Setari Cookie-uri

l-am inselat si cum sa il intorc?

De la: _Cryssa_, la data 2011-03-12 13:52:32 ... nu l-ai inselat pentru ca erati despartiti - e foarte clar...


de ce e clar?
battleofwits
Postat pe 12 Martie 2011 13:54
De la: battleofwits, la data 2011-03-12 13:54:13
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-12 13:52:32 ... nu l-ai inselat pentru ca erati despartiti - e foarte clar...


de ce e clar?


buna intrebare Pentru mine e prea simplu battle.
_Cryssa_
Postat pe 12 Martie 2011 13:55
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-12 13:55:24
De la: battleofwits, la data 2011-03-12 13:54:13
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-12 13:52:32 ... nu l-ai inselat pentru ca erati despartiti - e foarte clar...


de ce e clar?


buna intrebare Pentru mine e prea simplu battle.



daca-l iubea nu sarea a doua zi cu "fundu" in sus la primu venit
battleofwits
Postat pe 12 Martie 2011 13:58
De la: battleofwits, la data 2011-03-12 13:58:29
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-12 13:55:24
De la: battleofwits, la data 2011-03-12 13:54:13
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-12 13:52:32 ... nu l-ai inselat pentru ca erati despartiti - e foarte clar...


de ce e clar?


buna intrebare Pentru mine e prea simplu battle.



daca-l iubea nu sarea a doua zi cu "fundu" in sus la primu venit


in mod sigur. Nici n-am spus altfel. Insa tipanu stie sa-si asume responsabilitatea faptelor sale.Si nci tipul nu e mai prejos la acest capitol
_Cryssa_
Postat pe 12 Martie 2011 14:03
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-12 14:03:44
in mod sigur. Nici n-am spus altfel. Insa tipanu stie sa-si asume responsabilitatea faptelor sale.Si nci tipul nu e mai prejos la acest capitol


mi s-a parut ca incercati sa-l scoateti doar pe el vinovat
battleofwits
Postat pe 12 Martie 2011 14:26
De la: battleofwits, la data 2011-03-12 14:26:04
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-12 14:03:44
in mod sigur. Nici n-am spus altfel. Insa tipanu stie sa-si asume responsabilitatea faptelor sale.Si nci tipul nu e mai prejos la acest capitol


mi s-a parut ca incercati sa-l scoateti doar pe el vinovat


nici vorba ... intr-o relatie nu exista doar 1 singur vinovat
_Cryssa_
Postat pe 12 Martie 2011 14:40
parerea mea... "a aflat ca mam inilnit cu alta persoana" si care e problema? el pt ce te.a lasat? nu pentru o alta? hai sa fim serioase!
a fost doar un pretext ca sa termine cu tine,a vrut doar sa te mai incerce si atat...
se poarta urat cu tine...aici vina e a ta...l.ai lasat sa vada ca esti disperata dupa el.
la ce.ti foloseste un ipocrit ca el? NU TE IUBESTE daca s.a impacat cu tine e pentru ca i s.a facut mila de tine..
tu nu meriti asa ceva...niciuna dintre noi,asa ca hai: capul sus,pieptul in fata si arata.i ca nu esti cea care te.a crezut. nu te lasa copleshita de sentimente,cum toate vin asa se duc...taie.l din viitor si pune.l la trecut si ai sa vezi ca o sa.ti fie mai usor,asta incluzand sa stergi numarul lui de telefon :P...va vrea sa va impacati candva?! spunei frumos TOT CE A FOST A TRECUT! si i.ai inchis gura ;)
barbatii merita sa fie f*t*ti la figurat asa cum ne f*t ei pe noi la propriu.Iti doresc tot binele din lume
lovedementa
Postat pe 12 Martie 2011 20:54
vreau sa ma ierti,n-am depresie am fost confuza cu nebunul,te iubesc,te doresc,vreau sa vin la tine cat mai curand
kudika183384
Postat pe 12 Martie 2011 22:09
De la: kudika183384, la data 2011-03-12 22:09:52vreau sa ma ierti,n-am depresie am fost confuza cu nebunul,te iubesc,te doresc,vreau sa vin la tine cat mai curand


Mai fata,tu ai probleme grave la "mansarda"
Barbie30_
Postat pe 12 Martie 2011 22:14
Buna,

