Setari Cookie-uri

Cum recunosti barbatul mincinos ?

Minunat articol marca pudika , scris de experta in relatii Felicia (ferici-mi-ar ..sufletul de nef00tuta)

'Iubirea se construieste prin loialiate si interese comune . Cel putin, aceste ingrediente stau la baza unei relatii sincere si armonioase.'

'Barbatul mincinos are un comportament egoist si grabeste vizibil pasii intr-o relatie.'

'Complimentele lui au permanent o aluzie sexuala si rareori te priveste in ochi atunci cand iti vorbeste. Cand nu-ti evita privirea, zambetul lui amagitor poate sa iti dezvaluiasca usor din intentiile lui. Micile greseli sunt trecute cu vedrea; poti sa observi ca rareori te critica. Mimica si gesturile lui ar trebui sa te puna pe ganduri atunci cand remarci prea multa indulgenta.'


http://25.media.tumblr.com/tumblr_m236x6kHiK1qf7xumo3_1280.jpg
kudika_16044
Postat pe 17 Septembrie 2012 11:30
ce ai patit? te recunosti in descrierile alea
Piscolinoo
Postat pe 17 Septembrie 2012 11:39
aham, daca-i dragastos cu mine inseamna ca ma inseala!!
kiss_my_ass
Postat pe 17 Septembrie 2012 11:40
'Sexul tare se inmoaie (imediat in fata unei discutii mai aprinse. )'


..la ce moaca ai felicia ..
kudika_16044
Postat pe 17 Septembrie 2012 11:44
De la: kiss_my_ass, la data 2012-09-17 11:40:40 aham, daca-i dragastos cu mine inseamna ca ma inseala!!

deci vezi ca te iubeste
Piscolinoo
Postat pe 17 Septembrie 2012 11:45

deci daca e recalcitrant, te jigneste gratuit si iti atrage atentia pentru orice prostie minora nu te inseala
picard-jean-luc
Postat pe 17 Septembrie 2012 11:46
s-am sa te prind s-am sa te bat cu scandura te la pat ,si-am sa te cotonogesc ca sa-ti arata cat te iubesc
kudika_16044
Postat pe 17 Septembrie 2012 11:50
Vorbeste incontinuu, fara sa clipeasca si pe deasupra mai evita si contactul vizual direct , repeta la nesfarsit detalii nesemnificative, iar daca il prinzi cu minciuna, cu atat mai mult incearca sa iti demonstreze ca el are dreptate, are o atitudine defensiva si va incerca sa te convinga la tot pasul ca el are dreptate...isi mai da si cuvantul de onoare sau se jura.....etc
Bleahhhhh ...barbatul mincinos este de tot K K !!!!
rondina
Postat pe 17 Septembrie 2012 14:58
prostii.
hellya
Postat pe 17 Septembrie 2012 22:00
De la: kudika_16044, la data 2012-09-17 11:30:57Minunat articol marca pudika , scris de experta in relatii Felicia (ferici-mi-ar ..sufletul de nef00tuta)

'Iubirea se construieste prin loialiate si interese comune . Cel putin, aceste ingrediente stau la baza unei relatii sincere si armonioase.'

'Barbatul mincinos are un comportament egoist si grabeste vizibil pasii intr-o relatie.'

'Complimentele lui au permanent o aluzie sexuala si rareori te priveste in ochi atunci cand iti vorbeste. Cand nu-ti evita privirea, zambetul lui amagitor poate sa iti dezvaluiasca usor din intentiile lui. Micile greseli sunt trecute cu vedrea; poti sa observi ca rareori te critica. Mimica si gesturile lui ar trebui sa te puna pe ganduri atunci cand remarci prea multa indulgenta.'


