Setari Cookie-uri

casatorie esuata ? din cauza infidelitatii FEMEII !

De la: Valy90, la data 2011-06-20 12:59:04
De la: Barbie30_, la data 2011-06-20 12:47:04Oare tu nu ai dormit cam mult in astea 9 luni?Cum sa nu-ti dai seama ca te inseala sotia?Spui ca vrei totul sau nimic dar in schimb te intrebi daca sa divortezi sau nu...Lasa-i papuceii si bagajele la usa si cand vine ii spui ca a sunat amantu` si o asteapta sa se mute la el


Nu a dormit barby, pur si simplu a fost ,,ametit" de increderea pe care a avuto in ea.Cunosc un caz de genu, el la munca bine-merci si ea isi facea de cap cu amantu, si el cred ca nici in ziua de azi nu stie.


Asa e, daca cineva vrea, tot te poate insela...ca nu poti sta legat cu catuse de o persoana 24 H din 24.

Deci solutia este sa poti avea incredere in persoana iubita...
Baiat_virgin
Postat pe 20 Iunie 2011 13:01
De la: Valy90, la data 2011-06-20 12:59:04
De la: Barbie30_, la data 2011-06-20 12:47:04Oare tu nu ai dormit cam mult in astea 9 luni?Cum sa nu-ti dai seama ca te inseala sotia?Spui ca vrei totul sau nimic dar in schimb te intrebi daca sa divortezi sau nu...Lasa-i papuceii si bagajele la usa si cand vine ii spui ca a sunat amantu` si o asteapta sa se mute la el


Nu a dormit barby, pur si simplu a fost ,,ametit" de increderea pe care a avuto in ea.Cunosc un caz de genu, el la munca bine-merci si ea isi facea de cap cu amantu, si el cred ca nici in ziua de azi nu stie.

ORBIT de atata incredere - DA !
Fericit cel care nu stie !

Vizitiul_tm.
vizitiul_tm
Postat pe 20 Iunie 2011 13:02
De la: Valy90, la data 2011-06-20 13:00:29
Concentreaza-te la povestea domnului si lasa-ma pe mine.Noi ne batem mai tarziu.

stii virginelul mi-a dat ignor pe mess=)))
yumy
Postat pe 20 Iunie 2011 13:02
De la: yumy, la data 2011-06-20 13:02:36
De la: Valy90, la data 2011-06-20 13:00:29
Concentreaza-te la povestea domnului si lasa-ma pe mine.Noi ne batem mai tarziu.

stii virginelul mi-a dat ignor pe mess=)))


Nu cred ca ti-am dat eu ignor, cand zici ca ti-am dat ignor?
Baiat_virgin
Postat pe 20 Iunie 2011 13:04
De la: yumy, la data 2011-06-20 13:02:36
De la: Valy90, la data 2011-06-20 13:00:29
Concentreaza-te la povestea domnului si lasa-ma pe mine.Noi ne batem mai tarziu.

stii virginelul mi-a dat ignor pe mess=)))


de ce??

salll fata, nu te vazu' de un car de ani
Valy90
Postat pe 20 Iunie 2011 13:05
De la: vizitiul_tm, la data 2011-06-20 13:02:32
De la: Valy90, la data 2011-06-20 12:59:04
De la: Barbie30_, la data 2011-06-20 12:47:04Oare tu nu ai dormit cam mult in astea 9 luni?Cum sa nu-ti dai seama ca te inseala sotia?Spui ca vrei totul sau nimic dar in schimb te intrebi daca sa divortezi sau nu...Lasa-i papuceii si bagajele la usa si cand vine ii spui ca a sunat amantu` si o asteapta sa se mute la el


Nu a dormit barby, pur si simplu a fost ,,ametit" de increderea pe care a avuto in ea.Cunosc un caz de genu, el la munca bine-merci si ea isi facea de cap cu amantu, si el cred ca nici in ziua de azi nu stie.

ORBIT de atata incredere - DA !
Fericit cel care nu stie !

Vizitiul_tm.