Cel mai bine ar fi sa-ti vezi de viata ta. Adik sa renunti la "tentativa" de relatie cu el, ca altceva nu e si sa faci tot posibilul sa te ocupi de educatia si cultura ta generala (ma refer si la corectarea greselilor de ortografie , gramaticale) daca ai pretentia sa nu mai ai surprize de acest gen, ci sa gasesti o persoana cu adevarat deosebita.
Desigur ca atatia ani de relatie au avut o puternica influenta asupra ta, insa apartin de capitolul : amintiri din trecut.
Daca insisti pe aceasta relatie, nu faci decat sa-ti pierzi timpul pt.ca nimic nu va mai fi ca la inceput. Nu conteaza care pe care a inselat . Daca ruptura s-a produs si relatia s-a racit nu se mai poate merge mai departe.
Probabil ca el s-a intors pt.o perioada pentru ca nu a functionat cealalta relatie si si-a amintit de momentele placute petrecute impreuna, dar in momentul in care a revenit, au reaparut problemele care existau in rel, ori s-a gandit ca tu il iubesti oricum si-l vei primi mereu si ca ar putea sa mai craiereasca , sau a aparut o alta atractie pentru el si tu esti doar "mantaua pentru vreme rea" - adik atunci cand nu are pe nimeni sa existe o persoana care sa-l primasca mereu cu bratele deschise pana apare o alta prada pt.dnul vanator.

Asa ca... reorienteaza-te !



anamaria0604
Postat pe 13 Martie 2011 02:03
eu nu prea inteleg limba asta pe care o vorbeste duduia...vad ca ai sarit peste anii de scoala si te-ai grabit sa devii nevasta ( limba romana e tot o limba straina pentru tine)
vjlau1
Postat pe 13 Martie 2011 02:13
ai lipsuri mari de tot, esti inculta , nici macar nu stii sa scrii dar sa te exprimi..........de asta te-a lasat , a dovevit ca el are un pic de creier, oricum bine a facut
kudika100058
Postat pe 13 Martie 2011 07:02
De la: kudika375555, la data 2011-03-11 10:41:00ma numesc Evelina si am 22 de ani.poate in cazul meu ar putea sa ma ajute sfaturile unor baieti,care sunt in zodia berbecului ??fiindca fostu meu prieten Eugen este dupa zodie berbec,si stiti si singur cum sunt berbecii?prietenu meu Eugen nu ma poate ierta ca l-am inselat,istoria e mare dar am sa va spun la general.Dupa trei ani de intilnire el a hotarit sa ne despartim din intenitia lui,nustiu de ce a facut??el singur nu intelegea de ce a facut asta??macar cit nu il rugam sa ne impakam si cit nu plingeam el nu dorea mai departe,chiar o pusese pe o fata sa vorbeasca cu mine(fata ceea mia spus ca ei se iubesc si ca el nu ma iubeste si sa ris anii astea de mine).Si eu am inceput sa imi caut de viata mea,am inceput sa ma intilnesc cu alta persoana,chiar am avut relatii sexuale(dar anii astea cit am fost cu prietenu meu Eugen ,eu nu imi permiteam sa ma duc cu nimeni,si nu doream,macar sa ma cuprinda cineva.)da sunt deacord ca mam grabit cu baiatul ista nou,dar nustiu de ce am facut?poate am vrut sa il uit mai repede pe Eugen?Peste vreo doua luni Eugen a venit si a cerut scuze si niam impakat ca eu tare il iubesc si stiu ca si el tine la mine,trebuia sa ne logodim ,vroia sa vie sa vorbeasca cu parintii mei.Dar peste vreo citeva zile a aflat ca mam inilnit cu alta persoana,si nu ma poate ierta.Peste un timp ne impacasem iarasi dar se purta rau cu mine,vorbea rau cu mine,si am hotarit sa ne despartim.dar acum vorbisem cu el si mia spus ca mai bine e asa, ca el se teme ca daca va fi mai departe cu mine isi va bate jok cind isi va aduce amine,ca il doare foarte tare ca eu am fost cu altul,mia spus ca vrea sa fiu fericita,dar alaturi de el eu nu voi fi fericita.Eu nustiu ce sa fac?mai are rost sa astept?ma gindeam poate peste vreo jumatate de an voi incerca sa mai vobesc cu el?si poate va fi ceva la noi?ca eu lam intrebat daca mai paote fi ceva la noi ,si el mia spus ca nustie,timpul va arata?va rog ajutatima si scrieti ceva .


tu nu stii...el nu stie... el nu vrea, tu vrei, el cand vrea tu nu prea vrei... eu cred ca sunteti facuti unul pentru altul...

