Setari Cookie-uri

Lipsa de subiecte in relatie

Buna:D am o problema, mare dupa parerea mea in relatia mea cu iubitul meu. Sunt cu el de 3 luni, facem 4 luni acum pe 13 feb. si avem o relatie la distanta, el e in Londra( e roman ). Eu sunt aici. De curand am un program restrans la calculator si avem timp sa vorbim in jur de 1-2 ore pe mess. Deobicei, vorbeam destul de mult.. nu chiar ca atunci cand ne-am intalnit.. sau la telefon, dar vbim acceptabil. Acum cand am putin timp de stat la calculator, vorbim si mai puitn, in timp ce eu consider ca ar trebui sa vorbim foarte mult fiind dat timpul disponibil. Nu stiu ce sa fac, el imi zice sa nu-mi fac griji si ca o sa treaca de la sine, si ca de vina e distanta si lipsa de subiecte.. nuj ce sa spun...sunt o multime de lucruri in lume despre care putem vorbi, chiar ducem lipsa de subiecte?
kudika063613
Postat pe 10 Februarie 2011 00:23
Toata relatia de trei luni s-a desfasurat pe net? Nu l-ai avut niciodata in fata ta? Nu-mi spune de web, face to face, ati fost vreodata? V-ati tinut de mana, v-ati atins?
rashela
Postat pe 10 Februarie 2011 00:27
da, ne-am intalnit de craciun 3 zile, si au fost ca 3 zile de basm, ne-am tinut de mana, ne-am sarutat, am vorbit, i-am aratat orasul in care stau.. etc.
kudika063613
Postat pe 10 Februarie 2011 00:32
De la: kudika063613, la data 2011-02-10 00:32:00da, ne-am intalnit de craciun 3 zile, si au fost ca 3 zile de basm, ne-am tinut de mana, ne-am sarutat, am vorbit, i-am aratat orasul in care stau.. etc.


Ok, inca o intrebare, doua. Ce cauta el in Londra? Cati ani aveti?
rashela
Postat pe 10 Februarie 2011 00:33
wow,cat timp nu v-ati plictisit unul de altul?? Nu e mai bine sa-ti cauti unul care e mai aproape de tine??
Valy90
Postat pe 10 Februarie 2011 00:34
El acolo locuieste cu parintii lui, s-a mutat acolo acum 5 ani, ne-am cunoscut pe internet, am mai fost impreuna acum 2 ani, dar ne-am despartit din cauza ca era prea copilaros, eu am 16 ani, el 17, face 18 in august. Si nu, nu ne-am plictisit unul de altul, eu sper sa merg in vacanta de primavara la el, 1 sapt, cu tatal meu. Eu tin chiar foarte mult la el, si el la mine :D
kudika063613
Postat pe 10 Februarie 2011 00:36
Uff, o sa incerc sa-ti spun cum vad eu lucrurile. N-o sa-ti placa.

Voi nu aveti o relatie, sunteti ca mii si mii de tineri la varsta experientelor. Nu intru in detalii, cred ca le sti, le-ai auzit, le-ai citit cam peste tot. Acum doi ani n-ati fost impreuna ca, la 14 ani si respectiv 15 cat aveati atunci, nu se pune problema de "a fi impreuna" ca un cuplu.
Da, e posibil sa te duci sa-l vezi, e posibil sa fie iar o vacanta de basm pentru tine, pentru voi, dar asta e cam tot ce o sa aveti. El va deveni barbat in curand si va dori sa tina in brate o femeie, nu sa mangaie un monitor. Tu vei da nas in nas cu un baiat frumusel pe culoarele scolii, pe scara blocului si vei simti ca ai uitat de cel din Anglia. Intelegi ce-ti spun?
Te-a cunoscut pe net. Nu doar pe tine.

Nu e vorba ca nu aveti subiecte de discutie. E vorba ca... e nevoie de altceva pentru a cladi o relatie. Ceea ce voi nu puteti avea.

Asa cred eu.
rashela
Postat pe 10 Februarie 2011 00:45
ceea ce-mi spui, da.. nu-mi place deloc..dar cum sa spun.. noi 2 avem o relatie foarte deschisa, am desbatut multe teme, si chiar si genul sex, viitorul nostru, cum rezistam etc.. planul nostru al fi acela ca atunci cand eu termin liceul, sa ma mut la el, el o sa se apuce de lucru pana atunci, parintii nostri ne sustin, parintii mei chiar incearca sa-si gaseasca de lucru acolo si sa ne mutam definitiv. tot ce trebuie sa facem e sa asteptam.. iar avand in vedere cum decurg evenimentele atunci cand ne vedem.. intr-un fel recuperam fizic, ce nu am avut parte cat am fost despartiti... el la vara vrea sa vina la mine, si cel mai probabil o sa o faca, si sa stea toata vacanta. sincer nu prea vad cum relatia noastra de acum nu ar merge, avand in vedere, relatia de acum 2 ani, cand nici macar nu ne-am vazut si am rezistat mai mult de jumatate de an.pe atunci nici web nu aveam.. ma mai suna el.
kudika063613
Postat pe 10 Februarie 2011 00:53
Evident ca n-am niciun glob de cristal sa ghicesc in el, dar asa cred eu. Sper sa ma insel si sa va fie bine.
Doar ca, tot ce sperati voi se bazeaza pe timp. Ori, exista o vorba, "n-aduce anul, ce aduce ceasul".
Te-am intrebat ce varsta aveti pentru ca e un factor esential in genul asta de povesti. Rabdarea, increderea, devotamentul si tot ce inseamna o relatie serioasa, se castiga odata cu varsta.

