Setari Cookie-uri

Ati renuntat vreodata la o persoana care va aduce toata fericirea dar nu este inteleasa si privita cu ochi nu prea buni de restul lumii..?

De la: delicacy, la data 2011-06-03 17:30:44fericita dupa 3 sap? hmm..cam repede te incanti..nu sunt legende cele ce se povestesc despre arabi..eu zic sa stai cuminte. chiar nu ai cum sa ii schimbi conceptiile, traditiile etc.


Nu am intentia sa il schimb pentru ca nu mi-am propus asta...totusi cand cineva e impachetat cu o serie majora de calitati e prea frumos ca sa fie adevarat...nu mai cred demult in legende,nu-mi doresc decat intelegere,dragoste,respect si apreciere din partea lui.Defectele le descoperi cu timpul...mai acceptabile sau mai putin acceptabile..nici eu nu's perfecta.
Lady_Gaga9
Postat pe 3 Iunie 2011 19:56
De la: Barbie30_, la data 2011-06-03 03:07:40Nu conteaza ce rasa e,conteaza sa fie ce cauti tu...Nu stiu in ce masura te vor ajuta sfaturile de aici insa trebuie sa iei in calcul ca fiecare om e unic si trebuie tratat ca atare,nu dupa rasa...Daca tu spui ca el este cel care iti aduce toata fericirea si asta nu e doar o iluzie,atunci da-i inainte cu tupeu!


Multumesc Barbie,chiar imi doream sa aud niste opinii si mi-a placut cum ai pus problema,mai exact faptul ca fiecare om e unic in felul lui roman,indian,francez etc etc fiecare padure cu uscaciunile ei,cei mai multi judecam dupa nationalitate si rasa...altii spun de romani ca sunt rai si noi ne mai luam de altii la randul nostru...asa se judeca dupa ''coperta'' tot timpul...nu dupa continut
Lady_Gaga9
Postat pe 3 Iunie 2011 20:04
De la: Lady_Gaga9, la data 2011-06-03 20:04:14
De la: Barbie30_, la data 2011-06-03 03:07:40Nu conteaza ce rasa e,conteaza sa fie ce cauti tu...Nu stiu in ce masura te vor ajuta sfaturile de aici insa trebuie sa iei in calcul ca fiecare om e unic si trebuie tratat ca atare,nu dupa rasa...Daca tu spui ca el este cel care iti aduce toata fericirea si asta nu e doar o iluzie,atunci da-i inainte cu tupeu!


Multumesc Barbie,chiar imi doream sa aud niste opinii si mi-a placut cum ai pus problema,mai exact faptul ca fiecare om e unic in felul lui roman,indian,francez etc etc fiecare padure cu uscaciunile ei,cei mai multi judecam dupa nationalitate si rasa...altii spun de romani ca sunt rai si noi ne mai luam de altii la randul nostru...asa se judeca dupa ''coperta'' tot timpul...nu dupa continut


Cu placere!Nu uita insa ca trebuie sa iei in calcul multe lucruri de care o sa te lovesti,eu zic sa te informezi bine ca sa stii in ce te bagi....Incearca sa lasi putin deoparte fluturasii din stomac si sa analizezi la rece,asa o sa poti face alegerea potrivita.
Barbie30_
Postat pe 4 Iunie 2011 11:24
De la: geo_refinantat, la data 2011-06-03 19:53:17poate vrea sa-ti faca cadoo niste papucei de casa cu motonei jucausi si sa-ti puna o pana de vultur in par si sa te numeasca " cea purtatoare de pene"!
in indiana suna asa : haucucu chincilibua


=)))
ocs
Postat pe 4 Iunie 2011 13:33
De la: Lady_Gaga9, la data 2011-06-01 17:39:48Diferenta de cultura,religie si traditii este toata problema...As vrea sa primesc sfaturi din partea persoanelor care au trebuit sa se lupte cu toata lumea doar pentru ca cel ales e dintr-un spatiu total diferit de al noastru...


