Setari Cookie-uri

cate avorturi ai voie sa faci maxim?

la cati idioti is in romania, nu s-au facut destule (avorturi) [img]http://pix.l2sacrifice.fr/s1/C5NaV1p1jeud7bABD85-20.gif[/img]
rockk
Postat pe 12 Mai 2011 20:21
la cati idioti is in romania, nu s-au facut destule (avorturi) [img]http://pix.l2sacrifice.fr/s1/C5NaV1p1jeud7bABD85-20.gif[/img]
rockk
Postat pe 12 Mai 2011 20:21
cate avorturi ai voie sa faci maxim ??? atatea cate crime ai voie sa faci, tot maxim !!!!
contesina
Postat pe 12 Mai 2011 20:30
din cate se vede DA...
klaudyaO
Postat pe 13 Mai 2011 22:43

cate avorturi ai voie sa faci maxim?



Pentru binele tuturor cat mai putine sau deloc.

Postat pe 14 Mai 2011 10:45
De la: rockk, la data 2011-05-12 20:21:21la cati idioti is in romania, nu s-au facut destule (avorturi) [img]http://pix.l2sacrifice.fr/s1/C5NaV1p1jeud7bABD85-20.gif[/img]

te inseli, draga, mama prostilor e mereu gravida.
Lucia38
Postat pe 14 Mai 2011 10:47
De la: Lucia38, la data 2011-05-14 10:47:29
De la: rockk, la data 2011-05-12 20:21:21la cati idioti is in romania, nu s-au facut destule (avorturi) [img]http://pix.l2sacrifice.fr/s1/C5NaV1p1jeud7bABD85-20.gif[/img]

te inseli, draga, mama prostilor e mereu gravida.

buna dimi lucia , adevarat numai ca ea nu avorteaza niciodata....
yumy
Postat pe 14 Mai 2011 10:54
De la: yumy, la data 2011-05-14 10:54:16
De la: Lucia38, la data 2011-05-14 10:47:29
De la: rockk, la data 2011-05-12 20:21:21la cati idioti is in romania, nu s-au facut destule (avorturi) [img]http://pix.l2sacrifice.fr/s1/C5NaV1p1jeud7bABD85-20.gif[/img]

te inseli, draga, mama prostilor e mereu gravida.

buna dimi lucia , adevarat numai ca ea nu avorteaza niciodata....

hello, Yummy!
ar fi pacat sa o faca.
Lucia38
Postat pe 14 Mai 2011 11:01
De la: Lucia38, la data 2011-05-14 11:01:25
hello, Yummy!
ar fi pacat sa o faca.

este un exemplu de urmat( ma refer la faptul ca nu avorteaza)
yumy
Postat pe 14 Mai 2011 11:04
De la: yumy, la data 2011-05-14 10:54:16
De la: Lucia38, la data 2011-05-14 10:47:29
De la: rockk, la data 2011-05-12 20:21:21la cati idioti is in romania, nu s-au facut destule (avorturi) [img]http://pix.l2sacrifice.fr/s1/C5NaV1p1jeud7bABD85-20.gif[/img]

te inseli, draga, mama prostilor e mereu gravida.

buna dimi lucia , adevarat numai ca ea nu avorteaza niciodata....






