Setari Cookie-uri

Ne iubim dar fiecare isi vede de viata lui...

In urma cu 2 ani si 3 luni m-am despartit ca sa zik asa de un tip cu care am avut o relatie de 1 an si 1luna, adika mai bine zis mia dat el papucii p motiv ca ne tot certam....timp de 1luna -2 ne-am evitat si am incetat sa ne mai vedea si sa vorbim dar p urma am inceput sa ne vedem p ascuns tot si tot mai des dar nu sa mai fim un cuplu ca inainte in fata tuturor....orele care ni le pertreceam impreuna erau minunate ca si cum nu s-ar fi intamplat nimik, dar dupa ce se terminau iar treceau zile in care nu mai vorbeam deloc....nici makar 1sms....si uite asa au trecut 2ani si ceva si inca acest jok continua si in ziua de azi..,am uitat sa va spun k el locuieste intr-un oras diferit as ca ne intalnim poate o data pe saptamana sau la doua saptamani si ca intre timp fiecare si-a facut cate un partener dar imi spune k i-e dor de mine k vrea sa ma cada k ma iubeste dar e cu alta si eu cu altul....tot timpul knd ne inatalnim ne plangem unul altuia despre relatia si partenerii pe care ii avem...i-am propus o data sa ne impacam dar nu a vrut....in schimb ma suna cateodata aproape zilnic sa imi spuna ca i-e dor de mine....eu il iubesc inka si nu pot sa-l uit dar nici nu as vrea sa treca viatza pe langa mine asteptandu-l p el....asa k nu mai stiu ce sa fac si ce sa cred...
angelica2205
Postat pe 22 Mai 2011 16:05
Bun ca va gandit la voi, si de sufletele alea de care va bateti joc va doare in 14m.
Valy90
Postat pe 22 Mai 2011 16:10
Fara nicio legatura cu povestea de fata, ma amuza teribil cum stiu intotdeauna fetele cat a durat o relatie. "Un an si O LUNA, si trei zile, si doua saptamani... " Pe mine una, ma amuza. :)

Revenind la titlu, prima reactie pe care am avut-o cand l-am citit, fara a deschide topicul a fost: Va iubiti pe dracu!
Daca asta iti imaginezi tu ca-i iubirea, atunci te anunt ca nu-i asta. Nici ce face el cu tine, tu cu el si voi cu amaratii aia doi cu care va impartiti viata. Nicaieri nu-i iubire in viata voastra. Va bateti joc de voi, in primul rand, apoi de ceilalti. Si daca s-au scurs deja doi ani si inca esti confuza, atunci se vor mai scurge cativa si tot fara "iubi" vei fi, tot cu cateva momente "sublime" te vei alege. Ce dracu poate fi sublim in a barfi omul cu care-mi impart viata, doar voi stiti. Si, probabil ca veti plati mai tarziu intr-o forma sau alta, tot acest joc.

rashela
Postat pe 22 Mai 2011 16:17
De la: rashela, la data 2011-05-22 16:17:15...Ce dracu poate fi sublim in a barfi omul cu care-mi impart viata, doar voi stiti. Si, probabil ca veti plati mai tarziu intr-o forma sau alta, tot acest joc.




sunt destule topicuri deschise recente
in care vezi cum "se plateste"

battleofwits
Postat pe 22 Mai 2011 16:26
De la: battleofwits, la data 2011-05-22 16:26:26
De la: rashela, la data 2011-05-22 16:17:15...Ce dracu poate fi sublim in a barfi omul cu care-mi impart viata, doar voi stiti. Si, probabil ca veti plati mai tarziu intr-o forma sau alta, tot acest joc.




sunt destule topicuri deschise recente
in care vezi cum "se plateste"


Nu stiu exact la ce topice te referi si mi-e prea lene sa citesc tot, recunosc. Oricum, nu m-am referit la "plata" divina (in care nu cred) ci la aia pamanteana, in care se duce acasa si o gaseste goala fiindca s-a saturat prostul s-o astepte. Sau afla ca "prostul" de acasa are amanta. Si nu in ultimul rand, m-am referit la a ramane singura, tot asteptand pe x sa revina la ea. S.a.m.d.
rashela
Postat pe 22 Mai 2011 16:34
Ce le mai place unora sa-si complice viata Dar prietenul tau ce vina are saracu? Daca nu tii la el, de ce il incurci? Mi se pare o porcarie sa te consolezi in bratele altora in timp ce partenerul te asteapta cuminte acasa. Mai bine ii propui iubitului o partida in trei ca sa impaci si capra si varza. Daca ti se va spune ca esti c... te superi. Si probabil ca "fostu" gandeste exact asta si de aceea te tot cauta. Daca i se ofera, de ce sa nu profite, nu?
Micaell
Postat pe 22 Mai 2011 18:17
Daca ai tu tupeul sa il ignori si sa ii dai papucii, atunci poate l-ai forta pe el sa aleaga intre tine si partenera lui oficiala. Poate ca o va alege pe celalalta, dar in felul asta ai fi tu impacata ca nu mai suferi. Ar trebui sa pui in balanta care suferinta ti se pare insurmontabila cea in care nu te mai intalnesti cu el sau suferinta de a-l vedea ocazional stiind ca nu aveti nici un viitor impreuna.
Eva32
Postat pe 23 Mai 2011 23:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa mai cred 7 De la: visele_nu_mor 9 Decembrie 2010 18:19
APROAPE 10 ANI DIN VIATA PIERDUTI FARA S STIU CE MA ASTEAPTA!!! 40 De la: kudika_5901 9 Iunie 2012 21:54
O alta poveste... 8 De la: sadora 23 August 2009 17:42
buna ziua 11 De la: gina37 25 Noiembrie 2009 09:13
Suport moral 4 De la: kudika505321 14 Septembrie 2012 14:09