Setari Cookie-uri

Imi doresc foarte mult sa slabesc

De la: rockk, la data 2011-03-06 08:17:00mi se face rau de atata sanatate. de parca cand te trezesti langa ea aia ar conta cate kile are sau cum arata.

inseamna ca nu conteaza cate kile are si cum arata? eu credeam tocmai contrariul :P
ioanaM88
Postat pe 6 Martie 2011 09:31
la varsta ta incepe si fa tot ceea ce se poate numi investigatie medicala, endocrinologie cu precadere , esti la varsta in care organismul suporta mari transformari si trebuie sa ai mare grija de el , consulta un medic nutritionist dar dupa ce ai toate investigatiile facute , nu cauta sa slabesti "dupa sfaturi" ad hoc
tot ceea ce faci fa in baza medicala ai mare grija si de psihic este un factor f fimportant, cu sfaturile unei medic nutritionist si cu multa bunavointa ai sa reusesti ca intro perioada scurta de timp sa ajungi sa te simti bn in propria piele, succes!!!
magdutza60
Postat pe 6 Martie 2011 09:35
De la: ioanaM88, la data 2011-03-06 09:31:30
De la: rockk, la data 2011-03-06 08:17:00mi se face rau de atata sanatate. de parca cand te trezesti langa ea aia ar conta cate kile are sau cum arata.

inseamna ca nu conteaza cate kile are si cum arata? eu credeam tocmai contrariul :P


asa sunteti voi femeile ... credeti ceea ce nu trebuie

cine mananca sanatos, are un corp sanatos ...
battleofwits
Postat pe 6 Martie 2011 09:38
-Sport!!Fara sport corpul tau nu va rectiona!!Si dc slabesti brusc ai sa urasti sa te privesti in oglinda:(Asa ca organizeaza un stil de viata pe care sa-l urmezi strict, manacare sanatoasa plus sport,efort fizic si ai sa iubesti rezultatul:)

Pupici
BEUTY_CAT
Postat pe 6 Martie 2011 11:18
Pentru slabit iti recomand namolul termic Beauty Salon Profesional 100% NATURAL impreuna cu fiolele DK1032.
Eu le-am folosit si am slabit frumos,pielea arata foarte sanatoasa fara celulita.
situl este http://eunghiifalse.ro/index.php?main_page=index&cPath=30&sort=20a&page=3
Poti suna si la tel.0720232012
atid
Postat pe 6 Martie 2011 13:17
De la: battleofwits, la data 2011-03-06 07:33:52
De la: valy90, la data 2011-03-06 02:25:52
hmm,toti burtosii impun la femei sa duca o viata mai sanatoasa

rade cioara de cioroi


mai ... a manca sanatos nu inseamna sa fi "scandura" ... de fapt nici nu-mi plac femeile scandura


da cine a vb aici de ,,scandura"??
Valy90
Postat pe 6 Martie 2011 14:05
lasa ca nu conteaza ca esti slabuta valy, cum te mariti vei pune pe tine 50 kg, asa ca fa calculele de pe acum.

De la: ioanaM88, la data 2011-03-06 09:31:30
De la: rockk, la data 2011-03-06 08:17:00mi se face rau de atata sanatate. de parca cand te trezesti langa ea aia ar conta cate kile are sau cum arata.

inseamna ca nu conteaza cate kile are si cum arata? eu credeam tocmai contrariul :P


chiar deloc. cat timp e genu tau, si nu s extreme, cred eu.
pan acum nu mi am putut explica de ce unele m au prins din prima clipa, iar multe altele care aratau impecabil aproape ca m au lasaut rece, fiecare are probabil petecul sau, sau era expresia aia cu sacu`, nu mai stiu.
rockk
Postat pe 6 Martie 2011 14:12
De la: atid, la data 2011-03-06 13:17:35Pentru slabit iti recomand namolul termic Beauty Salon Profesional 100% NATURAL impreuna cu fiolele DK1032.
Eu le-am folosit si am slabit frumos,pielea arata foarte sanatoasa fara celulita.
situl este http://eunghiifalse.ro/index.php?main_page=index&cPath=30&sort=20a&page=3
Poti suna si la tel.0720232012



