?!! daca ai luat o astfel de de cizie pripita fara sa iti lasi inima sa deciida chiar daca il durea pe bogdan el trebuia sa te inteleaga sa iti lase ceva timp sa te faca sa intelegi , acel adi daca a a vut relatii lasa-l , un sfat de viitor ...........cit despre tine ar fi mai bine sa stai sa analaizezi ce simti cu adevarat si ce iti doresti nu incerca sa iti acoperi doar singuratatea ca tot singura vei fi daca vei merge pe principiul aceasta ........se poate sa fie o explicatie esti prea curtata si ai de unde alege , lasind la o parte ce ti sa intimplat ca ai fost inselata ..cel care te merita te cauta iti arata si mai ales iti dovedeste , fiind fidel respectindu-te ....dar mereu alaturi de tine . cind iubesti cu adevarat , faci tot posibilul si iti dedici macar un pic din timpul tau acelei persoane .nu prin raceala totul sa fie la fel .stiu ca este greu sa fie la distanta si eu ma trecut tot asa dar m-am agatat de orice speranta si am fosst alaturi de ea dara daca ea nu ma mai doreste atunci trebuie sa imi dau seama ...............ca trebuie sa imi vad de viata mea .........ia exemplu meu si poate vei intelege ceva , cu respect Nik
kudika095712
Postat pe 22 Mai 2010 11:07
Fa-ti un pic de timp pentru tine inainte sa mai iei o decizie negandita.
hippylaura
Postat pe 22 Mai 2010 11:08