te imbraca lumea? te hraneste lumea? daca da are dreptate. daca nu ar trebui sa iti bagi picioarele in ce gandeste lumea. daca mi-ar zice ceva un german, un englez etc as mai gandi, dar sa imi zica un roman... nici macar nu ma gandesc daca e sau nu adevarat. astia nu stiu decat "e smecher, arata bine, are BMW, are haine de firma". sunt singurele lor valori.
leo_
Postat pe 4 Iunie 2011 14:11
De la: Lady_Gaga9, la data 2011-06-03 20:04:14
De la: Barbie30_, la data 2011-06-03 03:07:40Nu conteaza ce rasa e,conteaza sa fie ce cauti tu...Nu stiu in ce masura te vor ajuta sfaturile de aici insa trebuie sa iei in calcul ca fiecare om e unic si trebuie tratat ca atare,nu dupa rasa...Daca tu spui ca el este cel care iti aduce toata fericirea si asta nu e doar o iluzie,atunci da-i inainte cu tupeu!


Multumesc Barbie,chiar imi doream sa aud niste opinii si mi-a placut cum ai pus problema,mai exact faptul ca fiecare om e unic in felul lui roman,indian,francez etc etc fiecare padure cu uscaciunile ei,cei mai multi judecam dupa nationalitate si rasa...altii spun de romani ca sunt rai si noi ne mai luam de altii la randul nostru...asa se judeca dupa ''coperta'' tot timpul...nu dupa continut


romanii sunt rai. pana acum stiam doar teorie. dupa ultima vizita in franta deja am vazut de ce se spune asa ceva.
leo_
Postat pe 4 Iunie 2011 14:13
Poate lumea sa zica ce o vrea, in final tu vei sti daca vrei sa ramai cu el sau nu, daca il accepti asa sau nu.Nu te lasa influentata, oamenii care barfesc nu prea au o viata sociala proprie si cam cauta in "ograda" altuia de "plictiseala" sau din alte motive care tin de educatie sau personalitate.
Am avut in jurul meu persoane "diferite" in aparenta sau in ochii altora, care sunt bine si se iubesc o sa si exemplific pe scurt ca sa intelegi ce zic: tipa extrem de inteligenta pleaca la Moscova sa faca facultatea de medicina, intalneste acolo un barbat de culoare din Kongo acum au 10 ani de casatorie si 2 copii, traiesc in Kongo si o duc chiar foarte bine, ambii profeseaza, el a ajuns chiar director de spital. LUMEA?? lumea sa o zica ce o vrea ei doi sunt bine.

Mult succes !! Si sa fii iubita, nu conteaza de cine !!
Marryzza
Postat pe 4 Iunie 2011 14:44
De la: Marryzza, la data 2011-06-04 14:44:10Poate lumea sa zica ce o vrea, in final tu vei sti daca vrei sa ramai cu el sau nu, daca il accepti asa sau nu.Nu te lasa influentata, oamenii care barfesc nu prea au o viata sociala proprie si cam cauta in "ograda" altuia de "plictiseala" sau din alte motive care tin de educatie sau personalitate.
Am avut in jurul meu persoane "diferite" in aparenta sau in ochii altora, care sunt bine si se iubesc o sa si exemplific pe scurt ca sa intelegi ce zic: tipa extrem de inteligenta pleaca la Moscova sa faca facultatea de medicina, intalneste acolo un barbat de culoare din Kongo acum au 10 ani de casatorie si 2 copii, traiesc in Kongo si o duc chiar foarte bine, ambii profeseaza, el a ajuns chiar director de spital. LUMEA?? lumea sa o zica ce o vrea ei doi sunt bine.

Mult succes !! Si sa fii iubita, nu conteaza de cine !!
"nu conteaza de cine"...da asa-i ,atata timp te iubesti si-ti place sa ti-o tragi cu toti tiganii chiar nu mai conteaza ......
cristinxxx
Postat pe 4 Iunie 2011 14:57
De la: Lady_Gaga9, la data 2011-06-01 17:39:48Diferenta de cultura,religie si traditii este toata problema...As vrea sa primesc sfaturi din partea persoanelor care au trebuit sa se lupte cu toata lumea doar pentru ca cel ales e dintr-un spatiu total diferit de al noastru...


Intrebari :
1. cum iti aduce tie'toata fericirea "o relatie pe net de 3 sapt ??
2. de ce trebuie sa "lupti " doar tu pt relatia voastra ? el nu are nimic de comentat ?
3. ce stii tu despre viata, dragoste, baieti / barbati romani sau alte nationalitai / relatii pana acum?


