Setari Cookie-uri

barbatii- enigma

De la: Ionyssa, la data 2011-05-15 13:59:33
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 12:13:58
De la: Ionyssa, la data 2011-05-15 12:11:04...Barbatii care se cearta cu femeile lor cot la cot sunt niste semigay. Un barbat adevarat pleaca si-o lasa pe catza sa se calmeze. ...


si daca iti da un ricoseu in dinti ...ce fel de barbat e ala?



Un barbat care sta sa se certe cu o femeie si-i mai da si una peste dinti e acel barbat care, atunci cand era copil, era ciuca batailor tuturor pustilor de seama lui sau chiar mai mici decat el din cartier si zonele limitrofe. Acest barbat a crescut cu frustrari care i-au afectat psihicul si ca sa treaca peste batjocura la care era supus, mergea acasa si isi privea chipul plin de vanatai in oglinda, repetand intr-una, aproape obsesiv: "las' ca ma fac eu mare, va arat eu voua" :). Timpul a trecut si baietelul abuzat a devenit barbat. Cautandu-i pe cei care ii faceau zile fripte, a observat, cu stupoare, ca si ei devenisera barbati, si inca niste barbatii pe care nu era bine sa-i deranjezi prea mult :). In concluzie, acest barbat dereglat psihic din cauza trecutului sau nefericit, cauta sa-si potoleasca frustrarea lovind o fiinta plapanda, care vorbeste mai mult decat e cazul, respectiv pe nevasta-sa :). Partea nasoala apare atunci cand fiinta plapanda, apuca si ea ce-i vine la indemana si ii arata ea nenorocitului cum sta treaba :). Transformarera asta din agresor in victima imi place extrem de mult :)


o femeie nebatuta e o femeie neiubita
battleofwits
Postat pe 15 Mai 2011 14:12
De la: Kalista35, la data 2011-05-15 07:50:59Barbatii, in general adopta modelul: , iar daca dimineata nu ai inceput subiectul iti va ramane profund recunoscator. Ceea ce trebuie sa luam in calcul este faptul ca barbatii ne depasesc la rationament, nu traiesc atata de intens evenimentele si dialogurile iar noi femeile avem un talent in a amplifica. Poate ca nu ar trebui sa mai dai importanta acestor lucruri, un comportament nedorit se ignora nu se alimenteaza, noi intelegem asa lucrurile dar ei le vad altfel.
Iti recomand cu drag o carte:Barbati sunt de pe Marte si femeile sunt de pe Venus, sunt convinsa ca ai auzit de ea, poate ai si citit-o, este spcrisa de un psihoterapeut, abordata usor si amuzant uneori dar cu foarte multa invatatura.
Kalista.


Singurul rationament pe care il au barbatii este sa se poarte ca niste muierii.... de ce nu sunt in stare sa zica lucrurilor pe nume... pentru ca le e frica, le e frica sa nu se desparta, le e frica sa nu te loveasca le e frica .... nu sunt barbatii care sa poata purta o discutie normala atunci cand vine vorba de orice problema de cuplu, unul care sa isi spuna punctul de vedere si sa ti-l asculte pe al tau fara sa creada ca vrei sa i faci vreun repros.... noi nu traim mai intens evenimentele ... noi pur si simple le traim si nu le evitam... tocmai de aia o duce si acasa ca sa se asigure ca nu e undeva unde ar putea sa fie vazuta de altcineva ... dar el de cate ori s-a dus acasa dupa???.........
Asa ca draga mea, nu iti va vorbi niciodata ce lucrurile care il deranjeaza, tot timpul v-a incerca sa evite orice fel de discutie, si singurul moment in care ti le va zice e atunci cand ve-ti va desparti , ptr ca atunci va crede ca nu te mai ranesc si nu il mai ranesc nici pe el ....
madalinaema
Postat pe 15 Mai 2011 14:19
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 14:12:51
De la: Ionyssa, la data 2011-05-15 13:59:33
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 12:13:58
De la: Ionyssa, la data 2011-05-15 12:11:04...Barbatii care se cearta cu femeile lor cot la cot sunt niste semigay. Un barbat adevarat pleaca si-o lasa pe catza sa se calmeze. ...


si daca iti da un ricoseu in dinti ...ce fel de barbat e ala?