... ... ''mama prostilor'' nu e mereu gravida dar rade cu nonsalantza cele mai viabile creaturi ale sale ... asta e fratilor, romanii nu au inteles ca din magar nu poti sa faci armasar ... ''mama prostilor'' e peste tot si face avorturi la tineretze si, dupa ce se umple de diverse patologii, se gindeste ca sa ajuns social si ii mai trebuie cite un accesoriu ... nu poti scoate calitate daca nu ai cantitate ... asa ca multe genii sau dus pe canalizare in romania ... romania isi merita soarta ... si romanii ...
marco918
Postat pe 14 Mai 2011 11:16
De la: Mihaela214, la data 2011-04-18 05:01:48am 26 de ani,si am 4 chiuretaje pana acum, la Ginecologia din Giulesti- Bucuresti. Vreau sa spun ca nu am avut nici un fel de probleme,au decurs bine,mi-a fost f teama la inceput dar la urmatoarele m-am obisnuit.Probema e ca nu vreau sa am inca copii,,poate peste 3 ani,daca relatia decurge ca si pana acum cu iubitul meu.Stiu ca depinde si de organism dar eu chiar nu am avut probleme.Medicul mi-a zis ca e ca si cum scoti o masea,deci nu are ce sa se intample pe viitor ,si pana acum e bine. Dati-mi sfaturi dupa propria voastra experienta,eu le-am facut in interval de 3 ani,cand contraceptivele nu si-au facut treaba,si a trebuit sa avortez.
PS: poate o problema e ca visam des copii care vin spre mine plangand ,dar nu sunt superstitioasa,In Schimb ,ma faceau sa plang dupa ce ma trezeam,dar cred ca fiindca ma simteam intr-un fel vinovata si asta a stimulat mintea intr-un fel sa visez asa ceva,,dar acum sunt mai Pozitiva







... esti ''pozitiva'' degeaba ... nu iti visai degeaba copii plingind ... orice avort este o posibila cauza a viitorului cancer de col uterin (nu numai) ... si cauza pentru care din punct de vedere psihologic o sa o iei razna ... acum esti ''pozitiva'' ... miine, daca, o sa ai un copil selectionat dupa cum vrei, o sa devii obsesiva ... ''doctorul'' ala care facea comparatie cu o masea ori e imbecil ori e doar ahtiat dupa banii vostri ... se pare ca dorintza unora de a face bani depaseste de mult juramintul lui hipocrate ... asta e fetelor ... ati devenit surse de venit pentru altii care va speculeaza lipsa de valori, de atitudine, de caracter ... si se joaca cu corpul vostru si cu familia voastra ... cititi in continuare reviste de femei care isi doresc sa va ''emancipeze'' ... o viata ''aveti'' ...
marco918
Postat pe 14 Mai 2011 11:25
De la: marco918, la data 2011-05-14 11:25:19
De la: Mihaela214, la data 2011-04-18 05:01:48am 26 de ani,si am 4 chiuretaje pana acum, la Ginecologia din Giulesti- Bucuresti. Vreau sa spun ca nu am avut nici un fel de probleme,au decurs bine,mi-a fost f teama la inceput dar la urmatoarele m-am obisnuit.Probema e ca nu vreau sa am inca copii,,poate peste 3 ani,daca relatia decurge ca si pana acum cu iubitul meu.Stiu ca depinde si de organism dar eu chiar nu am avut probleme.Medicul mi-a zis ca e ca si cum scoti o masea,deci nu are ce sa se intample pe viitor ,si pana acum e bine. Dati-mi sfaturi dupa propria voastra experienta,eu le-am facut in interval de 3 ani,cand contraceptivele nu si-au facut treaba,si a trebuit sa avortez.
PS: poate o problema e ca visam des copii care vin spre mine plangand ,dar nu sunt superstitioasa,In Schimb ,ma faceau sa plang dupa ce ma trezeam,dar cred ca fiindca ma simteam intr-un fel vinovata si asta a stimulat mintea intr-un fel sa visez asa ceva,,dar acum sunt mai Pozitiva







... esti ''pozitiva'' degeaba ... nu iti visai degeaba copii plingind ... orice avort este o posibila cauza a viitorului cancer de col uterin (nu numai) ... si cauza pentru care din punct de vedere psihologic o sa o iei razna ... acum esti ''pozitiva'' ... miine, daca, o sa ai un copil selectionat dupa cum vrei, o sa devii obsesiva ... ''doctorul'' ala care facea comparatie cu o masea ori e imbecil ori e doar ahtiat dupa banii vostri ... se pare ca dorintza unora de a face bani depaseste de mult juramintul lui hipocrate ... asta e fetelor ... ati devenit surse de venit pentru altii care va speculeaza lipsa de valori, de atitudine, de caracter ... si se joaca cu corpul vostru si cu familia voastra ... cititi in continuare reviste de femei care isi doresc sa va ''emancipeze'' ... o viata ''aveti'' ...