Chestia in care te bagi e destul de riscanta, si tu ( nu el ) risti cel mai mult daca nu iese bine .
ex: o sa-ti pierzi timpul /tineretea / energia , te certi cu ai tai , cu prietenii, cu altii, pe urma e posibil sa nu te intelegi nici 100 % bine cu el, sa apara discutii , si tot asa.

Daca aveai vreo 29 de ani si vreo 5- 6 relatii la activ, sa stii sa gestionezi crizele in relatie si sa impaci si capra si varza si parintii si iubitul si cariera si relatia si etc... atunci mai discutam despre sanse reale sa faci sa mearga o relatie in care apar discutii din toate partile inca de la inceput.

Tu acum esti in situatia in care vrei sa conduci o masina straina pe un drum riscant cand tu abia ai invatat sa mergi pe bicicleta in fata casei .

sfat de la persoanele care au trecut prin chestia asta: vara mea iti transmite sa nu te imbeti cu apa rece. mai bine da un search pe facebook cu numele respectivului si mai vezi cu ce se mai ocupa cand nu e "in relatie" cu tine ..:)


kudika052198
Postat pe 4 Iunie 2011 16:51
De la: kudika052198, la data 2011-06-04 16:51:15
De la: Lady_Gaga9, la data 2011-06-01 17:39:48Diferenta de cultura,religie si traditii este toata problema...As vrea sa primesc sfaturi din partea persoanelor care au trebuit sa se lupte cu toata lumea doar pentru ca cel ales e dintr-un spatiu total diferit de al noastru...


Intrebari :
1. cum iti aduce tie'toata fericirea "o relatie pe net de 3 sapt ??
2. de ce trebuie sa "lupti " doar tu pt relatia voastra ? el nu are nimic de comentat ?
3. ce stii tu despre viata, dragoste, baieti / barbati romani sau alte nationalitai / relatii pana acum?


Chestia in care te bagi e destul de riscanta, si tu ( nu el ) risti cel mai mult daca nu iese bine .
ex: o sa-ti pierzi timpul /tineretea / energia , te certi cu ai tai , cu prietenii, cu altii, pe urma e posibil sa nu te intelegi nici 100 % bine cu el, sa apara discutii , si tot asa.

Daca aveai vreo 29 de ani si vreo 5- 6 relatii la activ, sa stii sa gestionezi crizele in relatie si sa impaci si capra si varza si parintii si iubitul si cariera si relatia si etc... atunci mai discutam despre sanse reale sa faci sa mearga o relatie in care apar discutii din toate partile inca de la inceput.

Tu acum esti in situatia in care vrei sa conduci o masina straina pe un drum riscant cand tu abia ai invatat sa mergi pe bicicleta in fata casei .

sfat de la persoanele care au trecut prin chestia asta: vara mea iti transmite sa nu te imbeti cu apa rece. mai bine da un search pe facebook cu numele respectivului si mai vezi cu ce se mai ocupa cand nu e "in relatie" cu tine ..:)





Franaaa mai!!!!:)))Ms de sfaturi dar cred ca tu ai luat-o la modul mult mai tragic decat mine ...In primul rand nu m-am certat cu toata lumea pt el..imi dau seama din unele comentarii si priviri ale altora ca totusi e stranie alegerea mea iar prea multi au ramas surprinsi.Cu parintii am avut discutia asta despre ce cred ei ca o sa fie daca imi fac un viitor alaturi de el...el nici macar nu stie parerea lor , inca iesim si petrecem destul de mult timp impreuna , nu suntem chiar tema de telenovela cu dragoste pe ascuns sub clar de luna :))suntem 2 in relatia asta nu doar eu lupt si de asta chiar sunt ASBOLUT SIGURA ,referitor la facebook...exist si eu pe acolo si el la mine,si cunostintele mele au vazut,ale lui de asemenea .. termenul ''relatie'' pe care l-ai folosit e cam rautacios..nu suntem copii sa punem azi o poza si maine hai ca o stergem sau multe alte imaturitati de genul..am fost si amici f buni cu 2 luni jumate inainte sa trecem la stadiul de relatie
Lady_Gaga9
Postat pe 5 Iunie 2011 01:01
De la: cristinxxx, la data 2011-06-04 14:57:26
De la: Marryzza, la data 2011-06-04 14:44:10Poate lumea sa zica ce o vrea, in final tu vei sti daca vrei sa ramai cu el sau nu, daca il accepti asa sau nu.Nu te lasa influentata, oamenii care barfesc nu prea au o viata sociala proprie si cam cauta in "ograda" altuia de "plictiseala" sau din alte motive care tin de educatie sau personalitate.
Am avut in jurul meu persoane "diferite" in aparenta sau in ochii altora, care sunt bine si se iubesc o sa si exemplific pe scurt ca sa intelegi ce zic: tipa extrem de inteligenta pleaca la Moscova sa faca facultatea de medicina, intalneste acolo un barbat de culoare din Kongo acum au 10 ani de casatorie si 2 copii, traiesc in Kongo si o duc chiar foarte bine, ambii profeseaza, el a ajuns chiar director de spital. LUMEA?? lumea sa o zica ce o vrea ei doi sunt bine.