Costele, esti cel mai smpatic interlocutor de pe Kudika, am citit cu mare interes raspunsul tau si e de nota 10!
Vin eu la intalnirea cu tine la mici si bere, ma primesti?
kika
Postat pe 22 Mai 2010 11:21
Nu pot sa ma opresc din ras...mai frate,cat e de bun Costel asta!Asta e viata mai domnisoara draga!Cred ca tipul (Costel),e atat de inteligent incat ti-ar trebuii vreo cincizeci de scari cu tot atatea trepte ca sa AJUNGI LA NIVELUL LUI!Imi pare oarecum rau pt ca treci prin toate astea,insa,are romanu o vorba care-mi place de mor:"prostia si mandria se platesc !"Daca ai intrat aici sa ceri sfaturi inseamna ca nu esti nemaipomenit de buna,asa ca lasa capul plecat fata,ca e mai frumos si e si o dovada de educatie,zic eu!Raspunsul lui Costel e ca o manusa subiectului abordat de tine(pardon,subiectilor).Pfffffffff,complicate sunt caile"omului",nu ale Domnului...multam doamne ca in toata prostia mea ma ajuti sa vad ca sunt altii si mai si decat mine!Succes in "alegeri",iar pentru Costel...STIMA!
Adellin
Postat pe 22 Mai 2010 11:36
Cred ca problema ta este aceea decizionala dar ideea este ca tu personal ai avut cum se spune pasarea in curtea ta si ai dat-o pe cea de pe gard.
Daca iubesti pe cineva te risti cu tot ceea ce implica o relatie si anume te rog sa te pui in situatia in care erai casatorita si partenerul tau de viata trebuia sa plece la munca in afara ca sa faca bani si o situatie mai buna pentru familia lui , ce te faceai??? si spun asta in ideea ca in general o hartie nu ar trebui sa te influenteze in relatie dar din pacate o face pentru anumiti oameni care cred ca daca se casatoresc atunci toate problemele sunt rezolvate.
Tu spui ca te-ai despartit pentru ca nu mai tineati legatura dar nu recunosti ca defapt nu ai riscat sa-ti sprijini partenerul de atunci in ideea construirii unei baze pentru viitorul relatiei voastre.
Nimanui nu-i place sa plece de acasa departe chiar daca este in acelasi oras , dar o facem pentru a putea asigura viitorul nostru si al familiei pe care o avem deja sau pe care intentionam sa o formam.
Consider ca ar trebui sa-ti reconsideri pozitia ta in cadrul unui cuplu pe care vrei sa-l formezi si sa fii cinstita cu tine si sa te intrebi ceea ce vrei tu de la viata chiar daca esti tanara sa stii ca timpul trece si este nemilos cu alegerile pe care noi consideram ca au fost bune la momentele respective.
Tu ca femeie iti doresti o familie??? atunci lupta ca sa ai o familie , daca iti doresti doar sa ai o relatie atunci lupta sa ai o relatie si pe urma mai vezi. Cateodata suntem prea pretentiosi si din cauza asta facem greseli in viata dar important este sa inveti din deciziile pe care le-ai luat si sa vezi daca au fost bune si daca nu , si sa faci in asa fel sa fii mai intelegatoare si mai comunicativa cu partenerul tau care este sau care va fi , pentru ca tu nu ai comunicat foarte mult si din cauza asta nici nu stii ce sa faci in momentul asta.
Daca stateai de vorba cu primul tau partener consider ca situatia era mult mai clara si decideai daca doresti o relatie cu el sau nu plus ca daca era vorba de iubire atunci iti reconsiderai pozitia si riscai , dar nu esti sigura de sentimentele tale pe care le ai fata de niciunul din partenerii tai .
pantegrus
Postat pe 22 Mai 2010 12:45
cred ca te-ai intrecut pe tine insuti cu atitea tineri si iubiri
dedicatia asta a ta de 100 la 100 pt un barbat ma lasa rece insa
ai grija ca o sa devii atit de pretentioasa incit o sa-ti schimbi meseria
am mai spus eu pe siteul asta ca dragostea este cea mai grea
boala dintre toate insa de aceea noi astia care suntem patiti
scriem ca sa citeasca si alti si sa i-a aminte.
uscaturi cred ca sunt deopotriva in ambele tabere cum s-ar spune,
greu mai gasesti ceva curat atata timp cit ce ne inconjoara este ft
murdar.
eu zic sa te linistesti un timp ,fa-ti alte activitati,stai cu familia ta
si dupa 10-12 luni vei citii altfel un barbat.
ce, nu poti rezista atit!
daca este vb de sex, fa-o ,gasesti tu cu cine ca doar n-oi avea contoar
dar nu pune suflet s-au mast,,,,,,,te,e si mai simplu,altfel
vi traii din drama in drama si v-a fii naspa ani de zile, lasal dracu de maritis,
ce ti-e frica ca ramai fara esti tinara fato!
LOPY_71
Postat pe 22 Mai 2010 13:23
De la: one_size, la data 2010-05-21 12:44:33incurcate sunt caile domnului!
te-ai cam pripit....si ai fost cam disperata si acum te gandesti ca nu chiar ce iti doresti tu!
si sa fiu sincera cred ca nu il iubesti pe adi..doar te simti daotare ca te-a scos din rahatul in care inotai...
stiu eu...gandeste-te cu care te-ai vedea in viitor...si care crezi ca te va iubi mai mult!




...Deci nu ! cum adica ? ne iubim ( ma refer la rel cu Adi..) dar cum avem ceva probl,intrerupem relatia ?mi-e greu sa inteleg.Pai ce-ar mai fi ,intr-o casnicie,cand apar reale probleme, ne despartim,le rezolvam,iar ne iubim ? nu mi se pare o relatie cu sorti de izbanda.Vezi cum decurg lucrurile si cu Bogdan, nu te grabi,pt D-zeu !esti f tanara !
mdana
Postat pe 22 Mai 2010 16:02
perfect de acord cu tine Adellin in privinta lui Costel...dar faptul ca ea si-a spus problema aici si cere un sfat nu cred ca e de condamnat.uneori nu e asa usor sa ceri un sfat si de cele mai multe ori iti prinde bine o parere obiectiva
daiamira2001
Postat pe 22 Mai 2010 16:22


Samson, ti-am citit postarile si le-am savurat..,insa nu-mi dau seama de ce tb sa ne folosim de problemele celor din jurul nostru pt a ne expune taletul literar.Inainte sa-i judecam si sa-i mistocarim pe altii,sa incercam sa-i intelegem..