Daca erau mai atenti puteai tu sa nu afli niciodata...dar totusi, cum ai aflat?
Baiat_virgin
Postat pe 20 Iunie 2011 13:05
De la: vizitiul_tm, la data 2011-06-20 13:02:32
De la: Valy90, la data 2011-06-20 12:59:04
De la: Barbie30_, la data 2011-06-20 12:47:04Oare tu nu ai dormit cam mult in astea 9 luni?Cum sa nu-ti dai seama ca te inseala sotia?Spui ca vrei totul sau nimic dar in schimb te intrebi daca sa divortezi sau nu...Lasa-i papuceii si bagajele la usa si cand vine ii spui ca a sunat amantu` si o asteapta sa se mute la el


Nu a dormit barby, pur si simplu a fost ,,ametit" de increderea pe care a avuto in ea.Cunosc un caz de genu, el la munca bine-merci si ea isi facea de cap cu amantu, si el cred ca nici in ziua de azi nu stie.

ORBIT de atata incredere - DA !
Fericit cel care nu stie !

Vizitiul_tm.


Daca m-ai iubi pe mine, eu nu te-as insela.
Valy90
Postat pe 20 Iunie 2011 13:05
De la: Valy90, la data 2011-06-20 12:59:04
De la: Barbie30_, la data 2011-06-20 12:47:04Oare tu nu ai dormit cam mult in astea 9 luni?Cum sa nu-ti dai seama ca te inseala sotia?Spui ca vrei totul sau nimic dar in schimb te intrebi daca sa divortezi sau nu...Lasa-i papuceii si bagajele la usa si cand vine ii spui ca a sunat amantu` si o asteapta sa se mute la el


Nu a dormit barby, pur si simplu a fost ,,ametit" de increderea pe care a avuto in ea.Cunosc un caz de genu, el la munca bine-merci si ea isi facea de cap cu amantu, si el cred ca nici in ziua de azi nu stie.


Uite ca de la ameteala aia s-a dat cu capul de perete si il cam doare acum....Trebuie sa ai incredere in persoana de langa tine da n-ai cum sa nu vezi cand ceva se schimba.S-a culcat pe o ureche si a sperat sa nu fie adevarat,asta e altceva.
Barbie30_
Postat pe 20 Iunie 2011 13:06
De la: Barbie30_, la data 2011-06-20 13:06:42
De la: Valy90, la data 2011-06-20 12:59:04
De la: Barbie30_, la data 2011-06-20 12:47:04Oare tu nu ai dormit cam mult in astea 9 luni?Cum sa nu-ti dai seama ca te inseala sotia?Spui ca vrei totul sau nimic dar in schimb te intrebi daca sa divortezi sau nu...Lasa-i papuceii si bagajele la usa si cand vine ii spui ca a sunat amantu` si o asteapta sa se mute la el


Nu a dormit barby, pur si simplu a fost ,,ametit" de increderea pe care a avuto in ea.Cunosc un caz de genu, el la munca bine-merci si ea isi facea de cap cu amantu, si el cred ca nici in ziua de azi nu stie.


Uite ca de la ameteala aia s-a dat cu capul de perete si il cam doare acum....Trebuie sa ai incredere in persoana de langa tine da n-ai cum sa nu vezi cand ceva se schimba.S-a culcat pe o ureche si a sperat sa nu fie adevarat,asta e altceva.


Mai, daca femeia era devreme acasa, cu mancare pe masa, la pat disponibila, cum sa-si dea seama?
Eu rad, rad, dar am si eu o inamica ca ii cam da tarcoala lu' al meu pe la munca.
Valy90
Postat pe 20 Iunie 2011 13:09
De la: Baiat_virgin, la data 2011-06-20 13:05:17
Daca erau mai atenti puteai tu sa nu afli niciodata...dar totusi, cum ai aflat?

Daca iti suni nevasta la ora 21:00 ? 21:30, 22:00 ? 22:30, 23,..02:00 si NU RASPUNDEEE ???? ce ai face ?
Daca suni "prietenele" la care ar trebui sa fie si nu raspunde niciuna ???????
A sarit calu, putea sa raspunda sa inventeze ceva si poate nu incepeam sa fac "sapaturi"
Cum sunt un AS in ale calculatoarelor (fara sa ma laud) am rasfoit prin arhiva messengerului ei si m-am facut albastru-mov la fata cand am vazut ce am vazut !!!

