Setari Cookie-uri

Unde-mi gasesc o femeie cu bani?

Acum cativa ani aveam o iubita cu care nu ma intelegeam deloc. Irina o chema. Orice ii ofeream, avea de comentat. Oriunde o duceam, ne certam. Uneori din motive absurde, alteori din motive penibile. Aproape niciodata nu invoca vreun motiv real. O iubeam "groaznic" de mult.
Intr-adevar era foarte frumoasa, slaba, trup perfect fara defecte, deci evident admiratori din belsug. De multe ori isi lua admiratorii peste picior, dar erau cazuri in care ridica coada unor straini. M-a izolat de toti prietenii imputandu-mi motive precum gelozie(niciodata motivate, imi dau cuvantul de onoare), ala nu-mi place, ai vazut cum se uita la tine, alege intre mine si el/ea,etc. Ajunsesem sa fiu complet singur. Si nu m-ar fi deranjat nici o clipa, daca imi oferea acelasi lucru in schimb. Imediat ce ne certam, auzeam ca iesea cu te miri cine. Dar o iubeam...

Dupa aproximativ doi ani de relatie cu acest...diavol deghizat intr-o creatura gingasa,superba, prin intermediul jobului am cunoscut-o pe Maria, o avocata de 40 de ani care, chiar daca nu oferea prea multa placere vreunui simt, avea o personalitate aparte.
Mereu ma ajuta cu diversele-mi probleme, de obicei de natura legala, dar nu numai. Nu de putine ori ma sfatuia cu privire la relatia mea defectuoasa(niciodata nu baga raca intre mine si irina)
Ajunsesem sa-i prefer compania in fata iubitei mele.
Chiar daca era o diferenta de vreo 18 ani intre noi, ma regaseam in ea si viceversa.
Dupa un timp, am recomandat-o unui bun prieten al tatalui meu, iar, ca sa se revanseze, mi-a propus sa-mi deschida o firma si sa ma ajute s-o ridic. Intr-o saptamana, am devenit patron cu acte in regula. Iar clientii erau cercul ei de prieteni. In doar trei luni de zile, cu ajutorul acestei avocate, aveam clientela formata,iar bani mai multi decat puteam cheltui. Dar reuseam sa fac toti banii disparuti investind in relatia mea cu Irina. Eu ii cumparam cadouri, ea ma certa(un motiv era acela ca daca-i fac atatea cadouri, am ceva de ascuns, ma simt vinovat).
Dupa una din multele certuri, m-am vazut cu avocata mea si ne-am imbatat de suparare. ne-am sarutat. Si mi-a placut surprinzator de mult. Ma simteam vinovat. Dar am trecut peste si am inceput o relatie cu Maria, in paralel cu Irina(oricat imi doream, nu puteam renunta la ea si sufeream groaznic cand ma certam cu ea. ironic...). Maria nu s-a aratat deranjata de decizia mea.
Ziua ma vedeam cu Irina, iar noaptea Maria ma ducea prin cele mai exclusiviste restaurante, baruri, etc.
Parca nici certurile cu Irina nu ma mai afectau, pentru ca urma sa ma vad cu Maria si uitam de tot(aproape).
Totusi, nu de putine ori, dupa o cearta "sanatoasa" cu Irina, imi varsam frustrarile pe Maria. La inceput a inteles, si eu imi ceream scuze de fiecare data, dupa ce-mi ...reveneam, dar dupa un timp s-a saturat sa fie tap ispasitor si a rupt relatia cu mine, iar Irina, a avut grija sa ma certe indeajuns de mult incat sa trec repede cu vederea despartirea de Maria. Mi-e foarte greu sa explic partea asta. Certurile cu Irina ma faceau sa uit de Maria, si sa ma concentrez numai asupra Irinei. Ceva de genul.


Ma rog. Tot certurile cu Irina m-au determinat sa-mi abandonez afacerea, sa devin delasator, sa nu ma mai intereseze de ce se va intampla.
Dupa cateva luni de ignoranta, afacerea a inceput sa-mi scartaie din toate incheieturile. Evident.
Ca rezultat, nu mai aveam bani sa cheltuiesc cu Irina, asa ca am inceput sa-mi vand pe bucati aparatura.
Disputele cu Irina ma faceau sa uit de orice, sa nu-mi mai pese de nimic. Din nou, e greu de explicat. M-ar intelege numai cei care au trecut prin asa ceva.
Oricum, am ramas fara bani si am inceput sa ma vad din ce in ce mai rar cu Irina si cand ne vedeam, ma certa. In momentul asta nu prea mai participam la certuri, ci repetam robotic "iubito, imi pare rau. iarta-ma, n-o sa mai fac asta".
Continuarea se subintelege. Am suferit dupa irina mea.... doi ani, aproape 3.
Am mai incercat s-o contactez pe Maria, dar fara succes. Si o inteleg. Dupa felul in care m-am purtat cu ea, nevinovata fiind, la fel as fi procedat si eu.


