Setari Cookie-uri

EU CAUT O RETETA S-AU CEVA PENTRU INGRASAT

De la: kudika373352, la data 2011-03-04 09:48:09Buna ziua tuturor.As vrea sa ma ingras. Am o inaltime de 1.63 si 43 de kg.Sunt si fumatoare , nu am pofta de mancare,sunt intr-o perioada mai dificila pt. ca trec printr-un divort si am ramas singura sa cresc un copil de 8 ani , cu un venit nu prea mare(dar asta nu prea conteaza).Nu stiu sa sufar de vreo boala mai deosebita ,dar si daca ma pun sa mananc regulat si bine , tot nu pun pe mine kg , poate cateva sute de gr.




pe mine ma surprinde si ma bucura intr-o oarecare masura ca la tine e o problema ingrasatul...si mai putin o problema divortul.



e ciudat dar e foarte amuzant...de problema ta vorbesc
kudika105225
Postat pe 6 Martie 2011 21:58
De la: Ionyssa, la data 2011-03-06 06:47:35Pentru cei ce doresc sa puna 30 de kilograme :)), hai sa va spun cum am procedat eu. Dimineata, cartofi prajiti cu branza rasa si cu un codru de paine :) La pranz si seara la fel. Chipsuri cat cuprinde (gustarea dintre mese) :) Sa nu uitam de produsele de patiserie, in special de pateurile alea cu branza, care aveau atata grasime in ele incat aveam impresia ca mananc untura pe paine :). Din pacate, aceasta reteta nu e universal-valabila, dar in cazul meu a functionat, desi nu doream neaparat sa pun 30 de kile' pe mine, in situatia in care mai aveam deja 10 in plus cand m-am apucat de "cura" :) De fumat, servesc un pachet pe zi sau chiar doua, depinde de situatie, si de 4 ani nu am slabit nici macar un gram din cauza tigarilor. Mentionez ca am lasat-o mai moale cu dieta :) dar kilogramele acumulate nu vor sa se dea jos de pe fundul, coapsele si abdomenul meu :) Las' ca e bine, am auzit ca vine o noua era glaciara peste noi, o sa-mi tina de cald :) Din fericire, dieta-minune de ingrasare fara acordul partilor :) m-a distrus fizic decat pe exterior :) In urma unor analize de rutina, am constatat (cu stupoare) ca glicemia, colesterolul & Co erau in limite normale. Asta in conditiile in care, cu o seara inainte de analize, bausem 2 litri de Cola si mancasem o gustarica de la KFC (meniu Family:))))). Silfizi si silfide din lumea toata, apelati cu incredere la cartofii prajiti cu paine si daca nu va ingrasati in 3 luni cat in 3 vieti inseamna ca sunteti defecti :) Nu uitati sa consumati si multe bauturi d'astea din comert, cu muuult zahar. O sa obtineti rezultatul dorit cu siguranta! In schimb, o sa va umpleti de vergeturi si o sa aveti mari probleme cu dantura (de la suc) :) dar o sa va si rotunjiti. Fetelor, voi o sa nu va mai incapeti in cupele sutienului de fericire, acum cateva zile am gasit un sutien mai vechi de-al meu (de vreo 3-4 ani) si era atat de mic incat nu-mi venea sa cred ce beneficii iti poate aduce o shaorma de la Dristor mancata cand trebuie (inainte de culcare) :) Am trecut rapid de la marimea 75 la 95, ceea ce va doresc si voua :)