Un barbat care sta sa se certe cu o femeie si-i mai da si una peste dinti e acel barbat care, atunci cand era copil, era ciuca batailor tuturor pustilor de seama lui sau chiar mai mici decat el din cartier si zonele limitrofe. Acest barbat a crescut cu frustrari care i-au afectat psihicul si ca sa treaca peste batjocura la care era supus, mergea acasa si isi privea chipul plin de vanatai in oglinda, repetand intr-una, aproape obsesiv: "las' ca ma fac eu mare, va arat eu voua" :). Timpul a trecut si baietelul abuzat a devenit barbat. Cautandu-i pe cei care ii faceau zile fripte, a observat, cu stupoare, ca si ei devenisera barbati, si inca niste barbatii pe care nu era bine sa-i deranjezi prea mult :). In concluzie, acest barbat dereglat psihic din cauza trecutului sau nefericit, cauta sa-si potoleasca frustrarea lovind o fiinta plapanda, care vorbeste mai mult decat e cazul, respectiv pe nevasta-sa :). Partea nasoala apare atunci cand fiinta plapanda, apuca si ea ce-i vine la indemana si ii arata ea nenorocitului cum sta treaba :). Transformarera asta din agresor in victima imi place extrem de mult :)


o femeie nebatuta e o femeie neiubita


Cine dracu' a mai vazut, 5 bani, 10 bani, 15-25 de bani, capra la tzambal cantand, iepure mancand cucuta si fomeie ne...batuta :))
Ionyssa
Postat pe 15 Mai 2011 14:24
profund. De-aia nu m-am simtit eu iubita pana acum...nu ma batuse deloc
Zzi
Postat pe 15 Mai 2011 16:16
De la: Ionyssa, la data 2011-05-15 14:24:52
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 14:12:51
De la: Ionyssa, la data 2011-05-15 13:59:33
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 12:13:58
De la: Ionyssa, la data 2011-05-15 12:11:04...Barbatii care se cearta cu femeile lor cot la cot sunt niste semigay. Un barbat adevarat pleaca si-o lasa pe catza sa se calmeze. ...


si daca iti da un ricoseu in dinti ...ce fel de barbat e ala?



Un barbat care sta sa se certe cu o femeie si-i mai da si una peste dinti e acel barbat care, atunci cand era copil, era ciuca batailor tuturor pustilor de seama lui sau chiar mai mici decat el din cartier si zonele limitrofe. Acest barbat a crescut cu frustrari care i-au afectat psihicul si ca sa treaca peste batjocura la care era supus, mergea acasa si isi privea chipul plin de vanatai in oglinda, repetand intr-una, aproape obsesiv: "las' ca ma fac eu mare, va arat eu voua" :). Timpul a trecut si baietelul abuzat a devenit barbat. Cautandu-i pe cei care ii faceau zile fripte, a observat, cu stupoare, ca si ei devenisera barbati, si inca niste barbatii pe care nu era bine sa-i deranjezi prea mult :). In concluzie, acest barbat dereglat psihic din cauza trecutului sau nefericit, cauta sa-si potoleasca frustrarea lovind o fiinta plapanda, care vorbeste mai mult decat e cazul, respectiv pe nevasta-sa :). Partea nasoala apare atunci cand fiinta plapanda, apuca si ea ce-i vine la indemana si ii arata ea nenorocitului cum sta treaba :). Transformarera asta din agresor in victima imi place extrem de mult :)


o femeie nebatuta e o femeie neiubita


Cine dracu' a mai vazut, 5 bani, 10 bani, 15-25 de bani, capra la tzambal cantand, iepure mancand cucuta si fomeie ne...batuta :))

ia mai zii ia mai zii cum a fost si sa-n taplat ia mai zii ia mai zii si cea mai urmat...
rama poarta ochelari ...cucuvea mancand hornari...
BEL_AMY1
Postat pe 15 Mai 2011 16:29
De la: Zzi, la data 2011-05-15 16:16:10 profund. De-aia nu m-am simtit eu iubita pana acum...nu ma batuse deloc


