Setari Cookie-uri

avortul

Ma bucur enorm ca injuriile voastre n-au niciun efect, nu pot schimba lucrurile. Chiar daca in mare parte sunt de acord cu ce spuneti, felul cum o faceti ma dezgusta. Ca are 17 ani, ca are 40 e viata ei, trupul ei si numai ea trebuie sa decida ce cale alege. Vrea sa "ucida" un embrion, s-o faca. Vrea sa-l pastreze ca pe urma sa-l arunce in tomberon sau intr-o casa de copii din Romania (tot aia cu tomberonul), s-o faca. Vrea sa-l dea spre adoptie unui strain care il trasnforma in cersator sau il trimite cadou" unui pedofil, s-o faca. Nu? Din punctul vostru de vedere lucrurile sunt rezolvate.
Ce usor e sa stai in fata monitorului si sa pui sentinte pe viata unui alt om. Mai cu seama cand e doar o intrebare si nu va costa nimic.

La cate fete au avortat pe forumul asta, la cate le-ati batut la usa si le-ati cerut sa va dea voua copilul sa i-l cresteti sau sa i-l adoptati? Cate dintre voi ati ramas insarcinate la 16+ ani si ati facut copilul FARA NICIUN sprijin? Pentru ca doar despre asta e vorba aici. Nu se vorbeste despre familii fericite care abia-si asteapta nepotul. E un drept al fiecarei femei, nu a gloatei. NIMENI nu va veni sa-mi spuna mie ce sa fac cu viata mea in conditiile in care, de-ar fi sa ma tarasc in mocirla, NIMENI nu vine sa-mi intinda o mana.
rashela
Postat pe 10 Aprilie 2011 02:12
De la: Spanish_Dancer, la data 2011-04-08 15:51:02
De la: adyna2905, la data 2011-04-08 09:30:09Am facut o mare tampenie la varsta de 18 ani. Din fericire, fara urmari, dar daca s-ar intampla (se rupe prezervativul, am uitat sa i-au pastila-recunosc sunt zapacita) l-as pastra, indiferent de consecinte.
in ce priveste avortul, nu sunt de acord, indiferent de motive. nu-l poti creste, nu ai posibilitatea? mai exista si alte optiuni cum e adoptia. sunt sute de femei care isi doresc un copil si nu pot avea. so...


Si ai putea trai cu gandul ca nu stii ce s-a intamplat cu copilul tau? Ca poate-l bate mama ailalta, poate-l arde cu tigara cum au fost atatea cazuri, paote-l abuzeaza sexual ...

Mi se pare o mare inconstienta sa-ti dai copilul spre adoptie.

mie nu mi se pare deloc. am fost crescuta de altcineva, si nu m-am simtit mai putin iubita, sau defavorizata. dimpotriva, am fost poate chiar mai rasfatata decat surorile mele.
adyna2905
Postat pe 10 Aprilie 2011 04:20
De la: deana222, la data 2011-04-10 01:20:44
De la: thadoogback, la data 2011-04-09 22:58:17
De la: Ionyssa, la data 2011-04-09 22:55:46
De la: kudika381580, la data 2011-04-09 19:05:38cam ce ai putea sa ii oferi unui copil la 18 ani? esti un copil cu copil. cred ca e preferabil sa faci avort, oricat de urat ar suna, decat sa faci inca un copil fara viitor pe lume....


Daca te consideri, la 18 ani, un copil cu copil, nu mai sta cu scula intre picioare. Creeaza dependenta! :) Si ti se umfla burtica. :) Si nu e de la faptul ca ai mancat iahnie de fasole cu o seara inainte :) Vezi-ti de "copilaria" ta, joaca-te cu papusile, nu cu o scula! Daca ai 18 ani si faci pe inocenta, ca nu esti in stare sa ai grija de un copil, ca n-ai aia si ailalta...dar te cracanezi la te miri cine...nu mai esti copil, fata mea! Esti o femeie activa sexual care vrea sa fuga de responsabilitati. Inainte sa faci sex, pune mana si documenteaza-te, copilule de 18 ani! Asuma-ti statutul si nu mai face pe mironosita. Mi-e greata, sa mor io', cand va aud ca aberati in halu' asta. Femeile secolului 21!
hooo breee ce ai de sari asa


pentru ca , din pacate, ARE DREPTATE!!!