"io" sper sa te "cuprinda" iar si sa fiti fericiti ca n prima zi cand ti a iesti in cale pe ulita.
rockk
Postat pe 13 Martie 2011 07:04
De la: kudika183384, la data 2011-03-12 22:09:52vreau sa ma ierti,n-am depresie am fost confuza cu nebunul,te iubesc,te doresc,vreau sa vin la tine cat mai curand


m am mutat!
rockk
Postat pe 13 Martie 2011 07:05
dar u pentru ce crezi k ti-a cerut sa va despartiti?sa doarma mai mult?:)) normal k se plictisise si dorea altceva,ceea ce si probabil k a avut.iar pentru faptul k tu ti-ai gasit pe altcineva,in timp ce erai departita de el,nu are dreptul sa iti ceara socoteala.asa k,mergi inainte!!!
kudika135359
Postat pe 13 Martie 2011 08:32
Mai fetito,este treaba ta,tu stii ce gandesti si ce vrei de la viata dar esti foarte slaba,nu te supara ca iti spun dar......In locul tau nici nu m-ar mai interesa acea persoana.Intradevar....daca l-ai iubit vei suferi un pic dar.....nu vei suferi toata viata.Cauta iubirea in alta parte si uita trecutul.Iubeste pe cine merita sa fie iubit.
dobrasandu
Postat pe 13 Martie 2011 08:57
tu gandesti cand spui ceva? cum l-ai inselat daca nu mai erati impreuna? el de ce spune ca l-ai inselat atat timp cat el ti-a dat papucii, puteai sa-l inseli dupa 2 ore dupa ce v-ati despartit, daca nu a acceptat asta e nu ai ce face e fraier ca nu intelege cu ce a gresit si cu asta basta "c'est la vie"viasta e scurta si trece repede asa ca profita de ea nu mai trai din trecut incearca sa triesti prezentul si viitorul....ai viatza inainte si daca vrei sa vb mai multe ma gasesti al id: flory2074
mult succes
flory2074
Postat pe 13 Martie 2011 10:21
Exact la asta ma gandeam si eu....
cristiana84
Postat pe 13 Martie 2011 10:34
De la: kudika375555, la data 2011-03-11 10:48:09il iubesc foarte tare,nici nu ma pot uita la alti baieti,nu vreau cu nimeni sa fiu.si el mia spus ca tine la mine,dar il doare tare
...... SI CUM VREI SA FIE .. VREI SA FIE PASIV DUPA CE I-AI RUPT INIMA? EU SINCER NU AS MAI PUTEA SA TE IERT PT CA DACA MAI FI IUBI CU ADEVARAT NU MA-I FI INSELAT ... ASTA DA DOVADA CA ESTI O TARFA SCZ CA-TI ZIC:(
denisa10
Postat pe 13 Martie 2011 10:39
Nu cred ca are nevoie de jignirile tale. daca a intrat pe forumul asta e pentru ca are nevoie sa vorbeasca cu cineva pentru ca probabil nu e nimeni langa ea. Numai aruncati cu vorbe in ea, nu sunteti /suntem toate perfecte,fiecare greseste mai mult sau mai putin . Numai vorbiti ca si cum voi nu ati facut asta niciodata .

Decat sa o jigniti mai bine va abtineti ,nu i mai scrieti nimic decat sa o faceti cum va vine la gura ....