Mult succes !! Si sa fii iubita, nu conteaza de cine !!
"nu conteaza de cine"...da asa-i ,atata timp te iubesti si-ti place sa ti-o tragi cu toti tiganii chiar nu mai conteaza ......



Da draga stai linistit stiu ca termenul de indian=tigan nu m-ai jicnit cu nimic.. .Totusi ca sa-ti raspund la comment..Tiganul asta de vreo 3 luni m-a respectat si inca ma respecta,nu ca i-am spus-o eu pur si simplu ne petrecem timpul impreuna si nu s-a ajuns la nici un fel de tragere si alte scenarii fierbinti asa ca uite ca nu mi-o trag cu toti in general si daca chiar se ajunge sa fac acest pas cu tiganusu meu sa fie intr-un ceas bun dar asta daca se merita trecem la intimitati nu gata patul...tin sa cred ca ne-ar lega mai multe decat sexul,chiar nu am vorbit de asta pana acum deloc;)
Lady_Gaga9
Postat pe 5 Iunie 2011 01:11
De la: Marryzza, la data 2011-06-04 14:44:10Poate lumea sa zica ce o vrea, in final tu vei sti daca vrei sa ramai cu el sau nu, daca il accepti asa sau nu.Nu te lasa influentata, oamenii care barfesc nu prea au o viata sociala proprie si cam cauta in "ograda" altuia de "plictiseala" sau din alte motive care tin de educatie sau personalitate.
Am avut in jurul meu persoane "diferite" in aparenta sau in ochii altora, care sunt bine si se iubesc o sa si exemplific pe scurt ca sa intelegi ce zic: tipa extrem de inteligenta pleaca la Moscova sa faca facultatea de medicina, intalneste acolo un barbat de culoare din Kongo acum au 10 ani de casatorie si 2 copii, traiesc in Kongo si o duc chiar foarte bine, ambii profeseaza, el a ajuns chiar director de spital. LUMEA?? lumea sa o zica ce o vrea ei doi sunt bine.

Mult succes !! Si sa fii iubita, nu conteaza de cine !!



Multumesc.!Cazul mentionat e de happy end si un pic mai incurajator intradevar...ma bucur ca mai sunt si cupluri de genul,totul tine de intelegere,iubire si vizionarea propriei gradini ca bine ai zis..Ei isi duc traiul si altii comenteaza..Totusi am incredere ca o sa fie bine si in cazul meu...:)
Lady_Gaga9
Postat pe 5 Iunie 2011 01:23
De la: leo_, la data 2011-06-04 14:13:36
De la: Lady_Gaga9, la data 2011-06-03 20:04:14
De la: Barbie30_, la data 2011-06-03 03:07:40Nu conteaza ce rasa e,conteaza sa fie ce cauti tu...Nu stiu in ce masura te vor ajuta sfaturile de aici insa trebuie sa iei in calcul ca fiecare om e unic si trebuie tratat ca atare,nu dupa rasa...Daca tu spui ca el este cel care iti aduce toata fericirea si asta nu e doar o iluzie,atunci da-i inainte cu tupeu!


Multumesc Barbie,chiar imi doream sa aud niste opinii si mi-a placut cum ai pus problema,mai exact faptul ca fiecare om e unic in felul lui roman,indian,francez etc etc fiecare padure cu uscaciunile ei,cei mai multi judecam dupa nationalitate si rasa...altii spun de romani ca sunt rai si noi ne mai luam de altii la randul nostru...asa se judeca dupa ''coperta'' tot timpul...nu dupa continut


romanii sunt rai. pana acum stiam doar teorie. dupa ultima vizita in franta deja am vazut de ce se spune asa ceva.


