Setari Cookie-uri

Demnitatea sau copilul?

Dragelor,
am nevoie de voi, de sfatul vostru, pentru a lumina drumul pe care ar trebui s-o apuc!
Insa, pentru asta ar trebui sa va istorisesc problema mea, nu? :)
Ok...

Sunt casatorita de 7 ani, dupa o relatie de 5 ani... Astfel, ar trebui sa aniversam 12 ani de relatie. Suntem impreuna de cand eram doi copii, acum eu am 32 ani, el are 34 ani si avem impreuna o fetita minunata. Toate bune si frumoase, mai mult sau mai putin, pana cum 3 ani, cand nu ne mai intelegeam, petreceam din ce in ce mai putin timp impreuna, nu ma mai simteam iubita, nu ma mai simteam apreciata, au inceput certurile, copilul suferea sa ne vada certandu-ne etc. Destule motive pentru a ne desparti, nu? Ei bine, asta am si facut, anul trecut am hotarat sa ne separam, invitandu-l sa-si ia minunatele lucrusoare si sa plece unde-o vrea! Am crezut ca-i dau o lectie... dar acum ma rog de el sa se intoarca acasa, il simt mai distant de cat era inainte... fata de copil nu s-a schimbat deloc, e tot centrul universului sau si ar face orice pentru ea! Dar fata de mine... simt ca nu-l mai atrag, il suspectez ca s-a indragostit de altcineva! Ma macina ca ar putea fi cu alta, pe care s-o dezmierde, in timp ce eu ma ocup de cresterea copilului... Ma scoate din minti!
Asadar, ce sa fac? Sa marsez pe faptul ca ar face orice pentru fetita noastra si sa determin sa se intoarca, santajandu-l cu copilul, numai de dragul de a avea langa mine un barbat care nu mai simte nimic pentru mine, care ar putea sa duca o viata in paralel cu o alta femeie, riscand sa ma paraseasca peste 1 an- doi sau, mai grav, peste 10-15 ani, cand copilul va fi mai mare si mie imi va fi mai greu sa-mi refac viata ? Sa-i mai fac un copil sau doi, in speranta ca-l agat mai tare? Sau sa-mi pastrez coloana vertebrala, sa accept ca nu mai merge si sa-i propun sa gasim impreuna o varianta care sa ne ajute sa ne concentram strict pe cresterea copilului, pe o varianta care nu va leza psihicul copilului, adica aceea de a deveni cea mai buna prietena cu tatal ei, dar sa divortam si sa ne vedem fiecare de vietile lor? Mai ales ca fata noastra s-a cam obisnuit cu lipsa de 1 an a tatalui sau si, daca acesta se va intoarce acasa si va pleca iar, dupa un timp, simt ca mi-as bate joc de copil...
Sunt atat de bulversata... Voi ce-ati face in locul meu?
ioanakudika7810
Postat pe 24 Februarie 2011 13:33
Tu stii deja raspunsul. Nu alege solutia care te ajuta pe moment, ci cea care-ti va asigura linistea pe viitor. Curaj!
mimi_ca29
Postat pe 24 Februarie 2011 13:39
eu as divorta!
varianta cu utilizarea copilului denota ca nu ai destula incredere in tine, apoi o sa tina poate o perioada si apoi?vei simti si mai adanc ca sta doar pt copil si pentru tine nu simte nimic.
copilul va suferi si mai tarziu, pentru ca poate pe moment va mai abtineti, nu realizeaza prea bine ce se petrece, dar cand va creste..va simti tensiunea dintre voi.
un copil nu inseamna ca tu nu trebuie sa mai ai viata personala, adica sa mai astepti pana creste mare...trebuie sa iti alegi foarte bine unde te intalnesti cu alt barbat...si in nici un caz sa nu ii aduci acasa...

ironia
Postat pe 24 Februarie 2011 13:45
Eu tot nu am inteles care-i avantajul de a-l tine legat de tine. Copilul inteleg ca are un tata caruia ii pasa de el. Tu ce ai? Dorinte neimplinite, crampon fata de un barbat pe care nu-l interesezi, nevoi fizice pe care el nu ti le poate satisface s.a.m.d.
Ai dreptate: ai de ales intre a-l tine cu forta langa tine, in timp ce tu esti la fel de numultumita sau din ce in ce mai nemultumita sau...
a divorta si a-si vedea fiecare de viata lui, asa cum v-o fi scrisa.
Ah, da! Si mai ai de ales intre a ramane prietena cu un om pe care il cunosti de-o viata sau a deveni un fel de cosmar al vietii lui.

