Setari Cookie-uri

barbatii- enigma

mereu cand e vreo contrazicere ce degenereaza in inceput de cearta spune hai ca te duc acasa sau refuza sa mai deschida subiectul. a dpua zi ma suna ca si cand ar fi totul super si ma ia cu ce faci copilul te pup etc ne vedem si asa mai departe. intrebarea este: reactioneaza asa pentru ca nu i pasa si de asta trece asa prin ele sau pentru ca se teme ca in urma unui conflict sa vina o mare certa si sa se termine totul. tin sa spun ca mereu cum ma vede nervoasa incepe hai ca te duc acasa
Adela_rosucuverde
Postat pe 26 Martie 2011 22:23
De la: kudika377293, la data 2011-03-26 22:23:31mereu cand e vreo contrazicere ce degenereaza in inceput de cearta spune hai ca te duc acasa sau refuza sa mai deschida subiectul. a dpua zi ma suna ca si cand ar fi totul super si ma ia cu ce faci copilul te pup etc ne vedem si asa mai departe. intrebarea este: reactioneaza asa pentru ca nu i pasa si de asta trece asa prin ele sau pentru ca se teme ca in urma unui conflict sa vina o mare certa si sa se termine totul. tin sa spun ca mereu cum ma vede nervoasa incepe hai ca te duc acasa



pe el l-ai intrebat ? ati stat de vorba pe tema asta ?
poate pur si simplu nu vrea sa se certe cu tine.....poate....poate....
contesina
Postat pe 27 Martie 2011 08:49
De la: kudika377293, la data 2011-03-26 22:23:31mereu cand e vreo contrazicere ce degenereaza in inceput de cearta spune hai ca te duc acasa sau refuza sa mai deschida subiectul. a dpua zi ma suna ca si cand ar fi totul super si ma ia cu ce faci copilul te pup etc ne vedem si asa mai departe. intrebarea este: reactioneaza asa pentru ca nu i pasa si de asta trece asa prin ele sau pentru ca se teme ca in urma unui conflict sa vina o mare certa si sa se termine totul. tin sa spun ca mereu cum ma vede nervoasa incepe hai ca te duc acasa


destept baiat vede si el ca n are cu cine, de ce sa insiste?
rockk
Postat pe 27 Martie 2011 08:52
De la: kudika377293, la data 2011-03-26 22:23:31mereu cand e vreo contrazicere ce degenereaza in inceput de cearta spune hai ca te duc acasa sau refuza sa mai deschida subiectul. a dpua zi ma suna ca si cand ar fi totul super si ma ia cu ce faci copilul te pup etc ne vedem si asa mai departe. intrebarea este: reactioneaza asa pentru ca nu i pasa si de asta trece asa prin ele sau pentru ca se teme ca in urma unui conflict sa vina o mare certa si sa se termine totul. tin sa spun ca mereu cum ma vede nervoasa incepe hai ca te duc acasa


E bine ca te trimite acasa si nu la origini,probabil ca s-a saturat tipu` de crizele tale....
Barbie30_
Postat pe 27 Martie 2011 10:35
este clar ca el considera ca are dreptate si tu esti pe langa total, poate are dreptate, poate nu, oricum iti recomand sa rezolvi cumva problema e posibil sa nu mai aiba chef sa te duca acasa in curand si doar sa te lase balta in drum.
felixcat
Postat pe 27 Martie 2011 18:46
dap l-am intrebat si a zis ca stiu ca se enerveaza si vede negru in fata ochilor:)) si ca e mai bine sa vorbim maine. iar maine spune iar incepi? si asa mai departe...
Adela_rosucuverde
Postat pe 28 Martie 2011 00:11
De la: felixcat, la data 2011-03-27 18:46:24este clar ca el considera ca are dreptate si tu esti pe langa total, poate are dreptate, poate nu, oricum iti recomand sa rezolvi cumva problema e posibil sa nu mai aiba chef sa te duca acasa in curand si doar sa te lase balta in drum.