Salutari din Uk...Nici aici nu suntem mai grozavi:)))
Lady_Gaga9
Postat pe 5 Iunie 2011 01:29
De la: Lady_Gaga9, la data 2011-06-05 01:01:17
De la: kudika052198, la data 2011-06-04 16:51:15
De la: Lady_Gaga9, la data 2011-06-01 17:39:48Diferenta de cultura,religie si traditii este toata problema...As vrea sa primesc sfaturi din partea persoanelor care au trebuit sa se lupte cu toata lumea doar pentru ca cel ales e dintr-un spatiu total diferit de al noastru...


Intrebari :
1. cum iti aduce tie'toata fericirea "o relatie pe net de 3 sapt ??
2. de ce trebuie sa "lupti " doar tu pt relatia voastra ? el nu are nimic de comentat ?
3. ce stii tu despre viata, dragoste, baieti / barbati romani sau alte nationalitai / relatii pana acum?


Chestia in care te bagi e destul de riscanta, si tu ( nu el ) risti cel mai mult daca nu iese bine .
ex: o sa-ti pierzi timpul /tineretea / energia , te certi cu ai tai , cu prietenii, cu altii, pe urma e posibil sa nu te intelegi nici 100 % bine cu el, sa apara discutii , si tot asa.

Daca aveai vreo 29 de ani si vreo 5- 6 relatii la activ, sa stii sa gestionezi crizele in relatie si sa impaci si capra si varza si parintii si iubitul si cariera si relatia si etc... atunci mai discutam despre sanse reale sa faci sa mearga o relatie in care apar discutii din toate partile inca de la inceput.

Tu acum esti in situatia in care vrei sa conduci o masina straina pe un drum riscant cand tu abia ai invatat sa mergi pe bicicleta in fata casei .

sfat de la persoanele care au trecut prin chestia asta: vara mea iti transmite sa nu te imbeti cu apa rece. mai bine da un search pe facebook cu numele respectivului si mai vezi cu ce se mai ocupa cand nu e "in relatie" cu tine ..:)





Franaaa mai!!!!:)))Ms de sfaturi dar cred ca tu ai luat-o la modul mult mai tragic decat mine ...In primul rand nu m-am certat cu toata lumea pt el..imi dau seama din unele comentarii si priviri ale altora ca totusi e stranie alegerea mea iar prea multi au ramas surprinsi.Cu parintii am avut discutia asta despre ce cred ei ca o sa fie daca imi fac un viitor alaturi de el...el nici macar nu stie parerea lor , inca iesim si petrecem destul de mult timp impreuna , nu suntem chiar tema de telenovela cu dragoste pe ascuns sub clar de luna :))suntem 2 in relatia asta nu doar eu lupt si de asta chiar sunt ASBOLUT SIGURA ,referitor la facebook...exist si eu pe acolo si el la mine,si cunostintele mele au vazut,ale lui de asemenea .. termenul ''relatie'' pe care l-ai folosit e cam rautacios..nu suntem copii sa punem azi o poza si maine hai ca o stergem sau multe alte imaturitati de genul..am fost si amici f buni cu 2 luni jumate inainte sa trecem la stadiul de relatie



Daca esti asa de multumita, sigura pe tine si increzatoare in relatia ta matura si cu discutiile constructive cu parintii ( imi aduci bombagiu in casa), si mai ales NU lupti singura pt relatie ( desi "el nici macar nu stie parerea lor" ) , atunci de ce mai scrii pe forum cu topicul "ati renunta la persoana care va aduce fericirea ?"si de ce mai astepti sfaturi "din partea persoanelor care au trebuit sa se lupte cu toata lumea doar pentru ca cel ales e dintr-un spatiu total diferit "???

Bafta mare in continuare !

Si termenul de "in relatie"nu e folosit rautacios cum ai interpretat tu, se referea la formularea de pe facebook, "in relationship".

kudika052198
Postat pe 5 Iunie 2011 18:08
De la: Lady_Gaga9, la data 2011-06-02 21:56:45Asta e ...ca-i doar inceputul...si deja mi-au intrat parintii in panica...am 23 de ani nu chiar minora


Eu iti spun din experienta ca nici cel mai bun barbat din lume nu merita sacrificii prea mari.
El ar trebui sa rupa lumea in doua pentru tine.Mai ai rabdare, 3 saptamani e prea putin.