Pentru mine este evident ce trebuie facut. Ma intreb cum de tu nu vezi INCA, pe ce drum trebuie s-o iei?!
rashela
Postat pe 24 Februarie 2011 13:58
asta am si facut, anul trecut am hotarat sa ne separam, invitandu-l sa-si ia minunatele lucrusoare si sa plece unde-o vrea! Am crezut ca-i dau o lectie..

sa ma sinucida cineva!
ai vrut sa-i dai o lectie! ok!
el chiar a plecat! OKchiar daca aveti un copil OK! acum crezi ca e indragostit de altcineva
eu cred ca era inainte sa-i dai ordin sa plece
oricum nu prea va inteleg .nici pe el care a plecat asa si a lasat copilul dar nici pe tine care probabil ai vina ta ,si tind sa cred ca o vina foarte mare probabil odata cu venirea copilului ai lasat balta afectiunea fatza de barbat si te-ai dedicat numai copilului.....
eu nu am copii si totusi sunt gelos pe o amarata de catea si pe un motan batran dar totusi n-am plecat de acasa cand mi-a dat branci
dar daca aveam pe cineva!? tot nu plecam pentru ca sunt comod!
deci , respectele mele barbatului tau care a avut curaj sa evadeze!
pickard
Postat pe 24 Februarie 2011 14:03
De la: ironia, la data 2011-02-24 13:45:55eu as divorta!
varianta cu utilizarea copilului denota ca nu ai destula incredere in tine, apoi o sa tina poate o perioada si apoi?vei simti si mai adanc ca sta doar pt copil si pentru tine nu simte nimic.
copilul va suferi si mai tarziu, pentru ca poate pe moment va mai abtineti, nu realizeaza prea bine ce se petrece, dar cand va creste..va simti tensiunea dintre voi.
un copil nu inseamna ca tu nu trebuie sa mai ai viata personala, adica sa mai astepti pana creste mare...trebuie sa iti alegi foarte bine unde te intalnesti cu alt barbat...si in nici un caz sa nu ii aduci acasa...



Eu in locul tau m-as abtine la a da sfaturi. Este foarte usor sa spui "divorteaza" mai ales cand tu nu cunosti datele problemei.
Eu zic ca cel mai bine trebuie sa stai de vorba cu el, sa vedeti impreuna daca va mai iubiti si daca mai puteti continua cu relatia si casnicia asta. Nu te grabi sa iei decizii (cum ai mai facut deja)de una singura. S-ar putea sa regreti mai tarziu. Plus ca intr-o familie lucrurile astea se hotarasc de comun acord, niciodata nu ai dreptul sa faci singur de capul tau ce vrei numai tu.
_Cryssa_
Postat pe 24 Februarie 2011 14:25
Probabil ca acum ca v-ati maturizat, ati descoperit ca nu prea va mai leaga nimic... Cel mai bine e sa-l lasi sa plece, chiar daca ti-e greu. E destul de dificil sa-ti mai gasesti pe cineva, n-o sa neg, fiindca barbatii fug de femei care au obligatii. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa te dezarmezi. Trebuie sa cauti...
Micaell
Postat pe 24 Februarie 2011 14:25
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:25:13
Eu in locul tau m-as abtine la a da sfaturi. Este foarte usor sa spui "divorteaza" mai ales cand tu nu cunosti datele problemei.


eu am zis ce as face eu! nu ce trebuie sa faca ea!
eu nu m-as folosi de un copil ca sa tin un barbat langa mine, dar capacitatea de a digera anumite situatii difera de la persoana la persoana!
si daca ai de dat un sfat da-l ..nu comenta ce postez eu!
ironia
Postat pe 24 Februarie 2011 14:31
De la: Micaell, la data 2011-02-24 14:25:46Probabil ca acum ca v-ati maturizat, ati descoperit ca nu prea va mai leaga nimic... Cel mai bine e sa-l lasi sa plece, chiar daca ti-e greu. E destul de dificil sa-ti mai gasesti pe cineva, n-o sa neg, fiindca barbatii fug de femei care au obligatii. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa te dezarmezi. Trebuie sa cauti...