Ai dreptate in ce priveste ipocrizia. Am cunoscut fete de 18 ani care au facut avort, si care sustineau ca vai, ca nu au stiut, ca e un acccident. povesti de adormit copiii. te-ai decis ca vrei sa faci sex, inseamna ca esti dispusa sa suporti consecintele, oricare ar fi ele.
adyna2905
Postat pe 10 Aprilie 2011 04:25
De la: Spanish_Dancer, la data 2011-04-08 15:51:02
De la: adyna2905, la data 2011-04-08 09:30:09Am facut o mare tampenie la varsta de 18 ani. Din fericire, fara urmari, dar daca s-ar intampla (se rupe prezervativul, am uitat sa i-au pastila-recunosc sunt zapacita) l-as pastra, indiferent de consecinte.
in ce priveste avortul, nu sunt de acord, indiferent de motive. nu-l poti creste, nu ai posibilitatea? mai exista si alte optiuni cum e adoptia. sunt sute de femei care isi doresc un copil si nu pot avea. so...


Si ai putea trai cu gandul ca nu stii ce s-a intamplat cu copilul tau? Ca poate-l bate mama ailalta, poate-l arde cu tigara cum au fost atatea cazuri, paote-l abuzeaza sexual ...

Mi se pare o mare inconstienta sa-ti dai copilul spre adoptie.


ai dreptate , fatuco , decat o inconstienta care sa-si dea copilul spre adoptie , mai bine o criminala care avorteaza .cred ca este postarea care m-a scarbit cel mai mult de cand am cont aici ; a depasit pana si postarile lui 282 .
desteapto ( asta ca sa nu fiu vulgara ) , tu stii cate femei isi risca viata pentru a da nastere unui copil ?!!!!!! ( femei cu boli grave de inima , femei cu cancer care isi opresc medicatia pentru a nu dauna copilului , femei cu probleme de vedere , care risca sa ramana oarbe , am cunoscut pana si o femeie care a ramas insarcinata dupa ce a avut 2 operatii la coloana si care era sa nu se mai trezeasca din anestezie la cezariana ) toate ar fi fost intelese de toata lumea daca ar fi avortat si , totusi , alegerea lor a fost alta , in timp ce toape carora le place doar ,,tehnologia" , considera o sarcina un accident neplacut care pericliteaza viitorul .
perce_neige
Postat pe 10 Aprilie 2011 08:13
erata : care le pericliteaza viitorul
perce_neige
Postat pe 10 Aprilie 2011 08:29
rashela , nu faptul ca aleg avortul ca solutie e problema ( e , intradevar , alegerea fiecarei femei ), ci faptul ca , prin postarile lor , le fac si pe altele sa creada ca asa e bine .
la cate femei am batut la usa pentru a o ruga sa-mi dea copilul spre adoptie ? uneia singure ; mama biologica a copilului meu avea 16 ani si 3 luni cand l-a nascut . si daca m-am oprit la aceasta unica data , nu a fost alegerea mea , ci a celui care , pe atunci , imi era sot .
perce_neige
Postat pe 10 Aprilie 2011 08:39
De la: perce_neige, la data 2011-04-10 08:39:40rashela , nu faptul ca aleg avortul ca solutie e problema ( e , intradevar , alegerea fiecarei femei ), ci faptul ca , prin postarile lor , le fac si pe altele sa creada ca asa e bine .
la cate femei am batut la usa pentru a o ruga sa-mi dea copilul spre adoptie ? uneia singure ; mama biologica a copilului meu avea 16 ani si 3 luni cand l-a nascut . si daca m-am oprit la aceasta unica data , nu a fost alegerea mea , ci a celui care , pe atunci , imi era sot .
Neata Giocel
The_Exile
Postat pe 10 Aprilie 2011 08:42
este pacat sa l avortezi dar arice greseala se plateste cu aceeasi
moneda
l as da afara
si foarte greu gasesti un barbat sa te accepte cu copil
kudika330957
Postat pe 10 Aprilie 2011 09:58
Ionyssa
Postat pe 10 Aprilie 2011 14:30
De la: Tharr, la data 2011-04-10 08:42:48
De la: perce_neige, la data 2011-04-10 08:39:40rashela , .
Neata Giocel


