Setari Cookie-uri

Ce parere aveti? Ma puteti ajuta cu un sfat?

Buna!Sunt noua pe acest site si as vrea sa-mi fac prieteni noi de conversatie! Vreau sa aflu parerea voastra obiectiva in legatura cu o problema ce ma framanta de o perioada incoace. Sunt casatorita de 3 ani. Inainte de casatorie am fost prieteni, eu cu sotul (hai sa-i zicem A), alti 7 ani (deci avem petrecuti impreuna 10 ani). Avem impreuna un baietel de 1 an jumate. Inainte de a incepe relatia cu sotul meu (A), am avut o alta relatie de doar 2 luni cu un tip (hai sa-i zicem B) cu 3 ani mai mare decat mine. Acest baiat a fost prima mea dragoste. Eu m-am indragostit nebuneste de el, am flirtat o perioada, dupa care dupa vre-o 2 luni mi-a cerut prietenia , iar eu am cceptat. Au fost clipe frumoase, zile fericite, adolescentine. In momentul in care el a inceput sesiunea am inceput sa ne vedem mai rar pe motivul ca are f mult de invatat, nu are timp de stat in oras, si alte din astea. Dintr-un orgoliu prostesc, pt ca nu a vrut sa ne vedem intr-o seara, m-am suparat, iar cu prima ocazie cand ne-am intalnit, i-am zis ca totul s-a terminat intre noi. Nu i-a convenit , dar a acceptat. Eu eram simpla amica cu actualul sot (A), si ce credeti ca am facut dupa despartire? M-am lasat consolata de A. Mentionez ca nu ma culcasem cu nici unul dintre cei doi, si mai vreau sa spun ca cei doi (A si cu B) erau oarecum prieteni, amici, printr-un prieten comun. Cand ne-a vazut prima oara in dicoteca (dupa vre-o 2 zile de la despartire) B a venit la A si i-a spus sa ma lase in pace, sa nu se ia de mine ca eu sunt prietena lui. Cand am auzit am luat foc de nervi, si in seara aia numai de gatul lui A am stat agatata ca sa-i fac in ciuda lui B. In bratele lui A am inceput, incet, incet, sa-l uit pe fostul (B), sa merg mai departe. Dupa vre-o noua luni de relatie m-au apucat nebunelile, i-am dat papucii lui A si l-am cautat pe B. Am vb la tel, a ramas ca ne intalnim in oras . Seara a venit in club. Eu eram cu o prietena, a trecut pe langa mine, s-a facut ca nu ma vede si a plecat cu prietenii lui. A a venit in acea seara sa-mi ceara sa vorbim. Am acceptat. Am mers cu el la plimbare in parc, unde a inceput sa planga, sa-mi zica ca ma vrea inapoi, ca nu intelege de ce l-am parasit. Datorita atitudinii lui B (s-a facut ca nu ma vede, desi ne intelesesem ca ne vede in oras sa vb) m-am impacat cu A. Deatunci nu l-am mai cautat pe B. Dar vreau sa va zic ca nu l-am uitat, a fost mereu in sufletul meu. Mi-am construit o viata frumoasa alaturi de A, am un baietel frumos, si totusi ...au trecut 10 ani de atunci si eu inca ma mai gandesc la B, oare cum ar fi fost viata mea daca as fi ramas cu el, oare am fi fost fericiti? Am impresia ca acea relatie terminata asa dintrodata ,dintr-o prostie, pentru ca asa am vrut eu, e neterminata. Sunt seri cand il visez, visez ca suntem impreuna. Locuieste in oras cu noi, avem prieteni comuni, ne mai intalnim pe la petreceri. De fiecare data ma da peste cap cand il vad! Si o iau de la capat cu iluziile! Simt ca-l mai vreau langa mine. Stiu ca nu e bine! Sunt constienta ca-i o prostie, dar aceasta chestie ma framanta zilnic. Pentru mine familia e totul, copilul meu e pe primul loc, vreau sa fie fericit, nu vreau sa-mi parasesc sotul cu toate ca de o perioada nu ne mai intelegem asa cum ar trebui. Dar il vreau si pe B. Vreau sa vb cu el, vreau sa-i spun tot ce a ramas nespus atunci, vreau sa-l sarut, vreau sa ma culc cu el sa vad cum e la pat...dar oare el ar vrea? Si daca ma respinge? Nu vreau sa ma fac de ras in fata lui, sa-mi pun sentimentele pe tapet, iar el sa rade de ele. Voi ce parere aveti? Ce sa fac? Care-i problema mea? De ce nu pot sa renunt la ideea asta de a mai fi cu el? Macar o zi, doua, trei... Stiu ca multi veti spune sa-mi vad de viata mea, sa uit trecutul, sa merg mai departe, dar...uite ca nu pot......si atunci ce sa fac? Oare cum imi voi gasi linistea? Cand aud melodii de dragoste ma gandesc la B si simt fluturasii aia in stomac, ma gandesc la el, visez cu ochii deschisi, noaptea adorm cu el in gand, ma gandesc pe unde sa mai merg ca sa-l intalnesc "intamplator", sa-l vad macar cateva secunde si sa-i zic ciao. Parca ca-s o pustoaica, asa ma comport, si vorba aia, sunt femeie in toata firea (am 27 ani). Ce-i de facut cu mine? Sa ma dau cu capul de pereti sa-mi treaca?....Nu cred ca o sa-mi treaca!
anaelena2012
Postat pe 15 Iunie 2011 01:17
" vreau sa ma culc cu el sa vad cum e la pat"

