Setari Cookie-uri

Redecoreaza-ti camera cu Dulux !

rosu este culoarea mea preferata ....o port ,o simt ,o imbrac, o traiesc ,o doresc ,o apreciez si o folosesc in tot ceea ce ma inconjoara
lisalarisa
Postat pe 4 Martie 2011 15:46
Culoarea care ma face sa visez este turcoaz. De ce? Pentru ca este combinatia dintre albastru, care ma face sa visez la cer. la puterea divina , care imi da pacea sufleteasca si puterea de a fii optimista, imi da puterea de a lupta pentru ce ceea ce consider eu ca este corect, si verde care este energie, veselie si iubire. Ma face sa zambesc , ma face sa visez la mare, la munte, la un izvor care taie stancile.Turcoazul ma face sa visez la locuri unde doar prin vis pot ajunge.
lompi
Postat pe 4 Martie 2011 16:31
Culoarea in care mi-as dori sa-mi renovez camera este portocaliu. De ce? Imi place vara cu toate culorile ei.
Mameza
Postat pe 4 Martie 2011 19:14
albastru deschis,culoarea cerului senin,este culoarea care ma face sa visez!
mymyke
Postat pe 4 Martie 2011 22:29
Corai este culoarea care ma face sa visez, e calda, placuta, linistitoare.
camylia
Postat pe 4 Martie 2011 22:29
Culoarea mea preferata este movul, culoarea prunei parguite, culoarea cerului de toamna la apus... culoarea viselor frumoase. Iar culorile mov din paleta Violets din catalogul Dulux sunt absolut superbe, la fel si si nuantele neutrals Claylike Delicate Refined si Clear Clean Constructed culori care ar face orice perete sa viseze si ar face orice incapere de vis. Culori calde satinate , dulci, catifelete si aproape... aromate. Culori care cer atingerea , mangaierea ... visarea. Intradevar Dulux dã culoare lumii înconjuratoare!
Aghi
Postat pe 5 Martie 2011 15:26
o combinatie de 2 culori de portocaliu.
kudika053840
Postat pe 5 Martie 2011 16:08
cULOAREA MEA PREFERATA ESTE PORTOCALIU,ASA CA IMI PLACE FOARTE MULT ANOTIMPUL VARA,DOAR EA IMI POATE REIMPROSPATA camera,mirosul placut pe care doar vara il intalnesti este ceva aparte.
anuta22
Postat pe 6 Martie 2011 11:57
Culoarea galbena ma face sa visez,ma duce cu gandul la soare,caldura,relaxare,nisip,la un camp plin de Floarea soarelui
alexaoana
Postat pe 6 Martie 2011 14:38
Culoarea mov exprima siguranta de sine si increderea de care avem nevoie pentru a supravietui greutatilor vietii. Este o culoare care-ti da putere in momentele grele, reprezinta independenta, siguranta, placerea de a trai si nu in ultimul rand romantismul, este culoarea tainei, a misterului,a ascultarii, a supunerii.
Movul ma face sa visez frumos, ma linisteste, o prefer pentru ca este o culoare eleganta, creeaza o atmosfera artistica.Movul este o culoare regala.Ea sugereaza luxul, bogatia si sofisticarea.
Leonardo Da Vinci sustinea ca "puterea de meditatie a fiintei umane poate fi mult marita daca meditam intr-o camera cu geamuri violete la ferestre atunci cand soarele este la amiaza".
just_alinutzaa
Postat pe 6 Martie 2011 17:54
ALBASTRUL - este culoarea care ma reprezinta cel mai bine. Albastrul cerului, culoarea ochilor mei, aceasta culoare ma face sa ma simt libera, pasionala..cand spun albastru ma gandesc la o viata lipsita de frontiere, ma face sa ma simt ambitioasa si fericita.
kudika064458
Postat pe 6 Martie 2011 20:52
Culoarea care ma face sa visez este rosul. Desi este o culoare puterniza, ea imi da intotdeauna o stare de liniste si ma lasa in visare...
andrutza_boricik
Postat pe 7 Martie 2011 01:01
Culoarea preferata pentru redecorarea livingului este vernil.Aceasta culoare imi da multa energie pozitiva, ma binedispune si ma trezeste la viata in fiecare zi.Verdele este si sclipirea din ochii mei, de aceea simpt aceasta culoare in launtrul meu cu toata splendoarea EI.Sunt fascinata de culoarea VERNIL si nu as putea trai fara privelistea EI.
kudika022872
Postat pe 7 Martie 2011 04:15
De la: lisalarisa, la data 2011-03-04 15:46:42rosu este culoarea mea preferata ....o port ,o simt ,o imbrac, o traiesc ,o doresc ,o apreciez si o folosesc in tot ceea ce ma inconjoara