poate intalni intamplator un barbat care nu va fugi de obligatii dar sa n-o faca intr-un mod disperat.daca un barbat o va iubi pe ea , ii va iubii si fatitza si cainele si parintii si tot ce apartine de ea daca nu o va iubi si o va vrea doar pentru sex sau alte interese mai bine sta singura..
pickard
Postat pe 24 Februarie 2011 14:32
De la: ironia, la data 2011-02-24 14:31:49
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:25:13
Eu in locul tau m-as abtine la a da sfaturi. Este foarte usor sa spui "divorteaza" mai ales cand tu nu cunosti datele problemei.


eu am zis ce as face eu! nu ce trebuie sa faca ea!
eu nu m-as folosi de un copil ca sa tin un barbat langa mine, dar capacitatea de a digera anumite situatii difera de la persoana la persoana!
si daca ai de dat un sfat da-l ..nu comenta ce postez eu!


Eu nu inteleg cum tu...ca femeie...poti spune unei alte femei "eu in locul tau as divorta".
_Cryssa_
Postat pe 24 Februarie 2011 14:34
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:34:06

Eu nu inteleg cum tu...ca femeie...poti spune unei alte femei "eu in locul tau as divorta".


aa ma scuzi dupa tine ar trebui sa stea in casnicie doar ca au un copil?

ironia
Postat pe 24 Februarie 2011 14:36
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:34:06
De la: ironia, la data 2011-02-24 14:31:49
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:25:13
Eu in locul tau m-as abtine la a da sfaturi. Este foarte usor sa spui "divorteaza" mai ales cand tu nu cunosti datele problemei.


eu am zis ce as face eu! nu ce trebuie sa faca ea!
eu nu m-as folosi de un copil ca sa tin un barbat langa mine, dar capacitatea de a digera anumite situatii difera de la persoana la persoana!
si daca ai de dat un sfat da-l ..nu comenta ce postez eu!


Eu nu inteleg cum tu...ca femeie...poti spune unei alte femei "eu in locul tau as divorta".


si eu ii spun ca barbat! daca ala a fost prost si a plecat odata e clar ca nu o iubeste pe ea.poate pe copil dar si asta e nesigur
nu trebuie sa stai cu un om doar pentru o hartie sau copil.oricum copilul tot al lui va fi
pickard
Postat pe 24 Februarie 2011 14:37
De la: ironia, la data 2011-02-24 14:36:32
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:34:06

Eu nu inteleg cum tu...ca femeie...poti spune unei alte femei "eu in locul tau as divorta".


aa ma scuzi dupa tine ar trebui sa stea in casnicie doar ca au un copil?


nu..evident..dar nu ti se pare aiurea ca tu de fiecare data cand o tipa spune ca are probleme in relatie sau casnicie, tu spui ca daca ai fi in locul lor ai divorta sau l-ai parasi? Chiar sunt curioasa? Tu ai barbat langa tine?
_Cryssa_
Postat pe 24 Februarie 2011 14:40
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:40:20
De la: ironia, la data 2011-02-24 14:36:32
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:34:06

Eu nu inteleg cum tu...ca femeie...poti spune unei alte femei "eu in locul tau as divorta".


aa ma scuzi dupa tine ar trebui sa stea in casnicie doar ca au un copil?


nu..evident..dar nu ti se pare aiurea ca tu de fiecare data cand o tipa spune ca are probleme in relatie sau casnicie, tu spui ca daca ai fi in locul lor ai divorta sau l-ai parasi? Chiar sunt curioasa? Tu ai barbat langa tine?


da! da! si da!
eu sunt alaturi de femeile care stiu sa nu se lase calcate in picioare doar pt a avea o p..a noaptea la spate, pentru cele care au curaj sa spuna stop atunci cand nu sunt tratate ca niste fiinte umane, si da daca nu m-as simti iubita sau as avea cea mai mica indoiala ca ma inseala, n-as sta pe ganduri!
ironia
Postat pe 24 Februarie 2011 14:43
De la: pickard, la data 2011-02-24 14:37:30
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:34:06
De la: ironia, la data 2011-02-24 14:31:49
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:25:13
Eu in locul tau m-as abtine la a da sfaturi. Este foarte usor sa spui "divorteaza" mai ales cand tu nu cunosti datele problemei.


eu am zis ce as face eu! nu ce trebuie sa faca ea!
eu nu m-as folosi de un copil ca sa tin un barbat langa mine, dar capacitatea de a digera anumite situatii difera de la persoana la persoana!
si daca ai de dat un sfat da-l ..nu comenta ce postez eu!


