Setari Cookie-uri

cate avorturi ai voie sa faci maxim?

De la: vitamina_c, la data 2011-04-18 14:12:48
De la: Mihaela214, la data 2011-04-18 05:01:48am 26 de ani,si am 4 chiuretaje pana acum, la Ginecologia din Giulesti- Bucuresti. Vreau sa spun ca nu am avut nici un fel de probleme,au decurs bine,mi-a fost f teama la inceput dar la urmatoarele m-am obisnuit.Probema e ca nu vreau sa am inca copii,,poate peste 3 ani,daca relatia decurge ca si pana acum cu iubitul meu.Stiu ca depinde si de organism dar eu chiar nu am avut probleme.Medicul mi-a zis ca e ca si cum scoti o masea,deci nu are ce sa se intample pe viitor ,si pana acum e bine. Dati-mi sfaturi dupa propria voastra experienta,eu le-am facut in interval de 3 ani,cand contraceptivele nu si-au facut treaba,si a trebuit sa avortez.
PS: poate o problema e ca visam des copii care vin spre mine plangand ,dar nu sunt superstitioasa,In Schimb ,ma faceau sa plang dupa ce ma trezeam,dar cred ca fiindca ma simteam intr-un fel vinovata si asta a stimulat mintea intr-un fel sa visez asa ceva,,dar acum sunt mai Pozitiva


si de ce nu-ti scoti maselele?


fara anestezie
Valy90
Postat pe 18 Aprilie 2011 14:18
De la: Valy90, la data 2011-04-18 14:18:28
De la: vitamina_c, la data 2011-04-18 14:12:48
De la: Mihaela214, la data 2011-04-18 05:01:48am 26 de ani,si am 4 chiuretaje pana acum, la Ginecologia din Giulesti- Bucuresti. Vreau sa spun ca nu am avut nici un fel de probleme,au decurs bine,mi-a fost f teama la inceput dar la urmatoarele m-am obisnuit.Probema e ca nu vreau sa am inca copii,,poate peste 3 ani,daca relatia decurge ca si pana acum cu iubitul meu.Stiu ca depinde si de organism dar eu chiar nu am avut probleme.Medicul mi-a zis ca e ca si cum scoti o masea,deci nu are ce sa se intample pe viitor ,si pana acum e bine. Dati-mi sfaturi dupa propria voastra experienta,eu le-am facut in interval de 3 ani,cand contraceptivele nu si-au facut treaba,si a trebuit sa avortez.
PS: poate o problema e ca visam des copii care vin spre mine plangand ,dar nu sunt superstitioasa,In Schimb ,ma faceau sa plang dupa ce ma trezeam,dar cred ca fiindca ma simteam intr-un fel vinovata si asta a stimulat mintea intr-un fel sa visez asa ceva,,dar acum sunt mai Pozitiva


si de ce nu-ti scoti maselele?


fara anestezie

mai valy...tu ai gustat din bloody mary-ul Vitaminei cred. Imi place imi place...iti fac si tie un pahar separat!
pufis
Postat pe 18 Aprilie 2011 14:22
De la: Valy90, la data 2011-04-18 14:18:28
De la: vitamina_c, la data 2011-04-18 14:12:48
De la: Mihaela214, la data 2011-04-18 05:01:48am 26 de ani,si am 4 chiuretaje pana acum, la Ginecologia din Giulesti- Bucuresti. Vreau sa spun ca nu am avut nici un fel de probleme,au decurs bine,mi-a fost f teama la inceput dar la urmatoarele m-am obisnuit.Probema e ca nu vreau sa am inca copii,,poate peste 3 ani,daca relatia decurge ca si pana acum cu iubitul meu.Stiu ca depinde si de organism dar eu chiar nu am avut probleme.Medicul mi-a zis ca e ca si cum scoti o masea,deci nu are ce sa se intample pe viitor ,si pana acum e bine. Dati-mi sfaturi dupa propria voastra experienta,eu le-am facut in interval de 3 ani,cand contraceptivele nu si-au facut treaba,si a trebuit sa avortez.
PS: poate o problema e ca visam des copii care vin spre mine plangand ,dar nu sunt superstitioasa,In Schimb ,ma faceau sa plang dupa ce ma trezeam,dar cred ca fiindca ma simteam intr-un fel vinovata si asta a stimulat mintea intr-un fel sa visez asa ceva,,dar acum sunt mai Pozitiva


si de ce nu-ti scoti maselele?