In prezent muncesc pe un slariu comic, fara iubita si fara sanse de reusita in viitorul foarte apropiat, pentru ca nu mai am bani de investitii. Nici macar bani de facultate nu mai am, pentru ca din cauze evidente nu m-am putut concentra asupra problemelor reale. Dar asta nu inseamna ca sunt needucat! Ba chiar opusul as spune. Imi place bunul gust si il admir oriunde l-as gasi.

Am scris toate astea pentru a-mi varsa oful cuiva care nu ma cunoaste(imi e prea rusine sa-mi impartasesc aceasta poveste cu cineva cunoscut) si cu putin noroc nu mi-ar judeca greselile(caz in care oricum nu m-ar afecta, fara suparare). Acum cand pot gandi lucid, imi sunt foarte evidente greselile. Dar acum e prea tarziu ca sa le mai schimb. Cu Dumnezeu inainte


Singura solutie pertinenta ar fi sa-mi gasesc o a doua Maria, de care sa am mai mare grija, fara distrageri de genul Irinei.
Dar e mai greu decat pare. Majoritatea femeilor cu bani se feresc de baieti tineri de frica, de rusine, de x motive. Nu e si cazul meu. Dupa lectia pe care-am primit-o, prefer sa renunt la frumusetea exterioara specifica fetelor tinere, in favoarea frumusetii interioare cu... bonusuri.
Nu vreau sa devin gigolo, sau sa dau anunturi pe site-uri matrimoniale. Asta ar fi de-a dreptul penibil. Plus ca imi e jena sa fac publice poze pe astfel de site-uri.
Imi doresc sa cunosc personal o astfel de femeie. Urat nu sunt. Poate putin mai slab decat mi-ar placea sa fiu. Si putin neingrijit. Dar asta din cauza stress-ului si mizeriei de salariu pe care-l primesc.


Ce locuri ar trebui sa frecventez ca sa-mi maresc sansele?
dscr
Postat pe 9 Iunie 2011 16:04
De la: dscr, la data 2011-06-09 16:04:55
Ce locuri ar trebui sa frecventez ca sa-mi maresc sansele?
Frecventeaza omule cimitirele ... droaie de vaduve pline de bani pe acolo ... le consolezi un pic si te-ai scos....OM te faci
The_Exile
Postat pe 9 Iunie 2011 16:10
Pentru cei care ma vor judeca, sunt zeci sute poate chiar mii de astfel de cupluri care succeda in longevitate. Eu de ce n-as face parte din un astfel de cuplu daca asta cred eu ca m-ar face fericit?
Trecand peste toate plafonarile impuse de societate, desigur, de care daca am tine cont in totalitate, am devenit atat de anonimi...

Plus ca termenul "normal" e unul foarte relativ. Ce inseamna normal pentru mine, nu e normal pentru tine.

Spre exemplu am citit mai demult in ziar ca un tanar de 18-19 ani si-a violat bunica. Ieri am citit in libertatea ca undeva in India(parca) fetite de 5 ani se casatoresc cu adulti de peste 25 de ani. La ei asa ceva e normal. Pentru noi, totusi, reprezinta un subiect tabu. Deacord?
Prin urmare, e mai normal ceea ce vreau eu decat multe alte innereguli.
dscr
Postat pe 9 Iunie 2011 16:11
Yhar ce m-as fi bucurat daca nu existai...
dscr
Postat pe 9 Iunie 2011 16:12
Ai facut dragoste cu Maria sau cu Irina?
mimi_ca29
Postat pe 9 Iunie 2011 16:19
De la: dscr, la data 2011-06-09 16:12:40Yhar ce m-as fi bucurat daca nu existai...



