Setari Cookie-uri

Redecoreaza-ti camera cu Dulux !

Un albastru deschis in partea de sus si crem-galben spre baza peretelui: as simti ca sunt undeva in natura si vad cerul senin fara niciun nor si se uneste un un lan de grau...totul la apus..
corneliacornelia
Postat pe 8 Martie 2011 18:30
Imi doresc o camera decorata in culori pastelate, fresh, care sa imi dea o stare de bine si relaxare, de exemplu la baie, nuante de albastru, cea mai deschisa sa fie aplicata pe tavan pt a creea impresia de marire, inaltime.
Azumi_mi
Postat pe 8 Martie 2011 18:39
Culoarea galben este cea mai calda, cea mai expansiva si poate cea mai insufletita culoare , dupa parerea mea. Deci pentru o redecorarea dormitorului meu as alege galbenul cu multi fluturasi roz (culoarea dragostei si romantismului, optimism) desenati pe pereti iar mobilierul alb. In momentul de fata camera mea este turcoaz culoare care induce linistea si relaxarea. Acestea sunt culorile mele preferate...
kudika091458
Postat pe 9 Martie 2011 09:53
as prefera ca fiecare perete sa fie colorat diferit, de preferat culoarea lila cu rosu combinat cu elemente de tapet cu model pe fond negru cu alb.
kokos
Postat pe 9 Martie 2011 10:21
pe mine ma face sa visez si sa ma gandesc la o primavara frumoasa,plina cu miros de liliac,culoarea lila.
viezurica
Postat pe 9 Martie 2011 14:23
Am incetat de mult sa mai visez, vremurile pe care am ajuns sa le traim, grija zilei de maine, stresul de la job, precum si alti factori ce intrevin o data cu inaintarea in varsta se pare ca si-au pus o amprenta puternica asupra mea, lucruri ce nu m-au mai lasat sa visez...frumos!
Dar azi, vreau sa ma las dusa de val si cu ajutorul culorilor Dulux sa incep sa visez si culoarea care ma va ajuta sa-mi recapat visele este movul!!!
Visez...ca ma aflu intr-un living maricel, stau pe o canapea pufoasa, tot ce ma inconjoara este mov, el ma face sa ma linistesc, sa-mi imaginez ca maine totul va fi bine, ca nu voi mai avea nicio grija, o sa fiu intr-o continua relaxare, iar ceilalti factori care au intervenit asupra starii mele de sanatate au disparut ca prin minune. Sper ca aceasta culoare sa nu dispara niciodata de pe peretii mele, ma ajuta sa visez frumos!
valeria_grama2006
Postat pe 9 Martie 2011 17:00
Pe mine culoarea albastra ma face sa visez..Un albastru deschis,ca seninul cerului intr-o zi frumoasa de primavara imi da senzatia de libertate,liniste...
olgavart
Postat pe 9 Martie 2011 20:44
pentru mine albastrul deschis exprima fericire , liniste si pe deasupra imi da putere.
AdeInna
Postat pe 9 Martie 2011 22:10
Violetul este o culoare a masurii, constituita din rosu si albastru in proportii identice, din luciditate si actiune cugetata, echilibru intre pamant si cer, simturi si spirit, patima si intelepciune.

Pe orizontul cercului vital, violetul se situeaza la opusul verdelui. De aceea, violetul semnifica nu trecerea, primavara, de la moarte la viata, adica evolutia, ci trecerea autumnala de la viata la moarte, involutia. Astfel, violetul ar fi, intr-un fel, cealalta fata a verdelui si legat ca si acesta de simbolismul gurii. Violetul semnifica gura care inchide si stinge lumina, in timp ce verdele este gura care varsa si reaprinde lumina. In consecinta, violetul este culoarea tainei, a misterului. In spatele violetului se va savarsii nevazutul mister al reincarnarii sau cel putin, al transformarii.

Pe monumentele simbolice ale Evului Mediu, Iisus Hristos poarta un vesmant violet in timpul patimilor, adica atunci cand si-a asumat deplin incarnarea, cand, in momentul implinirii sacrificiului, uneste total in el Omul, fiu al pamantului, pe care il va rascumpara cu Duhul ceresc, nemuritor, in care se va intoarce.