fara anestezie


ma ofer eu sa le scot!!!
vitamina_c
Postat pe 18 Aprilie 2011 14:23
Decat patru copii, mai bine patru avorturi.

Regrete si manute intinse spre tine si alte bla blau-uri prind grozav la telenoveliste.

Parerea mea e sa-ti pui sterilet daca nu te descurci cu celelalte mijloace de contraceptie.

Nr. maxim de avorturi ... pai Zina Dumitrescu zicea ca a facut peste 20.
Spanish_Dancer
Postat pe 18 Aprilie 2011 15:21
De la: Spanish_Dancer, la data 2011-04-18 15:21:51Decat patru copii, mai bine patru avorturi.

Regrete si manute intinse spre tine si alte bla blau-uri prind grozav la telenoveliste.

Parerea mea e sa-ti pui sterilet daca nu te descurci cu celelalte mijloace de contraceptie.

Nr. maxim de avorturi ... pai Zina Dumitrescu zicea ca a facut peste 20.

Ai citit tot ce am scris? ai vazut pozele cu copiii aceia avortati? Nu te rascoleste in nici un fel? e telenovela? E de telenovela povestea cu 20 de avorturi pe care sa o mai faci si publica si pe care o dai tu exemplu acum.
Vorbesti in cunostinta de cauza?
Sa-si puna ceva - sa faca ceva - pana la urma e corpul ei si il maltrateaza cum vrea, la fel si cu constiinta - cine sunt eu sa o opresc din a se transforma intr-un dorian gray modern?
eu cred ca nu realizati in ce epoca ne aflam. sigur femeile sunt libere sa renunte la sarcini cand acestea apar aiurea in tramvai dupa ce ele au facut tot posibilul sa nu se ajunga acolo. Dar sa aduci o poveste de-asta si sa spui ca acum gandesti pozitiv?!!! Dupa ce in 3 (!!!!!!!) ani ai avut 4(!!!) avorturi? E pur si simplu inconstienta.
Pe vremea lui Ceasca mai intelegeam sa faci jdemii de avorturi ca nu erau de niciunele si oricum nu-ti permiteai sa faci si sa cresti prea multi copii, dar acum? Parerea mea e ca ar fi cazul sa iti reconsideri comentariul si eventual daca reusesti sa il si sustii cu ceva argumente pe care sa le pot inghiti.
Si ai dreptate - toata lumea i-a spus fetei sa gaseasca o forma de protectie ca lumea - nu ai descoperit tu roata brusc. Ca e sterilet, ca e prezervativ, ca sunt ovule sau pastile...orice numai sa nu mai ajunga in situatia in care a ajuns deja de prea multe ori pentru o femeie tanara!
In fine...am auzit-o si pe asta...telenovelista - minunat!
pufis
Postat pe 18 Aprilie 2011 15:44
si imi cer scuze ptr o posibila impresie proasta lasata de mine(iarasi rectific,: EU M.Matei Dan,,nu exista nici o Mihaela),sau ptr nervii creati unora,
in schimb m-am bucurat sa vad femei care sunt f impotriva avortului in acest topic facut de mine,si care m-au certat

