Setari Cookie-uri

Iubire interzisa cu adevarat!!!

De la: rashela, la data 2011-02-07 13:57:55Daca isi sterge contul, ma supar pe voi....




stem_29
Postat pe 7 Februarie 2011 14:17
De la: rashela, la data 2011-02-07 13:57:55Daca isi sterge contul, ma supar pe voi....

Las' ca are doua
kudika_pudika
Postat pe 7 Februarie 2011 15:31
De la: kudika_pudika, la data 2011-02-07 15:31:17
De la: rashela, la data 2011-02-07 13:57:55Daca isi sterge contul, ma supar pe voi....

Las' ca are doua


si dupa amandoua il iubeste?
vitamina_c
Postat pe 7 Februarie 2011 15:34
De la: rashela, la data 2011-02-07 13:57:55Daca isi sterge contul, ma supar pe voi....
...Rashela,esti bine?....ti-ai mai revenit???....
Sibel_16
Postat pe 7 Februarie 2011 17:53
Nu am cuvinte, stie cineva ce este intre mine si el..sau care a fost viata lui, de nu gandeste pentru varsta care o are??Nu , normal ca nu, stie cineva viata mea, unde lucrez, daca imi permit sa stau asa 3 luni fara munca, nu cred ca stie nimeni, ok? sunt atatea persoane care fata e mai mare, dar la noi la romani, nu, trebuie femile sa fie cu batrani, pentru bani si atat!!!Daca este invers sa fi cu cineva mai mic, vai Doamne ce rusine!!!Voi ganditi???
Hai astept sa ma amuz de cum va dati in spectacol, de cat de tari sunteti, imi place!!!
camy_camy1987
Postat pe 8 Februarie 2011 01:10
Am uitat, scuze pentru greselile gramaticale care le-am facut in graba, si pentru expresiile gresit folosite, sunteti multumiti
camy_camy1987
Postat pe 8 Februarie 2011 01:13
De la: camy_camy1987, la data 2011-02-08 01:10:55 Nu am cuvinte, stie cineva ce este intre mine si el..sau care a fost viata lui, de nu gandeste pentru varsta care o are??Nu , normal ca nu, stie cineva viata mea, unde lucrez, daca imi permit sa stau asa 3 luni fara munca, nu cred ca stie nimeni, ok? sunt atatea persoane care fata e mai mare, dar la noi la romani, nu, trebuie femile sa fie cu batrani, pentru bani si atat!!!Daca este invers sa fi cu cineva mai mic, vai Doamne ce rusine!!!Voi ganditi???
Hai astept sa ma amuz de cum va dati in spectacol, de cat de tari sunteti, imi place!!!


Cami, noi comentam in limita detaliilor ce ni le-ai dat. Nu e o rusine sa te indragostesti de un pusti dar..e o rusine sa-ti fie verisor de gradul unu. Acum tu stii ca ai mai trecut prin deceptii si stii, deasemeni, cat doare. Nu te obliga nimeni sa-l lasi, dar cand vei avea ochii umflati de plans si pumnul plin de pastile, pregatite sa fie date pe gat, atunci vino si citeste din nou ce s-a scris aici. Noi nu stam in calea fericirii tale, esti responsabila de actiunile tale!
mimi_ca29
Postat pe 8 Februarie 2011 07:45
cata..rautate!!!!!!!.......duhniti de atata falsa moralitate pe kudika....traiti si imbatraniti degeaba facand/o pe lupii moralishti cu altii..........!!!!!!! macar unii au curajul sa spuna ce se intampla in vietile lor...dar voi daca ati fi in locul lor nici nu ati avea curajul sa spuneti ce e cu voi.....v/ati face ne/auziti pe pamantul asta....si mai lasati/o balta cu regulile de gramatica....ca aici pe forum chiar asta nu conteaza...ci ideea exprimata...adica informatia continuta........

