Setari Cookie-uri

trista...

cat de importanta este situatia financiara intr o relatie? am avut o relatie de vreo 5 ani ...la inceput toate bune si frumoase nu aveam o situatie roz nici eu nici el dar nu ma interesa asta, dupa ceva timp situatia lui se schimba putin , un job cu m multi bani , masina ,fitze ...nu mai facea decat ce vroia el , lucru care inainte nu statea asa , ii era frica sa nu ma piarda .... eu eram in facultate, lucram ...nu prea puteam sa fac ce vreau ca se supara si evitam asta si ce i drept am cam stat dupa el iar dupa aproape 5 ani imi da de inteles ca nu ii mai fac fatza ca tre sa ma duca peste tot cu masina , adica daca aveam o problema si il rugam sa ma ajute , ne certam si multe altele ...acum m doare sufletul cand stiu ca am fost impreuna cand nu erau toate roz si le a facut cu mine pe toate , l am sustinut moral ca altfel nu mi permit... pur si simplu s a sters cu picioarele pe mine , ce sansa am sa mi fac pe cineva daca nu am o situatie asa buna ....mi am cam pierdut increderea dupa intamplarea asta si am impresia ca o sa raman singura....
kitty_844
Postat pe 22 Iunie 2011 12:55
"ce sansa am sa mi fac pe cineva daca nu am o situatie asa buna "

Ai sanse daca alegi pe cineva care e tot cam pe acolo pe unde esti si tu.Cat despre calcatul in picioare,tipul a facut ce i-ai permis sa faca....
Barbie30_
Postat pe 22 Iunie 2011 13:01
nici daca arat bine?
kitty_844
Postat pe 22 Iunie 2011 13:19
.....vad ca iar se folosesc de alte nume pe site-ul asta ca sa-si posteze te miri ce....
cristiana84
Postat pe 22 Iunie 2011 13:25
De la: cristiana84, la data 2011-06-22 13:25:53.....vad ca iar se folosesc de alte nume pe site-ul asta ca sa-si posteze te miri ce....


scuze , e o simpla coincidenta...
kitty_844
Postat pe 22 Iunie 2011 13:37
De la: cristiana84, la data 2011-06-22 13:25:53.....vad ca iar se folosesc de alte nume pe site-ul asta ca sa-si posteze te miri ce....

ai fata ca e doar o coincidenta, exista multe cristiana nascute in 84 dar tu esti unica
yumy
Postat pe 22 Iunie 2011 13:40
De la: yumy, la data 2011-06-22 13:40:47
De la: cristiana84, la data 2011-06-22 13:25:53.....vad ca iar se folosesc de alte nume pe site-ul asta ca sa-si posteze te miri ce....

ai fata ca e doar o coincidenta, exista multe cristiana nascute in 84 dar tu esti unica




multumesc... ..stiu ca n-a fost cu intentie...dar lumea o sa creada ca eu sunt cu probleme....
cristiana84
Postat pe 22 Iunie 2011 13:43
De la: cristiana84, la data 2011-06-22 13:43:09
De la: yumy, la data 2011-06-22 13:40:47
De la: cristiana84, la data 2011-06-22 13:25:53.....vad ca iar se folosesc de alte nume pe site-ul asta ca sa-si posteze te miri ce....

ai fata ca e doar o coincidenta, exista multe cristiana nascute in 84 dar tu esti unica




multumesc... ..stiu ca n-a fost cu intentie...dar lumea o sa creada ca eu sunt cu probleme....
dontworibehapi
Postat pe 22 Iunie 2011 13:48
gata , l am schimbat , n a fost cu intentie...
kitty_844
Postat pe 22 Iunie 2011 13:54
De la: kitty_844, la data 2011-06-22 13:54:08gata , l am schimbat , n a fost cu intentie...



stiu ca n-a fost..se mai intampla....
cristiana84
Postat pe 22 Iunie 2011 13:56
De la: dontworibehapi, la data 2011-06-22 13:48:50
De la: cristiana84, la data 2011-06-22 13:43:09
De la: yumy, la data 2011-06-22 13:40:47
De la: cristiana84, la data 2011-06-22 13:25:53.....vad ca iar se folosesc de alte nume pe site-ul asta ca sa-si posteze te miri ce....