Violetul este de asemenea culoarea ascultarii, a supunerii, ceea ce nu contrazice asocierea ei cu patimile lui Hristos. Exista obiceiul de a lega de gatul copiilor o piatra de culoare violet, nu numai pentru ai apara de boala, dar si pentru ai face ascultatori si cuminti. Violetul este de asemenea, o culoare linistitoare in care ardoarea rosului se indulceste. In sensul acesta trebuie inteles vesmantul violet al episcopului. Aceasta culoare este emblema masurii, a cumpatarii.

Extremul Orient, interpreteaza aceasta trecere de la rosu la violet intr-un cu totul alt sens, pur carnal, care inseamna si trecerea de la activ la pasiv. In cadrul tantrismului, fuziunile amoroase rituale se realizeaza intr-o incapere scaldata intr-o lumina violet, caci lumina violeta stimuleaza glandele sexuale ale femeii, pe cand cea rosie le stimuleaza pe ale barbatului.
daniel200544
Postat pe 10 Martie 2011 09:01
Culoarea mea preferata este turcoazul!Ea imi inspira:energie,putere,vointa,extravaganta,dorinta de a trai,de ati spune puntul de vedere si de a te exprima liber!Ma face sa zambesc si ma duce cu gandul la vara,la culoarea marii din Grecia si la valurile linistite sau nebunatice ale oceanului.
Turcoazul ma face sa-mi doresc sa zbor deasupra norilor,sa visez,sa compun versuri,poezii sau fantezii!
Cand o sa mor as vrea sa fiu intampinata la poarta raiului de un inger cu ochii turcoaz pentru a putea visa si a avea sentimentele traite in viata si pe lumea cealalta!Traiasca inspiratia si visele!
y2005ioana
Postat pe 10 Martie 2011 10:03
Culoarea mea preferata este verdele care ma face sa visez la inceputul primaverii!
rainbowdots
Postat pe 10 Martie 2011 11:28
eu visez sa-mi zugravesc camera in multe patratele mici si colorate un fel de curcubeu iar pe tavan la un colt un soare si pe mijlocul tavanului niste norisori albastru deschis!!!!1
kudika054163
Postat pe 10 Martie 2011 13:55
Galbenul tropical ma trimite cu gandul la nisipul fierbinte al Egiptului, la razele soarelui care se rasfrang in apele limpezi ale Marii Mediterana. Mi-ar placea sa vizitez Egiptul in viitorul apropiat! Insa in absenta pot sta relaxata in camera mea, sa visez cum sunt purtata de valuri pe melagurile insorite ale misticului Egipt.
oanaelena88
Postat pe 10 Martie 2011 18:30
Pt. ca atunci cand eram mica, culoarea roz o avea doar papusa mea Barbie, vreau ca acum sa ma simt la fel ca ea. Culoarea roz imi da o senzatie de caldura si dragoste, si m-ar face sa ma simt bine in feicare dimineata cand ma trezesc.Deci alegerea mea ar fi fara doar si poate roz.
ofatafarafitze
Postat pe 11 Martie 2011 08:12
Culoarea preferata este mov indigo ,o culoare care exprima spiritualitate, elevare si o cautare intensa a adevarului absolut, pentru mine reprezinta combinarea superioara intre intuitie si spiritualitate, ceea ce permite accesul direct la intelepciune, la starea de liniste si pace interioara. imi confera o stare de bine de armonie.
Ciuculete_dana
Postat pe 11 Martie 2011 09:13
pe mine cred ca albul te face sa visezi esti relaxata esti limpede si poti visa cu ochii deschisi deoarece e culoarea calmitatii sia divinitatii
kudika361864
Postat pe 11 Martie 2011 09:26
culoarea roz ma face sa visez totuil perfect,totul frumos,si ma face sa ma simt bine in pielea mea.
anuta22
Postat pe 11 Martie 2011 12:00
asa cum am si kudilistul la vie en rose,culoarea roz este culoarea care ma trezeste la viata,care imi da senzatia de frumos si care ma face sa ma gandesc la iubire
olteanu_mariacristina
Postat pe 11 Martie 2011 18:24
