Setari Cookie-uri

l-am inselat si cum sa il intorc?

Si eu am o relatie de multi ani cu un berbec,cei drept pot fi niste barbati extraordinari,dar in acelasi timp foarte DIFICILI!Ei sunt vesnic neimpliniti,ceva le lipseste,dar nici ei nu stiu ce....si atunci noi cum am putea sti...?!
Totusi ei cand iubesc,iubesc din tot sufletul si au aceleasi asteptari.
Daca l-ai facut sa te iubeasca,trebuie sa ai grija sa nu il ranesti pentru ca apoi foarte greu il vei mai avea ca inainte.
Oricum conteaza mult si educatia,nu numai zodia,deci nu ii putem compara pe iubitii nostrii.
El gandeste ca daca inca il iubeai atat de mult cum sustineai si sperai la o imapacare nu te-ai fi aruncat in bratele altuia asa de usor,pt el asta inseamna ca nu l-ai iubit cum spuneai.Ei nu concep sa fii a altui barbat,dar sincer el nici nu a stiut cum sa se poarte cu tine,e adevarat nu stiu toata povestea,este posibil sa ai si tu o parte de vina pentru comportamentul lui,daca i-ai permis de la inceput acum i se pare normal sa aiba atitudinea asta fata de tine.
Sfatul meu este sa pui in balanta ce iti doresti,daca chiar il mai iubesti sau daca e doar obisnuinta,apoi sa ai o discutie matura cu el in care sa ii explici clar ca ti-a spulberat toate sperantele de a mai fi impreuna cand si-a trimis iubita sa discute cu tine si sa se puna in pielea ta.Explica-i ca tu nu aveai nevoie de alt barbat,atunci aveai nevoie doar de el si parea ca nu mai exista nici o sansa,nu iti veanea sa crezi ca e cu alta in locul tau!!!!Si ca ai gresit!Nu uita discuta si despre greselile lui....
Daca nu puteti avea o discutie matura in care sa va confesati unul altuia si sa spuneti ce ati vrea in plus unul de la celalalt inseamna ca nu mai aveti nicio sansa,dar vei sti ca ai incercat si poti sa iti vezi apoi linistita de viata ta!
Mult succes in a lua cea mai buna decizie!
kudika050226
Postat pe 13 Martie 2011 14:24
De la: kudika375555, la data 2011-03-11 10:41:00ma numesc Evelina si am 22 de ani.poate in cazul meu ar putea sa ma ajute sfaturile unor baieti,care sunt in zodia berbecului ??fiindca fostu meu prieten Eugen este dupa zodie berbec,si stiti si singur cum sunt berbecii?prietenu meu Eugen nu ma poate ierta ca l-am inselat,istoria e mare dar am sa va spun la general.Dupa trei ani de intilnire el a hotarit sa ne despartim din intenitia lui,nustiu de ce a facut??el singur nu intelegea de ce a facut asta??macar cit nu il rugam sa ne impakam si cit nu plingeam el nu dorea mai departe,chiar o pusese pe o fata sa vorbeasca cu mine(fata ceea mia spus ca ei se iubesc si ca el nu ma iubeste si sa ris anii astea de mine).Si eu am inceput sa imi caut de viata mea,am inceput sa ma intilnesc cu alta persoana,chiar am avut relatii sexuale(dar anii astea cit am fost cu prietenu meu Eugen ,eu nu imi permiteam sa ma duc cu nimeni,si nu doream,macar sa ma cuprinda cineva.)da sunt deacord ca mam grabit cu baiatul ista nou,dar nustiu de ce am facut?poate am vrut sa il uit mai repede pe Eugen?Peste vreo doua luni Eugen a venit si a cerut scuze si niam impakat ca eu tare il iubesc si stiu ca si el tine la mine,trebuia sa ne logodim ,vroia sa vie sa vorbeasca cu parintii mei.Dar peste vreo citeva zile a aflat ca mam inilnit cu alta persoana,si nu ma poate ierta.Peste un timp ne impacasem iarasi dar se purta rau cu mine,vorbea rau cu mine,si am hotarit sa ne despartim.dar acum vorbisem cu el si mia spus ca mai bine e asa, ca el se teme ca daca va fi mai departe cu mine isi va bate jok cind isi va aduce amine,ca il doare foarte tare ca eu am fost cu altul,mia spus ca vrea sa fiu fericita,dar alaturi de el eu nu voi fi fericita.Eu nustiu ce sa fac?mai are rost sa astept?ma gindeam poate peste vreo jumatate de an voi incerca sa mai vobesc cu el?si poate va fi ceva la noi?ca eu lam intrebat daca mai paote fi ceva la noi ,si el mia spus ca nustie,timpul va arata?va rog ajutatima si scrieti ceva .


