Setari Cookie-uri

nu inteleg ce vrea de la mine!!!!

intr-un fel,e seful meu,lucram in sedii diferite,dar am avut ocazia sa ne vedem de catva ori la munca,asa ne-am cunoscut,clar a fost o atractie foarte mare, am facut schimb de numere de telefon si dupa lugi discutii prin mesaje am decis sa ne intalnim.tin sa precizez ca la momentul respectiv el avea pe cineva de 4 luni iar eu eram la finalul unei relatii de 2 luni. ne-am intalnit,am povetstit,ne-am plimbat, am ras...s-a legat ceva intre noi...dupa cateva zile mi-a spus ca s-a despartit de prietena care o avea...ne-am mai vazut ...ma suna mereu...venea dupa mine la munca...ei bine...dupa 2 saptamani in care eu pot sa zic ca m-am indragostit, a inceput sa nu mai sune,sa nu ne mai vedem,ba chiar sa nu mai raspunda la telefon...l-am confruntat, a zis ca e impresia mea, ca e foarte ocupat si de asta nu are timp sa imi ofere toata atentia care o vreau eu...bla bla....ca intr-un final sa imi spuna ca nu stie ce vrea....ca nu are timp de o relatie...dar nici nu vrea sa ma lase....ce sa inteleg????ca vrea sa ma tine asa doar cand are el chef??i-am spus sa o lasam balta si a zis ca sunt nebuna....nu il inteleg!!!!daca voi intelegeti ceva ....just tell meeeee pleaseee
just_me00
Postat pe 4 Mai 2011 18:51
De la: just_me00, la data 2011-05-04 18:51:32intr-un fel,e seful meu,lucram in sedii diferite,dar am avut ocazia sa ne vedem de catva ori la munca,asa ne-am cunoscut,clar a fost o atractie foarte mare, am facut schimb de numere de telefon si dupa lugi discutii prin mesaje am decis sa ne intalnim.tin sa precizez ca la momentul respectiv el avea pe cineva de 4 luni iar eu eram la finalul unei relatii de 2 luni. ne-am intalnit,am povetstit,ne-am plimbat, am ras...s-a legat ceva intre noi...dupa cateva zile mi-a spus ca s-a despartit de prietena care o avea...ne-am mai vazut ...ma suna mereu...venea dupa mine la munca...ei bine...dupa 2 saptamani in care eu pot sa zic ca m-am indragostit, a inceput sa nu mai sune,sa nu ne mai vedem,ba chiar sa nu mai raspunda la telefon...l-am confruntat, a zis ca e impresia mea, ca e foarte ocupat si de asta nu are timp sa imi ofere toata atentia care o vreau eu...bla bla....ca intr-un final sa imi spuna ca nu stie ce vrea....ca nu are timp de o relatie...dar nici nu vrea sa ma lase....ce sa inteleg????ca vrea sa ma tine asa doar cand are el chef??i-am spus sa o lasam balta si a zis ca sunt nebuna....nu il inteleg!!!!daca voi intelegeti ceva ....just tell meeeee pleaseee


pai proasta a afost aceea care s-a dus in varful muntelui si si-a pus-o cu un cioban?!
ai vrut director? asa sunt toti directorii si in general cei cu functii de raspundere sau chiar patronii care se ocupa personal de afaceri
pickard
Postat pe 4 Mai 2011 18:55
nu e director...nu are nici o treaba cu ce fac eu...de aste am precizat ca "intr-un fel" e seful meu...nu e patron...e un amarat de manager...
just_me00
Postat pe 4 Mai 2011 18:57
De la: just_me00, la data 2011-05-04 18:57:53nu e director...nu are nici o treaba cu ce fac eu...de aste am precizat ca "intr-un fel" e seful meu...nu e patron...e un amarat de manager...

