Setari Cookie-uri

raspunde-ti va rog

v-ati putea indragostii de un barbat cu 20 de ani diferenta?ce ati gasii bun la acel barbat?credeti in aceste uibiri cu diferenta de ani?
bkkl
Postat pe 15 Septembrie 2008 17:57
nu stiu dc m-ash putea indragosti de cineva cu 20 de ani peste ai mei anishori.... dar e posibil sa fac o pasiune pt o astfel de persoana. d c? felul cum imi vorbeste... cum ma asculta.... cum se poarta cu mine.... atentia lui.... unii barbati mai.... copti gandesc shi actioneaza altfel de cat cei de-o seama cu mine....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 15 Septembrie 2008 18:29
eu sincer nu as putea..
stiu ca nu trebuie sa spui niciodata ,,niciodata,, .. dar, ma cunosc si stiu ca nu as fi capabila

Postat pe 15 Septembrie 2008 20:04
Eu m-am indragostit de cineva cu 15 ani mai in varsta decat mine,dar eram mica si proasta...nu ca acum as fii mai mare si mai coapta...da mno.In fine,ideea e ca ma impresiona maturitatea si felul in care ma putea proteja si era prestant si era special...evident imi era ca un tata pana la urma...si pe undeva ma si trata asa.Eh ca sa fie bine-nu trageti va rog-era insurat-si ne-am despartit...Nu imi pare rau de nimic.Dar ideea e ca...da,se poate!
sweetpink
Postat pe 15 Septembrie 2008 20:09
Poate sa iti placa ca barbat,sa iti placa maturitatea lui...tot ce nu gasesti la cei de varsta ta...sau dc esti o persoana materialista sa iti placa banii lui,,,sunt destule variante...
Eu una...ar putea maxim sa imi placa un barbat mai in varsta cu 20 de ani,nimic mai mult...sunt totusi zeci de ani..dupa ce traiesti momentul,ce faci?ce faci peste 10 ani?cand tu o sa fii in floarea varstei si el devine un moshulezt capricios si nemultumit?
elenita_bonita
Postat pe 15 Septembrie 2008 21:51
eu nu am incercat ............de fapt nu am avut iubit cu atatia ani mai multi dar cred ca daca as fi avut m-as gandi ca e matur stie ce vrea de la viata m-ar iubi neconditionat ..............de obicei cei mai in varsta sunt mult mai maturi stiu ce vor de la o relatie ............dar trebuie sa recunoastem ca nu conteaza varsta barbatului ci doar el sa fie al tau sa fie acel iubit pe care il alegi pt toata viatza ...ufff.........ce departe m-a dus gandul

Postat pe 15 Septembrie 2008 21:55
Sincer....nu..numai cand ma gandesc la acei 20 de ani adik eu am 20 de ani, sa stau cu un tip de 40 mi se pare ffff exagerat, aproape cat tatal meu....nici nu imi gasesc cuvintele...Zic un nu hotarat !!!!!1

Postat pe 15 Septembrie 2008 22:19
eu 32,el 52,nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 15 Septembrie 2008 23:12
Nuuu ...cred k fara sa vreau as vedea in el ori un tata..ori un bunic ...
iubi7a_lui
Postat pe 16 Septembrie 2008 00:42
ntz ntz ntz ....fetelor , de ce sa zici nu cand nu ai fost pusa niciodata in situatia respectiva ? chiar nu stiti ca nu conteaza varsta atunci cand iubesti ?

glumeam si nu prea

ca sa poti raspunde la o asemenea intrebare in primul ar trebui sa iti imaginezi cum de ai putea ajunge in situatia asta .....

Eu una am fost indragostita pana peste urechi de seful meu eu aveam 22 de ani iar el cred ca avea vreo 45 dar ce mai conta ?
Cand il vedeam cat de impozant este , cum trateaza toate problemele cu tact si parca le stia pe toate ....eram topita numai cand il vedeam ca intra in birou.
Inalt ca bradu,imbraact tot timpul la 4 ace,distins , avea uneori un zambet strengar cand ii aduceam la cunostiinta ca am indeplinit o sarcina pe care nu credea ca sunt in stare sa o duc la capat....daca sotia il suna in timpul unei intalniri intrerupea discutia si ii raspundea la telefon .....