voi va exprimati frumos dar nu aveti nimic de spus cu adevarat.....iar parerea mea este ca sunteti mai murdari in suflete decat persoana care a deschis un topic de genul....asta daca aveti suflete....ca eu cred ca nu!!!!
kudika335366
Postat pe 8 Februarie 2011 08:54
draguta....eshti intr/o tara araba...iar acolo se traieste dupa alte reguli decat aici...fa ce se face pe acolo fara a te raporta la legile si normele morale de pe aici care nu corespund....dar ia in considerare un singur lucru....ca femeia pe acolo nu este tocmai la loc de cinste......cultura araba ca sa zicem asha....are la baza satisfacerea barbatului ci nu a femeii....deci ai grija...ca..din pozitia femeii shi pe acolo se sufera ca shi pe aici!!!
kudika335366
Postat pe 8 Februarie 2011 08:57
draguta....eshti intr/o tara araba...iar acolo se traieste dupa alte reguli decat aici...fa ce se face pe acolo fara a te raporta la legile si normele morale de pe aici care nu corespund....dar ia in considerare un singur lucru....ca femeia pe acolo nu este tocmai la loc de cinste......cultura araba ca sa zicem asha....are la baza satisfacerea barbatului ci nu a femeii....deci ai grija...ca..din pozitia femeii shi pe acolo se sufera ca shi pe aici!!!
kudika335366
Postat pe 8 Februarie 2011 08:58
draguta....eshti intr/o tara araba...iar acolo se traieste dupa alte reguli decat aici...fa ce se face pe acolo fara a te raporta la legile si normele morale de pe aici care nu corespund....dar ia in considerare un singur lucru....ca femeia pe acolo nu este tocmai la loc de cinste......cultura araba ca sa zicem asha....are la baza satisfacerea barbatului ci nu a femeii....deci ai grija...ca..din pozitia femeii shi pe acolo se sufera ca shi pe aici!!!
kudika335366
Postat pe 8 Februarie 2011 08:58
De la: kudika335366, la data 2011-02-08 08:54:44cata..rautate!!!!!!!.......duhniti de atata falsa moralitate pe kudika....traiti si imbatraniti degeaba facand/o pe lupii moralishti cu altii..........!!!!!!! macar unii au curajul sa spuna ce se intampla in vietile lor...dar voi daca ati fi in locul lor nici nu ati avea curajul sa spuneti ce e cu voi.....v/ati face ne/auziti pe pamantul asta....si mai lasati/o balta cu regulile de gramatica....ca aici pe forum chiar asta nu conteaza...ci ideea exprimata...adica informatia continuta........

voi va exprimati frumos dar nu aveti nimic de spus cu adevarat.....iar parerea mea este ca sunteti mai murdari in suflete decat persoana care a deschis un topic de genul....asta daca aveti suflete....ca eu cred ca nu!!!!


Tu ai avut cu adevarat ceva de spus!Unde e sfatul pe care i l-ai dat tipei,nu pentru asta ai intrat aici?
Barbie30_
Postat pe 8 Februarie 2011 09:04
L-am vazut acum "fa ce se face pe acolo fara a te raporta la legile si normele morale".
Daca asta e sfatul tau.....
Barbie30_
Postat pe 8 Februarie 2011 09:07
nimeni nu ii poate spune ce are de facut cu adevarat...ea singura trebuie sa decida....daca sa continue sau nu...ceea ce deja s/a intamplat...deshi nu depinde numai de ea...fiind o iubire interzisa ..daca se afla o sa iasa un scandal de proportii si nu or sa mai fie lasati sa se intalneasca...iar ca sa traiesti o viata intreaga in secret mi se pare greu...deci probabil ca treaba asta o sa tina o perioada dupa care nu se stie ce o sa se intample
kudika335366
Postat pe 8 Februarie 2011 09:10
De la: kudika335366, la data 2011-02-08 09:10:11nimeni nu ii poate spune ce are de facut cu adevarat...