Ete asta e problema,probabil casnicia ta e pe butuci si tot ce faci tu este sa te gandesti la cat de bine te-ar f....e B Cand ai ales sa faci copilul tot la B te gandeai?Daca da atunci nu esti decat inca o tuta incapabila sa faca alegerile potrivite.
Barbie30_
Postat pe 15 Iunie 2011 03:23
Pai, ai doua variante.

1. Avand in vedere ca esti stapana pe mintea, sufletul si corpul tau, iti impui sa-l uiti pe B si iti vezi de familie. Te uiti la sot si la copil si-ti spui ca ei sunt ceea ce doresti pe viitor.

2. A doua varianta e ceea ce vrei tu sa auzi. Lasi dracu tot si iti faci de cap cu B. O sa descoperi tu dupa aceea ca nu e ceea ce-ti doresti, dar va fi prea tarziu pt regrete. Il vei pierde pe A, pt ca omul e prost doar odata, nu te iarta si a doua oara.


Din punctul meu de vedere, nu ai pierdut nimic at cand te-ai despartit de B. Nu a luptat pt tine.

P.S Sa stai 10 ani cu un alt barbat in gand....
mimi_ca29
Postat pe 15 Iunie 2011 07:31
Stiti care-i imaginea mea dupa ce am citit povestea asta?

Erau trei tineri (17 -18 ani), ea si B croiti dupa acelasi calapod, A genul pampalau. Face greseala sa se marite cu el gandidndu-se ca se razbuna pe B sau si mai rau, ca-l uita. N-are nimic in comun cu A, dar nah, il ia de barbat ca atatea altele care apuca sa zica "DA" la o cerere in casatorie si pe urma, de rusine, nu mai dau inapoi, distrugandu-si viata.
Face un bebe pentru ca habar n-are sa se protejeze, nu pentru ca si l-ar fi dorit cu adevarat de la A, apoi isi da seama ca mariajul ei nu ar fi trebuit sa aiba loc. Si se agata de trecut, intrucat nu-i capabila s-o rupa si sa ramana singura, s-o ia de la inceput.
Spune in text ca relatia ei scartaie. Cum sa-i mearga relatia cu sotul cand ea viseaza pe altul? Scartaie datorita ei. Ma rog si A nu-i bun de nimic, in sensul ca nu-i pentru ea, amaratul. Habar n-a avut, desi ii era prietena (ce o insemna asta la 17 ani, ei stiu) cu cine se incurca.

Dupa parerea mea, se agata de B, pentru ca nu simte nimic pentru A si pentru ca-i singurl ALT barbat din viata ei. Daca maine apare C si-i zice ce frumoasa si focoasa e, uita de B instantaneu. Vrea sex? Apoi, o sa-l faca curand. Cu oricine-i cade in plasa. Oricum nu da doi bani pe ce are acasa.