Eu ma bucur ca exista...sac!
mimi_ca29
Postat pe 9 Iunie 2011 16:20
Ambele
dscr
Postat pe 9 Iunie 2011 16:21
De la: Yharr, la data 2011-06-09 16:10:00
De la: dscr, la data 2011-06-09 16:04:55
Ce locuri ar trebui sa frecventez ca sa-mi maresc sansele?
Frecventeaza omule cimitirele ... droaie de vaduve pline de bani pe acolo ... le consolezi un pic si te-ai scos....OM te faci


Yharr bunica mea e singura
care crezi ca e tariful pentru o noapte?

o fi accesibil?
battleofwits
Postat pe 9 Iunie 2011 16:23
De la: dscr, la data 2011-06-09 16:12:40Yhar ce m-as fi bucurat daca nu existai...

Eu sunt NEMURITOR asa ca mori tu de ciuda nea' parazitul
The_Exile
Postat pe 9 Iunie 2011 16:27
De la: dscr, la data 2011-06-09 16:21:19Ambele


Eu zic ca e destul de greu sa gasesti o femeie cu bani, influenta, mai ales datorita aspectului ...neingrijit( dupa cum ai spus tu). Investeste putin in tine si poate, poate...cine stie de unde sare iepurele. Poate vei gasi o fata de aceeasi conditie cu tine si va veti realiza impreuna. Nu tinti prea sus; ai gresit mult, ia-o de la capat usurel.
mimi_ca29
Postat pe 9 Iunie 2011 16:27
De la: battleofwits, la data 2011-06-09 16:23:16
De la: Yharr, la data 2011-06-09 16:10:00
De la: dscr, la data 2011-06-09 16:04:55
Ce locuri ar trebui sa frecventez ca sa-mi maresc sansele?
Frecventeaza omule cimitirele ... droaie de vaduve pline de bani pe acolo ... le consolezi un pic si te-ai scos....OM te faci


Yharr bunica mea e singura
care crezi ca e tariful pentru o noapte?

o fi accesibil?


Ce nepotel grijuliu are mamaie; cum isi face el griji pt fofoloanca bunicii. Manca-l-ar mama!
mimi_ca29
Postat pe 9 Iunie 2011 16:30
De la: mimi_ca29, la data 2011-06-09 16:27:29
De la: dscr, la data 2011-06-09 16:21:19Ambele


Eu zic ca e destul de greu sa gasesti o femeie cu bani, influenta, mai ales datorita aspectului ...neingrijit( dupa cum ai spus tu). Investeste putin in tine si poate, poate...cine stie de unde sare iepurele. Poate vei gasi o fata de aceeasi conditie cu tine si va veti realiza impreuna. Nu tinti prea sus; ai gresit mult, ia-o de la capat usurel.


mimi ... lasa pitiponcu sa viseze
asa cum o pitipoanca poate gasi un fraier cu bai, o fi si asta in stare sa gaseasca o fraiera cu bani

la cate femei se casatoresc doar pentru bani, asta e chiar dragut in prostia lui ... e o exceptie de la regula
battleofwits
Postat pe 9 Iunie 2011 16:30
De la: battleofwits, la data 2011-06-09 16:23:16
De la: Yharr, la data 2011-06-09 16:10:00
De la: dscr, la data 2011-06-09 16:04:55
Ce locuri ar trebui sa frecventez ca sa-mi maresc sansele?
Frecventeaza omule cimitirele ... droaie de vaduve pline de bani pe acolo ... le consolezi un pic si te-ai scos....OM te faci


Yharr bunica mea e singura
care crezi ca e tariful pentru o noapte?

o fi accesibil?
Nu ma intreba pe mine intreaba-l pe dscr ca el vrea sa presteze.....eu iti zic clar daca nu-mi place individa nu se intampla nimic...."frigidero muerto" (testat) ... daca va povestesc faza asta muriti toti de ras .... si se imbogateste dscr cu vadanele voastre
The_Exile
Postat pe 9 Iunie 2011 16:31
De la: mimi_ca29, la data 2011-06-09 16:20:12
De la: dscr, la data 2011-06-09 16:12:40Yhar ce m-as fi bucurat daca nu existai...



