Setari Cookie-uri

Voi ce ati face?

Buna:)! Sunt noua pe kudika.ro si as cam avea mare nevoie de cateva sfaturi in legatura cu actuala mea relatie. Suntem impreuna de 8 luni, eu am 17 ani, el 25...stiu prea mare diferenta, insa asta e marea problema. Adevarata dilema este daca sa mai continui sau nu relatia. Intrucat diferenta de varsta este mare am tinut relatia in secret si asta i-a dat lui foarte multa liberatate. In decembrie m-a inselat si a fost atat de neglijent incat sa aflu eu, a recunoscut, si-a cerut iertare, in fine l-am iertat. Insa sunt anumite perioade in care uita de mine, respinge apeluri, nu ma suna inapoi si respinge incercarile mele de a ma apropia de el. Si sunt si perioade cand ma sufuca cu dragostea lui. Daca cineva trece printr-o situatie aproximativ similar, i-as ramane recunoscatoare daca m-ar ajuta cu ceva sfaturi.
nik_blue_angel
Postat pe 30 Mai 2011 23:03
scuzati-mi greselile de scriere :)...insa nu stiam exact cum sa transpun in cuvinte ceea ce aveam pe suflet...
nik_blue_angel
Postat pe 30 Mai 2011 23:10
Buna...Tu inca esti o copila...el este deja f matur , el cauta o relatie de viitor ..Probabil asa te vede si el o pustoaica...nu te lasa mintita de aparente,ca vai te sufoca cu gragostea lui...daca te iubea nu avea iesirile acele de care mentionezi....Oare te ai gandit daca nu cumva are o relatie in paralel?una serioasa cu o fata de varsta lui..poate si un copil dc nu? Consideri ca il cunosti indeajuns?Ii cunosti familia?prietenii?Te a dus vreodata in cercul lui?
Al3xutzaa
Postat pe 30 Mai 2011 23:11
N-as spune ca el isi doreste o relatie de viitor, adica sa se insoare. Dimpotriva, faptul ca de aproape un an de zile sta cu o "copila" imi demonstreaza ca si el e un baiat putin mai mare, fara multa experienta. Probabil ca da cu nasu' prin alte parti, capata experienta de care vorbeam... si constata ca nu prea are ce sa faca cu asta mica. Doar pune in practica ce a invatat, eventual.

Sigur ca, din punctul meu de vedere, nu-i o relatie pe care s-o pastrezi. N-ai nimic de castigat, decat, Doamne fereste, vreun BTS. Si daca incepi de la 17 ani sa ierti barbatul care nu te respecta, care te inseala si care iti vorbeste urat, iti prevad un viitor stralucit in domeniu.
rashela
Postat pe 31 Mai 2011 02:26
De la: nik_blue_angel, la data 2011-05-30 23:03:03Buna:)! Sunt noua pe kudika.ro si as cam avea mare nevoie de cateva sfaturi in legatura cu actuala mea relatie. Suntem impreuna de 8 luni, eu am 17 ani, el 25...stiu prea mare diferenta, insa asta e marea problema. Adevarata dilema este daca sa mai continui sau nu relatia. Intrucat diferenta de varsta este mare am tinut relatia in secret si asta i-a dat lui foarte multa liberatate. In decembrie m-a inselat si a fost atat de neglijent incat sa aflu eu, a recunoscut, si-a cerut iertare, in fine l-am iertat. Insa sunt anumite perioade in care uita de mine, respinge apeluri, nu ma suna inapoi si respinge incercarile mele de a ma apropia de el. Si sunt si perioade cand ma sufuca cu dragostea lui. Daca cineva trece printr-o situatie aproximativ similar, i-as ramane recunoscatoare daca m-ar ajuta cu ceva sfaturi.