Doamne Ajuta!
Mihaela214
Postat pe 18 Aprilie 2011 15:54
pare un pic aberant,sau prea visator din partea mea, e vorba Sa se interzica avoturile in Romania, si asta ar fi posibil,,,dar greu
Mihaela214
Postat pe 18 Aprilie 2011 15:56
De la: Mihaela214, la data 2011-04-18 15:56:21pare un pic aberant,sau prea visator din partea mea, e vorba Sa se interzica avoturile in Romania, si asta ar fi posibil,,,dar greu


iti pui o plancarta pe tine cu un mesaj inviorator si de hatani de colo colo , prin fata parlamentului.
e mai direct decat sa deschizi niste topice!
geo_refinantat
Postat pe 18 Aprilie 2011 15:58
De la: Mihaela214, la data 2011-04-18 15:56:21pare un pic aberant,sau prea visator din partea mea, e vorba Sa se interzica avoturile in Romania, si asta ar fi posibil,,,dar greu

ar fi un dezastru daca s-ar intampla. Uita-te la o parte din copiii nascuti in '70-'80 cand era interzis avortul.
Multi poarta si acum semnele disperarii mamelor care au incercat sa avorteze singure acasa! Nu e o solutie sa se interzica avortul!!! Nu sunt de acord! Dar cu siguranta o mai buna educatie sexuala in scoli ar diminua numarul situatiilor in care femei tinere ajung la bisturiu...sau aspirator - cum vrei sa ii zici! Se pot face alte lucruri, dar interzicerea avortului chiar nu e o solutie de luat in calcul!
pufis
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:01
De la: Mihaela214, la data 2011-04-18 15:54:01si imi cer scuze ptr o posibila impresie proasta lasata de mine(iarasi rectific,: EU M.Matei Dan,,nu exista nici o Mihaela),sau ptr nervii creati unora,
in schimb m-am bucurat sa vad femei care sunt f impotriva avortului in acest topic facut de mine,si care m-au certat

Doamne Ajuta!

Ce aiureala!
marilyn37
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:14
De la: marilyn37, la data 2011-04-18 16:14:03
De la: Mihaela214, la data 2011-04-18 15:54:01si imi cer scuze ptr o posibila impresie proasta lasata de mine(iarasi rectific,: EU M.Matei Dan,,nu exista nici o Mihaela),sau ptr nervii creati unora,
in schimb m-am bucurat sa vad femei care sunt f impotriva avortului in acest topic facut de mine,si care m-au certat

Doamne Ajuta!

Ce aiureala!

mai bine zis ce abureala!
yumy
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:22
De la: yumy, la data 2011-04-18 16:22:16
De la: marilyn37, la data 2011-04-18 16:14:03
De la: Mihaela214, la data 2011-04-18 15:54:01si imi cer scuze ptr o posibila impresie proasta lasata de mine(iarasi rectific,: EU M.Matei Dan,,nu exista nici o Mihaela),sau ptr nervii creati unora,
in schimb m-am bucurat sa vad femei care sunt f impotriva avortului in acest topic facut de mine,si care m-au certat

Doamne Ajuta!

Ce aiureala!

mai bine zis ce abureala!

O tampenie,tu barbat iti faci nu stiu cate conturi,te dai drept femeie ca sa afli nu stiu ce!bleah.....!
marilyn37
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:25
[quote name='marilyn37' date='2011-04-18 16:25:08]O tampenie,tu barbat iti faci nu stiu cate conturi,te dai drept femeie ca sa afli nu stiu ce!bleah.....![/quote]
da
yumy
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:29
De la: yumy, la data 2011-04-18 16:29:05[quote name='marilyn37' date='2011-04-18 16:25:08]O tampenie,tu barbat iti faci nu stiu cate conturi,te dai drept femeie ca sa afli nu stiu ce!bleah.....!

da [/quote]

voi doi sunteti barbati? [img]http://smileys.on-my-web.com/repository/Surprise/surprised-024.gif[/img]
battleofwits
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:32
De la: battleofwits, la data 2011-04-18 16:32:45
De la: yumy, la data 2011-04-18 16:29:05[quote name='marilyn37' date='2011-04-18 16:25:08]O tampenie,tu barbat iti faci nu stiu cate conturi,te dai drept femeie ca sa afli nu stiu ce!bleah.....!

