Setari Cookie-uri

Cel pe care il iubesti, sau cel de care esti iubita?

Buna, nu stiu daca s-a mai deschis un topic de aceasta natura (daca da, imi cer scuze ca revin pe acest subiect); recent am fost pusa in postura de a face o alegere sentimental, sau mai bine spus obligat m-am pus in aceasta postura... a alege intre a ramane cu barbatul care imi declara franc ca ma iubeste(taur),si mi ofera "liniste si pace" ,dar pe care nu pot spune neaparat ca il iubesc din tot sufletul ( sa spunem ca am stiut sa iubesc si mai mult la viata mea, si nu functionez la 100% powerhorse in aceasta relatie; eu stiu, el nu), si cel pe care inima mea spune ca il iubesc dar alaturi de care relatia ar putea fi o incertitudine(el stie,eu nu :) ),... pentru ca este un interiorizat(capricorn), pt ca am mai incercat o data, pt ca eu trebuie sa "ghicesc" ce simte de fiecare data (dar, sa spunem ca el este acea persoana care odata cu trecerea anilor ai realizat ca iti va fi draga oricand, oricum, ale carui defecte le stii si esti dispus sa traiesti cu ele pt ca il iubesti si pt ca in 6 ani de zile, trecand relatia(...si asa zisa 'post-relatie', vezi si friends with benefit-de ambele parti ;) ) prin despartiri, certuri, si in final distante mari intre voi, acel "ceva" n-a murit inca, si aminadoi stiti asta).

Unde ne gasim defapt fericirea: alaturi de cel pe care il iubim? sau alaturi de cel care ne iubeste? Pentru ca viata m-a invatat ca tot timpul unul iubeste mai mult.

Eu probabil, voi astepta pana ma voi intoarce in tara... si pana atunci n-am sa dau pasarea din mana pe cea de pe gard(ca asa m-a odata invatat mama); dar acea intrebare ramane in mine: ca poate acum, pe el, nu-l iubesc suficient si poate fac un compromis ce n-ar trebui niciodata facut in viata.

Stay blessed!

ajjna
Postat pe 14 Februarie 2011 00:00
...da' tu ce esti?...rac?
kudika195501
Postat pe 14 Februarie 2011 00:05
Usor incurcata povestea ta. Vorbesti de un tip care te iubeste, dar dupa care nu te-ai duce pana la capatul pamantului si de un tip pe care il iubesti, dar care...? Aici nu prea am inteles: cel de-al doilea, cel pe care il iubesti tu, te iubeste si el? Daca da, nici nu mai are rost intrebarea, sigur ca aleg sa fiu cu omul pe care il iubesc si care ma iubeste. Daca nu, merg pe a treia varianta, astept sa apara cel care intruneste conditia asta.
N-as alege sa fiu niciodata cu un om pentru care nu simt suficient de mult incat sa-mi doresc sa imbatranesc langa el.
Cand am citit prima data postul, am fost tentata sa-ti spun ca, de ai intre 20 - 30 de ani, stai cu cine iubesti; de ai mai mult, stai cu cine te iubeste. Dar nah, era mult prea simplu sa functioneze asa. Pana la urma, ca ai 20, ca ai 50, iubirea trebuie impartasita, altfel mori pe dinauntru, gen singuratate in doi.

