Setari Cookie-uri

Demnitatea sau copilul?

De la: vitamina_c, la data 2011-02-25 13:12:16
De la: ioanakudika7810, la data 2011-02-25 12:49:31Eu tind sa ma impac cu el! Il iubesc! In plus, mi-am pierdut atatia ani alaturi de el, toata tineretea mea s-a dus! Sa-l las acum sa-si refaca viata, in timp ce eu ii cresc copilul? El sa vina in vizite, sa incante fetita cu blandete si cadouri, s-o atraga de partea lui, in timp ce eu duc greul, o cert, ii spun "n-ai voie aia, nu face aia etc" incercand s-o educ? El sa fie parintele bun si eu parintele rau? Sa accept, in conditiile in care eu m-as chinui si el s-ar bucura de copil cat are chef, ca apoi sa se duca linistit acasa la alta? NICIODATA! Am stat atat dupa el, ca sa fie langa mine, sa avem o familie pentru toata viata... Carina e viata lui si ar face orice pentru ea! I-am spus ca, daca nu se intoarce acasa, il voi lovi acolo unde-l doare cel mai tare! Nu-l voi mai lasa sa vada copilul decat un weekend pe luna, si atunci 2 ore! O sa fac copilul sa-l urasca! I-am spus deja Carinei ca, tatal ei a plecat de acasa pentru alta femeie, ceea ce a revoltat-o. O sa-i fac viata un calvar, daca nu revine in sanul familiei! Ori invata sa ma iubeasca dinnou, sa ma faca fericita, ori o sa sufere si el, asa cum sufar eu in lipsa lui, asa cum sufar si eu cand ma gandesc ca s-ar putea sa fie indragostit de alta femeie! Dupa ce m-am chinuit atat, sa vina alta sa-l ia de-a gata? Innebunesc cand ma gandesc la asta! Acum 0 saptamana i-am zis sa se intoarca acasa, iar el a zis ca o va face daca ma schimb, daca nu-l mai controlez, daca nu ma mai isterizez... ca el vrea ca fetita noastra sa creasca cu ambii parinti. I-am promis ca ma voi schimba dar n-a venit acasa. Pana acum, l-am lasat sa vina la Carina, de cate ori a vrut si a venit aproape in fiecare zi! Dar, daca nu incepe sa dea semne ca vrea sa vina acasa, schimb foaia! M-am hotarat!


femeile ca tine imi provoaca......!
iti spun o parere ..nu stiu daca e avizata ..dar e doar o parere ..sa iti vezi de viata ta ..fara a face rautati ..!! indirect copilului ..tie ..si in final lui !!
gabrielle_new
Postat pe 26 Februarie 2011 00:19
Povestea asta ma face sa
Barbie30_
Postat pe 26 Februarie 2011 08:04
De la: ioanakudika7810, la data 2011-02-25 12:49:31Eu tind sa ma impac cu el! Il iubesc! In plus, mi-am pierdut atatia ani alaturi de el, toata tineretea mea s-a dus! Sa-l las acum sa-si refaca viata, in timp ce eu ii cresc copilul? El sa vina in vizite, sa incante fetita cu blandete si cadouri, s-o atraga de partea lui, in timp ce eu duc greul, o cert, ii spun "n-ai voie aia, nu face aia etc" incercand s-o educ? El sa fie parintele bun si eu parintele rau? Sa accept, in conditiile in care eu m-as chinui si el s-ar bucura de copil cat are chef, ca apoi sa se duca linistit acasa la alta? NICIODATA! Am stat atat dupa el, ca sa fie langa mine, sa avem o familie pentru toata viata... Carina e viata lui si ar face orice pentru ea! I-am spus ca, daca nu se intoarce acasa, il voi lovi acolo unde-l doare cel mai tare! Nu-l voi mai lasa sa vada copilul decat un weekend pe luna, si atunci 2 ore! O sa fac copilul sa-l urasca! I-am spus deja Carinei ca, tatal ei a plecat de acasa pentru alta femeie, ceea ce a revoltat-o. O sa-i fac viata un calvar, daca nu revine in sanul familiei! Ori invata sa ma iubeasca dinnou, sa ma faca fericita, ori o sa sufere si el, asa cum sufar eu in lipsa lui, asa cum sufar si eu cand ma gandesc ca s-ar putea sa fie indragostit de alta femeie! Dupa ce m-am chinuit atat, sa vina alta sa-l ia de-a gata? Innebunesc cand ma gandesc la asta! Acum 0 saptamana i-am zis sa se intoarca acasa, iar el a zis ca o va face daca ma schimb, daca nu-l mai controlez, daca nu ma mai isterizez... ca el vrea ca fetita noastra sa creasca cu ambii parinti. I-am promis ca ma voi schimba dar n-a venit acasa. Pana acum, l-am lasat sa vina la Carina, de cate ori a vrut si a venit aproape in fiecare zi! Dar, daca nu incepe sa dea semne ca vrea sa vina acasa, schimb foaia! M-am hotarat!



