Setari Cookie-uri

Iubit vs Prieten (mai complicat)

De la: Didicu, la data 2011-05-10 09:56:40
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 09:53:20Din triunghiul Agresor-Victima-Salvator,tu ti-ai ales rolul de salvator si se pare ca-l duci la extrem.Revin cu intrebarea:ce te faci daca in urmatoarea relatie apare iar o victima pe care trebuie sa o salvezi?


Mi-as dori sa pot renunta mai usor la "pacientii insanatositi" si sa pot trece la urmatoarea victima...
De ar intelege si prietenul meu asta...
Deja o dam in eroisme si nu-mi place :D


Nu o sa inteleaga iubitul tau si nici urmatorii,nu e normal sa-ti pui semne de intrebare legate de relatia ta atunci cand apare vreo victima.Nu e normal sa lasi victima sa te acapareze in intregime si sa ii acorzi tot timpul tau.
Barbie30_
Postat pe 10 Mai 2011 10:00
De la: Didicu, la data 2011-05-10 09:54:11
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-10 09:51:57Didicule, te-ai intrebat vreodata daca nu cumva ai neste probleme psihice? Asta cu "ajutatul" ma face sa cred ca esti putin dusa cu pluta.


Nu, Mimi...dptv psihologic/psihiatric, neurologic si altele, sunt perfect sanatoasa.
Faptul ca atunci cand vrei sa ajuti esti luat drept fraier sau nebun, e o alta problema...


De ce nu ne explici putin de ce/ de unde dorinta asta de a "salva" Ce anume te indeamna sa faci asta? Vrei sa te simti o persoana buna? Are legatura cu credinta, cu D-zeu? Nu e mai bine sa te angajezi in domeniu iar dupa program sa duci o viata normala???
mimi_ca29
Postat pe 10 Mai 2011 10:01
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 09:57:29
De la: Didicu, la data 2011-05-10 09:54:11
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-10 09:51:57Didicule, te-ai intrebat vreodata daca nu cumva ai neste probleme psihice? Asta cu "ajutatul" ma face sa cred ca esti putin dusa cu pluta.


Nu, Mimi...dptv psihologic/psihiatric, neurologic si altele, sunt perfect sanatoasa.
Faptul ca atunci cand vrei sa ajuti esti luat drept fraier sau nebun, e o alta problema...


Da-mi voie sa te contrazic,dpdv psihologic nu stai prea bine,asta rezulta din:
-lasi totul balta ca sa-ti salvezi victima.
-stai in relatii de care nu te simti multumita.
-esti nesigura pe tine si ti-e greu sa iei decizii.



Momentan nu am lasat nimic balta. Asta mi-era si intrebarea.
Nu stau in relatii i care nu ma simt multumita...Cred, de fapt, ca relatiile in general ma fac sa am simt nemultumita.
Sunt sigura pe mine dar mi-e greu sa iau decizii...tocmai de aia am si intrebat.
Didicu
Postat pe 10 Mai 2011 10:02
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-10 10:01:01
De la: Didicu, la data 2011-05-10 09:54:11
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-10 09:51:57Didicule, te-ai intrebat vreodata daca nu cumva ai neste probleme psihice? Asta cu "ajutatul" ma face sa cred ca esti putin dusa cu pluta.


Nu, Mimi...dptv psihologic/psihiatric, neurologic si altele, sunt perfect sanatoasa.
Faptul ca atunci cand vrei sa ajuti esti luat drept fraier sau nebun, e o alta problema...


De ce nu ne explici putin de ce/ de unde dorinta asta de a "salva" Ce anume te indeamna sa faci asta? Vrei sa te simti o persoana buna? Are legatura cu credinta, cu D-zeu? Nu e mai bine sa te angajezi in domeniu iar dupa program sa duci o viata normala???



Nu stiu...pur si simplu. Am o satisfactie enorma cand vad ca pot cu o vorba buna sa schimb in bine un om. Nu am nevoie de trofee si cereri de autografe pentru asta.
Imi plac provocarile, imi place sa gandesc, imi place sa discut.
Nu are legatura cu Dumnezeu, nici nu-mi aduc aminte cand am fost ltima oara la biserica, asa...ca fapt divers.
Daca m-as angaja in domeniu, nu m-as putea implica. Si daca m-as implica la fiecare caz, as claca.
Didicu
Postat pe 10 Mai 2011 10:07
De la: Didicu, la data 2011-05-10 10:02:10
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 09:57:29
De la: Didicu, la data 2011-05-10 09:54:11
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-10 09:51:57Didicule, te-ai intrebat vreodata daca nu cumva ai neste probleme psihice? Asta cu "ajutatul" ma face sa cred ca esti putin dusa cu pluta.


