Setari Cookie-uri

relatie distrusa

Buna. Probabil multi v-ati confruntat cu problema mea, insa eu momentan am ramas fara cuvinte. O relatie de 2 ani, la distanta, s-a incheiat. La inceput, nici nu credeam ca pot accepta distanta, insa el m-a facut sa nu vad in asta o problema. Eu am fost destul de rece si am dat impresia de indiferenta si cand am aflat ca are pe altcineva, mi-am dat seama ca acea indiferenta a fost o bariera pusa de catre mine in incercarea de a nu mai suferi. Credeam ca-l fac si pe el, prin raceala mea, sa nu tina la mine, dar m-am inselat. Daca nu vorbeam la telefon, destul de mult intr-o zi, simteam ca sunt goala. Dar nu am realizat care au fost sentimentele mele. Dupa 2 ani am avut o perioada in care nu prea am vorbit, el mai suna, chiar si seara tarziu, sau dadea mesaje de alint, in timp ce avea deja o legatura cu ea. Nu consider ca m-a inselat deoarece noi nu prea mai aveam vreo legatura. Insa nu era prima data si de cate ori s-a intamplat revenea sa ne impacam. A spus sa o consider pauza, dar cand e pauza in care ai pe altcineva, chiar si numai sa te culci cu ea, aia e considerata, din punctul meu de vedere, definitiva. A continuat sa ma sune si sa-mi spuna sa nu mai vb despre ea, ca nu este pregatit pentru o relatie serioasa. Si aseara, dupa cateva zile in care am mai dat cate un sms, dupa ce el imi ceruse poze sa vada cum mai arat, dupa ce am incercat sa-l sun si mi-a respins imediat, in secunda urmatoare a sunat telefonul si era ea, actuala. A dorit sa-mi spuna ca stie despre mine ca el i-a povestit si ca ar dori sa inteleg cu frumosul ca ei locuiesc impreuna si aceste apeluri si mesaje o deranjeaza, ca eu sunt trecutul si ea prezentul si ca acel nr de tel, de acum inainte, va fi al ei. Si o sa ma caute el sa-mi dea un alt nr unde sa pot lua legatura cu el. Chiar nu-mi vine sa cred ce s-a intamplat. Omul pe care-l stiam eu, nu ar fi permis asa ceva.
kudika397457
Postat pe 5 Mai 2011 06:01
Nu pe bune,tu credeai ca o sa te ceara de nevasta?
Barbie30_
Postat pe 5 Mai 2011 09:23
De la: kudika397457, la data 2011-05-05 06:01:06 Omul pe care-l stiam eu, nu ar fi permis asa ceva.


Serios??? Care om, fetito? Ala din poze? Si cum i-ai descifrat caracterul? Dupa cum isi tinea capul plecat spre stanga sau spre dreapta, pe fotoliul unde poza? Dupa dungile de pe tricoul in care poza?

Jesus!
rashela
Postat pe 5 Mai 2011 09:52
cata naivitate!!!! ..........si totusi este adevarat ce ai scris aici?!
vitamina_c
Postat pe 5 Mai 2011 09:56
Eu n-am inteles ceva: in astia 2 ani v-ati vazut vreodata?
_Cryssa_
Postat pe 5 Mai 2011 10:38
Ce prietena diplomata are. Foarte tare gagica, cred ca e prea buna pentru el.
kudika_pudika
Postat pe 5 Mai 2011 14:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat!!! 9 De la: cristiana_cris 10 Noiembrie 2009 12:37
e complicat 84 De la: maimai_no1 11 Septembrie 2011 00:18
despartire 19 De la: kudika018755 30 Aprilie 2009 01:14
Prima iubire... 73 De la: Denver 7 Octombrie 2009 11:10
sa stim sa ne despartim frumos de cei sau cele care le am iubit 10 De la: deea_elena 13 Mai 2009 15:55