Totusi, de ce dilema asta?
rashela
Postat pe 14 Februarie 2011 03:32
De la: ajjna, la data 2011-02-14 00:00:29Buna, nu stiu daca s-a mai deschis un topic de aceasta natura (daca da, imi cer scuze ca revin pe acest subiect); recent am fost pusa in postura de a face o alegere sentimental, sau mai bine spus obligat m-am pus in aceasta postura... a alege intre a ramane cu barbatul care imi declara franc ca ma iubeste(taur),si mi ofera "liniste si pace" ,dar pe care nu pot spune neaparat ca il iubesc din tot sufletul ( sa spunem ca am stiut sa iubesc si mai mult la viata mea, si nu functionez la 100% powerhorse in aceasta relatie; eu stiu, el nu), si cel pe care inima mea spune ca il iubesc dar alaturi de care relatia ar putea fi o incertitudine(el stie,eu nu :) ),... pentru ca este un interiorizat(capricorn), pt ca am mai incercat o data, pt ca eu trebuie sa "ghicesc" ce simte de fiecare data (dar, sa spunem ca el este acea persoana care odata cu trecerea anilor ai realizat ca iti va fi draga oricand, oricum, ale carui defecte le stii si esti dispus sa traiesti cu ele pt ca il iubesti si pt ca in 6 ani de zile, trecand relatia(...si asa zisa 'post-relatie', vezi si friends with benefit-de ambele parti ;) ) prin despartiri, certuri, si in final distante mari intre voi, acel "ceva" n-a murit inca, si aminadoi stiti asta).

Unde ne gasim defapt fericirea: alaturi de cel pe care il iubim? sau alaturi de cel care ne iubeste? Pentru ca viata m-a invatat ca tot timpul unul iubeste mai mult.

Eu probabil, voi astepta pana ma voi intoarce in tara... si pana atunci n-am sa dau pasarea din mana pe cea de pe gard(ca asa m-a odata invatat mama); dar acea intrebare ramane in mine: ca poate acum, pe el, nu-l iubesc suficient si poate fac un compromis ce n-ar trebui niciodata facut in viata.

Stay blessed!


parlesti lb straine???
Valy90
Postat pe 17 Februarie 2011 16:10
De la: valy90, la data 2011-02-17 16:10:05
De la: ajjna, la data 2011-02-14 00:00:29Buna, nu stiu daca s-a mai deschis un topic de aceasta natura (daca da, imi cer scuze ca revin pe acest subiect); recent am fost pusa in postura de a face o alegere sentimental, sau mai bine spus obligat m-am pus in aceasta postura... a alege intre a ramane cu barbatul care imi declara franc ca ma iubeste(taur),si mi ofera "liniste si pace" ,dar pe care nu pot spune neaparat ca il iubesc din tot sufletul ( sa spunem ca am stiut sa iubesc si mai mult la viata mea, si nu functionez la 100% powerhorse in aceasta relatie; eu stiu, el nu), si cel pe care inima mea spune ca il iubesc dar alaturi de care relatia ar putea fi o incertitudine(el stie,eu nu :) ),... pentru ca este un interiorizat(capricorn), pt ca am mai incercat o data, pt ca eu trebuie sa "ghicesc" ce simte de fiecare data (dar, sa spunem ca el este acea persoana care odata cu trecerea anilor ai realizat ca iti va fi draga oricand, oricum, ale carui defecte le stii si esti dispus sa traiesti cu ele pt ca il iubesti si pt ca in 6 ani de zile, trecand relatia(...si asa zisa 'post-relatie', vezi si friends with benefit-de ambele parti ;) ) prin despartiri, certuri, si in final distante mari intre voi, acel "ceva" n-a murit inca, si aminadoi stiti asta).

Unde ne gasim defapt fericirea: alaturi de cel pe care il iubim? sau alaturi de cel care ne iubeste? Pentru ca viata m-a invatat ca tot timpul unul iubeste mai mult.

Eu probabil, voi astepta pana ma voi intoarce in tara... si pana atunci n-am sa dau pasarea din mana pe cea de pe gard(ca asa m-a odata invatat mama); dar acea intrebare ramane in mine: ca poate acum, pe el, nu-l iubesc suficient si poate fac un compromis ce n-ar trebui niciodata facut in viata.