da' cum sa zici ca l-ai inselat fata ? te-a lasat... ce'ar fi trebuit sa faci ? sa-ti pui viata in cui... sau sa-ti tii capul in maini si sa astepti sa se intoarca la tine? oke..l-ai rugat sa se intoarca.. nu a facut-o... ti-a mai dat-o si pe aia la tel... ce mai vrei... da'l naibii .. ia-ti unu de treaba ... nu un disperat! :) o seara placuta tuturor :)
dedemary19
Postat pe 13 Martie 2011 21:15
esti nebuna zau. pai dc el ti a dat papucii cum adica l ai inselat. adica el cand isi facea viata tu trb sa te duci la manastire??/ sa il astepti cumintica stand inchisa in casa si suferind:)))) cam imatura la 22 de ani
sofia_maria
Postat pe 13 Martie 2011 21:17
De la: kudika375555, la data 2011-03-11 11:26:52el ma parasit eu mam dus cu alta persoana si acum imi pare rau,noi puteam sa fim fericiti dar din cauza asta am distrus totul,il iubesc si stiu ca si el ma iubeste,dar ma sipmt foarte vinovata ca mam grabit cu baiatul ista nou.si va intreb oare mai are rost sa astept?ma va ierta el?



nu fii fraierica, baietii au un talent safaca pe victimele si sa acuze pe altcineva ce nu ai vazut :))) e vina lui el te aparasit si te face pe u sa pari vinovata
sofia_maria
Postat pe 13 Martie 2011 21:19
De la: kudika375555, la data 2011-03-11 10:41:00ma numesc Evelina si am 22 de ani.poate in cazul meu ar putea sa ma ajute sfaturile unor baieti,care sunt in zodia berbecului ??fiindca fostu meu prieten Eugen este dupa zodie berbec,si stiti si singur cum sunt berbecii?prietenu meu Eugen nu ma poate ierta ca l-am inselat,istoria e mare dar am sa va spun la general.Dupa trei ani de intilnire el a hotarit sa ne despartim din intenitia lui,nustiu de ce a facut??el singur nu intelegea de ce a facut asta??macar cit nu il rugam sa ne impakam si cit nu plingeam el nu dorea mai departe,chiar o pusese pe o fata sa vorbeasca cu mine(fata ceea mia spus ca ei se iubesc si ca el nu ma iubeste si sa ris anii astea de mine).Si eu am inceput sa imi caut de viata mea,am inceput sa ma intilnesc cu alta persoana,chiar am avut relatii sexuale(dar anii astea cit am fost cu prietenu meu Eugen ,eu nu imi permiteam sa ma duc cu nimeni,si nu doream,macar sa ma cuprinda cineva.)da sunt deacord ca mam grabit cu baiatul ista nou,dar nustiu de ce am facut?poate am vrut sa il uit mai repede pe Eugen?Peste vreo doua luni Eugen a venit si a cerut scuze si niam impakat ca eu tare il iubesc si stiu ca si el tine la mine,trebuia sa ne logodim ,vroia sa vie sa vorbeasca cu parintii mei.Dar peste vreo citeva zile a aflat ca mam inilnit cu alta persoana,si nu ma poate ierta.Peste un timp ne impacasem iarasi dar se purta rau cu mine,vorbea rau cu mine,si am hotarit sa ne despartim.dar acum vorbisem cu el si mia spus ca mai bine e asa, ca el se teme ca daca va fi mai departe cu mine isi va bate jok cind isi va aduce amine,ca il doare foarte tare ca eu am fost cu altul,mia spus ca vrea sa fiu fericita,dar alaturi de el eu nu voi fi fericita.Eu nustiu ce sa fac?mai are rost sa astept?ma gindeam poate peste vreo jumatate de an voi incerca sa mai vobesc cu el?si poate va fi ceva la noi?ca eu lam intrebat daca mai paote fi ceva la noi ,si el mia spus ca nustie,timpul va arata?va rog ajutatima si scrieti ceva .