Valy90
Postat pe 6 Martie 2011 22:06
Fast food-ul este ideal si a bagat miliarde de dolari in buzunarul fabricantilor de medicamente care il blameaza non-stop.In 1970-1990 o glicemie de 120mg era absolut normala,acum la aceste valori pe buletinul de analize scrie cu rosu -RISC CRESCUT DE DIABET.In aceeasi perioada colesterolul de 220-240mg era normal ,acum pe analize scrie-RISC CRESCUT DE ACV(accident vascular cerebral) iar farmaciile gem de Sortisuri si Zoocoare ....care baga mina pina la cot in buzunarul amaratilor care nu stiu cum merge treaba.Va rog sa mergeti la farmacie si sa intrebati cite medicamente lansate pe piata de Pfizer au pretul sub 200 ron ?Si toata lumea le cumpara ....Am fost atentionata de o colega ca nu voi face niciodata avere daca recomand pacientilor produsele similare cu preturi mai joase......si uite ca am supravietuit.....dar colega mea traieste mult mai bine dar ma intreb cum doarme linistita cind vede valorile de pe taloanele de pensie ?
Hai ca am luat-o razna dar sunt convinsa ca multi oameni sufera de boli inventate si intoarcerea la natura le-ar face mult mai bine.
Va rog sa ma contactati pe carmennanu84@gmail.com pentru orice nelamurire sau sfat aveti nevoie pentru ca noi ar trebui sa muncim pentru oameni nu impotriva lor.
Si consumati linistiti ce va place caci nimeni nu a trait vesnic,daca nu mai bei,nu mai maninci ,la femei ce sa mai cauti la ce bun chinul asta, hai sa traim bine !
carmen_natural
Postat pe 6 Martie 2011 23:10
deci...eu am 167 si 45 kg si vreau sa zic ca mananc cat 3...nu fumez, nu sunt stresata..asa sunt eu de cand ma stiu, mai slabuta...
am incercat si cu vitamine pt asimilare, dar degeaba..in plus analizele mi-au iesit bune, imi iau aportul suficient de minerale si vitamine, sunt perfect sanatoasa din acest punct de vedere
dar oricat as incerca, nu pot sa pun pe mine
si app de diata hiper-calorica de cum sa pui 30 de kn pe tin....eu intr-o luna mancam de 4 ori pe sapt pizza si paste (asta intr-o singura zi) si nu am reusit sa pun decat 3 kn pe mine...ori alta/ altul i locul meu cre k cel putin 10 ar fi pus
deci, concluzia mea este: nu va mai chinuiti sa va ingrasati, mai ales atat timp cat sunteti sanatoase. si eu eram putin complexata de chestia asta pana acum vreo 3 ani pana mi-a trecut. de ce sa ma chinui eu sa ma ingras? pt cine? eu ma plac si asa si cu asta basta. cui nu-i convine, asta e!
deci nu va mai stresati cu ingrasatul atat timp cat sunteti sanatoase. o sa aveti timp si pentru asta. la un moment dat o sa vreti sa slabiti si apoi o sa radeti!
ale_gherman
Postat pe 6 Martie 2011 23:29
De la: ale_gherman, la data 2011-03-06 23:29:02deci...eu am 167 si 45 kg si vreau sa zic ca mananc cat 3...nu fumez, nu sunt stresata..asa sunt eu de cand ma stiu, mai slabuta...
am incercat si cu vitamine pt asimilare, dar degeaba..in plus analizele mi-au iesit bune, imi iau aportul suficient de minerale si vitamine, sunt perfect sanatoasa din acest punct de vedere
dar oricat as incerca, nu pot sa pun pe mine
si app de diata hiper-calorica de cum sa pui 30 de kn pe tin....eu intr-o luna mancam de 4 ori pe sapt pizza si paste (asta intr-o singura zi) si nu am reusit sa pun decat 3 kn pe mine...ori alta/ altul i locul meu cre k cel putin 10 ar fi pus
deci, concluzia mea este: nu va mai chinuiti sa va ingrasati, mai ales atat timp cat sunteti sanatoase. si eu eram putin complexata de chestia asta pana acum vreo 3 ani pana mi-a trecut. de ce sa ma chinui eu sa ma ingras? pt cine? eu ma plac si asa si cu asta basta. cui nu-i convine, asta e!
deci nu va mai stresati cu ingrasatul atat timp cat sunteti sanatoase. o sa aveti timp si pentru asta. la un moment dat o sa vreti sa slabiti si apoi o sa radeti!

Fara ”deci”. Deci, bravo tie!
mitura
Postat pe 6 Martie 2011 23:48
De la: kudika373352, la data 2011-03-04 09:48:09Buna ziua tuturor.As vrea sa ma ingras. Am o inaltime de 1.63 si 43 de kg.Sunt si fumatoare , nu am pofta de mancare,sunt intr-o perioada mai dificila pt. ca trec printr-un divort si am ramas singura sa cresc un copil de 8 ani , cu un venit nu prea mare(dar asta nu prea conteaza).Nu stiu sa sufar de vreo boala mai deosebita ,dar si daca ma pun sa mananc regulat si bine , tot nu pun pe mine kg , poate cateva sute de gr.