Vizitiul_tm.
vizitiul_tm
Postat pe 20 Iunie 2011 13:10
De la: Valy90, la data 2011-06-20 13:05:07
De la: yumy, la data 2011-06-20 13:02:36
De la: Valy90, la data 2011-06-20 13:00:29
Concentreaza-te la povestea domnului si lasa-ma pe mine.Noi ne batem mai tarziu.

stii virginelul mi-a dat ignor pe mess=)))


de ce??

salll fata, nu te vazu' de un car de ani

da nu prea mai am timp de kudika
yumy
Postat pe 20 Iunie 2011 13:14
De la: vizitiul_tm, la data 2011-06-20 13:10:32
De la: Baiat_virgin, la data 2011-06-20 13:05:17
Daca erau mai atenti puteai tu sa nu afli niciodata...dar totusi, cum ai aflat?

Daca iti suni nevasta la ora 21:00 ? 21:30, 22:00 ? 22:30, 23,..02:00 si NU RASPUNDEEE ???? ce ai face ?
Daca suni "prietenele" la care ar trebui sa fie si nu raspunde niciuna ???????
A sarit calu, putea sa raspunda sa inventeze ceva si poate nu incepeam sa fac "sapaturi"
Cum sunt un AS in ale calculatoarelor (fara sa ma laud) am rasfoit prin arhiva messengerului ei si m-am facut albastru-mov la fata cand am vazut ce am vazut !!!

Vizitiul_tm.


Aa, pai e grav atunci, daca tu nu stii unde umbla nevasta ta noaptea
Inseamna ca nici macar nu s-au ascuns.
I-ai vazut cocoselul lui ala intr-o poza pe calc la sotia ta?
Baiat_virgin
Postat pe 20 Iunie 2011 13:17
De la: vizitiul_tm, la data 2011-06-20 13:10:32
De la: Baiat_virgin, la data 2011-06-20 13:05:17
Daca erau mai atenti puteai tu sa nu afli niciodata...dar totusi, cum ai aflat?

Daca iti suni nevasta la ora 21:00 ? 21:30, 22:00 ? 22:30, 23,..02:00 si NU RASPUNDEEE ???? ce ai face ?
Daca suni "prietenele" la care ar trebui sa fie si nu raspunde niciuna ???????
A sarit calu, putea sa raspunda sa inventeze ceva si poate nu incepeam sa fac "sapaturi"
Cum sunt un AS in ale calculatoarelor (fara sa ma laud) am rasfoit prin arhiva messengerului ei si m-am facut albastru-mov la fata cand am vazut ce am vazut !!!

Vizitiul_tm.

