Setari Cookie-uri

Lucrul in strainatate ..succes sau dezamagire ?

De la: ad__83, la data 2011-03-21 13:16:26
offf firar ea de dragoste cate sacrificii am facut ptr ea....suc, ieseala, acu vrei si tocuri.....maine ciorapi cu banda......bine vin cu tocuri....


sau poti sa vii in tricoul ala ... mulat


battleofwits
Postat pe 21 Martie 2011 13:18
De la: battleofwits, la data 2011-03-21 13:18:15
De la: ad__83, la data 2011-03-21 13:16:26
offf firar ea de dragoste cate sacrificii am facut ptr ea....suc, ieseala, acu vrei si tocuri.....maine ciorapi cu banda......bine vin cu tocuri....


sau poti sa vii in tricoul ala ... mulat




o daaa cu ala vin....
ad__83
Postat pe 21 Martie 2011 13:21
De la: ad__83, la data 2011-03-21 13:21:35
De la: battleofwits, la data 2011-03-21 13:18:15
De la: ad__83, la data 2011-03-21 13:16:26
offf firar ea de dragoste cate sacrificii am facut ptr ea....suc, ieseala, acu vrei si tocuri.....maine ciorapi cu banda......bine vin cu tocuri....


sau poti sa vii in tricoul ala ... mulat




o daaa cu ala vin....


abia astept momentul
battleofwits
Postat pe 21 Martie 2011 13:25
De la: bumbu83, la data 2011-03-18 11:59:56 Buna fetelor.. Deschid acest topic in speranta ca veti impartasi cu mine cateva din experientele voastre
bune sau rele cu privire la munca in straintate/valabil pt fetele care au lucrat in strainatate bineinteles/ ..
As mai fi curioasa sa stiu daca e cineva care a lucrat la ingrijit de batrani in Germania sau Austria ? Cum vi s-a parut ? Gatiti romaneste sau nemteste ? Batranii erau cumsecade sau va faceau viata un cosmar ? Eu lucrez in strainatate de ani de zile cu bune si cu rele.. La voi fetelor/doamnelor cum e/cum a fost ?


eu am lucrat in Anglia, e drept o perioada scurta. Faceam curatenie la un hotel. Sincer stateam foarte departe si faceam in fiecare zi 2 ore dus-intors cu autobusul, si desi era un cartier mai... periculos macar chiria era ieftina.
cat depspre mancare, m-am adaptat.
adyna2905
Postat pe 21 Martie 2011 19:53
De la: battleofwits, la data 2011-03-21 13:25:05
De la: ad__83, la data 2011-03-21 13:21:35
De la: battleofwits, la data 2011-03-21 13:18:15
De la: ad__83, la data 2011-03-21 13:16:26
offf firar ea de dragoste cate sacrificii am facut ptr ea....suc, ieseala, acu vrei si tocuri.....maine ciorapi cu banda......bine vin cu tocuri....


sau poti sa vii in tricoul ala ... mulat




o daaa cu ala vin....


abia astept momentul


battle, eu te astept cu sarmalutzele acasa si tu p'aici imi umbli?
adyna2905
Postat pe 21 Martie 2011 19:54
De la: Valy90, la data 2011-03-21 13:15:59Observ (poate ma insel) ca tu ai ceva cu mine.(?)

Neah, eu doar caut niste roze. Cateodata modalitatea lasa de dorit, scuze.
kudika_pudika
Postat pe 22 Martie 2011 12:57
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-22 12:57:34
De la: Valy90, la data 2011-03-21 13:15:59Observ (poate ma insel) ca tu ai ceva cu mine.(?)

