Setari Cookie-uri

Redecoreaza-ti camera cu Dulux !

Ador culoarea albastra cu toate nuantele ei, ma relaxeaza, imi da o stare de liniste...Dintre culori, albastrul este cea mai adanca, caci privirea patrunde fara a intalni nici un obstacol. Albastrul este cea mai imateriala dintre culori. In general, natura nu infatiseaza albastrul decat alcatuit din transparenta, adica un vid acumulat, vid al aerului, al apei, vid al cristalului sau al diamantului. Vidul este precis, pur si rece.Albastrul este cea mai rece dintre culori si, in valoarea sa absoluta, cea mai pura, in afara vidului total al albului neutru. Albastrul deschis este calea reveriei, iar cand se intuneca, albastrul devine o cale a visului.

crazy_alexutza4you
Postat pe 28 Februarie 2011 23:17
Mi-ar placea foarte mult sa redecorez dormitorul, mai ales ca in curand acolo se va instala si un bebe de sex feminin. Acum dormitorul nostru este destul de .. anost... vopsit in alb. Imi imaginez o camera placut colorata cu nuante de piersica si galben cald, care sa ofere senzatia de multa luminozitate, mai ales ca este o camera orientata catre nord, iar soarele ne bate destul de rar direct in camera. Pe peretii din imediata vecinatate a patutului bebelinei mi-ar placea niste desene specific copilasilor, care sa incite curiozitatea si sa placa ochisorilor celei mici.
maria1977
Postat pe 1 Martie 2011 08:02
As merge pe albastru este o culoare liniºtitoare, Este dealtfel ºi simbolul unei iubiri ascuns indeamna la calm concentrare si liniste interioara
iasminuta
Postat pe 1 Martie 2011 08:42
pe mine ma relaxeaza culoarea albastru deschis
madi_mady2008
Postat pe 1 Martie 2011 08:45
negru.
rockk
Postat pe 1 Martie 2011 08:52
Verdele este culoarea mea preferata! Este culoarea vietii, a tot ce inseamna proaspat, primavara!
kudika195196
Postat pe 1 Martie 2011 09:28
Culoarea verde in dormitor pare odihnitor.Daca-i adaugi si un argintiu pare mai fistichiu.Daca ii adaugi si auriu pare un pic si zurbagiu.Galbenul imi aminteste luna care ne lumineaza intruna.Rozul este optimist,iar griul este pesimist.Asadar ca sa impac lumea cred ca-l voi colora in mxt!
kudika363000
Postat pe 1 Martie 2011 09:41
rosu
corinamusescu
Postat pe 1 Martie 2011 10:02
De la: rockk, la data 2011-03-01 08:52:19negru.


cu un strop de rosu
Ame_ly
Postat pe 1 Martie 2011 10:06
Verdele simbolizeaza natura,viata, tineretea, renasterea, speranta , vigoarea, fertilitatea.
Verdele este culoarea pe care ochiul o accepta cel mai usor si poate imbunatati vederea, verdele relaxeaza ,este deosebit,inseamna bogatie.Verdele este o culoare linistitoare, racoritoare, umana, dadatoare de speranta .
kudika189377
Postat pe 1 Martie 2011 10:21
Albastru ma face sa visez: cerul, marea, vantul, fundita din par, sosetele, camera mea,, albumul de fotografii, cartea pe care o citesc, ambalajul de la ceai, castile, visele, saruturile, amintirile, ploaia, sperantele, eu, tu, noi. Totul e albastru.
ionm2001
Postat pe 1 Martie 2011 10:41
Mi-ar placea sa redecorez camera copiilor in culorile curcubeului !!
Sunt minunate ...sunt atat de divine si odihnitoare .as dori sa simt acea fericire si impacare pe care o am atunci cand privesc un curcubeu rasarit dupa ploaie !!

kudika372739
Postat pe 1 Martie 2011 10:44
Albastru (bleu) pentru camera baietelului astfel ca fiecare zi sa fie una senina pentru el .
Sorin_Braslasu_1
Postat pe 1 Martie 2011 10:45
mi-ar place o combinatie intre verde deschis si maro .Un perete maro si ceilalti verzi.
oanaboges
Postat pe 1 Martie 2011 11:03
Mi-ar place, pentru camera baietelului, o combinatie de verde smarald si turcoaz, o trecere nedefinita intre cele doua culori, ceva care sa aminteasca de irizatiile apei dintr-un bazin de inot. Camera este foarte luminoasa, cu geamuri mari si mi-ar place sa las tavanul alb ca sa se mentina totusi luminozitatea. Vara, mai ales, ar fi de efect, ai avea senzatia ca stai pe fundul unei piscine. Nuantele de verde-albastru mi se par calmante si racoroase si amintesc de verile toride de pe malul oceanului.
Lilic68
Postat pe 1 Martie 2011 11:22
culoarea care ma face fericita e alb si rosu.Alb fiinca ma face sa vad zapada ,rosu caldura si dragostea
Mocanu_ely
Postat pe 1 Martie 2011 11:46
Albastru ma face sa visez: cerul, marea, vantul, fundita din par, sosetele, camera mea,, albumul de fotografii, cartea pe care o citesc, ambalajul de la ceai, castile, visele, saruturile, amintirile, ploaia, sperantele, eu, tu, noi. Totul e albastru.
kudika068746
Postat pe 1 Martie 2011 11:52
De la: Ame_ly, la data 2011-03-01 10:06:08
De la: rockk, la data 2011-03-01 08:52:19negru.