Nu, Mimi...dptv psihologic/psihiatric, neurologic si altele, sunt perfect sanatoasa.
Faptul ca atunci cand vrei sa ajuti esti luat drept fraier sau nebun, e o alta problema...


Da-mi voie sa te contrazic,dpdv psihologic nu stai prea bine,asta rezulta din:
-lasi totul balta ca sa-ti salvezi victima.
-stai in relatii de care nu te simti multumita.
-esti nesigura pe tine si ti-e greu sa iei decizii.



Momentan nu am lasat nimic balta. Asta mi-era si intrebarea.
Nu stau in relatii i care nu ma simt multumita...Cred, de fapt, ca relatiile in general ma fac sa am simt nemultumita.
Sunt sigura pe mine dar mi-e greu sa iau decizii...tocmai de aia am si intrebat.


1.Nu e normal ca relatiile pe care le ai sa te faca sa te simti nemultumita.Poate ceri tu prea mult de la ei,poate nu cauti unde trebuie,poate ...poate...poate..
2.Atunci cand esti sigura pe tine,cand ai incredere ca faci alegerile cele mai bune,nu ti-e prea greu sa iei decizii.
3.Sfatul meu e sa apelezi la un psiholog care sa te ajute sa intelegi unele lucruri.
Barbie30_
Postat pe 10 Mai 2011 10:09
"Daca m-as angaja in domeniu, nu m-as putea implica"
Normal ca nu,e o provocare pentru tine sa gasesti singura victimele si sa le tratezi.
Barbie30_
Postat pe 10 Mai 2011 10:11
Iti aduci aminte cine a fost prima victima si ce varsta aveai tu atunci?
Barbie30_
Postat pe 10 Mai 2011 10:13
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:09:46
De la: Didicu, la data 2011-05-10 10:02:10
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 09:57:29
De la: Didicu, la data 2011-05-10 09:54:11
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-10 09:51:57Didicule, te-ai intrebat vreodata daca nu cumva ai neste probleme psihice? Asta cu "ajutatul" ma face sa cred ca esti putin dusa cu pluta.


Nu, Mimi...dptv psihologic/psihiatric, neurologic si altele, sunt perfect sanatoasa.
Faptul ca atunci cand vrei sa ajuti esti luat drept fraier sau nebun, e o alta problema...


Da-mi voie sa te contrazic,dpdv psihologic nu stai prea bine,asta rezulta din:
-lasi totul balta ca sa-ti salvezi victima.
-stai in relatii de care nu te simti multumita.
-esti nesigura pe tine si ti-e greu sa iei decizii.



Momentan nu am lasat nimic balta. Asta mi-era si intrebarea.
Nu stau in relatii i care nu ma simt multumita...Cred, de fapt, ca relatiile in general ma fac sa am simt nemultumita.
Sunt sigura pe mine dar mi-e greu sa iau decizii...tocmai de aia am si intrebat.


1.Nu e normal ca relatiile pe care le ai sa te faca sa te simti nemultumita.Poate ceri tu prea mult de la ei,poate nu cauti unde trebuie,poate ...poate...poate..
2.Atunci cand esti sigura pe tine,cand ai incredere ca faci alegerile cele mai bune,nu ti-e prea greu sa iei decizii.
3.Sfatul meu e sa apelezi la un psiholog care sa te ajute sa intelegi unele lucruri.


1.Stiu ca cer prea mult, dar mi-e teama sa nu cer prea putin...
2.Problema e ca nu pot lua deciziile de capul meu...ar trebui.
3.As vrea, totusi, sa evit inevitabilul :)
Didicu
Postat pe 10 Mai 2011 10:15
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:13:43Iti aduci aminte cine a fost prima victima si ce varsta aveai tu atunci?


