Setari Cookie-uri

Barbatii Leu!!!

De la: kudika070014, la data 2011-03-19 05:52:05eu am avut o relatie cu un barbat din zodia leu 8 ani,acum o luna l-am parasit ,s-au adunat prea multe ,este o zodie extrem de egoista ,care vrea sa primeasca mereu laude,am tinut la el ,dar n-am mai rezistat,pana la urma am ajuns la concluzia ca merit totusi ceva mai bun,o persoana care sa fie alaturi de mine si in momentele grele.

oo da...ca bine zici
eu sunt de 5 luni cu un leu si ma enerveaza la culme...e foarte greu sa comunici cu el...mereu vrea sa aiba dreptate...desi isi da seama ca greseste nu accepta acest lucru
el trebuie sa domine...sa fie pus pe un piedestral...mereu laude si afectiune...el pe jumate in schimb...
eu zic ca ai facut foarte bn...dar pacat de cei 8 ani ...oricum mai bn mai tarziu decat niciodata...nici eu nu stiu cat o sa mai rezist...tot incerc sa il inteleg si sa ma obisnuiesc cu felul lui de a fi, pt ca am ajuns sa tin la el...dar cred ca pana la urma tot la despartire ajungem
Black___White
Postat pe 19 Martie 2011 22:43
De la: Black___White, la data 2011-03-19 22:43:27..dar cred ca pana la urma tot la despartire ajungem


leii sunt barbati nu carpe

ar fi culmea ca un leu sa se inteleaga cu o femeie-barbata
battleofwits
Postat pe 19 Martie 2011 22:48
Da ce face? te bate? te-a falimantat?a baut int-atat incat sa-l culegi de pe strada? face orgii, gen sex in 3 sau 4 ,si ai aflat? gandeste-te ca sunt femei care trec prin asa ceva si tin la familie ( bine, aici fiecare decide) si tu vrei sa te desparti pt ca nu poti "comunica". Pai desparte-te si poate dai de unu, care te "fardeaza "zilnic la ochi si mai e si risipitor pe deasupra. Din cate stiu eu , leii , indiferent de defecte, agonisesc pt casa si sunt oameni constructivi, daca au un parteer care ii intelege. Hai, ma fata, nu esti po pustoaica capricioasa, nu vrei sa divortezi pt ca el vrea farfurii albe su tu rosii? Daca e asa , eu zic ca e grav si chiar ti-e pus viitorul in pericol si trebuie neaparat sa divortezi.........Da..........
kudika356809
Postat pe 20 Martie 2011 10:24
Dar nu sunt casatorita cu el si nici nu locuim impreuna...si daca e sa o iei asa...sunt si alti barbatii care stiu sa fie aprope de tine...sa iti ofere dragostea lor...nu mai mereu indiferenta"...bn poate nu isi da seama...dar nu se gandesc si la ceilalti...plus ca in timp de obicei e mai rau si poate pe cel de langa el il raneste...e atat de greu sa comunici si sa nu mai fi egoist?
Black___White
Postat pe 21 Martie 2011 17:09
eheeeeeeeee....greu cu leii astia ....

si pretenu meu e leu ...nush dc e de la zodie dar este un dictator ...se supara imediat daca nu-i convine ceva si incepe cu morala...aceasta morala tine in jur de vreo 20 de min ....oricum in gandul meu e ceva de genu "talk to the hand" .....avand in vedere k ma pricep (fara s vreau really) la arta manipularii nu prea are sanse de izbanda....va vine s credeti?? (cei care sustineti k leii sunt de neclintit) .....mai fac o faza daca el se enerveaza si ma cearta eu intorc discutia in favoarea mea si raman eu cea suparata...si ramane cam (asa) ...dupa care el incearca sa ma impace .. tre s ai talent la asa ceva .............in rest e baiat bun dar are niste fixuri care ma enerveaza la culme...ii place s fie alintat ..si mie imi place sa-l alint..intr-adevar pune cateva conditii dar sunt de bun simt ..pt a ne intelege bine ...