te pot "iubii" eu
battleofwits
Postat pe 15 Mai 2011 16:36
intotdeauna la nervi se spun multe cuvinte pe care apoi le regretam, iar daca el procedeaza asa inseamna ca e o persoana inteleapta si nu vrea sa se certe cu tine. Te lasa sa te calmezi, sa gandesti totul la rece,si prefera sa discutati a doua zi sau delok. Sant sigura ca a doua zi subiectul pt care s-a iscat cearta nu ti se mai pare atat de important si ajungi sa te gandesti si tu... oare dc am facut atata caz? parerea mea e ca trebuie sa incerci sa-l cunosti mai bine si sa nu mai pui la suflet toate fleacurile. Si eu faceam la fel dar cu timpul mi-am dat seama ca faceam prea mare caz pt nimic. Ia partea frumoasa a relatiei si o sa vezi ca vei fi mai fericita, si nu mai gandi negativ.
kudika379830
Postat pe 15 Mai 2011 16:39
Din punctul meu de vedere cred ca procedeaza ft bine
ce nu inteleg eu este de ce voi femeile trebuie sa va enervati atat de mult?
LOPY_71
Postat pe 15 Mai 2011 17:11
poate nu -i plac femeile colerice ......ceva cursuri de psihologie ...citeste si tu ..si nu mai incerca sa intelegi barbatii....e pierdere de timp...
jessika_lsd
Postat pe 15 Mai 2011 17:12
Voi aveti probleme grave fetelor, sincer, adica asta da subiect.
Pe bune, maturiza-ti-va!
Alinutza
Postat pe 15 Mai 2011 17:22
Este un tip inteligent care te iubeste cu adevarat si care nu vrea sa se certe cu tine. Eu am avut de-a face cu cineva care ma tinea ore in sir in discutii in contradictoriu incercand sa imi demonstreze ca el are dreptate, nu eu.Ajungeam acasa obosita si cu nervii la pamant.
Bucura-te ca pune capat discutiei si te conduce acasa, in loc sa se certe cu tine!
Angell_24
Postat pe 15 Mai 2011 20:29
Este un tip inteligent care te iubeste cu adevarat si care nu vrea sa se certe cu tine. Eu am avut de-a face cu cineva care ma tinea ore in sir in discutii in contradictoriu incercand sa imi demonstreze ca el are dreptate, nu eu.Ajungeam acasa obosita si cu nervii la pamant.
Bucura-te ca pune capat discutiei si te conduce acasa, in loc sa se certe cu tine!
Angell_24
Postat pe 15 Mai 2011 20:30
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 16:36:58
De la: Zzi, la data 2011-05-15 16:16:10 profund. De-aia nu m-am simtit eu iubita pana acum...nu ma batuse deloc


te pot "iubii" eu
Battle .... chiar simti nevoia sa le troznesti? Sado-maso?Topicul ala al tau...o palma cu iubire(parca) la asta se referea?
The_Exile
Postat pe 15 Mai 2011 21:00
De la: Yharr, la data 2011-05-15 21:00:53
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 16:36:58
De la: Zzi, la data 2011-05-15 16:16:10 profund. De-aia nu m-am simtit eu iubita pana acum...nu ma batuse deloc


te pot "iubii" eu
Battle .... chiar simti nevoia sa le troznesti? Sado-maso?Topicul ala al tau...o palma cu iubire(parca) la asta se referea?


battleofwits
Postat pe 15 Mai 2011 21:09
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 21:09:27
De la: Yharr, la data 2011-05-15 21:00:53
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 16:36:58
De la: Zzi, la data 2011-05-15 16:16:10 profund. De-aia nu m-am simtit eu iubita pana acum...nu ma batuse deloc


te pot "iubii" eu
Battle .... chiar simti nevoia sa le troznesti? Sado-maso?Topicul ala al tau...o palma cu iubire(parca) la asta se referea?