Exact asta e impresia mea dupa ce am citit povestea.
rashela
Postat pe 15 Iunie 2011 07:41
Multumesc frumos pt ca ati avut rabdare sa cititi toata povestea, desi e cam lunga! Acum vreau sa fac unele clarificari! Relatia mea cu A a fost una frumoasa dealungul acestor 10 ani. Avem foarte multe lucruri in comun, ne potrivim si chiar am ajuns sa ne completam unul pe celalalt. Ne-am casatorit pt ca ne-am dorit amandoi acest lucru si era un pas firesc facut dupa 7 ani de relatie. Copilul a aparut in viata noastra tot pt ca ni l-am dorit, nu din greseala, cum spuneai tu mai sus. Daca nu am fi stiut sa ne protejam si nu am fi avut grija ar fi aparut si inainte de a fi casatoriti, dar nu ne-am dorit acest lucru. Am vrut ca lucrurile sa aiba o continuitate fireasca , ne-am terminat amandoi studiile, am facut nunta si apoi copilul. Amandoi am considerat ca viata in doi fara copii nu are nici un rost. Nu consider ca am o casnicie pusa pe butuci. Dupa 10 ani de relatie e normal ca nu mai este ca la inceput. Ne cunoastem mult prea bine, nu ne mai surprindem cu nimic. Cred ca asta e problema. A intervenit monotonia, obisnuinta. Nu pot sa spun ca in acesti 10 ani de relatie eu am trait avandu-l mereu pe B in gand, pt ca nu ar fi adevarat. Doar, din cand in cand, sa zicem o data la cateva luni, cand il revedeam ma apucau nostalgiile si imi aduceam aminte de ce a fost si cum a fost. Dar eram constienta ca nu a fost sa fie, ca fiecare si-a vazut de viata lui, si dupa cateva zile renuntam sa ma mai gandesc la el si-mi continuam viata mea normala alaturi de prietenul , si ulterior sotul meu. Am mai trecut prin astfel de momente, asa cum am mai zis, si cu riscul de a ma repeta, dar mi-a trecut. Eiii, acum, de data aceasta, faza proasta e ca gandurile catre B imi zboara tocmai pt ca ma aflu intr-o perioada in care relatiile cu A s-au mai racit, ne-am distantat unul de celalalt. Dupa ce am nascut s-a produs o oarecare ruptura intre noi. Eram amandoi stresati, obositi, cu nervii intinsi la maxim (el din cauza serviciului, eu din cauza oboselii acumulate de-a lungul noptilor nedormite din cauza copilului). El s-a mutat sa doarma in camera de alaturi pt ca trebuia sa se odihneasca, ca doar mergea dimineata la servici. Si uite asa au aparut din partea mea frustrarile. Nu ma plang ca ar fi incetat relatiile sexuale, pt ca nu e asa. Sa nu intelegeti gresit, ca daca dormeam separat nu aveam o viata sexuala normala...Nu mai ieseam in oras cum o faceam inainte, pt ca era normal, avand un copil mic acasa trebuia sa stam cu el (mentionez ca locuim singuri, nu cu parintii). El vroia sa iesim, sa ne distram, eu simteam ca locul meu e langa copil si nu vroiam sa-l tot duc sa stea la mama mea. Si uite asa viata nostra a devenit monotona (noi care inainte eram mai mereu plecati prin oras, faceam iesiri) si plictisitoare. Nu spun ca din cauza copilului pt ca nu e asa. Copilul deja a crescut, s-a obisnuit cu parintii mei, il las la ei in weekend, fara probleme. Dar acea raceala instalata dupa nastere inca mai persista. Am stat de vorba...ne-am analizat situatia, am zis ca vom incerca sa ne schimbam, dar vad ca nu intampla nimic. Problemele zilnice ne fac fac sa ne contrazicem mereu, sa creem o stare de tensiune intre noi si asta o resimt... Poate ca de aia ma gandesc la B in momentele astea...si visez ca ma tine in brate, ca ma alinta, ca-mi gasesc linistea langa el. Cred ca ceea ce vreau este o relatie ascunsa cu B (sa fug in bratele lui oridecate ori am nevoie sa-mi incarc bateriile) si apoi sa ma intorc acasa la sot si la copil, sa ma prefac ca nu s-a intamplat nimic, si sa merg mai departe. Stiu ca si daca ar accepta B asa ceva, nu ar fi corect fata de el. Sa-l tin de fraier, el sa ramana singur, iar eu sa plec acasa in bratele sotului. Si mai stiu ca nici fata de sotul meu nu e corect. Asta e clar! Ca nici el nu e fraier! Dar eu asta simt! Ce sa fac? Sa-mi dau in cap? Nu vreau sa-mi distrug familia, copilul meu vreau sa creasca si alaturi de mama, si de tata. Dar, oare, mama nu are dreptul sa-si traiasca viata, sa fie fericita? Cate femei nu sunt care au amanti? Se simt bine cu ei, sunt multumite sufleteste, nu mai reproseaza sotului nimic (nici lipsa de afectiune, nici de timp acordat - pt ca le primesc de la altul) si cand merg acasa toate-s bune si frumoase si "Life goes on!". Oare e bine asa? Oare acele femei procedeaza corect? Eu vreau sa fac parte dintre ele??? Sunt rationala, stiu ce e bine si ce ar trebui sa fac! Sa-l uit definitiv pe B, sa ma uit la mine-n ograda si sa vad ce am, sa apreciez, pt ca multe femei isi doresc ce am eu, si saracele de ele, nu au. Dar sufletul nu ma lasa, nu-mi da pace, nu vrea sa-l uite pe B. Ce sa fac?
anaelena2012
Postat pe 15 Iunie 2011 11:48
Raspund la primul post mai intai.