cred k leii pot fi imblanziti si prin intyermediul sexului.....se excita f repede si uita de ce erau nervosi in primul rand ...iar daca nu ai chef de dunga dunga..iti faci...deoarece nu vrei sa iti scoata ochii cu asta la prima cearta k -vai u n-ai niciodata chef- desi s-ar fi intamplat o singura data
kagome_kudika
Postat pe 21 Martie 2011 17:56
De la: kagome_kudika, la data 2011-03-21 17:56:39 .....avand in vedere k ma pricep (fara s vreau really) la arta manipularii nu prea are sanse de izbanda....va vine s credeti??.. tre s ai talent la asa ceva ...


daaaa!!! talent iti trebuie sa manipulezi
battleofwits
Postat pe 21 Martie 2011 18:24
De la: battleofwits, la data 2011-03-21 18:24:18
De la: kagome_kudika, la data 2011-03-21 17:56:39 .....avand in vedere k ma pricep (fara s vreau really) la arta manipularii nu prea are sanse de izbanda....va vine s credeti??.. tre s ai talent la asa ceva ...


daaaa!!! talent iti trebuie sa manipulezi




dap
kagome_kudika
Postat pe 21 Martie 2011 18:54
in general leii trebuie sa se simta superiorichiar daca nu sunt. Pt a face fata unui leu trebuie sa zici ca el chiar daca ulterior faci ca tine. Sunt casatorita cu un leu si stiu cum e, foarte incapatanat sa aiba mereu dreptate. Ca sa ai o relatie relativ normala cu el trebuie sa cedezi, admira-l, incearca sa nu incepi tu discutiile ca nu se vor termina pana nu are dreptate el.Mai lasa de la tine ca altfel nu vei reusi sa-l tii langa tine. Succes!
blacky25
Postat pe 22 Martie 2011 10:40
LEI Orgoliosi DA! Rai DA! ...sunt leoaica ranita pana la D-zeu si inapoi m-a dat mama in judecata pentru un harb de casa...imi vine sa ma impusc prin spanzurare...cu care sa incep? credeti-ma vorbesc singura si va spun cu mana pe inima ca nu am nevoie de nimic. Am ramas muta cand am primit citatia. Colac peste pupaza vrea sa-mi ia copii... Mama are 84 de ani. Cum dracu sa ma duc eu in judecata cu mama? Daca v-am facut curiosi macar sa intelegeti si voi ceva.
Tatal meu a murit acum 6 ani dragul de el m-a iubit mult, mama nu m-a suportat,.. ca lumina ochilor ei este ...ati ghicit fratele meu mai mare cu 14 ani decat mine.
Am facut contract de intretinere cu ei cat era si tata in viata ca tata m-a rugat tot pe principiul ca daca moare el ,eu raman pe strada. Am tot ce-mi trebuie cu toate ca sunt leu nu sunt dupa avere. Doamne iarta-l pe tatal meu...nu a dus nimic cu el pe cealalta lume.
Asa, si acum dupa 6 ani mama vrea sa-i dau inapoi si partea tatalui meu. Sunt afectata pana in suflet. Nu vreau nimic dar tatal meu dorea din suflet sa-mi lase mie partea lui. CONTRACTUL L-AM INCHEIAT cu amandoi parintii si actul a fost facut in asa fel ca dupa decesul lor, prin inregistrarea actului de deces, automat sa intru in posesia partii fiecarui parinte fara alte demersuri.
Nu vreau sa ma prezint la judecata cu mama mea. Ma intereseaza daca pot sa trimit judecatorului ceva act autentificat in care sa specific ca eu doresc sa renunt la absolut tot. Ma simt sfasiata de durere ca cea care mi-a dat viata vrea sa ajunga in instanta cu mine...sper sa nu-mi pierd mintile. Am uitat sa va spun ca a vrut sa ma desparta si de sot. I-a zis sotului sa ma arunce in strada cu copii cu tot. VIata asta ne rezerva multe.
rubyn
Postat pe 22 Martie 2011 11:36
De la: rubyn, la data 2011-03-22 11:36:07LEI Orgoliosi DA! Rai DA! ...sunt leoaica ranita pana la D-zeu si inapoi m-a dat mama in judecata pentru un harb de casa...imi vine sa ma impusc prin spanzurare...cu care sa incep? credeti-ma vorbesc singura si va spun cu mana pe inima ca nu am nevoie de nimic. Am ramas muta cand am primit citatia. Colac peste pupaza vrea sa-mi ia copii... Mama are 84 de ani. Cum dracu sa ma duc eu in judecata cu mama? Daca v-am facut curiosi macar sa intelegeti si voi ceva.
Tatal meu a murit acum 6 ani dragul de el m-a iubit mult, mama nu m-a suportat,.. ca lumina ochilor ei este ...ati ghicit fratele meu mai mare cu 14 ani decat mine.
Am facut contract de intretinere cu ei cat era si tata in viata ca tata m-a rugat tot pe principiul ca daca moare el ,eu raman pe strada. Am tot ce-mi trebuie cu toate ca sunt leu nu sunt dupa avere. Doamne iarta-l pe tatal meu...nu a dus nimic cu el pe cealalta lume.
Asa, si acum dupa 6 ani mama vrea sa-i dau inapoi si partea tatalui meu. Sunt afectata pana in suflet. Nu vreau nimic dar tatal meu dorea din suflet sa-mi lase mie partea lui. CONTRACTUL L-AM INCHEIAT cu amandoi parintii si actul a fost facut in asa fel ca dupa decesul lor, prin inregistrarea actului de deces, automat sa intru in posesia partii fiecarui parinte fara alte demersuri.
Nu vreau sa ma prezint la judecata cu mama mea. Ma intereseaza daca pot sa trimit judecatorului ceva act autentificat in care sa specific ca eu doresc sa renunt la absolut tot. Ma simt sfasiata de durere ca cea care mi-a dat viata vrea sa ajunga in instanta cu mine...sper sa nu-mi pierd mintile. Am uitat sa va spun ca a vrut sa ma desparta si de sot. I-a zis sotului sa ma arunce in strada cu copii cu tot. VIata asta ne rezerva multe.