Stay blessed!


parlesti lb straine???

mai degraba o pârlește pe a românã!
puiut_77
Postat pe 22 Februarie 2011 12:11
De la: puiut_77, la data 2011-02-22 12:11:32
De la: valy90, la data 2011-02-17 16:10:05
De la: ajjna, la data 2011-02-14 00:00:29Buna, nu stiu daca s-a mai deschis un topic de aceasta natura (daca da, imi cer scuze ca revin pe acest subiect); recent am fost pusa in postura de a face o alegere sentimental, sau mai bine spus obligat m-am pus in aceasta postura... a alege intre a ramane cu barbatul care imi declara franc ca ma iubeste(taur),si mi ofera "liniste si pace" ,dar pe care nu pot spune neaparat ca il iubesc din tot sufletul ( sa spunem ca am stiut sa iubesc si mai mult la viata mea, si nu functionez la 100% powerhorse in aceasta relatie; eu stiu, el nu), si cel pe care inima mea spune ca il iubesc dar alaturi de care relatia ar putea fi o incertitudine(el stie,eu nu :) ),... pentru ca este un interiorizat(capricorn), pt ca am mai incercat o data, pt ca eu trebuie sa "ghicesc" ce simte de fiecare data (dar, sa spunem ca el este acea persoana care odata cu trecerea anilor ai realizat ca iti va fi draga oricand, oricum, ale carui defecte le stii si esti dispus sa traiesti cu ele pt ca il iubesti si pt ca in 6 ani de zile, trecand relatia(...si asa zisa 'post-relatie', vezi si friends with benefit-de ambele parti ;) ) prin despartiri, certuri, si in final distante mari intre voi, acel "ceva" n-a murit inca, si aminadoi stiti asta).

Unde ne gasim defapt fericirea: alaturi de cel pe care il iubim? sau alaturi de cel care ne iubeste? Pentru ca viata m-a invatat ca tot timpul unul iubeste mai mult.

Eu probabil, voi astepta pana ma voi intoarce in tara... si pana atunci n-am sa dau pasarea din mana pe cea de pe gard(ca asa m-a odata invatat mama); dar acea intrebare ramane in mine: ca poate acum, pe el, nu-l iubesc suficient si poate fac un compromis ce n-ar trebui niciodata facut in viata.

Stay blessed!


parlesti lb straine???

mai degraba o pârlește pe a românã!


Valy90
Postat pe 22 Februarie 2011 12:31
Nu inteleg de unde atata obsesie cu zodiile...

In fine, am trecut si eu printr-o relatie on-off vreo 4 ani de zile si dupa o pauza de 2 ani in care n-am vorbit cu el, m-a cautat si am zis hai sa ne intalnim, curioasa fiind sa vad ce mai face. Eh, nu chiar de prima oara (am iesit doar ca prieteni, nu te gandi la prostii ), dar a doua oara am revazut toate motivele pentru care n-am fost in stare sa incheg o relatie cu el. Eram deja detasata emotional, asa ca am avut un moment de Evrika!. E mai bine cand judeci lucrurile la rece.

Ideea e ca astfel de relatii fac doar parte din viata si din procesul de maturizare, nu sunt deloc cele de lunga durata si care sa duca la casatorie. Cele care duc la casatorie sunt (sau ar trebui sa fie) cele fara suisuri si coborasuri atat de abrute. Ar trebui sa fie ceva mai line.

Si s-ar putea sa ai surpriza, cum am avut-o eu, dupa inca un an in care n-am vorbit, sa spuna niste chestii care m-au lasat masca si m-au facut sa inteleg cat de diferiti suntem defapt (sau cat de diferiti ajunsesem, avand in vedere ca la inceput credeam ca le avem pe toate in comun si ca suntem suflete pereche )


Acum problema cu celalalt tip. Daca tu inca te gandesti la altul, nu te arunca in alta relatie, nu vei face decat sa o sabotezi si sa frangi inima sarmanului baiat. De asemenea, daca nu esti dedicata relatiei cu el.
Dar ca sa raspund la intrebarea ta, cu cine iti gasesti fericirea: in mod sigur cu cel ce te iubeste. Ideal ar fi sa-l iubesti si tu pe el...
kudika_pudika
Postat pe 22 Februarie 2011 12:39
De la: kudika_pudika, la data 2011-02-22 12:39:02Nu inteleg de unde atata obsesie cu zodiile...