In fine, mult, mult noroc.
rashela
Postat pe 10 Februarie 2011 01:05
multumesc mult :D sper sa fie asa cum speram noi doi, tin foarte mult la el :D si totusi, vreo sugestie ce as putea discuta cu el in plus? atentionez, subiectul scoala nu-i place:D si nu e prea sportiv de felul lui..
kudika063613
Postat pe 10 Februarie 2011 01:07
Hmm, iti spun o chestie pe care o faceam eu de fiecare data cand eram intr-o situatie ca a ta. Inventam. Scorneam o poveste, simpla, a mea, a cuiva, n-avea importanta si il intrebam ce parere are. Si de aici se ajungea de la una la alta si uite asa, mai descopeream si modul cum gandeste despre x lucru.
Si alta chestie care ma ajuta foarte mult, desi eu sunt mai mult genul de ascultator, nu-s extrem de vorbareata daca nu-i subiect suficient de incitant, ei bine, o lasam in coada de peste. Aruncam momeala, dar nu-i dadeam timp s-o gandeasca, spunandu-i "Lasa ca imi spui maine / data viitoare".

Ai timp, seara in pat, pana cand va cititi din nou pe net sa te uiti in jurul tau si sa cauti o "poveste" de unde sa incepi o discutie. Hai, ca te descurci tu, nu-i asa de greu. :)
rashela
Postat pe 10 Februarie 2011 01:18
De la: kudika063613, la data 2011-02-10 01:07:46multumesc mult :D sper sa fie asa cum speram noi doi, tin foarte mult la el :D si totusi, vreo sugestie ce as putea discuta cu el in plus? atentionez, subiectul scoala nu-i place:D si nu e prea sportiv de felul lui..


vad ca nu scri nimic despre iubire nici tu nu ai pronuntat cuvantul si cred ca nici despre el nu ai zis ca te-ar iubi ..
daca v-ati iubi ati putea sta ore in sir la telefon fara sa spuneti nimic,doar sa fiti in contact, sa va auziti respiratia
daca erati mai mari putin va sugeram si un sex le telefon dar nu cred ca sunteti in stare
pickard
Postat pe 10 Februarie 2011 06:35
Parerea mea e ca relatiile la distanta sunt o maare pierdere de vreme. E si asta o experienta din care vei invata multe lucruri utile... Dar nu-ti face prea multe sperante. De cele mai multe ori, genul asta de relatii se sfarsesc in ceata. La varsta asta inca mai visezi la cai verzi dar sunt sanse mici ca visul sa se transforme in realitate.
Micael
Postat pe 10 Februarie 2011 10:27
ah, ba da:)) il iubesc foarte foarte mult, si ii zic asta zilnic si o si cred, pt ca pana acum, din toate relatiile pe care le-am avut, nici un baiat nu m-a facut mai fericita decat el si stiu ca si el ma iubeste, imi spune zilnic si imi trimite si mesaje pe telefon. Si totusi, a venit din Anglia pana in Romania sa ma vada, chestia asta costa bani, si nu cred ca daca nu ar fi tinut la mine ar mai fi venit, adica. Cine ar da bani sa mearga intr-o alta tara sa vada o persoana pe care a cunoscut-o pe net. Am o prietena care tot asa, a avut o relatie la distanta cu un baiat chiar de aici din romania, si care dupa 8 luni tot nu a venit sa o vada, adica.. nici macar intr-un weekend sau cv nu a putut sa ia un autobuz/autocar si sa vina sa o vada. Deci nu cred ca poti spune ca nu ma iubeste, sau ca eu nu-l iubesc pe el :D
kudika063613
Postat pe 10 Februarie 2011 10:37
Tu vorbesti despre o relatie la distanta, nu despre o relatie in adevaratul sens al cuvantului. Abia cand vei trai cu omul respectiv vei putea spune daca te potrivesti cu adevarat cu el sau nu. Poate ca ii place de tine momentan... Subliniez, momentan... Dar oricand se poate ivi ceva mai la indemana si atunci toate visele ti se vor spulbera. Iti spun din experienta. In plus, din cauza lui, s-ar putea sa ratezi ocazia de a fi cu un baiat in carne si oase, la fel de bun sau poate mai bun. Stiu, e mirajul acela al strainatatii...te incanta... Dar sa coboram cu picioarele pe pamant. Era ceva posibil daca eu stiu, aveai alta varsta, erai mai matura, si te puteai casatori cu el. Sau daca el era cu vreo 10-20 de ani mai batran.
Micael
Postat pe 15 Februarie 2011 12:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Just Fun 4 De la: Shhh 17 Aprilie 2010 21:08
buna 5 De la: kudika032906 19 Iunie 2009 16:18
i-a murit fiul !ajutati-ma cu un sfat. 3 De la: scorpio67 1 Septembrie 2010 21:03
De ce esti pe forum 13 De la: Mike_Dex 17 August 2014 13:52
Ce-i domnule cu romancele astea care vor sa fie asimilate si inca in propria tara ? 493 De la: lilutza09 17 Februarie 2011 16:25