Neah, eu doar caut niste roze. Cateodata modalitatea lasa de dorit, scuze.


uite, iti ofer o roza
Valy90
Postat pe 22 Martie 2011 13:00
buna,eu sunt in italia si lucrez la 2 batrani,sot si sotie,vreau sa spun ca aici ma simt ca in familie,ne intelegem perfect..as lucra aici mult si bine,si cu fetele ma inteleg bine,au acceptat sa o aduc pe mama in casa pe ,mancarea lor o luna de zile,pt mine a fost un gest extrordinar..sincer nu as mai pleca de aici niciodata pt k au devenit a 2 a familie pt mine...apropo de liber...am destul,eu sunt multumita..salariul e bun.. si cu contract indeterminat..sincer nu imi doresc mai mult de atat...
lory_love
Postat pe 22 Martie 2011 20:30
De la: Valy90, la data 2011-03-21 12:52:46
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-21 12:41:15
De la: Valy90, la data 2011-03-18 16:29:27
De la: DayC, la data 2011-03-18 16:27:11
De la: bumbu83, la data 2011-03-18 11:59:56 Buna fetelor.. Deschid acest topic in speranta ca veti impartasi cu mine cateva din experientele voastre
bune sau rele cu privire la munca in straintate/valabil pt fetele care au lucrat in strainatate bineinteles/ ..
As mai fi curioasa sa stiu daca e cineva care a lucrat la ingrijit de batrani in Germania sau Austria ? Cum vi s-a parut ? Gatiti romaneste sau nemteste ? Batranii erau cumsecade sau va faceau viata un cosmar ? Eu lucrez in strainatate de ani de zile cu bune si cu rele.. La voi fetelor/doamnelor cum e/cum a fost ?


la mine, bine. eu cred ca e bine atata timp cat ai un job calificat. la ingrijit de batrani sau alte joburi necalificate am auzit sincer numai dezamagiri....


pe dreaq.u

fleosc!
dai si fugi!
macar explica daca tot simti nevoia sa injuri


sunt obligata sa explic,de ce am ,,injurat"??

si nu,nu dau si fug(nu sunt de acord in totalitate cu ce a zis)
care vrea sa inteleaga de bine,
care nu Pa


pai sa luam logic, cu prima parte nu ai cum sa nu fii de acord (la mine, bine.)
cu ultima, la fel, nu cred ca nu esti de acord ca eu asta am auzit (la ingrijit de batrani sau alte joburi necalificate am auzit sincer numai dezamagiri)
cu asta sper ca esti de acord (.... )
hai ca ti-am facut si analiza frazeologica
pai mai ramane ca nu esti de acord ca e bine atata timp cat ai un job calificat. de ce nu? ai auzit sau patzit ceva legat de asta?
DayC
Postat pe 22 Martie 2011 21:29
De la: DayC, la data 2011-03-22 21:29:53
De la: Valy90, la data 2011-03-21 12:52:46
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-21 12:41:15
De la: Valy90, la data 2011-03-18 16:29:27
De la: DayC, la data 2011-03-18 16:27:11
De la: bumbu83, la data 2011-03-18 11:59:56 Buna fetelor.. Deschid acest topic in speranta ca veti impartasi cu mine cateva din experientele voastre
bune sau rele cu privire la munca in straintate/valabil pt fetele care au lucrat in strainatate bineinteles/ ..
As mai fi curioasa sa stiu daca e cineva care a lucrat la ingrijit de batrani in Germania sau Austria ? Cum vi s-a parut ? Gatiti romaneste sau nemteste ? Batranii erau cumsecade sau va faceau viata un cosmar ? Eu lucrez in strainatate de ani de zile cu bune si cu rele.. La voi fetelor/doamnelor cum e/cum a fost ?


la mine, bine. eu cred ca e bine atata timp cat ai un job calificat. la ingrijit de batrani sau alte joburi necalificate am auzit sincer numai dezamagiri....


pe dreaq.u

fleosc!
dai si fugi!
macar explica daca tot simti nevoia sa injuri


sunt obligata sa explic,de ce am ,,injurat"??

si nu,nu dau si fug(nu sunt de acord in totalitate cu ce a zis)
care vrea sa inteleaga de bine,
care nu Pa


pai sa luam logic, cu prima parte nu ai cum sa nu fii de acord (la mine, bine.)
cu ultima, la fel, nu cred ca nu esti de acord ca eu asta am auzit (la ingrijit de batrani sau alte joburi necalificate am auzit sincer numai dezamagiri)
cu asta sper ca esti de acord (.... )
hai ca ti-am facut si analiza frazeologica
pai mai ramane ca nu esti de acord ca e bine atata timp cat ai un job calificat. de ce nu? ai auzit sau patzit ceva legat de asta?