Pe scurt: maturizeaza-te!
Pe lung: se pare ca au trecut 10 degeaba peste tine, tot aceeasi copila de 17 ani esti. Trebuie sa intelegi ca orice casnicie mai are si hopuri si solutia NU este sa sari in bratele altuia, sa-ti iei jucariile si sa pleci cand nu-ti mai convine. Daca va iubiti si vreti sa fiti mereu impreuna, discutati si rezolvati situatia.

Pe de alta parte, daca l-ai lasa pe A ca sa-ti faci de cap cu B (deci sa repeti povestea din trecut), eu daca as fi B te-as considera nestatornica si usoara si te-as tavali putin, dar in nici un caz nu as incepe o relatie de lunga durata cu tine, mai ales ca pot avea aceeasi soarta ca A.

Spui ca nu poti sa nu te gandesti la trecut, ba poti, numai ca nu vrei.

In fine, in general esti fericita cu A? Daca da, ce-ti mai trebuie? Iar acum ca esti mamica, trebuie sa pui copilul pe primul loc, cum este mai bine pentru el?
kudika_pudika
Postat pe 15 Iunie 2011 11:59
Insistand in povestea cu B, revin la prima impresie lasata de topicul tau.
Despre ce iubire cu B vorbesti tu? Cea de la 17 ani? Cand trei zile ne pupam, cinci nu ne vorbim, alte trei zile ne certam, vreo 14 ne ignoram s.a.m.d? Asta numesti tu marea ta iubire pe care n-ai uitat-o timp de zece ani? Pentru ca, in primul post ai afirmat "Dar vreau sa va zic ca nu l-am uitat, a fost mereu in sufletul meu." Prin urmare ai mintit tot timpul, nu? Ce relatie frumoasa ti-ai creat cu sotul tau cand gandul tau, fluturasii in stomac, le ai doar cand il vezi pe B?

Stii care-i partea ce mai comica din viata ta? Ca B habar n-are ca existi.

Si daca tot ce-ti doresti pe lumea asta este sa ai parte de-o partida de amor cu un baiat devenit barbat, atunci nimeni nu te va opri. Fa-o! Eu sigur nu voi plange nici daca mariajul tau se duce de rapa, nici daca vei avea o viata dubla, nici daca B iti rade'n nas.

Femeile care au amanti si carora vrei sa le semeni crezand ca duc o viata super, sunt cele care plang pe kudika dupa ce se alege praful de viata lor.

rashela
Postat pe 15 Iunie 2011 12:02
Hai ca esti enervanta acum! Tu vrei acceptul nostru sa ai amant!

Esti doar o copila mofturoasa!! Care a dat de greu si acu' stramba din nas ca vai, chiar trebuie depus efort...!
kudika_pudika
Postat pe 15 Iunie 2011 12:04
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-15 12:04:41Hai ca esti enervanta acum! Tu vrei acceptul nostru sa ai amant!

Esti doar o copila mofturoasa!! Care a dat de greu si acu' stramba din nas ca vai, chiar trebuie depus efort...!


Ti-ai baut cafeaua?
rashela
Postat pe 15 Iunie 2011 12:10
De la: rashela, la data 2011-06-15 12:10:23
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-15 12:04:41Hai ca esti enervanta acum! Tu vrei acceptul nostru sa ai amant!

Esti doar o copila mofturoasa!! Care a dat de greu si acu' stramba din nas ca vai, chiar trebuie depus efort...!