Eu ma bucur ca exista...sac!
The_Exile
Postat pe 9 Iunie 2011 16:32
De la: battleofwits, la data 2011-06-09 16:30:26
De la: mimi_ca29, la data 2011-06-09 16:27:29
De la: dscr, la data 2011-06-09 16:21:19Ambele


Eu zic ca e destul de greu sa gasesti o femeie cu bani, influenta, mai ales datorita aspectului ...neingrijit( dupa cum ai spus tu). Investeste putin in tine si poate, poate...cine stie de unde sare iepurele. Poate vei gasi o fata de aceeasi conditie cu tine si va veti realiza impreuna. Nu tinti prea sus; ai gresit mult, ia-o de la capat usurel.


mimi ... lasa pitiponcu sa viseze
asa cum o pitipoanca poate gasi un fraier cu bai, o fi si asta in stare sa gaseasca o fraiera cu bani

la cate femei se casatoresc doar pentru bani, asta e chiar dragut in prostia lui ... e o exceptie de la regula


Cu ce personaj de pe kudica l-ai asemana pe acest baiat?
mimi_ca29
Postat pe 9 Iunie 2011 16:32
De la: Yharr, la data 2011-06-09 16:31:15
De la: battleofwits, la data 2011-06-09 16:23:16
De la: Yharr, la data 2011-06-09 16:10:00
De la: dscr, la data 2011-06-09 16:04:55
Ce locuri ar trebui sa frecventez ca sa-mi maresc sansele?
Frecventeaza omule cimitirele ... droaie de vaduve pline de bani pe acolo ... le consolezi un pic si te-ai scos....OM te faci


Yharr bunica mea e singura
care crezi ca e tariful pentru o noapte?

o fi accesibil?
Nu ma intreba pe mine intreaba-l pe dscr ca el vrea sa presteze.....eu iti zic clar daca nu-mi place individa nu se intampla nimic...."frigidero muerto" (testat) ... daca va povestesc faza asta muriti toti de ras .... si se imbogateste dscr cu vadanele voastre


spune ... ca stiu si eu pe unu plecat la munca in spania
a fost chemat de rude (hi hi hi) insa cand a ajuns acolo, dupa ce a muncit 3-4 luni nu a vazut nici-un ban

iar ca sa se intoarca acasa, a trebuit sa se foota cu babaciuni pe bani ...


viata e naspa cand esti prost iar singurul bun pe care il mai ai de vanzare e doar trupul ...

battleofwits
Postat pe 9 Iunie 2011 16:35
De la: dscr, la data 2011-06-09 16:12:40Yhar ce m-as fi bucurat daca nu existai...
Heloooooo.... nu te lua de febletea mea ca ai puso........juniorule.
lilu_67
Postat pe 9 Iunie 2011 16:35
De la: dscr, la data 2011-06-09 16:04:55

Ce locuri ar trebui sa frecventez ca sa-mi maresc sansele?


Scrii frumos, dar eu nu ti-as cumpara povestea asta. Nici n-as participa la vreun concurs unde as lua-o gratis. Slabuta rau.

In mod normal, personajul descris de tine, dupa toate deceptiile, daca si-a revenit si vrea s-o ia de la inceput, atunci repara ce mai e de reparat, respectv scoala in acest caz. Tu il transformi pe un forum de femei intr-un barbat care agata.

Nah, prea slaba povestea, da' slaba rau fratioare!
rashela
Postat pe 9 Iunie 2011 16:36
De la: lilu_67, la data 2011-06-09 16:35:31
De la: dscr, la data 2011-06-09 16:12:40Yhar ce m-as fi bucurat daca nu existai...
Heloooooo.... nu te lua de febletea mea ca ai puso........juniorule.
La mine toate femeile iubeste bre' , ia zi-mi DSCR-ule mori de ciuda?Ca pe tine nimeni nu te vrea?

Lilu scumpa mea merci din suflet .....
The_Exile
Postat pe 9 Iunie 2011 16:40
De la: dscr, la data 2011-06-09 16:11:30Pentru cei care ma vor judeca, sunt zeci sute poate chiar mii de astfel de cupluri care succeda in longevitate. Eu de ce n-as face parte din un astfel de cuplu daca asta cred eu ca m-ar face fericit?
Trecand peste toate plafonarile impuse de societate, desigur, de care daca am tine cont in totalitate, am devenit atat de anonimi...

Plus ca termenul "normal" e unul foarte relativ. Ce inseamna normal pentru mine, nu e normal pentru tine.