da


voi doi sunteti barbati? [img]http://smileys.on-my-web.com/repository/Surprise/surprised-024.gif[/img][/quote]
da ma...Mihaela si Alexandra...a avut omul o curiozitate - bine ca nu cerut sex in 3 pe aici
pufis
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:34
De la: pufis, la data 2011-04-18 16:34:53
De la: battleofwits, la data 2011-04-18 16:32:45
De la: yumy, la data 2011-04-18 16:29:05[quote name='marilyn37' date='2011-04-18 16:25:08]O tampenie,tu barbat iti faci nu stiu cate conturi,te dai drept femeie ca sa afli nu stiu ce!bleah.....!

da


voi doi sunteti barbati? [img]http://smileys.on-my-web.com/repository/Surprise/surprised-024.gif[/img]

da ma...Mihaela si Alexandra...a avut omul o curiozitate - bine ca nu cerut sex in 3 pe aici [/quote]

battle sex in trei te bagi???
ad__83
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:36
De la: ad__83, la data 2011-04-18 16:36:58
De la: pufis, la data 2011-04-18 16:34:53
De la: battleofwits, la data 2011-04-18 16:32:45
De la: yumy, la data 2011-04-18 16:29:05[quote name='marilyn37' date='2011-04-18 16:25:08]O tampenie,tu barbat iti faci nu stiu cate conturi,te dai drept femeie ca sa afli nu stiu ce!bleah.....!

da


voi doi sunteti barbati? [img]http://smileys.on-my-web.com/repository/Surprise/surprised-024.gif[/img]

da ma...Mihaela si Alexandra...a avut omul o curiozitate - bine ca nu cerut sex in 3 pe aici


battle sex in trei te bagi??? [/quote]


gata!!! ...nu ma mai bag, ca cine stie cu cine nimeresc

battleofwits
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:38
De la: battleofwits, la data 2011-04-18 16:38:59
De la: ad__83, la data 2011-04-18 16:36:58
De la: pufis, la data 2011-04-18 16:34:53
De la: battleofwits, la data 2011-04-18 16:32:45
De la: yumy, la data 2011-04-18 16:29:05[quote name='marilyn37' date='2011-04-18 16:25:08]O tampenie,tu barbat iti faci nu stiu cate conturi,te dai drept femeie ca sa afli nu stiu ce!bleah.....!

da


voi doi sunteti barbati? [img]http://smileys.on-my-web.com/repository/Surprise/surprised-024.gif[/img]

da ma...Mihaela si Alexandra...a avut omul o curiozitate - bine ca nu cerut sex in 3 pe aici


battle sex in trei te bagi???



gata!!! ...nu ma mai bag, ca cine stie cu cine nimeresc

[/quote]

hai ca iti fac eu un rezumat la sfarsit tine mi pumnii
ad__83
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:41
De la: ad__83, la data 2011-04-18 16:41:35
De la: battleofwits, la data 2011-04-18 16:38:59
De la: ad__83, la data 2011-04-18 16:36:58
De la: pufis, la data 2011-04-18 16:34:53
De la: battleofwits, la data 2011-04-18 16:32:45
De la: yumy, la data 2011-04-18 16:29:05[quote name='marilyn37' date='2011-04-18 16:25:08]O tampenie,tu barbat iti faci nu stiu cate conturi,te dai drept femeie ca sa afli nu stiu ce!bleah.....!

da


voi doi sunteti barbati? [img]http://smileys.on-my-web.com/repository/Surprise/surprised-024.gif[/img]

da ma...Mihaela si Alexandra...a avut omul o curiozitate - bine ca nu cerut sex in 3 pe aici


battle sex in trei te bagi???