Uite,eu cunosc foarte multe persoane care au muncit si muncesc ca necalificat,
si le merge foarte bine.Chiar si mama mea cativa ani a muncit ca necalificat si a fost super ok(din toate punctele de vedere).Cu asta din auzite.......... am vazut pers care le mergea foarte bine aici si in tara se plangeau ca nau.(ca sa nu apeleze rudele la ele ).
Valy90
Postat pe 22 Martie 2011 21:51
ai atins un subiect ce ma necajeste de ceva saptamani,yo am ceva ani de cind fac italia ,sincer nu am avut probleme cu posturile de munca pe unde am fost ,dar cum zicea cineva ,,banii,, zero, si nu spun asta din cauza rudelor.... ba mai mult de 2 ani am un post al naibi de bine platit,da :,e drept am realizat ceva in tara ,nu palate dar marog,si stau si ma intreb ,tot sacrificiul asta merita? precizez ca relatia familiara este ok. stiu exact ca a-m pierdut ce nu o sa mai pot avea niciodata,,aniversari,majorat,prima intilnire a fetitei cu prietenul ei etc , etc,, lucruri minore dar fffffffffff importante.sunt convinsa ca si voi ati avut caderi din astea, adica sa ziceti ,,gata pun punct ,ma opresc,,si dupa 1 luna sau ma rog ceva timp sa te intorci iar la chin.pentruca oricit de cumsecade ar fii batrinii si oricit de frumos sar purta cu tine tot este suferinta ,cel putin asa trec yo zilele petrecute in italia. nu-mi pling de mila sau astept compasiune,dar cum d-zeu e de facut ,ca in tara mori de foame cu salariul de acolo.
191170
Postat pe 23 Martie 2011 15:58
De la: 191170, la data 2011-03-23 15:58:18 ai atins un subiect ce ma necajeste de ceva saptamani,yo am ceva ani de cind fac italia ,sincer nu am avut probleme cu posturile de munca pe unde am fost ,dar cum zicea cineva ,,banii,, zero, si nu spun asta din cauza rudelor.... ba mai mult de 2 ani am un post al naibi de bine platit,da :,e drept am realizat ceva in tara ,nu palate dar marog,si stau si ma intreb ,tot sacrificiul asta merita? precizez ca relatia familiara este ok. stiu exact ca a-m pierdut ce nu o sa mai pot avea niciodata,,aniversari,majorat,prima intilnire a fetitei cu prietenul ei etc , etc,, lucruri minore dar fffffffffff importante.sunt convinsa ca si voi ati avut caderi din astea, adica sa ziceti ,,gata pun punct ,ma opresc,,si dupa 1 luna sau ma rog ceva timp sa te intorci iar la chin.pentruca oricit de cumsecade ar fii batrinii si oricit de frumos sar purta cu tine tot este suferinta ,cel putin asa trec yo zilele petrecute in italia. nu-mi pling de mila sau astept compasiune,dar cum d-zeu e de facut ,ca in tara mori de foame cu salariul de acolo.