ai fata ca e doar o coincidenta, exista multe cristiana nascute in 84 dar tu esti unica




multumesc... ..stiu ca n-a fost cu intentie...dar lumea o sa creada ca eu sunt cu probleme....



ai vreo dilema dontwori?....
cristiana84
Postat pe 22 Iunie 2011 13:56
De la: cristiana84, la data 2011-06-22 13:56:10
De la: kitty_844, la data 2011-06-22 13:54:08gata , l am schimbat , n a fost cu intentie...



stiu ca n-a fost..se mai intampla....


....acum revenind la povestea mea ,poate ma sfatuiti si pe mine ceva,multumesc
kitty_844
Postat pe 22 Iunie 2011 14:03
De la: kitty_844, la data 2011-06-22 12:55:20cat de importanta este situatia financiara intr o relatie? am avut o relatie de vreo 5 ani ...la inceput toate bune si frumoase nu aveam o situatie roz nici eu nici el dar nu ma interesa asta, dupa ceva timp situatia lui se schimba putin , un job cu m multi bani , masina ,fitze ...nu mai facea decat ce vroia el , lucru care inainte nu statea asa , ii era frica sa nu ma piarda .... eu eram in facultate, lucram ...nu prea puteam sa fac ce vreau ca se supara si evitam asta si ce i drept am cam stat dupa el iar dupa aproape 5 ani imi da de inteles ca nu ii mai fac fatza ca tre sa ma duca peste tot cu masina , adica daca aveam o problema si il rugam sa ma ajute , ne certam si multe altele ...acum m doare sufletul cand stiu ca am fost impreuna cand nu erau toate roz si le a facut cu mine pe toate , l am sustinut moral ca altfel nu mi permit... pur si simplu s a sters cu picioarele pe mine , ce sansa am sa mi fac pe cineva daca nu am o situatie asa buna ....mi am cam pierdut increderea dupa intamplarea asta si am impresia ca o sa raman singura....



Pt unii/unele conteaza foarte mult situatia financiara intr-o relatie, din pacate.
E bine ca te ridici, prin propiile forte la o viata mai buna, dar niciodata nu trebuie sa uiti de unde ai plecat.Am observat ca pe multi banii ii schimba.
Tu lasa-l pe el cu masina, banii care ii are si nu mai suferi degeaba, vezi-ti de viata ta.Nu te merita.Nu are rost sa suferi dupa o persoana care, da mai multa importanta banilor decat tie.
Valy90
Postat pe 22 Iunie 2011 14:58
Povestea imi cam pare cunoscuta. Ai mai postat vreun topic asemanator acum ceva timp? In sfarsit, lucrurile cred ca sunt clare: tipul a dat de bani si evident, i-au crescut brusc pretentiile; probabil ca o sa-si ia vreo snoaba. Nu ai ce sa regreti, oamenii din pacate se mai schimba...si nu intotdeauna in bine. Iar banii multi ii distrug pe cei slabi... In legatura cu intrebarea ta, e f important pt tine ca partenerul sa aiba o situatie financiara buna? Din ce-am obs. eu, barbatii de cariera, in afara de faptul ca sunt permanent ocupati si isi cam neglijeaza familia, nici nu sunt de incredere. Femeile roiesc in jurul lor, asa ca sunt sanse destul de mici sa ajunga sa iti dea atentie; ca sa nu mai spun ca vei sta tot timpul cu frica in sana, sa nu-i vina vreo idee sa te insele. Nu stiu ce sa spun, cred ca ar fi bine daca te-ai gandi sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca sincer, si sa nu te concentrezi atat pe partea materiala. Eu nu cred in lucrurile care vin asa, de-a gata.
Micaell
Postat pe 22 Iunie 2011 15:08
De la: Micaell, la data 2011-06-22 15:08:38Povestea imi cam pare cunoscuta. Ai mai postat vreun topic asemanator acum ceva timp? In sfarsit, lucrurile cred ca sunt clare: tipul a dat de bani si evident, i-au crescut brusc pretentiile; probabil ca o sa-si ia vreo snoaba. Nu ai ce sa regreti, oamenii din pacate se mai schimba...si nu intotdeauna in bine. Iar banii multi ii distrug pe cei slabi... In legatura cu intrebarea ta, e f important pt tine ca partenerul sa aiba o situatie financiara buna? Din ce-am obs. eu, barbatii de cariera, in afara de faptul ca sunt permanent ocupati si isi cam neglijeaza familia, nici nu sunt de incredere. Femeile roiesc in jurul lor, asa ca sunt sanse destul de mici sa ajunga sa iti dea atentie; ca sa nu mai spun ca vei sta tot timpul cu frica in sana, sa nu-i vina vreo idee sa te insele. Nu stiu ce sa spun, cred ca ar fi bine daca te-ai gandi sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca sincer, si sa nu te concentrezi atat pe partea materiala. Eu nu cred in lucrurile care vin asa, de-a gata.