gata!!! ...nu ma mai bag, ca cine stie cu cine nimeresc



hai ca iti fac eu un rezumat la sfarsit tine mi pumnii [/quote]
aduta...nu stiam ca esti kinki fata adica stai tu nu esti kinki...dar esti kinky
pufis
Postat pe 18 Aprilie 2011 17:01
Eu cred ca ai facut bine,,,,daca nu te simti destul de amplinita pentru a face copii,,,,atunci nu face.. ancearca totusi sa te protejezi mai bine,,e mai bine sa nu risti,,,si eu am 4 av,,,,si am si o fata de 15 ani,,,,,remuscarile vor ramane,,,,dar decat sa-i faci si sa nu ai ce le da de mancare,,,mai bine lipsa,,,,,,e mai pacat sa-i faci si sa nu le poti oferi nimic............ sunt femei care au facut mult mai multe decat noi,,,,unele am auzit ca-si faceau singure pe timpul lui Ceausescu,,,,,,,,,,,,,,,,asa ca stai linistita...vezi-ti de viata ta,,,cand vei fii pregatita,,,vor veni si copii,,,
kudika330644
Postat pe 10 Mai 2011 06:03
Eu cred ca ai facut bine,,,,daca nu te simti destul de amplinita pentru a face copii,,,,atunci nu face.. ancearca totusi sa te protejezi mai bine,,e mai bine sa nu risti,,,si eu am 4 av,,,,si am si o fata de 15 ani,,,,,remuscarile vor ramane,,,,dar decat sa-i faci si sa nu ai ce le da de mancare,,,mai bine lipsa,,,,,,e mai pacat sa-i faci si sa nu le poti oferi nimic............ sunt femei care au facut mult mai multe decat noi,,,,unele am auzit ca-si faceau singure pe timpul lui Ceausescu,,,,,,,,,,,,,,,,asa ca stai linistita...vezi-ti de viata ta,,,cand vei fii pregatita,,,vor veni si copii,,,
kudika330644
Postat pe 10 Mai 2011 06:03
De la: Mihaela214, la data 2011-04-18 05:01:48am 26 de ani,si am 4 chiuretaje pana acum, la Ginecologia din Giulesti- Bucuresti. Vreau sa spun ca nu am avut nici un fel de probleme,au decurs bine,mi-a fost f teama la inceput dar la urmatoarele m-am obisnuit.Probema e ca nu vreau sa am inca copii,,poate peste 3 ani,daca relatia decurge ca si pana acum cu iubitul meu.Stiu ca depinde si de organism dar eu chiar nu am avut probleme.Medicul mi-a zis ca e ca si cum scoti o masea,deci nu are ce sa se intample pe viitor ,si pana acum e bine. Dati-mi sfaturi dupa propria voastra experienta,eu le-am facut in interval de 3 ani,cand contraceptivele nu si-au facut treaba,si a trebuit sa avortez.
PS: poate o problema e ca visam des copii care vin spre mine plangand ,dar nu sunt superstitioasa,In Schimb ,ma faceau sa plang dupa ce ma trezeam,dar cred ca fiindca ma simteam intr-un fel vinovata si asta a stimulat mintea intr-un fel sa visez asa ceva,,dar acum sunt mai Pozitiva



Nu inteleg cine suntem ca sa judecam....Fiecare face ce crede si ia deciziile care ii sunt cele mai favorabile. Nu incurajez avortul, dar nici nu judec femeile care apeleaza la aceasta metoda "contraceptiva". Bine ca nu mai suntem pe vremea lu' Ceasca ca sa ne mai chiuretam pe la cine stie ce baba....Bineinteles ca o metoda contraceptiva eficienta este un "must have" al fiecarei femei care nu-si doreste copii la un moment dat, dar niciuna nu este 100% sigura. Eu am luat 7 ani pilule contraceptive si nu am avut surprize....pana cand intr-o vara, cand am avut examenul de licenta, din cauza stressului am uitat de pastile 2-3 seri....si "boom", am ramas insarcinata. Sunt casatorita, ne dorim copii, dar nu era momentul...Nu este ceva cu care sa te lauzi, fiecare are mustrari de constiinta in felul ei, dar nu mi se pare ceva de condamnat. Cea mai buna decizie este aceea care te favorizeaza cel mai mult.
flory_84
Postat pe 10 Mai 2011 10:27
De la: pufis, la data 2011-04-18 14:10:52
De la: danyela_angela, la data 2011-04-18 14:01:55
De la: danyela_angela, la data 2011-04-18 14:00:59dRAGA MEA EU UNA NU TE JUDEC,dar ma gandesc totusi cu groaza la faptul ca nu ai nici o remuscare......si eu am facut avort dar in cu totul alta situatie........si regret si acum dupa ani de zile cand imi tin baietii de 8 ani si pe cel de 8 luni in brate......avorturi draga mea poti sa faci cate vrei ,daca nu vrei sa folosesti nimic ca sa previi o sarcina nedorita......gandestete totusi ca sunt suflete din momentul in care sunt embrioni,atata te rog