Iar una cu tilifonu'...
kudika226898
Postat pe 6 Martie 2011 22:17
De la: kudika132747, la data 2011-03-06 09:29:26herbalife-astept sa.mi scrii cu mai multe detalii pe davena11e@yahoo.es
\

Atla cu mailu'...
kudika226898
Postat pe 6 Martie 2011 22:19
Eu zic sa nu renunti la prajeli, dulciuri etc, ci doar sa mananci mai putine decat de obicei. E destul de frustrant sa iesi pe afara cu prietenii/prietenele si sa nu poti manca ceea ce mananca si ei (de exemplu pizza, ciocolata calda, cartofi prajiti etc). Daca nu faci excese nu te vei ingrasa, iar daca mai faci si niste sport sau esti activa din fire, cu atat mai putin. Daca chiar ai nevoie sa slabesti mananca ciorbe acrite cu otet de mere....pe mine m-au ajutat sa slabesc... Oricum...nu e bine sa slabesti prea mult dintr-o data pentru ca pielea ta va arata ingrozitor (vei face vergeturi).
joy_18
Postat pe 7 Martie 2011 00:39
A propos despre sanatate...slabit...fumat...

Am reusit sa renunt la fumat prin "STOP FUMATUL" , K SUPER, ma simt muuult mai bine, DAR m-am ingrasat, nu cat altii ( 10-20-30 kg), numa 7 kg/4 luni, si imi este de ajuns!!! Simt ca as bate pe cineva in permanenta, nu mananc mult, miscare fac, lichide beau ...si totusi m-am infoiat de imi vine sa ...nu stiu ce sa fac...ca nu imi convine sa ma apuc iar de fumat...
Eiiii ma rasfat si eu, ca stiu ca ar trebui sa imi reglez metabolismul, si sa fac de 2 ori mai mult sport pentru a compensa diversele aporturi suplimentare care au aparut in corp odata cu absenta nicotinei!!!

Ideea mea are la baza o digestie buna, ceas !!! (teoretic ar trebui sa dureze cam 12 ore indiferent de alimentele ingerate), ceai de urzica+coada calului+papadie si sport (asta este partea cu adevarat grea).

Inca imi amintesc cum e sa mananci la 2 noaptea si sa nu se lipeasca.
kudika352603
Postat pe 7 Martie 2011 11:49
eu am slabit 20 kg. in 4 luni:nu am mincat piine, prajeli, carne de porc, fructe dulci, dulciuri.am baut multa apa, am mincat salate, fibre, suc natural de rosii,cereale si 30 minute sport intens.
penina_75
Postat pe 7 Martie 2011 17:49
De la: penina_75, la data 2011-03-07 17:49:47eu am slabit 20 kg. in 4 luni:nu am mincat piine, prajeli, carne de porc, fructe dulci, dulciuri.am baut multa apa, am mincat salate, fibre, suc natural de rosii,cereale si 30 minute sport intens.

wow, felicitar! mi se pare impresionant ca ai reusit sa slabesti asa de mult intr-un timp asa de scurt fara alte trucuri (pastile de slabit sau siropuri minune)
RoxRoxy
Postat pe 9 Martie 2011 19:44
Salut Madalina!Si eu am 15 ani ,1.70m si 68 de kg.in urma cu 6 luni cantaream 80 de kg,dar am slabit prin sport si "dieta"mai mult sau mai putin.Eu am gasit pe un site aceasta dieta si nu mi s-a parut deloc grea.Meniul consta in:
LUNI

Mic dejun: cafea neagra sau ceai fara zahar.
Pranz: 2 oua fierte (tari), 1 rosie, spanac fiert.
Cina: friptura de vita, salata verde cu ulei si lamaie.