Prin generala...eu luam apararea "fraierilor, pampalailor, tocilarilor, saracilor, handicapatilor, etc". Ei erau singurii cu care puteam vorbi.
Didicu
Postat pe 10 Mai 2011 10:17
Si mai concret...in clasa a 6-a aveam un coleg epileptic, venea cu mama lui la scoala. Era bataia de joc a clasei, si singurul "prieten"...Mai vorbim si acum...
Didicu
Postat pe 10 Mai 2011 10:19
"3.As vrea, totusi, sa evit inevitabilul "
In faza in care ai ajuns crede-ma ca nu mai ai cum sa te ajuti singura.Prima cale spre vindecare este sa recunosti ca ai o problema care te depaseste,a doua e sa apelezi la ajutorul cuiva de specialitate si a treia sa rezolvi problema si sa vezi din alt unghi lucrurile.
Barbie30_
Postat pe 10 Mai 2011 10:19
De la: Didicu, la data 2011-05-10 10:17:09
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:13:43Iti aduci aminte cine a fost prima victima si ce varsta aveai tu atunci?


Prin generala...eu luam apararea "fraierilor, pampalailor, tocilarilor, saracilor, handicapatilor, etc". Ei erau singurii cu care puteam vorbi.


Aha....Ai inceput sa le iei apararea pentru ca erau singurii cu care puteai sa vorbesti si usor usor ai ajuns sa crezi ca doar tu poti sa-i salvezi de "lupul cel rau".Vezi ca ai fost (probabil mai esti) si agresoare?Deci nu esti doar salvatoare....De ce nu salvezi toata lumea daca ti=ai luat rolul asta?De ce doar pentru unii esti salvatoare?
Barbie30_
Postat pe 10 Mai 2011 10:25
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:19:44"3.As vrea, totusi, sa evit inevitabilul "
In faza in care ai ajuns crede-ma ca nu mai ai cum sa te ajuti singura.Prima cale spre vindecare este sa recunosti ca ai o problema care te depaseste,a doua e sa apelezi la ajutorul cuiva de specialitate si a treia sa rezolvi problema si sa vezi din alt unghi lucrurile.


Cred ca cineva de specialitate nu s-ar implica...mi-ar da sfaturi din carti si ar astepta sa-i dau banii pe care crede ca-i merita. Psihologii au tendinta sa generalizeze: ai simptomele astea, esti asa. De aia evit psihologii, si, crede-ma, am avut de-a face cu un numar destul de mare pana sa ajung la concluzia asta.
Singurii "psihologi" mi-au fost prietenii...
Didicu
Postat pe 10 Mai 2011 10:25
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:25:00
De la: Didicu, la data 2011-05-10 10:17:09
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:13:43Iti aduci aminte cine a fost prima victima si ce varsta aveai tu atunci?


Prin generala...eu luam apararea "fraierilor, pampalailor, tocilarilor, saracilor, handicapatilor, etc". Ei erau singurii cu care puteam vorbi.


Aha....Ai inceput sa le iei apararea pentru ca erau singurii cu care puteai sa vorbesti si usor usor ai ajuns sa crezi ca doar tu poti sa-i salvezi de "lupul cel rau".Vezi ca ai fost (probabil mai esti) si agresoare?Deci nu esti doar salvatoare....De ce nu salvezi toata lumea daca ti=ai luat rolul asta?De ce doar pentru unii esti salvatoare?


Ce nu-mi place cuvantul asta "salvator"....
Nu am spus niciodata ca "doar eu pot"...si "agresoare" am incercat sa nu fiu niciodata.
Sa salvez toata lumea? Nici chiar asa :)) De ce doar pentru unii? Nu ma bag decat acolo unde cred ca pot face ceva...nu-mi plac esecurile...
Didicu
Postat pe 10 Mai 2011 10:28
De la: Didicu, la data 2011-05-10 10:25:12
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:19:44"3.As vrea, totusi, sa evit inevitabilul "
In faza in care ai ajuns crede-ma ca nu mai ai cum sa te ajuti singura.Prima cale spre vindecare este sa recunosti ca ai o problema care te depaseste,a doua e sa apelezi la ajutorul cuiva de specialitate si a treia sa rezolvi problema si sa vezi din alt unghi lucrurile.


Cred ca cineva de specialitate nu s-ar implica...mi-ar da sfaturi din carti si ar astepta sa-i dau banii pe care crede ca-i merita. Psihologii au tendinta sa generalizeze: ai simptomele astea, esti asa. De aia evit psihologii, si, crede-ma, am avut de-a face cu un numar destul de mare pana sa ajung la concluzia asta.
Singurii "psihologi" mi-au fost prietenii...