ce s faca draga ??.......nu-i dai nimik ; cum adik... ce face cu ele la varsta asta......e clar ..s-a sclerozat.....nu-i dai nimik te duci in tribunal cu ea daca e nevoie k altfel ramaneti pe strada.....
kagome_kudika
Postat pe 22 Martie 2011 12:05
Buna draga mea, sunt casatorita cu un Leu de 11 ani si am fost casatorita alti 9 ani cu alt leu. Deci: prima data nu am avut net sa deschid un subiect si am esuat.....cam greu(dupa 9 ani ) daca stiam ca trebuie sa-i strivesti toata autoritatea si sa fii cit se poate de dura si de radicala poate reuseam sa stau cu tatal copilului meu dar, nu mi-am cunoscut adevarata valoare si nu am fost capabila sa iau viata in piept.
Inarmeaza-te cu Independenta, duritate si autoritate sper ca vei reusi .
In cea de-a doua casnicie asta am facut si vad ca functioneaza am apasat tastele: "IGNORE, DELETE," CE SCRIE LA HOROSCOPUL LEULUI CA NU-I PLACE SI CA-L ALUNGA EXACT ASTA AM FACUT SI SA VEZI CE VA STA LINGA TINE VAZIND CA ESTI PUTERNICA SI IL DOMINI EFECTIV. AM UITAT SA SPUN EU SUNT SCORPION SI DIN ACEST MOTIV AM AVUT CURAJJ SA RISC CU ACEST "TRATAMENT".
kudika378344
Postat pe 22 Martie 2011 17:09
buna....eu sunt cu cnv LEU de vreo 7 luni dar ne intelegem bn din pct de vedere comunicativ....el ma iubeste ...dar ptr mn nu prea e de ajuns k el pare indiferent si nu prea am ku cn ma certa knd e vb de asta...el e genu tace si fake......si pe mn ma streseaza....sincer nush niki eu ce sa fak ....sa raman sau sa ma despart de el ...nush dak am fost de folos.....sper k nu team bagat intr-o dilema mai mare....
kudika368890
Postat pe 25 Martie 2011 18:09
Draga mea, nu-mi sta in fire sa sa scriu prin forumuri,insa ma simt datoare sa-ti dau un sfat.Sunt casatorita de 15 ani cu un leu TIPIC cu toate ''calitatile'' descrise de celelalte ''fericite'' consoarte de lei.Am suferit muult,muuult,nici nu vreau sa-mi amintesc,de multe ori am fost pe punctul de a iesi din relatie,insa cei 2 copii era motivul ptr care tot amanam momentul.Era o perioada cand imi doream sa moara,sau sa isi gaseasca pe cineva si sa plece naibii sa nu mai aud de el...incepeam sa ma degradez vizibil,sa ma ingras peste masura,asta pana intr-o buna zi cand eu mie mi-am zis ASA NU SE MAI POATE (deja ajunsese cutitul la os) si am luat decizia sa nu mai sufar,pentru ca merit o soarta mai buna si...nu am divortat,cum poate te astepti.Insa am inceput sa am grija de mine.Am intrat in program de slabire,am slabit vreo 14 kg in 3 luni,am inceput sa frecventez saloanele de infrumusetare,mi-am schimbat coafura,culoarea la par,hainele,pantofii,am devenit o alta femeie dupa care chiar intorceau barbatii ochii pe strada.Am inceput o mica afacere in putinul timp liber,caci eram si angajata, care a devenit din ce in ce mai prospera,am inceput sa merg la conferinte,sa am viata mea,chiar daca el uneori stramba din nas sau chiar facea crize de nervi.Acum profiturile mele depasesc cu mult pe ale lui,venituri care ne permit sa avem un anumit stil de viata lipsit de griji financiare.Ce crezi ca s-a intamplat intre timp cu fiorosul leu?S-a tranformat intr-un leusor dragalas si pufos,gata intotdeauna sa-mi satisfaca si cel mai mic capriciu,familist convins,foarte atent cu copii si care nu conteneste sa-mi spuna ce mult ma iubeste Deci daca vrei ca lucrurile sa se schimbe ,trebuie sa te schimbi tu.Decide ce vrei cu adevarat de la viata si lupta pentru asta,iar restul va veni de la sine.Mult succes!!!Pupici tuturor eroinelor consoarte de lei!!!
lilyflower
Postat pe 25 Martie 2011 19:50