buna , Tharr , bine-ai revenit printre noi .
perce_neige
Postat pe 10 Aprilie 2011 18:03
De la: perce_neige, la data 2011-04-10 08:13:17
De la: Spanish_Dancer, la data 2011-04-08 15:51:02
De la: adyna2905, la data 2011-04-08 09:30:09Am facut o mare tampenie la varsta de 18 ani. Din fericire, fara urmari, dar daca s-ar intampla (se rupe prezervativul, am uitat sa i-au pastila-recunosc sunt zapacita) l-as pastra, indiferent de consecinte.
in ce priveste avortul, nu sunt de acord, indiferent de motive. nu-l poti creste, nu ai posibilitatea? mai exista si alte optiuni cum e adoptia. sunt sute de femei care isi doresc un copil si nu pot avea. so...


Si ai putea trai cu gandul ca nu stii ce s-a intamplat cu copilul tau? Ca poate-l bate mama ailalta, poate-l arde cu tigara cum au fost atatea cazuri, paote-l abuzeaza sexual ...

Mi se pare o mare inconstienta sa-ti dai copilul spre adoptie.


ai dreptate , fatuco , decat o inconstienta care sa-si dea copilul spre adoptie , mai bine o criminala care avorteaza .cred ca este postarea care m-a scarbit cel mai mult de cand am cont aici ; a depasit pana si postarile lui 282 .
desteapto ( asta ca sa nu fiu vulgara ) , tu stii cate femei isi risca viata pentru a da nastere unui copil ?!!!!!! ( femei cu boli grave de inima , femei cu cancer care isi opresc medicatia pentru a nu dauna copilului , femei cu probleme de vedere , care risca sa ramana oarbe , am cunoscut pana si o femeie care a ramas insarcinata dupa ce a avut 2 operatii la coloana si care era sa nu se mai trezeasca din anestezie la cezariana ) toate ar fi fost intelese de toata lumea daca ar fi avortat si , totusi , alegerea lor a fost alta , in timp ce toape carora le place doar ,,tehnologia" , considera o sarcina un accident neplacut care pericliteaza viitorul .






... auzi ... esti cumva ruda cu HITLER ? ... vad ca vezi TOTUL in alb si negru ... ca si el ... daca o femeie naste inseamna ca ''trebuie'' sa isi dea copilul spre adoptie ... daca il avorteaza ... e o criminala ... dar ... INTELEASA !!! ... de tine ... si ii dai cu sloganurile lacrimogene ... cite femei au probleme cu inima, cite au avut operatii la coloana ... CITEEEEEE ? ... de ce faci din exceptii reguli ... acele femei de care spui sint un procent INFIM ... marea majoritate ajung sa nasca cu greutate din EGOISM, din INDIVIDUALISM, din LIPSA DE VALORI ... de FRICA ... frica pe care rasuflate ca tine le injecteaza celor din jur ...

... ii dai continuu cu viitorul ... CE STII TU DESPRE VIITOR ? ... miine te poate calca masina, poti cadea intr-o groapa sau iti poate cadea casa in cap la cutremur ... se duc naibii toate ''planurile'' ... esti o comunista ... de aia am ajuns unde sintem ... din cauza ''sfaturilor'' unora ca tine ...

... probabil ca nu prea realizezi cu apari cu toate ideile pe care le sustii ... dar sustii MOARTEA ... FRICA ... AUTO-SCHILODIREA ... FIZICA si MORALA ... totul pentru niste presuspuse avantaje materiale ...

... mai bine iai invata pe cei pe care ii sperii azi cu apocalipsele tale sa scandeze ... NU NE EUTANASIATI ... o sa le prinda bine cind vor fi pensionari ...

marco918
Postat pe 10 Aprilie 2011 18:18
De la: perce_neige, la data 2011-04-10 08:39:40.... nu faptul ca aleg avortul ca solutie e problema ( e , intradevar , alegerea fiecarei femei ), ci faptul ca , prin postarile lor , le fac si pe altele sa creada ca asa e bine ....