In fine, am trecut si eu printr-o relatie on-off vreo 4 ani de zile si dupa o pauza de 2 ani in care n-am vorbit cu el, m-a cautat si am zis hai sa ne intalnim, curioasa fiind sa vad ce mai face. Eh, nu chiar de prima oara (am iesit doar ca prieteni, nu te gandi la prostii ), dar a doua oara am revazut toate motivele pentru care n-am fost in stare sa incheg o relatie cu el. Eram deja detasata emotional, asa ca am avut un moment de Evrika!. E mai bine cand judeci lucrurile la rece.

Ideea e ca astfel de relatii fac doar parte din viata si din procesul de maturizare, nu sunt deloc cele de lunga durata si care sa duca la casatorie. Cele care duc la casatorie sunt (sau ar trebui sa fie) cele fara suisuri si coborasuri atat de abrute. Ar trebui sa fie ceva mai line.

Si s-ar putea sa ai surpriza, cum am avut-o eu, dupa inca un an in care n-am vorbit, sa spuna niste chestii care m-au lasat masca si m-au facut sa inteleg cat de diferiti suntem defapt (sau cat de diferiti ajunsesem, avand in vedere ca la inceput credeam ca le avem pe toate in comun si ca suntem suflete pereche )


Acum problema cu celalalt tip. Daca tu inca te gandesti la altul, nu te arunca in alta relatie, nu vei face decat sa o sabotezi si sa frangi inima sarmanului baiat. De asemenea, daca nu esti dedicata relatiei cu el.
Dar ca sa raspund la intrebarea ta, cu cine iti gasesti fericirea: in mod sigur cu cel ce te iubeste. Ideal ar fi sa-l iubesti si tu pe el...
pudikoo,,pai hai sa purcedem la fapte
thadoogback
Postat pe 22 Februarie 2011 12:42
Iubirea aia nebuneasca nu e intotdeauna o baza solida pentru o relatie... De multe ori, o astfel de pasiune se poate sa te impiedice sa vezi realitatea, asa ca eu nu as paria pe ea. Eu l-as alege pe cel ce-mi ofera stabilitate, nu un foc de artificii trecator. Vezi, ai grija sa nu te arzi, ca cel ce umbla dupa doi iepuri...ramane cu buza umflata.
Micaell
Postat pe 22 Februarie 2011 14:53
L-ati alege pe cel ce va ofera stabilitate? Da' cati ani aveti, fetelor de vorbiti asa? Sau dupa ce fel de experiente ajungeti sa ganditi asa?
Sa fim cinstite si sa recunoastem ca la 16 - 18 ani, vreti iubire nu stabilitate. Sunteti convinse ca impartiti codrul de paine si rosia pe o banca in parc, daca e cu cel pe care il iubiti.

Maturitatea, cea care te determina sa il alegi pe ala de-ti ofera stabilitate, vine mult mai tarziu in viata, dupa niste experiente nu tocmai placute. Tocmai dupa ce te-ai saturat de acea rosie pe banca din parc.

Degeaba ii spui unei fete indragostite ca rosia are gust amar, pana nu o gusta ea, nu va intelege.
rashela
Postat pe 22 Februarie 2011 15:18
:)
Iubirea poate sa apara oricand, daca trece timpul(nu zic acum 1-2-3 ani) si vezi ca persoana care te iubeste, iar tu nu o iubesti face lucruri pentru tine si tine sa iti demonstreze cinstit ca te iubeste si e dispus sa faca orice, iti apare acel sentiment, cel putin asa mi s-a intamplat mie. Nu-l iubeam, iar cel pe care il iubeam nu a meritat sa fiu cu el. Acum mi-e bine, am sentimente, si ma face fericita cum nu f-a facut nimeni:)
Bafta si fii atenta ce faci, plus nu alerga dupa 2 iepuri..:)
Yolka
Postat pe 22 Februarie 2011 17:21
De la: rashela, la data 2011-02-22 15:18:21L-ati alege pe cel ce va ofera stabilitate? Da' cati ani aveti, fetelor de vorbiti asa? Sau dupa ce fel de experiente ajungeti sa ganditi asa?
Sa fim cinstite si sa recunoastem ca la 16 - 18 ani, vreti iubire nu stabilitate. Sunteti convinse ca impartiti codrul de paine si rosia pe o banca in parc, daca e cu cel pe care il iubiti.