Deci... Nevasta-ta pleca noaptea in vizita pe la prietene si tu ramaneai acasa . Unde ti-a fost capul numai tu stii, de-ai putut sa crezi asa ceva. Mai avea putin si-ti zicea si tie ca-n gluma aia rasuflata: "draga, tu crezi ce vezi sau ce-ti spun eu?" Daca ar fi dus-o capul sa stearga arhiva mess-ului nici acum n-ai fi descoperit-o.
kitty_na
Postat pe 20 Iunie 2011 13:42
Nu ne-ai spus daca aveti copii sau nu. Daca nu aveti copii spune-i la revedere, pt ca in general lupu-si schimba parul dar naravul ba. Si ai mai multa grija data viitoare pe cine-ti iei in pat, ca uite ca prea multa incredere strica. Am cunoscut pe cineva care tot asa, era de n ani cu o femeie...si din pacate pt el, a facut greseala sa o ierte cand a aflat ca l-a inselat. pe urma tipa a inceput sa-si faca de cap cu cine se nimerea, fiindca stia ca oricum prostu de barba-su nu spune nimic. in cele din urma tot la divort au ajuns dar asta dupa ce au mai pierdut cativa ani aiurea. In cazuri de astea nu e bine sa faci compromisuri. Pe langa asta, cum o sa mai poti avea incredere intr-o femeie care s-a culcat cu altul si te-a mintit in ultimul hal? O sa stai mereu cu frica in san, ca cine stie pe unde umbla si ce face... Eu nu cred ca se merita...
Micaell
Postat pe 20 Iunie 2011 14:31
De la: Micaell, la data 2011-06-20 14:31:45Nu ne-ai spus daca aveti copii sau nu. Daca nu aveti copii spune-i la revedere, pt ca in general lupu-si schimba parul dar naravul ba. Si ai mai multa grija data viitoare pe cine-ti iei in pat, ca uite ca prea multa incredere strica. Am cunoscut pe cineva care tot asa, era de n ani cu o femeie...si din pacate pt el, a facut greseala sa o ierte cand a aflat ca l-a inselat. pe urma tipa a inceput sa-si faca de cap cu cine se nimerea, fiindca stia ca oricum prostu de barba-su nu spune nimic. in cele din urma tot la divort au ajuns dar asta dupa ce au mai pierdut cativa ani aiurea. In cazuri de astea nu e bine sa faci compromisuri. Pe langa asta, cum o sa mai poti avea incredere intr-o femeie care s-a culcat cu altul si te-a mintit in ultimul hal? O sa stai mereu cu frica in san, ca cine stie pe unde umbla si ce face... Eu nu cred ca se merita...


Daca citeai cu atentie vedeai ca nu are copii.
Valy90
Postat pe 20 Iunie 2011 14:57
In general, din discutiile avute cu altii care au patit-o in proportie de 90% s-a terminat cu divort din cauza infidelitatii unuia dintre parteneri, culmea dintre toti cunoscutii mei care au divortat, i-a inselat nevasta !
Totusi exista si 10% sanse ca dupa o astfel de "eveniment" total neplacut si nedorit sa salveze casnicia si sa mearga mai departe. Vreau totusi si argumente PRO continuare si IERTARE decat argumente PRO divort !

Vizitiu_tm.
vizitiul_tm
Postat pe 20 Iunie 2011 16:32
De la: vizitiul_tm, la data 2011-06-20 16:32:01In general, din discutiile avute cu altii care au patit-o in proportie de 90% s-a terminat cu divort din cauza infidelitatii unuia dintre parteneri, culmea dintre toti cunoscutii mei care au divortat, i-a inselat nevasta !
Totusi exista si 10% sanse ca dupa o astfel de "eveniment" total neplacut si nedorit sa salveze casnicia si sa mearga mai departe. Vreau totusi si argumente PRO continuare si IERTARE decat argumente PRO divort !

Vizitiu_tm.



eu cred ca raspunsul se afla doar la tine....noi nu te putem influenta sa iei o decizie...ia-ti liber cateva zile si mergi departe de ea, stai singur si gandeste-te...pune pe o lista....pro...contra....noi nu-ti putem spune ceva care sa aiba o acuratete foarte mare...stim 1% din povestea voastra...adica faza cu inselatul.....din moment ce tu ne ceri noua sa iti dam mai multe argumente pro iertare, respectiv continuare..cred ca ai deja raspunsul...numai bine iti doresc...
cristiana84
Postat pe 20 Iunie 2011 16:40
Este evident ca iti doresti sa continui aceasta relatie. Ok, votez eu PRO continuare dar iti sugerez sa stabilesti niste conditii si sa schimbi ceva in felul tau de a fi.

1. Interzis - iesirile nocturne cu "prietenii" ( iesiti impreuna)

2. Interzis - cochetariile pe messenger cu alti barbati

In fine, conditiile le pui in functie de ceea ce ai tu nevoie. Gata cu libertatea exagerata, gata cu increderea oarba.

Asezati-va la masa si negociati.

Daca accepta conditiile tale, nu-i reprosa la fiecare cearta despre infidelitatea ei. Nu pierzi nimic daca ii mai acorzi o sansa.