cu un strop de rosu


chiar mai multe daca se poate, sa pot visa si eu ca oamenii astia la caprioare vesele pe campii de cozonac cu mac.
rockk
Postat pe 1 Martie 2011 11:54
Mi-ar placea sa-mi schimb culoarea la dormitor, sa fac un verde deschis la culoare cu o combinatie de crem (culoarea untului). Am vazut undeva si mi-a placut tare mult.
cami23_77
Postat pe 1 Martie 2011 11:56
Imi doresc sa redecorez camera Crinei, o fetita minunata de 7 luni, in culori vii dar calde cu personaje din desene cu stelute, luna si soare. As vrea ca dormitorul sa fie o lume de poveste si in el sa nu exista rau sau urat
hlroxana_condo
Postat pe 1 Martie 2011 12:12
Mie imi place culoarea albastra, deoarece este o culoare calda ce ofera optimism si veselie,imi place cerul asa grizonat si apa marii vara,ma face sa ma simt bine, imi ofera o stare de bine, de caldura sufleteasca
kudika152147
Postat pe 1 Martie 2011 12:32
Culoarea portocalie este una din culorile mele preferate. Camera mea este colorata in portocaliu,imi dao o stare de liniste sufleteasca, caldura si confort , si nu strica o redecorare acuma cand am intrat in anotimpul cel mai frumos, cand totul revine la viata
ionelaliliana
Postat pe 1 Martie 2011 12:45
In decursul anilor am avut o slabiciune asupra culori MOVUL care este culoarea mea preferata care ma face sa zambesc sa visez sa gandesc pozitiv si sa fiu EU.
pop50
Postat pe 1 Martie 2011 13:51
“Ce culoare te face sa visezi?”
Culoarea mea preferata este rozul in orice nuanta pentru aproape toata casa.
Sunt o fire romantica si visatoare iar rozul ma face sa iubesc lumea, este culoarea dragostei si totodata cea mai romantica si afectiva culoare.
Rozul aduce increderea in sine, toleranta, iertare si pretuire de sine.
Poliana
Postat pe 1 Martie 2011 13:54
Imi doresc un living in culorrile lavandei si restul accesoriilor pruna si verde olive.

Luminozitatea, ar fi data de lavanda care ar fi placuta si odihnitoare in orice anotimp.

Verdele olive il vad in canapea si perdele , iar movul pruna in restul accesoriilor.

Consider ca o sufragerie in aceste culori si tonuri ar fi eleganta si moderna si cu siguranta ar fi o ridicare de tonus dupa o zi lunga de serviciu.
Multumesc.
jozefinero_yahoo_com
Postat pe 1 Martie 2011 14:33
Culoarea care ma poate face sa visez este ,GALBEN
siana
Postat pe 1 Martie 2011 14:45
vin acasa de la munca obosit ma intind in fotoliu si visez la verdele intens al paduri la clipele frumoase petrecute in concediu la albastru lacului si inaltul cerului care te face sa te pierzi ma gandesc la apusul rosu din serile de dragoste petrecute cu sotia mea si deodata ma trezesc si vad camera mohorita si ma gadesc cum as putea combina aceste culori, sa ma itorc de la munca acasa sa ma pun in fotoliu si sa zic sunt in concediuuuuuu
ssly
Postat pe 1 Martie 2011 16:07
Lila este culoarea preferata a fetei mele pe care ar dorii sa o aibe in camera ei
doctorulfinanciar
Postat pe 1 Martie 2011 17:13
Violet este culoarea care ma duce cu gandul la primavara, la caldura si la bucuria de a avea gradina plina cu flori frumos mirositoare si binenteles ma duce cu gandul la o relaxare intensa in bratele iubitului in fiecare seara
just_lory
Postat pe 1 Martie 2011 17:59
Culorile sunt o mare de iubire ,fericire ........o mare multicolora .Daca as alege o culoare ar fi rozul deschis,pal.DE CE? Pentru ca imi da o senzatie de visare.Gandirea nu trebuie sa fie tehnica.Gandirea trebuie sa ne arate ce imaginatie avem.Cineva m-a invatat ca culorile inseamana imaginatie , fericire si visare insa oamenii nu-si dau seama acestea.Singurii care-si dau seama sunt copiii...
kudika372860
Postat pe 1 Martie 2011 18:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs de Craciun: Castiga un costum de Craciunita! 445 De la: concursKudika 16 Decembrie 2009 16:52
Castiga unul dintre cele 10 seturi de ingrijire a parului oferite de Dove! 70 De la: ruxmax 27 Iunie 2014 18:32
Concurs Moulinex 942 De la: Emma4 11 Ianuarie 2011 11:40
Castiga doua invitatii duble la concertul Antarctica in Club Control! 4 De la: grace009421 20 Decembrie 2011 14:20
Sanador si Kudika te invita la concurs! 346 De la: concursKudika 26 Noiembrie 2013 14:27