... ca sa fiu totusi cinstit ... ar trebui sa evidentiez si una din cauzele majore pentru care romania isi i transforma femeile in ''mame de prosti'' (cu toate ca denumirea spune multe) ... din lipsa de barbati adevarati ... sint prea multi curvari care habar nu au pe ce lume traiesc si cu care nu poti face copii ... prea multi fatalai care isi cred propriile minciuni si fug de responsabilitati ca dreacul de tamiie ... care nu sint in stare sa domine o femeie decit prin violentza, santaj, compromisuri, minciuni ...

marco918
Postat pe 14 Mai 2011 11:41
De la: marco918, la data 2011-05-14 11:41:09

... prea multi fatalai care isi cred propriile minciuni si fug de responsabilitati ca dreacul de tamiie ... care nu sint in stare sa domine o femeie decit prin violentza, santaj, compromisuri, minciuni ...



Dom' Vulpoi ...Nu cred ca e necesar ca o femeie sa fie dominata, eu cred ca e suficient sa ai grija ce ALEGI. E de ajuns sa imparta aceleasi idealuri, principii si sa fiti pe aceiasi lungime de unda.Avand toate acestea, totul "curge" lin.
mimi_ca29
Postat pe 14 Mai 2011 11:54
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-14 11:54:14
De la: marco918, la data 2011-05-14 11:41:09

... prea multi fatalai care isi cred propriile minciuni si fug de responsabilitati ca dreacul de tamiie ... care nu sint in stare sa domine o femeie decit prin violentza, santaj, compromisuri, minciuni ...



Dom' Vulpoi ...Nu cred ca e necesar ca o femeie sa fie dominata, eu cred ca e suficient sa ai grija ce ALEGI. E de ajuns sa imparta aceleasi idealuri, principii si sa fiti pe aceiasi lungime de unda.Avand toate acestea, totul "curge" lin.





... scuze ... termenul trebuie inteles putin diferit de tipul ala de ''dominare'' mentionat de mine ... femeile sint prin definitie mai ''feminine'', sa spunem asa (din motive chiar obiective), au alte preocupari si, de multe ori, alte prioritati (iar din motive obiective) ... asa ca cineva, mai putin ocupat, ar trebui sa pastreze o directie normala si o unitate acceptata ... chestia cu idealurile, principiile si lunginea de unda sint teorii aparent noi dar imposibil de realizat ... pentru ca nu sintem la fel ... nu numai ca sex ci si ca oameni ... asa ca cineva trebuie sa isi asume raspunderea de a impaca si capra si varza intr-o familie ... poate nu suna bine cuvintul dominat dar nu inseamna intotdeauna o dictatura daca vorbim de oameni normali ...
marco918
Postat pe 14 Mai 2011 12:08
GRAV.SUNT METODE PT A NU A AJUNGE LA ASA CEVA...SI SUNTETI TINERE...
deea_geo72
Postat pe 14 Mai 2011 18:27
Mai intai de toate ar trebui sa te gandesti ca nu scoti pur si simplu o masea...omori copilul tau.Doar Dumnezeu dea viata si doar el are dreptul sa o ia...scuze dar tu probabil nu ai auzit de Dumnezeu
alinamalina90
Postat pe 14 Mai 2011 19:48
De la: Mihaela214, la data 2011-04-18 05:01:48am 26 de ani,si am 4 chiuretaje pana acum, la Ginecologia din Giulesti- Bucuresti. Vreau sa spun ca nu am avut nici un fel de probleme,au decurs bine,mi-a fost f teama la inceput dar la urmatoarele m-am obisnuit.Probema e ca nu vreau sa am inca copii,,poate peste 3 ani,daca relatia decurge ca si pana acum cu iubitul meu.Stiu ca depinde si de organism dar eu chiar nu am avut probleme.Medicul mi-a zis ca e ca si cum scoti o masea,deci nu are ce sa se intample pe viitor ,si pana acum e bine. Dati-mi sfaturi dupa propria voastra experienta,eu le-am facut in interval de 3 ani,cand contraceptivele nu si-au facut treaba,si a trebuit sa avortez.
PS: poate o problema e ca visam des copii care vin spre mine plangand ,dar nu sunt superstitioasa,In Schimb ,ma faceau sa plang dupa ce ma trezeam,dar cred ca fiindca ma simteam intr-un fel vinovata si asta a stimulat mintea intr-un fel sa visez asa ceva,,dar acum sunt mai Pozitiva