Spre exemplu am citit mai demult in ziar ca un tanar de 18-19 ani si-a violat bunica. Ieri am citit in libertatea ca undeva in India(parca) fetite de 5 ani se casatoresc cu adulti de peste 25 de ani. La ei asa ceva e normal. Pentru noi, totusi, reprezinta un subiect tabu. Deacord?
Prin urmare, e mai normal ceea ce vreau eu decat multe alte innereguli.


Hai, nu serios! Adica ai o firma, ai o iubita care te umple de bani, te invarti in lumea banilor si vii pe forumul kudika sa intrebi unde sunt femeile cu bani?

Iar Maria cand ti-a dat papucii parea o femeie beton, adica foarte stapana pe ea, nu lasa un copil s-o joace cum vrea el, dar iti face firma pe banii ei? Pai ori e cu scaun la cap, ori nu mai e?

Asa cum spuneam, prost conceputa istoria ta. Nu era mai bine sa zici: vreau sa traiesc pe banii alteia?
rashela
Postat pe 9 Iunie 2011 16:50
De la: mimi_ca29, la data 2011-06-09 16:32:46
De la: battleofwits, la data 2011-06-09 16:30:26
De la: mimi_ca29, la data 2011-06-09 16:27:29
De la: dscr, la data 2011-06-09 16:21:19Ambele


Eu zic ca e destul de greu sa gasesti o femeie cu bani, influenta, mai ales datorita aspectului ...neingrijit( dupa cum ai spus tu). Investeste putin in tine si poate, poate...cine stie de unde sare iepurele. Poate vei gasi o fata de aceeasi conditie cu tine si va veti realiza impreuna. Nu tinti prea sus; ai gresit mult, ia-o de la capat usurel.


mimi ... lasa pitiponcu sa viseze
asa cum o pitipoanca poate gasi un fraier cu bai, o fi si asta in stare sa gaseasca o fraiera cu bani

la cate femei se casatoresc doar pentru bani, asta e chiar dragut in prostia lui ... e o exceptie de la regula


Cu ce personaj de pe kudica l-ai asemana pe acest baiat?


tare imi da impresia ca virginel e schizofrenic si are multiple personalitati pe forum
battleofwits
Postat pe 9 Iunie 2011 16:53
De la: battleofwits, la data 2011-06-09 16:53:20
De la: mimi_ca29, la data 2011-06-09 16:32:46
De la: battleofwits, la data 2011-06-09 16:30:26
De la: mimi_ca29, la data 2011-06-09 16:27:29
De la: dscr, la data 2011-06-09 16:21:19Ambele


Eu zic ca e destul de greu sa gasesti o femeie cu bani, influenta, mai ales datorita aspectului ...neingrijit( dupa cum ai spus tu). Investeste putin in tine si poate, poate...cine stie de unde sare iepurele. Poate vei gasi o fata de aceeasi conditie cu tine si va veti realiza impreuna. Nu tinti prea sus; ai gresit mult, ia-o de la capat usurel.


mimi ... lasa pitiponcu sa viseze
asa cum o pitipoanca poate gasi un fraier cu bai, o fi si asta in stare sa gaseasca o fraiera cu bani

la cate femei se casatoresc doar pentru bani, asta e chiar dragut in prostia lui ... e o exceptie de la regula


Cu ce personaj de pe kudica l-ai asemana pe acest baiat?


tare imi da impresia ca virginel e schizofrenic si are multiple personalitati pe forum


mimi_ca29
Postat pe 9 Iunie 2011 16:55

Singura solutie pertinenta ar fi sa-mi gasesc o a doua Maria, de care sa am mai mare grija, fara distrageri de genul Irinei.
Dar e mai greu decat pare. Majoritatea femeilor cu bani se feresc de baieti tineri de frica, de rusine, de x motive. Nu e si cazul meu. Dupa lectia pe care-am primit-o, prefer sa renunt la frumusetea exterioara specifica fetelor tinere, in favoarea frumusetii interioare cu... bonusuri.
Nu vreau sa devin gigolo, sau sa dau anunturi pe site-uri matrimoniale. Asta ar fi de-a dreptul penibil. Plus ca imi e jena sa fac publice poze pe astfel de site-uri.
Imi doresc sa cunosc personal o astfel de femeie. Urat nu sunt. Poate putin mai slab decat mi-ar placea sa fiu. Si putin neingrijit. Dar asta din cauza stress-ului si mizeriei de salariu pe care-l primesc.