Ti-ai baut cafeaua?

acu' o beau
kudika_pudika
Postat pe 15 Iunie 2011 12:12
Oare unde ai auzit tu ca femeile casatorite care au amant sunt fericite si casnicia lor merge brici? Eu una, pana acum nu am auzit asa ceva. Hai, nu mai visa si foloseste-ti inteligenta pt a reinoi relatia cu sotul. Candva ai simtit alaturi de el tot ceea ce aveai nevoie sa simti, se poate si a doua oara, doar sa vrei.
mimi_ca29
Postat pe 15 Iunie 2011 12:18
cred eu ca relatia ta cu A (parca A este sotul....)a fost doar sa il faci pe B gelos....si dupa a intervenit obijnuinta ta si iubirea lui...ceea ce este destul de urat tinand cont de faptul ca aveti un copil impreuna....:(
mishkaela
Postat pe 15 Iunie 2011 12:27
Am citit un articol foarte interesant aici: http://www.cancan.ro/life-style/sex/simti-nevoia-sa-l-inseli-169045.html Voi ce ziceti?
anaelena2012
Postat pe 16 Iunie 2011 00:46
Zicem ca te mananca si indiferent ce sfaturi iti dam noi aici pe forum, o sa faci tot ce vrei tu!
Deci...go for it! Nu mai pierde timpul, fa mai repede ce ai de gand sa faci, ca sa aiba timp si sotul tau sa-si refaca viata cu altcineva!
mika76
Postat pe 16 Iunie 2011 01:51
De la: mika76, la data 2011-06-16 01:51:32Zicem ca te mananca si indiferent ce sfaturi iti dam noi aici pe forum, o sa faci tot ce vrei tu!
Deci...go for it! Nu mai pierde timpul, fa mai repede ce ai de gand sa faci, ca sa aiba timp si sotul tau sa-si refaca viata cu altcineva!


mishkaela
Postat pe 16 Iunie 2011 16:32
De la: rashela, la data 2011-06-15 07:41:02Stiti care-i imaginea mea dupa ce am citit povestea asta?

Erau trei tineri (17 -18 ani), ea si B croiti dupa acelasi calapod, A genul pampalau. Face greseala sa se marite cu el gandidndu-se ca se razbuna pe B sau si mai rau, ca-l uita. N-are nimic in comun cu A, dar nah, il ia de barbat ca atatea altele care apuca sa zica "DA" la o cerere in casatorie si pe urma, de rusine, nu mai dau inapoi, distrugandu-si viata.
Face un bebe pentru ca habar n-are sa se protejeze, nu pentru ca si l-ar fi dorit cu adevarat de la A, apoi isi da seama ca mariajul ei nu ar fi trebuit sa aiba loc. Si se agata de trecut, intrucat nu-i capabila s-o rupa si sa ramana singura, s-o ia de la inceput.
Spune in text ca relatia ei scartaie. Cum sa-i mearga relatia cu sotul cand ea viseaza pe altul? Scartaie datorita ei. Ma rog si A nu-i bun de nimic, in sensul ca nu-i pentru ea, amaratul. Habar n-a avut, desi ii era prietena (ce o insemna asta la 17 ani, ei stiu) cu cine se incurca.

Dupa parerea mea, se agata de B, pentru ca nu simte nimic pentru A si pentru ca-i singurl ALT barbat din viata ei. Daca maine apare C si-i zice ce frumoasa si focoasa e, uita de B instantaneu. Vrea sex? Apoi, o sa-l faca curand. Cu oricine-i cade in plasa. Oricum nu da doi bani pe ce are acasa.

Exact asta e impresia mea dupa ce am citit povestea.