Eu nu inteleg cum tu...ca femeie...poti spune unei alte femei "eu in locul tau as divorta".


si eu ii spun ca barbat! daca ala a fost prost si a plecat odata e clar ca nu o iubeste pe ea.poate pe copil dar si asta e nesigur
nu trebuie sa stai cu un om doar pentru o hartie sau copil.oricum copilul tot al lui va fi


Este foarte adevarat ca nu te tine un act langa un barbat dar sa nu uitam ca ei sunt de 12 ani impreuna, au un copil, o familie construita. Nu poti da cu picioru asa usor la toate astea. Nu zic sa se umileasca sau sa-l santajeze cu copilul, Doamne fereste insa in viata mai faci si compromisuri ca nu totul poate fi alb sau negru.
_Cryssa_
Postat pe 24 Februarie 2011 14:43
De la: ironia, la data 2011-02-24 14:43:02
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:40:20
De la: ironia, la data 2011-02-24 14:36:32
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:34:06

Eu nu inteleg cum tu...ca femeie...poti spune unei alte femei "eu in locul tau as divorta".


aa ma scuzi dupa tine ar trebui sa stea in casnicie doar ca au un copil?


nu..evident..dar nu ti se pare aiurea ca tu de fiecare data cand o tipa spune ca are probleme in relatie sau casnicie, tu spui ca daca ai fi in locul lor ai divorta sau l-ai parasi? Chiar sunt curioasa? Tu ai barbat langa tine?


da! da! si da!
eu sunt alaturi de femeile care stiu sa nu se lase calcate in picioare doar pt a avea o p..a noaptea la spate, pentru cele care au curaj sa spuna stop atunci cand nu sunt tratate ca niste fiinte umane, si da daca nu m-as simti iubita sau as avea cea mai mica indoiala ca ma inseala, n-as sta pe ganduri!


Si daca ai barbat...sa nu-mi spui tu mie (ca in mod sigur ai minti) ca nu ati avut si momente delicate cand iti venea sa-i dai doi pumni in cap si sa-l scoti pe usa afara.
_Cryssa_
Postat pe 24 Februarie 2011 14:46
De la: ioanakudika7810, la data 2011-02-24 13:33:11anul trecut am hotarat sa ne separam, invitandu-l sa-si ia minunatele lucrusoare si sa plece unde-o vrea! Am crezut ca-i dau o lectie... dar acum ma rog de el sa se intoarca acasa, il simt mai distant de cat era inainte... fata de copil nu s-a schimbat deloc, e tot centrul universului sau si ar face orice pentru ea! Dar fata de mine... simt ca nu-l mai atrag, il suspectez ca s-a indragostit de altcineva! Ma macina ca ar putea fi cu alta, pe care s-o dezmierde, in timp ce eu ma ocup de cresterea copilului...

vad ca de fapt te-ai jucat cu focul si te-ai ars...culmea este ca o casnicie nu este un joc de sah, iar protagonistii nu sunt niste simpli pioni...eu una mi-as vedea de viata mea si a copilului meu
miss_darine
Postat pe 24 Februarie 2011 14:47
Este foarte adevarat ca nu te tine un act langa un barbat dar sa nu uitam ca ei sunt de 12 ani impreuna, au un copil, o familie construita. Nu poti da cu picioru asa usor la toate astea. Nu zic sa se umileasca sau sa-l santajeze cu copilul, Doamne fereste insa in viata mai faci si compromisuri ca nu totul poate fi alb sau negru.

copilul nu ar trebui sa fie un tertip de santaj.daca e responsabil il va intrtine si fara sa mai fie cu ma-sa .
oricum, eu care sunt un sedentar fricos ii admir pe cei care fac exact ce vor si se duc fara sa se mai uite in urma.sunt de parere ca unde nu e iubire , nu e decat minciuna
pickard
Postat pe 24 Februarie 2011 14:49
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:43:47