Cat despre tine Adellin, fac prinsoare ca esti f tanara... daca Samson e uns cu toate alifiile si harsit prin viata asta ... iti doresc sa ai noroc in viata numai de lucruri frumoase,si sa nu fii nevoita sa apelezi la necunoscuti pt sfaturi
mdana
Postat pe 22 Mai 2010 16:55


esti foarte confuza , eu ma pricep la astrologie destul de bine , te pot ajuta la modul aceste , intra pe privat , da-mi datele tale de nastere si datele lor , nu-mi preciza care este unul si care este altul ca sa nu ma influientezi , iar eu iti spun care este m-ai bun ptr tine.
banalulanonim
Postat pe 22 Mai 2010 18:34
De la: Kalyla, la data 2010-05-21 12:14:28
Eu sunt genul de femeie care se dedica partenerului 100%,

Dar tie cat de mult te dedici?
Iar bagaj emotional avem cu totii, important e ce inveti din experientele prin care treci.

Eu cred ca tu esti doar disperata sa nu fii singura. De ce, asta trebuie tu sa afli. O fi nesiguranta, o fi frica de abandon, o fi frica de a fi tu cu tine, nu stiu. Ce sa faci? Eu as zice sa iei o pauza si sa te intrebi ce-ti doresti de la viata si ce-ti doresti de la un barbat, pentru ca e clar ca inca nu ai elucidat asta. Si asta inseamna timp numai si numai cu tine, fara sa-ti plangi de mila si cu mult curaj sa-ti infrunti demonii (pe care cu totii ii avem).
kitty_krieger
Postat pe 22 Mai 2010 18:43
De la: kika, la data 2010-05-22 11:21:45
Costele, esti cel mai smpatic interlocutor de pe Kudika, am citit cu mare interes raspunsul tau si e de nota 10!

Jignirile de 2 lei si presupunerile aiurea despre o persoana sunt de nota 10? Ok, distractie placuta la intalnire. Si jingire placuta
kitty_krieger
Postat pe 22 Mai 2010 18:48
De la: Adellin, la data 2010-05-22 11:36:51 Nu pot sa ma opresc din ras...mai frate,cat e de bun Costel asta!Asta e viata mai domnisoara draga!Cred ca tipul (Costel),e atat de inteligent incat ti-ar trebuii vreo cincizeci de scari cu tot atatea trepte ca sa AJUNGI LA NIVELUL LUI!Imi pare oarecum rau pt ca treci prin toate astea,insa,are romanu o vorba care-mi place de mor:"prostia si mandria se platesc !"Daca ai intrat aici sa ceri sfaturi inseamna ca nu esti nemaipomenit de buna,asa ca lasa capul plecat fata,ca e mai frumos si e si o dovada de educatie,zic eu!Raspunsul lui Costel e ca o manusa subiectului abordat de tine(pardon,subiectilor).Pfffffffff,complicate sunt caile"omului",nu ale Domnului...multam doamne ca in toata prostia mea ma ajuti sa vad ca sunt altii si mai si decat mine!Succes in "alegeri",iar pentru Costel...STIMA!



Dar tu ce cauti draguta pe-aici ? sa faci pe desteapta ? m-am enervat f tare ,cu toate ca am un f dezv simt al umorului.Referitor la proverbul citat, ( cu prostia si mandria ) s-ar putea sa ti se potriveasca tie ca o manusa.Cine vorbeste de educatie si capul plecat ? tu ?