dar chiar l-am rugat sa ma lase ca ma duc si singura. singura data cand ne-am certat {credeam eu definitiv} m-am oprit cu cea mai buna prietena la un karaoke. aia l-a sunat la 12 cica sa ma auda cantand. a doua zi a facut crize ca vai doamne am plecat fara el desi el imi zisese pa nu? de atunci n-a mai indraznit sa spuna hai acasa dar tot evita orice discutie in contradictoriu
Adela_rosucuverde
Postat pe 28 Martie 2011 00:13
De la: Barbie30_, la data 2011-03-27 10:35:10
De la: kudika377293, la data 2011-03-26 22:23:31mereu cand e vreo contrazicere ce degenereaza in inceput de cearta spune hai ca te duc acasa sau refuza sa mai deschida subiectul. a dpua zi ma suna ca si cand ar fi totul super si ma ia cu ce faci copilul te pup etc ne vedem si asa mai departe. intrebarea este: reactioneaza asa pentru ca nu i pasa si de asta trece asa prin ele sau pentru ca se teme ca in urma unui conflict sa vina o mare certa si sa se termine totul. tin sa spun ca mereu cum ma vede nervoasa incepe hai ca te duc acasa


E bine ca te trimite acasa si nu la origini,probabil ca s-a saturat tipu` de crizele tale....


tocmai ca eu vb f calm de multe ori in gluma el vede rosu in fata ochilor si evita apoi orice discutie. l-am trimis eu in origini a facut crize a doua zi m-a sunat cu bebe copilul etc si gata
Adela_rosucuverde
Postat pe 28 Martie 2011 00:15
De la: rockk, la data 2011-03-27 08:52:05
De la: kudika377293, la data 2011-03-26 22:23:31mereu cand e vreo contrazicere ce degenereaza in inceput de cearta spune hai ca te duc acasa sau refuza sa mai deschida subiectul. a dpua zi ma suna ca si cand ar fi totul super si ma ia cu ce faci copilul te pup etc ne vedem si asa mai departe. intrebarea este: reactioneaza asa pentru ca nu i pasa si de asta trece asa prin ele sau pentru ca se teme ca in urma unui conflict sa vina o mare certa si sa se termine totul. tin sa spun ca mereu cum ma vede nervoasa incepe hai ca te duc acasa


destept baiat vede si el ca n are cu cine, de ce sa insiste?


daca ar considera asta de ce n-ar folosi asta drept motiv de despartire si de ce ar mai suna mereu a doua zi? si s-ar mai purta si incredibil de frumos?
Adela_rosucuverde
Postat pe 28 Martie 2011 00:17
1.pt ca cel mai destept cedeaza si 2.cand lasi de la tine e ca un pahar care se umple cu picaturi...la un moment dat va venii si ultima picatura care il va umple pana la refuz pentru ca apoi sa refuleze.
lion_heart
Postat pe 31 Martie 2011 15:49
e o vorba : cine e mai destept cedeaza primul .... in plus de asta poate ca nu are cu cine .....e o alta vorba ...: '' N-ai cu cine !!!!! "" daca nu ai .....nu ai si basta
kudika072050
Postat pe 15 Mai 2011 04:55
Probabil ca s-a obisnuit cu tine ... si nu ar vrea sa renunte asa usor la tine,daca are sentimente e clar,nu va putea prea curand sa cedeze.. Cand se trezeste din somn te suna ie dor de tine sau nush. Oricum ar fi pare ca pe tine intre ghilimele te amuza si iti face placere sa scri aici despre problema asta ca si cum ar fi la mana ta el..
Nu te inteleg de ce iti bati joc..
FbYflo
Postat pe 15 Mai 2011 06:20
Barbatii, in general adopta modelul: , iar daca dimineata nu ai inceput subiectul iti va ramane profund recunoscator. Ceea ce trebuie sa luam in calcul este faptul ca barbatii ne depasesc la rationament, nu traiesc atata de intens evenimentele si dialogurile iar noi femeile avem un talent in a amplifica. Poate ca nu ar trebui sa mai dai importanta acestor lucruri, un comportament nedorit se ignora nu se alimenteaza, noi intelegem asa lucrurile dar ei le vad altfel.
Iti recomand cu drag o carte:Barbati sunt de pe Marte si femeile sunt de pe Venus, sunt convinsa ca ai auzit de ea, poate ai si citit-o, este spcrisa de un psihoterapeut, abordata usor si amuzant uneori dar cu foarte multa invatatura.
Kalista.
Kalista35
Postat pe 15 Mai 2011 07:50
De la: kudika377293, la data 2011-03-28 00:15:28
De la: Barbie30_, la data 2011-03-27 10:35:10
De la: kudika377293, la data 2011-03-26 22:23:31mereu cand e vreo contrazicere ce degenereaza in inceput de cearta spune hai ca te duc acasa sau refuza sa mai deschida subiectul. a dpua zi ma suna ca si cand ar fi totul super si ma ia cu ce faci copilul te pup etc ne vedem si asa mai departe. intrebarea este: reactioneaza asa pentru ca nu i pasa si de asta trece asa prin ele sau pentru ca se teme ca in urma unui conflict sa vina o mare certa si sa se termine totul. tin sa spun ca mereu cum ma vede nervoasa incepe hai ca te duc acasa