Tare asta cu m-am obisnuit cu avorturile. Crede-ma ca asta cu am luat pastile si nu m-au ajutat nu o crede nimeni. Eu i-au de 4 ani si niciodata nu s-a intamplat sa raman. Nici macar cand uitam sa i-au una. Luam a doua zi doua. Iubitul tau are minte vreun pic? Nu sunteti in stare sa cumparati o cutie de prezervative pe saptamana?Preferi sa mergi sa faci avort?Am vazut un documentar pe discovery intr-o zi in care aratau cum reactioneaza fetusul in momentul avortului, cand simte chiureta ca vine spre el. Se ghemuieste si incepe sa tipe, chiar daca nu este format inca tot copil este si tot o crima.Eu nu inteleg cum puteti face asa ceva. Se spune ca pe lumea cealalta copii pe care i-ai avortat ii mananci asa ca: Pofta Buna! Si sa iti fie rusine ca dupa primul avort nu te-ai protejat cum trb.
cosminutza_21
Postat pe 18 Mai 2011 18:04
din pacate si anticonceptionalele sunt avortive,,,,,sufletul copilului e trimis de Dumnezeu din momentul zamislirii.....
...arata-mi omul,care, nu a regretat/va regreta, ca s-a apucat de fumat...
..arata-mi femeia,,care nu a regretat/va regreta, ca a facut avort
arata-mi produs in magazin,care sa nu aiba o publicitate cat mai pozitiva pentru a te convinge sa l cunperi...aici e si cazul pastilelor anticonceptionale,,,cum sa faci vanzare daca ai scrie pe ele riscul la care te expui,si in ce procentaj a avut loc?...exceptie fac drogurile,,,la ele nu e o problema sa scrii:"tutunul dauneaza grav sanatatii",,le va cumpara..e dependent...
aici e vorba de perversitatea omului .... nu fa avort ca e o crima;protejeaza-te cu anticonceptionale...
gresesc,,nu am dreptate...sa iei anticonceptionale nu e nici o problema,,,fiindca scopul sexului e placerea pana la urma,,,,,
dar nu ma contrazice ca ,pentru cei ce conteaza o relatie plina de armonie purtand cu ei adevaratul si unicul scop al sexului ,vor gresi...
Cunosti acea bucurie orgasmica a sufletului,alaturi de cel drag,pe care il imbratisezi ...cand esti in armonie alaturi de el,,,te ingrijesti de ea ? privind in ochi pe cel de langa tine,,ca o unealta a placerii?,,sau ca sufletul ce-ti va fi prietenul acestei stari,in fiecare zi..
rog sa fiu luat in ras ,in spatiul asta unde,,placerea,sexul,sunt idolatrizate...
Daca dragoste nu e ,nimic nu e,
iar rectific pentru cosmina,si celelalte comenturi, nu exista mihaela 214...am creat acest topic,eu,barbat,23 ani , fiindca ma apasa si ma doare, ura pe care o am impotriva acestui pacat,avortul, molia giganta ce roade temelia unei relatii,si care cere multe lacrimi,,,in schimbul regasirii echilibrului,.,si mai multe,,stiti si voi....
de ce sunt apasat de asa ceva ?..fiindca insusi parintii mei sunt un exemplu de victime ale acestui pacat...si am avut si eu de suferit destul....
Mihaela214
Postat pe 19 Mai 2011 00:00
De la: Mihaela214, la data 2011-04-18 05:01:48am 26 de ani,si am 4 chiuretaje pana acum, la Ginecologia din Giulesti- Bucuresti. Vreau sa spun ca nu am avut nici un fel de probleme,au decurs bine,mi-a fost f teama la inceput dar la urmatoarele m-am obisnuit.Probema e ca nu vreau sa am inca copii,,poate peste 3 ani,daca relatia decurge ca si pana acum cu iubitul meu.Stiu ca depinde si de organism dar eu chiar nu am avut probleme.Medicul mi-a zis ca e ca si cum scoti o masea,deci nu are ce sa se intample pe viitor ,si pana acum e bine. Dati-mi sfaturi dupa propria voastra experienta,eu le-am facut in interval de 3 ani,cand contraceptivele nu si-au facut treaba,si a trebuit sa avortez.
PS: poate o problema e ca visam des copii care vin spre mine plangand ,dar nu sunt superstitioasa,In Schimb ,ma faceau sa plang dupa ce ma trezeam,dar cred ca fiindca ma simteam intr-un fel vinovata si asta a stimulat mintea intr-un fel sa visez asa ceva,,dar acum sunt mai Pozitiva