nu , n am mai postat , probabil seamana , azi a fost prima oara.... nu , nu ma intereseaza situatia financiara daca mi place persoana respectiva iar daca nu mi place nu stau doar ptr situatie , am avut ocazia si sincer n am putut....imi doresc asa cum ai spus si u , sa fie cineva care sa ma iubeasca sincer dar nu vreau sa cad in extrema cealalta sa umblu cu x doar ca sa zic ca s cu cineva , nu vreau s o dau in disperare ....pe mine ce m a ofticat a fost ca am crezut ca am un barbat puternic alaturi de mine , nu unul care cum a dat de o masina m buna a crezut ca poate sa aiba marea si sarea cu ea iar eu care eram curtata m peste tot de barbati cu bani nici prin cap nu mi trecea sa fac ceva..... lectie de viata...asta e....
kitty_844
Postat pe 22 Iunie 2011 16:12
Te-am intrebat, pt ca povestea ta era identica, cu povestea unei domnisoare, care tot asa se plangea ca de cand prietenul ei a dat de bani, nimic nu mai el la fel in relatie etc. Se pare ca e un caz des intalnit Prietenul tau insa are toate sansele sa se convinga mai tarziu ca nu tot ce zboara se mananca si ca banii nu te fac fericit. Atunci probabil ca o sa regrete ca nu are langa el un om pe care sa se poata baza si ca da doar de profitori atrasi de conturile lui din banca.
Micaell
Postat pe 22 Iunie 2011 20:59
De la: Micaell, la data 2011-06-22 20:59:36Te-am intrebat, pt ca povestea ta era identica, cu povestea unei domnisoare, care tot asa se plangea ca de cand prietenul ei a dat de bani, nimic nu mai el la fel in relatie etc. Se pare ca e un caz des intalnit Prietenul tau insa are toate sansele sa se convinga mai tarziu ca nu tot ce zboara se mananca si ca banii nu te fac fericit. Atunci probabil ca o sa regrete ca nu are langa el un om pe care sa se poata baza si ca da doar de profitori atrasi de conturile lui din banca.


daca mai exista si alte povesti aseamantoare inseamna ca e trist rau , am obsevat ca foarte multa lume se schimba din cauza banilor si cum spui si u...chiar mi as dori sa dea de greu si sa vada ce rau e sa n ai pe cineva pe care sa te poti baza, macar sa simta si el ce am simtit eu , atat vreau....
kitty_844
Postat pe 23 Iunie 2011 07:48
De la: kitty_844, la data 2011-06-22 13:19:19nici daca arat bine?


daca-ti inchipui ca o relatie se poate baza pe aspectul fizic te inseli
pickard
Postat pe 23 Iunie 2011 08:20
De la: Micaell, la data 2011-06-22 20:59:36Te-am intrebat, pt ca povestea ta era identica, cu povestea unei domnisoare, care tot asa se plangea ca de cand prietenul ei a dat de bani, nimic nu mai el la fel in relatie etc. Se pare ca e un caz des intalnit Prietenul tau insa are toate sansele sa se convinga mai tarziu ca nu tot ce zboara se mananca si ca banii nu te fac fericit. Atunci probabil ca o sa regrete ca nu are langa el un om pe care sa se poata baza si ca da doar de profitori atrasi de conturile lui din banca.