Maturitatea, cea care te determina sa il alegi pe ala de-ti ofera stabilitate, vine mult mai tarziu in viata, dupa niste experiente nu tocmai placute. Tocmai dupa ce te-ai saturat de acea rosie pe banca din parc.

Degeaba ii spui unei fete indragostite ca rosia are gust amar, pana nu o gusta ea, nu va intelege.


AI PERFECTA DREPTATE!!!!!! Uite ca citind ce ai scris mai sus m-au lut fiorii si o sumedenie de amintiri frumoase! "...Doi copii pe banca unui parc ce-si jurau iubire eterna si-si facau programul pentru o viata in doi, seara de seara, an de an. Sint momente care nu se vor uita nicand! "
Vreau sa adaug un singur lucru: stabilitatea o vei obtine cu timpul, daca vei fi iubita si vei iubi; dar daca iubirea nu va fi reciproca, daca nu va exista intelegere... acea stabilitate initiala nu va servi la nimic!
Elly_Whitesoul
Postat pe 22 Februarie 2011 17:23
Destul de ciudat sentimentul ptr ca atunci cand am citi povestea ta, m-am regasit in ea...Mai mult sau mai putin ma flu in ac sit ca si tine de ceva timp si e complikat, si f greu...mereu m-am intrebat ca si tine de altfel...stabilitate sau nesiguranta ?si inka nu stiu ce sa aleg.Sper ca cineva sa ne lumineze,chiar daca unele pareri vor fi subiective.

Pupici
jeanpierre
Postat pe 22 Februarie 2011 21:00
De la: ajjna, la data 2011-02-14 00:00:29Buna, nu stiu daca s-a mai deschis un topic de aceasta natura (daca da, imi cer scuze ca revin pe acest subiect); recent am fost pusa in postura de a face o alegere sentimental, sau mai bine spus obligat m-am pus in aceasta postura... a alege intre a ramane cu barbatul care imi declara franc ca ma iubeste(taur),si mi ofera "liniste si pace" ,dar pe care nu pot spune neaparat ca il iubesc din tot sufletul ( sa spunem ca am stiut sa iubesc si mai mult la viata mea, si nu functionez la 100% powerhorse in aceasta relatie; eu stiu, el nu), si cel pe care inima mea spune ca il iubesc dar alaturi de care relatia ar putea fi o incertitudine(el stie,eu nu :) ),... pentru ca este un interiorizat(capricorn), pt ca am mai incercat o data, pt ca eu trebuie sa "ghicesc" ce simte de fiecare data (dar, sa spunem ca el este acea persoana care odata cu trecerea anilor ai realizat ca iti va fi draga oricand, oricum, ale carui defecte le stii si esti dispus sa traiesti cu ele pt ca il iubesti si pt ca in 6 ani de zile, trecand relatia(...si asa zisa 'post-relatie', vezi si friends with benefit-de ambele parti ;) ) prin despartiri, certuri, si in final distante mari intre voi, acel "ceva" n-a murit inca, si aminadoi stiti asta).

Unde ne gasim defapt fericirea: alaturi de cel pe care il iubim? sau alaturi de cel care ne iubeste? Pentru ca viata m-a invatat ca tot timpul unul iubeste mai mult.

Eu probabil, voi astepta pana ma voi intoarce in tara... si pana atunci n-am sa dau pasarea din mana pe cea de pe gard(ca asa m-a odata invatat mama); dar acea intrebare ramane in mine: ca poate acum, pe el, nu-l iubesc suficient si poate fac un compromis ce n-ar trebui niciodata facut in viata.