Este foarte adevarat ca nu te tine un act langa un barbat dar sa nu uitam ca ei sunt de 12 ani impreuna, au un copil, o familie construita. Nu poti da cu picioru asa usor la toate astea. Nu zic sa se umileasca sau sa-l santajeze cu copilul, Doamne fereste insa in viata mai faci si compromisuri ca nu totul poate fi alb sau negru.

sunt de acord cu compromisurile...dar nu atunci cand este un copil la mijloc...el este cel care va suferi cel mai mult din "joaca" adultilor!
miss_darine
Postat pe 24 Februarie 2011 14:49
De la: pickard, la data 2011-02-24 14:49:19sunt de parere ca unde nu e iubire , nu e decat minciuna

corect
miss_darine
Postat pe 24 Februarie 2011 14:51
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:46:53
De la: ironia, la data 2011-02-24 14:43:02
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:40:20
De la: ironia, la data 2011-02-24 14:36:32
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:34:06

Eu nu inteleg cum tu...ca femeie...poti spune unei alte femei "eu in locul tau as divorta".


aa ma scuzi dupa tine ar trebui sa stea in casnicie doar ca au un copil?


nu..evident..dar nu ti se pare aiurea ca tu de fiecare data cand o tipa spune ca are probleme in relatie sau casnicie, tu spui ca daca ai fi in locul lor ai divorta sau l-ai parasi? Chiar sunt curioasa? Tu ai barbat langa tine?


da! da! si da!
eu sunt alaturi de femeile care stiu sa nu se lase calcate in picioare doar pt a avea o p..a noaptea la spate, pentru cele care au curaj sa spuna stop atunci cand nu sunt tratate ca niste fiinte umane, si da daca nu m-as simti iubita sau as avea cea mai mica indoiala ca ma inseala, n-as sta pe ganduri!


Si daca ai barbat...sa nu-mi spui tu mie (ca in mod sigur ai minti) ca nu ati avut si momente delicate cand iti venea sa-i dai doi pumni in cap si sa-l scoti pe usa afara.


n-am avut momente asa de grele, asta probabil din cauza ca eu spun lucrurilor pe nume, si am avut un personaj pe care l-am trimis la ma-sa si dupa o perioada lunga de relatie, dar niciodata nu m-am mai impacat cu el!oricum aici vb de lucruri diferite.
ironia
Postat pe 24 Februarie 2011 14:51
De la: miss_darine, la data 2011-02-24 14:49:59
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:43:47

Este foarte adevarat ca nu te tine un act langa un barbat dar sa nu uitam ca ei sunt de 12 ani impreuna, au un copil, o familie construita. Nu poti da cu picioru asa usor la toate astea. Nu zic sa se umileasca sau sa-l santajeze cu copilul, Doamne fereste insa in viata mai faci si compromisuri ca nu totul poate fi alb sau negru.

sunt de acord cu compromisurile...dar nu atunci cand este un copil la mijloc...el este cel care va suferi cel mai mult din "joaca" adultilor!


daca e sa sufere , sufera si asa.oricum dupa 20 de ani e independent si ar zice ca nu e el responsabil de suferinta mamei si de sacrificiul ei
dar eu nu am copil..nu stiu d-astea!
pickard
Postat pe 24 Februarie 2011 14:52
De la: miss_darine, la data 2011-02-24 14:51:08
De la: pickard, la data 2011-02-24 14:49:19sunt de parere ca unde nu e iubire , nu e decat minciuna

corect


in sfarsit ! recunosti odata ca am si eu dreptate!
pickard
Postat pe 24 Februarie 2011 14:53
De la: pickard, la data 2011-02-24 14:37:30
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:34:06
De la: ironia, la data 2011-02-24 14:31:49
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-24 14:25:13
Eu in locul tau m-as abtine la a da sfaturi. Este foarte usor sa spui "divorteaza" mai ales cand tu nu cunosti datele problemei.


eu am zis ce as face eu! nu ce trebuie sa faca ea!
eu nu m-as folosi de un copil ca sa tin un barbat langa mine, dar capacitatea de a digera anumite situatii difera de la persoana la persoana!
si daca ai de dat un sfat da-l ..nu comenta ce postez eu!