e o mentalitate des intalnita la tinerii de azi care se uita la portofelul eventualului partener de viata.
pickard
Postat pe 23 Iunie 2011 08:22
De la: kitty_844, la data 2011-06-23 07:48:34
De la: Micaell, la data 2011-06-22 20:59:36Te-am intrebat, pt ca povestea ta era identica, cu povestea unei domnisoare, care tot asa se plangea ca de cand prietenul ei a dat de bani, nimic nu mai el la fel in relatie etc. Se pare ca e un caz des intalnit Prietenul tau insa are toate sansele sa se convinga mai tarziu ca nu tot ce zboara se mananca si ca banii nu te fac fericit. Atunci probabil ca o sa regrete ca nu are langa el un om pe care sa se poata baza si ca da doar de profitori atrasi de conturile lui din banca.


daca mai exista si alte povesti aseamantoare inseamna ca e trist rau , am obsevat ca foarte multa lume se schimba din cauza banilor si cum spui si u...chiar mi as dori sa dea de greu si sa vada ce rau e sa n ai pe cineva pe care sa te poti baza, macar sa simta si el ce am simtit eu , atat vreau....

razbunarea e arma prostului
pickard
Postat pe 23 Iunie 2011 08:23
kitty_844...nu-ti mai face probleme...ala e un frustrat. Apoi ce bani a facut? Daca detii o masina si un apartament nu inseamna ca ai bani... Da-l incolo de ratat. Nu zic ca nu trebuie ca barbat fiind sa admiri ambitia femeii de langa tine...dar sa te bazezi pe banii adusi de ea...aici deja este discutabil...si ar trebui sa tragi concluzia ca ala nu a meritat deloc. Exemple de gen se mai gasesc in scumpa noastra tara....insa o veste buna pt tine! Eu cunosc o gramada de fete care nu aveau o situatie materiala deloc buna si s-au casatorit cu baieti care isi permiteau sa intretina lejer o familie ( adica o masina frumoasa, o casa...vacante....iesiri la restaurante..erau rasfatate atat cat se putea) . Eu nu cred ca al tau a devenit milionar in euro peste noapte...asa ca nu vb despre barbati de genul asta....astia sunt mai greu de gasit ....clar ar fi alt exemplu. Uite..unchiul meu ..un tip foarte frumusel, istet si descurcaret s-a insurat cu o tipa care nici macar la serviciu ( pt socializare macar) nu vrea sa se duca...nu arata nici bine, se uita la televizor toata ziua si pierde vremea. El a facut toti banii....o vila uriasa si superba...2 masini ( evident ca si ei i-a cumparat), firma care merge ff bine...etc....deci..mai are rost sa comentez? Vreau sa vad ceva optimism din partea ta!!
artemis_c
Postat pe 23 Iunie 2011 08:53
De la: pickard, la data 2011-06-23 08:23:40
De la: kitty_844, la data 2011-06-23 07:48:34
De la: Micaell, la data 2011-06-22 20:59:36Te-am intrebat, pt ca povestea ta era identica, cu povestea unei domnisoare, care tot asa se plangea ca de cand prietenul ei a dat de bani, nimic nu mai el la fel in relatie etc. Se pare ca e un caz des intalnit Prietenul tau insa are toate sansele sa se convinga mai tarziu ca nu tot ce zboara se mananca si ca banii nu te fac fericit. Atunci probabil ca o sa regrete ca nu are langa el un om pe care sa se poata baza si ca da doar de profitori atrasi de conturile lui din banca.


daca mai exista si alte povesti aseamantoare inseamna ca e trist rau , am obsevat ca foarte multa lume se schimba din cauza banilor si cum spui si u...chiar mi as dori sa dea de greu si sa vada ce rau e sa n ai pe cineva pe care sa te poti baza, macar sa simta si el ce am simtit eu , atat vreau....