incearca cola multa si sigur te ingrasi
leo_
Postat pe 7 Martie 2011 00:08
Solutii exista mereu si se poate...Suna-ma 0723540820 Betty
movica
Postat pe 7 Martie 2011 02:48
cu ingrasatul e mai rau decat cu slabitul.

una e sa te ngrasi ca o vacutza si sa ai burtica, si alta e sa pui pe tine frumos, acolo unde trebuie.

rockk
Postat pe 7 Martie 2011 05:50
De la: AnnieG, la data 2011-03-06 17:06:33Nu e adevarat eu mananc in fiecare zi de acolo sau mananc acasa cartofi prajiti cate 3 castroane mari si am 56 de kg la 175 cm. Metabolismul ne dicteaza kilogramele deci ea nu cred ca il are lent daca e slaba.

In sfearsit ne apropiem de adevar: probabil ca e are un metabolism mai rapid, deci trebuie investigate tiroida si suprarenalele.
Iar povestea cu cartofi prajiti este buna doar pentru distrus ficatul ...
dusa
Postat pe 7 Martie 2011 08:19
salut. am 1.70 si abia 50 de kg? de ce? metabolismul foarte rapid. credema manac de la fastfood zilnic, si nu numai dar nu pun pe mine.
nu stiu cat de mult o sa te ajute, dar sportul e o idee buna ca sa iei in greutate. pe mine cel putin ma ajutat o perioada. am ajuns la 55 de kg, iar apoi le-am dat jos, datorita apendicitei. acum, incet incet le pun la loc
adyna2905
Postat pe 7 Martie 2011 08:32
Pai , o fi amuzant,dar cu divortul merg pana la capat pt. ca nu pot ,,alerga dupa trenul care nu ma asteapta,, , viata merge inainte si deci,trebuie sa ma pun pe picioare . Nu sunt nici prima,si cu siguranta,nici ultima care trece prin asa ceva,nu voi sta sa-mi plang de mila ca am fost inlocuita.Poate undeva e ceva pus deoparte si pt. mine.
trollhattan73
Postat pe 7 Martie 2011 08:39

ori ai un metabolism cam accelerat ori esti intr-o perpetua agitatie , asta si explica ca nu depui pe tine . Mananca multe fainoase , dulciuri , alune , nuci poate depui.Poti incerca pizza sau alune cu bere in fiecare seara cu siguranta depui ...E mai usor sa tii un regim de slabire decat unul de ingrasat , la o persoana care nu depune....
banalulanonim
Postat pe 7 Martie 2011 14:35
De la: rockk, la data 2011-03-07 05:50:09cu ingrasatul e mai rau decat cu slabitul.

una e sa te ngrasi ca o vacutza si sa ai burtica, si alta e sa pui pe tine frumos, acolo unde trebuie.


si unde trebuie? ingrasatul este o prostie. luarea in greutate este cu totul altceva. grasimea este inestetica, o masa inactiva care iti aduce tot felul de prob. plus ca nu stii unde se va depunde cel mai mult (asta pt cei/cele care cred ca daca se ingrasa vor avea un fund mai bombat sau sani mai mari)
Ronnie_Coleman
Postat pe 7 Martie 2011 20:35
De la: dusa, la data 2011-03-07 08:19:18
De la: AnnieG, la data 2011-03-06 17:06:33Nu e adevarat eu mananc in fiecare zi de acolo sau mananc acasa cartofi prajiti cate 3 castroane mari si am 56 de kg la 175 cm. Metabolismul ne dicteaza kilogramele deci ea nu cred ca il are lent daca e slaba.

In sfearsit ne apropiem de adevar: probabil ca e are un metabolism mai rapid, deci trebuie investigate tiroida si suprarenalele.

nu neaparat
Ronnie_Coleman
Postat pe 7 Martie 2011 20:37
De la: Ronnie_Coleman, la data 2011-03-07 20:35:42
De la: rockk, la data 2011-03-07 05:50:09cu ingrasatul e mai rau decat cu slabitul.

una e sa te ngrasi ca o vacutza si sa ai burtica, si alta e sa pui pe tine frumos, acolo unde trebuie.