Ame_ly
Postat pe 15 Mai 2011 21:11
...eu cred ca e tipul care nu-i place sa fie contrazis si poate se teme de reactiile pe care le-ar putea avea la o discutie ''aprinsa'',incearca sa vb. cu el calm si sa rezolvi situatia pt. ca in viata nu toate sunt roz mai sunt si momente tensionate nu poate fugii de toate responsabilitatile...vezi ca barbatii in general nu le prea place sa discute si mai ales sa fie contrazisi,cred ca au tot timpul dreptate...si unii mai is si lasi...
kudika002003
Postat pe 15 Mai 2011 21:38
De la: Ame_ly, la data 2011-05-15 21:11:38
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 21:09:27
De la: Yharr, la data 2011-05-15 21:00:53
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 16:36:58
De la: Zzi, la data 2011-05-15 16:16:10 profund. De-aia nu m-am simtit eu iubita pana acum...nu ma batuse deloc


te pot "iubii" eu
Battle .... chiar simti nevoia sa le troznesti? Sado-maso?Topicul ala al tau...o palma cu iubire(parca) la asta se referea?






battleofwits
Postat pe 15 Mai 2011 22:01
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 16:36:58
De la: Zzi, la data 2011-05-15 16:16:10 profund. De-aia nu m-am simtit eu iubita pana acum...nu ma batuse deloc


te pot "iubii" eu


nici nu ma indoiesc, sigur poti sa "iubesti" pe toata lumea.

Eu am facut numai o constatare mai devreme, n-am zis c-as vrea sa fiu "iubita"
Zzi
Postat pe 15 Mai 2011 23:23
El tine cu adevarat la tn si nu vrea sa va certatii, de aceia incheie subiectu prin HAI CA TE DUC ACASA, iar a doua zi iti vb frumos, nu vrea sa te mai gandesti la cearta de seara trecuta
Dade306
Postat pe 16 Mai 2011 00:27
Depinde de cat timp sunteti in relatie. Daca sunteti la inceput, atunci probabil ca omului ii e greu inca sa vorbeasca deschis despre anumite lucruri si ca sa nu intre in conflict cu tine si pt a evita starile de tensiune, atunci actioneaza in felul in care actioneaza.
talida_diana
Postat pe 16 Mai 2011 00:31
De la: FbYflo, la data 2011-05-15 06:20:22Probabil ca s-a obisnuit cu tine ... si nu ar vrea sa renunte asa usor la tine,daca are sentimente e clar,nu va putea prea curand sa cedeze.. Cand se trezeste din somn te suna ie dor de tine sau nush. Oricum ar fi pare ca pe tine intre ghilimele te amuza si iti face placere sa scri aici despre problema asta ca si cum ar fi la mana ta el..
Nu te inteleg de ce iti bati joc..

hai sa te intreb mai baiatule ceva..dar voi nu va bateti joc de femei? spunemi unul care e perfect si nu te contrazic....credema ca voi barbatii sunteti niste jigodii de nedescris....
didianita
Postat pe 16 Mai 2011 00:34
De la: didianita, la data 2011-05-16 00:34:21
De la: FbYflo, la data 2011-05-15 06:20:22Probabil ca s-a obisnuit cu tine ... si nu ar vrea sa renunte asa usor la tine,daca are sentimente e clar,nu va putea prea curand sa cedeze.. Cand se trezeste din somn te suna ie dor de tine sau nush. Oricum ar fi pare ca pe tine intre ghilimele te amuza si iti face placere sa scri aici despre problema asta ca si cum ar fi la mana ta el..
Nu te inteleg de ce iti bati joc..

hai sa te intreb mai baiatule ceva..dar voi nu va bateti joc de femei? spunemi unul care e perfect si nu te contrazic....credema ca voi barbatii sunteti niste jigodii de nedescris....

ok...asta iti suna daca esti barbat...daca esti femeie ..scuze :D
didianita
Postat pe 16 Mai 2011 00:35
De la: didianita, la data 2011-05-16 00:34:21
De la: FbYflo, la data 2011-05-15 06:20:22Probabil ca s-a obisnuit cu tine ... si nu ar vrea sa renunte asa usor la tine,daca are sentimente e clar,nu va putea prea curand sa cedeze.. Cand se trezeste din somn te suna ie dor de tine sau nush. Oricum ar fi pare ca pe tine intre ghilimele te amuza si iti face placere sa scri aici despre problema asta ca si cum ar fi la mana ta el..
Nu te inteleg de ce iti bati joc..