Stay blessed!



suferim pentru cei pe care ii iubim si facem sa sufere pe cei care ne iubesc...

alegerea e a ta, oamenii pe care ii iubesti tu iti vor crea probleme. oamenii care te iubesc pe tine iti vor oferi liniste. unii oameni nu pot fara probleme iar altii cauta linistea. depinde de tine cine esti si ce vrei de la viata. vrei ca sa ajungi acasa, sa fie totul linistit, sa te simti multumita si protejata sau vrei o viata efervescenta cu varfuri si caderi rapide si bruste?
leo_
Postat pe 22 Februarie 2011 23:50
De la: rashela, la data 2011-02-22 15:18:21L-ati alege pe cel ce va ofera stabilitate? Da' cati ani aveti, fetelor de vorbiti asa? Sau dupa ce fel de experiente ajungeti sa ganditi asa?
Sa fim cinstite si sa recunoastem ca la 16 - 18 ani, vreti iubire nu stabilitate. Sunteti convinse ca impartiti codrul de paine si rosia pe o banca in parc, daca e cu cel pe care il iubiti.

Maturitatea, cea care te determina sa il alegi pe ala de-ti ofera stabilitate, vine mult mai tarziu in viata, dupa niste experiente nu tocmai placute. Tocmai dupa ce te-ai saturat de acea rosie pe banca din parc.

Degeaba ii spui unei fete indragostite ca rosia are gust amar, pana nu o gusta ea, nu va intelege.


Tocmai, ca vorbesc din experienta... Acum depinde si de ceea ce-si doreste... d-ra in cauza... Daca vrea doar o aventura, ok, sa il aleaga pe tipul celalalt. Problema e ca de multe ori, ne atrag persoanele pe care nu le putem avea.... E tentatia aia, a lucrului interzis... Pe urma insa, dupa ce ne-am satisfacut capriciul, se poate sa descoperim ca celalalt partener era mai bun decat ceea ce avem in prezent. Sigur, nu stiu ce varsta are initiatoarea topicului. Daca are sub 18 ani, nu am ce sfat sa-i dau, ca la varsta asta relatiile sunt mai mult asa, un soi de tatonare.
Micaell
Postat pe 23 Februarie 2011 12:21
De la: kudika_pudika, la data 2011-02-22 12:39:02.......Dar ca sa raspund la intrebarea ta, cu cine iti gasesti fericirea: in mod sigur cu cel ce te iubeste. Ideal ar fi sa-l iubesti si tu pe el...

moama! Adica tu vrei sa insinuezi ca ai fi fericita o viata langa un barbat care te iubeste, dar tu nu simti nimic ptr el?
puiut_77
Postat pe 23 Februarie 2011 12:50
nici unul.....asteapta-l pe cel care intruneste ambele conditzii
DayC
Postat pe 23 Februarie 2011 18:53
De la: puiut_77, la data 2011-02-23 12:50:45
De la: kudika_pudika, la data 2011-02-22 12:39:02.......Dar ca sa raspund la intrebarea ta, cu cine iti gasesti fericirea: in mod sigur cu cel ce te iubeste. Ideal ar fi sa-l iubesti si tu pe el...

moama! Adica tu vrei sa insinuezi ca ai fi fericita o viata langa un barbat care te iubeste, dar tu nu simti nimic ptr el?

Nu, eu vreau sa isinuez opusul ....

Si vreau sa isinuez ca n-ai cum sa fii never, ever fericita cu cineva pe care tu il iubesti, dar el nu te iubeste pe tine.

