Setari Cookie-uri

cate avorturi ai voie sa faci maxim?

ar fi minunata situatia in care toti ar abera, dar eu cred ca mai toti isi scriu of-ul adevarat, iar asta e de grav!!
stii e o vorba care zice ca " nebunia se vindeca fiinca are spital de nebuni, dar prostia nu are nici o sansa... nu exista spital de prosti"
angy_angy
Postat pe 21 Mai 2011 11:31
nu a fost un test, sa fii sigur de asta, a vazut ce parere au ceilalti si a dat-o la intors....
angy_angy
Postat pe 21 Mai 2011 11:33
De la: angy_angy, la data 2011-05-21 11:31:09ar fi minunata situatia in care toti ar abera, dar eu cred ca mai toti isi scriu of-ul adevarat, iar asta e de grav!!
stii e o vorba care zice ca " nebunia se vindeca fiinca are spital de nebuni, dar prostia nu are nici o sansa... nu exista spital de prosti"



stem_29
Postat pe 21 Mai 2011 11:34
stau si ma intreb , daca eu i-as fi raspuns la intrebare si i-as fi spus ca are voie sa faca 19 avorturi,sau poate 28, oare ce ar fi facut?
angy_angy
Postat pe 21 Mai 2011 11:35
De la: angy_angy, la data 2011-05-21 11:33:07nu a fost un test, sa fii sigur de asta, a vazut ce parere au ceilalti si a dat-o la intors....


Absolut asa-i.
Doar era mult mai simplu sa deschida un topic pur si simplu si sa ceara pareri, opinii fiecarui user.
Sa se discute pe o astfel de tema, sa vina fiecare cu pareri pro si contra, din experientele personale, din citit, din ceea ce au intalnit in viata, din ceea ce au invatat din propriile lor experiente, din experientele altora...etc.
stem_29
Postat pe 21 Mai 2011 11:37
De la: angy_angy, la data 2011-05-21 11:33:07nu a fost un test, sa fii sigur de asta, a vazut ce parere au ceilalti si a dat-o la intors....


Ei, atunci sa fie sanatoasa. Din partea mea, poate sa faca si 100 de avorturi. E viata ei iar eu nu dau doi bani pe viata altuia!
mimi_ca29
Postat pe 21 Mai 2011 11:43
pentru luminarea unora!
angy_angy
Postat pe 21 Mai 2011 11:46
angy_angy
Postat pe 21 Mai 2011 11:49
De la: angy_angy, la data 2011-05-21 11:46:52 pentru luminarea unora!


Daca te referi la mine sa stii ca nu ma intereseaza daca o poveste e adevarata sau inflorita. Comentez in functie de ceea ce mi se spune( ca e adevarat sau fals, prea putin ma intereseaza )

Nu ma implic sentimental
mimi_ca29
Postat pe 21 Mai 2011 12:01
nu, gresit, nu ma refeream la tine, ma refeream la cei care pot pune asemenea intrebari...pentru tine doar pupici!!!
angy_angy
Postat pe 21 Mai 2011 12:05
De la: angy_angy, la data 2011-05-21 12:05:52nu, gresit, nu ma refeream la tine, ma refeream la cei care pot pune asemenea intrebari...pentru tine doar pupici!!!


M-am linistit! Esti draguta, Angy. Iti intorc gestul si merg sa prajesc peste!
mimi_ca29
Postat pe 21 Mai 2011 12:14
ok, atunci ce sa iti urez??? SA AVETI POFTA tu si ai tai!!!
angy_angy
Postat pe 21 Mai 2011 12:30
Cate avorturi ai voie sa faci maxim? asta e intrebarea ta ?
pai faci atatea pana cand nu vei mai ramane insarcinata.. spor la treaba

raspuns valabil atat ptr astea de la tzara ca tine,care nu se protejeaza si fac avort prin chiuretaj,intrucat
si pentru astea de la oras,care fac avort folosind anticonceptionale
si gresesc,alea care folosesc anticonceptionale nu se risca sa nu mai ramana insarcinate