Ma intreb in ce secol traiesti? Esti de la tara? Nu te poti proteja? Exista nenumarate solutii, numai sa vrei!
La varsta asta ai deja 4 avorturi? Si eu care am crezut ca se intampla asta decat pe vremea bunicii, dar vad ca gradina este mare! Mai bine pune intrebarea asta la ginecologie: ce trebuie sa fac ca sa nu mai raman gravida
verraa
Postat pe 19 Mai 2011 19:40
De la: cosminutza_21, la data 2011-05-18 18:04:38
De la: Mihaela214, la data 2011-04-18 05:01:48am 26 de ani,si am 4 chiuretaje pana acum, la Ginecologia din Giulesti- Bucuresti. Vreau sa spun ca nu am avut nici un fel de probleme,au decurs bine,mi-a fost f teama la inceput dar la urmatoarele m-am obisnuit.Probema e ca nu vreau sa am inca copii,,poate peste 3 ani,daca relatia decurge ca si pana acum cu iubitul meu.Stiu ca depinde si de organism dar eu chiar nu am avut probleme.Medicul mi-a zis ca e ca si cum scoti o masea,deci nu are ce sa se intample pe viitor ,si pana acum e bine. Dati-mi sfaturi dupa propria voastra experienta,eu le-am facut in interval de 3 ani,cand contraceptivele nu si-au facut treaba,si a trebuit sa avortez.
PS: poate o problema e ca visam des copii care vin spre mine plangand ,dar nu sunt superstitioasa,In Schimb ,ma faceau sa plang dupa ce ma trezeam,dar cred ca fiindca ma simteam intr-un fel vinovata si asta a stimulat mintea intr-un fel sa visez asa ceva,,dar acum sunt mai Pozitiva


Tare asta cu m-am obisnuit cu avorturile. Crede-ma ca asta cu am luat pastile si nu m-au ajutat nu o crede nimeni. Eu i-au de 4 ani si niciodata nu s-a intamplat sa raman. Nici macar cand uitam sa i-au una. Luam a doua zi doua. Iubitul tau are minte vreun pic? Nu sunteti in stare sa cumparati o cutie de prezervative pe saptamana?Preferi sa mergi sa faci avort?Am vazut un documentar pe discovery intr-o zi in care aratau cum reactioneaza fetusul in momentul avortului, cand simte chiureta ca vine spre el. Se ghemuieste si incepe sa tipe, chiar daca nu este format inca tot copil este si tot o crima.Eu nu inteleg cum puteti face asa ceva. Se spune ca pe lumea cealalta copii pe care i-ai avortat ii mananci asa ca: Pofta Buna! Si sa iti fie rusine ca dupa primul avort nu te-ai protejat cum trb.