like it:)))))..... si celalalte:P....mda....fata sufera... rau=)))))
si acum cik un sfat pt aia cu a si b si x si y....MATURIZEAZA-TE! nu tot ce zboara se mananca:P revin-o la normal, esti o femeie maritata cu un sot care te iubeste si un copil minunat, daca asta ai vrut, ramai langa cei care stiu sa te pretuiasca in fiecare clipa.... nu alerga dupa vise:P.... daca ar fi fost ceva serios macar cu celalalt si mai de lunga durata, iti era permis sa te mai gandesti ca....bha, poate cu ala acum ar fi fost mai bine, dar asa, nu are nici o logica:P... parca ai avea 10 ani iar acum simti prima oara fluturasii in stomac:))))....revin-o cu picioarele pe pamant... vb ta:"multe ar vrea o relatie ca a mea"
roxi_berzi
Postat pe 17 Iunie 2011 03:44
Cred ca tu esti asa obsedata de fostul tocmai pt ca nu-l poti avea. Iti spun eu, ca daca ai trai cu el, ti-ar trece repede "indragosteala". Nu-ti complica viata inutil, cu amanti si alte chestii, fiindca o sa ajungi sa o regreti. Principala ta preocupare trebuie sa fie acum copilul, si nu amorurile. Multe cupluri au probleme dupa aparitia unui bebe, asa ca nu ai de ce sa te simti nefericita. Nu inteleg de ce nu discuti chestiile astea cu sotul tau, in loc sa te plangi pe un forum ca relatia nu mai e ca la inceput si ca vrei amanti. Poate ca e timpul sa reinviati pasiunea dintre voi, sa experimentati lucruri noi in pat; asta ar face cel putin o femeie matura, care tine la casnicia ei si ii pasa de sot. Povestea cu B, e de domeniul trecutului si stii ca e o vorba: ciorba reincalzita nu mai e buna. Problema e ca tu am impresia ca te-ai cam grabit cu maritisul si acum simti ca nu ti-ai trait tineretea din plin si iti doresti o evadare. Tu ai luat-o cu relatiile serioase de la 18-19 ani, varsta la care cele mai multe fete nu stiu decat cum sa se distreze mai tare. Din pacate nu mai ai cum sa dai timpul inapoi; acum esti maritata, ai niste responsabilitati fata de familia ta iar un amant nu ar face decat sa-ti distruga viata.
Micaell
Postat pe 17 Iunie 2011 14:46
Parerea mea este ca daca ai 27 de ani si esti casatorita, copil etc. nu inseamna ca esti matura. Tu il vrei pe B din curiozitate si nostalgia vremurilor cand erai libera, intalniri,flirturi, chestii care tu nu le-ai mai facut de aproape zece ani, ca sa nu mai vorbesc de ultimul an jumate in care ai stat mai mult in casa cu copilu.
Cand am citit al doilea post al tau si am vazut ca ai scris fraza "cu viata mea cum ramane?" parca am auzit-o pe mama mea care toata viata a avut impresia ca nu si-a trait destul viata si a divortat de tata care era si este un om super si a cautat in dreapta si in stanga barbatul ideal pentru ea cu care sa isi traiasca viata.din pacate nu la gasit niciodata, e singura si isi plange de mila.Acuma nu vreau sa intru in detalii despre viata mea dar ideea e ca viata ta nu mai este numai viata ta din momentul in care te-ai hotarat sa faci un copil, stiu e nasol si poate nedrept din punctul tau de vedere dar asa este,viata ta de aventuri cu barbati sa cam dus , asta bienteles daca esti o mama responsabila si pui copilu pe primul loc, daca nu atunci cauta-l pe B si vezi ce iese, dar cand copilu va creste mare si te va invinui ca i-ai distrus familia sa nu fi deloc mirata.
witcher
Postat pe 17 Iunie 2011 16:59
Dar il vreau si pe B. Vreau sa vb cu el, vreau sa-i spun tot ce a ramas nespus atunci, vreau sa-l sarut, vreau sa ma culc cu el sa vad cum e la pat...dar oare el ar vrea? Si daca ma respinge? Nu vreau sa ma fac de ras in fata lui, sa-mi pun sentimentele pe tapet, iar el sa rade de ele.
atunci fugi si culca-te cu el daca asta vrei....
stau asa si ma gandesc uneori k si barbatii astia au un motiv bine intemeiat cand jignsc anumite femei,le lovesc,le insala
tu maritata de 10 ani...tu cu un copil..cu un sot minunat si vrei sa vezi cum e acel B la pat??????
steffy91
Postat pe 17 Iunie 2011 18:24
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:24:59 Dar il vreau si pe B. Vreau sa vb cu el, vreau sa-i spun tot ce a ramas nespus atunci, vreau sa-l sarut, vreau sa ma culc cu el sa vad cum e la pat...dar oare el ar vrea? Si daca ma respinge? Nu vreau sa ma fac de ras in fata lui, sa-mi pun sentimentele pe tapet, iar el sa rade de ele.
atunci fugi si culca-te cu el daca asta vrei....
stau asa si ma gandesc uneori k si barbatii astia au un motiv bine intemeiat cand jignsc anumite femei,le lovesc,le insala
tu maritata de 10 ani...tu cu un copil..cu un sot minunat si vrei sa vezi cum e acel B la pat??????
cf iubire
thadoogback
Postat pe 17 Iunie 2011 18:31
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 18:31:26
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:24:59 Dar il vreau si pe B. Vreau sa vb cu el, vreau sa-i spun tot ce a ramas nespus atunci, vreau sa-l sarut, vreau sa ma culc cu el sa vad cum e la pat...dar oare el ar vrea? Si daca ma respinge? Nu vreau sa ma fac de ras in fata lui, sa-mi pun sentimentele pe tapet, iar el sa rade de ele.
atunci fugi si culca-te cu el daca asta vrei....
stau asa si ma gandesc uneori k si barbatii astia au un motiv bine intemeiat cand jignsc anumite femei,le lovesc,le insala
tu maritata de 10 ani...tu cu un copil..cu un sot minunat si vrei sa vezi cum e acel B la pat??????
cf iubire