pup


Ale_xandra_27
Postat pe 25 Mai 2011 19:14
trebuie sa-mi revin...scoaterea unei masele ce mai comparatie! Apropo si la scoaterea unei masle pot aparea complicati...si mai ales ca locul unde a fost maseaua trebuie sa se vindece...
Anticonceptionale sau latex nu folosesti sau ai alergie?!
roz5blue6lila7
Postat pe 26 Mai 2011 12:46
off..dar care de aici intelege vreodata care e de fapt Of ul ei .. :-<
a folosit anticonceptionale dar acestea au dat gres si a trebuit sa avorteze....
Ale_xandra_27
Postat pe 26 Mai 2011 19:07
De la: Ale_xandra_27, la data 2011-05-26 19:07:51off..dar care de aici intelege vreodata care e de fapt Of ul ei .. :-<
a folosit anticonceptionale dar acestea au dat gres si a trebuit sa avorteze....











... toate anticonceptionalele dau gres ... toate ... dar printr-un marketing de spalat creierii femeile au ajuns sa le considere parte integranta a vietii lor ... majoritatea femeilor au devenit DEPENDENTE psihic de anticonceptionale ... ceea ce e perfect pentru industria farmaceutica ... insa asta nu le scuteste de avorturi ... aici e ''frumusestzea'' ...
... daca miine s-ar publica toate statisticile referitoare la efectele anticonceptionalelor ... efecte fizice, psihice sau sociale ... campaniile contra fumatului ar fi minciuni pe linga cele contra ac-urilor ... efectele sint devastatoare ... in timp ... cu efecte de multe ori IREVERSIBILE asupra generatiei urmatoare ... daca ar stii femeile ce ''zestre'' dau propriilor copii s-ar ingrozi ... chiar daca ele nu pot realiza azi, copii lor vor intelege miine de unde li se trag anumite probleme de sanatate ... sint multe de spus ...

... apropo ... media avorturilor pe cap de romanica este de 6-7 ... unele fac 40-50 de avorturi intr-o viata ... in comunism sau in democratie media a ramas aceiasi ... ce e interesant de observat este ca media a crescut imediat ce li s-a pus femeilor la dispozitie ''tehnologii'' APARENT mai performante ... adica de cind comunismul sovietic a vrut sa ''modernizeze'' masele de activiste ... si de atunci a fost nevoie de un decret ca sa potoleasca ''setea'' de tehnologie ... multi ar trebui sa multumeasca ... decretului ... ca exista ... dupa '90, d-zeu cu mila, scobeala la greu ... romanii si romania se duce in mocirla cu mare viteza ... dar ''fericiti'' si ''multumiti'' ... daca ''statul'' nu ii plateste sa creasca copii ... si ei ii fac in ciuda ... statului ...
marco918
Postat pe 9 Octombrie 2011 06:31
Intervin si eu cu o parere. si am sa iti dau exemplu pe mama mea care...dupa ce a nascut 4 copii,a facut 3 avorturi.dupa ultimul au inceput complicatii;le...si acum e"goala pe dinauntru"daca ma intelegi ce vreau sa zic.si sincer,nu are decat 49 ani.nu sunt anti-avort in situatia in care mai ai acasa copii si avand i vedere criza asta economica cu care ne confruntam majoritatea,dar sunt total anti-avort cand e primul copil si risti sa nu mai faci niciodata...eu am un baietel...nu am nici un avort,desi am pierdut o sarcina care era deja mare(6 luni jumate).chiar daca conditiile in care am facut copilul nu sunt tocmai ortodoxe,pt nimic in lume nu as fi facut avort!mai gandeste-te ce vrei sa faci in viata mai departe...metode contraceptive sunt destule,nu doar AC-urile.
callybra
Postat pe 9 Octombrie 2011 12:48


NICIUN AVORT,EXCEPTAND SITUATIILE MEDICALE GRAVE,CARE IMPUN O ASTFEL DE PROCEDURA MEDICALA,NU ARE JUSTIFICARE ,ORICAT DE MULT NE-AM STRADUI SA-I OFERIM UN MINIM GRAD DE INDULGENTA!