managerii sunt mult mai stresati si confunda amanta cu proprii subalterni
pickard
Postat pe 4 Mai 2011 18:59
da...ai dreptate...dar de ce m-ar minti cu atata inversunare ca nu are pe altcineva??? desi nu l-am crezut cand mi-a spus ca s-a despartit de fata cu care era mi-a aratat ca ma vrea,la inceput...dar..de la mine nu a obtinut nimic( ma refer la sex ) si totusi nici nu ma lasa dar nici nu ma tine langa el
just_me00
Postat pe 4 Mai 2011 19:04
De la: just_me00, la data 2011-05-04 19:04:14da...ai dreptate...dar de ce m-ar minti cu atata inversunare ca nu are pe altcineva??? desi nu l-am crezut cand mi-a spus ca s-a despartit de fata cu care era mi-a aratat ca ma vrea,la inceput...dar..de la mine nu a obtinut nimic( ma refer la sex ) si totusi nici nu ma lasa dar nici nu ma tine langa el

nu cred ca te-a mintit.cred ca nu are pe nimeni ,nici pe fosta nici pe alta dar fiind un manager avar vrea sa te tina in asteptare pentru a se bucura de tine odata pe luna.lasa-l in pace ca nu scoti nimic din el. cauta-ti un un om simplu fara functii sau aere de sef
pickard
Postat pe 4 Mai 2011 19:08
apropo de sex!
mi se pare de *porc* formularea *nu a obtinut*
sexul nu e o moneda de schimb,ori il faci dezinvolt sau chiar involuntar din placere reciproca ori nu.
eu unu nu concep sexul fara dragoste sau macar fara nimic,adica pur si simplu din placere
pai voi ce ati facut? el e stresat, tu esti nesigura...
pickard
Postat pe 4 Mai 2011 19:12
da!!! bun raspunsul tau!!! mi s-a cam pus pata pe el...dar imi va trece!!!! o sa o las balta,si sper sa nu ma mai caute!!!!
just_me00
Postat pe 4 Mai 2011 19:13
De la: pickard, la data 2011-05-04 19:12:42 apropo de sex!
mi se pare de *porc* formularea *nu a obtinut*
sexul nu e o moneda de schimb,ori il faci dezinvolt sau chiar involuntar din placere reciproca ori nu.
eu unu nu concep sexul fara dragoste sau macar fara nimic,adica pur si simplu din placere
pai voi ce ati facut? el e stresat, tu esti nesigura...


Adica mi-a propus sa petrecem o noapte impreuna la el acasa, indirect spunandu-mi ca vrea sa se culce cu mine...si da am fost nesigura pe mine...si am refuzat,nu aveam incredere in el...chiar daca il doream...am gresit in asta?
just_me00
Postat pe 4 Mai 2011 19:16
De la: just_me00, la data 2011-05-04 19:13:54da!!! bun raspunsul tau!!! mi s-a cam pus pata pe el...dar imi va trece!!!! o sa o las balta,si sper sa nu ma mai caute!!!!


poate nu e asa bun raspunsul meu.dar din experienta stiu ca in general managerii nu sunt buni ca soti, nici ca amanti.iar tu nici macar nu pari indragostita de el... si asta e bine! pentru ca alfel ai fi ajuns otreapa lui
pickard
Postat pe 4 Mai 2011 19:16
De la: just_me00, la data 2011-05-04 19:16:06
De la: pickard, la data 2011-05-04 19:12:42 apropo de sex!
mi se pare de *porc* formularea *nu a obtinut*
sexul nu e o moneda de schimb,ori il faci dezinvolt sau chiar involuntar din placere reciproca ori nu.
eu unu nu concep sexul fara dragoste sau macar fara nimic,adica pur si simplu din placere
pai voi ce ati facut? el e stresat, tu esti nesigura...


Adica mi-a propus sa petrecem o noapte impreuna la el acasa, indirect spunandu-mi ca vrea sa se culce cu mine...si da am fost nesigura pe mine...si am refuzat,nu aveam incredere in el...chiar daca il doream...am gresit in asta?

nu ai gresit cu nimic daca asta a fost vointa ta e bine sa testezi omul inainte de a cadea in patul lui sau si mai rau de a te indragosti inainte ca el sa o faca
pickard
Postat pe 4 Mai 2011 19:17
De la: just_me00, la data 2011-05-04 19:04:14da...ai dreptate...dar de ce m-ar minti cu atata inversunare ca nu are pe altcineva??? desi nu l-am crezut cand mi-a spus ca s-a despartit de fata cu care era mi-a aratat ca ma vrea,la inceput...dar..de la mine nu a obtinut nimic( ma refer la sex ) si totusi nici nu ma lasa dar nici nu ma tine langa el


Inainte de a-ti pune intrebarea ce vrea el de la tine, intreaba-te ce vrei tu de la el. Daca vrei o relatie serioasa, de durata, atunci tipul ti-a dat destule semnale ca nu e pregatit de asa ceva. Daca vrei sa fii o alta femeie cu care e "de cateva luni" pana gaseste pe alta, atunci stai de capul lui, poate intelege.