acum foarte bine
steffy91
Postat pe 17 Iunie 2011 18:32
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:32:56
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 18:31:26
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:24:59 Dar il vreau si pe B. Vreau sa vb cu el, vreau sa-i spun tot ce a ramas nespus atunci, vreau sa-l sarut, vreau sa ma culc cu el sa vad cum e la pat...dar oare el ar vrea? Si daca ma respinge? Nu vreau sa ma fac de ras in fata lui, sa-mi pun sentimentele pe tapet, iar el sa rade de ele.
atunci fugi si culca-te cu el daca asta vrei....
stau asa si ma gandesc uneori k si barbatii astia au un motiv bine intemeiat cand jignsc anumite femei,le lovesc,le insala
tu maritata de 10 ani...tu cu un copil..cu un sot minunat si vrei sa vezi cum e acel B la pat??????
cf iubire


acum foarte bine
acum,,,dc acum
thadoogback
Postat pe 17 Iunie 2011 18:33
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 18:33:44
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:32:56
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 18:31:26
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:24:59 Dar il vreau si pe B. Vreau sa vb cu el, vreau sa-i spun tot ce a ramas nespus atunci, vreau sa-l sarut, vreau sa ma culc cu el sa vad cum e la pat...dar oare el ar vrea? Si daca ma respinge? Nu vreau sa ma fac de ras in fata lui, sa-mi pun sentimentele pe tapet, iar el sa rade de ele.
atunci fugi si culca-te cu el daca asta vrei....
stau asa si ma gandesc uneori k si barbatii astia au un motiv bine intemeiat cand jignsc anumite femei,le lovesc,le insala
tu maritata de 10 ani...tu cu un copil..cu un sot minunat si vrei sa vezi cum e acel B la pat??????
cf iubire


acum foarte bine
acum,,,dc acum


mi-a venit prietenul acasa doar ce credeai? ?
steffy91
Postat pe 17 Iunie 2011 18:34
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:34:31
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 18:33:44
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:32:56
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 18:31:26
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:24:59 Dar il vreau si pe B. Vreau sa vb cu el, vreau sa-i spun tot ce a ramas nespus atunci, vreau sa-l sarut, vreau sa ma culc cu el sa vad cum e la pat...dar oare el ar vrea? Si daca ma respinge? Nu vreau sa ma fac de ras in fata lui, sa-mi pun sentimentele pe tapet, iar el sa rade de ele.
atunci fugi si culca-te cu el daca asta vrei....
stau asa si ma gandesc uneori k si barbatii astia au un motiv bine intemeiat cand jignsc anumite femei,le lovesc,le insala
tu maritata de 10 ani...tu cu un copil..cu un sot minunat si vrei sa vezi cum e acel B la pat??????
cf iubire


acum foarte bine
acum,,,dc acum


mi-a venit prietenul acasa doar ce credeai? ?
haaaaa,,bravoo ,,cum facem sa nu stie ca suntem impreuna
thadoogback
Postat pe 17 Iunie 2011 18:36
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 18:36:56
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:34:31
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 18:33:44
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:32:56
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 18:31:26
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:24:59 Dar il vreau si pe B. Vreau sa vb cu el, vreau sa-i spun tot ce a ramas nespus atunci, vreau sa-l sarut, vreau sa ma culc cu el sa vad cum e la pat...dar oare el ar vrea? Si daca ma respinge? Nu vreau sa ma fac de ras in fata lui, sa-mi pun sentimentele pe tapet, iar el sa rade de ele.
atunci fugi si culca-te cu el daca asta vrei....
stau asa si ma gandesc uneori k si barbatii astia au un motiv bine intemeiat cand jignsc anumite femei,le lovesc,le insala
tu maritata de 10 ani...tu cu un copil..cu un sot minunat si vrei sa vezi cum e acel B la pat??????
cf iubire


acum foarte bine
acum,,,dc acum


mi-a venit prietenul acasa doar ce credeai? ?
haaaaa,,bravoo ,,cum facem sa nu stie ca suntem impreuna