FEMEILE SUNT LIBERUL ARBITRU IN ASTFEL DE SITUATII!Intrebarea ar fi alta;de ce ajung doamnele sa recurga la aceasta metoda chirurgicala de eliminare a unei sarcini?Traim intr-o tara in care inca exista analfabetism,cu toate ca statisticile ne spun altceva.Mediul rural si s-au intalnit cazuri si in cel urban,este dominat de o lipsa de cunoastere,informare in domeniul sexual si al sexualitatii si apasat de saracia lucie,toate ducand la aparitia sarcinilor nedorite si de aici deriva optiunea spre interventia respectiva.Exista fete,femei,care nu stiu ce este prezervativul ,nu au auzit in viata lor de irigator,nu au citit despre menstra,ovulatie,sarcini nedorite,ori in aceste conditi,cum putem sa le cerem sau cum poate societatea sa le condamne pentru faptul ca aleg avortul?
Saracia ca si ignoranta si prostia,naste monstri !In mediile aflate la limita subzistentei,unde nimeni nu patrunde cu educarea femeilor si a barbatilor din vietile lor si unde consumul de alcool atinge cote alarmante,sarcinile nedorite duc intotdeauna la aplicarea chiuretajelor,asta in cazul in care exista totusi o minima informare asupra acestui aspect,in caz contrar,nascandu-se copii cu nemiluita,fara minim control demografic si fara niciun planing familial.Tineretul modern se arunca in escapade amoroase,fara o cunoastere sufucienta a protectiei privind sarcinile neplanificate si "BTS-urile" si recurg la aceasta metoda imorala,nesanatoasa,cu o degajare fara precedent.Inconstienta lor poate provoca viitore probleme grave de sanatate si multe dintre ele ducand la infertilitate.Jocul de-a dragostea este periculos cand este aplicat fara judecata inteleapta.Este "usor" sa spui ca faci avort,dar consecintele socio-morale-crestinesti sunt devastatoare in timp.De fapt,cum sa nu faca tinerele noastre chiuretaj,daca ele se gandesc numai la sex salbatic,aiurit,fara protectie,distractii fara discernamant,uitand sa se gandeasca macar pret de o secunda la latura credintei vis-a-vis de stilul lor de viata?Traim intr-un vartej ametitor de dorinte si vise nebunesti,si de multe ori, alegem frivolitatea,nechibzuinta,satisfactia instinctuala,neobservand cat de mult ne inselam in alegerea optiunilor proprii.Anticonceptionalele reprezinta un mijloc de protectie util in zilele noastre,dar sa nu uitam ,ca ele sunt substante,respectiv hormoni,ce aduc in organismele noastre,alaturi de protectia respectiva ,si o gama larga de efecte secundare,modificari in metabolismele noastre si de multe ori,dereglari hormonale definitive.Tote medicamentele utilizate intr-un anumit scop,au intotdeauna doua taisuri!
RAINBOWLADY
Postat pe 9 Octombrie 2011 13:22
De la: kudika421339, la data 2011-10-09 13:22:39

NICIUN AVORT,EXCEPTAND SITUATIILE MEDICALE GRAVE,CARE IMPUN O ASTFEL DE PROCEDURA MEDICALA,NU ARE JUSTIFICARE ,ORICAT DE MULT NE-AM STRADUI SA-I OFERIM UN MINIM GRAD DE INDULGENTA!

