Setari Cookie-uri

l-am inselat si cum sa il intorc?

Daca te iubeste cu adevarat se va intoarce la tine...
kudika377040
Postat pe 20 Martie 2011 09:15
daca vorbesti precum scrii il inteleg perfect
tonim69
Postat pe 20 Martie 2011 09:45
tu fato invata sa scrii.si te mai intrebi de ce te a lasat.
gina39graz
Postat pe 20 Martie 2011 12:57
nu incape inselatul aici odata ce nu mai erati impreuna.erati amandoi singuri.timpul le rezolva pe toate.daca te iubeste cum spui o sa te ierte.
anu
Postat pe 20 Martie 2011 13:09
buna, eu zic sa stai de vb cu el trebuie sa-i explici ca a fost doar o aventura , crezi ca el nu te-a inselat pana acum? eu zic ca da din moment ce a vrut o pauza este un semn de intrebare la mijloc , daca dupa ce discuti cu el tot continua sa te judece parerea mea este sa il lasi in pace , eu una nu consider ca l-ai inselat din moment ce voi nu erati impreuna te pupik si multa bafta
angelsss
Postat pe 21 Martie 2011 11:05
o stii pe aia? 'Trandafire,ti-ai scrantit ochii?'cam asta mi s-a intamplat si mie
kudika192869
Postat pe 21 Martie 2011 22:06
Hi!

Complicata situatie.. un om cu scaunul la cap nu trece peste infidelitate, indiferent cat de mare e dragostea. De obicei aceste lucruri se repeta in timp. Si orice sansa in plus=timp pierdut.
Josh83
Postat pe 22 Martie 2011 09:02
eu cred ca trebuie sa-ti vezi de viata ta.....din ce am inteles si eu,nu se poate considera "inselat" ptr ca nu erati "impreuna",nu? si el,defapt incearca sa te manipuleze facandu-te sa pari tu vinovata,iar in felul acesta sa-ti pleci tu capul in fata lui pana te face presul lui.stie ca il iubesti enorm si ca ai face orice ptr o privire din partea lui,asa-i?
bastos
Postat pe 24 Martie 2011 14:02
Scuze draga mea
Trebuie sa intelegi un lucru,el te-a inselat si te-a ranit ,da? tu daca ai incercat sa-ti ''vezi de drum'' sau sa ai o relatie nu-i nimic anormal...viata trebuie traita si apoi el se intoarce la tine,de ce? ce i-a dat papucii aia? sau era doar un moft de-al lui? te sfatuiesc sa-ti vezi de treaba ,nu te lasa amagita iar de el, e un egoist..el poate sa te insele si are dreptul dar tu nu.... lasa-l in pace si nu te consuma pentru el, caci nu merita,tu ai fost cea care a tras nu el...lasa-l in puii mei
andreea1290
Postat pe 25 Martie 2011 21:06
L-ai inselat cand nu erati impreuna? cam cum vine asta?
Din punctul meu de vedere voi nu erati impreuna ca sa-l inseli si acum poti face la fel... Nu este cu tine, da-l in puii mei de barbat ca nu merita nimeni sa fie frecat cum i se scoala celuilalt...
Eu zic sa-l lasi in pace si sa te bagi pe altul. E doar o parere :))