http://25.media.tumblr.com/tumblr_m236x6kHiK1qf7xumo3_1280.jpg
daca stai sa te iei dupa toate mustele, nu mai ajung sigur la borcanul cu miere!!! hai sa fim serioase...ce descriere e asta!!??
mia2123
Postat pe 17 Septembrie 2012 22:16
De la: rondina, la data 2012-09-17 14:58:18Vorbeste incontinuu, fara sa clipeasca si pe deasupra mai evita si contactul vizual direct , repeta la nesfarsit detalii nesemnificative, iar daca il prinzi cu minciuna, cu atat mai mult incearca sa iti demonstreze ca el are dreptate, are o atitudine defensiva si va incerca sa te convinga la tot pasul ca el are dreptate...isi mai da si cuvantul de onoare sau se jura.....etc
Bleahhhhh ...barbatul mincinos este de tot K K !!!!



Un alt indiciu este faptul ca nu vorbeste despre el prea mult.
Niciodata nu vei sti prea multe despre el, tot timpul va fi alunecos , defensiv si se va eschiva de la discutii directe pentru ca astea presupun sinceritate.
Thais13
Postat pe 16 Decembrie 2012 08:11
Nu prea sunt de acord cu cele spuse de persoana dinaintea mea.Un om care viorbeste despre sine prea mult seamana cu o femeie care se dezbraca in public.
kudika023770
Postat pe 16 Decembrie 2012 09:27
...toti barbatii sunt mincinosi ...decizia de ai accepta asa cum sunt va apartine fiecareia
...nu sperati sa gasiti vre un barbat absolut sincer....
mint toti pentru ca s prea slabi si lasi sa fie sinceri ...lipsa de responsabilitate naste monstri micinosi
...dar sunt un rau necesar
...cu drag pentru toate femeile care vor sa fie realiste!
kudika102120
Postat pe 16 Decembrie 2012 09:30
sSi femeile nu mint ????????
Macry_1946
Postat pe 16 Decembrie 2012 09:52
Niciodata
GHEISA_
Postat pe 16 Decembrie 2012 09:54

Nu trebuie generalizat si nu putem cataloga numai barbatii ca fiind mincinosi,sa nu fim ipocriti!!!! Minciuna este o tara dobandita in anumita conditii,ce tin de mediu,educatie,mentalitate,existenta,ca vrem sau nu ,in orice societate!!!!
Referitor la barbati,la cei mincinosi in speta,din punctul meu de vedere sunt cantitate neglijabila,caci mintind pe ceillati,practic,se mint pe ei insisi!!!De ce o fac???Din varii motive,nu importa acestea,ci faptul in sine!!!Cine se descalifica in urma practicarii minciunii????Ei insisi!!!Nu putem pune semnul egal intre barbati si minciuna,dar putem aproxima,mai mult sau mai putin!!!!Si mint si femeile,nu toate,dar suficient de multe,sa fim realisti!!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Decembrie 2012 10:23
buna ziua . dar femeia care insala cum se cunoaste? hai ca sunte ti experti in toate!!!
valimoscalu1973
Postat pe 16 Decembrie 2012 10:31
De la: kudika_15804, la data 2012-12-16 10:23:11
Nu trebuie generalizat si nu putem cataloga numai barbatii ca fiind mincinosi,sa nu fim ipocriti!!!! Minciuna este o tara dobandita in anumita conditii,ce tin de mediu,educatie,mentalitate,existenta,ca vrem sau nu ,in orice societate!!!!
Referitor la barbati,la cei mincinosi in speta,din punctul meu de vedere sunt cantitate neglijabila,caci mintind pe ceillati,practic,se mint pe ei insisi!!!De ce o fac???Din varii motive,nu importa acestea,ci faptul in sine!!!Cine se descalifica in urma practicarii minciunii????Ei insisi!!!Nu putem pune semnul egal intre barbati si minciuna,dar putem aproxima,mai mult sau mai putin!!!!Si mint si femeile,nu toate,dar suficient de multe,sa fim realisti!!!!
tu nu poti cataloga pe nimeni,,tu te minti singura zilnuc
kudika_23442
Postat pe 16 Decembrie 2012 10:36
De la: valimoscalu1973, la data 2012-12-16 10:31:53buna ziua . dar femeia care insala cum se cunoaste? hai ca sunte ti experti in toate!!!