Ioana, Ioana..ai totusi o varsta. Nu poti sa reactionezi in acest fel. Il vrei inapoi? Atunci fii inteligenta si recastiga-l. Sunt atatea metode frumoase de a recuceri un barbat, mai ales ca ati trait atatia ani impreuna si il cunosti foarte bine. Cu santajul, nu ai sa reusesti decat sa-l faci sa te urasca. Iar copilul e copil, el trebuie sa-si traiasca copilaria frumos, nu sa se umple de ura. Daca iti iubesti copilul, nu fa asta. Nu fi egoista! Continua tu in acest fel si o sa-i confirmi sotului ca a facut bine cand a plecat. O sa-i dovedesti inca odata ca nu valorezi nimic, nici ca mama, nici ca femeie.
mimi_ca29
Postat pe 26 Februarie 2011 08:32
...Ioana,toata lumea,Mimi,Isabelle,etc...ti-au dat sfaturi bune si ti-au zis direct s-au indirect sa fi mai cumpatata.Rabufnesti de furie si ura impotriva acestui Barbat care ti-a fost alaturi 12 ani,ti-a oferit ani frumosi cu lucruri si intamplari minunate,te-a sprijinit,sustinut cand ai avut nevoie.De ce nu acccepti ca el a luat unele hotarari pentru viata lui.Este hotarat sa-si faca un nou rost in viata dar fara tine,doreste sa fie alaturi de fica lui dar, tu vei fi un capitol inchis pentru el.Esti tanara ai tot viitorul in fata,incearca sa nu mai repeti greselile din trecut si respecta mai mult pe cei din jurul tau,ofera dreptul la opine si lasa un barbat sa se simta ,Barbat cu adevarat in preajma ta.Stapaneste porinirile interioare pe care le ai de ura,invidie,dispret,rautate.Iubeste si lasate Iubita..sa ai o Sambata placuta...
Sibel_16
Postat pe 26 Februarie 2011 11:46
De la: valy90, la data 2011-02-24 15:01:33
De la: miss_darine, la data 2011-02-24 14:47:08
De la: ioanakudika7810, la data 2011-02-24 13:33:11anul trecut am hotarat sa ne separam, invitandu-l sa-si ia minunatele lucrusoare si sa plece unde-o vrea! Am crezut ca-i dau o lectie... dar acum ma rog de el sa se intoarca acasa, il simt mai distant de cat era inainte... fata de copil nu s-a schimbat deloc, e tot centrul universului sau si ar face orice pentru ea! Dar fata de mine... simt ca nu-l mai atrag, il suspectez ca s-a indragostit de altcineva! Ma macina ca ar putea fi cu alta, pe care s-o dezmierde, in timp ce eu ma ocup de cresterea copilului...

vad ca de fapt te-ai jucat cu focul si te-ai ars...culmea este ca o casnicie nu este un joc de sah, iar protagonistii nu sunt niste simpli pioni...eu una mi-as vedea de viata mea si a copilului meu


Cat timp ea il iubeste e
cam greu sa-si vada de viata ei...
Vezi bine ca incearca sa se agate de orice,
numai ca sa nu-l piarda de tot.



Valy:)) sa fim seriosi, il iubeste da-l trateaza ca pe un copil:))) il da afara din casa si dupa un an il vrea inapoi.
A vrut sa-i dea o lectie, dar uite ca soarta a fost un bumerang, lectia a incasat-o ea
Omul si-a luat bagajul si s-a dus......ce era sa faca, sa stea sa-i dea lectii " mama".........cat timp intr-o casnicie unul se crede mare sef, ( ca-i femeia ca-i barbatul) iese un mare rahat.......exemple avem destule.
Cand a apucat-o nervii si l-a scos din casa, nu-l iubea?!
Nu pot sa inteleg oamenii care scuipa si dupa ani vor sa linga.........
Oricum un lucru e cert, barbatii ( zic procentual) sunt mai orgoliosi decat femeile.....acest tata nu se va mai intoarce la ea niciodata, de a-i face ea un copil........ma indoiesc ca el ar mai vrea:)
Sunt convinsa ca ea si acum ii reproseaza lui ca ea se implica ( scria mai sus ceva de genul ca ea pierde vremea crescand copilul ) in educatia copilului pe cand el are alte preocupari.
Da, asa o fi, insa EA a ales aceasta varianta.........fara a judeca prea mult.
Sa ma scuzati, dar eu sa fiu in locul lui nu as mai sta cu ea niciodata.
Astfel de oameni sunt imprevizibili, nu stii cand ii apuca iar " nabadaile" .
stem_29
Postat pe 26 Februarie 2011 12:10
ai vrut sa-i dai o lectie si...ti-ai luat-o(lectia)....
kudika335366
Postat pe 26 Februarie 2011 13:06
deja ai ales..respectiv demnitatea...altfel nu te-ai fi tinut de dat lectii....in conditiile astea ..e shi normal ca nu il poti santaja cu copilul...ca sa-l fi putut shantaja ..ar fi trebuit sa nu existe..lectia....dar ea existand deja...asta e starea de fapte...nu il poti aduce inapoi tu
kudika335366
Postat pe 26 Februarie 2011 13:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pt ubirea mea... 6 De la: karualsuiram 2 Aprilie 2009 22:25
SUNT IN DERIVA...Ajutati-ma sa gasesc un raspuns... 11 De la: Max2 17 Noiembrie 2011 22:56
Compatibilitate zodii 11 De la: catalina69 21 Octombrie 2009 12:16
Buna seara 45 De la: Fulg-de-nea 9 Octombrie 2013 18:45
Spovedania 18 De la: Vladimir13 21 August 2009 15:50