MARTI

Mic dejun: cafea neagra sau ceai fara zahar, un biscuit.
Pranz: friptura de vita, salata verde cu ulei si lamaie.
Cina: supa de zarzavat, fara carne, branza de vaci slaba.

MIERCURI

Mic dejun: cafea neagra sau ceai fara zahar si un biscuit.
Pranz: telina fiarta sau cruda si o portocala.
Cina: 2 oua fierte (tari), 2 felii de sunca slaba si salata.

JOI

Mic dejun: cafea neagra sau ceai fara zahar, un biscuit.
Pranz: 1 ou fiert (tare), morcovi, rosii, 50 g cascaval.
Cina: un bol de salata de fructe fara zahar sau 1 iaurt.

VINERI

Mic dejun: un bol de morcovi si rosii cu suc de lamaie.
Pranz: peste slab cu o rosie.
Cina: friptura de vita cu salata verde.

SAMBATA

Mic dejun: cafea neagra sau ceai fara zahar.
Pranz: 1/2 pui fript la cuptor cu salata verde si lamaie.
Cina: 2 oua fierte (tare), un bol de morcovi rasi si rosie.

DUMINICA

Mic dejun: cafea neagra sau ceai fara zahar, un biscuit.
Pranz: friptura la gratar fara grasime, un fruct.
Cina: tot ce doriti, fara dulciuri, fara piine sau alcool.


Prima zi este mai grea pentru ca stomacul nu este obisnuit,dar ai sa vezi ca dupa prima saptamana e usor.Eu am facut si sport si inca mai fac.Iti recomand Tae-Bo,e distractiv si nu te plictisesi pentru ca te misti in continuu.Vointa sa ai si sa respecti intocmai meniul care asigura pierdera de pana la15 kg.Sper din tot sufletul sa reuseti!
caramba
Postat pe 18 Martie 2011 19:32
De la: roxaroxi, la data 2011-03-18 19:32:07Salut Madalina!Si eu am 15 ani ,1.70m si 68 de kg.in urma cu 6 luni cantaream 80 de kg,dar am slabit prin sport si "dieta"mai mult sau mai putin.Eu am gasit pe un site aceasta dieta si nu mi s-a parut deloc grea.Meniul consta in:
LUNI

Mic dejun: cafea neagra sau ceai fara zahar.
Pranz: 2 oua fierte (tari), 1 rosie, spanac fiert.
Cina: friptura de vita, salata verde cu ulei si lamaie.

MARTI

Mic dejun: cafea neagra sau ceai fara zahar, un biscuit.
Pranz: friptura de vita, salata verde cu ulei si lamaie.
Cina: supa de zarzavat, fara carne, branza de vaci slaba.

MIERCURI

Mic dejun: cafea neagra sau ceai fara zahar si un biscuit.
Pranz: telina fiarta sau cruda si o portocala.
Cina: 2 oua fierte (tari), 2 felii de sunca slaba si salata.

JOI

Mic dejun: cafea neagra sau ceai fara zahar, un biscuit.
Pranz: 1 ou fiert (tare), morcovi, rosii, 50 g cascaval.
Cina: un bol de salata de fructe fara zahar sau 1 iaurt.

VINERI

Mic dejun: un bol de morcovi si rosii cu suc de lamaie.
Pranz: peste slab cu o rosie.
Cina: friptura de vita cu salata verde.

SAMBATA

Mic dejun: cafea neagra sau ceai fara zahar.
Pranz: 1/2 pui fript la cuptor cu salata verde si lamaie.
Cina: 2 oua fierte (tare), un bol de morcovi rasi si rosie.

DUMINICA

Mic dejun: cafea neagra sau ceai fara zahar, un biscuit.
Pranz: friptura la gratar fara grasime, un fruct.
Cina: tot ce doriti, fara dulciuri, fara piine sau alcool.