Picki spune ca n-are pe alta. Eu zic ca are. Si ca nu-l interesezi asa cum ai vrea tu.
Ia gaseste-ti o ocupatie si uita de el. Daca isi aminteste de tine, atunci esti pe drumul cel bun. Daca nu, ce-ai avut ci ce-ai pierdut?!

De cate ori citesc povesti din astea, stau si ma intreb cum e posibil sa ma duc la usa unuia si sa-i pun de nenumarate ori intrebarea: da' de ce nu ma vrei? Da' de ce nu ma iubesti?

Nu vrea. Ce-o fi asa greu de inteles? Nu-i nimeni obligat sa vrea mai mult decat o cafea, o partida de sex sau plimbat sub clar de luna doua saptamani. Nu vrea mai mult. Punct.


rashela
Postat pe 4 Mai 2011 19:19
De la: just_me00, la data 2011-05-04 19:13:54da!!! bun raspunsul tau!!! mi s-a cam pus pata pe el...dar imi va trece!!!! o sa o las balta,si sper sa nu ma mai caute!!!!

Speri sa nu te mai caute? Dar de ce? Esti pierduta de iti iese in cale? Te pravalesti la picioarele lui? Nu poti spune NU?
rashela
Postat pe 4 Mai 2011 19:21
De la: rashela, la data 2011-05-04 19:19:48
De la: just_me00, la data 2011-05-04 19:04:14da...ai dreptate...dar de ce m-ar minti cu atata inversunare ca nu are pe altcineva??? desi nu l-am crezut cand mi-a spus ca s-a despartit de fata cu care era mi-a aratat ca ma vrea,la inceput...dar..de la mine nu a obtinut nimic( ma refer la sex ) si totusi nici nu ma lasa dar nici nu ma tine langa el


Inainte de a-ti pune intrebarea ce vrea el de la tine, intreaba-te ce vrei tu de la el. Daca vrei o relatie serioasa, de durata, atunci tipul ti-a dat destule semnale ca nu e pregatit de asa ceva. Daca vrei sa fii o alta femeie cu care e "de cateva luni" pana gaseste pe alta, atunci stai de capul lui, poate intelege.

Picki spune ca n-are pe alta. Eu zic ca are. Si ca nu-l interesezi asa cum ai vrea tu.
Ia gaseste-ti o ocupatie si uita de el. Daca isi aminteste de tine, atunci esti pe drumul cel bun. Daca nu, ce-ai avut ci ce-ai pierdut?!

De cate ori citesc povesti din astea, stau si ma intreb cum e posibil sa ma duc la usa unuia si sa-i pun de nenumarate ori intrebarea: da' de ce nu ma vrei? Da' de ce nu ma iubesti?

Nu vrea. Ce-o fi asa greu de inteles? Nu-i nimeni obligat sa vrea mai mult decat o cafea, o partida de sex sau plimbat sub clar de luna doua saptamani. Nu vrea mai mult. Punct.



ba am dreptate! astia nu au pe nimeni in afara de cardul lor .singura femeie din viata lor ramane mama lor care-i suporta asa cum sunt.nevestele lor sunt amantele altora
pickard
Postat pe 4 Mai 2011 19:23
De la: rashela, la data 2011-05-04 19:19:48
De la: just_me00, la data 2011-05-04 19:04:14da...ai dreptate...dar de ce m-ar minti cu atata inversunare ca nu are pe altcineva??? desi nu l-am crezut cand mi-a spus ca s-a despartit de fata cu care era mi-a aratat ca ma vrea,la inceput...dar..de la mine nu a obtinut nimic( ma refer la sex ) si totusi nici nu ma lasa dar nici nu ma tine langa el


Inainte de a-ti pune intrebarea ce vrea el de la tine, intreaba-te ce vrei tu de la el. Daca vrei o relatie serioasa, de durata, atunci tipul ti-a dat destule semnale ca nu e pregatit de asa ceva. Daca vrei sa fii o alta femeie cu care e "de cateva luni" pana gaseste pe alta, atunci stai de capul lui, poate intelege.