de ce ai mai vrea sa aduci inapoi un om pe care l-ai inselat? nu l-ai inselat ca nu era bun?
leo_
Postat pe 13 Martie 2011 23:04
Hai sa-ti zic si opinia unui baiat, Daca intr-adevar te iubeste, nici NU mai punea problema ca l-ai inselat in timp ce ati fost despartiti si mai ales din cauza lui. Ai si tu dreptul la viata, ai dreptul sa-ti continui viata nu ai facut o crima (si criminalii au mai multe drepturi din punct de vedere al legii). Eu zic sa-i dai pace sa iti vezi de viata ta, din cauza unora ca si el ajungi sa nu mai ai incredere in nimeni poate toata viata , sa nu-l crezi nici pe cel care merita intr-adevar, Aceasta este valabil si in cazul baietilor si in cazul fetelor. Sa-ti zic o mica povestioara.
Sunt casatorit, am cunoscut-o la mine in cartier in urma cu 5 ani de zile, ea era divortata lasat-a in luna a 7-a de sarcina, eu am cunoscut-o cand fetita mea (asa o simt si o consider) avea cateva luni, cu greu a prins incredere in mine ca nu vreu sa-mi bat joc de ea, sau sa profit, dupa 3 ani si jumatate ne-am casatorit, dupa 9 luni de la casatorie, iubita mea sotie s-a indragostit de un tip din ungaria pe care l-a cunoscut pe internet (atunci a inceput sa cunoasca si ea tainele internetului) nu am avut nimic impotriva ca vorbea cu unul sau cu altul pe internet sau in viata de zi cu zi aveam mare incredere in ea, i-am zis de multe ori sa aiba grija ca se poate indragosti pe internet pentru ca sunt foarte multi care stiu sa minta frumos (sa abureasca ), ceea ce s-a si intamplat, anul trecut in luna mai s-a intalnit cu respectivul a venit acela in tara (binenteles nu am stiut asta, banuiam dar nu aveam cum sa dovedesc), dupa 2 saptamani iubita mea sotie a zis ca vrea sa ne despartim, ca ea defapt nu m-a iubit niciodata ca alte alea.... Am fost distrus foarte tare, tot ce am incercat nu a functionat ea a mers mai departe cu aceeasi idee. Ea s-a mutat la mama ei cu tot cu fetita noastra (ei) mi-a interzis sa o mai vad si pe fata, ceea ce m-a inversunat foarte tare nu am vazut-o aproximativ o luna prima data. Ea defapt la o saptamna dupa ce s-a mutat de la mine a plecat in ungaria la tipul respectiv timp de 3 zile. I-a placut foarte mult de el cum sustine ea, i-a propus sa mearga cu fata in ungaria si sa locuiasca impreuna cu ele dar si cu familia lui, printre toate respectvul ii mai spune ca o sa trimita fata la gradinita sau scoala cu internat si ei sa aiba timp sa faca sex toata ziua, ea fiind foarte indragostita de el deja incepuse sa umble sa rezolve acte sa poata scoate fata din tara (am uitat sa specifi ca intre timp am trecut fetita pe numele meu), dupa 2 luni respectivul ii trasnmite pe messenger ca dureaza prea mult pana cand poate pleca ea din tara, deoarece trebuia sa divorteze de mine (i-a dat si bani sa plateasca divortul) trebuia sa obtina oricum si aprobarea de la tatal biologic si oricum cat era in porces cu mine nu putea scoate fata din tara, Pana la urma si-a dat si ea seama ca defapt respectivul o vroia chir numai prentru sex, cand l-a pus la incercare cu anumite chestii el a si dat inapoi si nu a mai vrut nici o relatie cu ea. Toate acestea mi-au fost confirmate in momentul in care ne-am impacat iar. O apreciez pentur faptul ca mi-a spus adevarul tot ce s-a intamplat, nu zic ca nu ma doare asta, dar o iubesc prea mult si pe ea si pe fetita mea, ca sa las evenimentele respctive sa ne distruga viata. Ne-am impacat anul trecut in luna iulie. Deatunci avem o relatie foarte buna, mai sunt anumite certuri ca in orice familie, dar niciodata nu i-am scos ochii de ceea ce s-a intamplat. Oricum o simt pe ea ca se simte vinovata, nu are rost sa mai pun si eu paie pe foc. Sper ca anul acesta vom avea si noi un copil. Ideea este: oricine poate gresi in viata, nu trebuie sa dramatizam sau sa-l impuscam deoarece a gresit, trebuie sa facem in asa fel sa nu mai gresim, si sa vemdem defapt ce am facut sau nu am facut de persoana de langa noi a ajuns sa faca aceasta chestie. Binenteles mai sunt si persoane care asa sunt ele si nu ai ce sa le faci.
Daca intr-adevar te iubea si te iubeste, Nu -ti reprosa asta.
In final Parerea mea este, Vezi-ti de viata ta incontinuare dar nu alaturi de el. Daca vrei intr-adevar sa ai o familie si copii.
cocancl
Postat pe 14 Martie 2011 12:11
De la: cocancl, la data 2011-03-14 12:11:20dar niciodata nu i-am scos ochii de ceea ce s-a intamplat. Oricum o simt pe ea ca se simte vinovata, nu are rost sa mai pun si eu paie pe foc.