Buna...sant capricorn si in urma cu 1 an de zile am cunoscut un barbat din zodia leu,la fel de incapatanat ca cei descrisi aici de majoritatea femeilor,incapatanat si orgolios...ca mine de fapt.Si eu fiind capricorn,sant orgolioasa si incapatanata.....dar el,a avut atata rabdare cu mine, incat am ajuns sa tin la el enorm de mult(lucru pe care el nu il crede).Si noi ne certam destul de des si asta din cauza mea,eu sant suparacioasa din fire.Cand am gasit postarea ta pe forum,fara sa ma gandesc i-am trimis-o si lui,sa vada ce se spune de barbatii din zodia leu.....ne-am certat putin pe tema asta.Acum eu nu vreau sa critic defectele leilor,nici sa le laud calitatile,cu toate ca... la capitolul calitati nu prea am gasit postate pe forum aproape niciuna.Sant curioasa cate din femeile care au raspuns sant capricorn??????????????OARE NUMAI CAPRICORNII NU SE POT INTELEGE CU LEII???????? Chiar sant ei mai incapatanati si orgoliosi decat celelalte zodii????????
blue___eyes
Postat pe 26 Martie 2011 19:49
Nu cred ca ai cum sa te intelegi cu un astfel de om !!!!!!!!!
Femeile balanta tind sa caute barbatii puternici pe care sa se bazeze , corecti sa comunice cu ele .
Cu leii iei o mare teapa !! Sunt mincinosi multi dintre ei au o aura a lor care te duce in eruare fii atenta aceasta ii fac sa fie superiori da in adancul lor sunt lasi ,papagali etc .Noi suntem prea sensibile !!
Tot ceia ce cauti o sa gasesti la un VARSATOR , incredibil dar pentru noi balantele se potriveste perfect !!!
kudika161928
Postat pe 27 Martie 2011 00:16
Sotul meu este leu iar inainte de el am avut un iubit tot leu, asa ca pot sa-ti spun ca nu toti leii sunt identici, dar au multe lucruri in comun. Sunt orgoliosi, asa ca nu le spune niciodata ce sau cum sa faca fiindca vei obosi - leul tot cum vrea el va face, asa ca ori il accepti asa cum este ori cauti altul; nu-ti face iluzii, nu se va schimba la capitolul asta. Sa nu-l faci vreodata de ras, nu o sa te ierte. Trebuie sa arati mereu cat mai bine, le plac femeile frumoase mai mult decat oricarei alte zodii (tot din orgoliu :D). Sunt destul de egoisti, dar au momente in care pot fi foarte generosi. Oricum, trebuie sa ai multa energie pt ca au nevoie constanta de atentie si dragoste. Daca nu au, fii sigura ca o sa caute in alta parte. Sa fii dezinhibata, nu prea le plac persoanele conservatoare. Si ar fi ideal daca femeia e sagetator, berbec sau gemeni (sau sa aiba ascendentul in una din zodiile astea). Conteaza foarte mult si ascendentul in ce semn il are. Multa bafta! E o provocare sa stai cu un leu, dar cui ii plac provocarile...
kudika056040
Postat pe 27 Martie 2011 14:08
De la: jeanpierre, la data 2011-03-05 12:37:46Salut la toata lumea...sincer nu credeam ca voi ajunge sa deschid vreun topic pe kudika..but here i am!dilema mea e cu barbatii din zodia leu...sunt casatorita cu un leu de 3 ani,relatia nu prea merge din punctul lui de vedere ptr ca nu poate''comunica'' cu mine, (mai exact eu nu fac ca el,sau nu sunt decord cu ideile lui ptr ca sunt o femeie cu personalitate) si vrea sa luam o pauza.sincer,mi se pare un las, un om care nu stie sa lupte ptr rel si cel mai usor ii este sa fuga,cu un orgoliu cat casa ...samdp..nu am cum sa va descriu toata rel ptr ca mi-ar trebui cateva pagini...dar as vrea sa-mi da-ti un sfat cele care sunteti casatorite cu un leu sau intr-o rel de prietenie...care e secretul succesului?ptr ca eu nu am reusit sa-l gasesc pana akum si as mai dori sa dau o sansa casniciei mele...multumesc!