E clar acum?
kudika_pudika
Postat pe 24 Februarie 2011 01:09
De la: kudika_pudika, la data 2011-02-24 01:09:06
De la: puiut_77, la data 2011-02-23 12:50:45
De la: kudika_pudika, la data 2011-02-22 12:39:02.......Dar ca sa raspund la intrebarea ta, cu cine iti gasesti fericirea: in mod sigur cu cel ce te iubeste. Ideal ar fi sa-l iubesti si tu pe el...

moama! Adica tu vrei sa insinuezi ca ai fi fericita o viata langa un barbat care te iubeste, dar tu nu simti nimic ptr el?

Nu, eu vreau sa isinuez opusul ....

Si vreau sa isinuez ca n-ai cum sa fii never, ever fericita cu cineva pe care tu il iubesti, dar el nu te iubeste pe tine.

E clar acum?

ptr mine da (era si pana la lamuririle tale, intrebasem doar in spiritul autoarei), dar ptr deschizatoarea topicului, nu garantez!
puiut_77
Postat pe 24 Februarie 2011 15:54
E foarte greu atunci cand vine momentul sa alegi. Nu stiu daca acesta e cel mai bun sfat, dar daca eu as fi in locul tau l-as alege pe baiatul pe care il iubesc. E foarte greu sa stai intr-o relatie in care tu nu iubesti, si sa te gandesti tot timpul cum ar fi daca.... Fa ce iti spune inima, daca el te iubeste si tu il iubesti, merita sa va mai acordati o sansa. Si daca nu e sa fie, macar ai incercat.
numaieu2007
Postat pe 28 Februarie 2011 10:37
De la: kudika362808, la data 2011-02-22 17:21:25:)
Iubirea poate sa apara oricand, daca trece timpul(nu zic acum 1-2-3 ani) si vezi ca persoana care te iubeste, iar tu nu o iubesti face lucruri pentru tine si tine sa iti demonstreze cinstit ca te iubeste si e dispus sa faca orice, iti apare acel sentiment, cel putin asa mi s-a intamplat mie. Nu-l iubeam, iar cel pe care il iubeam nu a meritat sa fiu cu el. Acum mi-e bine, am sentimente, si ma face fericita cum nu f-a facut nimeni:)
Bafta si fii atenta ce faci, plus nu alerga dupa 2 iepuri..:)


cred ca numai persoanele foarte sensibile si flexibile pot fi asa cum zici tu, din pacate majoritatea oamenilor nu sunt asa, si sentimentul nu prea apare in felul asta....
DayC
Postat pe 28 Februarie 2011 22:40
Nu l-as alege pe nici unul sa fiu sincera. Am senzatia ca tipul capricorn nu prea e interesat de tine, si mai am in acelasi timp senzatia ca tu stii asta dar te incapatanezi sa crezi ca te iubeste. Poate gresesc, tu analizeaza-l obiectiv si ai sa vezi daca e asa sau nu.
Iar in privinta celuilalt, daca gandesti ca nu-l poti iubi...nu prea vad cum ai sta cu el.
arhanghel
Postat pe 9 Martie 2011 09:47
Sunt exact in aceeasi situatie k si tine, insa.....la mine problema e alta, cel pe care il iubesc eu (berbec) nu vrea o relatie stabilam asta e problema la mine, desi eu stiu k el este barbatul vietii mele.. Dar eu te-as sfatui pe tine sa te duci la capricornul tau pe care il iubesti, dak si el iti poate oferi relatia pe care o doresti. Pentu k toata viata vei tanji dupa el....Asa k fugi la el, dak e baiat serios si te vrea, nu k al meu.....care ma vrea doar cand si cand....
kudika170594
Postat pe 9 Martie 2011 19:29
De la: kudika170594, la data 2011-03-09 19:29:53... nu k al meu.....care ma vrea doar cand si cand....