Postat pe 5 Iunie 2011 19:39
De la: leo_, la data 2011-06-04 14:13:36
De la: Lady_Gaga9, la data 2011-06-03 20:04:14
De la: Barbie30_, la data 2011-06-03 03:07:40Nu conteaza ce rasa e,conteaza sa fie ce cauti tu...Nu stiu in ce masura te vor ajuta sfaturile de aici insa trebuie sa iei in calcul ca fiecare om e unic si trebuie tratat ca atare,nu dupa rasa...Daca tu spui ca el este cel care iti aduce toata fericirea si asta nu e doar o iluzie,atunci da-i inainte cu tupeu!


Multumesc Barbie,chiar imi doream sa aud niste opinii si mi-a placut cum ai pus problema,mai exact faptul ca fiecare om e unic in felul lui roman,indian,francez etc etc fiecare padure cu uscaciunile ei,cei mai multi judecam dupa nationalitate si rasa...altii spun de romani ca sunt rai si noi ne mai luam de altii la randul nostru...asa se judeca dupa ''coperta'' tot timpul...nu dupa continut


romanii sunt rai. pana acum stiam doar teorie. dupa ultima vizita in franta deja am vazut de ce se spune asa ceva.


Iar incepi cu ura pentru propria rasa ? Chiar esti idiot, te repeti ca un papagal ?
Stie tot forumul , mai lasa-ne cu patetismele tale de constipat.Ia un Dulco lax!Sau vreo 200 !

Postat pe 5 Iunie 2011 19:41
De la: scorpio67, la data 2011-06-05 19:39:00
De la: Lady_Gaga9, la data 2011-06-02 21:56:45Asta e ...ca-i doar inceputul...si deja mi-au intrat parintii in panica...am 23 de ani nu chiar minora


Eu iti spun din experienta ca nici cel mai bun barbat din lume nu merita sacrificii prea mari.
El ar trebui sa rupa lumea in doua pentru tine.Mai ai rabdare, 3 saptamani e prea putin.



El nu stie parerea lor pt ca nu poti sa ii explici la om : stii ...ar mei nu te-ar vrea langa mine pt simplul fapt ca esti de alta religie.Poate in timp o sa-ti schimbe si ei parerea...atat m-a deranjat faptul ca nici macar nu cunosti o persoana dar prejudecatile sunt mult prea mari.Datoria lor de parinti a fost sa ma atentioneze la ce pericole ma expun,de acum tot ce vreau eu fac ...End of Story.Si da...ai dreptate el ar trebui sa rupa lumea in 2 pt mine...pana acum mi-a demonstrat ca merita sa-i dau o sansa si sa-l am alaturi...sper sa fie la fel si pe viitor.
Lady_Gaga9
Postat pe 5 Iunie 2011 21:46
De la: Lady_Gaga9, la data 2011-06-05 21:46:36
De la: scorpio67, la data 2011-06-05 19:39:00
De la: Lady_Gaga9, la data 2011-06-02 21:56:45Asta e ...ca-i doar inceputul...si deja mi-au intrat parintii in panica...am 23 de ani nu chiar minora


Eu iti spun din experienta ca nici cel mai bun barbat din lume nu merita sacrificii prea mari.
El ar trebui sa rupa lumea in doua pentru tine.Mai ai rabdare, 3 saptamani e prea putin.



El nu stie parerea lor pt ca nu poti sa ii explici la om : stii ...ar mei nu te-ar vrea langa mine pt simplul fapt ca esti de alta religie.Poate in timp o sa-ti schimbe si ei parerea...atat m-a deranjat faptul ca nici macar nu cunosti o persoana dar prejudecatile sunt mult prea mari.Datoria lor de parinti a fost sa ma atentioneze la ce pericole ma expun,de acum tot ce vreau eu fac ...End of Story.Si da...ai dreptate el ar trebui sa rupa lumea in 2 pt mine...pana acum mi-a demonstrat ca merita sa-i dau o sansa si sa-l am alaturi...sper sa fie la fel si pe viitor.