eu sunt casatorita cu un leu de 16 ani si mi-e bine cu el (eu sunt rac). ne mai impungem din cand in cand pentru ca amandoi suntem incapatanati, dar daca il "gadil" putin im amorul propriu.....obtin orice de la el.
il apreciez foarte mult pentru ca este familist.
in situatia ta, eu nu as fi de acord cu o pauza. ce e aia pauza in casnicie? nu pauza rezolva problemele ci discutiile sincere intre voi doi, sa spuneti fiecare ce nu-i convine la celalalt si sa vedeti ce se poate face ca mearga totul bine. BAFTA!
anybody08
Postat pe 27 Martie 2011 17:34
De la: davi, la data 2011-03-08 22:30:24 Buna! am fost casatorita 7 ani cu un leu extrem de asemanator cu cel descris de tine....AM FOST !!!! din fericire nu mai sunt.am ales sa nu mai fiu in momentul in care am epuizat aproape toate metodele pentru a salva acea casnicie.Spun APROAPE pentru ca a existat o metoda cu care nu m-am putut impaca niciodata si,prin urmare,nici aplica......anume presul.Nu am putut sa ma transform in pres.Nu am putut sa nu am opinii,nu am putut sa ii cant permanent in struna,indiferent de ineptiile impuse din oficiu...,nu am putut accepta modul extrem de docil cu care primea inerventiile alor lui in familia noastra........nu puteam sa cumpar o perdea fara acceptul lor........desi aveam independenta totala dintotdeauna,etc.iti suna cunoscut? Inainte de a incepe sa scriu,am citit ceea ce s-a scris.Unii spun ceva de o pauza...am incercat si asta,a functionat salutar o scurta perioada de timp,dar se revenea obsesiv la vechiul tip de comportament.La un moment dat m-am gandit ca poate are anumite complexe,asa incat am inceput sa-i stimulez respectul de sine gandindu-ma ca-l voi echilibra.Gresit!!! Am obtinut un monument de orgoliu,mandrie nejustificata si tiranism.Deci,intr-o buna zi,am bagat divort,mi-am luat copilul si viata in piept si dusa am fost.........Nu am regretat niciodata decat faptul ca nu mi-am dat seama ca e mai usor de suportat cand esti in prezenta lui decat dupa ce te desparti........Mi-as fi luat mai multe masuri de prevedere.Divortand am deschis un bax de cutii ale pandorei,fiind cu el aveam parte doar de una.Dar......sunt puternica,linistita,mi-am adus aminte cum eram inainte de a fi cu el,cum eram cand persoana mea ma multumea,cum eram cand nu auzeam in jur decat cuvinte frumoase si,mai ales,calme.....cum era cand comunicarea era un act bilateral,etc.Am o fetita care a invatat sa vorbeasca cu tonul jos,stie ca- i frumos sa primesti flori,o fetita care nu mai tremura si nu se mai albeste numai pentru ca un geam care s-a trantit a produs zgomot.Iti doresc putere,luciditate si realism pentru a putea alege ceea ce este mai bine PENTRU TINE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