Si nu cred ca tu Denisa esti in masura sa o faci "tarfa"
gabytssu
Postat pe 13 Martie 2011 10:47
cred ca el oricum nu se va schimba si oricat ai incerca sa crezi ca te iubeste chiar nu e adevarat. te va trata uart nu pentru ca ai avut o alta relatie in perioada aceea care nu se poate numii inselat nu erai cu el si apropo scapa de el ati va aduce numai necazuri .o zi frumoasa fii fericita .
ingerasul_25
Postat pe 13 Martie 2011 10:54
Buna ,nu te cunosc dar nu cred ca se merita sa stai langa o persoana care te jigneste .....Ce s-a intamplat probabil trebuia sa se intample .Fata inainte si mergi mai departe ,daca vrei sa ramai cu el gandestete bine deoarece ,jignirile vor mai fi si pe viitor ,si nu se merita .TRAIESTE-TI VIATA CA E SCURTA ,si esti prea tanara ,distreazate cat mai ai timp .GANDESTETE BINE CE VEI FACE ,MAI SUNT SI ALTI BAIETI TE PUP
pacolina
Postat pe 13 Martie 2011 10:57
De la: ingerasul_25, la data 2011-03-13 10:54:46cred ca el oricum nu se va schimba si oricat ai incerca sa crezi ca te iubeste chiar nu e adevarat. te va trata uart nu pentru ca ai avut o alta relatie in perioada aceea care nu se poate numii inselat nu erai cu el si apropo scapa de el ati va aduce numai necazuri .o zi frumoasa fii fericita .
Asa-i ,nu se va schimba ,barbatii adevarati au demnitatea lor si nu agreaza sintagma:iubita mea tarfa altuia !!!
cristinxxx
Postat pe 13 Martie 2011 11:01
tu ai auzit de drepturi egale?
adica el te inseala, ba mai trimite si pe "dumneaei" sa iti faca viata calvar si ...daca el te-a impins in bratele altuia..nu poate trece peste asta? lasa-l balta, viata langa un astfel de individ va fi iad pt tine! Acum..esti tanara, draguta si tot e dat naibii, peste cativa ani..ce faci? accepti pumni?
sterge-l din memorie si-ti va fi mult m bine!
danapirvu16
Postat pe 13 Martie 2011 11:03
De la: kudika375555, la data 2011-03-11 10:48:09il iubesc foarte tare,nici nu ma pot uita la alti baieti,nu vreau cu nimeni sa fiu.si el mia spus ca tine la mine,dar il doare tare

el e un cretin si tu esti cam gramada.. de ce te'o adus ma'ta pe lumea asta? ca sa faca panarama de tine ceva pui de manelist?!
felixcat
Postat pe 13 Martie 2011 11:33
Buna!mai intai pune-te la punct cu gramatica limbii romane,citeste mult si lasa-l pe iubitul tau care nu te mai vrea ca nu ai nici o sansa sa-ti fie bine cu el!
mimishor957
Postat pe 13 Martie 2011 12:07
De la: kudika022394, la data 2011-03-13 11:44:17
bla blah... ai facut sex cu el, inseamna ca El, te-a transformat automat in DOAMNA.bla blab lblablbla.
Tu ce zodie esti?



really..?!
rockk
Postat pe 13 Martie 2011 12:10
eu zic sa-l lasi dracului in pace, in caz contrar vei avea toata viata de suferit toata viata dupa un tip care nu vede ce a gresit el, dar e inebunit la ceiea ce ai gresit tu cu toate ca te-a lasat sa intelegei clar ca intre voi doi s-a sfarsit totul. Spune-i adio pentru totdeauna sincer, daca nu te vei cai toata viata.
miki1392
Postat pe 13 Martie 2011 12:34
Referitor la povestea ta ,eu cred ca atata timp cat el te-a lasat puteai sa faci ce vrei in timpul asta (adica a ales sa te lase ce treaba are cu ce ai facut tu).si dupa cum povestesti tu vad eu ca ii place sa fie tipicul cocos dute-vino .Oare el in perioada cand te-a lasat a fost cuminte sau....Eu nici nu i-as fi dat informatiile astea atata timp cat nu imi arata ca vrea ceva serios.bafta
rebeca79
Postat pe 13 Martie 2011 12:39
De la: kudika375555, la data 2011-03-11 11:17:03ce nu e klar in istoria asta?el ma lasat ma parasit si eu am inceput viata mea alaturi de alta persoana?


Tocmai te-ai luminat singura, nu l-ai inselat, ai avut o relatie cu un baiat dupa ce el te-a parasit. Acum tot el e suparat, baiatul e clar din alt secol. D c mai vrei sa fii cu el?
kalli
Postat pe 13 Martie 2011 13:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Inselatul duce numai la rele 30 De la: iulia069834 29 Ianuarie 2010 13:02
alexa 4 De la: G_Diana 1 Septembrie 2008 22:37
am nevoie de parerea voastra 6 De la: kudika369746 30 Martie 2013 03:08
despre facebook 9 De la: kudika093014 18 Aprilie 2011 17:41
iubitul afla trecutul tau dar simte ca mai este ceva 34 De la: trueLove 29 August 2013 11:20