majoritatea nu pot trece niciodata peste o asemenea intamplare!cred ca o iubesti mult prea mult ...
ironia
Postat pe 14 Martie 2011 12:17
da o iubesc enorm, mai ales fetita ei, care din prima clipa m-a strans in brate foarte tare (a fost prima data in viata cand m-i s-au muiat picioarele cand m-a strans cineva in brate, este foarte greu de explicat ceea ce am simtit, atat pot spune ca in acel moment am stiut ca este copilul meu ), si plus ca primul ei cuvant a fost TATA, care mi-a fost adresat chiar mie. In ciuda mamei ei care abia astepta sa-i zica mama
cocancl
Postat pe 14 Martie 2011 12:45
Eu sunt dupa zodie Capricorn,dar nu cred ca zodiile conteaza,conteaza mult si educatia omului.Am incercat sa vorbesc cu el ca doi oameni maturi,asta a fost chiar ieri(i-am dat de inteles ca si eu sunt vinovata si el este vinovat,dar greselile se iarta,Dumnezeu iarta si pedepseste ...si mai multe lucruri i-am spus)si nu s-a primit nimic,el mi-a spus ca nu poate mai departe sa fim impreuna,fiindca l-am ranit foarte tare,si el are nevoie de mult timp pentru a trata rana...Eu am incercat sa intorc ceva,dar nu s-a primit,dupa toate purtarile lui sincer nici nu mai vreau cu el,sa vie peste un timp la mine,chiar si miine sa vina si sa doreasca sa fim impreuna nu as mai vrea.I-am oferit prea multe sanse.......Va multumesc foarte mult,sincer m-au ajutat mult sfaturile tuturor,chiar si celor care s-au adresat negativ fata de mine ...Eu de la inceput si chiar pina in prezent nu puneam vina pe mine,nu ma vedeam numai pe mine vinovata,dar am avut nevoie de sfaturile altora pentru a ma convinge pina la urma,sa ascult parerile altora pentru a lua o decizie corecta.VA MULTUMESC FOARTE MULT SI VA DORESC TUTUROR NUMAI BINE!!!!!!!!!!!!!
kudika375555
Postat pe 14 Martie 2011 21:14
nu ai nevoie de sfaturile altora in primul rand ai nevoie de mai multa incredere in tine
cocancl
Postat pe 15 Martie 2011 06:01
De la: cocancl, la data 2011-03-15 06:01:07nu ai nevoie de sfaturile altora in primul rand ai nevoie de mai multa incredere in tine