si unde trebuie? ingrasatul este o prostie. luarea in greutate este cu totul altceva. grasimea este inestetica, o masa inactiva care iti aduce tot felul de prob. plus ca nu stii unde se va depunde cel mai mult (asta pt cei/cele care cred ca daca se ingrasa vor avea un fund mai bombat sau sani mai mari)


normal ca ma refeream la luarea in greutate

oricum, la fete e ok, grasimea se pune la sani si fundulet intai
rockk
Postat pe 7 Martie 2011 20:46
De la: kudika373352, la data 2011-03-04 09:48:09Buna ziua tuturor.As vrea sa ma ingras. Am o inaltime de 1.63 si 43 de kg.Sunt si fumatoare , nu am pofta de mancare,sunt intr-o perioada mai dificila pt. ca trec printr-un divort si am ramas singura sa cresc un copil de 8 ani , cu un venit nu prea mare(dar asta nu prea conteaza).Nu stiu sa sufar de vreo boala mai deosebita ,dar si daca ma pun sa mananc regulat si bine , tot nu pun pe mine kg , poate cateva sute de gr.

1.te apuci de sport. ori acasa (genuflexiuni, flotari, abdomene, hiperextensii, tractiuni - daca ai unde) ori mergi la sala de forta
2.incepi sa mananci de 6-7x pe zi fortat. acum depinde si la cat de scoli si la cat pui capul la loc sa te culci. dar trebuie sa iei o masa la un interval de max 3h. sa nu iti lipseasca din meniul zilnic pui ori curcan, peste, paste, branza, oua (de preferabil nu mai mult de un galbenus pe zi - dar asta este o varianta de discutat), lapte (daca il tolerezi), orezul, semintele, fructele (axeaza-te pe banane, struguri - astea sunt cele mai potente caloric - oricum diferenta de calorii intre fructe nu este extrem de semnificativa). apoi achizitioneaza-ti un supliment vitamino-mineral (eu prefer vitamaxul - stiu, este scump) + un MRP (meal replacement powder) ori un alt supliment pe baza de proteina si carbo - procentajul il alegi in fct de ce alimente consumi mai frecvent. de regula pt luarea in greutate sunt preferati carbo. bafta
Ronnie_Coleman
Postat pe 7 Martie 2011 20:49
De la: rockk, la data 2011-03-07 20:46:55

oricum, la fete e ok, grasimea se pune la sani si fundulet intai


vad ca tot o tii cu asta. chiar nu vrei sa intelegi ca nu este asa. stiu ca asa ti-ai dori si de fapt ne-am dori toti. dar nu este asa :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 7 Martie 2011 20:50
ce bine ar fi daca s-ar pune numai pe sani sau pe fund :D la mine se pune cel mai repede pe coapse :(
RoxRoxy
Postat pe 9 Martie 2011 19:40
De la: leo_, la data 2011-03-07 00:08:24
De la: kudika373352, la data 2011-03-04 09:48:09Buna ziua tuturor.As vrea sa ma ingras. Am o inaltime de 1.63 si 43 de kg.Sunt si fumatoare , nu am pofta de mancare,sunt intr-o perioada mai dificila pt. ca trec printr-un divort si am ramas singura sa cresc un copil de 8 ani , cu un venit nu prea mare(dar asta nu prea conteaza).Nu stiu sa sufar de vreo boala mai deosebita ,dar si daca ma pun sa mananc regulat si bine , tot nu pun pe mine kg , poate cateva sute de gr.

incearca cola multa si sigur te ingrasi


eu as suigera pepsi. are efect de ingrasare.cola mai degraba te ajuta sa slabesti. cu toate ca are zahar...
adyna2905
Postat pe 10 Martie 2011 23:55
cola si pepsi? eu cred ca vrea sa se ingrase sanatos, sau cum a spus cineva mai corect, sa ia in greutate. cu cola si pepsi nu cred ca ajungi la rezultatul dorit.
RoxRoxy
Postat pe 11 Martie 2011 18:14
De la: adyna2905, la data 2011-03-10 23:55:10
eu as suigera pepsi. are efect de ingrasare.cola mai degraba te ajuta sa slabesti. cu toate ca are zahar...