Daca te deranjeaza inteligenta celor cu care intri in discutie, du-te soro la academie! na! ca iar m-am enervat.
mdana
Postat pe 22 Mai 2010 19:35
mai fata,tu nu prea stii ceb vrei de la viata,iar faptul ca sari din floare, maturizeazate ai sa te alegi cu resturi precum grivei si ,sa stii ca nu poti uita pe unul alergand in brate la altul.hotaraste-te.te las te pup ,ai grijab deb tine.
kudika034946
Postat pe 23 Mai 2010 01:25
Nu stiu daca sfatul meiu iti va fi de ajutor sau daca ai facut deja vreum pas Si eu am trecut printr-o experienta de viata crunta si crede-ma, nu e usor. Pe scurt: am trait cu un baiat 2 ani jumatate din care 1 an jumatate am stat impreuna in casa lui. Eu i-am spalat, eu i-am facut mancare, au i-am facut curat, cu mine si-a satisfacut nevoile sexuale. Stii ce nu i-a convenit dragului meu iubit? Faptul ca eu ii plateam mamei mele toate cheltuielile - ea fiind bolnava, operata. Bineinteles ca si eu participam cu banii in casa, dar pe el il deranja ca nu aduceam toti banii in casa!!! Frumos, nu? Ma iubea, nu? Asa ca dragul de el, nemultumit de mine si de iubirea mea, s-a hotarat sa ne despartim. Si ca sa fie mai convingator, mi-afacut si bagajele. DRagul de el, s-a gandit sa nu obosesc cand fac bagajele Aaa! si stii ce mi-a spus? Ca e vina memei mele fiindca ea mi-a cerut atatea...adica BANI!!! Nu cred ca iti imaginezi, dar u urmat vreo 5 luni in care aproape ca nu mai stiam de mine, nu stiam daca mai are rost sa mai traiesc....si apoi ne-am impacat iar.....si iar mi-a reprosat de ai mei - ca nici de tata nu era multumit ca si pe el il mai ajutam cu banii...Apoi iar ne-am desartit....Eu m-am suparta pe el. Si de 1 Martie mi-a facut viata un calavar - tot reprosuri cu mama Si de 8 Martie nici macar nu m-a sunat.....Iar m-am despartit de el...Si acum o saptamana iar ne-am " impacat" .Crezi ca e bine? Doar o facem si atat. O singura data am iesit impreuna. Crezi ca e bine? Eu iti spun ca nu. Asta am vrut sa iti spun. Si tu esti om si e normal sa iubesti si sa suferi, si sa faci valegeri gresite. Numai ca eu acum nu mai simt ce am simtit la inceput. Incep sa il uit si sa mai fie important pentru mine.
flory_preety
Postat pe 23 Mai 2010 16:07
De la: mdana, la data 2010-05-22 19:35:49
De la: Adellin, la data 2010-05-22 11:36:51 Nu pot sa ma opresc din ras...mai frate,cat e de bun Costel asta!Asta e viata mai domnisoara draga!Cred ca tipul (Costel),e atat de inteligent incat ti-ar trebuii vreo cincizeci de scari cu tot atatea trepte ca sa AJUNGI LA NIVELUL LUI!Imi pare oarecum rau pt ca treci prin toate astea,insa,are romanu o vorba care-mi place de mor:"prostia si mandria se platesc !"Daca ai intrat aici sa ceri sfaturi inseamna ca nu esti nemaipomenit de buna,asa ca lasa capul plecat fata,ca e mai frumos si e si o dovada de educatie,zic eu!Raspunsul lui Costel e ca o manusa subiectului abordat de tine(pardon,subiectilor).Pfffffffff,complicate sunt caile"omului",nu ale Domnului...multam doamne ca in toata prostia mea ma ajuti sa vad ca sunt altii si mai si decat mine!Succes in "alegeri",iar pentru Costel...STIMA!



Dar tu ce cauti draguta pe-aici ? sa faci pe desteapta ? m-am enervat f tare ,cu toate ca am un f dezv simt al umorului.Referitor la proverbul citat, ( cu prostia si mandria ) s-ar putea sa ti se potriveasca tie ca o manusa.Cine vorbeste de educatie si capul plecat ? tu ?