E bine ca te trimite acasa si nu la origini,probabil ca s-a saturat tipu` de crizele tale....


tocmai ca eu vb f calm de multe ori in gluma el vede rosu in fata ochilor si evita apoi orice discutie. l-am trimis eu in origini a facut crize a doua zi m-a sunat cu bebe copilul etc si gata


mai dar ce e cu copilul ala? il mentionezi asa in treacat? e al tau dintr-o alta relatie sau cum?
delicacy
Postat pe 15 Mai 2011 07:53
De la: kudika377293, la data 2011-03-28 00:11:09dap l-am intrebat si a zis ca stiu ca se enerveaza si vede negru in fata ochilor:)) si ca e mai bine sa vorbim maine. iar maine spune iar incepi? si asa mai departe...

uite pentru asta am un alt raspuns:, poate nu-i calitativ iar daca tu nu ai o stare confortabila si dorita alaturi de el nu mai sta, intotdeauna primul dupa ultimul va fi mai bun.
Kalista35
Postat pe 15 Mai 2011 07:56
De la: Kalista35, la data 2011-05-15 07:50:59Barbatii, in general adopta modelul: , iar daca dimineata nu ai inceput subiectul iti va ramane profund recunoscator. Ceea ce trebuie sa luam in calcul este faptul ca barbatii ne depasesc la rationament, nu traiesc atata de intens evenimentele si dialogurile iar noi femeile avem un talent in a amplifica. Poate ca nu ar trebui sa mai dai importanta acestor lucruri, un comportament nedorit se ignora nu se alimenteaza, noi intelegem asa lucrurile dar ei le vad altfel.
Iti recomand cu drag o carte:Barbati sunt de pe Marte si femeile sunt de pe Venus, sunt convinsa ca ai auzit de ea, poate ai si citit-o, este spcrisa de un psihoterapeut, abordata usor si amuzant uneori dar cu foarte multa invatatura.
Kalista.

Barbatii, in general adopta modelul: Isi iau perna sub brat, patura pe umar si mergand catre sufragerie iti spun peste umar........vorbim maine dimineata, iar daca dimineata nu ai inceput subiectul iti va ramane profund recunoscator. Ceea ce trebuie sa luam in calcul este faptul ca barbatii ne depasesc la rationament, nu traiesc atata de intens evenimentele si dialogurile iar noi femeile avem un talent in a amplifica. Poate ca nu ar trebui sa mai dai importanta acestor lucruri, un comportament nedorit se ignora nu se alimenteaza, noi intelegem asa lucrurile dar ei le vad altfel.
Iti recomand cu drag o carte:Barbati sunt de pe Marte si femeile sunt de pe Venus, sunt convinsa ca ai auzit de ea, poate ai si citit-o, este spcrisa de un psihoterapeut, abordata usor si amuzant uneori dar cu foarte multa invatatura.
Kalista35
Postat pe 15 Mai 2011 07:59
De la: Kalista35, la data 2011-05-15 07:56:53
De la: kudika377293, la data 2011-03-28 00:11:09dap l-am intrebat si a zis ca stiu ca se enerveaza si vede negru in fata ochilor:)) si ca e mai bine sa vorbim maine. iar maine spune iar incepi? si asa mai departe...

