Setari Cookie-uri

Barbatii Leu!!!

Salut la toata lumea...sincer nu credeam ca voi ajunge sa deschid vreun topic pe kudika..but here i am!dilema mea e cu barbatii din zodia leu...sunt casatorita cu un leu de 3 ani,relatia nu prea merge din punctul lui de vedere ptr ca nu poate''comunica'' cu mine, (mai exact eu nu fac ca el,sau nu sunt decord cu ideile lui ptr ca sunt o femeie cu personalitate) si vrea sa luam o pauza.sincer,mi se pare un las, un om care nu stie sa lupte ptr rel si cel mai usor ii este sa fuga,cu un orgoliu cat casa ...samdp..nu am cum sa va descriu toata rel ptr ca mi-ar trebui cateva pagini...dar as vrea sa-mi da-ti un sfat cele care sunteti casatorite cu un leu sau intr-o rel de prietenie...care e secretul succesului?ptr ca eu nu am reusit sa-l gasesc pana akum si as mai dori sa dau o sansa casniciei mele...multumesc!
jeanpierre
Postat pe 5 Martie 2011 12:37
De la: jeanpierre, la data 2011-03-05 12:37:46Salut la toata lumea...sincer nu credeam ca voi ajunge sa deschid vreun topic pe kudika..but here i am!dilema mea e cu barbatii din zodia leu...sunt casatorita cu un leu de 3 ani,relatia nu prea merge din punctul lui de vedere ptr ca nu poate''comunica'' cu mine, (mai exact eu nu fac ca el,sau nu sunt decord cu ideile lui ptr ca sunt o femeie cu personalitate) si vrea sa luam o pauza.sincer,mi se pare un las, un om care nu stie sa lupte ptr rel si cel mai usor ii este sa fuga,cu un orgoliu cat casa ...samdp..nu am cum sa va descriu toata rel ptr ca mi-ar trebui cateva pagini...dar as vrea sa-mi da-ti un sfat cele care sunteti casatorite cu un leu sau intr-o rel de prietenie...care e secretul succesului?ptr ca eu nu am reusit sa-l gasesc pana akum si as mai dori sa dau o sansa casniciei mele...multumesc!


Nu am o relatie cu un leu si nici prieteni dar singura solutie sa il aduci inapoi e sa faci si sa spui ca el; intr-un cuvant: sa te lasi dominata, ceea ce nu iti convine pt ca ei nu au intotdeauna dreptate. Nu totul se invarte in jurul lor. Daca el nu stie sa traiasca si pt familie, atunci nu cred ca se merita sa-l aduci inapoi. Ei( leii) nu fac compromisuri chiar de li s-ar sfasia inima in doua. Pacat!
mimi_ca29
Postat pe 5 Martie 2011 12:46
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-05 12:46:05...Ei( leii) nu fac compromisuri chiar de li s-ar sfasia inima in doua. Pacat!


ce e ala compromis?
crezi ca noi suntem ca restul sa umblam cu jumatati de masura?
battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 12:52
De la: battleofwits, la data 2011-03-05 12:52:19
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-05 12:46:05...Ei( leii) nu fac compromisuri chiar de li s-ar sfasia inima in doua. Pacat!


ce e ala compromis?
crezi ca noi suntem ca restul sa umblam cu jumatati de masura?


Tine minte 3 cuvinte: nu exista perfectiune!
mimi_ca29
Postat pe 5 Martie 2011 12:55
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-05 12:55:17
De la: battleofwits, la data 2011-03-05 12:52:19
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-05 12:46:05...Ei( leii) nu fac compromisuri chiar de li s-ar sfasia inima in doua. Pacat!


ce e ala compromis?
crezi ca noi suntem ca restul sa umblam cu jumatati de masura?


Tine minte 3 cuvinte: nu exista perfectiune!

cine a vorbit de perfectiune?

aici vorbim de compromisuri
battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 12:58
Hai sa luam un exemplu: esti casatorit si ai copil( copii). Toata saptamana esti super ocupat si nu ai timp de ei. Vine weekend ul si familia asteapta sa iesiti impreuna sa va distrati. In acelasi timp, prietenii tai te invita la o plimbare cu motorul( ca intre baieti). Sufletelul tau alege sa iesi la plimbare cu prietenii. Compromis e atunci cand renunti la placerea ta si alegi sa faci pe plac familiei. E sau nu asta un compromis? Nu mai traiesti doar pt tine ci si pt ei. Eu nu ma refer la compromisuri de genul: sa accepti tradari, nepasare, etc
mimi_ca29
Postat pe 5 Martie 2011 13:15
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-05 13:15:48Hai sa luam un exemplu: esti casatorit si ai copil( copii). Toata saptamana esti super ocupat si nu ai timp de ei. Vine weekend ul si familia asteapta sa iesiti impreuna sa va distrati. In acelasi timp, prietenii tai te invita la o plimbare cu motorul( ca intre baieti). Sufletelul tau alege sa iesi la plimbare cu prietenii. Compromis e atunci cand renunti la placerea ta si alegi sa faci pe plac familiei. E sau nu asta un compromis? Nu mai traiesti doar pt tine ci si pt ei. Eu nu ma refer la compromisuri de genul: sa accepti tradari, nepasare, etc