razbunarea e arma prostului


daca vroiam sa ma razbun o faceam pana acum....nu ma pasioneaza asta
kitty_844
Postat pe 23 Iunie 2011 08:54
De la: artemis_c, la data 2011-06-23 08:53:36kitty_844...nu-ti mai face probleme...ala e un frustrat. Apoi ce bani a facut? Daca detii o masina si un apartament nu inseamna ca ai bani... Da-l incolo de ratat. Nu zic ca nu trebuie ca barbat fiind sa admiri ambitia femeii de langa tine...dar sa te bazezi pe banii adusi de ea...aici deja este discutabil...si ar trebui sa tragi concluzia ca ala nu a meritat deloc. Exemple de gen se mai gasesc in scumpa noastra tara....insa o veste buna pt tine! Eu cunosc o gramada de fete care nu aveau o situatie materiala deloc buna si s-au casatorit cu baieti care isi permiteau sa intretina lejer o familie ( adica o masina frumoasa, o casa...vacante....iesiri la restaurante..erau rasfatate atat cat se putea) . Eu nu cred ca al tau a devenit milionar in euro peste noapte...asa ca nu vb despre barbati de genul asta....astia sunt mai greu de gasit ....clar ar fi alt exemplu. Uite..unchiul meu ..un tip foarte frumusel, istet si descurcaret s-a insurat cu o tipa care nici macar la serviciu ( pt socializare macar) nu vrea sa se duca...nu arata nici bine, se uita la televizor toata ziua si pierde vremea. El a facut toti banii....o vila uriasa si superba...2 masini ( evident ca si ei i-a cumparat), firma care merge ff bine...etc....deci..mai are rost sa comentez? Vreau sa vad ceva optimism din partea ta!!


multumesc ptr incurajari artemis ....nu devenise milionar in euro , tocmai ca daca era asta poate mai intelegeam, pur si simplu si a schimbat job ul , si ajunsese la nici 1000 de euro pe luna , tocmai asta m a socat, ptr atat, iti iei lumea in cap? , dar probabil lui, banii aia i au dat mai multa incredere , isi luase o masina in leasing, si toate intamplarile astea i au revelat practic adevaratul caracter , ca mi e greu sa cred ca un om se poate schimba in asa hal, el avea nevoie de ceva sa i dea incredere in el, sa si arate adevarata fata.... de apartament ...nu era cazul , nu si permitea dar am inteles ca acum are langa el o fata cu o situatie super buna, masina, casa ....eu am fost doar asa pasagera cat sa ajunga el unde vroia, ca probabil atunci nu s ar fi uitat altcineva la el .....
kitty_844
Postat pe 23 Iunie 2011 09:11
De la: pickard, la data 2011-06-23 08:20:32
De la: kitty_844, la data 2011-06-22 13:19:19nici daca arat bine?


daca-ti inchipui ca o relatie se poate baza pe aspectul fizic te inseli


nu am zis ca se bazeaza neaparat pe aspectul fizic , normal ca nu tre sa fie doar aspect fizic dar tre sa te si atraga putin persoana , din punctul tau de vedere pe ce se bazeaza o relatie?
kitty_844
Postat pe 23 Iunie 2011 10:21
De la: kitty_844, la data 2011-06-23 09:11:15
De la: artemis_c, la data 2011-06-23 08:53:36kitty_844...nu-ti mai face probleme...ala e un frustrat. Apoi ce bani a facut? Daca detii o masina si un apartament nu inseamna ca ai bani... Da-l incolo de ratat. Nu zic ca nu trebuie ca barbat fiind sa admiri ambitia femeii de langa tine...dar sa te bazezi pe banii adusi de ea...aici deja este discutabil...si ar trebui sa tragi concluzia ca ala nu a meritat deloc. Exemple de gen se mai gasesc in scumpa noastra tara....insa o veste buna pt tine! Eu cunosc o gramada de fete care nu aveau o situatie materiala deloc buna si s-au casatorit cu baieti care isi permiteau sa intretina lejer o familie ( adica o masina frumoasa, o casa...vacante....iesiri la restaurante..erau rasfatate atat cat se putea) . Eu nu cred ca al tau a devenit milionar in euro peste noapte...asa ca nu vb despre barbati de genul asta....astia sunt mai greu de gasit ....clar ar fi alt exemplu. Uite..unchiul meu ..un tip foarte frumusel, istet si descurcaret s-a insurat cu o tipa care nici macar la serviciu ( pt socializare macar) nu vrea sa se duca...nu arata nici bine, se uita la televizor toata ziua si pierde vremea. El a facut toti banii....o vila uriasa si superba...2 masini ( evident ca si ei i-a cumparat), firma care merge ff bine...etc....deci..mai are rost sa comentez? Vreau sa vad ceva optimism din partea ta!!