Faptul ca roiau fetele pe langa el iar nu le-ar fi observat nici macar daca umblau dezbracate prin birou cred ca m-a atras cel mai mult la fel ...bine , si ca arata ca UN BARBAT !
Evident , a fost o dragoste din umbra.....el nu s-a dat niciodata la mine ,eu nici atat ......mi-a trecut dar sincera sa fiu ...daca nu ar fi fost seful meu si daca nu-l stiam casatorit imi bagam picioarele in ea de diferenta de 21 de ani dintre noi !
iris_4_ever
Postat pe 16 Septembrie 2008 02:03
daca ar arata bine nas fi sigura dar fiecare face ce vrea nu
simonalisa
Postat pe 22 Septembrie 2008 13:17
deci..am pati-to...Eu am 17 ani,el este cu 12ani mai mare decat mine.La inceput nu i-am dat atentie...fiind golan..apoi am inceput sa umblu cu el...eu faceam mereu pe dura in fata lui,k nu m aintereseazaq de el,ma ascundeam sa nu ma vada anumite persoane ,plus ca el mai umbla.M-am simtit ffff bine cu el din toate p.d.v....dupa ce ne-am intalnit ultima oara..a 2 seara il vad cu alta in masinna..si i-am dat mesaj sa nu ma mai caute..acum regret,pentru k imi place ff mult de el,cum se comporta cu mine si altele...as vrea sa ma impac cu el..:(oricum mereu iese urat cand persoana respectiva e mult mai mare decat tine...:(din nefericire.va pup!

Postat pe 22 Septembrie 2008 17:10
viata m-a invatat ca "never say never"... asa ca prefer sa nu dau cu piatra... ce stiu eu? vreun sean connery (dar nu la 70 de ani cat are acum ) sau unul asemenea posibil sa-mi starneasca interesul...
diana77
Postat pe 23 Septembrie 2008 01:19
bkkl,dar de ce ne intrebi?
sweetpink
Postat pe 23 Septembrie 2008 01:24
un singur lucru pot sa spun,da. Te poti indragosti deun barbat mai in varsta,dar esti sigura ca e si di partea lui acelasi lucru?
elmoriano
Postat pe 23 Septembrie 2008 11:00
buna multumesc ca ati raspuns,ce sa va spun eu sunt de 4 ani impreuna cu un barbat care are 37de ani si as vrea sa va spun ca nu-mi plac barbatii de varsta mea,nu stiu nu vad nimic in ei,mai tare ma prostesc,ce sa faca sa-mi zica ce face mama prin casa? am patit-o si nu mai vreau,daca ma credeti ma simt foarte in siguranta si ma protejeaza foarte tare si nu mai spun cat de mult ma uibeste aceasta persoana,mi-a schimbat viata in 2 cuvinte,m-a adus cu picoarele pe pamant,bine m-am indragostit de el probabli ca arata foarte bine si poate v-a puneti intrebarea pt bani sta cu el?nu nu nu...suntem impreuna in strainatate de 2 ani si aici am inceput sa ne facem un rost si un viitor,chiar dak avem tot ce ne doarim nu incetam niciodata sa ne iubim,am trecut si prin cumpene dar am avut ce sa invat si din greseli.acum vom venii in romania pt ca ne vom casatori si ne doarim un bebe. nu stiu ce sa va spun UNUL LA 1000 ma simt fericita, mi-am intalnit sufletul pereche
bkkl
Postat pe 23 Septembrie 2008 19:43
Daca tu ti-ai gasit orcum perechea, de ce mai ti cont de parerea altora?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 23 Septembrie 2008 20:17
adica tu aveai 16 ani si el 33 la inceput? familia ta cum a primit vestea?
lauuua
Postat pe 23 Septembrie 2008 20:25
De la: lauuua, la data 2008-09-23 20:25:52adica tu aveai 16 ani si el 33 la inceput? familia ta cum a primit vestea?


ce conteaza ce spun ceilalti?

invatati-va sa nu mai tineti cont de ce spune lumea, inclusiv parintii ( aici insemnand sa ai macar un 19-20 ani ), si sa traiti cu capul pe pamant si sa ganditi singuri ce e si ce nu e bine ptr voi ( astia mai tineri, binenteles )

hai ca am devenit si moralist, si chiar nu imi doream, dar cand vad atatea intrebari, nu ma pot abtine
_fantoma_
Postat pe 23 Septembrie 2008 20:38
De la: vas25, la data 2008-09-23 20:38:21
De la: lauuua, la data 2008-09-23 20:25:52adica tu aveai 16 ani si el 33 la inceput? familia ta cum a primit vestea?


ce conteaza ce spun ceilalti?