Asa cum se cunoaste si barbatul care inseala,sunt lucruri ,care nu se pot ascunde,oricat de mult si-ar dori protagonistii!!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Decembrie 2012 10:51
De la: kudika_15804, la data 2012-12-16 10:51:10
De la: valimoscalu1973, la data 2012-12-16 10:31:53buna ziua . dar femeia care insala cum se cunoaste? hai ca sunte ti experti in toate!!!



Asa cum se cunoaste si barbatul care inseala,sunt lucruri ,care nu se pot ascunde,oricat de mult si-ar dori protagonistii!!!!
exact asta se vede la tn oricat ai incerca sa ascunzi ,,cum te minti singura zilnik,,dar pe alti,,patetica
kudika_23442
Postat pe 16 Decembrie 2012 10:56
bun raspunsul.se admite.
valimoscalu1973
Postat pe 16 Decembrie 2012 11:24
Depinde cum vezi situatia. Minciunile exista intotdeauna de ambele parti sau mai bine spus exista lucruri pe care nu ti le poate spune in momentele respective. Eu unul nu insel de exemplu si la chestia asta sunt sigur. In schimb pe anumite subiecte nu pot sa nu ascund ceva pentru ca asa e firea omului, cel putin a mea. In primul rand trebuie ceva timp pentru a cunoase o persoana si e greu sa castigi increderea cuiva daca nu stii cum. Eu nu inteleg de ce femeile se gandesc ca toti barbatii sunt la fel. In fine pe mine ma scarbesc subiectele astea. Pai am o mica problema, eu tind sa ma uit cand vobesc in ochii unei persoane datorita naturii mele iar unele femei (sa zicem ca sunt femei) tind sa fuga de privirea directa pentru ca ar exprima prea multa afectiune. In al doilea rand totul se rezuma la ce vrea o persoana iar in multe cazuri, norocul meu in relatii, am intalnit persoane care nu apreciaza si se supara pe chestiuni ciudate mai ales ca tu incerci sa fii alaturi de pers.respectiva si in momentele grele. Cel mai important este sa ai pe cineva intelegator in momentele cele mai grele. Alta problema apare in momentul in care tu esti aproape de ele si le asculti problemele dar tu cand ai problemele tale pur si simplu primesti un sut in fund. Sunt o persoana suparacioasa si-mi pasa de orice lucru pe care-l spune persoana de langa mine , asta este un mare dezavantaj pentru ca pun la suflet si cea mai mica prostie pe care tind sa o ascund foarte bine si incerc sa iert. Din nefericire persoanele pe care le-am intalnit nu au stiut cum sa aprecieze lucrurile pe care le fac si au mers mai mult pe dezavantaje. Am vazut ca in ultimul timp, cel putin din experienta mea , multe fete/femei/domnite/domnisoare nu mai stiu sa aprecieze detaliile care conteaza si asculta mai mult aberatiile astea de articole in care barbatii sau femeile sunt pusi in cateva categorii cu dezavantaje si avantaje bine conturate, cand defapt poti sa fii si altfel. Dar wtf ce mai conteaza traim intr-o era in care intelegerea si respectul sunt puse la sfarsit, pt ca multi cauta doar un singur lucru care e trecator. sa stiti ca exista oameni care stiu sa minta si atunci cand privesc pe cineva in ochi. Daca un barbat e atent cu o femeie nu e bine, daca inseala normal ca nu e bine, daca face lucrurile diferit de altii tot nu e bine, pei atunci cum sa mai fie?? Si da femeile mint si ele, la greu dar depinde cum si cat.

Vrincianu Andrei
V_Maira
Postat pe 16 Decembrie 2012 11:43
De la: V_Maira, la data 2012-12-16 11:43:10Depinde cum vezi situatia. Minciunile exista intotdeauna de ambele parti sau mai bine spus exista lucruri pe care nu ti le poate spune in momentele respective. Eu unul nu insel de exemplu si la chestia asta sunt sigur.