uite pentru asta am un alt raspuns:, poate nu-i calitativ iar daca tu nu ai o stare confortabila si dorita alaturi de el nu mai sta, intotdeauna primul dupa ultimul va fi mai bun.

uite pentru asta am un alt raspuns: calitatea vietii se masoara in numarul de dialoguri inconfortabile pe care le ai.
revin cu aceste completari pentru ca am vazut ulterior ca nu imi afiseaza ceea ce pun in paranteze.
Kalista35
Postat pe 15 Mai 2011 08:00
eu cred ca nu stie cum sa se comporte cu tine atunci cand aveti un conflict cand esti nervoasa .
sunt diferite reactii din partea lor ... prefera sa taca prefera sa plece sa te lase pe tine sa te linistesti sau poate prefera sa te contrazica si sa va certati .
evitarea care vine din partea lor este probabil si lipsa de pasare ... poat considera ca e ceva minor ce nu are importanta desii e destul de ciudat si din punctul meu de vedere chiar daca prefera sa taca sa nu zica nimic macar atat meriti si tu sa iti poti spune oful :) ... trebuie sa il inveti sa te asculte ca doar nu va fugii mereu de ceea ce inseamna cearta .. invata l incepe cu nimicuri si apoi ajungi si la lucruri serioase pentru ca daca nu va ziceti ceea ce aveti de zis toate frustarile astea in timp se aduna si atunci se simt se vad in comportamentul tau lucru care inevitabil va duce la racirea relatiei si la despartire
ina_irinus906
Postat pe 15 Mai 2011 08:05
De la: kudika377293, la data 2011-03-26 22:23:31mereu cand e vreo contrazicere ce degenereaza in inceput de cearta spune hai ca te duc acasa sau refuza sa mai deschida subiectul. a dpua zi ma suna ca si cand ar fi totul super si ma ia cu ce faci copilul te pup etc ne vedem si asa mai departe. intrebarea este: reactioneaza asa pentru ca nu i pasa si de asta trece asa prin ele sau pentru ca se teme ca in urma unui conflict sa vina o mare certa si sa se termine totul. tin sa spun ca mereu cum ma vede nervoasa incepe hai ca te duc acasa



in loc sa apreciezi ca e un diplomat, un tip galant ce evita cu mult tact o disputa verbala care poate degenera, ce se poate lasa cu vorbe grele ce pot face mult rau....in loc sa apreciezi un astfel de barbat care nu pune paie pe foc cand nu esti in ale tale...tu te plangi de el! sa te vad ce o sa zici cand s'o satura omu' sa fie un gentilom si o sa angajeze intr'o disputa cu tine nervoasa!
lone_star
Postat pe 15 Mai 2011 09:23
De la: kudika377293, la data 2011-03-26 22:23:31mereu cand e vreo contrazicere ce degenereaza in inceput de cearta spune hai ca te duc acasa sau refuza sa mai deschida subiectul. a dpua zi ma suna ca si cand ar fi totul super si ma ia cu ce faci copilul te pup etc ne vedem si asa mai departe. intrebarea este: reactioneaza asa pentru ca nu i pasa si de asta trece asa prin ele sau pentru ca se teme ca in urma unui conflict sa vina o mare certa si sa se termine totul. tin sa spun ca mereu cum ma vede nervoasa incepe hai ca te duc acasa
Pana la urma ..nu va prea potriviti suficient ! Aceasta nepotrivire culmina intr-un tarziu cu ..."pa puiu si la gara" ! El a observat asta si ptr ca te place,te respecta si din dorinta de a pastra inca relatia...tot are impresia si "insista" in ideea ca poate te poate "modela in ceasul al 12-lea" ! Si tu daca doresti sa-ti pastrezi partenerul,mai debaraseaza-te de principiile astea "distructive" ( chiar de-s ele "decupate" din "aluatul tau" si caracterizandu-te) cel putin in ce-l priveste si afiseaza-le si pune-le in practica cu tertii care-ti sunt "perpendiculari",pastrandu-ti astfel personalitatea si orgoliul la care tu tii poate cu vehementa ! Nu oricine poate "tine stabila " o relatie ! E nevoie de toleranta ,educatie si multa tarie de caracter !
crysis
Postat pe 15 Mai 2011 09:32
De la: kudika377293, la data 2011-03-26 22:23:31 ma ia cu ce faci copilu