invatati-va sa nu mai tineti cont de ce spune lumea, inclusiv parintii ( aici insemnand sa ai macar un 19-20 ani ), si sa traiti cu capul pe pamant si sa ganditi singuri ce e si ce nu e bine ptr voi ( astia mai tineri, binenteles )

hai ca am devenit si moralist, si chiar nu imi doream, dar cand vad atatea intrebari pe aceiasi tema, nu ma pot abtine
_fantoma_
Postat pe 23 Septembrie 2008 20:39
io nu am criticat cu nimic, eram doar curioasa, pt ca fata nu avea 19-20 de ani cum ai zis tu ci 16, adica era minora, copila, si de asta parintii ar fi avut ceva de zis. io nu am nimic cu nimeni
lauuua
Postat pe 23 Septembrie 2008 20:53

nu m-am luat de tine lauua, vroiam doar sa imi spun parerea vis-a-vis de ce spun parintii

_fantoma_
Postat pe 23 Septembrie 2008 22:27
ma fetelor aveam 20 de ani cred ca am gresit cand m-am exprimat el are acum 36 de ani deci diferenta este de 16 ani,am zis 20 de ani diferenta ca poate sunt si persoane cu 20de ani diferenta,,,familia mea ce sa zica ne iubim si atat
bkkl
Postat pe 24 Septembrie 2008 16:10
Avantajele de a trai (a te casatori) cu un barbat cu peste 10 ani mai mare ca tine:

1.stie definitia cuvantului rspect
2.stie sa aplice definitia asupra relatiei
3.nu se supara din motive copilaresti
4.nu spune te iubesc de dragul de a te baga in asternut
5.stie ce inseamna un preludiu
6.stie care este diferenta intre a face sex si a face dragoste
7.nu are aere de cocos
8.stie sa faca de mancare
9. cand iese cu baietii, vorbesc strict de-ale lor si nu inghesuie femeile princolturi
10.cand iesi tu cu fetele nu te suna disperat
11.are incredere in partenera
12.parintii daca-s ok cu capul iti respecta alegerea
13. soacra te iubeste ca are nor atanara si frumoasa
etc.

partea a doua maine, acum plec de la serviciu.

O seara buna tuturor!
gio_georgiana
Postat pe 24 Septembrie 2008 19:33
este prea mare diferenta de varsta. si mai devreme sau mai tarziu o sa va dati singuri seama de asta...
alexutzab
Postat pe 24 Septembrie 2008 19:35
De la: bkkl, la data 2008-09-24 16:10:55ma fetelor aveam 20 de ani cred ca am gresit cand m-am exprimat el are acum 36 de ani deci diferenta este de 16 ani,am zis 20 de ani diferenta ca poate sunt si persoane cu 20de ani diferenta,,,familia mea ce sa zica ne iubim si atat


mai, uite ce am inteles eu: el are acum 36-37 de ani, diferenta dintre voi este de 16 ani, deci tu ai 20 ACUM (cum scrie la profil) si fiind de 4 ani impreuna, inseamna ca el avea 32-33, iar tu 16. corect? sau cum? ca asa ies calculele
lauuua
Postat pe 24 Septembrie 2008 21:52
De la: gio_georgiana, la data 2008-09-24 19:33:57Avantajele de a trai (a te casatori) cu un barbat cu peste 10 ani mai mare ca tine:

1.stie definitia cuvantului rspect
2.stie sa aplice definitia asupra relatiei
3.nu se supara din motive copilaresti
4.nu spune te iubesc de dragul de a te baga in asternut
5.stie ce inseamna un preludiu
6.stie care este diferenta intre a face sex si a face dragoste
7.nu are aere de cocos
8.stie sa faca de mancare
9. cand iese cu baietii, vorbesc strict de-ale lor si nu inghesuie femeile princolturi
10.cand iesi tu cu fetele nu te suna disperat
11.are incredere in partenera
12.parintii daca-s ok cu capul iti respecta alegerea
13. soacra te iubeste ca are nor atanara si frumoasa
etc.





BRAVO!!! diferenta de varsta dintre mine si iubitul meu este de 14 ani...in urma cu cativa ani cand vedeam alte fete ce aveau relatii cu barbati mai mari decat ele nu intelegeam de ce nu-si gasesc baieti de varsta lor...spuneam la fel ca majoritatea,niciodata nu voi sta cu un barbat care sa aiba o varsta mult mai inaintata decat a mea.
Pe iubitul meu l-am indragit de prima data cand l-am cunoscut,vedeam in el idealul barbatului la care visam eu si ma gandeam la cat de frumos ar fi fost daca as avea un iubit ca el.Nu mi-a trecut niciodata prin cap ca eu voi deveni iubita lui (acum logodnica ),deoarece eram tanara,poate prea copilaroasa...cand am inceput relatia mi-a marturisit ca i-am picat cu tronc de la prima noastra intalnire,dar nu putea spune nimic deoarece aveam iubit.