FEMEILE SUNT LIBERUL ARBITRU IN ASTFEL DE SITUATII!Intrebarea ar fi alta;de ce ajung doamnele sa recurga la aceasta metoda chirurgicala de eliminare a unei sarcini?Traim intr-o tara in care inca exista analfabetism,cu toate ca statisticile ne spun altceva.Mediul rural si s-au intalnit cazuri si in cel urban,este dominat de o lipsa de cunoastere,informare in domeniul sexual si al sexualitatii si apasat de saracia lucie,toate ducand la aparitia sarcinilor nedorite si de aici deriva optiunea spre interventia respectiva.Exista fete,femei,care nu stiu ce este prezervativul ,nu au auzit in viata lor de irigator,nu au citit despre menstra,ovulatie,sarcini nedorite,ori in aceste conditi,cum putem sa le cerem sau cum poate societatea sa le condamne pentru faptul ca aleg avortul?
Saracia ca si ignoranta si prostia,naste monstri !In mediile aflate la limita subzistentei,unde nimeni nu patrunde cu educarea femeilor si a barbatilor din vietile lor si unde consumul de alcool atinge cote alarmante,sarcinile nedorite duc intotdeauna la aplicarea chiuretajelor,asta in cazul in care exista totusi o minima informare asupra acestui aspect,in caz contrar,nascandu-se copii cu nemiluita,fara minim control demografic si fara niciun planing familial.Tineretul modern se arunca in escapade amoroase,fara o cunoastere sufucienta a protectiei privind sarcinile neplanificate si "BTS-urile" si recurg la aceasta metoda imorala,nesanatoasa,cu o degajare fara precedent.Inconstienta lor poate provoca viitore probleme grave de sanatate si multe dintre ele ducand la infertilitate.Jocul de-a dragostea este periculos cand este aplicat fara judecata inteleapta.Este "usor" sa spui ca faci avort,dar consecintele socio-morale-crestinesti sunt devastatoare in timp.De fapt,cum sa nu faca tinerele noastre chiuretaj,daca ele se gandesc numai la sex salbatic,aiurit,fara protectie,distractii fara discernamant,uitand sa se gandeasca macar pret de o secunda la latura credintei vis-a-vis de stilul lor de viata?Traim intr-un vartej ametitor de dorinte si vise nebunesti,si de multe ori, alegem frivolitatea,nechibzuinta,satisfactia instinctuala,neobservand cat de mult ne inselam in alegerea optiunilor proprii.Anticonceptionalele reprezinta un mijloc de protectie util in zilele noastre,dar sa nu uitam ,ca ele sunt substante,respectiv hormoni,ce aduc in organismele noastre,alaturi de protectia respectiva ,si o gama larga de efecte secundare,modificari in metabolismele noastre si de multe ori,dereglari hormonale definitive.Tote medicamentele utilizate intr-un anumit scop,au intotdeauna doua taisuri!









... mai mama, vorbesti ca tovarasha elena ceausescu ... femeile NU DECID NIMIC ... doar unora dintre voi fi se pare asta ... si asta e partea cea mai frumoasa ... ... femeilor li SA IMPUS ... constient sau nu e vorba ca sinteti OBLIGATE ... iar in mare parte discursul tau imi da dreptate ... fie ca e vorba impunere fizica din partea barbatilor fie ca e vorba de niste mentalitati care v-a fost inoculate cu grija in creierashe ... voi NU HOTARITZI NIMIC ... vi se da doar impresia ... pentru confortul vostru psihic ... ... multe femei pot confirma ca au fost cel putin ''convinse'' de partener sa scape de ''problema'' ... de asemenea sa introdus in traditia romaneasca cazurile in care ''nu ai voie sa ai copil'' ... ca nu esti marita (dar te pompezi la greu), ca nu ai ''cariera'' (dar de pompa nu te lasi), ca esti prea in virsta sau prea tinara, ca ..., ca ... ... femeilor din romania li s-au trasat mii de reguli pe care ele LE RESPECTA ... din traditie, frica, prostie ... ce s-ar intimpla daca nu le-ar respecta ? ... NIMIC ... absolut nimic ... nimeni nu le poate obliga sa se schilodeasca, nimeni nu le poate impune reguli ... dar multora li se pare mai usor sa scape de ''accident'' (fructul iubirii lor aparent sincere) decit sa iasa din ''anonimat'' ... li se pare ca pierd opportunitati, ca li se reduce viata, ca pierd creditele si ca barbati-su va bea mai mult ... o intreaga paleta de FRICA ... pentru asta felicit ''masculii'' din romania care au ajuns sa posede astfel de femei ...
marco918
Postat pe 9 Octombrie 2011 17:52
De la: callybra, la data 2011-10-09 12:48:55Intervin si eu cu o parere. si am sa iti dau exemplu pe mama mea care...dupa ce a nascut 4 copii,a facut 3 avorturi.dupa ultimul au inceput complicatii;le...si acum e"goala pe dinauntru"daca ma intelegi ce vreau sa zic.si sincer,nu are decat 49 ani.nu sunt anti-avort in situatia in care mai ai acasa copii si avand i vedere criza asta economica cu care ne confruntam majoritatea,dar sunt total anti-avort cand e primul copil si risti sa nu mai faci niciodata...eu am un baietel...nu am nici un avort,desi am pierdut o sarcina care era deja mare(6 luni jumate).chiar daca conditiile in care am facut copilul nu sunt tocmai ortodoxe,pt nimic in lume nu as fi facut avort!mai gandeste-te ce vrei sa faci in viata mai departe...metode contraceptive sunt destule,nu doar AC-urile.