Prima zi este mai grea pentru ca stomacul nu este obisnuit,dar ai sa vezi ca dupa prima saptamana e usor.Eu am facut si sport si inca mai fac.Iti recomand Tae-Bo,e distractiv si nu te plictisesi pentru ca te misti in continuu.Vointa sa ai si sa respecti intocmai meniul care asigura pierdera de pana la15 kg.Sper din tot sufletul sa reuseti!


eu nu am inteles niciodata logica asta...de a manca mai mult seara ...
battleofwits
Postat pe 18 Martie 2011 19:46
eu te sfatuiesc sa incepi usor ..in primul rand nu te gandi ca aceasta slabire trebuie luata ca pe ceva impus cu strictete..incearca sa faci cat mai multa miscare in aer liber(de exemplu urca scarile normale nu cele rulante...mergi cateva statii pe jos cand teduci undeva mai aproape de casa,etc...intelegi tu) ..inlocuieste pe cat posibil dulciurile cu fructe(gasesti pe piata tot felul de fructe si poti sa le combini intr'o salata cu putina frisca daca simple nu iti plac) si nu in ultimul rand fii optimista! inceraca sa zambesti mai mult sa te privesti in oglinda cu ochi mai buni...si ai sa vezi ca rezultatele o sa apara ..incet,dar sigur! multa baftaa!
geoB
Postat pe 19 Martie 2011 16:18
zapaciti fata de tot......va certati intre voi de-acum cata apa sa bea.....da-mi email-lul tau sa-ti dau eu un regim de slabit usor de tinut,daca vrei.....eu am reusit cu el
bastos
Postat pe 24 Martie 2011 15:21
De la: bastos, la data 2011-03-24 15:21:40zapaciti fata de tot......va certati intre voi de-acum cata apa sa bea.....da-mi email-lul tau sa-ti dau eu un regim de slabit usor de tinut,daca vrei.....eu am reusit cu el

primesti si e-mail la pachet?
bemm
Postat pe 24 Martie 2011 15:57
De la: Maadaalinaa, la data 2011-02-27 19:41:33Cum pot slabi 7-8 kg cat mai repede ? Am 15 ani , 1.71 m si 66-67 kg si imi doresc enorm sa slabesc .



facand sport si tinand regim alimentar,la varsta ta se slabeste foarte usor,
bafta.
aditza1970
Postat pe 24 Martie 2011 16:42
Din cate am mai citit pe ici pe colo si din cate am incercat si "pe pielea mea" am constatat ca, dieta se poate stabili si/sau in functie de grupa sanguina. Pentru fiecare grupa sunt alimente care slabesc, care ingrasa, combinatii care sunt permise si care nu sunt permise. Nu e rau de aruncat o privire. Am gasit pe google. Bafta!
luchianramona
Postat pe 24 Martie 2011 17:08
De la: luchianramona, la data 2011-03-24 17:08:32Din cate am mai citit pe ici pe colo si din cate am incercat si "pe pielea mea" am constatat ca, dieta se poate stabili si/sau in functie de grupa sanguina. Pentru fiecare grupa sunt alimente care slabesc, care ingrasa, combinatii care sunt permise si care nu sunt permise. Nu e rau de aruncat o privire. Am gasit pe google. Bafta!

in sfarsit o informatie interesanta :P, dar cred ca acest lucru poti sa il faci doar impreuna cu medicul nutritionist
ioanaM88
Postat pe 24 Martie 2011 17:46
De la: ioanaM88, la data 2011-03-24 17:46:37
De la: luchianramona, la data 2011-03-24 17:08:32Din cate am mai citit pe ici pe colo si din cate am incercat si "pe pielea mea" am constatat ca, dieta se poate stabili si/sau in functie de grupa sanguina. Pentru fiecare grupa sunt alimente care slabesc, care ingrasa, combinatii care sunt permise si care nu sunt permise. Nu e rau de aruncat o privire. Am gasit pe google. Bafta!

in sfarsit o informatie interesanta :P, dar cred ca acest lucru poti sa il faci doar impreuna cu medicul nutritionist