Cosminutza_21 poate ei ii place sa ii pape pe lumea cealalta, pentru ca vreau sa iti spun ca pentru chinezi este o delicatese ciorbitza sau supa de avorton si costa cateva mii de dolari una . Sa ii vanda acolo ca si asa este invatata cu ei! Uite aici: http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Incredibil/212151/SOCANT-Chinezii-mananca-supa-de-avortoni-pentru-potenta.html
Pofta buna!
verraa
Postat pe 19 Mai 2011 19:49
bv tie.....cine vrea sa-si dea virginitatea pe nimic,,sa si-o dea...in legatura cu avorturile,,,pierzi increderea in barbat,,,si nu mai simti iubire,,pierzi ce e feminin din tine...practic renunti la tine...... pacatul ingreuneaza sufletul in deznadejde ,chipul pare mai batran apar riduri care uratzesc fatza,din cauza pacatului,,,dupa cum am zis,,,feminitatea ti se degradeaza treptat ;
barbatul capata sentiment de manie,ura , se irita usor.... ,sexul e o placere care ar rezolva,,cel putin in acel moment,,aceasta situatie...
certurile aduc situatii de extrem, tonul e ridicat
femeia e usor isterica, apar momente de panica ,chiar si din nimicuri; visaeaza exact chipul sfant si drag al copilului ..al carui sange striga catre cer,,,de ce mama,,,,de ce....
repet ca si in penultimul mesaj, si anticonceptionalele sunt avortive ..oo,,gandire perversa..
o...Femeie, Prietena copilului
O, Femeie,cea care ii zambeste copilului pe care l vede in parc,cum rade
Daca ai sti ce fel pute pacatul .... mai ales asta,mocirlos,,,,sexul pentru placere si nu ptr principalul scop...
pute,,,pute,,,ca e stricacios impotriva relatiei ,si nu exagerez deloc
Rog , citeste si penultimul meu mesaj , ms
Anonim, Barbat 23 ani
Ale_xandra_27
Postat pe 19 Mai 2011 23:46
taci ca esti proasta ,,, Traieste-ti viata din plin , Ride hard! u can rest when u die! CARPE DIEM!

divide et impera!
e timp la batranete de plans pacatele!
Mihaela214
Postat pe 20 Mai 2011 00:19
De la: Valy90, la data 2011-04-18 14:18:28
De la: vitamina_c, la data 2011-04-18 14:12:48
De la: Mihaela214, la data 2011-04-18 05:01:48am 26 de ani,si am 4 chiuretaje pana acum, la Ginecologia din Giulesti- Bucuresti. Vreau sa spun ca nu am avut nici un fel de probleme,au decurs bine,mi-a fost f teama la inceput dar la urmatoarele m-am obisnuit.Probema e ca nu vreau sa am inca copii,,poate peste 3 ani,daca relatia decurge ca si pana acum cu iubitul meu.Stiu ca depinde si de organism dar eu chiar nu am avut probleme.Medicul mi-a zis ca e ca si cum scoti o masea,deci nu are ce sa se intample pe viitor ,si pana acum e bine. Dati-mi sfaturi dupa propria voastra experienta,eu le-am facut in interval de 3 ani,cand contraceptivele nu si-au facut treaba,si a trebuit sa avortez.
PS: poate o problema e ca visam des copii care vin spre mine plangand ,dar nu sunt superstitioasa,In Schimb ,ma faceau sa plang dupa ce ma trezeam,dar cred ca fiindca ma simteam intr-un fel vinovata si asta a stimulat mintea intr-un fel sa visez asa ceva,,dar acum sunt mai Pozitiva


si de ce nu-ti scoti maselele?