Daca te deranjeaza inteligenta celor cu care intri in discutie, du-te soro la academie! na! ca iar m-am enervat.
Adellin
Postat pe 23 Mai 2010 16:21
De la: Adellin, la data 2010-05-23 16:21:47
De la: mdana, la data 2010-05-22 19:35:49
De la: Adellin, la data 2010-05-22 11:36:51 Nu pot sa ma opresc din ras...mai frate,cat e de bun Costel asta!Asta e viata mai domnisoara draga!Cred ca tipul (Costel),e atat de inteligent incat ti-ar trebuii vreo cincizeci de scari cu tot atatea trepte ca sa AJUNGI LA NIVELUL LUI!Imi pare oarecum rau pt ca treci prin toate astea,insa,are romanu o vorba care-mi place de mor:"prostia si mandria se platesc !"Daca ai intrat aici sa ceri sfaturi inseamna ca nu esti nemaipomenit de buna,asa ca lasa capul plecat fata,ca e mai frumos si e si o dovada de educatie,zic eu!Raspunsul lui Costel e ca o manusa subiectului abordat de tine(pardon,subiectilor).Pfffffffff,complicate sunt caile"omului",nu ale Domnului...multam doamne ca in toata prostia mea ma ajuti sa vad ca sunt altii si mai si decat mine!Succes in "alegeri",iar pentru Costel...STIMA!



Dar tu ce cauti draguta pe-aici ? sa faci pe desteapta ? m-am enervat f tare ,cu toate ca am un f dezv simt al umorului.Referitor la proverbul citat, ( cu prostia si mandria ) s-ar putea sa ti se potriveasca tie ca o manusa.Cine vorbeste de educatie si capul plecat ? tu ?

Daca te deranjeaza inteligenta celor cu care intri in discutie, du-te soro la academie! na! ca iar m-am enervat.




Stimabila mai asta...mdana,uite,ca sa vezi ce importanta te cred iti vin de doua ori in intampinare cu replica ta care e ....catalogheaz-o tu,eu ma abtin(tot din bun simt si educatie)!Te enervezi des?Ca de prins observ ca te prinzi al naibii de greu,sau tarziu...esti cam inceata!Ai mai dat un raspuns ceva mai sus,ai avut grija sa faci si o referire directa la comentul meu...ma simt onorata(pana in maduva oaselor,hahaha)!Mai,atat de bine imi cunosc drepturile intr-o societate de consum ca asta incat crede-ma ,am incetat de mult timp sa ma mai intreb ce caut intr-un loc sau altul...pai fat-o,caut ce vreau,ca am tot dreptul,sau te crezi mai in drepturi decat mine sa fi unde esti? :) Cred ca te depasesc ca inteligenta si te simti amenintata,stai cuminte fata ca nu ma pun cu tine...mi-e lehamite,nu vreau sa demonstrez nimic,stiu ce sunt,ce pot si incotro ma indrept,dar cel mai important stiu si de ce o fac!In concluzie,ca prea te-am bagat in seama si ai sa crezi cu adevarat ca esti importanta:"Mi-am aratat aprecierea pt modul hilar in care Costel a pus problema(stiu sigur ca el a incercat sa descreteasca frunti nicidecum nu e un mistocar notoriu si daca ar fi asa,il prinde al naibi de bine),mi-am manifestat regretul pt cauza pledata de tanara de 23 de ani si am facut asa,o incursiune ironica in relatiile cele 7 mii in 6 luni a le respectivei!Nu e gresit sa ceri sfaturi,dar mai ganditi-va fratilor si la consecinte cand va apucati sa va laudati cu amorurile proprii si ranite 2 pe minut intr-un loc unde fiecare ,FIECARE,are dreptul sa citeasca si sa-si dea cu parerea!Acum sa-ti fie de bine si la vara cald mai TANTI nervoasa ce esti!App,am un bun prieten,Dr psihiatru,te intereseaza? ;) Academie?Care soro,ca am deja doua facultati si tot mi se potriveste ca o manusa aia cu ..."prostia si mandria"...date-n spume ca esti stupida rau,zau...fara sa ma enervez!Costele?Esti exceptional,ramai la fel!...Stima!
Adellin
Postat pe 23 Mai 2010 16:41
De la: Adellin, la data 2010-05-23 16:41:05
De la: Adellin, la data 2010-05-23 16:21:47
De la: mdana, la data 2010-05-22 19:35:49
De la: Adellin, la data 2010-05-22 11:36:51 Nu pot sa ma opresc din ras...mai frate,cat e de bun Costel asta!Asta e viata mai domnisoara draga!Cred ca tipul (Costel),e atat de inteligent incat ti-ar trebuii vreo cincizeci de scari cu tot atatea trepte ca sa AJUNGI LA NIVELUL LUI!Imi pare oarecum rau pt ca treci prin toate astea,insa,are romanu o vorba care-mi place de mor:"prostia si mandria se platesc !"Daca ai intrat aici sa ceri sfaturi inseamna ca nu esti nemaipomenit de buna,asa ca lasa capul plecat fata,ca e mai frumos si e si o dovada de educatie,zic eu!Raspunsul lui Costel e ca o manusa subiectului abordat de tine(pardon,subiectilor).Pfffffffff,complicate sunt caile"omului",nu ale Domnului...multam doamne ca in toata prostia mea ma ajuti sa vad ca sunt altii si mai si decat mine!Succes in "alegeri",iar pentru Costel...STIMA!