aici e vorba de prioritati, si de ceea ce iti doresti de la viata,
daca as fi familist nu consider un compromis sa iesi cu familia in detrimentul prietenilor
battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 13:27
Hi!Cu leii nu o scoti la capat daca le dai ultimatuluri ....alba sau neagra....eu cred ca nu ar fi rau sa luati o pauza dar bineinteles in conditii amiabile,discutind in prealabil despe asta nu sa bateti cu pumnul in masa fiecare.Luati o pauza in care fiecare isi pune in aplicare ideile cu care nu era de acord celalalt si dupa o luna de ex sa vedeti ce reziultate a obtinut fiecare cu ideea lui..Eu am ascultat un preot care spre mirarea mea a zis ca si in interiorul cuplurilor e nevoie din cind in cind de o pauza ,nu din aia de genul divort ci o pauza benefica pentru cuplu ca fiec are sa simta cit ii lipseste celalalt si sa vina amindoi cu energii pozitive sa o ia de la capat.Stiu e foarte riscant si greu dar asa se cimenteaza relatiile.
pescarusa_alba
Postat pe 5 Martie 2011 18:20
De la: pescarusa_alba, la data 2011-03-05 18:20:23...Luati o pauza ... asa se cimenteaza relatiile.


battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 18:47
De la: battleofwits, la data 2011-03-05 18:47:40
De la: pescarusa_alba, la data 2011-03-05 18:20:23...Luati o pauza ... asa se cimenteaza relatiile.




Daa ...ce tare nu? La fiecare 11 luni luam una pauza.

_Cryssa_
Postat pe 5 Martie 2011 19:07
Barbatii Lei sunt foarte complicati........ eu doar de relatii cu barbatii lei am avut parte dar nu a mers cu nici unul pt ca la fel sunt si eu tot in zodia leu si suntem foarte orgoliosi!!! Barbatii lei iubesc cu capul ei nu lupta pt o relatie !!!
Am o curiozitate cum sun barbatii din zodia Varsator???
kudika076771
Postat pe 6 Martie 2011 17:34
ce zodie esti tu? conteaza fff mult!!!!
elena_76
Postat pe 8 Martie 2011 18:08
De la: kudika076771, la data 2011-03-06 17:34:30Barbatii Lei sunt foarte complicati........ eu doar de relatii cu barbatii lei am avut parte dar nu a mers cu nici unul pt ca la fel sunt si eu tot in zodia leu....


normal ca nu o sa te intelegi cu un leu ... tie iti trebuie o "fecioara"

adevarul e ca femeile leu sunt cele mai bune prietene....insa ca iubite sunt dezastru
battleofwits
Postat pe 8 Martie 2011 18:18
Buna! am fost casatorita 7 ani cu un leu extrem de asemanator cu cel descris de tine....AM FOST !!!! din fericire nu mai sunt.am ales sa nu mai fiu in momentul in care am epuizat aproape toate metodele pentru a salva acea casnicie.Spun APROAPE pentru ca a existat o metoda cu care nu m-am putut impaca niciodata si,prin urmare,nici aplica......anume presul.Nu am putut sa ma transform in pres.Nu am putut sa nu am opinii,nu am putut sa ii cant permanent in struna,indiferent de ineptiile impuse din oficiu...,nu am putut accepta modul extrem de docil cu care primea inerventiile alor lui in familia noastra........nu puteam sa cumpar o perdea fara acceptul lor........desi aveam independenta totala dintotdeauna,etc.iti suna cunoscut? Inainte de a incepe sa scriu,am citit ceea ce s-a scris.Unii spun ceva de o pauza...am incercat si asta,a functionat salutar o scurta perioada de timp,dar se revenea obsesiv la vechiul tip de comportament.La un moment dat m-am gandit ca poate are anumite complexe,asa incat am inceput sa-i stimulez respectul de sine gandindu-ma ca-l voi echilibra.Gresit!!! Am obtinut un monument de orgoliu,mandrie nejustificata si tiranism.Deci,intr-o buna zi,am bagat divort,mi-am luat copilul si viata in piept si dusa am fost.........Nu am regretat niciodata decat faptul ca nu mi-am dat seama ca e mai usor de suportat cand esti in prezenta lui decat dupa ce te desparti........Mi-as fi luat mai multe masuri de prevedere.Divortand am deschis un bax de cutii ale pandorei,fiind cu el aveam parte doar de una.Dar......sunt puternica,linistita,mi-am adus aminte cum eram inainte de a fi cu el,cum eram cand persoana mea ma multumea,cum eram cand nu auzeam in jur decat cuvinte frumoase si,mai ales,calme.....cum era cand comunicarea era un act bilateral,etc.Am o fetita care a invatat sa vorbeasca cu tonul jos,stie ca- i frumos sa primesti flori,o fetita care nu mai tremura si nu se mai albeste numai pentru ca un geam care s-a trantit a produs zgomot.Iti doresc putere,luciditate si realism pentru a putea alege ceea ce este mai bine PENTRU TINE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
davi
Postat pe 8 Martie 2011 22:30
va multumesc ptr sfaturi..eu sunt balanta....
jeanpierre
Postat pe 9 Martie 2011 13:45
imi pare bine Davi...ca esti multumita si ca ai reusit sa treci peste toate momentele neplakute...sper sa am si eu puterea de a lua decizii benefice mie...pupici
jeanpierre
Postat pe 9 Martie 2011 13:49
nu uitat, nu luati nici o hotarare fara a consulta intai zodiacul.