Eu nu inteleg cum tu...ca femeie...poti spune unei alte femei "eu in locul tau as divorta".


si eu ii spun ca barbat! daca ala a fost prost si a plecat odata e clar ca nu o iubeste pe ea.poate pe copil dar si asta e nesigur
nu trebuie sa stai cu un om doar pentru o hartie sau copil.oricum copilul tot al lui va fi


Esti tu sigur ca nu o iubeste,ca nu mai simte chiar nimic pt ea???Poate la el orgoliul
e mai mare decat iubirea....(nu avem noi de unde sa stim ce e in sufletul unui om)
,,Divorteaza", e usor de spus,dar greu de facut
noi daca am fi in locul ei,nu cred ca am fugi repede la divort.........(am sta si ne-am plange de mila exact ca domnita)
Valy90
Postat pe 24 Februarie 2011 14:58
De la: pickard, la data 2011-02-24 14:52:00
daca e sa sufere , sufera si asa.oricum dupa 20 de ani e independent si ar zice ca nu e el responsabil de suferinta mamei si de sacrificiul ei
dar eu nu am copil..nu stiu d-astea!

gandeste-te asa...parintii deocamdata nu se inteleg...certuri, urlete, injuraturi, etc...cine este cel care asista neputincios la duelurile parintilor?...copilul...si atunci nu e mai bine, sa creasca in liniste?
miss_darine
Postat pe 24 Februarie 2011 14:59
oare de ce tot timpul ne folosim de copiii pentru a obtine ce vrem noi? parintele ce face asa ceva nu-i parinte!
vitamina_c
Postat pe 24 Februarie 2011 15:01
De la: miss_darine, la data 2011-02-24 14:47:08
De la: ioanakudika7810, la data 2011-02-24 13:33:11anul trecut am hotarat sa ne separam, invitandu-l sa-si ia minunatele lucrusoare si sa plece unde-o vrea! Am crezut ca-i dau o lectie... dar acum ma rog de el sa se intoarca acasa, il simt mai distant de cat era inainte... fata de copil nu s-a schimbat deloc, e tot centrul universului sau si ar face orice pentru ea! Dar fata de mine... simt ca nu-l mai atrag, il suspectez ca s-a indragostit de altcineva! Ma macina ca ar putea fi cu alta, pe care s-o dezmierde, in timp ce eu ma ocup de cresterea copilului...

vad ca de fapt te-ai jucat cu focul si te-ai ars...culmea este ca o casnicie nu este un joc de sah, iar protagonistii nu sunt niste simpli pioni...eu una mi-as vedea de viata mea si a copilului meu


Cat timp ea il iubeste e
cam greu sa-si vada de viata ei...
Vezi bine ca incearca sa se agate de orice,
numai ca sa nu-l piarda de tot.
Valy90
Postat pe 24 Februarie 2011 15:01
De la: valy90, la data 2011-02-24 14:58:26
,,Divorteaza", e usor de spus,dar greu de facut
noi daca am fi in locul ei,nu cred ca am fugi repede la divort.........(am sta si ne-am plange de mila exact ca domnita)

acu' depinde de fiecare, eu mi-am strans jucariile si copilul si-am plecat la mama n-am stat nicio secunda sa-mi plang de mila
miss_darine
Postat pe 24 Februarie 2011 15:01
De la: valy90, la data 2011-02-24 14:58:26
noi daca am fi in locul ei,nu cred ca am fugi repede la divort.........(am sta si ne-am plange de mila exact ca domnita)

nu cred ca-i indicat sa generalizezi!
oricat de greu nu ar trebui sa stai intr-o relatie asa de dragul copilului sau sa astepti o clipa de atentie din partea lui!
ironia
Postat pe 24 Februarie 2011 15:04
De la: valy90, la data 2011-02-24 15:01:33

Cat timp ea il iubeste e
cam greu sa-si vada de viata ei...
Vezi bine ca incearca sa se agate de orice,
numai ca sa nu-l piarda de tot.

sincer , mi-e greu sa va inteleg...se pare ca pt mine iubirea are alte conotatii...iubire=respect,intelegere,independenta...in niciun caz dependenta
miss_darine
Postat pe 24 Februarie 2011 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prima dragoste la liceu 10 De la: kudika172000 15 Februarie 2012 09:33
eu RAC el GEAMAN 3 De la: piper 19 August 2009 15:12
mai exista dragoste fara interes? 4 De la: valy90 13 Octombrie 2010 12:46
iubirea vietii mele? sau prostia vietii mele 75 De la: anielles 14 Septembrie 2012 15:51
Feminismul 7 De la: mkdisk 5 Noiembrie 2008 15:07