putin cam ipocrita afirmatia asta...
cand intri pe un forum si iti spui problema te astepti sa primesti raspunsuri

in functie de raspunsul pe care-l doresti, alegi si locul unde sa iti expui problema
- daca vi pe forum, e clar ca vei primi raspunsuri de la o populatie normala, cu frustrarile si problemele ei
- daca te duci la preot, e clar ca vei primi raspunsurile tipic religioasa
- daca te duci la psiholog, vei primi raspunsul pe care vrei singur sa ti-l dai
- daca vine le mine, ii dau un sut in fund

intelegi ideea?
battleofwits
Postat pe 8 Februarie 2011 09:13
De la: kudika335366, la data 2011-02-08 09:10:11nimeni nu ii poate spune ce are de facut cu adevarat...ea singura trebuie sa decida....daca sa continue sau nu...ceea ce deja s/a intamplat...deshi nu depinde numai de ea...fiind o iubire interzisa ..daca se afla o sa iasa un scandal de proportii si nu or sa mai fie lasati sa se intalneasca...iar ca sa traiesti o viata intreaga in secret mi se pare greu...deci probabil ca treaba asta o sa tina o perioada dupa care nu se stie ce o sa se intample



O sa-si puna pe toata lumea in cap cu asa zisa ei iubire si dupa o sa constate ca a fost decat un foc de paie si ca varul mai tre sa suga multi ani de la mama ca sa poata sa ia singur deciziile.Daca o s-o atraga unchiul dupa ce termina cu varul,tu ce o sfatuiesti in cazul asta?
Barbie30_
Postat pe 8 Februarie 2011 09:15
De la: Barbie30_, la data 2011-02-08 09:15:29
De la: kudika335366, la data 2011-02-08 09:10:11nimeni nu ii poate spune ce are de facut cu adevarat...ea singura trebuie sa decida....daca sa continue sau nu...ceea ce deja s/a intamplat...deshi nu depinde numai de ea...fiind o iubire interzisa ..daca se afla o sa iasa un scandal de proportii si nu or sa mai fie lasati sa se intalneasca...iar ca sa traiesti o viata intreaga in secret mi se pare greu...deci probabil ca treaba asta o sa tina o perioada dupa care nu se stie ce o sa se intample



O sa-si puna pe toata lumea in cap cu asa zisa ei iubire si dupa o sa constate ca a fost decat un foc de paie si ca varul mai tre sa suga multi ani de la mama ca sa poata sa ia singur deciziile.Daca o s-o atraga unchiul dupa ce termina cu varul,tu ce o sfatuiesti in cazul asta?
baii da iar stii tu toate alraaa,,
thadoogback
Postat pe 8 Februarie 2011 09:18
Acum avem si bomboana de pe coliva
Barbie30_
Postat pe 8 Februarie 2011 09:19
De la: camy_camy1987, la data 2011-02-08 01:10:55 sunt atatea persoane care fata e mai mare, dar la noi la romani, nu, trebuie femile sa fie cu batrani, pentru bani si atat!!!Daca este invers sa fi cu cineva mai mic, vai Doamne ce rusine!!!Voi ganditi???
Hai astept sa ma amuz de cum va dati in spectacol, de cat de tari sunteti, imi place!!!


Hahahaha, iti place pe dracu'! Esti verde in momentul asta

Si asta e tot ce ti se pare tie ca ni se pare noua anormal? Ca e el mai mic?

In rest, nu-i bai! Ca ti-o tragi cu (sau te lasi trasa de) un minor care e varu-tu, intr-o tara araba in care - conform traditiei - femeile ar trebui sa fie virgine la casatorie si barbatii zic "saru-mana" cand prind asa o pleashca - vreo disperata care sare pe ei - zic amaratatii ca le-a pus maho med mana'n cap...
Nu-mi spune ca te astepti sa te ia si de nevasta, dupa toate astea, ca mor io de ras acu'

PS: Asta ti-o spune una al carei SOTZ (adica tipu' ala care te ia sa te iubeasca si sa aiba grija de tine la bine si la rau, pana moartea va va desparti) e mai mic decat ea.
Dor_a
Postat pe 8 Februarie 2011 12:11
De la: camy_camy1987, la data 2011-02-08 01:10:55 Nu am cuvinte, stie cineva ce este intre mine si el..sau care a fost viata lui, de nu gandeste pentru varsta care o are??Nu , normal ca nu, stie cineva viata mea, unde lucrez, daca imi permit sa stau asa 3 luni fara munca, nu cred ca stie nimeni, ok? sunt atatea persoane care fata e mai mare, dar la noi la romani, nu, trebuie femile sa fie cu batrani, pentru bani si atat!!!Daca este invers sa fi cu cineva mai mic, vai Doamne ce rusine!!!Voi ganditi???
Hai astept sa ma amuz de cum va dati in spectacol, de cat de tari sunteti, imi place!!!