Daca stai de doi ani acolo si daca nu intentionezi sa te opresti prea curand, de ce nu-ti iei fetita la tine?
rashela
Postat pe 23 Martie 2011 16:17
esti ffff draguza multumesc mult,,cum au trecut acesti 2 ani eu habar nu am,pur si simplu au zburat asa fara sa-mi dau seama cu toate ca acasa eu am fost si de 2 ori pe an ,asa de o pofta sa zicem, cite 1 luna in august si de craciun.iar de adus fetita aici nu se poate vorbi, deoarece nu e singurica mai are 2 frati mai mari plus taticul ei.cum sai aduc pe toti aici? copiii cei mari au fost aici la mine si tata lor da ea nu ,ca trebuiesc facute acte ,pasaport si restu lumi,sapoi ma repet nu intentionam eu sa stau ,,700 ,,de ani in it.dar uita ca timpul trece .auzisem yo o poveste ,,cu o femeie ce a stat in it 1 an de zile consecutiv,si cind s-a intors acasa in tara la copilasi,copiii nu voiau sa mai stea de vorba cu ea ,deoarece saraca o luase putin razna.la timpul acela yo am dat vina pe femeie dar azi incep sa realizez ca saraca nu o avut alta sansa.sa-tunci iar ma intreb cum e de facut?daca stai nu-i bun , daca nu stai iar nu-i bun.
191170
Postat pe 23 Martie 2011 16:51
De la: 191170, la data 2011-03-23 16:51:16esti ffff draguza multumesc mult,,cum au trecut acesti 2 ani eu habar nu am,pur si simplu au zburat asa fara sa-mi dau seama cu toate ca acasa eu am fost si de 2 ori pe an ,asa de o pofta sa zicem, cite 1 luna in august si de craciun.iar de adus fetita aici nu se poate vorbi, deoarece nu e singurica mai are 2 frati mai mari plus taticul ei.cum sai aduc pe toti aici? copiii cei mari au fost aici la mine si tata lor da ea nu ,ca trebuiesc facute acte ,pasaport si restu lumi,sapoi ma repet nu intentionam eu sa stau ,,700 ,,de ani in it.dar uita ca timpul trece .auzisem yo o poveste ,,cu o femeie ce a stat in it 1 an de zile consecutiv,si cind s-a intors acasa in tara la copilasi,copiii nu voiau sa mai stea de vorba cu ea ,deoarece saraca o luase putin razna.la timpul acela yo am dat vina pe femeie dar azi incep sa realizez ca saraca nu o avut alta sansa.sa-tunci iar ma intreb cum e de facut?daca stai nu-i bun , daca nu stai iar nu-i bun.


Buna. Nu crezi ca e timpul sa dedici putin timp si familiei? Nu crezi ca au nevoie de tine? Eu una nu as rezista sa stau departe de familia mea.
mimi_ca29
Postat pe 23 Martie 2011 16:55
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-23 16:55:48
De la: 191170, la data 2011-03-23 16:51:16esti ffff draguza multumesc mult,,cum au trecut acesti 2 ani eu habar nu am,pur si simplu au zburat asa fara sa-mi dau seama cu toate ca acasa eu am fost si de 2 ori pe an ,asa de o pofta sa zicem, cite 1 luna in august si de craciun.iar de adus fetita aici nu se poate vorbi, deoarece nu e singurica mai are 2 frati mai mari plus taticul ei.cum sai aduc pe toti aici? copiii cei mari au fost aici la mine si tata lor da ea nu ,ca trebuiesc facute acte ,pasaport si restu lumi,sapoi ma repet nu intentionam eu sa stau ,,700 ,,de ani in it.dar uita ca timpul trece .auzisem yo o poveste ,,cu o femeie ce a stat in it 1 an de zile consecutiv,si cind s-a intors acasa in tara la copilasi,copiii nu voiau sa mai stea de vorba cu ea ,deoarece saraca o luase putin razna.la timpul acela yo am dat vina pe femeie dar azi incep sa realizez ca saraca nu o avut alta sansa.sa-tunci iar ma intreb cum e de facut?daca stai nu-i bun , daca nu stai iar nu-i bun.


Buna. Nu crezi ca e timpul sa dedici putin timp si familiei? Nu crezi ca au nevoie de tine? Eu una nu as rezista sa stau departe de familia mea.


Si sa vina in tara,sa moara de foame cu familia de gat
e bine??
Valy90
Postat pe 23 Martie 2011 16:59
De la: Valy90, la data 2011-03-23 16:59:30
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-23 16:55:48
De la: 191170, la data 2011-03-23 16:51:16esti ffff draguza multumesc mult,,cum au trecut acesti 2 ani eu habar nu am,pur si simplu au zburat asa fara sa-mi dau seama cu toate ca acasa eu am fost si de 2 ori pe an ,asa de o pofta sa zicem, cite 1 luna in august si de craciun.iar de adus fetita aici nu se poate vorbi, deoarece nu e singurica mai are 2 frati mai mari plus taticul ei.cum sai aduc pe toti aici? copiii cei mari au fost aici la mine si tata lor da ea nu ,ca trebuiesc facute acte ,pasaport si restu lumi,sapoi ma repet nu intentionam eu sa stau ,,700 ,,de ani in it.dar uita ca timpul trece .auzisem yo o poveste ,,cu o femeie ce a stat in it 1 an de zile consecutiv,si cind s-a intors acasa in tara la copilasi,copiii nu voiau sa mai stea de vorba cu ea ,deoarece saraca o luase putin razna.la timpul acela yo am dat vina pe femeie dar azi incep sa realizez ca saraca nu o avut alta sansa.sa-tunci iar ma intreb cum e de facut?daca stai nu-i bun , daca nu stai iar nu-i bun.