Sper ca ai realizat ca tu esti ca un fel de pansament pentru sotia ta,a fugit cand a cunoscut un alt tip pe mess,asta ar trebui sa-ti dea putin de gandit.Daca se hotarase sa divorteze si sa se mute la el inseamna ca ceva nu prea merge in relatia voastra,s-a intors la tine pentru ca a descoperit ca tipul o vroia doar pentru sex.Crezi ca s-ar mai fi intors la tine daca ala vroia o relatie serioasa cu ea?
Barbie30_
Postat pe 15 Martie 2011 11:09
De la: cocancl, la data 2011-03-14 12:11:20Hai sa-ti zic si opinia unui baiat, Daca intr-adevar te iubeste, nici NU mai punea problema ca l-ai inselat in timp ce ati fost despartiti si mai ales din cauza lui. Ai si tu dreptul la viata, ai dreptul sa-ti continui viata nu ai facut o crima (si criminalii au mai multe drepturi din punct de vedere al legii). Eu zic sa-i dai pace sa iti vezi de viata ta, din cauza unora ca si el ajungi sa nu mai ai incredere in nimeni poate toata viata , sa nu-l crezi nici pe cel care merita intr-adevar, Aceasta este valabil si in cazul baietilor si in cazul fetelor. Sa-ti zic o mica povestioara.
Sunt casatorit, am cunoscut-o la mine in cartier in urma cu 5 ani de zile, ea era divortata lasat-a in luna a 7-a de sarcina, eu am cunoscut-o cand fetita mea (asa o simt si o consider) avea cateva luni, cu greu a prins incredere in mine ca nu vreu sa-mi bat joc de ea, sau sa profit, dupa 3 ani si jumatate ne-am casatorit, dupa 9 luni de la casatorie, iubita mea sotie s-a indragostit de un tip din ungaria pe care l-a cunoscut pe internet (atunci a inceput sa cunoasca si ea tainele internetului) nu am avut nimic impotriva ca vorbea cu unul sau cu altul pe internet sau in viata de zi cu zi aveam mare incredere in ea, i-am zis de multe ori sa aiba grija ca se poate indragosti pe internet pentru ca sunt foarte multi care stiu sa minta frumos (sa abureasca ), ceea ce s-a si intamplat, anul trecut in luna mai s-a intalnit cu respectivul a venit acela in tara (binenteles nu am stiut asta, banuiam dar nu aveam cum sa dovedesc), dupa 2 saptamani iubita mea sotie a zis ca vrea sa ne despartim, ca ea defapt nu m-a iubit niciodata ca alte alea.... Am fost distrus foarte tare, tot ce am incercat nu a functionat ea a mers mai departe cu aceeasi idee. Ea s-a mutat la mama ei cu tot cu fetita noastra (ei) mi-a interzis sa o mai vad si pe fata, ceea ce m-a inversunat foarte tare nu am vazut-o aproximativ o luna prima data. Ea defapt la o saptamna dupa ce s-a mutat de la mine a plecat in ungaria la tipul respectiv timp de 3 zile. I-a placut foarte mult de el cum sustine ea, i-a propus sa mearga cu fata in ungaria si sa locuiasca impreuna cu ele dar si cu familia lui, printre toate respectvul ii mai spune ca o sa trimita fata la gradinita sau scoala cu internat si ei sa aiba timp sa faca sex toata ziua, ea fiind foarte indragostita de el deja incepuse sa umble sa rezolve acte sa poata scoate fata din tara (am uitat sa specifi ca intre timp am trecut fetita pe numele meu), dupa 2 luni respectivul ii trasnmite pe messenger ca dureaza prea mult pana cand poate pleca ea din tara, deoarece trebuia sa divorteze de mine (i-a dat si bani sa plateasca divortul) trebuia sa obtina oricum si aprobarea de la tatal biologic si oricum cat era in porces cu mine nu putea scoate fata din tara, Pana la urma si-a dat si ea seama ca defapt respectivul o vroia chir numai prentru sex, cand l-a pus la incercare cu anumite chestii el a si dat inapoi si nu a mai vrut nici o relatie cu ea. Toate acestea mi-au fost confirmate in momentul in care ne-am impacat iar. O apreciez pentur faptul ca mi-a spus adevarul tot ce s-a intamplat, nu zic ca nu ma doare asta, dar o iubesc prea mult si pe ea si pe fetita mea, ca sa las evenimentele respctive sa ne distruga viata. Ne-am impacat anul trecut in luna iulie. Deatunci avem o relatie foarte buna, mai sunt anumite certuri ca in orice familie, dar niciodata nu i-am scos ochii de ceea ce s-a intamplat. Oricum o simt pe ea ca se simte vinovata, nu are rost sa mai pun si eu paie pe foc. Sper ca anul acesta vom avea si noi un copil. Ideea este: oricine poate gresi in viata, nu trebuie sa dramatizam sau sa-l impuscam deoarece a gresit, trebuie sa facem in asa fel sa nu mai gresim, si sa vemdem defapt ce am facut sau nu am facut de persoana de langa noi a ajuns sa faca aceasta chestie. Binenteles mai sunt si persoane care asa sunt ele si nu ai ce sa le faci.
Daca intr-adevar te iubea si te iubeste, Nu -ti reprosa asta.
In final Parerea mea este, Vezi-ti de viata ta incontinuare dar nu alaturi de el. Daca vrei intr-adevar sa ai o familie si copii.



Cred ca ceea ce ai facut tu a fost pt copil si probabil de asta ai si facut. e adev ca fetita are cel mai mult de castigat in urma deciziilor tale, dar totusi trebuie sa te gandesti si la tine putin. Se spune ca iubirea vine din suflet, ca nu o poti controla, dar sunt de parere ca pt a exsita si mai ales sa se mentina e nevoie de respect si incredere, ori in cazul vostru, al ei mai exact, lipsesc. 1 Daca te respecta, nu pleca la ala atat timp cat era cu tine ( puteati vb si divorta mai intai) 2 incredere nu cred ca mai poti avea in ea. Fata a gresit, tu ai iertat-o si ea stie ca o vei face iar in cazul in care "greseste" din nou. E doar parerea mea.
Alvin
Postat pe 15 Martie 2011 11:50
De la: cocancl, la data 2011-03-14 12:45:48da o iubesc enorm, mai ales fetita ei, care din prima clipa m-a strans in brate foarte tare (a fost prima data in viata cand m-i s-au muiat picioarele cand m-a strans cineva in brate, este foarte greu de explicat ceea ce am simtit, atat pot spune ca in acel moment am stiut ca este copilul meu ), si plus ca primul ei cuvant a fost TATA, care mi-a fost adresat chiar mie. In ciuda mamei ei care abia astepta sa-i zica mama