Dar tu ce cauti draguta pe-aici ? sa faci pe desteapta ? m-am enervat f tare ,cu toate ca am un f dezv simt al umorului.Referitor la proverbul citat, ( cu prostia si mandria ) s-ar putea sa ti se potriveasca tie ca o manusa.Cine vorbeste de educatie si capul plecat ? tu ?

Daca te deranjeaza inteligenta celor cu care intri in discutie, du-te soro la academie! na! ca iar m-am enervat.




Stimabila mai asta...mdana,uite,ca sa vezi ce importanta te cred iti vin de doua ori in intampinare cu replica ta care e ....catalogheaz-o tu,eu ma abtin(tot din bun simt si educatie)!Te enervezi des?Ca de prins observ ca te prinzi al naibii de greu,sau tarziu...esti cam inceata!Ai mai dat un raspuns ceva mai sus,ai avut grija sa faci si o referire directa la comentul meu...ma simt onorata(pana in maduva oaselor,hahaha)!Mai,atat de bine imi cunosc drepturile intr-o societate de consum ca asta incat crede-ma ,am incetat de mult timp sa ma mai intreb ce caut intr-un loc sau altul...pai fat-o,caut ce vreau,ca am tot dreptul,sau te crezi mai in drepturi decat mine sa fi unde esti? :) Cred ca te depasesc ca inteligenta si te simti amenintata,stai cuminte fata ca nu ma pun cu tine...mi-e lehamite,nu vreau sa demonstrez nimic,stiu ce sunt,ce pot si incotro ma indrept,dar cel mai important stiu si de ce o fac!In concluzie,ca prea te-am bagat in seama si ai sa crezi cu adevarat ca esti importanta:"Mi-am aratat aprecierea pt modul hilar in care Costel a pus problema(stiu sigur ca el a incercat sa descreteasca frunti nicidecum nu e un mistocar notoriu si daca ar fi asa,il prinde al naibi de bine),mi-am manifestat regretul pt cauza pledata de tanara de 23 de ani si am facut asa,o incursiune ironica in relatiile cele 7 mii in 6 luni a le respectivei!Nu e gresit sa ceri sfaturi,dar mai ganditi-va fratilor si la consecinte cand va apucati sa va laudati cu amorurile proprii si ranite 2 pe minut intr-un loc unde fiecare ,FIECARE,are dreptul sa citeasca si sa-si dea cu parerea!Acum sa-ti fie de bine si la vara cald mai TANTI nervoasa ce esti!App,am un bun prieten,Dr psihiatru,te intereseaza? ;) Academie?Care soro,ca am deja doua facultati si tot mi se potriveste ca o manusa aia cu ..."prostia si mandria"...date-n spume ca esti stupida rau,zau...fara sa ma enervez!Costele?Esti exceptional,ramai la fel!...Stima!