gandeste-te*

De ce sa nu fie judecata? daca ea singura nu poate judeca situatia in care se complace. Stiu ce simti Danyela, acelasi lucru e si in sufletul meu cand ma uit la fiica mea! Si nu cred ca exista femei care sa vorbeasca lejer despre un asemenea subiect mai ales dupa ce au avut o sarcina reusita si tin un copil in brate. Intotdeauna o sa te intrebi cum ar fi fost daca ar fi excistat copilul ala. Cand i-am dorit sa nu se reproduca vreodata i-am dorit pentru binele ei. Ca sa nu simta apasarea a ceea ce face acum cu atata lejeritate!


Eh, Pufis, femeia care a facut avort din greseala, de nevoie, din nestiinta, dintr-o intamplare etc simte remuscarile despre care vorbesti tu (si altii) aici. Restul, ca ce de a deschis topicul, considera avortul DOAR mijlocul de a nu face un copil pe care nu-l doreste si atat. Pentru ea, bine ca exista avortul. "Da-le incolo de AC, alea te ingrasa."

Am o vecina (acum are vreo 60 de ani) care a facut 28 - 32 de avorturi in viata. Nu mai stie cu exactitate. A avut trei copii insa. Sun a avut pentru ca unul dintre ei a murit. Vorbeste despre asta firesc, nu cu remuscari.

Povestea cu judecata, o fi valabila daca ne gandim la cea divina. Ca cea pamanteana nu-i, lipseste cu desavarsire de vreme ce avortu-i la liber, pe bani, ca orice serviciu. De ce i-ar pasa c-o judeca tata Floarea de la trei cand a facut o chestie LEGALA.
rashela
Postat pe 10 Mai 2011 13:43
De la: Mihaela214, la data 2011-04-18 15:56:21pare un pic aberant,sau prea visator din partea mea, e vorba Sa se interzica avoturile in Romania, si asta ar fi posibil,,,dar greu


Ai voie sa visezi. Posibil dar greu? Este imposibil. Romania vine dupa nshpe ani de comunism, cand femeile faceau avorturi empirice si mureau pe banda. Ma indoiesc ca cineva ese atat de prost sa voteze o asemenea lege ca, de propus e usor. Avortul ramane o decizie personala, a fiecarei femei.
rashela
Postat pe 10 Mai 2011 13:49
draga mea poate acum nu sunt repercursiuni,dar probabil in viitor cand iti vei dorii un copil,d-zeu nu ti-l va mai da.In ce secol traim oare?sunt atatea metode de contaceptie si e pacat sa recurgi la avort.
gandeste-te mai bine pe viitor
ali_didi
Postat pe 10 Mai 2011 16:42
"cate avorturi ai voie sa faci maxim?"

NICI UNUL!!!

Ar trebui sa fii mai hotarita la cei 26 de ani ai tai... Viata merge inainte, de aceea ar trebui sa te gandesti si la tine, la viitorul tau. Daca primul avort l-ai fi facut cind erai inca minora, te intelegem - ai evitat sa-ti ruinezi adolescenta, viitorul ... gresim cu totii in viata. Acum ca esti "femeie" in toata legea cum de te-ai incumetat sa faci una ca asta?