nu-i vorba de diferenta de varsta .... cine stie cate iti ascunde ? probabil ii place si cu tine, dar si cu altele .... de fapt, cat de bine il cunosti pe acest baiat ?? sa nu-mi zici ca ti-a spus el ....ai verificat ce ti-a spus, daca povestile lui sunt adevarate ? ....hmmmm.....nu-l mai cauta si nu-l mai suna....
contesina
Postat pe 31 Mai 2011 08:11
De la: nik_blue_angel, la data 2011-05-30 23:03:03Buna:)! Sunt noua pe kudika.ro si as cam avea mare nevoie de cateva sfaturi in legatura cu actuala mea relatie. Suntem impreuna de 8 luni, eu am 17 ani, el 25...stiu prea mare diferenta, insa asta e marea problema. Adevarata dilema este daca sa mai continui sau nu relatia. Intrucat diferenta de varsta este mare am tinut relatia in secret si asta i-a dat lui foarte multa liberatate. In decembrie m-a inselat si a fost atat de neglijent incat sa aflu eu, a recunoscut, si-a cerut iertare, in fine l-am iertat. Insa sunt anumite perioade in care uita de mine, respinge apeluri, nu ma suna inapoi si respinge incercarile mele de a ma apropia de el. Si sunt si perioade cand ma sufuca cu dragostea lui. Daca cineva trece printr-o situatie aproximativ similar, i-as ramane recunoscatoare daca m-ar ajuta cu ceva sfaturi.



nu-i vorba de diferenta de varsta .... cine stie cate iti ascunde ? probabil ii place si cu tine, dar si cu altele .... de fapt, cat de bine il cunosti pe acest baiat ?? sa nu-mi zici ca ti-a spus el ....ai verificat ce ti-a spus, daca povestile lui sunt adevarate ? ....hmmmm.....nu-l mai cauta si nu-l mai suna....
contesina
Postat pe 31 Mai 2011 08:12
De la: Al3xutzaa, la data 2011-05-30 23:11:40Buna...Tu inca esti o copila...el este deja f matur , el cauta o relatie de viitor ..Probabil asa te vede si el o pustoaica...nu te lasa mintita de aparente,ca vai te sufoca cu gragostea lui...daca te iubea nu avea iesirile acele de care mentionezi....Oare te ai gandit daca nu cumva are o relatie in paralel?una serioasa cu o fata de varsta lui..poate si un copil dc nu? Consideri ca il cunosti indeajuns?Ii cunosti familia?prietenii?Te a dus vreodata in cercul lui?


ne cunoastem de mici copii, ii stiu familia si prietenii....inainte sa fim impreuna eram cei mai buni prieteni si ne spuneam totul....deci da consider ca il cunosc de ajuns.....stiu ce asteptari are de la relatia noastra...chiar el a spus ca nu ma grabeste cu nimic......oricum multumesc pentru raspuns:)
nik_blue_angel
Postat pe 31 Mai 2011 09:55
De la: rashela, la data 2011-05-31 02:26:41N-as spune ca el isi doreste o relatie de viitor, adica sa se insoare. Dimpotriva, faptul ca de aproape un an de zile sta cu o "copila" imi demonstreaza ca si el e un baiat putin mai mare, fara multa experienta. Probabil ca da cu nasu' prin alte parti, capata experienta de care vorbeam... si constata ca nu prea are ce sa faca cu asta mica. Doar pune in practica ce a invatat, eventual.

Sigur ca, din punctul meu de vedere, nu-i o relatie pe care s-o pastrezi. N-ai nimic de castigat, decat, Doamne fereste, vreun BTS. Si daca incepi de la 17 ani sa ierti barbatul care nu te respecta, care te inseala si care iti vorbeste urat, iti prevad un viitor stralucit in domeniu.