Am stat ceva vreme sa ma gandesc sa-ti pot raspunde obrazniciilor tale. Comentariile tale rautacioase provin din prea multele frustrari acumulate,pe care cu siguranta ti le-a descifrat acel Dr psiholog pe care mi-l recomazi cu caldura.N-am stiut draga mea ca acel " dute-n spume " te recomanda ca o pers culta si cu 2 facultati.Poti sa ai zece facultati,rautatea si frustrarea ti se emana prin toti porii aia ai tai de intelectuala.PS.Asa inceata cum sunt,am absolvit o singura facultate,pe aceea de medicina,si asta pe vremea cand se dadea examen pe bune,eram vreo 20 pe loc , nu ca acum cand destui prosti dau examen cu dosaru,se lauda ca au facut jdemii de facultati si fac pe desteptii pe forumuri...
mdana
Postat pe 23 Mai 2010 20:59
De la: Adellin, la data 2010-05-23 16:41:05
De la: Adellin, la data 2010-05-23 16:21:47
De la: mdana, la data 2010-05-22 19:35:49
De la: Adellin, la data 2010-05-22 11:36:51 Nu pot sa ma opresc din ras...mai frate,cat e de bun Costel asta!Asta e viata mai domnisoara draga!Cred ca tipul (Costel),e atat de inteligent incat ti-ar trebuii vreo cincizeci de scari cu tot atatea trepte ca sa AJUNGI LA NIVELUL LUI!Imi pare oarecum rau pt ca treci prin toate astea,insa,are romanu o vorba care-mi place de mor:"prostia si mandria se platesc !"Daca ai intrat aici sa ceri sfaturi inseamna ca nu esti nemaipomenit de buna,asa ca lasa capul plecat fata,ca e mai frumos si e si o dovada de educatie,zic eu!Raspunsul lui Costel e ca o manusa subiectului abordat de tine(pardon,subiectilor).Pfffffffff,complicate sunt caile"omului",nu ale Domnului...multam doamne ca in toata prostia mea ma ajuti sa vad ca sunt altii si mai si decat mine!Succes in "alegeri",iar pentru Costel...STIMA!



Dar tu ce cauti draguta pe-aici ? sa faci pe desteapta ? m-am enervat f tare ,cu toate ca am un f dezv simt al umorului.Referitor la proverbul citat, ( cu prostia si mandria ) s-ar putea sa ti se potriveasca tie ca o manusa.Cine vorbeste de educatie si capul plecat ? tu ?

Daca te deranjeaza inteligenta celor cu care intri in discutie, du-te soro la academie! na! ca iar m-am enervat.




Stimabila mai asta...mdana,uite,ca sa vezi ce importanta te cred iti vin de doua ori in intampinare cu replica ta care e ....catalogheaz-o tu,eu ma abtin(tot din bun simt si educatie)!Te enervezi des?Ca de prins observ ca te prinzi al naibii de greu,sau tarziu...esti cam inceata!Ai mai dat un raspuns ceva mai sus,ai avut grija sa faci si o referire directa la comentul meu...ma simt onorata(pana in maduva oaselor,hahaha)!Mai,atat de bine imi cunosc drepturile intr-o societate de consum ca asta incat crede-ma ,am incetat de mult timp sa ma mai intreb ce caut intr-un loc sau altul...pai fat-o,caut ce vreau,ca am tot dreptul,sau te crezi mai in drepturi decat mine sa fi unde esti? :) Cred ca te depasesc ca inteligenta si te simti amenintata,stai cuminte fata ca nu ma pun cu tine...mi-e lehamite,nu vreau sa demonstrez nimic,stiu ce sunt,ce pot si incotro ma indrept,dar cel mai important stiu si de ce o fac!In concluzie,ca prea te-am bagat in seama si ai sa crezi cu adevarat ca esti importanta:"Mi-am aratat aprecierea pt modul hilar in care Costel a pus problema(stiu sigur ca el a incercat sa descreteasca frunti nicidecum nu e un mistocar notoriu si daca ar fi asa,il prinde al naibi de bine),mi-am manifestat regretul pt cauza pledata de tanara de 23 de ani si am facut asa,o incursiune ironica in relatiile cele 7 mii in 6 luni a le respectivei!Nu e gresit sa ceri sfaturi,dar mai ganditi-va fratilor si la consecinte cand va apucati sa va laudati cu amorurile proprii si ranite 2 pe minut intr-un loc unde fiecare ,FIECARE,are dreptul sa citeasca si sa-si dea cu parerea!Acum sa-ti fie de bine si la vara cald mai TANTI nervoasa ce esti!App,am un bun prieten,Dr psihiatru,te intereseaza? ;) Academie?Care soro,ca am deja doua facultati si tot mi se potriveste ca o manusa aia cu ..."prostia si mandria"...date-n spume ca esti stupida rau,zau...fara sa ma enervez!Costele?Esti exceptional,ramai la fel!...Stima!