si ce mai cauti cu el daca nu esti fericita?
battleofwits
Postat pe 9 Martie 2011 19:40
nu stiu ce e cel mai bine sa alegi....da daca vrei pot sa iti spun ca eu nu sunt sanatoasa pana nu merg pana la capat si am un raspuns...bun sau rau.as merge cu cel pe care il iubesc...si daca nu e sa fie...nu ma mai macina gandul....cum ar fi dacaaaa.....
dark_eye
Postat pe 10 Martie 2011 11:48
pai cel pe care il iubesc cu adevarat si simt k e barbatul vietii mele, el ma vrea cand si cand. Momentan eu sunt intr-o alta relatie cu un tip care ma iubeste...simt k il iubesc si eu, dar nu la aceeasi intensitate k si celalalt...off...e foarte complicat si sunt f confuza si eu in privinta sentimentelor mele...
kudika170594
Postat pe 10 Martie 2011 16:26
De la: kudika170594, la data 2011-03-10 16:26:31pai cel pe care il iubesc cu adevarat si simt k e barbatul vietii mele, el ma vrea cand si cand. Momentan eu sunt intr-o alta relatie cu un tip care ma iubeste...simt k il iubesc si eu, dar nu la aceeasi intensitate k si celalalt...off...e foarte complicat si sunt f confuza si eu in privinta sentimentelor mele...


nu e nici o graba...esti tanara, pana la 50 de ani, ai timp sa-ti gasesti dragostea
battleofwits
Postat pe 10 Martie 2011 16:44

Unde ne gasim defapt fericirea: alaturi de cel pe care il iubim? sau alaturi de cel care ne iubeste? Pentru ca viata m-a invatat ca tot timpul unul iubeste mai mult.


Pai daca viata te-a invata ca unul iubeste mai mult, vrei sa fii tu aia care ofera tot ?
Tot n-ai invat lectia ? ca ala care da mai mult( constient) sperand la iubirea celuilalt, pierde cel mai mult, cateodata chiar tot ?



kudika052198
Postat pe 10 Martie 2011 17:17
De la: jeanpierre, la data 2011-02-22 21:00:52Destul de ciudat sentimentul ptr ca atunci cand am citi povestea ta, m-am regasit in ea...Mai mult sau mai putin ma flu in ac sit ca si tine de ceva timp si e complikat, si f greu...mereu m-am intrebat ca si tine de altfel...stabilitate sau nesiguranta ?si inka nu stiu ce sa aleg.Sper ca cineva sa ne lumineze,chiar daca unele pareri vor fi subiective.

Pupici


Si orice alegere ati face, va fi greu..si inainte si dupa....dar mai ales dupa...pt k va exista mereu intrebarea..."oare am ales bine?", "oare nu era mai bine cu celalalt?"....si asta o sa va urmareasca o buna perioada de timp, poate chiar ani.Cel mai bine ar fi sa nu ajungem in astfel de situatii...si mai e o problema..."cine alege la urma culege"...care ar trebui sa ne dea de gandit..
magdonek
Postat pe 14 Martie 2011 10:13
De la: dark_eye, la data 2011-03-10 11:48:47nu stiu ce e cel mai bine sa alegi....da daca vrei pot sa iti spun ca eu nu sunt sanatoasa pana nu merg pana la capat si am un raspuns...bun sau rau.as merge cu cel pe care il iubesc...si daca nu e sa fie...nu ma mai macina gandul....cum ar fi dacaaaa.....


Si cand iti dai seama k nu e sa fie???dupa cati ani??si oricum o sa te macine gandul "cum ar fi daca", daca as fi ramas cu ala care ma iubea??si daca esti la 18 ani si ai timp sa astepti multi ani pana iti dai seama ca nu e bun, ok...dar daca ai deja o varsta??
magdonek
Postat pe 14 Martie 2011 10:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intalnire de urgenta! 9 De la: doi_ochi_caprui 8 August 2011 14:41
iubesc un barbat care s-a insurat intre timp din ambitie si nu fac si nici nu am facut nimic... 21 De la: denyse15 6 Septembrie 2009 20:36
ce sa fac? 13 De la: Iradiatu_ 2 Februarie 2010 20:53
sufar in tacere.. 163 De la: kudika000 28 Octombrie 2009 19:32
o mica povestioara 28 De la: kudika110674 28 Februarie 2010 11:03