hai sa te intreb mai baiatule ceva..dar voi nu va bateti joc de femei? spunemi unul care e perfect si nu te contrazic....credema ca voi barbatii sunteti niste jigodii de nedescris....
misandraaaaa nu generaliza
The_Exile
Postat pe 16 Mai 2011 06:12
De la: Yharr, la data 2011-05-16 06:12:41
De la: didianita, la data 2011-05-16 00:34:21
De la: FbYflo, la data 2011-05-15 06:20:22Probabil ca s-a obisnuit cu tine ... si nu ar vrea sa renunte asa usor la tine,daca are sentimente e clar,nu va putea prea curand sa cedeze.. Cand se trezeste din somn te suna ie dor de tine sau nush. Oricum ar fi pare ca pe tine intre ghilimele te amuza si iti face placere sa scri aici despre problema asta ca si cum ar fi la mana ta el..
Nu te inteleg de ce iti bati joc..

hai sa te intreb mai baiatule ceva..dar voi nu va bateti joc de femei? spunemi unul care e perfect si nu te contrazic....credema ca voi barbatii sunteti niste jigodii de nedescris....
misandraaaaa nu generaliza


las-o ca e suparata pe viata
battleofwits
Postat pe 16 Mai 2011 07:34
Buna.
Din puctul meu de vedere refuza redeschida subiectul , pentru ca asa crede ca lucrurile se vor rezolva de la sine.
A doua zi o ia de la capatat ca si cum nu s-a intamplat nimic?! Cunosc...... se v-a ajunge intr-o zi in care tu sau el sa nu mai suporte situatia si sa rabufneasca. V-a fii o situatie destul de urata mai ales daca sunt implicati si copii. Parerea mea ???? Discuta cu el deschis, spune-i ce nu-ti convine, asculta ce are de spus el , " baga " la cap si ia atitudine. Prin toate aceste reactii ale lui nu face decat sa se ascunda ca strutul , sa bage mizeria sub pres si iata cum se rezolva totul si casnicia este soooooooper. Asa nu se ajumge nicaieri. Bafta!!!!!
toteu_12
Postat pe 16 Mai 2011 08:44
De la: Ionyssa, la data 2011-05-15 13:59:33
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 12:13:58
De la: Ionyssa, la data 2011-05-15 12:11:04...Barbatii care se cearta cu femeile lor cot la cot sunt niste semigay. Un barbat adevarat pleaca si-o lasa pe catza sa se calmeze. ...


si daca iti da un ricoseu in dinti ...ce fel de barbat e ala?



Un barbat care sta sa se certe cu o femeie si-i mai da si una peste dinti e acel barbat care, atunci cand era copil, era ciuca batailor tuturor pustilor de seama lui sau chiar mai mici decat el din cartier si zonele limitrofe. Acest barbat a crescut cu frustrari care i-au afectat psihicul si ca sa treaca peste batjocura la care era supus, mergea acasa si isi privea chipul plin de vanatai in oglinda, repetand intr-una, aproape obsesiv: "las' ca ma fac eu mare, va arat eu voua" :). Timpul a trecut si baietelul abuzat a devenit barbat. Cautandu-i pe cei care ii faceau zile fripte, a observat, cu stupoare, ca si ei devenisera barbati, si inca niste barbatii pe care nu era bine sa-i deranjezi prea mult :). In concluzie, acest barbat dereglat psihic din cauza trecutului sau nefericit, cauta sa-si potoleasca frustrarea lovind o fiinta plapanda, care vorbeste mai mult decat e cazul, respectiv pe nevasta-sa :). Partea nasoala apare atunci cand fiinta plapanda, apuca si ea ce-i vine la indemana si ii arata ea nenorocitului cum sta treaba :). Transformarera asta din agresor in victima imi place extrem de mult :)