Asa, fataaaaa
kitty_krieger
Postat pe 23 Mai 2010 22:15
Mai d-na doctor ce esti tu,imi pare rau ca nu ai inteles mesajul meu in ciuda "scolii"importante pe care ai facut-o cand erau 20 pe un loc....si alea alea(stiu si eu cu ce se manaca toate astea,doar ca in cazul meu erau 17 pe un loc...no,ca esti mai buna,fericita?)Eu nu am atacat in mod direct pe nimeni,ma repet ,in puii mei de inteligenta ce este domnia ta si asta urasc in adevaratul sens al cuvantului...te-ai bagat ca musca in rahat fara sa fi intrebata,te-ai legat de mine fara sa sti la ce te expui,pai uite ca ti-ai gasit nasu,ori te astepta-i sa fac matanii cand tu m-ai jignit?Ti-am raspuns cu aceeasi moneda....doare?E deranjant?Normal,poate inveti sa-ti vezi lungul nasului si sa-i lasi pe ceilalti sa se exprime,asa cum stiu si cum doresc,liber, ca sunt mai oameni decat tine!Nu am avut si nu am nici un fel de probleme psihice(asa imi place sa cred),nu sunt frustrata fata,nu am de ce,iar doctoru imi e prieten fiindca am lucrat impreuna vreo ceva ani,ne stim cam de-o viata,pe putin.Acum fa diferenta,scoala multa nu te face mai bun decat altii,dar sa sti sa te cobori si sa te ridici fara sa ranesti e o calitate!Tu vezi papusa ca te-ai ridicat muuuuuuuuuult mai mult decat ar fi fost cazul,si nu de alta,dar:1.caderea are sa-ti fie mult mai dureroasa 2.esti cam singura acolo fata,noi toti suntem aici jos,si ne e tare bine,eu asa simt!Hai sa traiesti!
Adellin
Postat pe 23 Mai 2010 22:50
Adellin iti propun sa te opresti aici pentru ca nu reusesti decat sa te faci din ce in ce mai de cacao. De jignit, ai jignit pe fata (pe initiatoarea topicului). Iar daca tu crezi ca daca jignesti pe la spate, e totul in regula, imi dau seama ce caracter ai.

Parerea mea
kitty_krieger
Postat pe 23 Mai 2010 22:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
urmeaza sa ne casatorim 6 De la: kudika412138 12 Iulie 2013 16:21
SOACRA MEA MA INBOLNAVIT DE NERVI. 17 De la: kudika135154 25 Martie 2010 09:47
Acte necesare pentru casatoria cu un cetatean marocan 4 De la: kudika_949473 7 Ianuarie 2014 10:38
pot sa ma casatoresc in timpul liceului?> 26 De la: kudika_4884 11 Iulie 2012 15:25
Fetelor, am nevoie de sfaturi, urgent 60 De la: Yoyupy 12 Iulie 2010 23:45