Daca deschizi bine ochii, iti vei da seama in scurt timp daca e "femeie de casa", daca te iubeste cu adevarat si daca se mai merita sa continuati.
kudika409006
Postat pe 20 Iunie 2011 16:46
In momentul in care a iesit pe usa casei noastre cu gandul sa se intalneasca cu alt barbat si sa faca ceea ce ar trebui sa faca NUMAI cu sotul ei, S-A TERMINAT !
Aceasta ar trebui sa fie o pilda pentru TOTI aceeia care sunt NEHOTARATI sau SLABI (ca si mine).

Vizitiul_tm.
vizitiul_tm
Postat pe 21 Iunie 2011 07:22
inr-adevar asa este...dar pana nu discuti serios cu ea sa lamuriti situatia o sa fii tot in starea asta de incertitudine..oricum in momentul de fata si in situatia ei o sa-ti accepte orice ii vei impune doar ca sa continuati si sa nu se ajunga la divort...
cristiana84
Postat pe 21 Iunie 2011 07:35
De la: Valy90, la data 2011-06-20 14:57:53
De la: Micaell, la data 2011-06-20 14:31:45Nu ne-ai spus daca aveti copii sau nu. Daca nu aveti copii spune-i la revedere, pt ca in general lupu-si schimba parul dar naravul ba. Si ai mai multa grija data viitoare pe cine-ti iei in pat, ca uite ca prea multa incredere strica. Am cunoscut pe cineva care tot asa, era de n ani cu o femeie...si din pacate pt el, a facut greseala sa o ierte cand a aflat ca l-a inselat. pe urma tipa a inceput sa-si faca de cap cu cine se nimerea, fiindca stia ca oricum prostu de barba-su nu spune nimic. in cele din urma tot la divort au ajuns dar asta dupa ce au mai pierdut cativa ani aiurea. In cazuri de astea nu e bine sa faci compromisuri. Pe langa asta, cum o sa mai poti avea incredere intr-o femeie care s-a culcat cu altul si te-a mintit in ultimul hal? O sa stai mereu cu frica in san, ca cine stie pe unde umbla si ce face... Eu nu cred ca se merita...


Daca citeai cu atentie vedeai ca nu are copii.


Acum am vazut. Povestea era asa de lunga ca am citit mai mult printre randuri
Micaell
Postat pe 21 Iunie 2011 08:37
Stimabile, ceea ce cauti tu printre prieteni, faci statistici, procentaje si discuti in scris pe forumuri le gasesti simplu la tine acasa.
O femeie niciodata nu inseala de bine ce-i e, decat daca e nimfomana sau nebuna.
Daca sotia ta ti-a spus ca-i place tipul si e cu inima la el, casnicia E TERMINATA.
N-ai ce slava, pricepi?.....decat o agonie care probabil mai tarziu daca persistati in ea tot se va incheia cu un divort si probabil ca va aparea si un copil care multi il fac pt. a-si salva casnicia. GRESIT, un copil nu salveaza nimic si nici viata dupa " inselat" de cuplu nu mai e.
Iar chestiunea ce ne-o prezinti tu, cum ca ai lasat-o libera si sa nu faca si alti barbati la fel....e si mai gresita.
Nu te casatoresti sa-ti iei gospodina pe care sa o verifici acasa sau ca fmeie un sot pe care sa-l poti ca pe un catel, in lesa.
La voi din cate am citit eu si mi-am dat seama, nici acum nu exista comunicare.
Nu judec, insa tu trebuie sa stii un lucru, nu te insori dupa care uiti ca ai nevasta acasa, mai ales daca ai ales-o mai tanara cu 10 ani, ea e alta generatie fata de tine, fiind atatia ani diferenta intre voi.
Eu cred ca tu te-ai vazut " asezat" la casa ta dupa care ai uitat ca ai nevasta, eventula v-ati intalnit cand aveai tu chef si pofta " in pat" si de dorintele ei n-ai tinut cont.
Problema nu este exclusiv la ea, tie asta sa-ti intre in cap, nu ai cum da vine doar pe ea, vina e ce mai mare a ta, tu fiind si mai mare si vazand si judecatd lucrurile altfel.
Nu vad ca ai vrea sa faci ceva cum ar fi.......sa discuti cu ea. etc.
Cu: " ia mana de pe mine, disperi, etc" vrei tu sa salvezi, ce?
Daca esti asa orgolios, baga divort si gata, mare paguba, n-aveti copii, aveti 3 ani de casnicie....nicio pierdere, va puteti reface vietile.
Probabil ca orgoliul si stilul tau a indepartat-o de tine.
exista si o zicala:" cand iti iei o nevasta tanara, fii sigur ca nu o iei doar pt. tine":)))
Bun, acestea fiind scrie, decizia-ti apartine.
Daca-mi vei raspunde ca-i dau sotiei tale dreptate, inseamna ca n-ai inteles nimic si cu siguranta esti un extremist, ceea ce-n viata de cuplu nu-si are sensul:)
Sunt curioasa ce ai inteles din toate astrea...........