ai zis la mist, nnu? pepsi are efect de ingrasare iar cola de slabire cum vine asta???
Ronnie_Coleman
Postat pe 12 Martie 2011 09:56
Buna. Si eu m-am confruntat cu aceasta problema si iata ce am facut: Vitamax 1 tableta la 2 sau 3 zile si sa mananci consistent si in principal produse de patiserie(astea sunt cele care ingrase), multe paste cu paine, cartofi cu paine, carne cam la fiecare masa(deci multe proteine). Vitamaxul este foarte bun, iti va da si multa energie, pofta de mancare si chef de viata. Este un complex de vitamine si minerale. Poti gasi prospectul pe net. Eu asa am facut. Am mai luat alta data ca sa ma refac dupa o raceala un complex Ca Mg Zn de la Wallmark1 luna zi de zi (calciu+magneziu+zinc-creste imunitatea) dar am mancat in acea perioada si produse de patiserie si paste si am luat 5 kg in acea luna.
Sper sa-ti fie de ajutor!
PS: ar fi bine totusi sa renunti la fumat si ai sa vezi ca va fi bine. Daca vrei ceva ca sa te linisteasca de stresul prin care treci poti lua niste Magneziu si ai sa vezi ca vei fi mult mai linistita
madya7
Postat pe 12 Martie 2011 10:11
De la: kudika373352, la data 2011-03-04 09:48:09Buna ziua tuturor.As vrea sa ma ingras. Am o inaltime de 1.63 si 43 de kg.Sunt si fumatoare , nu am pofta de mancare,sunt intr-o perioada mai dificila pt. ca trec printr-un divort si am ramas singura sa cresc un copil de 8 ani , cu un venit nu prea mare(dar asta nu prea conteaza).Nu stiu sa sufar de vreo boala mai deosebita ,dar si daca ma pun sa mananc regulat si bine , tot nu pun pe mine kg , poate cateva sute de gr.

Fericito!Dintre toate problemele as prefera-o pe asta!De ce nu incerci:
1)Schimba-ti toate retetele culinare!Trebuie sa mananci chestii foarte apetisante, cu pofta pana iti lingi degetele!Redecoreaza-ti bucataria si gateste cu placere!Savureaza fiecare masa ca pe un act sexual, devoreaza fiecare fel de mancare aproape ca o mica tortura.Nu manca niciodata in fuga sau in sila.
2)Fereste-te sa fumezi tigara pe stomacul gol si incearca pe cat posibil sa fumezi dupa desert, niciodata inainte de masa, procedeaza la fel cu cafeaua.
3)Manaca portocale si mere sau bea sucuri din ele pentru deschiderea apetitului
4)Fa plimbari dese in aer liber, eventual la camp sau la padure in afara orasului unde aerul e mai oxigenat, pentru pofta de mancare
5)De acord cu fructe si legume cu aport caloric mare :banane, struguri, fasole, naut, "ciupeste" intre mese seminte bogate in calorii, nuci, alune si incearca o dieta pe baza de soia (pateuri, chiftelute, salamuri) si paste fainoase.
6)Foloseste stresul si anxietatea in favoarea ta prin putina autosugestie:imagineaza.ti ca problemele se vor rezolva mult mai usor daca mananci zdravan la fiecare masa.Deci fiecare farfurie pe care o ai in fata e o problema pe care cand ai terminat.o de mancat ea nu mai exista.In seara asta imagineaza.ti puiul cu smantana de la cina ca e singuratatea pe care o simti inainte de culcare!Mananc.o...si va disparea!Ai grija insa sa ti.o imaginezi apetisanta ca sa nu.ti taie pofta!
Asta ar putea fi cat de cat un regim sanatos sau daca nu cartofii prajiti cu maioneza si coca cola.Ia chipsurile aseaza.te in fotoliu la televizor si roadele ca pe unghii sau metoda soc:un borcan de nutela la 3 zile.Succes garantat:10kg in 6 saptamani!!! Hai sa ai pofta!
dessiria
Postat pe 12 Martie 2011 18:39
De la: carmen_natural, la data 2011-03-05 23:27:54I-am asteptat 40 de ani pe americani si acum ne dam loviti ?
Din pacate sunt singurii care au bani pentru cercetare adevarata,sunt singurii care au ferme organice adevarate asta daca stii ce inseamna asa ceva.
Iar produsele sunt cu adevarat de calitate si cu efecte benefice pe care le simti imediat ce incepi administrarea.Sunt de profesie farmacista,sunt din principiu impotriva medicatiei abuzive dar aceste produse chiar m-au impresionat cu efectele lor pozitive.