Buna. Nu crezi ca e timpul sa dedici putin timp si familiei? Nu crezi ca au nevoie de tine? Eu una nu as rezista sa stau departe de familia mea.


Si sa vina in tara,sa moara de foame cu familia de gat
e bine??



Normal ca nu, dar daca au realizat cat de cat ceva, ar trebui sa se opreasca si sa petreaca putin timp cu ei.
mimi_ca29
Postat pe 23 Martie 2011 17:02
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-23 17:02:56
De la: Valy90, la data 2011-03-23 16:59:30
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-23 16:55:48
De la: 191170, la data 2011-03-23 16:51:16esti ffff draguza multumesc mult,,cum au trecut acesti 2 ani eu habar nu am,pur si simplu au zburat asa fara sa-mi dau seama cu toate ca acasa eu am fost si de 2 ori pe an ,asa de o pofta sa zicem, cite 1 luna in august si de craciun.iar de adus fetita aici nu se poate vorbi, deoarece nu e singurica mai are 2 frati mai mari plus taticul ei.cum sai aduc pe toti aici? copiii cei mari au fost aici la mine si tata lor da ea nu ,ca trebuiesc facute acte ,pasaport si restu lumi,sapoi ma repet nu intentionam eu sa stau ,,700 ,,de ani in it.dar uita ca timpul trece .auzisem yo o poveste ,,cu o femeie ce a stat in it 1 an de zile consecutiv,si cind s-a intors acasa in tara la copilasi,copiii nu voiau sa mai stea de vorba cu ea ,deoarece saraca o luase putin razna.la timpul acela yo am dat vina pe femeie dar azi incep sa realizez ca saraca nu o avut alta sansa.sa-tunci iar ma intreb cum e de facut?daca stai nu-i bun , daca nu stai iar nu-i bun.


Buna. Nu crezi ca e timpul sa dedici putin timp si familiei? Nu crezi ca au nevoie de tine? Eu una nu as rezista sa stau departe de familia mea.


Si sa vina in tara,sa moara de foame cu familia de gat
e bine??



Normal ca nu, dar daca au realizat cat de cat ceva, ar trebui sa se opreasca si sa petreaca putin timp cu ei.


in 2 ani de zile nu cred ca a strans cine stie ce
banii se duc intr-o clipita,trebuie munca,munca si iar muuuunnncaaa
Valy90
Postat pe 23 Martie 2011 17:04
bravo fetelor m-ati inteles perfect,e drept. de facut ,a-m facut ceva in anii astia,si de ramas acuma in ro ....?? e drept nu mori de foame ca doamne fereste, sunt destui cei ce se descurca fara sa plece in lume ,da copiii sunt mari trebuiesc dusi mai departe la sc si ce le mai trebuie lor ,cum faci sa ii poti ajuta? mimi ai perfecta dreptate dar si daca merg linga ei si mi se rupe sufletul cind unu dintre ei mi-ar spune ,,mama vreau o ciocolata de ex,,,,si yo s-ai zic ,,stii nu se poate,,,sau marog ceva de genul.nu e posibil descriere in cuvinte cit de dureros e sa vorbesti cu copilul tau pe net, s-al vezi,si sa n-ul poti stinge in brate, sau macar mingaia putin, nu se poate descrie ,,dar in acelas timp trebuie sa fii tare sa nu-si dea seama ei ca tu nu mai poti sau ca ai vrea sa urli de multe ori ..fetelor va multumesc inca o data ca mi-ati dat putin din timpul vostru ,parca m-am mai descarcat putin asa,cu toate ca curg lacrimile parca ar fii izvor.
191170
Postat pe 23 Martie 2011 17:30
De la: 191170, la data 2011-03-23 17:30:28bravo fetelor m-ati inteles perfect,e drept. de facut ,a-m facut ceva in anii astia,si de ramas acuma in ro ....?? e drept nu mori de foame ca doamne fereste, sunt destui cei ce se descurca fara sa plece in lume ,da copiii sunt mari trebuiesc dusi mai departe la sc si ce le mai trebuie lor ,cum faci sa ii poti ajuta? mimi ai perfecta dreptate dar si daca merg linga ei si mi se rupe sufletul cind unu dintre ei mi-ar spune ,,mama vreau o ciocolata de ex,,,,si yo s-ai zic ,,stii nu se poate,,,sau marog ceva de genul.nu e posibil descriere in cuvinte cit de dureros e sa vorbesti cu copilul tau pe net, s-al vezi,si sa n-ul poti stinge in brate, sau macar mingaia putin, nu se poate descrie ,,dar in acelas timp trebuie sa fii tare sa nu-si dea seama ei ca tu nu mai poti sau ca ai vrea sa urli de multe ori ..fetelor va multumesc inca o data ca mi-ati dat putin din timpul vostru ,parca m-am mai descarcat putin asa,cu toate ca curg lacrimile parca ar fii izvor.