contesina
Postat pe 16 Mai 2011 11:09
cum il cheama?
just curious.
looni
Postat pe 16 Mai 2011 12:26
AR TREBUI SA TE ANALIZEZI , SA VEZI DACA AI AVUT MOTIVE OBIECTIVE SA FII NERVOASA, SAU A FOST O PROBLEMA DE EGO! NU DE PUTINE ORI BARBATII SUNT MAI INFORMATI( NU AM SPUS DESTEPTI) ASUPRA UNOR SUBIECTE IAR FEMEILE FARA SA FIE DOCUMENTATE ISI DAU CU PAREREA! PE DEASUPRA SE MAI SI ENERVEAZA CA NU SUNT ASCULTATE! DRAMA FEMEILOR DE ACUM ESTE CA ELE TIN , CA FIIND DE "BON TON"SA IMITE BARBATII, CEEA CE ESTE O IMENSA GRESEALA! IN ACESTE CAZURI CONTRADICTIA IN CUPLURI PARE UN LOCRU NORMAL! DAR NU E! PAREREA MEA ESTE CA AI DAT DE UN BAIAT DESTEPT CARE , VAZAND CAT DE ,PE LANGA PROBLEME ESTI, TE... TOLEREAZA... PANA INTR-O ZI! MAI CUGETA, DAR DACA POTI FARA EGO...
stolerulucian
Postat pe 16 Mai 2011 13:54
Povestioara ta seamana foarte mult cu a unei tipe pe nume Alina de undeva de prin sectorul 3 .

Cred ca mai bine ai recunoaste ca: 1. nu ai cum sa intelegi barbatii asa cum nici ei nu ne inteleg pe noi si 2. tipul se foloseste de tine.

La punctul 2 o sa detaliez putin. Asadar, tipul te cauta de cate ori are chef sau nimeni altcineva nu-l asculta, iar cand tu incerci sa ii atragi atentia cu o anumita problema el te duce acasa (in alte situatii este obosit, a avut o zi grea, nu vrea sa se certe cu tine etc.) deoarece scopul lui a fost indeplinit.

Fie aplici aceeasi metoda, cand vrea sa dezbateti o problema il tratezi cu praf de mers, fie iti cauti pe altcineva.

O zi faina si, recunosc, m-a amuzat coincidenta!
kudika028002
Postat pe 16 Mai 2011 17:20
De la: rockk, la data 2011-05-15 09:33:57
De la: crysis, la data 2011-05-15 09:32:10
De la: kudika377293, la data 2011-03-26 22:23:31E nevoie de toleranta ,educatie si multa tarie de caracter !


da da , ai nevoie de 3 facultati ca sa "tii "o relatie.

toate relatiile in care TRE SA MUNCESTI ca sa mearga, sunt relatii de rahat, nu vor merge niciodata pt ca oamenii nu se potrivesc evident.

intr o relatie in care 2 oameni se potrivesc, se nteleg si se doresc, niciodata nu va fi mult de lucru INTRE CEI DOI OAMENI.

cei DOI vor avea de lucru cu lumea din jur impreuna.


bafta la "olimpiada relatiilor" genialo.
Educatia ..iti lipseste cu desavarsire ,baietica ! Daca ai ceva cu mine sau ceva "special " sa-mi transmiti , poti sa-mi transmiti un mesaj privat " rockk" (PIETROIULE) si fara sa vada toata lumea ineptiile si "tentativele tale" de comentarii ! Inteleg ca pe la tine prin acea parte a tarii sunt putini romani si se vorbeste mai putin limba romana , dar cel putin atunci cand o folosesti , foloseste-o "cu doxa" si "la subiectul topicului ...chiar de -ti place tie pe acest site SA BLAMEZI prin IRONII IEFTINE care nu-s de apanajul UNUI OM PREA INTELIGENT ! "Vaya con Dios Rockk pietroiule !...
crysis
Postat pe 16 Mai 2011 21:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un alt subiect de povestit 9 De la: kudika376850 21 Martie 2011 09:38
Putin ajutor? 12 De la: simonycik 24 Septembrie 2009 14:20
Buna 20 De la: kudika_20410 13 Noiembrie 2012 19:36
Sinceritatea! 32 De la: cathyman69 15 Noiembrie 2009 17:08
Cum vedeti voi dragostea; Ce este ea? De ce credeti asta? 56 De la: heretic 19 Noiembrie 2009 12:57