Ce locuri ar trebui sa frecventez ca sa-mi maresc sansele?
[/quote] Bai frate,da tu nu ai sira spinari deloc?..................................intrebi ce locuri sa fregventezi?..... ce-ai zice de munca crincena vre-o 2 ani.....si ajustari la caracter? ......crezi ca ai putea?.
lilu_67
Postat pe 9 Iunie 2011 16:58
Am scris povestea asta pentru ca nu mai am unde sa cad si chiar nu-mi mai pasa de ce cred sau zic niste straini.
Prieteni nu mai am. Doar cunostinte, a caror parere nu ma afecteaza.

Yhar-ule, nu sunt genul care invidiaza. Oarecum tu ar trebui sa ma invidiezi pe mine. Iti spun mai incolo de ce.

Si totusi, nu pot sa nu ma intreb. De ce-ati transformat thread-ul asta intr-o cearta. Voi versus mine.
Inteleg ca threadul nu are cum sa nu starneasca controverse, dar deveniti penibili in incercarile voartre imature de a face un circ. Nu-i evident ca am motive intemeiate sa pun o astfel de intrebare? Nu-i evident ca o astfel de intrebare trebuie pusa acolo unde identitatea nu-mi poate fi patata?
Deci, de ce acest circ?
dscr
Postat pe 9 Iunie 2011 17:01
De la: dscr, la data 2011-06-09 17:01:33Am scris povestea asta pentru ca nu mai am unde sa cad si chiar nu-mi mai pasa de ce cred sau zic niste straini.
Prieteni nu mai am. Doar cunostinte, a caror parere nu ma afecteaza.

Yhar-ule, nu sunt genul care invidiaza. Oarecum tu ar trebui sa ma invidiezi pe mine. Iti spun mai incolo de ce.

Si totusi, nu pot sa nu ma intreb. De ce-ati transformat thread-ul asta intr-o cearta. Voi versus mine.
Inteleg ca threadul nu are cum sa nu starneasca controverse, dar deveniti penibili in incercarile voartre imature de a face un circ. Nu-i evident ca am motive intemeiate sa pun o astfel de intrebare? Nu-i evident ca o astfel de intrebare trebuie pusa acolo unde identitatea nu-mi poate fi patata?
Deci, de ce acest circ?


acum sunt sigur ca esti virginel
battleofwits
Postat pe 9 Iunie 2011 17:03
De la: dscr, la data 2011-06-09 17:01:33

Yhar-ule, nu sunt genul care invidiaza. Oarecum tu ar trebui sa ma invidiezi pe mine. Iti spun mai incolo de ce.


Sunt curioasa, de ce ar trebui sa te invidieze Yhar ?

E un barbat frumos, apetisant, cu bun simt, cu multi prieteni, cu o familie absolut minunata...

mimi_ca29
Postat pe 9 Iunie 2011 17:17
De la: dscr, la data 2011-06-09 17:01:33Am scris povestea asta pentru ca nu mai am unde sa cad si chiar nu-mi mai pasa de ce cred sau zic niste straini.
Prieteni nu mai am. Doar cunostinte, a caror parere nu ma afecteaza.

Yhar-ule, nu sunt genul care invidiaza. Oarecum tu ar trebui sa ma invidiezi pe mine. Iti spun mai incolo de ce.

Si totusi, nu pot sa nu ma intreb. De ce-ati transformat thread-ul asta intr-o cearta. Voi versus mine.
Inteleg ca threadul nu are cum sa nu starneasca controverse, dar deveniti penibili in incercarile voartre imature de a face un circ. Nu-i evident ca am motive intemeiate sa pun o astfel de intrebare? Nu-i evident ca o astfel de intrebare trebuie pusa acolo unde identitatea nu-mi poate fi patata?
Deci, de ce acest circ?



contesina
Postat pe 9 Iunie 2011 17:26
battleofwits, iti dau voie sa fii sigur ca sunt si o veioza daca te face sa te simti mai bine. din pacate nu am multiple personalitati si nici schizofrenic nu sunt.

rachela nu m-am invartit in cercurile acelea.
faptul ca am avut bani nu mi-a oferit libertatea de a imi face multe conexiuni importante asa cum era normal.
Mi-a facut firma pe banii ai pentru ca i-am adus un client important prieten de familie.
Si nu m-a lasat sa o joc pe degete asa cum spui tu.
Vis-a-vis de reparat, asta incerc. Si voi reusi in viitorul apropiat. Cu sau fara aceasta femeie cu bani pe care vreau sa o gasesc. Si mi se pare normal sa nu-mi crezi povestea. Doar sunt un dubios de pe un forum, nu?