zodiacul va hotaraste soarta. daca nu sunteti compatibil , da i cu flitu.

zodia e tot ce conteaza
rockk
Postat pe 9 Martie 2011 13:51
........ai pus un mare punct pe un mare i....mai concis si mai clar nici ca se putea.Pupici
davi
Postat pe 9 Martie 2011 18:04
ceea ce am spus apreciativ era pentru mimi-ca29.nu ca celelalte nu ar avea maxima dreptate,dar ea a spus esenta in 3 cuvinte
davi
Postat pe 9 Martie 2011 18:06
jeanpierre......probabil ca asteptai un sfat.Nimeni nu-ti poate spune ce sa faci,nimeni nu-ti poate indica nici ce sa simti ,nici cat sa duci....Noi,eu iti putem povesti din experienta noastra.Important este,indiferent daca gasesti aici ceea ce cauti sau nu,sa nu uiti nicio clipa ca TU ESTI CEA MAI IMPORTANTA...Esential este sa nu permiti depersonalizarea ta..in rest.....totul va veni in momentul in care trebuie sa vina.Nu ca eu acum sunt multumita e important,ci faptul ca se poate,ci faptul ca exista viata si dupa un leu sau alt animal. RAMAI TU ca statuie sigur nu-ti va face nimeni pentru schimbarile pe care ti le aduci constant numai ca sa fie bine.....CUI SA-I FIE BINE??????!!!!!!!!
davi
Postat pe 9 Martie 2011 18:32
te inteleg si eu sunt casatorita cu un leu, problema mea este ca avem un baietel impreuna si nu mai pot lua hotarari asa usor, dar daca ar fi dupa mine, as plecat definitiv. Insa ma gandesc ca si tine ca trebuie luptat pentru o familie, si i-am spus ca ii dau a doua sansa. de atunci, el este cel care face compromisuri. Sti, omu' nu este constient de ce are, abia cand este constient ca-l poate pierde il apreciaza; nu incerc sa ma laud ca as fi eu fara cusur, dar obosisem sa ii fac mereu pe plac si el tot sa nu fie multumit, acum s-a intors roata. nu sunt toate ok, dar cel putin nu mai sunt singura care lupta pentru fericirea familiei noastre.
Sper sa gasesti si tu o cale de al face sa realizeze ca orgoliul ala mare nu-i tine loc de familie.
SUCCES!!
kudika376107
Postat pe 15 Martie 2011 18:36
Buna!