In general, cand cineva vine si spune: "m-am indragostit de o alta rasa, alta culoare, alta religie, sunt nebuna dupa el, daca nu ramanem impreuna, ma sinucid etc etc" cei de aceeasi nationalitate cu cea care posteaza, incep sa dea sfaturi sau sa-si spuna pararea DOAR de pe pozitii subiective. In cazul de fata, esti romanca si ceri sfaturi la romani. E firesc sa tinem cu tine, sa ne temem pentru tine.
Asta una.
A doua este ca, tot in asemenea cazuri auzim doar parerea ta. Tu spui doar: il iubesc, dar mama si tata nu-l vor.
E foarte greu sa-ti spuna cineva: asculta-ti inima sau asculta-ti parintii. Astea sunt amanunte uneori lipsite de interes. Da, il iubesti, ei si? Nu stim nimic despre el, despre sentimentele sau intentiile lui fata de tine.

Tu spui ca ti-a dat deja dovezi ca merita. Sa avem iertare, dar nu ti-a dat nimic. N-ai fost, Slava Domnului, nici cu un picior in groapa sa-ti doneze un rinichi, nici in prag de faliment sa vanda tot si sa te ridice, nici nu bantuiai pe strazi a nimanui si te-a salvat din mizerie. Dovezile ca un om merita sa stai langa el pana la adanci batraneti (si ma refer la un om aflat in aceatsa situatie, adica alta culoare, alta religie, alta alta...) apar mult mai tarziu. Cand el trebuie sa aleaga: voi ori nimic. Si indianul tau n-a fost pus intr-o asemenea situatie.

In mod normal, cand doi tineri au ganduri de viitor impreuna, primul lucru pe care il fac este sa-l duca fiecare pe celalalt in familie. Te-a dus la nemaurile lui? Macar la telefon i-ai cunoscut? stii ceva despre ei? Ei stiu despre tine? S.a.m.d.
Mi-e tare teama ca atunci cand va trebui sa lupte cu adevarat pentru voi, ia-l de unde nu-i.
rashela
Postat pe 6 Iunie 2011 03:15
Tot e spui tu pe aici, nu mare lucru, sunt vorbe de fata indrgostita care SPERA sa fie asa cum simte ea, cum gandeste ea. Ca oricare dintre noi, la orice varsta cand intalnim pe cineva care ne place si cu care am vrea mai mult decat o tavaleala.

Apropo de tavaleala, cred ca am retinut bine dintr-un post de-al tau ceva de genul "ma respecta, nu m-a atins". Pai, s-ar putea sa fie virgin. N-ar fi nimic iesit din comun in religia sau obiceiurile lor.

In fine, ochii mari si mintea treaza. Nu e chiar asa cum pare dupa doar trei saptamani.
rashela
Postat pe 6 Iunie 2011 03:18
De la: rashela, la data 2011-06-06 03:18:57Tot e spui tu pe aici, nu mare lucru, sunt vorbe de fata indrgostita care SPERA sa fie asa cum simte ea, cum gandeste ea. Ca oricare dintre noi, la orice varsta cand intalnim pe cineva care ne place si cu care am vrea mai mult decat o tavaleala.

Apropo de tavaleala, cred ca am retinut bine dintr-un post de-al tau ceva de genul "ma respecta, nu m-a atins". Pai, s-ar putea sa fie virgin. N-ar fi nimic iesit din comun in religia sau obiceiurile lor.
Lady_Gaga9
Postat pe 6 Iunie 2011 22:00
Si chiar crezi ca existand o diferenta de cultura, traditii, religie, adica implicit si de mentalitate dintre voi, acea relatie se va termina cu happy end? Eu nu cred. Cred ca e doar noutatea si iluzia de a avea o viata diferita fatza de cea pe care o traiesti acum. Dar nu intotdeauna ce e diferit e si cel mai bun lucru. Ai grija ca se va termina rau relatia asta.
Eva32
Postat pe 31 Iulie 2011 01:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un barbat la sala de sport 25 De la: just_maria 13 Martie 2009 12:31
Poate reinvia iubirea?:( 16 De la: kudika029282 19 Septembrie 2009 18:55
CE PARERE AVETI DESPRE FENOMENUL ALAYNA???? 30 De la: anita_ro2007 24 Noiembrie 2008 17:33
Un sfat! 0 De la: 18 Septembrie 2010 14:44
Ma inselata crezand ca nu voi afla 52 De la: adi_laura_2008 9 Octombrie 2009 00:29