fara anestezie



Dupa care sa treaca la dinti? Citisem intr-un ziar ca in Rusia femeile fara dinti sunt platite cel mai bine pt. sex oral .
Scuzati.....
Acum serios.....
Avorturi poate face cate vrea, insa....daca cumva, candva, chiar daca 2-3-4-5 au decurs bine, al N-lea poate fi urmat de o hemoragie, pt. ca ulciorul nu merge de multe ori la apa ( dupa cum e zicala) si atunci medicul daca-i foarte grav decide a " lua" tot....si pa si pusi copilasi.
Asa ca nu mai vindeti voi gogosi ca va protejati si ramaneti insarcinate astea-s povesti de copii de gradinita.
Oricum a mai scris cineva pe aici........si citez dupa ceea ce mi-a ramas in minte:" realizati daca o femeie ca ea ii facea acei 4 copilasi"?:))
Minte si educatie ZERO, la fel ca a ei.
Iar madam daca crezi ca-s rea, ma doare-n cot.
Cu cata nonsalanta intrebi asa ceva si mai zici ca ti-a zis UN MEDIC, ca un avort e ca si cum ti-ai scoate o masea.
Ala o fi tehnicianul veterinar de la tine din " sat".
Ma doare mintea.
stem_29
Postat pe 21 Mai 2011 10:59
De la: Mihaela214, la data 2011-05-20 00:19:45taci ca esti proasta ,,, Traieste-ti viata din plin , Ride hard! u can rest when u die! CARPE DIEM!

divide et impera!
e timp la batranete de plans pacatele!


Asa-ti traiesti tu viata din plin?
Pe la " veterinar"?
Pai stimabilo, traieste-ti-o cum vrei, dar nu ne mai intreba pe noi ce si cum!
Intreaba-ti "veterinarul" mai departe.......
Iar daca traiesti cu ideea ca in tinerete pacatuiesti si la batranetie-ti plangi pacatele, te-ai gandit ca in ritmul in care te duci si la scopul cu care te duci la " veterinar" n-ai sa apuci batranetile?)))
Unde scrie ca toti ajungem batrani?
E intrebare retorica, nu te obosi la raspunsuri.
La felul in care judeci si cat esti de agresiva, e bine ca te-ai gandit sa ai urmasi putini.
stem_29
Postat pe 21 Mai 2011 11:04
sa stii ca sunt foarte folositoare forumurile astea!!! alfel , cum ne-am da seama de cata prostie ne inconjoara!!!???
angy_angy
Postat pe 21 Mai 2011 11:10
De la: yumy, la data 2011-04-18 16:22:16
De la: marilyn37, la data 2011-04-18 16:14:03
De la: Mihaela214, la data 2011-04-18 15:54:01si imi cer scuze ptr o posibila impresie proasta lasata de mine(iarasi rectific,: EU M.Matei Dan,,nu exista nici o Mihaela),sau ptr nervii creati unora,
in schimb m-am bucurat sa vad femei care sunt f impotriva avortului in acest topic facut de mine,si care m-au certat

Doamne Ajuta!

Ce aiureala!

mai bine zis ce abureala!



Fii serioasa
Stii zicala aia:" In orice gluma e un sambure de adevar"?:))))
Asa ca.......
Iar ca agresivitate in scriere dupa 13-14 mesaje...E!
Caracterul si ocupatia si-a spus cuvantul......ma refer la madam " Piscopescu".
stem_29
Postat pe 21 Mai 2011 11:15
De la: angy_angy, la data 2011-05-21 11:10:05sa stii ca sunt foarte folositoare forumurile astea!!! alfel , cum ne-am da seama de cata prostie ne inconjoara!!!???