sunt impreuna cu un barbat leu de 10 ani si avem impreuna aproape 6 ani de casnicie, intradevar este mai greu sa ai o relatie cu un barbat leu , dar eu cred ca sunt alte persoane mult mai greu de inteles decat persoanele leu daca ai rabdare cu el si incerci sail intelegi e ok, ideea este la ei daca sunt nervosi sa ii lasi sa le treaca sa nu ii innebunesti atunci cu intrebari si alte probleme ca se enerveaza mai tare, in schimb sunt foarte sufletisti si copilarosi dar si nehotarati si nu au rabdare de nenumarate ori. Ca sa aveti o casnicie fericita lasati unul de la altul mai ales noi femeile, incercati sa comunicati mai mult si sa ii acordati mai multa atentie ii place asta si apreciaza foarte mult si va garantez ca o sa va intelegeti mult mai bine!
succes!!!
axyaim
Postat pe 18 Martie 2011 11:10
Barbatii lei ar trebui lasati cu ochii in soare de fiecare data cand aveti ocazia, nu merita mare lucru, ei se cred cei mai cei din lume, mandri, orgoliosi, nu iarta nimic, chiar si lucruri marunte. Cui ii trebuie oare un barbat leu ca sa stea drepti si sa execute ordinele printului, oare nu vreti sa fiti rasfatate si sa simtiti ca respirati ? Dar daca vreti distractie de o luna doua, cate veti suporta sunt buni leii, sunt focosi
Cand ne am despartit imi spunea ca nu am stiut cum sa-l iau, eu chiar nu i-am bagat ifosele in seama, eu nu stau sa ma rog de cineva, fac exact ce-mi convine, cer si mi se da, nu ma rog, spun odata si gata. Ei sunt genul care vor femei lipicioase, care sa-i gadile, sa-i lude, sa le stea la cherem, de parca noi nu am avea viata noastra, personalitate. Acum cand ne intalnim nici nu ne salutam, doar se uita foarte lung la mine si am impresia ca ma urmareste in locurile unde merg eu, este mereu acolo, are o privire de parca ma vaneaza, dar acum cui ii mai pasa , mai bine libera decat o pasare in colivie.
Asa ca fiecare are dreptul sa faca alegeri in viata, a suporta sau nu, eu sunt de parare sa suport ceva in momentul cand o persoana ar merita si imi ofera in schimb exact ce am eu nevoie, cred ca obosesti sa oferi doar tu.
lover_woman
Postat pe 18 Martie 2011 13:16
De la: lover_woman, la data 2011-03-18 13:16:14Barbatii lei ar trebui lasati cu ochii in soare ...


battleofwits
Postat pe 18 Martie 2011 13:56
De la: battleofwits, la data 2011-03-18 13:56:09
De la: lover_woman, la data 2011-03-18 13:16:14Barbatii lei ar trebui lasati cu ochii in soare ...




ma bucur ca ti-ai pus ochelarii
lover_woman
Postat pe 18 Martie 2011 18:27
eu am avut o relatie cu un barbat din zodia leu 8 ani,acum o luna l-am parasit ,s-au adunat prea multe ,este o zodie extrem de egoista ,care vrea sa primeasca mereu laude,am tinut la el ,dar n-am mai rezistat,pana la urma am ajuns la concluzia ca merit totusi ceva mai bun,o persoana care sa fie alaturi de mine si in momentele grele.
kudika070014
Postat pe 19 Martie 2011 05:52
De la: kudika070014, la data 2011-03-19 05:52:05eu am avut o relatie cu un barbat din zodia leu 8 ani,acum o luna l-am parasit ,s-au adunat prea multe ,este o zodie extrem de egoista ,care vrea sa primeasca mereu laude,am tinut la el ,dar n-am mai rezistat,pana la urma am ajuns la concluzia ca merit totusi ceva mai bun,o persoana care sa fie alaturi de mine si in momentele grele.



felicitari pentru decizie
lover_woman
Postat pe 19 Martie 2011 16:11
De la: kudika070014, la data 2011-03-19 05:52:05eu am avut o relatie cu un barbat din zodia leu 8 ani,acum o luna l-am parasit ,s-au adunat prea multe ,este o zodie extrem de egoista ,care vrea sa primeasca mereu laude,am tinut la el ,dar n-am mai rezistat,pana la urma am ajuns la concluzia ca merit totusi ceva mai bun,o persoana care sa fie alaturi de mine si in momentele grele.


Nu stiu cum de ai rezistat 8 ani sa-l tot pupi in fund..
mimi_ca29
Postat pe 19 Martie 2011 16:18
viata e tare complikata dar mai mult ne-o complicam noi......akum s-au potolit apele...sa vad cum vor decurge lucrurile....cu toate ca in gereneral ne intelegem bine, cand ne certam e problema de pupincurism la care el se asteapta...imi zice ca a inteles ca asa sunt eu, o femeie cu personalitate si ca v-a incerca sa lase si el de la el......we'll see....eu va pup si va doresc la toate o primvara frumoasa!
jeanpierre
Postat pe 19 Martie 2011 19:18
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-05 19:07:39
De la: battleofwits, la data 2011-03-05 18:47:40
De la: pescarusa_alba, la data 2011-03-05 18:20:23...Luati o pauza ... asa se cimenteaza relatiile.




Daa ...ce tare nu? La fiecare 11 luni luam una pauza.



sau poate se raceste mai rau...
Black___White
Postat pe 19 Martie 2011 22:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cunoasteti cupluri Scorpion-Varsator? 51 De la: ADE_ADE82 17 Ianuarie 2014 10:04
Ascendentul 4 De la: geo_xx 10 Noiembrie 2009 22:40
eu pesti el taur cum merge? 5 De la: kudika019386 19 Septembrie 2009 20:19
Compatibilitate pesti-fecioara 5 De la: kudika127164 22 Februarie 2010 12:34
Eu sunt femeie... el e barbat ..oare va merge ???? 37 De la: Sabrina_Nede 2 Decembrie 2009 11:30