haaaa...vrei sa mi faci probleme aa?
steffy91
Postat pe 17 Iunie 2011 18:38
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:38:58
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 18:36:56
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:34:31
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 18:33:44
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:32:56
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 18:31:26
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:24:59 Dar il vreau si pe B. Vreau sa vb cu el, vreau sa-i spun tot ce a ramas nespus atunci, vreau sa-l sarut, vreau sa ma culc cu el sa vad cum e la pat...dar oare el ar vrea? Si daca ma respinge? Nu vreau sa ma fac de ras in fata lui, sa-mi pun sentimentele pe tapet, iar el sa rade de ele.
atunci fugi si culca-te cu el daca asta vrei....
stau asa si ma gandesc uneori k si barbatii astia au un motiv bine intemeiat cand jignsc anumite femei,le lovesc,le insala
tu maritata de 10 ani...tu cu un copil..cu un sot minunat si vrei sa vezi cum e acel B la pat??????
cf iubire


acum foarte bine
acum,,,dc acum


mi-a venit prietenul acasa doar ce credeai? ?
haaaaa,,bravoo ,,cum facem sa nu stie ca suntem impreuna


haaaa...vrei sa mi faci probleme aa?
yi e nu,,,lui
thadoogback
Postat pe 17 Iunie 2011 18:44
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 18:44:15
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:38:58
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 18:36:56
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:34:31
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 18:33:44
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:32:56
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 18:31:26
De la: steffy91, la data 2011-06-17 18:24:59 Dar il vreau si pe B. Vreau sa vb cu el, vreau sa-i spun tot ce a ramas nespus atunci, vreau sa-l sarut, vreau sa ma culc cu el sa vad cum e la pat...dar oare el ar vrea? Si daca ma respinge? Nu vreau sa ma fac de ras in fata lui, sa-mi pun sentimentele pe tapet, iar el sa rade de ele.
atunci fugi si culca-te cu el daca asta vrei....
stau asa si ma gandesc uneori k si barbatii astia au un motiv bine intemeiat cand jignsc anumite femei,le lovesc,le insala
tu maritata de 10 ani...tu cu un copil..cu un sot minunat si vrei sa vezi cum e acel B la pat??????
cf iubire


acum foarte bine
acum,,,dc acum


mi-a venit prietenul acasa doar ce credeai? ?
haaaaa,,bravoo ,,cum facem sa nu stie ca suntem impreuna


haaaa...vrei sa mi faci probleme aa?
yi e nu,,,lui


steffy91
Postat pe 17 Iunie 2011 18:48
cred ca problemele tale de casnicie sunt din cauza ta pt ca pui pe primul loc intrebarea daca eram cu celalalt,oare cum e.....eu cred ca ar fi bine sa te pui in locul sotului tau ,cred ca si el simte ca ceva nu e in regula cu tine si poate de asta nu e totul roz.nu intotdeauna poti fi fericita alaturi de cel pe care il iubesti sau ma rog de prima iubire......sfatul meu e sa pui o piatra deasupra si traiesteti casnicia si mai ales gandestete ca sotul tau si copilul e cel mai important.crezi ca daca te culci cu b poti fi fericita..........o sa ai teama de a nu se scapa sau o sa ai o remuscare eu cred ca c curiozitatea poti trai dar,cu remuscarea nu...........esti fetita mare alege cei mai bine
kudika327061
Postat pe 17 Iunie 2011 21:31
De la: witcher, la data 2011-06-17 16:59:32 viata ta nu mai este numai viata ta din momentul in care te-ai hotarat sa faci un copil,


Daca exact asta ai vrut sa spui, atunci, din punctulk meu de vedere, ai spus o prostie. Daca ai vrut sa spui altceva, reformuleaza.
rashela
Postat pe 17 Iunie 2011 22:55
poate nu il iubesti pe sotul tau si d asta ai inceput sa devi obsedata de fostul.si daca nu il mai iubesti , desparte te de el.o sa fii o nefericita si o sa regreti toata viata prostia pe care ai facut -o.ar rade de tine toti prietenii comuni pe care zici ca ii aveti.mai bine uita l
kudika018724
Postat pe 17 Iunie 2011 23:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
only hope... 43 De la: l_diana_c 1 Iunie 2009 14:02
Dragoste sau doar o obsesie? 10 De la: yumy 24 August 2010 13:28
M-a parasit 5 De la: Gingery 15 Septembrie 2016 17:56
varsator - taur....realitate minciuna...sau niciodata impreuna? 10 De la: deiutza_20 15 Decembrie 2008 21:10
Oare are rost sa-l astept? 10 De la: 30 Aprilie 2013 08:07