nu am zis ca imi vorbeste urat...doamne fereste...doar ca uneori este foarte rece si distant.....oricum ai dreptate...nu e o relatie de viitor...multumesc pentru raspuns
nik_blue_angel
Postat pe 31 Mai 2011 09:57
O relatie care trebuie sa ramana secreta..hmmm...daca cel putin una din parti gandeste asa...mai bine nu
_oktober_
Postat pe 31 Mai 2011 10:44
De la: _oktober_, la data 2011-05-31 10:44:05O relatie care trebuie sa ramana secreta..hmmm...daca cel putin una din parti gandeste asa...mai bine nu


cateodata avem nevoie de genul asta de fete
care sa ne tina relatia secreta
battleofwits
Postat pe 31 Mai 2011 10:45
nu te tine vb noi aici
_oktober_
Postat pe 31 Mai 2011 10:54
Comportament dual, prea multe batai de cap pentru ceva fara viitor.... stii ce? mai bine nu. NEXT!
kudika_pudika
Postat pe 31 Mai 2011 13:27
am hotarat amandoi sa tinem relatia in secret....cel putin pentru o vreme....din pricina unor probleme cu parintii
nik_blue_angel
Postat pe 31 Mai 2011 20:15
De la: kudika_pudika, la data 2011-05-31 13:27:17Comportament dual, prea multe batai de cap pentru ceva fara viitor.... stii ce? mai bine nu. NEXT!



as vrea...dar nu este asa de usor....nu e asa usor...il cunosc si stiu ca ma iubeste....chiar daca are un mod ciudat de a o arata
nik_blue_angel
Postat pe 31 Mai 2011 20:17
De la: battleofwits, la data 2011-05-31 10:45:31
De la: _oktober_, la data 2011-05-31 10:44:05O relatie care trebuie sa ramana secreta..hmmm...daca cel putin una din parti gandeste asa...mai bine nu


cateodata avem nevoie de genul asta de fete
care sa ne tina relatia secreta



daaa..:))...banuiesc ca va place la nebunie.....adrenalina se simte la cote maxime:))
nik_blue_angel
Postat pe 31 Mai 2011 20:18
De la: nik_blue_angel, la data 2011-05-31 20:15:17am hotarat amandoi sa tinem relatia in secret....cel putin pentru o vreme....din pricina unor probleme cu parintii


el e din familia capulet si tu din montegue!?
geo_refinantat
Postat pe 31 Mai 2011 20:44
"Voi ce ati face?"
Yo l-as pupa pe Geo daca nu se supara nimeni
Barbie30_
Postat pe 31 Mai 2011 20:51
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-31 20:44:22
De la: nik_blue_angel, la data 2011-05-31 20:15:17am hotarat amandoi sa tinem relatia in secret....cel putin pentru o vreme....din pricina unor probleme cu parintii


el e din familia capulet si tu din montegue!?




amuzant :))...dar nu, doar ca parintii mei nu ar fi de acord cu relatia noastra.....ei stiu ca suntem cei mai buni prieteni
nik_blue_angel
Postat pe 31 Mai 2011 21:24
De la: Barbie30_, la data 2011-05-31 20:51:27"Voi ce ati face?"
Yo l-as pupa pe Geo daca nu se supara nimeni


si io m-as lasa pupat
geo_refinantat
Postat pe 31 Mai 2011 21:28
da' de ce p..a mea nu va limitati voi la un topic!!?
chiar trebuie sa va suport mizeriile pe tot forumu'!!??
geo_refinantat
Postat pe 31 Mai 2011 21:48
_oktober_
Postat pe 1 Iunie 2011 22:24
De la: _oktober_, la data 2011-06-01 22:24:20


Oktooooooo,pe unde umbli fataaaaaaa?
Ame_ly
Postat pe 1 Iunie 2011 22:30
Esteeeee!Pupacealaaa!
Ame draga ..daca ar pune cineva calculatorul in gradina ne-am vedea mai des
_oktober_
Postat pe 1 Iunie 2011 22:36
De la: _oktober_, la data 2011-06-01 22:24:20


a fost o discutie neprincipiala intre doi barbati. se pare ca cei de la kudika s-au autosesizat si au sters tot!
geo_refinantat
Postat pe 1 Iunie 2011 22:39
De la: nik_blue_angel, la data 2011-05-31 21:24:41
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-31 20:44:22
De la: nik_blue_angel, la data 2011-05-31 20:15:17am hotarat amandoi sa tinem relatia in secret....cel putin pentru o vreme....din pricina unor probleme cu parintii


el e din familia capulet si tu din montegue!?