Ma bucur nespus de mult ca am putut sa trec peste anumite prejudecati,atat ale mele cat si ale oamenilor din jur...suntem impreuna de 1 an de zile,iar in tot acest timp am trait cele mai frumoase momente ale vietii mele alaturi de el...sper sa traiesc multe altele in continuare,pt ca nu m-as vedea alaturi de alt barbat...

Dragostea nu tine cont de varsta,ea doar se instaleaza in inimile noastre si atat timp cat vom tine cont de ceea ce spun cei din jur si nu de ceea ce simtim,nu vom fi niciodata pe deplin fericiti.
melycrys
Postat pe 25 Septembrie 2008 18:08
bravo GEORGIANA esti tare .....numai noi stim cat de mult suntem respectate si iubite si tot tot ce vrei ,,,, mi-a placut mesajul tau .
bkkl
Postat pe 25 Septembrie 2008 18:13
De la: gio_georgiana, la data 2008-09-24 19:33:57Avantajele de a trai (a te casatori) cu un barbat cu peste 10 ani mai mare ca tine:

1.stie definitia cuvantului rspect
2.stie sa aplice definitia asupra relatiei
3.nu se supara din motive copilaresti
4.nu spune te iubesc de dragul de a te baga in asternut
5.stie ce inseamna un preludiu
6.stie care este diferenta intre a face sex si a face dragoste
7.nu are aere de cocos
8.stie sa faca de mancare
9. cand iese cu baietii, vorbesc strict de-ale lor si nu inghesuie femeile princolturi
10.cand iesi tu cu fetele nu te suna disperat
11.are incredere in partenera
12.parintii daca-s ok cu capul iti respecta alegerea
13. soacra te iubeste ca are nor atanara si frumoasa
etc.

partea a doua maine, acum plec de la serviciu.

O seara buna tuturor!



Salut,

asa sa continui lista inceputa ieri;

14 Cand ajung la varsta critica, cand le ies peri albi si trec de 40 ani, cand incep sa se uite dupa altele mai tinere, poti sa stai linistita ca tu esti sufiecient de tanara incat sa-i intretii curioziatatea.
15.Are decenta cand este o emisiune preferata pentru tine si un meci sa schimbe alternativ canalele TV
16.Daca bea un pic peste masura nu se ia de femei pe strada si nici nu sare la scandal.
17.Stie ca pentru noi, astea mai mici e important orice detaliu asa ca nu uita nici o aniversare.
18.Cand intri intr-un restaurant nu-ti scapa usa in fata si nici nu te lasa sa iti tragi singura scaunul.
19.Poate renunta la o bere cu colegii, daca ti-este un pic rau.
20.Iubitele din trecut sunt un capitol incheiat.
21.Poti sa te pisicesti si sa te alinti oricand fara a parea imatura.
22 - n motive

si multe altele...

ah, si pentru ca multe dintre femei considera ca pe un barbat il lasa "jucaria" o data cu trecerea anilor, ei bine... credeti-ma pe cuvant ca nu-i asa

Evident, conteaza si cum se tine omu'... ca sa ma scuzati dar si Sean Connery care are aproape 70 e barbat bine si tentant


to everyone!!!
gio_georgiana
Postat pe 25 Septembrie 2008 18:42
De la: bkkl, la data 2008-09-25 18:13:27bravo GEORGIANA esti tare .....numai noi stim cat de mult suntem respectate si iubite si tot tot ce vrei ,,,, mi-a placut mesajul tau .


bkkl, asta nu inseamna ca unulmai tanar nu poate avea performantele unui tip mai inaintat in varsta.Sun oameni si oameni, caractere si caractere si NU TOTI BARBATII E PORCI DOMNE'.
Eu doresc tuturor femeilor sa fie cel putin la fel de fericite cum sunt eu.
gio_georgiana
Postat pe 25 Septembrie 2008 18:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fetelor.. ce parte a corpului la barbati va place cel mai mult? De exemplu.. abdomenul la baiat este foarte important:D ca ma excita rau d tot.. ma inmoaie.. la voi cum este?:D:D 41 De la: mkdisk 8 Iulie 2009 15:05
De la simþ la cuvânt 5 De la: rashela 18 Aprilie 2010 08:56
un barbat unic. 25 De la: Thais13 18 Septembrie 2011 10:24
Cum il cuceresc, cum fac sa ii atrag atentia din nou asupra mea? 25 De la: florilory 25 Iulie 2010 23:18
Se inchide firma la care lucrez! 5 De la: kudika080546 6 Noiembrie 2009 15:21