... realizezi cit incerci sa iti impui ideiile ??? ... ''alegi'' avortul de parca l-ai face TU ... ca sa nu pari deplasata complet mai si adaugi ... e ''alegerea'' fiecarei femei ... CE SA MAI ALEAGA ? ... DIN CE ALTERNATIVE ? ... ai doar citeva si alea penibile ... nu oferi decit O SINGURA ALTERNATIVA ... ceea care te-a obligat, probabil, si pe tine sa adopti un copil ...

marco918
Postat pe 10 Aprilie 2011 18:24
De la: kudika381580, la data 2011-04-09 19:05:38cam ce ai putea sa ii oferi unui copil la 18 ani? esti un copil cu copil. cred ca e preferabil sa faci avort, oricat de urat ar suna, decat sa faci inca un copil fara viitor pe lume....

Ce tampenii poti sa scrii, ma crucesc!
In primul rand daca s-a intamplat( asa cum va place voua sa o numiti, desi nu e o intamplare) discuti asta cu mama, tata, familia ta, daca acel EL, nu vrea sa auda asa ceva!
Iti dau un exemplu viu, si totodata-ti zic ca toate minunile tin trei zile, adica minunile insamnand barfele vecinilor, a cunostintelor.......
Am in vecini o copila care a nascut la 18 ani si un pic, fiica ei acum are 3 ani, traieste cu familia ei in aceeasi casa ( mama, tata si inca 2 frati) acel coil a fost rasfatat de toti din casa, acum are 4 ani, e o PAPUSA de fetita, rasfatata, educata si tot ce vrei.
Parintii baiatului (al tatalui fetitei) la fel o divinizeaza........tatal fetitei speriat in prima faza, dar dupa cateva luni s-a mutat impreuna cu fetele lui, ei fac inca scoli si muncesc......dar sunt ajutati si de ambele familii de parinti.
Asa ca daca tot o faceti lata si nu intrebati, macar cand " rahatul" e cat casa cereti ajutorul parintilor, nu margeti din greseli in greseli!
stem_29
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:15
De la: stem_29, la data 2011-04-10 20:15:15
De la: kudika381580, la data 2011-04-09 19:05:38cam ce ai putea sa ii oferi unui copil la 18 ani? esti un copil cu copil. cred ca e preferabil sa faci avort, oricat de urat ar suna, decat sa faci inca un copil fara viitor pe lume....

Ce tampenii poti sa scrii, ma crucesc!
In primul rand daca s-a intamplat( asa cum va place voua sa o numiti, desi nu e o intamplare) discuti asta cu mama, tata, familia ta, daca acel EL, nu vrea sa auda asa ceva!
Iti dau un exemplu viu, si totodata-ti zic ca toate minunile tin trei zile, adica minunile insamnand barfele vecinilor, a cunostintelor.......
Am in vecini o copila care a nascut la 18 ani si un pic, fiica ei acum are 3 ani, traieste cu familia ei in aceeasi casa ( mama, tata si inca 2 frati) acel coil a fost rasfatat de toti din casa, acum are 4 ani, e o PAPUSA de fetita, rasfatata, educata si tot ce vrei.
Parintii baiatului (al tatalui fetitei) la fel o divinizeaza........tatal fetitei speriat in prima faza, dar dupa cateva luni s-a mutat impreuna cu fetele lui, ei fac inca scoli si muncesc......dar sunt ajutati si de ambele familii de parinti.
Asa ca daca tot o faceti lata si nu intrebati, macar cand " rahatul" e cat casa cereti ajutorul parintilor, nu margeti din greseli in greseli!



3 ani, nu 4**** ( sorry)
stem_29
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:16
De la: marco918, la data 2011-04-09 11:35:10
De la: ryana4cutty, la data 2011-04-09 08:52:52daca m-as intoarce in timp nu as pastra plodul...am un viitor sa-mi fac, familie, si abea la urma copilul






... auzi ... tu nu ai nici un copil ... mai multe avorturi ai dar nu si copii ... dar sa stii ca poate viitorul, familia nu o sa le ai tocmai pentru ca ai renuntat la ''plozii'' tai ... si tu ai fost un ''plod'' ... din fericire parintii tai si-au asumat ''riscul'' de a nu avea viitor si familie din cauza ... ta ... ingramadita esti ...


nu am nici un copil si nici un avort la activ... pentru ca inainte de a-mi incepe viatza sexuala m-am interesat despre metodele contraceptive... cand voi considera ca voi fi pregatita voi renunta la pilulle ... Parintii mei m-au facut pentru ca au vrut nu pentru ca asa s-a intamplat
B3ndiss
Postat pe 10 Aprilie 2011 22:06
De la: Ionyssa, la data 2011-04-10 14:30:21


ai baut iaurt expirat?
battleofwits
Postat pe 10 Aprilie 2011 22:13
De la: battleofwits, la data 2011-04-10 22:13:21
De la: Ionyssa, la data 2011-04-10 14:30:21


ai baut iaurt expirat?