Tu macar poti vb cu ei pe mess,cat de cat iti alini doarul,dar sunt altii care nu au aceasta posibilitate.E greu in starinatate,departe de cei pe care ii iubesti,dar asta e.Eu nu am copii,dar stiu cat am suferit dupa mama si sora mea.
Valy90
Postat pe 23 Martie 2011 17:37
De la: Valy90, la data 2011-03-23 17:37:14
De la: 191170, la data 2011-03-23 17:30:28bravo fetelor m-ati inteles perfect,e drept. de facut ,a-m facut ceva in anii astia,si de ramas acuma in ro ....?? e drept nu mori de foame ca doamne fereste, sunt destui cei ce se descurca fara sa plece in lume ,da copiii sunt mari trebuiesc dusi mai departe la sc si ce le mai trebuie lor ,cum faci sa ii poti ajuta? mimi ai perfecta dreptate dar si daca merg linga ei si mi se rupe sufletul cind unu dintre ei mi-ar spune ,,mama vreau o ciocolata de ex,,,,si yo s-ai zic ,,stii nu se poate,,,sau marog ceva de genul.nu e posibil descriere in cuvinte cit de dureros e sa vorbesti cu copilul tau pe net, s-al vezi,si sa n-ul poti stinge in brate, sau macar mingaia putin, nu se poate descrie ,,dar in acelas timp trebuie sa fii tare sa nu-si dea seama ei ca tu nu mai poti sau ca ai vrea sa urli de multe ori ..fetelor va multumesc inca o data ca mi-ati dat putin din timpul vostru ,parca m-am mai descarcat putin asa,cu toate ca curg lacrimile parca ar fii izvor.


Tu macar poti vb cu ei pe mess,cat de cat iti alini doarul,dar sunt altii care nu au aceasta posibilitate.E greu in starinatate,departe de cei pe care ii iubesti,dar asta e.Eu nu am copii,dar stiu cat am suferit dupa mama si sora mea.


dorul*
Valy90
Postat pe 23 Martie 2011 17:37
i-ti doresc sa ai copilasi cind o s-ati doresti,e adevarat ,,dorul,, dar de mama mea si de sora mea nu am suferit chiar asa de mult ,in schimb buricii , mau terminat, marog incerc sa trec peste tot ,cu ajutorul lui d-zeu, si sper sa pot za zic ,,hopa,, adica stop, da nustiu cind, ca tot trebuie si una si alta si tot asa.s-iti doresc succes si tie ca stiu ca si tu esti departe bafta multa

191170
Postat pe 23 Martie 2011 17:46
De la: 191170, la data 2011-03-23 17:46:37i-ti doresc sa ai copilasi cind o s-ati doresti,e adevarat ,,dorul,, dar de mama mea si de sora mea nu am suferit chiar asa de mult ,in schimb buricii , mau terminat, marog incerc sa trec peste tot ,cu ajutorul lui d-zeu, si sper sa pot za zic ,,hopa,, adica stop, da nustiu cind, ca tot trebuie si una si alta si tot asa.s-iti doresc succes si tie ca stiu ca si tu esti departe bafta multa