sper sa te si mariti cu ea si sa aveti multi copii rosii impreuna.
rockk
Postat pe 7 Martie 2011 06:03
De la: lisalarisa, la data 2011-03-04 15:46:42rosu este culoarea mea preferata ....o port ,o simt ,o imbrac, o traiesc ,o doresc ,o apreciez si o folosesc in tot ceea ce ma inconjoara
si eu tot in rosu vad viata//
denis_roxana
Postat pe 7 Martie 2011 06:39
Felicitari ptr subiectul propus!!! Chiar zilele trecute ma gandeam sa schimb ceva ,ceva anume care sa ma trezesc in fiecare dimineata si sa nu ma plictisesc dupa un timp !!! Ma gandeam sa schimb barbatul apoi spre fericirea si norocul lui ,am dat de acest concurs care mi-a dat o noua idee
Mi-as decora camera in verde ,roz,auriu si portocaliu ,fiecare culoare pe fiecare perete ,cand ma plictisesc de un perete trec la urmatorul Bafta multa celor care participa la acest concurs! va pup
theodora2283
Postat pe 7 Martie 2011 11:02
Albastrul - culoarea cerului si a oceanului, linisteste si calmeaza.
Danuka29
Postat pe 7 Martie 2011 11:27
verde maslina superba culoarea si mi-o dresc foarte mutl in dormitorul unde dormim :)
onutta21
Postat pe 7 Martie 2011 11:44
De la: concursKudika, la data 2011-02-28 09:17:13Kudika si Dulux te invita la concurs. Ce anotimp este mai potrivit pentru a-ti reimprospata caminul daca nu primavara?

Raspunde aici la intrebarea [b]“Ce culoare te face sa visezi?”[/b] si poti castiga o redecorare gratuita, in culoarea ta preferata, pentru o camera la alegere din casa ta!

Cel mai “colorat” raspuns va iesi castigator! Asa ca, surprinde-ne!

Concursul se desfasoara in perioada [b]28 februarie- 14 martie[/b]. Pe 16 martie vei afla daca ai castigat!

Premiul nu poate fi schimbat in bani.
kudika102081
Postat pe 7 Martie 2011 12:57
culoare mea preferata este lila aceasta culoare ma face sa visez spre o lume mai buna
kudika102081
Postat pe 7 Martie 2011 12:58
De la: Monyta, la data 2011-02-28 15:38:51Mie imi place culoarea portocaliu, deoarece este o culoare calda ce ofera optimism si veselie, ma face sa ma simt bine, imi ofera o stare de bine, de caldura sufleteasca.
kudika068746
Postat pe 7 Martie 2011 13:13
[]Mie imi place culoarea portocaliu, deoarece este o culoare calda ce ofera optimism si veselie, ma face sa ma simt bine, imi ofera o stare de bine, de caldura sufleteasca.[/quote]
kudika068746
Postat pe 7 Martie 2011 13:14
Daca spun PRIMAVARA atunci spun clar VERDE !!!
bby006
Postat pe 7 Martie 2011 14:58
eu prefer "Gentle gold" culoarea soarelui,a nisipului,a caldurii!culorii pline de viata,optimism,bucurie...mi-ar place sa imi decorez astfel toate camerele nu numai una:)
enamorarte
Postat pe 7 Martie 2011 15:08
galbenul este culoarea mea preferata si chiar nu sunt geloasa! dar pt ca am vazut concursul si am intrebat-o pe fetita mea de 2 an jumate ce culpare ii place si a raspuns incantata....MOV.... pot sa spun ca ador movul!!!!
anca_gabi
Postat pe 7 Martie 2011 22:35
Imi place verdele crud, e singura culoare care ma face sa visez si in plus in prezenta acestei culori ma simt relaxata, optimista, cu zambetul pe buze. Orice dimineata ar incepe perfect in clipa in care odata cu deschiderea ochilor culoarea primaverii imi va scalda privirea si imi va oferi o noua zi, o noua sansa... un nou vis!
Xela
Postat pe 8 Martie 2011 00:35
Verdele este culoarea preferata a fiului meu, de 9 ani. Este o culoare relaxanta, care imi da senzatia de liniste, de optimism si care ma face sa privesc in ochii lui, verzi ca iarba, oriunde as privi.
kudika081329
Postat pe 8 Martie 2011 09:52
culoarea preferata- rosu - pasiune senzualitate energie. rosu
me_eve
Postat pe 8 Martie 2011 11:44
culoarea rosie
ClaudiaLungu
Postat pe 8 Martie 2011 13:28
un portocaliu cald pal, care sa ma mangaie cand intru in camera....sa ma incalzeasca si sa ma umple de linistre si totodata sa imi dea energie.
mihaelamicu2001
Postat pe 8 Martie 2011 18:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga un set de produse Marius Fabre pe baza de ulei de masline si citrice: un sampon pentru uz frecvent, un gel de dus relaxant si un lapte de corp hidratant! 416 De la: elena_banu87 27 Aprilie 2011 09:32
Concurs Silan 414 De la: concursKudika 6 Mai 2009 18:31
Concurs Papucei.ro! 1694 De la: concursKudika 5 Octombrie 2009 17:07
Castiga unul din cele 3 costume de baie oferite de 4Passion! 1829 De la: cipriandrei 29 Iulie 2010 13:35
Concurs: Castiga 5 consultatii astrologice personalizate 471 De la: concursKudika 8 Decembrie 2010 17:45