angi.matei@yahoo.com
Postat pe 27 Martie 2011 19:34
PTR.DAVI
ESTI O FERICITA.....EU SUNT DE APROAPE 12 ANI........CURAND O SA CLACHEZ....MI-A AJUNS GATA......MAI GREU ESTE CU COPILUL...AI PERFECTA DREPTATE IN TOT CEEA CE AI SCRIS ACOLO....MA REGASESC INTRU TOTUL...ORGOLIU,AMBITIE,INVIDIE PE INSASI SOTIA LUI....INTR-UN CUVANT PROSTIE,....DA`MARE PROSTIE...
NU COMUNICA,NU VORBESTE,NU ARATA CA ISI IUBESTE DECAT PROPRIA PERSOANA SI FAMILIA LUI(MAMA,TATA,FRATI,SURORI)..ATAT..RESTUL NU MAI CONTEAZA,SUNT CANTITATI NEGLIJABILE.....
SUNT CEI MAI DUSMANOSI OAMENI POSIBILI,DACA NU LE FACI PE PLAC....TE-AI DUS...IAR EU FIIND SI O ZODIE CU O DESTULA PERSONALITATE(BERBEC) CREDE-MA AM LASAT CAT AM PUTUT SI MI-AM TRADAT PROPRIU ORGOLIU DOAR CA NE FIE BINE....PE DRACU....O SA FUG CAT POT IN CURAND....
angi.matei@yahoo.com
Postat pe 27 Martie 2011 19:40
TE ROG EU.....FUUUUUUUUUGI CAT INCA MAI POTI...
EU AM VREO 12 ANI CU EL....CRED CA NU MAI POT....GATA MI-A AJUNS.....DACA NU-I VEI FACE PE PLAC,SI DACA NU-I VEI CANTA IN STRUNA ESTI UN OM TERMINAT..........EU ITI UREZ SUUCES
SI APROPO...CE ZODIE ESTI?
angi.matei@yahoo.com
Postat pe 27 Martie 2011 19:42
Offff..sincer ma oripilez cand citesc toate cele descrise de voi despre ''personajele''astea....eu am mai obs o diferenta intre lei..depinde de decada in care sunt nascuti...cei din iulie sunt mai''domoli'' decat cei din august...varu meu e in august si sotia lui saraca a trecut prin calvaruri cu el......leii vostrii sunt in iulie sau august?stiu ca pare o prostie..dar incerc probabil sa ma leg de orice amanunt ca sa-i inteleg...intotdeauna am fost adepta''daca termin o rel vreau sa stiu ca am incercat totul...inclusiv treaba cu zodiile:))..lol''
va pup
jeanpierre
Postat pe 27 Martie 2011 21:12
Buna,angi.matei ! Buna tuturor ! Sunt rac,iar mirificul meu fost sot e un leu de august,dar nu face nici cat un ban........
davi
Postat pe 28 Martie 2011 11:25
ce amuzant e cand observi o victima cum isi construieste vinovatii pentru propriile alegeri/greseli
battleofwits
Postat pe 28 Martie 2011 11:45
De la: battleofwits, la data 2011-03-28 11:45:18ce amuzant e cand observi o victima cum isi construieste vinovatii pentru propriile alegeri/greseli