Nu stiu ce psihologi ai intalnit tu dar eu din experienta iti spun ca te inseli amarnic.Spui de prieteni dar totusi ai unele probleme,de ce nu te ajuta prietenii?De ce nu te ajuta prietenii sa iei decizii si deschizi topicuri pe kudika pentru asta?Prietenii au si ei rolul lor dar nu in toate problemele pe care le ai.
Barbie30_
Postat pe 10 Mai 2011 10:29
De la: Didicu, la data 2011-05-10 10:28:30
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:25:00
De la: Didicu, la data 2011-05-10 10:17:09
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:13:43Iti aduci aminte cine a fost prima victima si ce varsta aveai tu atunci?


Prin generala...eu luam apararea "fraierilor, pampalailor, tocilarilor, saracilor, handicapatilor, etc". Ei erau singurii cu care puteam vorbi.


Aha....Ai inceput sa le iei apararea pentru ca erau singurii cu care puteai sa vorbesti si usor usor ai ajuns sa crezi ca doar tu poti sa-i salvezi de "lupul cel rau".Vezi ca ai fost (probabil mai esti) si agresoare?Deci nu esti doar salvatoare....De ce nu salvezi toata lumea daca ti=ai luat rolul asta?De ce doar pentru unii esti salvatoare?


Ce nu-mi place cuvantul asta "salvator"....
Nu am spus niciodata ca "doar eu pot"...si "agresoare" am incercat sa nu fiu niciodata.
Sa salvez toata lumea? Nici chiar asa :)) De ce doar pentru unii? Nu ma bag decat acolo unde cred ca pot face ceva...nu-mi plac esecurile...


Agresoare ai incercat da nu prea ti-a reusit Cum ti-ai aparat prietenii?Si de unde stii tu unde e nevoie de tine,iti cer ei ajutorul sau presupui tu ca au nevoie de ajutor?
Barbie30_
Postat pe 10 Mai 2011 10:31
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:29:47
De la: Didicu, la data 2011-05-10 10:25:12
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:19:44"3.As vrea, totusi, sa evit inevitabilul "
In faza in care ai ajuns crede-ma ca nu mai ai cum sa te ajuti singura.Prima cale spre vindecare este sa recunosti ca ai o problema care te depaseste,a doua e sa apelezi la ajutorul cuiva de specialitate si a treia sa rezolvi problema si sa vezi din alt unghi lucrurile.


Cred ca cineva de specialitate nu s-ar implica...mi-ar da sfaturi din carti si ar astepta sa-i dau banii pe care crede ca-i merita. Psihologii au tendinta sa generalizeze: ai simptomele astea, esti asa. De aia evit psihologii, si, crede-ma, am avut de-a face cu un numar destul de mare pana sa ajung la concluzia asta.
Singurii "psihologi" mi-au fost prietenii...


Nu stiu ce psihologi ai intalnit tu dar eu din experienta iti spun ca te inseli amarnic.Spui de prieteni dar totusi ai unele probleme,de ce nu te ajuta prietenii?De ce nu te ajuta prietenii sa iei decizii si deschizi topicuri pe kudika pentru asta?Prietenii au si ei rolul lor dar nu in toate problemele pe care le ai.


M-am referit la prieteni la timpul trecut :)
De ce kudika? Nu stiu...am vazut ca e multa lume aici care "arunca" sfaturi. Ma gandeam ca ar ajunge si la mine cateva :D
Didicu
Postat pe 10 Mai 2011 10:33
Aha, deci nu esti o persoana altruista. Tu te "hranesti"' cu succese. Tot ceea ce faci, faci pt tine si nu pt a ajuta intradevar alta persoana. Cauti persoane slabe pt a te simti tu mai puternica.

Daca nu-ti dai seama ca asta e o problema si ca trebuie sa schimbi ceva, atunci iti ramane doar o solutie: aceea de a continua in acest fel; dar drumul spre intelepciune poate fi dureros in acest caz.
mimi_ca29
Postat pe 10 Mai 2011 10:34
"De ce kudika? Nu stiu...am vazut ca e multa lume aici care "arunca" sfaturi. Ma gandeam ca ar ajunge si la mine cateva "
Deci si tu ai nevoie de ajutor.Pe tine cine te mai salveaza?
Barbie30_
Postat pe 10 Mai 2011 10:35
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:31:53
De la: Didicu, la data 2011-05-10 10:28:30
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:25:00
De la: Didicu, la data 2011-05-10 10:17:09
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:13:43Iti aduci aminte cine a fost prima victima si ce varsta aveai tu atunci?


