Setari Cookie-uri

ne iubim dar nu are incredere in mine

De 6 luni ne chinuim sa tinem o relatie pe picioare. Atunci cand suntem impreuna e ca o binecuvantare, imediat dupa ce pleaca de la mine devine un blestem. Problemele mai grave au inceput de revelion cand am fost plecati mai multe cupluri la munte si acolo mi s-au scos vorbe ca as fi facut avansuri la un alt barbat. M-am jurat ca nu am facut lucrurile astea dar nu stie ce sa creada mai ales ca aceste vorbe sunt sustinute si de rudele lui. I-am propus sa ma dea fata in fata cu acel barbat si sa ii demonstrez ca se inseala dar el a preferat sa vorbeasca in particular cu acel barbat si bineninteles l-a mintit din nou, ca eu as fi facut acele avansuri. Acum simt ca nu mai am putere sa lupt si cel mai rau imi pare pt ca atunci cand suntem imprena totul e perfect, ne iubim si simtim impreuna asta. Cum sa fac sa termin cu durerea asta care ma extenueaza psihic?
ofatasingura
Postat pe 5 Februarie 2011 12:36
Chiar toata lumea sa fie impotriva ta si sa spuna ceva ce nu e adevarat?Fum fara foc nu prea iese,probabil ceva din ce ai facut a dus cu gandul acolo,ai mai multa grija cand ai barbati prin preajma ca lucrul asta s-ar putea intampla iar si iar.Iubitul tau nu are incredere in tine din doua motive:
1.nu e prima data cand ii faci asta.
sau
2.gelozia il face sa fie putin paranoia.
Tu stii mai bine care din cele doua e adevarata.
Barbie30_
Postat pe 5 Februarie 2011 13:46
Ok, inteleg sa imi sustin nevinovatia cand ma stiu nevinovata. Si, daca-i nevoie, merg pana in panzele albe. Dar pentru cine? Pentru unul in fata caruia "ma jur" precum tiganii? Pentru unul care prefera sa creada ce spune un strain si neamurile lui, decat sa ma creada pe mine? Repet, in conditiile in care eu stiu ca nu s-a intamplat nimic.
Si cam cat o sa te mai milogesti sa te creada Maria Sa ca nu-ti fug ochii dupa altii? Poate daca i-ai spune raspicat adevarul, cu un ton care nu da loc la inteprepetari si nu permite insinuari, poate ai termina cu circul asta. Atata timp cat il implori sa te creada, cu o voace suava, te trateaza precum vezi. Ia incearca sa schimbi foaia, sa-i spui ca te jigneste si ca nu-i permiti asa ceva. Si eventual sa tii si usa deschisa cand ii spui asta si sa-i arati care ar fi varianta.
rashela
Postat pe 5 Februarie 2011 14:30
E adevarat ca sunt o fire foarte sociabila, joviala si imi place sa arat bine dar departe de mine gandul de a face asa ceva...sa fac avansuri la barbati.
ofatasingura
Postat pe 5 Februarie 2011 15:01
De la: melira, la data 2011-02-05 15:01:13E adevarat ca sunt o fire foarte sociabila, joviala si imi place sa arat bine dar departe de mine gandul de a face asa ceva...sa fac avansuri la barbati.
Fara foc nu iese fum Ce interes ar avea acel barbat sa minta??poate rudele nu te vor,dar acel om.......??
Valy90
Postat pe 5 Februarie 2011 15:04
De la: melira, la data 2011-02-05 15:01:13E adevarat ca sunt o fire foarte sociabila, joviala si imi place sa arat bine dar departe de mine gandul de a face asa ceva...sa fac avansuri la barbati.

...de multe ori teama ne orbeste si dam alte valente unor lucruri nesemnificative.
kudika195501
Postat pe 5 Februarie 2011 15:07
De la: kudika195501, la data 2011-02-05 15:07:56
De la: melira, la data 2011-02-05 15:01:13E adevarat ca sunt o fire foarte sociabila, joviala si imi place sa arat bine dar departe de mine gandul de a face asa ceva...sa fac avansuri la barbati.

...de multe ori teama ne orbeste si dam alte valente unor lucruri nesemnificative.


Cine se teme in povestea de fata?
rashela
Postat pe 5 Februarie 2011 15:10
De la: rashela, la data 2011-02-05 15:10:42
De la: kudika195501, la data 2011-02-05 15:07:56
De la: melira, la data 2011-02-05 15:01:13E adevarat ca sunt o fire foarte sociabila, joviala si imi place sa arat bine dar departe de mine gandul de a face asa ceva...sa fac avansuri la barbati.

...de multe ori teama ne orbeste si dam alte valente unor lucruri nesemnificative.


Cine se teme in povestea de fata?

...cine calatoreste cu gandul in alte locatii decat cele existente...daca zice fata ca nu e asa ...ea stie mai bine ce simte
kudika195501
Postat pe 5 Februarie 2011 15:15
De la: rashela, la data 2011-02-05 14:30:25Ok, inteleg sa imi sustin nevinovatia cand ma stiu nevinovata. Si, daca-i nevoie, merg pana in panzele albe. Dar pentru cine? Pentru unul in fata caruia "ma jur" precum tiganii? Pentru unul care prefera sa creada ce spune un strain si neamurile lui, decat sa ma creada pe mine? Repet, in conditiile in care eu stiu ca nu s-a intamplat nimic.
Si cam cat o sa te mai milogesti sa te creada Maria Sa ca nu-ti fug ochii dupa altii? Poate daca i-ai spune raspicat adevarul, cu un ton care nu da loc la inteprepetari si nu permite insinuari, poate ai termina cu circul asta. Atata timp cat il implori sa te creada, cu o voace suava, te trateaza precum vezi. Ia incearca sa schimbi foaia, sa-i spui ca te jigneste si ca nu-i permiti asa ceva. Si eventual sa tii si usa deschisa cand ii spui asta si sa-i arati care ar fi varianta.
ofatasingura
Postat pe 5 Februarie 2011 20:13
ok...dar ce ma fac cu mentalitatea? mentalitate de paysan?
ofatasingura
Postat pe 5 Februarie 2011 20:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor mam indragostit prea tare 76 De la: Pudika416607 9 Septembrie 2011 21:08
Sa il cred? 7 De la: cami_goanga10 7 Aprilie 2010 23:54
E posibila iubirea dintr-un golan si o fata cuminte? 7 De la: claudia19 23 Octombrie 2010 00:40
cum sa spui NU de la inceput unei relatii ce te poate face sa suferi 25 De la: sky_demon2001 24 Decembrie 2009 14:57
Ce e in capul lui? 93 De la: kudika425408 23 Februarie 2012 11:43