contesina crezi sau nui, fix pentru mesaje de genul asta am publicat mizeria asta.
Cu riscul de a ma repeta: cum as putea sa discut asa ceva cu cineva cunoscut?
Nu mi-am facut amanta pe interes! Probabil asa pare din exterior, dar cei 800de lei pe care i-a dat Maria pe firma mea, au fost recuperati cu varf si indesat de la un client pe care i l-am dat.
Daca-mi dadeam seama nu ma ridiculizam, nu-i asa?
dscr
Postat pe 9 Iunie 2011 17:26
De la: dscr, la data 2011-06-09 17:01:33Am scris povestea asta pentru ca nu mai am unde sa cad si chiar nu-mi mai pasa de ce cred sau zic niste straini.
Prieteni nu mai am. Doar cunostinte, a caror parere nu ma afecteaza.

Yhar-ule, nu sunt genul care invidiaza. Oarecum tu ar trebui sa ma invidiezi pe mine. Iti spun mai incolo de ce.

Si totusi, nu pot sa nu ma intreb. De ce-ati transformat thread-ul asta intr-o cearta. Voi versus mine.
Inteleg ca threadul nu are cum sa nu starneasca controverse, dar deveniti penibili in incercarile voartre imature de a face un circ. Nu-i evident ca am motive intemeiate sa pun o astfel de intrebare? Nu-i evident ca o astfel de intrebare trebuie pusa acolo unde identitatea nu-mi poate fi patata?
Deci, de ce acest circ?
dscr uite cum stau lucrurile .... esti penibil .... ce sfat te astepti sa-ti dam noi???
Ti se pare bizar caa-ti zic sa vanezi babe in cimitir?te asigur ca nu-i de loc mai bizar decat ceea ce urmaresti tu .... e de fapt calea cea mai scurta spre ceea ce ti-ai propus........gandind la rece
Eu sa te invidiez pe tine?Eu daca maine mor n-am nici un regret privesc la amintirile vietii mele fara rusine ,poti spune acelasi lucru?
Eu n-am decazut niciodata, si nu vai ajunge intr-o situatie similara cu a ta....pur si simplu n-am cum este vorba de educatie,autoeducatie alegerea caii pe care mergi ,nu sa te bata vantul ca pe carpa samd...
Asta nu-i o cearata mai omule, e pur si simplu bascalie de un individ ridicol(tu)
In cele din urma tu tot ce vrei faci;dar esti nedumerit ca nu te aplauda si sfatuieste nimeni chiar nu intelegi ca e oribil ceea ce vrei???Iar o femeie cu stare nu se uita la un terchea berchea NICIODATA . Pt ele este important aspectul exterior , ma refer sa fii spalat ,ingrijit, manierat nu fu.te vant .Si se uita si ele la pozitia sociala mai vere ca doar nu se incurca cu spalatorii de masini , vorba unei fete pe alt topic...
The_Exile
Postat pe 9 Iunie 2011 17:28
De la: mimi_ca29, la data 2011-06-09 17:17:48
De la: dscr, la data 2011-06-09 17:01:33

Yhar-ule, nu sunt genul care invidiaza. Oarecum tu ar trebui sa ma invidiezi pe mine. Iti spun mai incolo de ce.


Sunt curioasa, de ce ar trebui sa te invidieze Yhar ?

E un barbat frumos, apetisant, cu bun simt, cu multi prieteni, cu o familie absolut minunata...

Mimi ca de obicei esti o scumpa , sarutmana
Mai m-am tot uitat in paralel pe cum posteaza , punctuatia,formmularea frazelor lui virginelul si dscr ......Mimi si Battle incep sa cred si eu ca aveti dreptate ......
The_Exile
Postat pe 9 Iunie 2011 17:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii dificile 8 De la: yumalai 11 Decembrie 2009 10:00
praf ... 8 De la: edynae 19 Decembrie 2008 23:47
help!barbat insurat! 18 De la: adina_black 6 Octombrie 2009 17:31
Incursiune in viata unui alt strain 14 De la: stanveronicamaura 16 Septembrie 2009 13:21
Mai exista baieti seriosi?Care-si doresc relatii serioase? 143 De la: cami_goanga10 24 Aprilie 2014 18:41