PS: incearca sa scri mai corect si sa se inteleaga, deoarece o dai dintr-o idee in alta si vorbesti la mai multe persoane. Verbele la o persoana, iar pronumele la alta...
_Iubi_
Postat pe 26 Martie 2011 09:12
eu studiez mai mult in limba rusa si imi este greu sa vorbesc in limba romina,dar am scris aici ca m-a sfatuit o pritena
kudika379172
Postat pe 26 Martie 2011 11:51
Eu sunt Evelina. Am inteles greseala mea referitor la fostu meu prieten,ieram prea indragastotita de el si nu vedeam ce fac...
kudika379172
Postat pe 26 Martie 2011 12:05
eu sunt berbec... si am trecut prin ce spui tu .. deci .. de iertat te va ierta ... o sa va intelegeti bine .. dar cu cea mai mica greseala pe care o vei face .. sau cu cea mai mica gelozie care ai sa ii arati .. iti va scoate ochii si iti va aduce aminte de asta din nou ... dupa care iar o sa va impacati .. si tot asa de fiecare data .... sincer eu zic ca mai bine incerci sa iti gasesti pe altcineva .. o sa iti fie mai bine
ykrad
Postat pe 26 Martie 2011 22:23
DRAGA MEA SINCER ITI SPUN AM AVUT O SITUATIE ASEMANATOARE NU MAI E NIMIC DACA E BERBEC ARE DREPTATE CHIAR DACA VA MAI FI CEVA INTRE VOI NU VA MAI FI DECIT URA E BERBEC UITAL SI REFATI VIATA ALTFEL VEI SUFERI ENORM ITI SPUN DIN EXPERIENTA SI DIN SUFLET MADY
kudika375294
Postat pe 26 Martie 2011 23:09
healthy016719
Postat pe 31 Martie 2011 16:10
1. Sa-ti iasa din minte ca l-ai inselat! El a caerut despartirea, tu ti-ai vazut de viata ta, bravo, bine ai facut, nu sa stai sa bazai dupa el.
2. El te-a inselat si te-a parasit, si-a batut joc de sentimentele tale si daca il tolerezi o va face din nou, nu pentru ca l-ai fi inselat ci pentru ca el e o jigodie si va face acest lucru si cu tine si cu oricare alta - sa isi bata joc.
3. Sunt convinsa ca stii si poti scrie corect, dar te-a ravasit un pic problema. Incearca sa fii mai putin impulsiva.
$. LASA-L ACUM PENTRU TOTDEAUNA!
mikystix
Postat pe 28 Aprilie 2011 11:26
Saluti! Nu stiu daca mai e de actualitate subiectul dar tind sa cred ca da, motiv pentru care as vrea sa te fac sa intelegi ceva.
Il inteleg pe prietenul tau foarte bine, cu toate ca sunt fata. As fi avut aceleasi sentimente si eu daca mi-ai fi facut o astfel de faza.
Chiar daca ne-am certat eu ma astept ca omul care a fost langa mine sa nu se arunce in secunda 2 in bratele altcuiva. Mi-e egal care e motivul, ura, gelozie, razbunare... Vezi asa cum s-a pripit el asa te-ai aruncat si tu , si in final ati pierdut amandoi.

Cred ca te va ierta dar nu va trece peste niciodata. Ai cazut in ochii lui si de acolo va fi foarte greu sa te ridici decat daca el vrea.
Berbecii sunt cei mai nesiguri oameni din tot zodiacul, deoarece ei stiu ca fac nazbatii de genul celor facute de tine, dar nu accepta sa pateasca ei asa ceva. Si mai degraba te va parasi decat sa mai incerce ceva serios cu tine. Iar daca crezi ca culcandu-te cu el il recastigi , parerea mea ca ti-ai dat foc la valiza. Te va insela cu prima ocazie deoarece nu uita...

Ce e important e sa inveti de aici, e sa astepti uneori dupa o despartire ceva timp, nu sa sari imediat in bratele altcuiva ca nu e o solutie decat daca ai intalnit pe omul vietii tale si vei dori sa mergi mai departe cu al doilea.

In rest te sfatui in cazul tau sa mergi mai departe ca viata buna cu el nu o sa ai si chiar e pacat pentru viata ta. Eu in locul lui nu te-as ierta si mi-e teama pentru tine ca nici el nu o va face.

Sa fii iubita!!
Shelly11
Postat pe 4 Mai 2011 18:29
Scumpa mea, el ti-a dat papucii prima data. Tu ce era sa faci, sa stai sa plangi dupa el? Stii versurile de la cantecul ``I will survive``? Invata-le si recita-i-le, ca sa vada ce dobitoc a fost. Daca nu ``suporta`` faptul ca ai avut o alta relatie dupa ce EL a terminat relatia si, in plus, te-a si umilit, asta este. Viata merge mai departe cu el sau fara el. El ar trebui sa iti multumeasca tie pentru ca i-ai facut ``favoarea`` de a te intoarce la el. Fii rea, asa merita unii barbati.
Eva32
Postat pe 12 Mai 2011 03:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am prieten de 11 luni j imi place un alt baiat 45 De la: evisan 28 Noiembrie 2010 18:19
mi-ai lasat inima cat sa nu mor si o bucatica de suflet cat sa traiesc 33 De la: maimai_no1 20 Octombrie 2011 02:53
Am nevoie de ajutor 67 De la: mimi_ca29 15 Februarie 2011 09:06
De la o sotie inselata... 30 De la: bruneagra25 12 Mai 2009 09:38
Ce e in capu`lui?! 38 De la: kudika329067 7 August 2012 10:55