Picki spune ca n-are pe alta. Eu zic ca are. Si ca nu-l interesezi asa cum ai vrea tu.
Ia gaseste-ti o ocupatie si uita de el. Daca isi aminteste de tine, atunci esti pe drumul cel bun. Daca nu, ce-ai avut ci ce-ai pierdut?!

De cate ori citesc povesti din astea, stau si ma intreb cum e posibil sa ma duc la usa unuia si sa-i pun de nenumarate ori intrebarea: da' de ce nu ma vrei? Da' de ce nu ma iubesti?

Nu vrea. Ce-o fi asa greu de inteles? Nu-i nimeni obligat sa vrea mai mult decat o cafea, o partida de sex sau plimbat sub clar de luna doua saptamani. Nu vrea mai mult. Punct.



da,vroiam o relatie serioasa...chiar imi doream sa ma implic....ma atragea caracterul lui...dar vad ca nu am cu cine....adevarul e ca...intradevar nu vrea...asta e,o sa ma conformez si o sa imi treaca....nu va fi chiar atat de greu ,pana la urma asta e...
just_me00
Postat pe 4 Mai 2011 19:24
De la: rashela, la data 2011-05-04 19:21:55
De la: just_me00, la data 2011-05-04 19:13:54da!!! bun raspunsul tau!!! mi s-a cam pus pata pe el...dar imi va trece!!!! o sa o las balta,si sper sa nu ma mai caute!!!!

Speri sa nu te mai caute? Dar de ce? Esti pierduta de iti iese in cale? Te pravalesti la picioarele lui? Nu poti spune NU?

mai stiu cazuri d-astea in care femei nebune insista pentru o iubire imposibila si nu mai vad nimic in laturi
cred ca o femeie indragostita e mai labila decat un barbat amorezat
pickard
Postat pe 4 Mai 2011 19:25
De la: pickard, la data 2011-05-04 19:17:59
De la: just_me00, la data 2011-05-04 19:16:06
De la: pickard, la data 2011-05-04 19:12:42 apropo de sex!
mi se pare de *porc* formularea *nu a obtinut*
sexul nu e o moneda de schimb,ori il faci dezinvolt sau chiar involuntar din placere reciproca ori nu.
eu unu nu concep sexul fara dragoste sau macar fara nimic,adica pur si simplu din placere
pai voi ce ati facut? el e stresat, tu esti nesigura...


Adica mi-a propus sa petrecem o noapte impreuna la el acasa, indirect spunandu-mi ca vrea sa se culce cu mine...si da am fost nesigura pe mine...si am refuzat,nu aveam incredere in el...chiar daca il doream...am gresit in asta?

nu ai gresit cu nimic daca asta a fost vointa ta e bine sa testezi omul inainte de a cadea in patul lui sau si mai rau de a te indragosti inainte ca el sa o faca


Hai, mai Piki, mai da-o'ncolo de treaba! Chiar numai barbatul POATE? Ce sa testezi?
Adica iti trebuie vreo scoala sa stii sa spui ce iti place si ce nu in viata? Sa stii sa spui NU sau DA?

Din cate vad la tine cuvantul om inseamna barbat. Ce naiba o fi femeia?
rashela
Postat pe 4 Mai 2011 19:25
De la: rashela, la data 2011-05-04 19:21:55
De la: just_me00, la data 2011-05-04 19:13:54da!!! bun raspunsul tau!!! mi s-a cam pus pata pe el...dar imi va trece!!!! o sa o las balta,si sper sa nu ma mai caute!!!!