... daca te apreciez pentru ceva este numai pentru faptul ca esti ... LIBERA ... si ai facut copilul iubirii tale indiferent de ''regulile'' unei societati bolnave ... pentru ca realizezi ce ai gresit ... pentru ca nu URASTI pe nimeni ... ai un optimism pe care foarte putine femei il au ... si cred ca te va ajuta sa traiesti mult si sanatos ... restul vin de la sine ...
marco918
Postat pe 9 Octombrie 2011 17:59
De la: marco918, la data 2011-10-09 17:59:21
De la: callybra, la data 2011-10-09 12:48:55Intervin si eu cu o parere. si am sa iti dau exemplu pe mama mea care...dupa ce a nascut 4 copii,a facut 3 avorturi.dupa ultimul au inceput complicatii;le...si acum e"goala pe dinauntru"daca ma intelegi ce vreau sa zic.si sincer,nu are decat 49 ani.nu sunt anti-avort in situatia in care mai ai acasa copii si avand i vedere criza asta economica cu care ne confruntam majoritatea,dar sunt total anti-avort cand e primul copil si risti sa nu mai faci niciodata...eu am un baietel...nu am nici un avort,desi am pierdut o sarcina care era deja mare(6 luni jumate).chiar daca conditiile in care am facut copilul nu sunt tocmai ortodoxe,pt nimic in lume nu as fi facut avort!mai gandeste-te ce vrei sa faci in viata mai departe...metode contraceptive sunt destule,nu doar AC-urile.









... daca te apreciez pentru ceva este numai pentru faptul ca esti ... LIBERA ... si ai facut copilul iubirii tale indiferent de ''regulile'' unei societati bolnave ... pentru ca realizezi ce ai gresit ... pentru ca nu URASTI pe nimeni ... ai un optimism pe care foarte putine femei il au ... si cred ca te va ajuta sa traiesti mult si sanatos ... restul vin de la sine ...
marco,nu am urat niciodata pe nimeni.pt mine ura nu exista...nici dusmania...mi s-a intamplat de multe ori in viatza sa ma cert cu cineva,dar cearta aceea a tinut 5-10 min,cel mult o zi...pt ca am cautat impacare,indiferent de motivul certurilor...mai grav sau mai putin grav.daca sunt optimista,asta tine de vointa si puterea mea de a merge mai departe.
callybra
Postat pe 9 Octombrie 2011 21:58
De la: marco918, la data 2011-10-09 17:59:21
... daca te apreciez pentru ceva este numai pentru faptul ca esti ... LIBERA ... si ai facut copilul iubirii tale indiferent de ''regulile'' unei societati bolnave ... pentru ca realizezi ce ai gresit ... pentru ca nu URASTI pe nimeni ... ai un optimism pe care foarte putine femei il au ... si cred ca te va ajuta sa traiesti mult si sanatos ... restul vin de la sine ...