Mai fato, incepi sa ma enervezi!
Tu deja te-ai decis inca dinainte de a deschide acest topic ce sa faci si deja te-ai decis ce fel de opinii vei primi si cum le vei interpreta. Deci eu vad ca ai deschid acest topic doar sa fii pupata in fund si sa ti se spuna sa faci ce vrei, ca faci bine sa nu te mai simti asa cu musca pe caciula!

Arata-mi si mie unde a spus cineva sa-ti iei pe unul mai in varsta?? si sa stai cu el numai pentru bani??

Lumea se ia de tine pentru ca baiatul are DOAR 16 ani, nici macar nu are psihicul dezvoltat complet, tu intelegi?!? Ca tot te lauzi ca ai fost pe la facultate! Tu intelegi ca faptul ca bea si fumeaza nu e semn de maturitate?!? Ci de rebeliune specifica varstei?? Tu stii ca ti se pare totul roz si frumos dupa 3 luni, dar dupa vreo 6-7 o sa incepi sa vezi si partile mai putin frumoase?!? Si nu in ultimul rand, ti-e verisor primar!!!!

Hai ca mi-am pierdut prea mult timpul cu tine. pa.
kudika_pudika
Postat pe 8 Februarie 2011 12:22
Noroc cu voi ca ma faceti sa rad si uite asa imi trece sa mai scriu ceva. :)
Dar tot nu ma pot abtine sa zic: chiar credeti ca sfaturi serioase, de bun simt au vreun efect la un asemenea personaj? Este atat de "beep, beep", incat si daca i-ai spune "Saracuta de tine, mi-e mila de tine" ar zice sa-ti bagi mila aia undeva ca stie ea ce face. Si mare dreptate are. Sa va fie sila, nu mila de asa ceva.

:))

rashela
Postat pe 8 Februarie 2011 12:27
Ma, nu-sh!..

Eu am mai scris ca ma gandeam ca - daca a deschis topicul, o mai fi o indoiala pe undeva prin adancuri ca nu face bine ce face, si vrea sa se dumireasca...

Da' poate e cum zice Pudika - poate ca l-a deschis pentru ca voia ca o gramada de capii (ca sa nu spun bolnavi) ca si ea, sa-i spuna: "Brava, la mai mare! Si daca nu merge cu varu' asta, ia vezi, ca tre' sa mai fie si altii. Sau, cum zicea cineva mai inainte, nici unchii n-or fi de lepadat"
Dor_a
Postat pe 8 Februarie 2011 12:59
De la: camy_camy1987, la data 2011-02-06 02:53:25Am observat ca acest forum kudika este facut parca doar pentru a critica, pentru a corecta greseli, s-a uitat cineva la alte frumuri sa vada cum se discuta??? Daca am scris despre ceea ce simt, despre grija pe care o am, nu inseamna ca sunt un om de nimic, sunt constienta de greseala mea, imi asum responsabilitatea pentru ceea ce fac.
Eu nu am specificat ca nu am ocupatie, daca am scris despre o iubire interzisa inseamna ca nu stiu sa fac altceva decat sa ma aranjez,,,sa nu lucrez???Nu e vorba de lauda, dar am terminat o facultate, am lucrat, acum am oprit munca pentru a venii aici, nu cred ca trebuia sa dau aceste explicatii, dar se pare ca e necesar sa scriu c.v. pe acest forum, ca apoi sa vad ce nota primesc.
Cum am spus, aici vorbim doar de scoala.....