Prin generala...eu luam apararea "fraierilor, pampalailor, tocilarilor, saracilor, handicapatilor, etc". Ei erau singurii cu care puteam vorbi.


Aha....Ai inceput sa le iei apararea pentru ca erau singurii cu care puteai sa vorbesti si usor usor ai ajuns sa crezi ca doar tu poti sa-i salvezi de "lupul cel rau".Vezi ca ai fost (probabil mai esti) si agresoare?Deci nu esti doar salvatoare....De ce nu salvezi toata lumea daca ti=ai luat rolul asta?De ce doar pentru unii esti salvatoare?


Ce nu-mi place cuvantul asta "salvator"....
Nu am spus niciodata ca "doar eu pot"...si "agresoare" am incercat sa nu fiu niciodata.
Sa salvez toata lumea? Nici chiar asa :)) De ce doar pentru unii? Nu ma bag decat acolo unde cred ca pot face ceva...nu-mi plac esecurile...


Agresoare ai incercat da nu prea ti-a reusit Cum ti-ai aparat prietenii?Si de unde stii tu unde e nevoie de tine,iti cer ei ajutorul sau presupui tu ca au nevoie de ajutor?


Mi i-am aparat nu facand pe eroina. Strict o vorba buna si o "tactica" e a se detasa de probleme. De fiecare data am aruncat "colacul" si l-am tras spre barca...dar nu de fiecare data s-au prins de el si nici nu am obligat.
Didicu
Postat pe 10 Mai 2011 10:36
De la: Didicu, la data 2011-05-10 10:28:30
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:25:00
De la: Didicu, la data 2011-05-10 10:17:09
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:13:43Iti aduci aminte cine a fost prima victima si ce varsta aveai tu atunci?


Prin generala...eu luam apararea "fraierilor, pampalailor, tocilarilor, saracilor, handicapatilor, etc". Ei erau singurii cu care puteam vorbi.


Aha....Ai inceput sa le iei apararea pentru ca erau singurii cu care puteai sa vorbesti si usor usor ai ajuns sa crezi ca doar tu poti sa-i salvezi de "lupul cel rau".Vezi ca ai fost (probabil mai esti) si agresoare?Deci nu esti doar salvatoare....De ce nu salvezi toata lumea daca ti=ai luat rolul asta?De ce doar pentru unii esti salvatoare?


Ce nu-mi place cuvantul asta "salvator"....
Nu am spus niciodata ca "doar eu pot"...si "agresoare" am incercat sa nu fiu niciodata.
Sa salvez toata lumea? Nici chiar asa :)) De ce doar pentru unii? Nu ma bag decat acolo unde cred ca pot face ceva...nu-mi plac esecurile...


mai dar ce faci daca iti cere cineva ajutorul si nu reusesti sub nici o forma sa il ajuti?? sa inteleg ca nu poti trai linistita decat daca ajuti pe cineva ...daca nu esti =o?
ad__83
Postat pe 10 Mai 2011 10:37
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:35:43"De ce kudika? Nu stiu...am vazut ca e multa lume aici care "arunca" sfaturi. Ma gandeam ca ar ajunge si la mine cateva "
Deci si tu ai nevoie de ajutor.Pe tine cine te mai salveaza?


Tu? Glumesc...
Inca ma chinui sa ma obisnuiesc cu ideea ca am si eu nevoie de ajutor. Cand o sa o accept, o sa caut "salvatori"...daca nu apare vreunul intre timp
Didicu
Postat pe 10 Mai 2011 10:38
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-10 10:34:59Aha, deci nu esti o persoana altruista. Tu te "hranesti"' cu succese. Tot ceea ce faci, faci pt tine si nu pt a ajuta intradevar alta persoana. Cauti persoane slabe pt a te simti tu mai puternica.

Daca nu-ti dai seama ca asta e o problema si ca trebuie sa schimbi ceva, atunci iti ramane doar o solutie: aceea de a continua in acest fel; dar drumul spre intelepciune poate fi dureros in acest caz.