nu uita de sinceritate...pt ca minciuna este la rang de putere, sa nu uitam!
miss_darine
Postat pe 9 Octombrie 2011 22:04
salut,sunt barbat in primul rand ,si am inceput acest topic cu doua conturi,mihaela214,cel cu care l-am deschis,si am comentat cu al doilea cont ale_xandra_27,mai putin important.Faptul ca nu sunt asa informat si experimentat in a sti problemele oamenilor in legatura cu avorturile,le-am trait pe ale parintilor ,am suferit mult. mi s-a pus pata pe avorturi.nu stiu. asa sunt eu. o sa lupt toata viata impotriva avorturilor.am scris ce am simtit.nu am urmarit nimic altceva.recunosc,am facut greseli,dar ura impotriva acestei oribile crime nu mi-o scoate nici Dumnezeu ,si de cat sa fiu o curva "inteligenta" mai degraba mor un "prost" sarac virgin cu frica de Dumnezeu.nu sunt calugar.am urcat pe treptele societatii,sunt un arhitect,castig destul de bine.nu vreau sa va judec,nu am nici o intentie sa judec pe cineva de aici.acesta a fost scopul meu,sa-mi exprim ura fata de pacat,sa arunc o privire la feedbackul Dumneavoastra,si asa cum este o vorba,,,cel ce judeca va avea mai putin timp sa iubeasca.acum daca va puneti sa cititi mesajele mele anterioare ,o sa vedeti ca nu am respectat ce v-am scris acum,din urmatorul motiv: mandria mintii mele,aroganta mintii mele,va rog sa ma iertati.
Mihaela214
Postat pe 20 Octombrie 2014 00:47
De la: Mihaela214, la data 2014-10-20 00:47:57salut,sunt barbat in primul rand ,si am inceput acest topic cu doua conturi,mihaela214,cel cu care l-am deschis,si am comentat cu al doilea cont ale_xandra_27,mai putin important.Faptul ca nu sunt asa informat si experimentat in a sti problemele oamenilor in legatura cu avorturile,le-am trait pe ale parintilor ,am suferit mult. mi s-a pus pata pe avorturi.nu stiu. asa sunt eu. o sa lupt toata viata impotriva avorturilor.am scris ce am simtit.nu am urmarit nimic altceva.recunosc,am facut greseli,dar ura impotriva acestei oribile crime nu mi-o scoate nici Dumnezeu ,si de cat sa fiu o curva "inteligenta" mai degraba mor un "prost" sarac virgin cu frica de Dumnezeu.nu sunt calugar.am urcat pe treptele societatii,sunt un arhitect,castig destul de bine.nu vreau sa va judec,nu am nici o intentie sa judec pe cineva de aici.acesta a fost scopul meu,sa-mi exprim ura fata de pacat,sa arunc o privire la feedbackul Dumneavoastra,si asa cum este o vorba,,,cel ce judeca va avea mai putin timp sa iubeasca.acum daca va puneti sa cititi mesajele mele anterioare ,o sa vedeti ca nu am respectat ce v-am scris acum,din urmatorul motiv: mandria mintii mele,aroganta mintii mele,va rog sa ma iertati.



Nu trebuie sa iti ceri iertare,nu ai gresit cu nimic expunandu-ti opinia,impartasita de multi dealtfel!!Fii tu insuti in orice imprejurare!!!Problema avorturilor este una dintre cele mai delicate,si asupra careia oamenii nu au niciun drept sa judece pe cele,care ajung,cu vointa sau nu,in astfel de situatii tragice!!
kudika_15804
Postat pe 20 Octombrie 2014 07:43
DEci ma mir ca in anul 2015 exista atata prostie la unele persoane!Tu te gandesti ca avortul este o crima asupra propriului tau copil,nu ai inima?Cum sa vii sa intrebi cate avorturi poti sa faci ??!!Sunt atatea metode contraceptive da u stai k vaka sa ramai gravida sa faci avorturi !!!Foloseste pastile,prezervative,sterilet,injectii mama lor de lucruri ca de aia au fost inventate!!!Meriti complicatii!
kudika20225
Postat pe 23 Ianuarie 2015 14:02
De la: kudika_15804, la data 2014-10-20 07:43:53
De la: Mihaela214, la data 2014-10-20 00:47:57salut,sunt barbat in primul rand ,si am inceput acest topic cu doua conturi,mihaela214,cel cu care l-am deschis,si am comentat cu al doilea cont ale_xandra_27,mai putin important.Faptul ca nu sunt asa informat si experimentat in a sti problemele oamenilor in legatura cu avorturile,le-am trait pe ale parintilor ,am suferit mult. mi s-a pus pata pe avorturi.nu stiu. asa sunt eu. o sa lupt toata viata impotriva avorturilor.am scris ce am simtit.nu am urmarit nimic altceva.recunosc,am facut greseli,dar ura impotriva acestei oribile crime nu mi-o scoate nici Dumnezeu ,si de cat sa fiu o curva "inteligenta" mai degraba mor un "prost" sarac virgin cu frica de Dumnezeu.nu sunt calugar.am urcat pe treptele societatii,sunt un arhitect,castig destul de bine.nu vreau sa va judec,nu am nici o intentie sa judec pe cineva de aici.acesta a fost scopul meu,sa-mi exprim ura fata de pacat,sa arunc o privire la feedbackul Dumneavoastra,si asa cum este o vorba,,,cel ce judeca va avea mai putin timp sa iubeasca.acum daca va puneti sa cititi mesajele mele anterioare ,o sa vedeti ca nu am respectat ce v-am scris acum,din urmatorul motiv: mandria mintii mele,aroganta mintii mele,va rog sa ma iertati.



