Setari Cookie-uri

Soacra ideala! Adevar sau mit?

Unii in viata au parte de soacre bune sa le pui la rana....altii au parte de poame acre...trebuie sa stii sa le intri pe sub piele sau in suflet?
kudika227120
Postat pe 1 Aprilie 2011 20:01
De la: kudika227120, la data 2011-04-01 20:01:09Unii in viata au parte de soacre bune sa le pui la rana....altii au parte de poame acre...trebuie sa stii sa le intri pe sub piele sau in suflet?


Nu depinde 100% de tine. Nu trebuie sa te lupti doar tu pt a avea o relatie buna. Daca sunt duse cu pluta nu o sa reusesti niciodata sa te bagi pe sub pielea lor.

Pt toate fetele: nu va mai fortati sa va intelegeti bine cu soacrele. Fiti naturale, iar daca nu merge treaba....distanta!
mimi_ca29
Postat pe 1 Aprilie 2011 20:14
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-01 20:14:53
De la: kudika227120, la data 2011-04-01 20:01:09Unii in viata au parte de soacre bune sa le pui la rana....altii au parte de poame acre...trebuie sa stii sa le intri pe sub piele sau in suflet?


Nu depinde 100% de tine. Nu trebuie sa te lupti doar tu pt a avea o relatie buna. Daca sunt duse cu pluta nu o sa reusesti niciodata sa te bagi pe sub pielea lor.

Pt toate fetele: nu va mai fortati sa va intelegeti bine cu soacrele. Fiti naturale, iar daca nu merge treaba....distanta!

mimi e o vorba care zice soacra ideala este cea fara copii
ipahebirowtnod
Postat pe 1 Aprilie 2011 20:18
De la: kudika227120, la data 2011-04-01 20:01:09Unii in viata au parte de soacre bune sa le pui la rana....altii au parte de poame acre...trebuie sa stii sa le intri pe sub piele sau in suflet?


Daca unii au parte de cele bune, atunci e un adevar.
N-ai cum sa-i intri pe sub piele daca-i groasa si tabacita.
De multe ori, esti asa cum te visa, frumoasa, desteapta, devreme acasa. Ii iubesti copilul, esti gospodina, ai un job unde castigi bine, esti politicoasa si mereu in picioarele ei, la dispozitia ei alea-alea. Si totusi nu te place, nu te vrea, esti "prea" perfecta, ceva trebuie sa fie in neregula cu tine. "Hmm, zice soacra, esti o prefacuta, nu esti reala, ai tu un scop ascuns."
Asa ca, DACA ai un sot care e rupt de fusta ei si priveste inainte alaturi de tine, las-o in pace. Stai cat mai departe de ea. Daca insa ai ghinionul sa ai un pampalau (cel putin din punctul asta de vedere) atunci nu cred ca exista solutie s-o aduci pe calea cea buna.
Sunt soacre care fac tot posibilul sa distruga casnicia fiului lor ca apoi sa spuna la toata lumea ce nurori bune au avut si ce mult le regreta.

De cate ori aud povesti cu soacre imi vine in minte "Soacra cu trei nurori". SI ma gandesc ca, de esti mai a dracului ca ea, ai castig de cauza. Cred totusi ca, are o importanta foarte mare cum ti-e sotul si cum joaca el in relatia dintre voi doua.
rashela
Postat pe 1 Aprilie 2011 20:51
De la: kudika227120, la data 2011-04-01 20:01:09Unii in viata au parte de soacre bune sa le pui la rana....altii au parte de poame acre...trebuie sa stii sa le intri pe sub piele sau in suflet?


Draga mea, cum nimic pe lumea asta nu e ideal decat in teorie, soacra ideala nu exista si nu va exista vreodata.
Si eu am o otrava egoista care nu i-ar da lui fi-su o unghie rupta , a dracului si incapatanata ca un catar, de aceea am carabanit-o cu tot cu dracenia ei la mamica ei, la tara, de tot.Nu pierde ocazia sa-mi arate ca ea e dracul pe planeta dar atata vreme cat e la distanta nu poate sa-mi faca rau.Daca incearca aplic metoda folosita si inainte si fac miel din ea.

Postat pe 25 Aprilie 2011 15:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poeme de dragoste absolut superbe de Sorin Cerin 23 De la: Mararom 14 Decembrie 2011 20:24
relatie 12 De la: simonycik 15 Septembrie 2009 17:16
N-AI NIMIC DE SPUS????!!!!!!!!!! 74 De la: AnotherWay 6 August 2010 14:27
De ce ne dorim sa ne pastram numele dupa casatorie 21 De la: longy_73 1 August 2012 22:50
Femeia moderna 3 De la: cuddles 24 August 2009 00:23