foarte tare faza!
ironia
Postat pe 15 Martie 2011 12:15
Hai sa-ti zic si opinia unui baiat, Daca intr-adevar te iubeste, nici NU mai punea problema ca l-ai inselat in timp ce ati fost despartiti si mai ales din cauza lui. Ai si tu dreptul la viata, ai dreptul sa-ti continui viata nu ai facut o crima (si criminalii au mai multe drepturi din punct de vedere al legii). Eu zic sa-i dai pace sa iti vezi de viata ta, din cauza unora ca si el ajungi sa nu mai ai incredere in nimeni poate toata viata , sa nu-l crezi nici pe cel care merita intr-adevar, Aceasta este valabil si in cazul baietilor si in cazul fetelor. Sa-ti zic o mica povestioara.
Sunt casatorit, am cunoscut-o la mine in cartier in urma cu 5 ani de zile, ea era divortata lasat-a in luna a 7-a de sarcina, eu am cunoscut-o cand fetita mea (asa o simt si o consider) avea cateva luni, cu greu a prins incredere in mine ca nu vreu sa-mi bat joc de ea, sau sa profit, dupa 3 ani si jumatate ne-am casatorit, dupa 9 luni de la casatorie, iubita mea sotie s-a indragostit de un tip din ungaria pe care l-a cunoscut pe internet (atunci a inceput sa cunoasca si ea tainele internetului) nu am avut nimic impotriva ca vorbea cu unul sau cu altul pe internet sau in viata de zi cu zi aveam mare incredere in ea, i-am zis de multe ori sa aiba grija ca se poate indragosti pe internet pentru ca sunt foarte multi care stiu sa minta frumos (sa abureasca ), ceea ce s-a si intamplat, anul trecut in luna mai s-a intalnit cu respectivul a venit acela in tara (binenteles nu am stiut asta, banuiam dar nu aveam cum sa dovedesc), dupa 2 saptamani iubita mea sotie a zis ca vrea sa ne despartim, ca ea defapt nu m-a iubit niciodata ca alte alea.... Am fost distrus foarte tare, tot ce am incercat nu a functionat ea a mers mai departe cu aceeasi idee. Ea s-a mutat la mama ei cu tot cu fetita noastra (ei) mi-a interzis sa o mai vad si pe fata, ceea ce m-a inversunat foarte tare nu am vazut-o aproximativ o luna prima data. Ea defapt la o saptamna dupa ce s-a mutat de la mine a plecat in ungaria la tipul respectiv timp de 3 zile. I-a placut foarte mult de el cum sustine ea, i-a propus sa mearga cu fata in ungaria si sa locuiasca impreuna cu ele dar si cu familia lui, printre toate respectvul ii mai spune ca o sa trimita fata la gradinita sau scoala cu internat si ei sa aiba timp sa faca sex toata ziua, ea fiind foarte indragostita de el deja incepuse sa umble sa rezolve acte sa poata scoate fata din tara (am uitat sa specifi ca intre timp am trecut fetita pe numele meu), dupa 2 luni respectivul ii trasnmite pe messenger ca dureaza prea mult pana cand poate pleca ea din tara, deoarece trebuia sa divorteze de mine (i-a dat si bani sa plateasca divortul) trebuia sa obtina oricum si aprobarea de la tatal biologic si oricum cat era in porces cu mine nu putea scoate fata din tara, Pana la urma si-a dat si ea seama ca defapt respectivul o vroia chir numai prentru sex, cand l-a pus la incercare cu anumite chestii el a si dat inapoi si nu a mai vrut nici o relatie cu ea. Toate acestea mi-au fost confirmate in momentul in care ne-am impacat iar. O apreciez pentur faptul ca mi-a spus adevarul tot ce s-a intamplat, nu zic ca nu ma doare asta, dar o iubesc prea mult si pe ea si pe fetita mea, ca sa las evenimentele respctive sa ne distruga viata. Ne-am impacat anul trecut in luna iulie. Deatunci avem o relatie foarte buna, mai sunt anumite certuri ca in orice familie, dar niciodata nu i-am scos ochii de ceea ce s-a intamplat. Oricum o simt pe ea ca se simte vinovata, nu are rost sa mai pun si eu paie pe foc. Sper ca anul acesta vom avea si noi un copil. Ideea este: oricine poate gresi in viata, nu trebuie sa dramatizam sau sa-l impuscam deoarece a gresit, trebuie sa facem in asa fel sa nu mai gresim, si sa vemdem defapt ce am facut sau nu am facut de persoana de langa noi a ajuns sa faca aceasta chestie. Binenteles mai sunt si persoane care asa sunt ele si nu ai ce sa le faci.
Daca intr-adevar te iubea si te iubeste, Nu -ti reprosa asta.
In final Parerea mea este, Vezi-ti de viata ta incontinuare dar nu alaturi de el. Daca vrei intr-adevar sa ai o familie si copii.
kudika375555
Postat pe 15 Martie 2011 18:45
Istoria ta e cam dureroasa,dar in acelasi timp e interesanta,si daca ai iertat-o inseamna ca o iubesti cu adevarat!!!!!..Eu te inteleg destul de bine,fiindca iubesc si eu foarte tare. Si eu nu cred ca istoria ta se va repeta inca odata,fiindca sotia ta a inteles destul de bine greseala ei,si 99 de %nu v-a dori sa se duca cu alta persoana.Si nu merita sa pedepseti sotia,fiindca ea deja e pedepsita prin suferinta care o poarta si o v-a purta toata viata in suflet....ITI DORESC NUMAI BINE!!!!
kudika375555
Postat pe 15 Martie 2011 18:57
nu cred ca ai 22 ani dar ma rog ,nu sunt berbec dar ce e pierdut e bun pierdut tu vrei si poa si hot nu se poate ,nu va multumeste nimic dar vreti totul e bine asa ? nu ,atunci sufera vrei iertare si sa pleci de unde ai ramas ,dar crezi ca e asa de usor ?voi dati si iertati noi luom si uitam ...............................
kudika135061
Postat pe 16 Martie 2011 10:59
dak el a fost primul kre tea inselat mi se pare corect sa ii arati si tu ce afacut el.Asa k nu ii cersi iubirea sa mai ast.El si fcauto cu mana lui dak te iubea te acepta asa cum esti nu pt ce ai facut si sincer nu merita