Ai dreptate. Abia in scris poti sa-ti dai seama despre multe.
Caracter, felul in care se exprima un om, punctuatia etc, etc.:)
Zic in scris si virtual, sub pseudonime .....e adevarat ca unii abereaza, altii isi scriu of-ul lor adevarat.
Insa si asa caracterul si educatia se vede.
Cei care abereaza ss recalcitranti, impulsivi si nu pot tine pasul unei discutii mai spre final " explodeaza".......si de aici caracterul lor si altele.
:)
stem_29
Postat pe 21 Mai 2011 11:18
Mai, eu nu am mai tinut sirul topicului, dar nu spunea autoarea topicului ca a fost un test ??? Spunea ca lupta impotriva avorturilor si voia sa citeasca mai multe pareri. Eu in urma nu ma duc, daca gresesc, sa ma corecteze cineva.
mimi_ca29
Postat pe 21 Mai 2011 11:23
De la: Mihaela214, la data 2011-05-19 00:00:28din pacate si anticonceptionalele sunt avortive,,,,,sufletul copilului e trimis de Dumnezeu din momentul zamislirii.....
...arata-mi omul,care, nu a regretat/va regreta, ca s-a apucat de fumat...
..arata-mi femeia,,care nu a regretat/va regreta, ca a facut avort
arata-mi produs in magazin,care sa nu aiba o publicitate cat mai pozitiva pentru a te convinge sa l cunperi...aici e si cazul pastilelor anticonceptionale,,,cum sa faci vanzare daca ai scrie pe ele riscul la care te expui,si in ce procentaj a avut loc?...exceptie fac drogurile,,,la ele nu e o problema sa scrii:"tutunul dauneaza grav sanatatii",,le va cumpara..e dependent...
aici e vorba de perversitatea omului .... nu fa avort ca e o crima;protejeaza-te cu anticonceptionale...
gresesc,,nu am dreptate...sa iei anticonceptionale nu e nici o problema,,,fiindca scopul sexului e placerea pana la urma,,,,,
dar nu ma contrazice ca ,pentru cei ce conteaza o relatie plina de armonie purtand cu ei adevaratul si unicul scop al sexului ,vor gresi...
Cunosti acea bucurie orgasmica a sufletului,alaturi de cel drag,pe care il imbratisezi ...cand esti in armonie alaturi de el,,,te ingrijesti de ea ? privind in ochi pe cel de langa tine,,ca o unealta a placerii?,,sau ca sufletul ce-ti va fi prietenul acestei stari,in fiecare zi..
rog sa fiu luat in ras ,in spatiul asta unde,,placerea,sexul,sunt idolatrizate...
Daca dragoste nu e ,nimic nu e,
iar rectific pentru cosmina,si celelalte comenturi, nu exista mihaela 214...am creat acest topic,eu,barbat,23 ani , fiindca ma apasa si ma doare, ura pe care o am impotriva acestui pacat,avortul, molia giganta ce roade temelia unei relatii,si care cere multe lacrimi,,,in schimbul regasirii echilibrului,.,si mai multe,,stiti si voi....
de ce sunt apasat de asa ceva ?..fiindca insusi parintii mei sunt un exemplu de victime ale acestui pacat...si am avut si eu de suferit destul....



Stimabilo, ai facut o varza intre: viata, cumparaturi, dragoste, copii.....etc.
Aberatii...
Ceea ce tu scrii, sunt niste idei superficiale.
Iar ca sa -ti dau un exemplu banal...aleg din primul tau rand...
A te proteja nu inseamna a ucide.
Anticonceptivele de orice natura nu au rolul de a omora, nu confunda un avort, cand deja e vorba de un fat, de viata, cu altele.
Ti-am dat cel mai banal exemplu, dar nu superficial.
Ca sa pricepem ceva trebuie sa dezbatem si sa ne informam in aprofunzime.
stem_29
Postat pe 21 Mai 2011 11:26
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-21 11:23:52Mai, eu nu am mai tinut sirul topicului, dar nu spunea autoarea topicului ca a fost un test ??? Spunea ca lupta impotriva avorturilor si voia sa citeasca mai multe pareri. Eu in urma nu ma duc, daca gresesc, sa ma corecteze cineva.


Da!
Insa bunicul meu avea o vorba:)):" si minciuna e vorba, hai s-o dam la intors"
stem_29
Postat pe 21 Mai 2011 11:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
secretia in timpul sarcini...? 4 De la: ema25ema 25 Iulie 2009 16:04
contraceptia 6 De la: alysa_alex 5 Septembrie 2009 23:18
diane 35 pauza 13 De la: playboy 23 Octombrie 2010 00:11
procedura de embolizare 12 De la: kabbalist 28 Mai 2010 12:00
mi-ana 6 De la: mi_ana 3 Aprilie 2012 10:54