Setari Cookie-uri

help!

buna tuturor! am sa fiu cat se poate de scurta in relatare, ca sa nu plictisesc pe nimeni. mama prietenului meu a fost diagnosticata acum 2 sapt cu cancer ovarian, ultima faza. acum este internata in spital, fiind operata si sub tratament. Doctorii ne-au spus ca din pacate e prea tarziu, chiar daca operatia a fost un succes. sansele ei de supravetuire sunt minime, maxim un an, asta doar daca celelalte organe nu sunt afectate.Tatal prietenul meu e recasatorit, el fiind singurul copil. intrebarea mea e: cum as putea sa-l ajut sa treaca peste toata perioada asta?
kudika128221
Postat pe 12 Iunie 2011 06:21
De la: kudika128221, la data 2011-06-12 06:21:12buna tuturor! am sa fiu cat se poate de scurta in relatare, ca sa nu plictisesc pe nimeni. mama prietenului meu a fost diagnosticata acum 2 sapt cu cancer ovarian, ultima faza. acum este internata in spital, fiind operata si sub tratament. Doctorii ne-au spus ca din pacate e prea tarziu, chiar daca operatia a fost un succes. sansele ei de supravetuire sunt minime, maxim un an, asta doar daca celelalte organe nu sunt afectate.Tatal prietenul meu e recasatorit, el fiind singurul copil. intrebarea mea e: cum as putea sa-l ajut sa treaca peste toata perioada asta?


cam greu mai ales ca prietenul tau probabil ca a fost suparat si di cauza despartirii parintilor iar acum si cu boala maica-sii dar e posibil sa fie benefica prezenta ta in preajma lui in asemenea momente
pickard
Postat pe 12 Iunie 2011 06:44
De la: kudika128221, la data 2011-06-12 06:21:12buna tuturor! am sa fiu cat se poate de scurta in relatare, ca sa nu plictisesc pe nimeni. mama prietenului meu a fost diagnosticata acum 2 sapt cu cancer ovarian, ultima faza. acum este internata in spital, fiind operata si sub tratament. Doctorii ne-au spus ca din pacate e prea tarziu, chiar daca operatia a fost un succes. sansele ei de supravetuire sunt minime, maxim un an, asta doar daca celelalte organe nu sunt afectate.Tatal prietenul meu e recasatorit, el fiind singurul copil. intrebarea mea e: cum as putea sa-l ajut sa treaca peste toata perioada asta?


Inceraca sa-l ajuti cum poti, dar vezi sa nu-l sufoci prea mult.
Valy90
Postat pe 12 Iunie 2011 11:58
Eu in locul tau as incerca sa o ajut mai intai pe mama prietenului meu..are mare nevoie sa se vindece!
Herra8
Postat pe 8 Iulie 2011 09:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre ciuperci 12 De la: roxanaisabella 5 Aprilie 2010 00:02
barbat mofturos...la mancare 19 De la: LaLa 7 Aprilie 2010 19:40
vanatai sub ochi 2 De la: stefania2005 5 Noiembrie 2009 14:37
aborbantele LadyAnion 6 De la: deliapetrescu@yahoo.com 10 Februarie 2010 14:13
sangerari vaginale.help me 4 De la: ioana85 13 Ianuarie 2010 01:10