Numai cei vinovati nu pot suporta privirea directa,transanta,caci ochii sunt poarta spre sufletul omului si adevarului aflat in el!!!Nu conteaza cat de mult sau grav se minte,ci este suficient ca se recurge la acest act,pentru a cadea in dizgratie!!!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Decembrie 2012 11:52
Tentatia de a critica , daca ai gindurile in "alta parte" , este foarte mare. Uneori e instinctiva. E naturala la barbati . "Fa proast-o, ai pus prea multa sare" , "idioat-o, m-ai lovit cu usa" ..in special cind nu si-a baut cafeaua sau e foarte obosit. Asadar un semn bun este Critica, pura si nestavilita.
Pe de alta parte, eu zic ca e bine daca e mincinos, pune-te in situatia unei barci pe apa, oricit de buna ar fi masa pe care pui cana de cafea, ea se va rasturna. daca traiesti in asemenea barca, vei fi surprinsa sa descoperi ca poti sa iti bei cafeaua fara sa o versi,sa te duci plimbindu-te pe banchetele ei fara sa te clatini. e un exercitiu. si , mai tirziu, va fi extrem de folositor cind barca va fi fara furtuna de sub ea. [ nu a fost o metafora ci o paralela ] iti urez noroc la "sare" si la "usa " :p
kudika143020
Postat pe 16 Decembrie 2012 11:53
nu pot decat sa scriu -corect-dar trebuie sa fii mai deschis la subiecte care ne doare !!!!
multe femei cred despre barbati ca sunt niste monstrii dar sincer am intalnit si situatii cand el era cel care se alipise pe langa un mostru plin de sine care considera barbatul un pulover pe care il porti cat tie frig apoi il arunci ca te-ai incalzit!!!!
valimoscalu1973
Postat pe 16 Decembrie 2012 11:54
De la: kudika_15804, la data 2012-12-16 11:52:57
De la: V_Maira, la data 2012-12-16 11:43:10Depinde cum vezi situatia. Minciunile exista intotdeauna de ambele parti sau mai bine spus exista lucruri pe care nu ti le poate spune in momentele respective. Eu unul nu insel de exemplu si la chestia asta sunt sigur.


Numai cei vinovati nu pot suporta privirea directa,transanta,caci ochii sunt poarta spre sufletul omului si adevarului aflat in el!!!Nu conteaza cat de mult sau grav se minte,ci este suficient ca se recurge la acest act,pentru a cadea in dizgratie!!!!!!!!
nu ai spus nimik aici,,doar ai fabulat,de dragu de a face conversatie
kudika_23442
Postat pe 16 Decembrie 2012 11:58
Dar eu nu am zis nimic de ochii nimanui am zis ca minciuna exista si ambele parti ascund cate ceva. Nu m-am referit la priviri sau inselat. Nu inteleg de ce nu ai citit tot. Cred ca traiesti intr-o lume in care totul e roz si ursuletii danseaza si se tin de mana. Si repet exista oameni care te pot minti fara sa-si ia ochii de la tine. Fa niste cursuri de consilier financiar la o banca si o sa vezi ce usor pot minti aia chiar daca te privesc in ochi. Pana si ei cred in minciuna lor.
V_Maira
Postat pe 16 Decembrie 2012 12:07
De la: V_Maira, la data 2012-12-16 12:07:15Dar eu nu am zis nimic de ochii nimanui am zis ca minciuna exista si ambele parti ascund cate ceva. Nu m-am referit la priviri sau inselat. Nu inteleg de ce nu ai citit tot. Cred ca traiesti intr-o lume in care totul e roz si ursuletii danseaza si se tin de mana. Si repet exista oameni care te pot minti fara sa-si ia ochii de la tine. Fa niste cursuri de consilier financiar la o banca si o sa vezi ce usor pot minti aia chiar daca te privesc in ochi. Pana si ei cred in minciuna lor.
ea fabuleaza stai linistit,nici ea nu stie ce vorbeste
kudika_23442
Postat pe 16 Decembrie 2012 12:16
De la: V_Maira, la data 2012-12-16 12:07:15Dar eu nu am zis nimic de ochii nimanui am zis ca minciuna exista si ambele parti ascund cate ceva. Nu m-am referit la priviri sau inselat. Nu inteleg de ce nu ai citit tot. Cred ca traiesti intr-o lume in care totul e roz si ursuletii danseaza si se tin de mana. Si repet exista oameni care te pot minti fara sa-si ia ochii de la tine. Fa niste cursuri de consilier financiar la o banca si o sa vezi ce usor pot minti aia chiar daca te privesc in ochi. Pana si ei cred in minciuna lor.
si ea crede in minciuna ei,face parte din peisaj
kudika_23442
Postat pe 16 Decembrie 2012 12:17
De la: kudika_15804, la data 2012-12-16 11:52:57
De la: V_Maira, la data 2012-12-16 11:43:10Depinde cum vezi situatia. Minciunile exista intotdeauna de ambele parti sau mai bine spus exista lucruri pe care nu ti le poate spune in momentele respective. Eu unul nu insel de exemplu si la chestia asta sunt sigur.