ma face sa visez culoarea rosie ,,lolo,, hai mancatass sa mi redecorati si mie umila mea incapere din mikul meu palat ca sunt saraccccc,,ja s che re mooo,,,daca nu mi oferiti premiul sa vedeti ce bataye va dau
thadoogback
Postat pe 11 Martie 2011 18:39
BUNA ZIUA!!! MA NUMESC CRISTINA ,AM 28 ANI SI SUNT DIN BUZAU. INTR-ADEVAR CULORILE NE INFLUENTEAZA VIATA DE ZI CU ZI AVAND EFECTE ASUPRA PSIHICULUI SI IMPLICIT ASUPRA DISPOZITIEI SI SANATATII NOASTRE.
ADOR CULOAREA MOV....... IMI ADUCE IN SUFLET BUCURIE,OPTIMISM,PUR SI SIMPLU........MA FACE SA VISEZ .........DIN CATE MAI STIU ESTE ASOCIATA CU FERTILITATEA,CREATIVITATEA SI LUXUL. SPER SA AM PARTE SI EU DE TOT CEEA CE SEMNIFICA CULOAREA MOV ....
kudika323233
Postat pe 12 Martie 2011 14:38
Intotdeauna m-am "pierdut" in fata ochilor albastri. Zilele insorite, cu cer curat albastru nu-mi sunt prielnice lucrului, nu ma pot concentra la standarde maxime. Marea ma destinde, ma relaxeaza, incat as putea sta ore in sir sa privesc miscarea albasta a valurilor. Cu alte cuvinte, visele mele sunt albastre!
FELICIA70
Postat pe 13 Martie 2011 00:35
As dori sa supun atentiei urmatorul text, merrita:Dulux once - vopsea lavabila acoperire intr-un singur strat - vopsea lavabila pentru interioare, rezistenta la frecare si spalare, cu luciu matasos. permeabila la vapori si la aer, fara riscul picurarii, se aplica usor pe suprafete interioare de rigips, ipsos si glel etc. acoperire garantata la aplicare intr-un singur strat. compozitie: emulsie acrilica pe baza de apa cu capacitate de acoperire garantata intr-un singur strat si disponibila in 25 de culori gata preparate. aspect luciu matasos. culori: paletar culori -25 nuante . Multumesc.
Asadar , imaginati-va camera preferata si fructificarea acestei minunate oportunitati.Cu puterea gandului eu reusesc sa ma teleportez in minunata mea camera in care degrade-ul de albastru ma poate purta pe taramul visurilor imlplinite.Chiar poate deveni realitate .SUNT ABSOLUT CONVINSA CA AS PUTEA AVEA O CAMERA IN ALBASTRU MARII , AL CERULUI SI AL SPERANTEI.aM NEVOIE DOAR DE NOUL MEU PRIETEN: DULUX.
ANELY
Postat pe 13 Martie 2011 23:17
o primavara frumoasa va urez ,eu daca as avea posibilitatea as vopsi cei patru pereti in cate o culoare calda de primavara am auzit ca aceste vopsele sunt foarte naturale mi-as dori si eu va poop din Husi
medeea41
Postat pe 14 Martie 2011 08:16
PORTOCALIUL este culoarea mea de suflet.....este o cuoare care ma face sa ma simt bine in fiecare zi.Ma face sa visez doar cand ma gandesc la culoarea portocaliu.....indiferent unde ma voi afla,si cu cine voi fi..de voi purta culoarea portocaliu nimic nu ma opreste sa nu zambesc si sa fiu fericita.
Paula_Ramona
Postat pe 14 Martie 2011 09:32
D in toate culorile curcubeului
U na ma face cu adevart sa visez, sa ajung in
L ocuri nevizitate, in locuri unice ori sa intalnesc personajele cartii mele preferate
U neori chiar sa gasesc raspunsuri la intrebarea
X sau y aproape ca nu are importanta. Important este sa visezi in culori.
MamiAlex
Postat pe 14 Martie 2011 10:56
Salut! Fericita castigatoare este : just_alinutzaa.

Felicitari!
concursKudika
Postat pe 16 Martie 2011 16:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Byron, intre comercial si meditativ 21 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:23
Castiga mixuri cu gust bogat de la Doncafe 450 De la: concursKudika 8 Mai 2012 15:15
Vrei sa iti innoiesti garderoba? Castiga vouchere de cumparaturi oferite de Zippler.ro! 563 De la: concursKudika 1 Mai 2012 19:42
Concurs 208 Metode Inedite De Seductie 80 De la: concursKudika 13 Octombrie 2009 15:40
Castiga tratamente de vis in cadrul centrelor Cellulem Block Bellezza! 211 De la: concursKudika 13 Iunie 2013 10:44