multumesc ptr incurajari artemis ....nu devenise milionar in euro , tocmai ca daca era asta poate mai intelegeam, pur si simplu si a schimbat job ul , si ajunsese la nici 1000 de euro pe luna , tocmai asta m a socat, ptr atat, iti iei lumea in cap? , dar probabil lui, banii aia i au dat mai multa incredere , isi luase o masina in leasing, si toate intamplarile astea i au revelat practic adevaratul caracter , ca mi e greu sa cred ca un om se poate schimba in asa hal, el avea nevoie de ceva sa i dea incredere in el, sa si arate adevarata fata.... de apartament ...nu era cazul , nu si permitea dar am inteles ca acum are langa el o fata cu o situatie super buna, masina, casa ....eu am fost doar asa pasagera cat sa ajunga el unde vroia, ca probabil atunci nu s ar fi uitat altcineva la el .....


Da, pai fata e nemaipomenita pt ca are casa si masina desigur ca daca n-avea, probabil ca nu i se mai parea asa grozava... Nu are de ce sa-ti para rau, asta arata cat de superficial era... probabil ca tu n-ai vazut nimic la mom respectiv, pt ca erai indragostita. o sa gasesti tu pe cineva care sa te aprecieze asa cum esti, nu te ingrijora. Stiu si eu pe cineva care tot asa a facut... A renuntat la o femeie care-l iubea cu adevarat si care l-a ajutat la greu, ca sa se insoare cu o bogatana ce i-a promis marea cu sarea. Dar sa stii ca totul se plateste in viata... Nu ai cum sa construiesti ceva pe nefericirea altuia.
Micaell
Postat pe 23 Iunie 2011 12:59
De la: Micaell, la data 2011-06-23 12:59:13
De la: kitty_844, la data 2011-06-23 09:11:15
De la: artemis_c, la data 2011-06-23 08:53:36kitty_844...nu-ti mai face probleme...ala e un frustrat. Apoi ce bani a facut? Daca detii o masina si un apartament nu inseamna ca ai bani... Da-l incolo de ratat. Nu zic ca nu trebuie ca barbat fiind sa admiri ambitia femeii de langa tine...dar sa te bazezi pe banii adusi de ea...aici deja este discutabil...si ar trebui sa tragi concluzia ca ala nu a meritat deloc. Exemple de gen se mai gasesc in scumpa noastra tara....insa o veste buna pt tine! Eu cunosc o gramada de fete care nu aveau o situatie materiala deloc buna si s-au casatorit cu baieti care isi permiteau sa intretina lejer o familie ( adica o masina frumoasa, o casa...vacante....iesiri la restaurante..erau rasfatate atat cat se putea) . Eu nu cred ca al tau a devenit milionar in euro peste noapte...asa ca nu vb despre barbati de genul asta....astia sunt mai greu de gasit ....clar ar fi alt exemplu. Uite..unchiul meu ..un tip foarte frumusel, istet si descurcaret s-a insurat cu o tipa care nici macar la serviciu ( pt socializare macar) nu vrea sa se duca...nu arata nici bine, se uita la televizor toata ziua si pierde vremea. El a facut toti banii....o vila uriasa si superba...2 masini ( evident ca si ei i-a cumparat), firma care merge ff bine...etc....deci..mai are rost sa comentez? Vreau sa vad ceva optimism din partea ta!!