Nu, niste urina de berbec :)
Ionyssa
Postat pe 11 Aprilie 2011 01:04
De la: Ionyssa, la data 2011-04-10 14:30:21


corect! pacat doar ca nu ai pus decat unul!!!
deana222
Postat pe 11 Aprilie 2011 19:23


nu am nici un copil si nici un avort la activ... pentru ca inainte de a-mi incepe viatza sexuala m-am interesat despre metodele contraceptive... cand voi considera ca voi fi pregatita voi renunta la pilulle ... Parintii mei m-au facut pentru ca au vrut nu pentru ca asa s-a intamplat




....0fff ia vezi mataluta ca si anticonceptionalele astea nu stiu cat de benefice sunt...am auzit cazuri care dupa 1-2 ani de anticonceptionale au ajuns la sarcini extrauterine(cred ca sti ce sunt) si nu mai stiu ce fel de anomalii...iar din cate am citit si stiu eu, prin anticonceptionalele astea se realizeaza tot avorturi doar ca tu nu mai poti sti asta pentru ca procesul are loc imediat si binenteles medicul nu-ti mai spune asta...asa ca...
kudika336626
Postat pe 11 Aprilie 2011 20:55
De la: rashela, la data 2011-04-10 02:12:12Ma bucur enorm ca injuriile voastre n-au niciun efect, nu pot schimba lucrurile. Chiar daca in mare parte sunt de acord cu ce spuneti, felul cum o faceti ma dezgusta. Ca are 17 ani, ca are 40 e viata ei, trupul ei si numai ea trebuie sa decida ce cale alege. Vrea sa "ucida" un embrion, s-o faca. Vrea sa-l pastreze ca pe urma sa-l arunce in tomberon sau intr-o casa de copii din Romania (tot aia cu tomberonul), s-o faca. Vrea sa-l dea spre adoptie unui strain care il trasnforma in cersator sau il trimite cadou" unui pedofil, s-o faca. Nu? Din punctul vostru de vedere lucrurile sunt rezolvate.
Ce usor e sa stai in fata monitorului si sa pui sentinte pe viata unui alt om. Mai cu seama cand e doar o intrebare si nu va costa nimic.

La cate fete au avortat pe forumul asta, la cate le-ati batut la usa si le-ati cerut sa va dea voua copilul sa i-l cresteti sau sa i-l adoptati? Cate dintre voi ati ramas insarcinate la 16+ ani si ati facut copilul FARA NICIUN sprijin? Pentru ca doar despre asta e vorba aici. Nu se vorbeste despre familii fericite care abia-si asteapta nepotul. E un drept al fiecarei femei, nu a gloatei. NIMENI nu va veni sa-mi spuna mie ce sa fac cu viata mea in conditiile in care, de-ar fi sa ma tarasc in mocirla, NIMENI nu vine sa-mi intinda o mana.



Nu sunt injurii, ideea discutiilor era, de fapt, usurinta si seninatatea cu care, unele femei, aleg sa se debaraseze de sange din sangele lor, pe motiv ca "reprezinta doar un conglomerat de celele/nu am sprijin/sustinere din partea nimanui, etc." Pe mine ma socheaza seninatatea cu care se face chestia asta, nu crima in sine. Nu aveti nicio scuza, doamnelor. Invocand terte motive, capabile sa va vindece constiinta de depresie, actionati instinctiv, fara nicio farama de umanitate, care, de fapt, ar trebui sa va guverneze viata, pe care ati primit-o in dar de la mamele voastre.
Ionyssa
Postat pe 12 Aprilie 2011 01:02
Ati vazut vre-un film in care loc un chiuretaj?Copilasul ala de cateva saptamani , care chipurile e doar o aglomerare de celule ... se fereste de chiureta, "fuge" incearca sa scape, se lupta pt vietisoara lui...
The_Exile
Postat pe 12 Aprilie 2011 01:20
De la: Tharr, la data 2011-04-12 01:20:15Ati vazut vre-un film in care loc un chiuretaj?Copilasul ala de cateva saptamani , care chipurile e doar o aglomerare de celule ... se fereste de chiureta, "fuge" incearca sa scape, se lupta pt vietisoara lui...