Numai cei vinovati nu pot suporta privirea directa,transanta,caci ochii sunt poarta spre sufletul omului si adevarului aflat in el!!!Nu conteaza cat de mult sau grav se minte,ci este suficient ca se recurge la acest act,pentru a cadea in dizgratie!!!!!!!!


Uite eu o sa-ti dau un exemplu , si nu o sa formulez raspunsul meu in asa fel incat sa jigneasca pe cineva. Eu am avut o relatie acum o luna in care am spus tot , si secretele mele si tot ce nu puteam sa spun, am fost sincer in totalitate. Si cu ce m-am ales , hmm stai sa ma gandesc cu o persoana care asculta mai mult de ce spun astia pe internet si faptul ca sunt RAC. Pe langa toate astea cu toate problemele mele am incercat sa fiu langa ea cand avea nevoie. Am avut si vina mea pentru ca ma enerva cand imi spunea, sa zicem in gluma, ca sunt prost si idiot si in toate felurile posibile. Si ma tot punea la experimente ca sa vada cat de mult rezist ca apoi tot eu sa fiu ala linsat. In fine si eu am fost vinovat pentru ca nu am pus piciorul in prag si am fost curios ce o sa se intample. Ciudat pentru ca si persoana respectiva avea expresii ca ale tale, expresii care sugereaza faptul ca tu traiesti intr-o lume care nu exista, cauti ceva ce nu o sa gasesti sau o sa gasesti ceva de genul ala si o sa fii dezamagita. Nu exista om care sa nu minta, aici depinde cat si cum. Oameni care nu inseala exista, depinde cum ii apreciaza altii si cum tin de ei. De obicei sunt considerati idioti ca nu fac un lucru pe care oricine l-ar face pentru ca a vrut sa ramana loial sau sa-si pastreze principiul. Exista oameni care prefera sa fie mai retrasi dar asta nu inseamna ca sunt rai si oameni care te privesc in ochi fara nici macar o problema si sa fie niste neseriosi.
V_Maira
Postat pe 16 Decembrie 2012 12:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati-ma!!!nu stiu ce sa fac... 8 De la: kika25 13 Octombrie 2009 19:00
Eu il iubesc ,el ma respecta doar 67 De la: rain75 3 Septembrie 2009 19:32
nu vreau sa se incheie relatia! 31 De la: kudika083394 6 Decembrie 2009 00:24
sunteti de acord ca........ 33 De la: kudika001785 9 Martie 2009 23:41
simt ca face presiuni cu privire la sex 5 De la: SweetHappyButterfly 19 Aprilie 2009 22:31