stem_29
Postat pe 21 Iunie 2011 09:10
Sfaturi pentru impacare doresti? De ce? Daca ti-ai fi dorit cu adevarat impacarea ai fi facut-o acolo, in culcusul vostru, departe de ochii lumii. Ti-ai spus povestea pe un forum pentru a-ti alimenta of-ul, pentru a-ti linge altii ranile. Stii foarte bine daca o mai vrei sau nu, indiferent ce spunem noi. Doar n-o s-o lasi pe Florica si pe Gigi Duru din virtual, sa-ti spuna ce sa faci cu viata ta!

Si da, intr-o casnicie exista doua persoane. Ambele sunt la fel de vinovate cand se alege praful.
Nu stiu daca te iubeste sau nu. Daca te iubea si in momentele cand se culca cu xulescu. Barbatii care-si inseala zi lumina sotiile, declara ca le iubesc. Si nu se despart de ele in ruptul capului.

Pana la urma, problema ta-i la fel de simpla ca oricare alta. O iubesti, o ierti. N-o mai iubesti, o lasi.
Mai greu cu iertatul dupa ce ai batut toba ca-i rea de musca, dar asta e.






rashela
Postat pe 21 Iunie 2011 09:29
#stem_29 - dupa felul in care mi-ai raspuns am crezut ca esti barbat ..asta pana la sfarsit unde ai scris ca esti "curioasa" ce am inteles. DA, trebuie sa recunosc ca ai in mare parte DREPTATE, normal ca in sinea mea am inceput sa dau vina si pe MINE nu numai pe EA.
Imi este foarte greu sa fac un proces al trecutului sa analizez totul si sa imi dau seama CINE e vinovat, CAND a inceput deteriorarea relatiei, CUM a inceput, DE ce s-a ajuns aici, ...etc.
Totul pana la urma se rezuma la un DA sau NU. Luarea deciziei este foarte GREA, HOTARATOARE pentru vietile noastre de acum in colo. Este foarte GREU, Nu ma iau dupa ce spune unul sau altul, dar pun in blanta si o optiune si cealalta, parca nu as reactiona la primul impuls (care e negatic oricum), ORICINE ar trebui sa aibe sansa la o a DOUA SANSA si de aceea vreau sa fiu fair play ! DACA eu Doamne fereste as fi inselat-o si ea mi-ar fi acordat o a doua sansa ? eu de ce sa nu fac la fel ? ...Nu sunt pus intr-o astfel de situatie, ci in una si mai complexa si dificila fiind vorba de PROPRIILE decizii !