viata merge inainte si fara el nu sa terminat baietii numai la el.
allyy24
Postat pe 16 Martie 2011 12:35
evelina, in primul rand incearca sa scrii corect gramatical, in al doilea rand ,ceea ce povestesti tu e o joaca de copii, poate nu ai exprimare buna. cand iubesti cu adevarat pe cineva nu te culci cu altul, poate esti o persoana naiva de ai acceptat sa te culci cu altul. de obicei timpul le rezolva pe toate si daca va fi ca tu sa-i fi sotie, nimik nu poate schimba asta. scuza-ma daca sunt mai dura dar poate eu vad realitatea cu alti ochi.
miamorsel
Postat pe 16 Martie 2011 17:17
De la: sofia_maria, la data 2011-03-13 21:17:08esti nebuna zau. pai dc el ti a dat papucii cum adica l ai inselat. adica el cand isi facea viata tu trb sa te duci la manastire??/ sa il astepti cumintica stand inchisa in casa si suferind:)))) cam imatura la 22 de ani





AI PERFECTA DREPTATE SOFIA!

Nu te mai chinui fata draga! Asta nu stie ce e cu el. Un barbat care iubeste cu adevarat e dispus sa miste muntii din loc, sa faca mii de Km numai ca sa stea cat mai mult in preajma persoanei iubite, unul cu "fluturasi" prin cap azi se plictiseste - te lasa, maine isi da seama ca are nevoie de o bona - se i-a iar cu tine, poimaine nu-i convii din careva motive - te lasa iar... asa va fi mereu! Nu te lasa batuta si coplesita de sentimente! Gindeste-te bine, viata e una si merita traita clipa cu clipa! Bafta multa si sper ca vei face alegerea corecta pina la urma!