pai uite raspunsu. esti un copil prost.
rockk
Postat pe 15 Mai 2011 09:32
Barbatzii sunt ca niste copii, nu agreaza cearta, trebuie sa fii atenta cu ei ca si cu un copil, sa-i dai tot ce-si doreste, sa-l ingrijesti, sa-l rasfetzi....
evelinevelina
Postat pe 15 Mai 2011 09:32
De la: crysis, la data 2011-05-15 09:32:10
De la: kudika377293, la data 2011-03-26 22:23:31E nevoie de toleranta ,educatie si multa tarie de caracter !


da da , ai nevoie de 3 facultati ca sa "tii "o relatie.

toate relatiile in care TRE SA MUNCESTI ca sa mearga, sunt relatii de rahat, nu vor merge niciodata pt ca oamenii nu se potrivesc evident.

intr o relatie in care 2 oameni se potrivesc, se nteleg si se doresc, niciodata nu va fi mult de lucru INTRE CEI DOI OAMENI.

cei DOI vor avea de lucru cu lumea din jur impreuna.


bafta la "olimpiada relatiilor" genialo.
rockk
Postat pe 15 Mai 2011 09:33
ma pisi, dar tu ce faci pe site de femei ? :))
te-ai saturat de alea de barbati ? sau nu te ia nimeni in seama acolo si iti incerci aici norocul ?
beyoance
Postat pe 15 Mai 2011 09:48
De la: evelinevelina, la data 2011-05-15 09:32:49Barbatzii sunt ca niste copii, nu agreaza cearta, trebuie sa fii atenta cu ei ca si cu un copil, sa-i dai tot ce-si doreste, sa-l ingrijesti, sa-l rasfetzi....


trebuie doar sa-i vorbesti cu iubire ... nimeni nu se supara cand este iubit, decat daca e bolnav mental
battleofwits
Postat pe 15 Mai 2011 09:50
De la: kudika377293, la data 2011-03-26 22:23:31mereu cand e vreo contrazicere ce degenereaza in inceput de cearta spune hai ca te duc acasa sau refuza sa mai deschida subiectul. a dpua zi ma suna ca si cand ar fi totul super si ma ia cu ce faci copilul te pup etc ne vedem si asa mai departe. intrebarea este: reactioneaza asa pentru ca nu i pasa si de asta trece asa prin ele sau pentru ca se teme ca in urma unui conflict sa vina o mare certa si sa se termine totul. tin sa spun ca mereu cum ma vede nervoasa incepe hai ca te duc acasa

zi-i sa mearga el acasa daca nu are chef sa stea cu tine, de ce sa te duca pe tine, tu vrei sa mai ramai in oras
daca va vedea ca faci asta de cate ori nu are chef sa discute cu tine, ii trec lui gargaunii
DayC
Postat pe 15 Mai 2011 11:51
De la: kudika377293, la data 2011-03-26 22:23:31mereu cand e vreo contrazicere ce degenereaza in inceput de cearta spune hai ca te duc acasa sau refuza sa mai deschida subiectul. a dpua zi ma suna ca si cand ar fi totul super si ma ia cu ce faci copilul te pup etc ne vedem si asa mai departe. intrebarea este: reactioneaza asa pentru ca nu i pasa si de asta trece asa prin ele sau pentru ca se teme ca in urma unui conflict sa vina o mare certa si sa se termine totul. tin sa spun ca mereu cum ma vede nervoasa incepe hai ca te duc acasa