Cu siguranta este important sfatul nutritionistului. Eu m-am "luminat" in prima saptamana din postul Craciunului cand am mancat PE SATURATE salata orientala, orez, diverse salate (verde, varza, etc...), masline, pate de post, fasole... (nu am mancat in schimb paste) si am dat jos 2 kg. Am grupa sanguina A2. Dupa aceea am dat si pe net de un articol cu asemenea sfaturi.
luchianramona
Postat pe 25 Martie 2011 10:41
suna foarte interesanta treaba asta cu grupa sanguina. probabil din cauza asta unele persoane nu reusesc sa slabeasca nici cu dieta.
RoxRoxy
Postat pe 27 Martie 2011 11:24
De la: cutesuzy, la data 2011-03-27 11:24:38suna foarte interesanta treaba asta cu grupa sanguina. probabil din cauza asta unele persoane nu reusesc sa slabeasca nici cu dieta.


faptul ca un idiot iti spune ca daca mananci x si y ... o sa slabesti, aia e dieta

daca vrei sa slabesti, mananca sanatos si vei slabi fara probleme, pentru ca organismul e facut sa consume mult mai mult decat vei putea tu sa mananci mancare sanatoasa dar cum ciucalata e singura sursa de iubire, normal ca orice ai face nu vei slabii
battleofwits
Postat pe 27 Martie 2011 12:17
kudika226898
Postat pe 28 Martie 2011 03:35
iti recomand tratament cu benzi la rece.se vad rezultatele inca de la prima sedinta siin plus sunt naturale/.le gasesti pe situl http://eunghiifalse.ro/index.php?main_page=index&cPath=30&zenid=fac8fb3e8b168c0c91036b9a5aca4d65
cremele se numesc Beauty Salon Profesional si se folosesc in saloane profesionale.

poti inceca gelul pentru REDUCEREA
CENTIMETRILOR PENTRU bandaje cu ardei rosu sau NAMOL ANTICELULITIC
EXTRA PUTERNIC
TEL 0722195318
atid
Postat pe 28 Martie 2011 08:18
Intradevar....INFOMETAREA este posibil a aiba efect este ceva logik...dar efecte ff grave asupra sanatatii tale in primul rand,pt k la asta trebuie sa te gandesti....+ k nu vei putea sta o vesnicie nemankta:))....iar atunci cand dai iama in frigider pu de 10X mai mult dekt ai avut! Iar nici suplimentele alimentare nu sunt bune deoarece au un efect yo-yo....cel mai bine este sa ai o dieta sanatoasa data de medici...pt k o dieta nu se potriveste orikrui organism...pt inceput inceark, cat mai mult posibil sa faci sport de preferabil erobic sau taebo! mult succes!
Adelinne21
Postat pe 28 Martie 2011 13:35
infometarea e cel mai rau lucru pe care poti sa il faci, poate reusesti sa slabesti dar dupa aceea organismul tau isi va face provizii
ioanaM88
Postat pe 28 Martie 2011 18:26
VREI SA SLABESTI SANATOS??NIMIC MAI SIMPLU,SCRIE-MI LA ACEASTA ADRESA SLABIRERAPIDA2011@YAHOO.COM SI VOM REUSI IMPREUNA,TRATAMENT COMPLET,DIETA PERSONALIZATA CU REZULTATE SIGURE SI RAPIDE !!!EFECT GARANTAT!!! VISUL TAU DE A VEA O SILUETA DE INVIDIAT VA DEVENI REALITATE!!
Slabimsanatos2011
Postat pe 31 Martie 2011 10:09
http://www.slabire-sanatate.ro/articole/alimentatiea.php
luchianramona
Postat pe 31 Martie 2011 11:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu am ajuns la d-voastra 2 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:20
produsele dietetice 56 De la: office_salinasusesi_ro 15 Aprilie 2010 16:39
NONI TAHITIAN ® INTERNATIONAL ORIGINAL 1 De la: mihaiamedeo 19 Octombrie 2009 13:16
Re-code 1 De la: healthy003660 16 Septembrie 2009 19:46
Catel care nu papa 15 De la: 2610 3 Iunie 2011 14:01