imi place ca ai intitulat corect topicul, insa tot te intrebi daca-i bine sau nu ceea ce faci. In primul rand respectivul e prea tanar, sa nu spun mic! Da, e adevarat ca se poate casatori la 16 si-n Romanica, insa stii ca, biologic, nu este normal sa ai copii la varste fragede si ca progeniturile parintilor minori au un risc mai crescut la difertie afectiuni, in special psihice? Ca sa nu mai vorbim ca-i verisorul tau! Aici nu ma refer la mentalitati, ci la demnitatea ta. Oare crezi ca-i sinurul barbat potrivit tie? Spui ca ai avut o relatie de 5 ani, asta nu inseamna ca stii cum e viata si ce inseamna problemele. Nu ai o exprienta in ce privesc oamenii! Totul poate parea ok acum, el e foarte minor si-i tanar si nelinistit sa zic asa, dar timpul va trece si apoi........... Te-ai gandit ca asa cum f bine e acceptata casatoria indiferent de gradele de rudenie, la fel de bine este acceptata poligamia? Te-ai gandit cum ti-ar fi tie ca, dupa o perioada de a fi ”pe val” in placerile baiatului, te-ai trezi cu inca n+1 neveste cu care sa-l imparti? Nu cred c-ai fi prea incantata, asa ca ai rabdare, fa cateva exercitii de reglarea respiratiei (lasa sa treaca ceva timp) si apoi vei vedea ca lucrurile par altfel. Na, ca tot voiai sa nu fim rautaciosi!
puiut_77
Postat pe 8 Februarie 2011 15:58
In primul rand baiatul este crestin, am specificat asta, nu e musulman, iar religia musulmana si cum e intr-o tara araba si asta stiu, tatal meu al doilea este musulman, nu sunt una care fuge sa se culce asa cu oricare, e al doilea din viata mea, si nu sunt chiar asa mica, primu a fost l.a 20 de ani, am o gandire destul de inchisa.
Cu unchiu nu o sa fiu niciodata, pe el il stiu de cand eram copil, iar ca m-am indragostit de varumiu, e ceva exagerat pentru mine, nu m-am gandit niciodata ca se va intampla asta.
Baiatu nu bea si fumeaza cum credeti, stiu nu e bine,,,stie si el, dar o face datorita vietii pe care a dusa, ar putea sa scrie un film horror, de aceea spun , e foarte matur, mai matur ca ala de varsta mea.
Inca ceva, nu sunt mandra ca m-am daruit lui, dar totul s-a intamplat dupa o petrecere, unde normal am si baut, nici el nu e mandru de asta, regreta, mi-a zis ca simte ca m-a violat, ca nu trebuia sa faca asta, nu atunci, nu cand nu eram sigura 100%.Dar asta e, iar treaba cu virginele, e invechita, in tara asta nu e chiar asa, nu sunt in arabia saudita sau in tari de genul asta ca sa fie asa, sunt in beirut, unde este la fel ca in romania, eu credeam la fel despre tarile astea, dar aici m-am inselat.
Ca sa spun despre mine si el, ne intelegem perfect, nu ne certam niciodata si sunt foarte fericita alaturi de el.Dragostea nu are lege !!!
camy_camy1987
Postat pe 9 Februarie 2011 03:37
Nu e vorba de faptul ca tu esti mai mare ca el. E vorba de faptul ca el are doar 16 ani. Daca tu ai avea de ex. 34 si el 25-26 de ani, nu ar spune nimeni nimic. Pt ca la 25 de ani un tanar e deja format, e matur etc. Dar un pusti de 16 ani nici nu stie pe ce lume e. Tu esti libera sa-ti traiesti povestea dar eu zic sa nu-ti faci prea multe sperante.
Micael
Postat pe 10 Februarie 2011 10:39
De la: camy_camy1987, la data 2011-02-08 01:10:55 Nu am cuvinte, stie cineva ce este intre mine si el..sau care a fost viata lui, de nu gandeste pentru varsta care o are??Nu , normal ca nu, stie cineva viata mea, unde lucrez, daca imi permit sa stau asa 3 luni fara munca, nu cred ca stie nimeni, ok? sunt atatea persoane care fata e mai mare, dar la noi la romani, nu, trebuie femile sa fie cu batrani, pentru bani si atat!!!Daca este invers sa fi cu cineva mai mic, vai Doamne ce rusine!!!Voi ganditi???
Hai astept sa ma amuz de cum va dati in spectacol, de cat de tari sunteti, imi place!!!