P.S. Eu in locul tau la-as fi sters demult din suflet, nu merita...
Elly_Whitesoul
Postat pe 16 Martie 2011 18:39
De la: miamorsel, la data 2011-03-16 17:17:46 cand iubesti cu adevarat pe cineva nu te culci cu altul, poate esti o persoana naiva de ai acceptat sa te culci cu altul. de obicei timpul le rezolva pe toate si daca va fi ca tu sa-i fi sotie, nimik nu poate schimba asta. scuza-ma daca sunt mai dura dar poate eu vad realitatea cu alti ochi.


si cand el te inseala pe fatza si te paraseste?
DayC
Postat pe 16 Martie 2011 21:56
ai foarte mare dreptate -dayC gandim la fel ma bucur sa vad ca mai sunt persoane cu capul pe umeri.
kudika135061
Postat pe 17 Martie 2011 10:19
De la: kudika135061, la data 2011-03-17 10:19:45ai foarte mare dreptate -dayC gandim la fel ma bucur sa vad ca mai sunt persoane cu capul pe umeri.


wow, eu cred ca sunteti facuti unu` pentru altu
Alvin
Postat pe 17 Martie 2011 12:16
De la: justforfun84, la data 2011-03-17 12:16:05
De la: kudika135061, la data 2011-03-17 10:19:45ai foarte mare dreptate -dayC gandim la fel ma bucur sa vad ca mai sunt persoane cu capul pe umeri.


wow, eu cred ca sunteti facuti unu` pentru altu


justforfun84' fa si mie un rezumat te rog despre ce se petrece aici....
ad__83
Postat pe 17 Martie 2011 12:18
De la: ad_83, la data 2011-03-17 12:18:41
De la: justforfun84, la data 2011-03-17 12:16:05
De la: kudika135061, la data 2011-03-17 10:19:45ai foarte mare dreptate -dayC gandim la fel ma bucur sa vad ca mai sunt persoane cu capul pe umeri.


wow, eu cred ca sunteti facuti unu` pentru altu


justforfun84' fa si mie un rezumat te rog despre ce se petrece aici....


pai crezi ca io stiu, ma amuzat doar tehnica aia de cucerit, o uitasem....de vreo 10 ani
Alvin
Postat pe 17 Martie 2011 12:22
De la: justforfun84, la data 2011-03-17 12:22:14
De la: ad_83, la data 2011-03-17 12:18:41
De la: justforfun84, la data 2011-03-17 12:16:05
De la: kudika135061, la data 2011-03-17 10:19:45ai foarte mare dreptate -dayC gandim la fel ma bucur sa vad ca mai sunt persoane cu capul pe umeri.


wow, eu cred ca sunteti facuti unu` pentru altu


justforfun84' fa si mie un rezumat te rog despre ce se petrece aici....


pai crezi ca io stiu, ma amuzat doar tehnica aia de cucerit, o uitasem....de vreo 10 ani


ok....am inteles
ad__83
Postat pe 17 Martie 2011 12:24
De la: justforfun84, la data 2011-03-17 12:16:05
De la: kudika135061, la data 2011-03-17 10:19:45ai foarte mare dreptate -dayC gandim la fel ma bucur sa vad ca mai sunt persoane cu capul pe umeri.


wow, eu cred ca sunteti facuti unu` pentru altu


..........eu le recomand sa-si ia o camera!
vitamina_c
Postat pe 17 Martie 2011 12:26
De la: vitamina_c, la data 2011-03-17 12:26:38
De la: justforfun84, la data 2011-03-17 12:16:05
De la: kudika135061, la data 2011-03-17 10:19:45ai foarte mare dreptate -dayC gandim la fel ma bucur sa vad ca mai sunt persoane cu capul pe umeri.


wow, eu cred ca sunteti facuti unu` pentru altu


..........eu le recomand sa-si ia o camera!


moaa....ce coincidentza! la asta ma gandeam si io, eh clar, ne potrim la fix....ce faci diseara, "pisi" huh?
Alvin
Postat pe 17 Martie 2011 12:30
Mare pacat, mare.... oare de ce nu gasit sa il inseli cu o carte de GRAMATICA sigur te IERTA,

DUMNEZEULE, MARE E PADUREA TA.......................
kudika315084
Postat pe 19 Martie 2011 23:04
Eugen? Eugen, ne-auzi?
EUGEN??
Washa
Postat pe 20 Martie 2011 08:27
Daca te iubeste cu adevarat se va intoarce la tine...
kudika377040
Postat pe 20 Martie 2011 09:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cresterea rapida a parului 2 De la: luchianramona 2 Septembrie 2010 15:12
Ce principii vi-ati stabilit pentru noul an? 73 De la: pickard 16 Ianuarie 2011 17:43
despre scuze patetice si necesitatea de a cunoaste adevarul (si altele) 44 De la: kudika076975 7 Martie 2010 14:17
iubita a"inselat" 25 De la: kudika033142 1 Iulie 2009 16:28
UN SFAT 7 De la: mimi_ca29 17 Martie 2011 16:34