Nu trebuie sa iti ceri iertare,nu ai gresit cu nimic expunandu-ti opinia,impartasita de multi dealtfel!!Fii tu insuti in orice imprejurare!!!Problema avorturilor este una dintre cele mai delicate,si asupra careia oamenii nu au niciun drept sa judece pe cele,care ajung,cu vointa sau nu,in astfel de situatii tragice!!


nu ai gresit cu nimic,,,,oamani nu au nici un drept sa judece,,

din nou te contrazici in afirmatii curcubeu,
george1
Postat pe 23 Ianuarie 2015 14:07
nici un avort
george1
Postat pe 23 Ianuarie 2015 14:08
http://www.revistatango.ro/la-zi/life/ce-scuze-au-vedetele-care-au-facut-avorturi-eram-prea-tanara-el-nu-voia-nu-aveam-timp-3768-p3.html

antoniett
Postat pe 6 Mai 2015 19:21
Nu stiu ce se intampla acolo la tine dar vreau sa iti amintesc ca esti in anul 2015 si unele lucruri se pot evita daca intradevar iti doresti! Am impresia ca esti un pic obisnuita sa ramai gravida si apoi sa faci avort ca si cum totul e bine ... Ei bine iti spun ca nu e bn si in niciun caz ala nu e un doctor pe care sa te poti baza daca iti spune ca e ca si cum ai scoate o masea..mi se pare macabru!

Daca tot vezi ca metodele pe care le folosesti sunt bune de aruncat la cosul de gunoi exista solutia inel care iti leaga trompele si in ziua de azi au ajuns la ceva destul de sigur si oricand vrei sa ai copii te duci il scoti la ginecolog si in urmatoarele 24 ore deja poti sa incepi sa concepi un bebe...trebuie doar sa treci peste pragul nepasarii si sa devii matura in a face ceva bun !
verraa
Postat pe 7 Mai 2015 22:31
Pe bune? A fost o abureala? Mai baiatule tu nu ai ce face acasa? De cand te simti tu femeie si vrei tu sa interzici avorturile? Si ai stat tu asa si te-ai gandit cu neuronul ala singur, care incearca disperat sa iti creeze un prieten dar nu reuseste ca nu are cu ce, sa vezi opiniile femeilor si sa propui un rahat!

Voi habar nu aveti ce inseamna sa fii femeie, ce inseamna sa porti 9 luni un copil(care este o minune) in pantece si sa suferi in acelasi timp, pentru ca fiecare sarcina e unica si femeile trec prin niste stari groaznice timp de 9 luni si nu numai, ca apoi tot ele sa aiba grija de copii si de voi(mari barbati trageti cu prastia dupa o vrabie si muriti de foame fara noi sau in mizerie) si va treziti voi sa propuneti interzicerea avorturilor..deplasat!

Du-te si cauta o tata sa mai sugi la ea niste lapte ca pute a prostie in jur!

Propun ca noi femeile sa facem greva, ca exista atatea p_li proaste in jurul nostru, si sa se introduca domnule castrarea la barbati de ce sa sufere doar femeile ?
verraa
Postat pe 7 Mai 2015 23:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Spalaturi vaginale. 3 De la: kudika_968547 29 Ianuarie 2016 16:15
help 14 De la: kudika399161 13 Mai 2011 16:29
amenoree secundara 7 De la: kudika468064 8 Noiembrie 2011 13:03
rana pe col 16 De la: mirynik05 23 Martie 2010 08:57
Probleme in relatie 2 De la: ank_jupiter 26 Iulie 2009 13:55