Speri sa nu te mai caute? Dar de ce? Esti pierduta de iti iese in cale? Te pravalesti la picioarele lui? Nu poti spune NU?

da,sper sa nu ma mai caute,nu o sa ii cad la picioare, dar pt cateva zile acuma imi va fi greu sa ii spun un nu hotarat!!!
just_me00
Postat pe 4 Mai 2011 19:26
De la: just_me00, la data 2011-05-04 19:24:08
De la: rashela, la data 2011-05-04 19:19:48
De la: just_me00, la data 2011-05-04 19:04:14da...ai dreptate...dar de ce m-ar minti cu atata inversunare ca nu are pe altcineva??? desi nu l-am crezut cand mi-a spus ca s-a despartit de fata cu care era mi-a aratat ca ma vrea,la inceput...dar..de la mine nu a obtinut nimic( ma refer la sex ) si totusi nici nu ma lasa dar nici nu ma tine langa el


Inainte de a-ti pune intrebarea ce vrea el de la tine, intreaba-te ce vrei tu de la el. Daca vrei o relatie serioasa, de durata, atunci tipul ti-a dat destule semnale ca nu e pregatit de asa ceva. Daca vrei sa fii o alta femeie cu care e "de cateva luni" pana gaseste pe alta, atunci stai de capul lui, poate intelege.

Picki spune ca n-are pe alta. Eu zic ca are. Si ca nu-l interesezi asa cum ai vrea tu.
Ia gaseste-ti o ocupatie si uita de el. Daca isi aminteste de tine, atunci esti pe drumul cel bun. Daca nu, ce-ai avut ci ce-ai pierdut?!

De cate ori citesc povesti din astea, stau si ma intreb cum e posibil sa ma duc la usa unuia si sa-i pun de nenumarate ori intrebarea: da' de ce nu ma vrei? Da' de ce nu ma iubesti?

Nu vrea. Ce-o fi asa greu de inteles? Nu-i nimeni obligat sa vrea mai mult decat o cafea, o partida de sex sau plimbat sub clar de luna doua saptamani. Nu vrea mai mult. Punct.



da,vroiam o relatie serioasa...chiar imi doream sa ma implic....ma atragea caracterul lui...dar vad ca nu am cu cine....adevarul e ca...intradevar nu vrea...asta e,o sa ma conformez si o sa imi treaca....nu va fi chiar atat de greu ,pana la urma asta e...

ne pare rau pentru tine fi mai atenta pe viitor si nu insista ....stiu ca o sa tresari atunci cand te va baga in seama
pickard
Postat pe 4 Mai 2011 19:27
DACA as fi pusa intr-o asemenea situatie, sunt doua lucruri care m-ar ghida. In primul rand, sa avem iertare, dar alta gaura nu-mi va face. Asadar, de m-am lasat pacalita si m-am culcat cu el crezand ca urmeaza mai mult decat asta, dar nu se intampla nimic, atunci asta e. Pa.
In al doilea rand, exista o varsta la care nici barbatul, nici femeia nu se mai arunca cu ochii inchisi intr-o relatie. Mai ales daca sunt trecuti prin relatii care n-au sfarsit asa cum trebuie. Sunt oameni care formeaza un cuplu, cel putin in aparenta, dar care nu-si pun problema niciodata de ce nu ma ia de nevasta / barbat? Isi traiesc viata asa cum vine, cu bune, cu rele.

Si dupa doua iesiri la suc, trebuie sa fii nebun sa-ti inchipui ca urmeaza verigheta pe deget. Repet, ma refer la o anumita varsta, anumita experienta de viata.
rashela
Postat pe 4 Mai 2011 19:32
da...dar nu pot sa inteleg cum de mereu cand imi place un barbat nu il pot avea din diferite motive....munca, iubita...iar cei care nu ma atrag ma cauta si ma streseaza cu telefonae...dar nu ii vreau...eh asta e....ma gandesc si eu ca...ce e al meu e pus deoparte :)))
just_me00
Postat pe 4 Mai 2011 19:33
De la: just_me00, la data 2011-05-04 18:51:32....just tell meeeee pleaseee


do you have huge boobs?