si peste cati ani apar cele negative? pentru ca sunt sigura ca apar si alea
deana222
Postat pe 12 Martie 2011 20:28
hm...cea mai buna retzeta de ingrasare e linistea sufeteasca. nu medicamente sau mancare deosebita
am trecut si eu printr.un divort...mi.a fost usor sa trec peste el...mai greu mi.a fost in timpul casniciei. cand ne.am despartit(spun despartire ca abia dupa 4 ani am divortat desi nu mai stiam nimic unul de altul) am avut 38 de kg la 24 de ani care ii aveam,cu inaltimea de 158 cm...eram doua bete.nfipte.n c*r,aparat de mers pe drum.
la 2 luni dupa despartire aveam cu 10 kg mai mult...si asta datorita faptului ca eram linistita
de aceea spun ca nu e nevoie de retzete sau te miri ce au mai aparut in lumea asta ca sa te ingrasi...
nu te mai gandi la greutati,traieste.ti viata! e frumoasa si merita traita.
P.S. faptul ca esti libera dupa divort nu inseamna ca tre sa umbli ca albina din floare.n floare...
O seara placuta

[quote nam e='kudika373352' date='2011-03-04 09:48:09']Buna ziua tuturor.As vrea sa ma ingras. Am o inaltime de 1.63 si 43 de kg.Sunt si fumatoare , nu am pofta de mancare,sunt intr-o perioada mai dificila pt. ca trec printr-un divort si am ramas singura sa cresc un copil de 8 ani , cu un venit nu prea mare(dar asta nu prea conteaza).Nu stiu sa sufar de vreo boala mai deosebita ,dar si daca ma pun sa mananc regulat si bine , tot nu pun pe mine kg , poate cateva sute de gr.[/quote]
lovedementa
Postat pe 12 Martie 2011 22:14
De la: cutesuzy, la data 2011-03-11 18:14:28cola si pepsi? eu cred ca vrea sa se ingrase sanatos, sau cum a spus cineva mai corect, sa ia in greutate. cu cola si pepsi nu cred ca ajungi la rezultatul dorit.


eu doar i-am dat o cale, nu am spus ca e si cea mai buna. oricum stai linistita ca eu rad de voi de fiecare data cand va laudati ca mancati sanatos. daca nu ai teren la tara sa il lucrezi si sa scoti mancarea din el esti cam la cativa km de a manca sanatos. eu cumpar de exemplu din piata cateodata, de obicei iarna, unele legume. iarna asta am incercat sa dau jos burta ca devenea enervanta, prietena imi atrasese atentia si chiar si colegii. asa ca am trecut pe mancare gatita din legumele luate din piata (nu supermarket, atentie, acolo e deja otrava, legumele lor nici gust nu au). surpriza a fost ca am luat usor vreo 5 kg, asa ca m-am apucat de decongelat ce pusesem la pastrare si am trecut pe lucruri muncite de mine. am dat burta in 2 saptamani jos, iar acum dupa a doua luna deja am reusit cu exercitii fizice sa lucrez vizibil abdomenul.
leo_
Postat pe 13 Martie 2011 01:13
eu am 1,65 inaltime si 42kg...crezi ca merge tratamentul cu Q10? Sunt fumatoare a unui pachet pe zi
gabrila
Postat pe 13 Martie 2011 08:10
De la: gabrila, la data 2011-03-13 08:10:33eu am 1,65 inaltime si 42kg...crezi ca merge tratamentul cu Q10? Sunt fumatoare a unui pachet pe zi


eu zic sa incerci intai Q7
battleofwits
Postat pe 13 Martie 2011 08:35
CAUTA IN MAGAZINELE APICOLA LAPTISOR DE MATCA SI FA O CURA, AJUTA LA TOATE PROBLEMELE PE CARE LE AI.
ITI DORESC SANATATE SI D-ZEU SA TE AJUTE SA TRECI PESTE TOATE SI EU AM TRECUT PRIN CEVA ASEMENATOR!!
lienusk
Postat pe 13 Martie 2011 09:10
de fapt ai probleme ,,si ar trebui sa mergi la un psiholog,sa te linistesti,ptr a ti recapata pofta de mancare,,,,pe urma te vei ingrasa cu siguranta,,,multa bafta!!
ellenaL
Postat pe 13 Martie 2011 09:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CURA DE SLABIRE MONTIGNAC 1 De la: ioanabobocea 2 Februarie 2010 13:01
Piele uscata 2 De la: camiflorea 22 Martie 2010 22:20
electrostimularea 18 De la: selin32 20 Iulie 2011 23:14
Da jos kilogramele, inainte ca ele sa te dea jos pe tine! 44 De la: sirghea 3 August 2010 20:38
Alli 19 De la: ioanabobocea 23 Octombrie 2009 09:34