amuzant :))...dar nu, doar ca parintii mei nu ar fi de acord cu relatia noastra.....ei stiu ca suntem cei mai buni prieteni



oare de ce n-ar fi de acord parintii, daca tot va cunoasteti asa bine ??
una este cand esti amic cu cineva, alta cand se pune in discutie o relatie.... si daca tu crezi ca-l cunosti asa bine si ca te iubeste, atunci de ce bantui pe un forum discutandu-ti relatia ??? discut-o cu cel care te iubeste ! cine te-ar putea intelege mai bine ?
contesina
Postat pe 3 Iunie 2011 14:51
o parere exterioara, nu face rau la corazon!
geo_refinantat
Postat pe 3 Iunie 2011 20:12
De la: geo_refinantat, la data 2011-06-03 20:12:04o parere exterioara, nu face rau la corazon!




pai daca ea stie ca el o iubeste, cu toate c-a inselat-o si o baga in seama doar cand are el chef, ce rost mai au discutiile ??? ea stie sigur asta.... ok....si au trait fericiti pana la adanci batraneti....
contesina
Postat pe 3 Iunie 2011 20:21
De la: contesina, la data 2011-06-03 20:21:50
De la: geo_refinantat, la data 2011-06-03 20:12:04o parere exterioara, nu face rau la corazon!




pai daca ea stie ca el o iubeste, cu toate c-a inselat-o si o baga in seama doar cand are el chef, ce rost mai au discutiile ??? ea stie sigur asta.... ok....si au trait fericiti pana la adanci batraneti....


ei da.
noi o sa continuam sa discutam pe marginea lor!
geo_refinantat
Postat pe 3 Iunie 2011 20:24
De la: geo_refinantat, la data 2011-06-03 20:24:31
De la: contesina, la data 2011-06-03 20:21:50
De la: geo_refinantat, la data 2011-06-03 20:12:04o parere exterioara, nu face rau la corazon!




pai daca ea stie ca el o iubeste, cu toate c-a inselat-o si o baga in seama doar cand are el chef, ce rost mai au discutiile ??? ea stie sigur asta.... ok....si au trait fericiti pana la adanci batraneti....


ei da.
noi o sa continuam sa discutam pe marginea lor!




n-am nici o urma de indoiala in ceea ce priveste asta...
contesina
Postat pe 3 Iunie 2011 20:35
De la: contesina, la data 2011-06-03 20:35:14
De la: geo_refinantat, la data 2011-06-03 20:24:31
De la: contesina, la data 2011-06-03 20:21:50
De la: geo_refinantat, la data 2011-06-03 20:12:04o parere exterioara, nu face rau la corazon!




pai daca ea stie ca el o iubeste, cu toate c-a inselat-o si o baga in seama doar cand are el chef, ce rost mai au discutiile ??? ea stie sigur asta.... ok....si au trait fericiti pana la adanci batraneti....


ei da.
noi o sa continuam sa discutam pe marginea lor!




n-am nici o urma de indoiala in ceea ce priveste asta...


nici io...
geo_refinantat
Postat pe 3 Iunie 2011 20:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu Jane,el Tarzan...suntem compatibili? 34 De la: SIDONIA69 13 Mai 2009 09:04
Momente in viata care te-au lasat fara respiratie 40 De la: _dulcik_ 1 Aprilie 2009 20:52
inselat 144 De la: Buttefflypink 5 Iunie 2009 14:30
Confuza:| 21 De la: anutzzaa 1 Octombrie 2010 20:48
..intr-o relatie nu trebuie sa te simti singur(a).... 6 De la: justytheone 8 Ianuarie 2011 20:11