Uitati aici, doamnelor si domnilor, un barbat care, desi emana masculinitate prin toti porii, are testiculele suficient de mari si pline de barbatie incat sa afirme ca a fost profund impresionat de acest gen de filmulet, care pe mine m-a facut sa nu ma pot opri din plans cateva ore bune. Barbatii trateaza cu raceala si indiferenta subiecte precum avortul, ba chiar unii dintre ei sunt cei care-si imping partenerele sa recurga la acest gest. Isi vindeca constiinta de depresie aruncand in carca partenerelor intreaga responsabilitate care, de fapt, rezulta dintr-un act sexual in care sunt implicati ambii parteneri. De aceea zic: draga Tharr, bine ai venit pe Kudika, fata :). Bravo tie ca ratiunea ta de barbat nu-ti intuneca simturile.
Ionyssa
Postat pe 12 Aprilie 2011 01:37
De la: Ionyssa, la data 2011-04-12 01:37:59
De la: Tharr, la data 2011-04-12 01:20:15Ati vazut vre-un film in care loc un chiuretaj?Copilasul ala de cateva saptamani , care chipurile e doar o aglomerare de celule ... se fereste de chiureta, "fuge" incearca sa scape, se lupta pt vietisoara lui...


Uitati aici, doamnelor si domnilor, un barbat care, desi emana masculinitate prin toti porii, are testiculele suficient de mari si pline de barbatie incat sa afirme ca a fost profund impresionat de acest gen de filmulet, care pe mine m-a facut sa nu ma pot opri din plans cateva ore bune. Barbatii trateaza cu raceala si indiferenta subiecte precum avortul, ba chiar unii dintre ei sunt cei care-si imping partenerele sa recurga la acest gest. Isi vindeca constiinta de depresie aruncand in carca partenerelor intreaga responsabilitate care, de fapt, rezulta dintr-un act sexual in care sunt implicati ambii parteneri. De aceea zic: draga Tharr, bine ai venit pe Kudika, fata :). Bravo tie ca ratiunea ta de barbat nu-ti intuneca simturile.
Auzi scumpo, nu ma lauda prea mult ca dupa mi se urca la cap. .
Sa revenim la flmul cu pricina....eu nu am fost in stare sa-l vad cap coada.Ma uit la filme de groaza fara probleme dar ala era prea tulburator.
The_Exile
Postat pe 12 Aprilie 2011 01:50
De la: Tharr, la data 2011-04-12 01:50:21
De la: Ionyssa, la data 2011-04-12 01:37:59
De la: Tharr, la data 2011-04-12 01:20:15Ati vazut vre-un film in care loc un chiuretaj?Copilasul ala de cateva saptamani , care chipurile e doar o aglomerare de celule ... se fereste de chiureta, "fuge" incearca sa scape, se lupta pt vietisoara lui...


Uitati aici, doamnelor si domnilor, un barbat care, desi emana masculinitate prin toti porii, are testiculele suficient de mari si pline de barbatie incat sa afirme ca a fost profund impresionat de acest gen de filmulet, care pe mine m-a facut sa nu ma pot opri din plans cateva ore bune. Barbatii trateaza cu raceala si indiferenta subiecte precum avortul, ba chiar unii dintre ei sunt cei care-si imping partenerele sa recurga la acest gest. Isi vindeca constiinta de depresie aruncand in carca partenerelor intreaga responsabilitate care, de fapt, rezulta dintr-un act sexual in care sunt implicati ambii parteneri. De aceea zic: draga Tharr, bine ai venit pe Kudika, fata :). Bravo tie ca ratiunea ta de barbat nu-ti intuneca simturile.
Auzi scumpo, nu ma lauda prea mult ca dupa mi se urca la cap. .
Sa revenim la flmul cu pricina....eu nu am fost in stare sa-l vad cap coada.Ma uit la filme de groaza fara probleme dar ala era prea tulburator.