Vizitiul_tm.
vizitiul_tm
Postat pe 21 Iunie 2011 09:52
#stem_29 - dupa felul in care mi-ai raspuns am crezut ca esti barbat ..asta pana la sfarsit unde ai scris ca esti "curioasa" ce am inteles. DA, trebuie sa recunosc ca ai in mare parte DREPTATE, normal ca in sinea mea am inceput sa dau vina si pe MINE nu numai pe EA.
Imi este foarte greu sa fac un proces al trecutului sa analizez totul si sa imi dau seama CINE e vinovat, CAND a inceput deteriorarea relatiei, CUM a inceput, DE ce s-a ajuns aici, ...etc.
Totul pana la urma se rezuma la un DA sau NU. Luarea deciziei este foarte GREA, HOTARATOARE pentru vietile noastre de acum in colo. Este foarte GREU, Nu ma iau dupa ce spune unul sau altul, dar pun in blanta si o optiune si cealalta, parca nu as reactiona la primul impuls (care e negatic oricum), ORICINE ar trebui sa aibe sansa la o a DOUA SANSA si de aceea vreau sa fiu fair play ! DACA eu Doamne fereste as fi inselat-o si ea mi-ar fi acordat o a doua sansa ? eu de ce sa nu fac la fel ? ...Nu sunt pus intr-o astfel de situatie, ci in una si mai complexa si dificila fiind vorba de PROPRIILE decizii !

Vizitiul_tm.
vizitiul_tm
Postat pe 21 Iunie 2011 09:53
Una e sa vorbim de o tavaleala si alta de o relatie in paralel,o relatie de 9 luni in care tipa a investit si sentimente.E indragostita de el (parca asa ai spus) da tu vrei sa o ierti.....ce baiat bun esti tu! Tu acum incerci sa resuscitezi un cadavru si e putin probabil sa-ti iasa,poate ca o sa renunte la ala dar in mod sigur o sa aleaga altul in curand.Intelegi ca nimeni nu pleaca de prea bine?E clar ca aveti o problema pe care nici nu v-ati obosit sa o vedeti,de rezolvat.....nici atat.Pe tine nu te determina iubirea sa mergi mai departe,e altceva care te impinge sa ierti si sa continui,tu stii ce...
Barbie30_
Postat pe 21 Iunie 2011 10:07
21.06.2011
A plecat val vartej pe usa afara fara telefon, fara chei, fara bani, fara acte .... sa vedem ce se va intampla ACUM ?!?

Vizitiul_tm.
vizitiul_tm
Postat pe 21 Iunie 2011 22:43
De la: vizitiul_tm, la data 2011-06-20 11:14:14Buna la toti ... si la toate !

Vreau sa ma confesez in fata voastra (ca sa ma descarc) in primul rand si in al doilea sa va cer un SFAT !

Sunt casatorit de 3 ani cu persoana iubita. Diferenta de varsta intre noi este de aproximativ 10 ani si nu avem copii.
De curand am aflat ca sotia m-a inselat si relatia extraconjugala exista de vreo 9 luni. In acel moment am fost DISTRUS! Nu am banuit nimic, nu m-am gandit ca mi se poate intampla asa ceva ! Este incredibil de GREU DE SUPORTAT ! Imi este foarte, foarte GREU sa traiesc cu acest gand !
Am fost si sunt un barbat, sot SLAB si BUN, poate prea BUN. Si ce am primit in schimb ? SUFERINTA !
Nu mi-am spionat niciodata nevasta, nu am intrebat-o unde te duci ? cat stai ? cand vii ? si acest lucru se pare ca mi-a fost fatal. Am avut prea mare incredere in ea pentru ca noi 2 ne iubeam, ne intelegeam bine si ea nu ERA asa, nu a dat niciodata semne ca ar vrea sa ma insele, ca ar putea sa ma insele ! Deci, mare atentie barbati: daca lasati FEMEIA complet liber, s-ar putea sa i se urce la cap ! Nu e bine nici sa o tii legata de calorifer, dar nici sa o lasi complet libera, daca o verificam din cand in cand, daca observa ca e urmarita poate nu se intampla asta, trebuia sa ii fie frica de ceva. Asa si-a facut de cap nestingherita si POATE ar mai fii continuat muult si bine daca nu descopeream ...
Intrebarea care se pune acum este: SA DIVORTEZ sau NU ? Aceasta grea decizie este marcanta pentru vietile noastre de acum in colo, in bine sau in rau, nu am de unde sa stiu ! Cert este ca parintii mei au trecut prin divort, parintii ei de asemenea (ea avand doi tati). O alta mare problema este santajul sau amenintarea ca daca divortez isi va pune capat zilelor neputand sa suporte reprosurile familiei si a prietenilor/cunoscutilor toata lumea stiind-o ca o "sfanta" ! De ce nu s-a gandit de la bun inceput la asta ? CE SA FAC in aceasta situatie ?
Caut pe forumuri explicatii, teorii, raspunsuri,... la aceasta noua si mare problema in VIATA MEA. Daca pana acum aveam n-probleme acum am N+infinit probleme. Ma macina frica ca daca continuam s-ar putea intampla din nou ... MII DOR DE MOR, CA O SA MA INSELI DIN NOU !
Daca m-ar fi inselat O DATA maxim de DOUA ori, as fi trecut cu vederea, as fi iertat-o, dar de n-ori e prea mult pentru mine ! Increderea mi-a fost zdruncinata, calcata in picioare.
In urma desconspirarii faptelor sale mi-a adresat doar doua cuvinte: IMI PARE RAU si TE IUBESC ! iar din partea mea doar unul: Vreau sa DIVORTEZ. Eu fiind un berbec ca si zodie merg pe principiul TOTUL sau NIMIC nexistand in intreaga mea filosofie de viata jumatati de masura, risc totul sau pierd totul !
Pentru "IMI PARE RAU" pot sa zic ca e cam tarziu, iar pentru "TE IUBESC" ... la ce mai foloseste asta ? sau nu mai pot sa te cred, daca ma iubeai nu ma faceai sa sufer !
Va astept deci pe calea bitilor la acesta dezbatere a unei probleme dintre doi oameni (un barbat si o femeie) si o poveste de INFIDELITATE !