nu razi e mai bine decat "hiau, hiau"
ipahebirowtnod
Postat pe 28 Martie 2011 11:47
Eu ma felicit mai ales in privinta copilului..M-am recasatorit cu un berbec.Vreau sa=ti spun,angi,ca fetita mea,cand a dat de bine,s-a lipit neasteptat de repede si s-a deschis ca o floricica.Savureaza iubirea pe care o primeste,savureaza starea de familie,e o lipicioasa,o dragalasa si o scumpa..Uit chiar si eu uneori ca sotul meu nu-i tatal ei natural.A ajuns sa-i spuna tati,fara sa i se sugereze vreo clipa treaba asta.S=A LINISTIT !!! Avea un an si 9 luni cand am divortat.....M-am trezit acum o luna intrebandu-ma de ce a batut=o taticul ei cel vechi.....de ce m-a batut pe mine.........AVEA AMINTIRI iar eu habar nu aveam...Au chinuit-o in toti acesti ani ,iar eu nu banuiam nimic. M-am condamnat pt asta.Eu,in spiritul programului impus post divort,o fortam sa se duca la el 24 ore....nestiind ce-i in capsorul ei........Asa ca......draga mea angi.......sapa mai mult in sufletelul copilasului tau.S-ar putea sa gasesti acolo niste resorturi care sa te ajute sa vezi si sa decizi..intr-o forma sau in alta.Copiii sunt adevarati ghizi,numai sa nu-i privim uneori ca pe niste copii......Te pup cu drag....
davi
Postat pe 28 Martie 2011 11:48
Nu stiu daca construim vinovati pentru propriile alegeri,,cred,mai degraba,ca ne prezentam propria vinovatie...Noi suntem vinovate ca i-am ales pe ei sau ca i-am suportat atata amar de vreme tot sperand ca ar putea fi si bine.Nu ei sunt vinovatii......nicidecum......ei doar SUNT!!!!
davi
Postat pe 28 Martie 2011 11:54
Barbatii lei se cred centrul universului....Eu sunt intr-o relatie de 18 ani cu un leu,de 9 luni in divort,eu am depus actele de divort,el nu vrea....nu mai stam impreuna,el a intrat in alta relatie de 3 ani cu altcineva...s-a plictisit,vrea acasa la nevasta....pentru ca eu ii dau siguranta si stabilitate,atit!Sunt in esenta misogini,al meu are toate viciile din lume,si la noi s-a pus problema de comunicare,dar relatia cu un leu e foarte greu de tinut in friu....cind nu are de toate se lupta sa aiba,si chiar reuseste....cind este un om realizat pe toate planurile se plictiseste ,isi face bagajul si pleaca.
kudika227120
Postat pe 28 Martie 2011 13:55
Barbatii lei sunt niste tampiti! Am zis!
dancombi
Postat pe 28 Martie 2011 16:21
HA HA............SUBSCRIU !!!!!!! AM ZIS.....
davi
Postat pe 28 Martie 2011 17:45
Barbatii Leu pot fi buni daca au un ascendent in alta zodie, in special de apa.
Leii originali sunt dominanti, teroristi, rai, asa generalizam avand niste exemple negateive.

Dar am intalnit un Leu care m-a determinat sa cred ca exista si Lei buni, iubitori, dedicati.
Leii sunt niste iubiti foarte pasionali.
Este o zodie controversata, Leii au tendinta sa detina controlul si atunci este de rau, de aceea femeia trebuie sa aibe si ea o pozitie dominanta, un carcater puternic.
Barbatul Leu femeia Scorpion este insa o relatie buna, mai ales la nivel pasional.


nadine20011
Postat pe 29 Martie 2011 01:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu leoaica ,iar el scorpion 8 De la: kudika027522 25 Septembrie 2009 16:53
Ce ma fac? 5 De la: gargaritamica 8 Iunie 2009 15:14
Ce "pasarele" au nativii din zodii:P 12 De la: kudika026889 7 Iunie 2009 11:17
exista compatibilitate intre o balanta (el) si un taur (eu)? 48 De la: Cassey 19 Mai 2009 10:59
buna.... 8 De la: lory_love 28 Iulie 2009 14:30