Atata timp cat negarea este la ordinea zilei e putin probabil sa schimbe ceva.Se mira de ce nu a avut efect ajutorul psihologilor dar ea isi neaga propriile trairi.La psiholog sinceritatea este nr.1 spre vindecare....
Barbie30_
Postat pe 10 Mai 2011 10:38
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:35:43"De ce kudika? Nu stiu...am vazut ca e multa lume aici care "arunca" sfaturi. Ma gandeam ca ar ajunge si la mine cateva "
Deci si tu ai nevoie de ajutor.Pe tine cine te mai salveaza?


nu are nevoie de ajutor.....ea doar cauta un nou "material' of doamne cat timp au unii...
ad__83
Postat pe 10 Mai 2011 10:39
Barbie...vad ca noi doua am "monopolizat" topicul :) Cred ca e mai usor sa vorbim pe mess (ihaveadream_tofly)
Didicu
Postat pe 10 Mai 2011 10:40
De la: Didicu, la data 2011-05-10 10:38:12
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:35:43"De ce kudika? Nu stiu...am vazut ca e multa lume aici care "arunca" sfaturi. Ma gandeam ca ar ajunge si la mine cateva "
Deci si tu ai nevoie de ajutor.Pe tine cine te mai salveaza?


Tu? Glumesc...
Inca ma chinui sa ma obisnuiesc cu ideea ca am si eu nevoie de ajutor. Cand o sa o accept, o sa caut "salvatori"...daca nu apare vreunul intre timp


Nu o sa-ti vina pe tava atata timp cat tu nu vrei sa fi ajutata,probabil or sa fie cativa care sa incerce sa te salveze dar atata timp cat negarea e pe primul loc e imposibil sa reuseasca.Cand o sa realizezi ca ai intradevar o problema, o sa cauti si ajutor.Nu poti sa le faci tu pe toate....
Si sa-ti raspund tot in gluma,daca erai tu pe Titanic,nu se mai scufunda
Barbie30_
Postat pe 10 Mai 2011 10:42
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-10 10:34:59Aha, deci nu esti o persoana altruista. Tu te "hranesti"' cu succese. Tot ceea ce faci, faci pt tine si nu pt a ajuta intradevar alta persoana. Cauti persoane slabe pt a te simti tu mai puternica.

Daca nu-ti dai seama ca asta e o problema si ca trebuie sa schimbi ceva, atunci iti ramane doar o solutie: aceea de a continua in acest fel; dar drumul spre intelepciune poate fi dureros in acest caz.


Nu-mi dau seama inca daca fac asta pentru a ma hrani cu succese din egoism... Am luat si varianta asta in calcul.
Si nu, nu-mi plac persoanele slabe, tocmai de aia imi bat capul cu ele....

Ok...e o problema, sunt de acord, si caut solutii...
Didicu
Postat pe 10 Mai 2011 10:43
Gata, gata, gata...incepe un nou capitol
Am acceptat ca am o problema...
Ce sa fac de acum incolo? sa ma duc la psiholog?
Didicu
Postat pe 10 Mai 2011 10:46
De la: ad__83, la data 2011-05-10 10:39:19
De la: Barbie30_, la data 2011-05-10 10:35:43"De ce kudika? Nu stiu...am vazut ca e multa lume aici care "arunca" sfaturi. Ma gandeam ca ar ajunge si la mine cateva "
Deci si tu ai nevoie de ajutor.Pe tine cine te mai salveaza?


nu are nevoie de ajutor.....ea doar cauta un nou "material' of doamne cat timp au unii...


Nu caut un nou "material"...eu sunt "materialul" in cazul asta
Didicu
Postat pe 10 Mai 2011 10:48


mai dar ce faci daca iti cere cineva ajutorul si nu reusesti sub nici o forma sa il ajuti?? sa inteleg ca nu poti trai linistita decat daca ajuti pe cineva ...daca nu esti =o?[/quote]

Daca nu reusesc cand imi cere...sunt linistita ca macar am facut tot posibilul.
Daca nu reusesc cand il ofer...e mai nasol....
Didicu
Postat pe 10 Mai 2011 10:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubit vs Prieten (mai complicat) 90 De la: kudika435932 12 Septembrie 2011 20:30
prieteni sau.. 97 De la: ralukutzza 9 Octombrie 2009 14:58
Am si eu mare nevoie de ajutor:( 3 De la: toCSic 18 Iulie 2009 22:35
Poate fi doar o prietenie intre un baiat si o fata? 203 De la: feeenix 12 Mai 2010 19:37
daca m-as impaca cu fostul iubit mi-as trada cel mai bun prieten? 6 De la: kudika414141 8 August 2011 08:58