Nici nu era vorba de varsta, aceea e alta poveste........foarte putin importanta.
Domnisoaro, e vorba de rude de sange, aici e " buba", pe laga ca la noi la ortodoxi e un pacat mare, mai e si probabilitatea de a da nastere la " monstrii".
Daca te amuzi e super bine, insa zicala e alta:" cine rade la urma, rade mai bine"
Pacat ca nu intelegi problema in profunzime si nu te gandesti la consecinte.
stem_29
Postat pe 10 Februarie 2011 10:46
" am o gandire destul de inchisa"
Asta se vede!
Barbie30_
Postat pe 10 Februarie 2011 11:36
De la: camy_camy1987, la data 2011-02-08 01:10:55 Nu am cuvinte, stie cineva ce este intre mine si el..sau care a fost viata lui, de nu gandeste pentru varsta care o are??Nu , normal ca nu, stie cineva viata mea, unde lucrez, daca imi permit sa stau asa 3 luni fara munca, nu cred ca stie nimeni, ok? sunt atatea persoane care fata e mai mare, dar la noi la romani, nu, trebuie femile sa fie cu batrani, pentru bani si atat!!!Daca este invers sa fi cu cineva mai mic, vai Doamne ce rusine!!!Voi ganditi???
Hai astept sa ma amuz de cum va dati in spectacol, de cat de tari sunteti, imi place!!!

pai daca tot le stii pe toate, de ce mai ceri sfaturi? Pentru a parea penibila sau cum? Ca femeia poate fi mai mare decat barbatul, nu e nimic iesit din comun, insa el, biologic, nu este matur. Iar cand spun ”biologic” nu ma refer la experienta lui de viata. Mai citeste pe tema asta.........
puiut_77
Postat pe 10 Februarie 2011 14:15
Daca avea 16 ani si gandea si arata ca de 16, credeti-ma nici nu aveam cum sa ma indragostesc de el, imi dau seama, asta ma doare, ca are o varsta frageda inca si nu e vorba de mine, ca eu stiu cum gandeste, e vorba ca mi-e frica de lume, la fel ca si voi sa nu fiu judecata.Oricum i-am zis ca nu garantez nimic serios pana el nu are macar 18 ani, i-am zis ca poate e varsta de vina si intr-o zi se va indragostii de alta, dar pare sa ma iubeasca mai mult decat il iubesc eu, este foarte grijuliu cu mine, nici nu as spune ce varsta are. Ma mai doare si faptul ca este verisorul meu, sunt constienta de asta, dar nu pot da inapoi, ne intelegem si ne completam prea bine. Acum ce-o vrea D-zeu.
camy_camy1987
Postat pe 10 Februarie 2011 22:33
Mie mi se pare k din cazua dezamagitii din fosta relatie te-ai atasat f tare de urmatorul baiat din viata ta ca sa compensezi golul facut de primul iubit!el are 16 ani......e un copil aflat poate la prima dragsote dar tu fiind mai mare decat el, trecuta printr o relatie anterioara lunga ar trebui sa poti gandi ptr amdoi spui ratiunea putin inaintea inimii!gandeste te bn merita sa va "puenti toata lumea in cap" ptr o iubire copilareasca?esti tu chiar asa sigura ca baiatul asta te va iubi si cand va avea el varsat ta si va fi la fel de grijuliu sau va ergem mai deparet curios sa cunoasca si alte fete?:) sper sa iei, intr-un final, decizia cea buna pentru amandoi!mult succes
kudika353332
Postat pe 11 Februarie 2011 01:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 4 De la: printesaa_x 17 Ianuarie 2011 10:37
confuza.... 10 De la: yumalai 17 Februarie 2010 08:02
ast raspuns urgent!! 25 De la: andapui 26 Mai 2009 18:48
Am avut o relatie cu finul fratelui meu. 15 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:36
Barbatii...bata-i vina! 26 De la: Criss88 13 Iunie 2011 14:03