battleofwits
Postat pe 4 Mai 2011 19:37
De la: rashela, la data 2011-05-04 19:32:19DACA as fi pusa intr-o asemenea situatie, sunt doua lucruri care m-ar ghida. In primul rand, sa avem iertare, dar alta gaura nu-mi va face. Asadar, de m-am lasat pacalita si m-am culcat cu el crezand ca urmeaza mai mult decat asta, dar nu se intampla nimic, atunci asta e. Pa.
In al doilea rand, exista o varsta la care nici barbatul, nici femeia nu se mai arunca cu ochii inchisi intr-o relatie. Mai ales daca sunt trecuti prin relatii care n-au sfarsit asa cum trebuie. Sunt oameni care formeaza un cuplu, cel putin in aparenta, dar care nu-si pun problema niciodata de ce nu ma ia de nevasta / barbat? Isi traiesc viata asa cum vine, cu bune, cu rele.

Si dupa doua iesiri la suc, trebuie sa fii nebun sa-ti inchipui ca urmeaza verigheta pe deget. Repet, ma refer la o anumita varsta, anumita experienta de viata.


Nu cred ca am ajuns la varsta respectiva si nici el...e doar cu 3 ani mai invarsta decat mine....nu m-am gandit vreodata la casnicie...decat ca la un moment din viata mea ce urmeaza a se intampla in viitor....
just_me00
Postat pe 4 Mai 2011 19:38
De la: just_me00, la data 2011-05-04 19:33:44da...dar nu pot sa inteleg cum de mereu cand imi place un barbat nu il pot avea din diferite motive....munca, iubita...iar cei care nu ma atrag ma cauta si ma streseaza cu telefonae...dar nu ii vreau...eh asta e....ma gandesc si eu ca...ce e al meu e pus deoparte :)))

o sa vina si ala ....daca o sa vina
pickard
Postat pe 4 Mai 2011 19:39
De la: just_me00, la data 2011-05-04 19:33:44da...dar nu pot sa inteleg cum de mereu cand imi place un barbat nu il pot avea din diferite motive....munca, iubita...iar cei care nu ma atrag ma cauta si ma streseaza cu telefonae...dar nu ii vreau...eh asta e....ma gandesc si eu ca...ce e al meu e pus deoparte :)))
ei bn iata ma,,,am fost la pastrare pana acum,,dar acum gataa,,sunt tot al tau,,in sfarsit m ai gasit
thadoogback
Postat pe 4 Mai 2011 19:40
De la: thadoogback, la data 2011-05-04 19:40:34
De la: just_me00, la data 2011-05-04 19:33:44da...dar nu pot sa inteleg cum de mereu cand imi place un barbat nu il pot avea din diferite motive....munca, iubita...iar cei care nu ma atrag ma cauta si ma streseaza cu telefonae...dar nu ii vreau...eh asta e....ma gandesc si eu ca...ce e al meu e pus deoparte :)))
ei bn iata ma,,,am fost la pastrare pana acum,,dar acum gataa,,sunt tot al tau,,in sfarsit m ai gasit


da!
uite barbatul universal! se muleaza pe orice gen de femeie
pickard
Postat pe 4 Mai 2011 19:42
da....:)))
just_me00
Postat pe 4 Mai 2011 19:44
De la: just_me00, la data 2011-05-04 19:44:11da....:)))


il recomand tuturor si chiar il prescriu ca medicament
pickard
Postat pe 4 Mai 2011 19:46
De la: just_me00, la data 2011-05-04 19:44:11da....:)))
te pup duce dragostea meaa si ti ofer o floricica sa simbolul inceperi unei relatii infloritoare
thadoogback
Postat pe 4 Mai 2011 19:48
aoleu ce mesaj praf am scris
thadoogback
Postat pe 4 Mai 2011 19:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebare intrebatoare... pentru barbati ! 25 De la: papusika_kudika 14 Octombrie 2012 14:01
Cum sa-l cuceresti si sa-l faci al tau 54 De la: guru_ion 6 Noiembrie 2011 20:02
neincredere+singuratate=my drama 15 De la: ioana_maddy20 6 Iulie 2013 19:33
Cum sunt de fapt barbatii? 20 De la: yumalai 17 Februarie 2010 06:29
Cum vi se pare ea taur... el taur? 21 De la: valita76 26 August 2009 14:21