Multumesc
Intr-un sfarsit m-au luat la ele,dar puiul a crescut si a facut aripi si mi-am luat zborul dupa amorez in alta tara.Acum sunt bine,la fiecare sfarsit de luna le vizitez.Pt mine mama e totul si sora la fel,plangeam zi si noapte dupa ele. Am si alti frati,dar ele sunt ceva mai speciale pt mine,le iubesc ,le dor.
Mult bafta si tie
Valy90
Postat pe 23 Martie 2011 17:53
vad ca va aratati interesati de topicul meu,va multumesc
bumbu83
Postat pe 24 Martie 2011 13:10
am zis interesati fiindca se pare ca sunt si domni care isi spun parerea,fiti bineveniti
bumbu83
Postat pe 24 Martie 2011 13:11
eu inca nu am lucrat in afara dar cand voi pleca voi pleca definitiv, fara sa ma intorc la familie sau prieteni. deja nu mai suport tara asta.
leo_
Postat pe 25 Martie 2011 13:51
De la: leo_, la data 2011-03-25 13:51:24eu inca nu am lucrat in afara dar cand voi pleca voi pleca definitiv, fara sa ma intorc la familie sau prieteni. deja nu mai suport tara asta.

adio!
nu-ti va duce nimeni lipsa, nici macar asa-zisii tai prieteni... caci isi vor da seama ca nu dai o ceapa degerata pe ei...
kudika_pudika
Postat pe 25 Martie 2011 13:54
De la: leo_, la data 2011-03-25 13:51:24eu inca nu am lucrat in afara dar cand voi pleca voi pleca definitiv, fara sa ma intorc la familie sau prieteni. deja nu mai suport tara asta.


Daca vroiai sa pleci, o faceai pana acum. Ce astepti? Sa se scufunde corabia si sa fugi precum sobolanul? Fa-o daca ti-e scarba de toti si de toate. Vinde tot ce ai si pleaca in lumea mare. Inca mai poti fi considerat un erou.

ps. Tare acru esti copile.
rashela
Postat pe 25 Martie 2011 14:47
mai dar nu trebuie sa cunoasteti pe cineva si pe urma sa il judecati??
ad__83
Postat pe 25 Martie 2011 14:49
De la: ad__83, la data 2011-03-25 14:49:56mai dar nu trebuie sa cunoasteti pe cineva si pe urma sa il judecati??


Nu neaparat. Uneori te definesti prin ceea ce spui.
Si nu-i prima data cand Leo se plange, in termeni nu tocmai frumosi, de romani si Romania. Ba si de viata mizera pe care o duce. La varsta lui, nu-i normal sa aiba atata amaraciune in el decat daca-i fin fire o persoana posaca si vesnic nemultumita.

Si da, imi lasa impresia asta. In rest n-am nimic cu nimeni. Faca fiecare ce-i place.
rashela
Postat pe 25 Martie 2011 14:56
De la: rashela, la data 2011-03-25 14:56:07
De la: ad__83, la data 2011-03-25 14:49:56mai dar nu trebuie sa cunoasteti pe cineva si pe urma sa il judecati??


Nu neaparat. Uneori te definesti prin ceea ce spui.
Si nu-i prima data cand Leo se plange, in termeni nu tocmai frumosi, de romani si Romania. Ba si de viata mizera pe care o duce. La varsta lui, nu-i normal sa aiba atata amaraciune in el decat daca-i fin fire o persoana posaca si vesnic nemultumita.

Si da, imi lasa impresia asta. In rest n-am nimic cu nimeni. Faca fiecare ce-i place.


in fine....poate are motivele lui bine intemeiate....oricum nimeni nu este in masura sa judece...........
ad__83
Postat pe 25 Martie 2011 15:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
moralitate sau tupeu?? voi ce alegeti? 42 De la: alfredodecurtofreco 19 Noiembrie 2010 08:45
Ce faci ca sa scapi de tristete? 660 De la: franziska_eu 25 Ianuarie 2012 10:37
Pictura pe mobila si lemn 1 De la: maziart 19 Iunie 2009 14:34
Sani voluminosi 90 De la: Broscaru 7 Februarie 2012 00:32
Pictura in camera copilului cu povesti si animatii 1 De la: maziart 19 Iunie 2009 14:32