Parerea mea e ca toti barbatii sunt asa. Sunt mai tehnici de fel si nu le place sa-si piarda timpul ascultandu-ne cicalelile. Urasc sa ne auda trancanind intr-una fara rost si prefera sa aplaneze o cearta din care nu iese nimic constructiv. Mi se pare minunat ca reactioneaza asa, nu cred ca ai prefera sa iti raspunda la provocari si sa-ti dea cu ce apuca peste "macanitoare" :) Intr-adevar, cand vezi ca tu-ti dai duhul acolo sa explici ce te deranjeaza si el pleaca senin si te lasa trancanind...iti vine sa trancani si mai mult :) Dar nu e vorba de nepasarea lui. Pur si simplu, noi suntem niste catze si ei nu. Barbatii care se cearta cu femeile lor cot la cot sunt niste semigay. Un barbat adevarat pleaca si-o lasa pe catza sa se calmeze. Asa e cel mai bine. La nervi, oamenii au tendinta sa spuna multe lucruri pe care le regreta dupa.
Ionyssa
Postat pe 15 Mai 2011 12:11
De la: Ionyssa, la data 2011-05-15 12:11:04...Barbatii care se cearta cu femeile lor cot la cot sunt niste semigay. Un barbat adevarat pleaca si-o lasa pe catza sa se calmeze. ...


si daca iti da un ricoseu in dinti ...ce fel de barbat e ala?
battleofwits
Postat pe 15 Mai 2011 12:13
Te duce acaasa pentru ca urmeaza sa vina o alta la el!
kudika138733
Postat pe 15 Mai 2011 12:32
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 12:13:58
De la: Ionyssa, la data 2011-05-15 12:11:04...Barbatii care se cearta cu femeile lor cot la cot sunt niste semigay. Un barbat adevarat pleaca si-o lasa pe catza sa se calmeze. ...


si daca iti da un ricoseu in dinti ...ce fel de barbat e ala?



Un barbat care sta sa se certe cu o femeie si-i mai da si una peste dinti e acel barbat care, atunci cand era copil, era ciuca batailor tuturor pustilor de seama lui sau chiar mai mici decat el din cartier si zonele limitrofe. Acest barbat a crescut cu frustrari care i-au afectat psihicul si ca sa treaca peste batjocura la care era supus, mergea acasa si isi privea chipul plin de vanatai in oglinda, repetand intr-una, aproape obsesiv: "las' ca ma fac eu mare, va arat eu voua" :). Timpul a trecut si baietelul abuzat a devenit barbat. Cautandu-i pe cei care ii faceau zile fripte, a observat, cu stupoare, ca si ei devenisera barbati, si inca niste barbatii pe care nu era bine sa-i deranjezi prea mult :). In concluzie, acest barbat dereglat psihic din cauza trecutului sau nefericit, cauta sa-si potoleasca frustrarea lovind o fiinta plapanda, care vorbeste mai mult decat e cazul, respectiv pe nevasta-sa :). Partea nasoala apare atunci cand fiinta plapanda, apuca si ea ce-i vine la indemana si ii arata ea nenorocitului cum sta treaba :). Transformarera asta din agresor in victima imi place extrem de mult :)
Ionyssa
Postat pe 15 Mai 2011 13:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fetelor,care au fost cele mai frumoase declaratii de dragoste primite? 3 De la: SweetHappyButterfly 25 Martie 2009 14:47
pt tipa care a aflat....cica ...CA EL E INSURAT!!!! 3 De la: DiavolytaTa 25 Martie 2009 19:22
caut masculi. 12 De la: northstar 7 Aprilie 2010 21:39
Am pe cineva,imi place altcineva! 14 De la: Valy90 1 Iunie 2011 11:07
Am o mare dilema si asi vrea un raspuns scurt si la obiect! 31 De la: Alexandru_Tudor_1 5 Mai 2015 01:53