Scumpule, doar stii ca te ador si stii ca in cuvintele mele nu-i nici urma de hiperbolizare/exagerare :). Cat despre filmele de groaza, sunt un fan declarat, ca si tine. Numa' ca, avem capacitatea sa constientizam ca un film de groaza se bazeaza pe explorarea laturii intunecate a unui regizor-geniu, pe cand, un filmulet de genu' celui adus in discutie de catre tine e pura realitate. Asta e groaznic cu adevarat. Faptul ca pare scenariul unei minti stralucite de regizor dar... acolo nu-i nicio echipa completa de fimare. E doar o doamna care nu-si poate atinge aspiratiile inalte din cauza ca-i sta in cale un plod facut cu buna-stiinta, la conceperea caruia a stat cu cracii pe sus si poate, daca a avut noroc...au palit-o si cateva orgasme, asta, asa, ca bonus. In rest... e numai moarte. E deznadejde, e rece, e abis.
Ionyssa
Postat pe 12 Aprilie 2011 02:08
De la: Ionyssa, la data 2011-04-12 02:08:31
Scumpule, doar stii ca te ador si stii ca in cuvintele mele nu-i nici urma de hiperbolizare/exagerare :).
Sa vezi ce suturi ( binemeriate de altfel ) imi iau eu de la iubi cand gaseste flirul nostru.Ca pisicuta mea ma verifica,"pe blat" zice ia...dar eu stiu...
Bine interpretarea la ce am postat acum, o sa-mi zica ea.... ca am postat chestia asta tot de smecher, ca sa ma acopar...Iar faptul ca stiu ce replici are o irita si amuza in acelasi timp...
The_Exile
Postat pe 12 Aprilie 2011 09:29
De la: Tharr, la data 2011-04-12 09:29:33
De la: Ionyssa, la data 2011-04-12 02:08:31
Scumpule, doar stii ca te ador si stii ca in cuvintele mele nu-i nici urma de hiperbolizare/exagerare :).
Sa vezi ce suturi ( binemeriate de altfel ) imi iau eu de la iubi cand gaseste flirul nostru.Ca pisicuta mea ma verifica,"pe blat" zice ia...dar eu stiu...
Bine interpretarea la ce am postat acum, o sa-mi zica ea.... ca am postat chestia asta tot de smecher, ca sa ma acopar...Iar faptul ca stiu ce replici are o irita si amuza in acelasi timp...



Pisicutza ta poate sa toarca linistita :) Nu se intrevede niciun pericol la orizont :)
Ionyssa
Postat pe 12 Aprilie 2011 21:20
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-19 14:23:58
De la: anonimy02, la data 2011-03-19 14:18:19buna. in urma unui sondaj de opinie facut la sc m'am gandit sa pun intrebarea si aici. daca la varsta de 17-18 ani atzi ramane insarcinate .. din greseala nu din dragoste..ati avorta sau ati pastra copilul?

pt baieti,: ati fi dispusi sa va casatoriti cu o fata care are un copil cu atcnv facut in timpul adolescentei?


Ce inseamna din greseala? Vine musca sau cum?
kudika093264
Postat pe 4 Mai 2011 01:52
Da as face avort fara sa stau pe ganduri,nu am nevoie de complicatii in viata mea,mai ales la aceasta varsta
kudika172071
Postat pe 5 Februarie 2013 14:42
Esti proasta lonyssa?La 17 ani sa pastreze copilul?Cu ce sa il creasca,cu aer?Ce sa faca cu el?se vede ca esti total rupta de realitate.Sarcina aceea nu este decat o problema si are cum sa scape de el,pt ca la noi avortul este legal,mai grav era daca acesta era ilegal.sa zica mersi pt asta
kudika172071
Postat pe 5 Februarie 2013 14:47
pai si daca sunt cu un picioar in groapa de ce darcului se mai chinuie sa faca copii,la ce le foloseste?in loc sa isi vada de boala ele se gandesc cum sa o complice.numai femei demente ,si proaste!
kudika172071
Postat pe 5 Februarie 2013 14:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu Berbec, el Fecioara 7 De la: _dulcik_ 15 Aprilie 2009 23:18
judecati-ma dar cititi, poate meritã 31 De la: greierash_is_back 2 Noiembrie 2009 16:03
buna 9 De la: dulcyka 2 Septembrie 2009 11:25
contraceptivele notate de noi femeile cu ok 47 De la: DESERT__ROSE 25 August 2010 13:30
mint sau nu la bautura barbatii? 54 De la: Iradiatu_ 6 Octombrie 2009 00:46