Sa stii ca momentu potrivit nu vine niciodata:
- daca faci cariera si astepti un post nou - va fi mereu asa, vei tinde mereu sa avansezi;
- daca pe plan financiar nu e totul tocmai "OK", peste 3 ani situatia nu se va schimba prea mult si sa stii ca pe
linga 2 mananca si al treilea!
- daca esti intr-o relatie si ti se pare ca nu l-ai gasit inca pe acel "EL" potrivit - crede-ma vei avea mereu
aceste dubii, deoarece idealul intruchipat nu exista si apoi ai trecut de acea virsta cind "tot ce zboara se
mananca" , iti va fi din ce in ce mai greu sa te decizi in privinta barbatului potrivit;
- daca te simti inca prea tanara pentu a avea copii, in curand te vei simti prea batrana... si nu se stie daca
vei mai putea avea prunci daca continui sa tot avortezi...

Gandeste-te cum au suferit acele biete creature!!!!! Protejeaza-te mai bine si nu mai lasa sa sufere inca un suflet, vei suferi si tu mai putin!!!!!!!!!

Bafta si numai bine!

Elly_Whitesoul
Postat pe 10 Mai 2011 17:10
Dumnezeule,vorbiti de parca ar fi vorba de niste lucruri!!!!! Aici e vorba de VIATA,Viata pe care DUMNEZEU a dat-o si numai EL o poate lua! Fetelor,DUMNEZEU spune sa nu traiti in CURVIE ci sa va casatoriti si in acel cadru sa dati nastere la FIINTE OMENESTI,nu lucruri,sau ceva de care trebuie sa scapati,cum le numiti voi.VA veni o zi in care indiferent daca vreti sau nu vreti veti sta in fata unui DUMNEZEU viu si veti da socoteala pentru ceea ce ati facut!
In bunatatea Sa,El astazi va poate primi,va poate ierta de orice pacat daca va pocaiti si va intoarceti la EL! Daca Il primiti in inima ca Domn si Mantuitor Personal veti deveni fii si fiice de Dumnezeu si conform promisiunii lui Dumnezeu aveti viata vesnica in dar! Viata voastra va fi transformata zi de zi,tot mai mult,avand o relatie personala cu El! Nu stati nepasatori in fata unui asa mare DAR,Iisus a facut totul ca sa nu mai traiti in pacat si sa fiti despartiti de El pentru o vesnicie!
imyourownheart
Postat pe 11 Mai 2011 20:24
Eu zic sa te opresti.Ajunge.Ori faci cu contraceptive, ori respecti calendarul, dar fa ceva pentru tine, pentru viitorul tau,pentru sanatatea ta.Esti prea tanara pentru avorturi.Sunt atatea posibilitati dar tu nu folosesti niciuna?Gandeste-te bine.Cand vei dori sa ai copii va fi prea tarziu.
camy66
Postat pe 11 Mai 2011 23:00
dupa cum a anuntat si autorul in unul dintre comentarii, acest post este FAKE! Nu exista aceasta fata care sa fi facut 4 avorturi pana la varsta de 26 de ani si sa il dea pe post aici
pufis
Postat pe 12 Mai 2011 18:30
nu cred ca exista un numar exact insa stiu ca de fiecare data cand intrrupi o sqrcina ramane o cicatrice pe uter unde nu mai poate adera o alta...parerea mea e sa schimbi ginecologul ca ala al tau e varza daca compara asta cu maselele... pe viitor ai mai multa grija si documenteaza-te mai mult pentru ca nu e totul asa roz cum crezi tu si cauta surse care stiu sa iti explice mai bine riscurile la care te expui
andrada24bv
Postat pe 12 Mai 2011 19:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Planta maca 6 De la: gabita_d 9 Februarie 2011 08:47
constipatia la copii prescolari 16 De la: alexia4 20 Martie 2010 22:27
Rugaminte interpretare PAPANICOLAU 2 De la: stella_bella 13 Decembrie 2009 17:45
sexul anal - nociv? 257 De la: 1000000 25 Octombrie 2010 16:56
mama purtatoare 9 De la: Brunette27 5 Martie 2011 20:41