Vizitiul_tm (adica vizitiul carutei, ca pe vreme de criza nu mai poate fi vorba de masina) ... sa mai si glumim un pic ;)






... bey vizitule ... femeile nu se tin numai cu ''dragoste'' ... ai fost prost, ca multi altii, ca te-ai bucurat doar ca ai femeie si cam atit ... ia sa fi avut deja citva puradei ... nu ar mai fi avut timp de curvarasie ... va gaseati ceva cu adevarat comun ... ca sexul bovinamente nu tine prea mult ...

... asa ... la divort cu tine ca oricum mai tirziu o sa va scoateti ochii ca chiorii ...
marco918
Postat pe 21 Iunie 2011 22:57
De la: vizitiul_tm, la data 2011-06-21 22:43:2521.06.2011
A plecat val vartej pe usa afara fara telefon, fara chei, fara bani, fara acte .... sa vedem ce se va intampla ACUM ?!?

Vizitiul_tm.


Fratieeeeeeee asta cu plecatul pe usa fara nimic e teatru sa te impresioneze pe tine....Oricum te-am citit....din pacate o vei ierta iar ea va face acelasi lucru in continuare....multa bafta in "casnicia" voastra .
The_Exile
Postat pe 21 Iunie 2011 23:35
De la: vizitiul_tm, la data 2011-06-21 22:43:2521.06.2011
A plecat val vartej pe usa afara fara telefon, fara chei, fara bani, fara acte .... sa vedem ce se va intampla ACUM ?!?

Vizitiul_tm.

Lasa-ma sa ghicesc ...acu la nici o ora de la "plecarea" ei s-a intors (de aia nu mai esti aici)... a inceput fata sa-si faca numarul ... sau ai plecat tu ca bolovanul dupa ea?
The_Exile
Postat pe 21 Iunie 2011 23:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care sunt adevaratele motivele pt care barbatii inseala? 310 De la: battleofwits 18 Noiembrie 2010 17:44
despre facebook 9 De la: kudika093014 18 Aprilie 2011 17:41
relatii extraconjugale...cu finalizare 371 De la: Silverstar_Bijuterii_Argint_Rodiat 8 Noiembrie 2013 10:58
va invit la o lectura. gasiti postul meu pe blog sau cautand prin propunerile pentru concurs 1 De la: suzanne13 28 August 2008 14:57
amant sau prieten? 74 De la: cinderella 4 Noiembrie 2009 16:35