multumesc ptr incurajari artemis ....nu devenise milionar in euro , tocmai ca daca era asta poate mai intelegeam, pur si simplu si a schimbat job ul , si ajunsese la nici 1000 de euro pe luna , tocmai asta m a socat, ptr atat, iti iei lumea in cap? , dar probabil lui, banii aia i au dat mai multa incredere , isi luase o masina in leasing, si toate intamplarile astea i au revelat practic adevaratul caracter , ca mi e greu sa cred ca un om se poate schimba in asa hal, el avea nevoie de ceva sa i dea incredere in el, sa si arate adevarata fata.... de apartament ...nu era cazul , nu si permitea dar am inteles ca acum are langa el o fata cu o situatie super buna, masina, casa ....eu am fost doar asa pasagera cat sa ajunga el unde vroia, ca probabil atunci nu s ar fi uitat altcineva la el .....


Da, pai fata e nemaipomenita pt ca are casa si masina desigur ca daca n-avea, probabil ca nu i se mai parea asa grozava... Nu are de ce sa-ti para rau, asta arata cat de superficial era... probabil ca tu n-ai vazut nimic la mom respectiv, pt ca erai indragostita. o sa gasesti tu pe cineva care sa te aprecieze asa cum esti, nu te ingrijora. Stiu si eu pe cineva care tot asa a facut... A renuntat la o femeie care-l iubea cu adevarat si care l-a ajutat la greu, ca sa se insoare cu o bogatana ce i-a promis marea cu sarea. Dar sa stii ca totul se plateste in viata... Nu ai cum sa construiesti ceva pe nefericirea altuia.


nu i doresc raul ,nu mi ar folosi la nimik , desi uneori m mai gandesc ca toate se intorc intr un fel sau altul si ptr mine si ptr el si cum spui si u ca nu ti cladesti fericirea pe suferinta altuia , pai la cat am suferit eu....nush ce ar trebui sa se intample sa plateasca....l am pus mai presus de toata lumea , era Dumnezeul meu , trist dar adevarat ....si nu reusesc sa mi dau seama daca experienta asta m a facut mai puternica sau m a destabilizat psihic ....probabil timpul o sa decida....
kitty_844
Postat pe 23 Iunie 2011 13:33
De la: kitty_844, la data 2011-06-23 07:48:34daca mai exista si alte povesti aseamantoare inseamna ca e trist rau , am obsevat ca foarte multa lume se schimba din cauza banilor

Nu, puiule, nu s-a schimbat din cauza banilor, era asa de dinainte si nu ti-ai dat tu seama de caracterul lui.
Una e sa nu-ti faci de cap pentru ca nu ai posibilitati (bani, resurse) si alta pentru ca nu iti sta in caracter.
Si stai linistita, exiata multi oameni pentru care situatia ta financiara e putin importanta.
Armain
Postat pe 23 Iunie 2011 14:46
De la: Armain_Qi_1, la data 2011-06-23 14:46:22
De la: kitty_844, la data 2011-06-23 07:48:34daca mai exista si alte povesti aseamantoare inseamna ca e trist rau , am obsevat ca foarte multa lume se schimba din cauza banilor

Nu, puiule, nu s-a schimbat din cauza banilor, era asa de dinainte si nu ti-ai dat tu seama de caracterul lui.
Una e sa nu-ti faci de cap pentru ca nu ai posibilitati (bani, resurse) si alta pentru ca nu iti sta in caracter.
Si stai linistita, exiata multi oameni pentru care situatia ta financiara e putin importanta.




@Armain_Qi Exact! Un raspuns excelent!
artemis_c
Postat pe 23 Iunie 2011 15:02
De la: Armain_Qi_1, la data 2011-06-23 14:46:22
De la: kitty_844, la data 2011-06-23 07:48:34daca mai exista si alte povesti aseamantoare inseamna ca e trist rau , am obsevat ca foarte multa lume se schimba din cauza banilor

Nu, puiule, nu s-a schimbat din cauza banilor, era asa de dinainte si nu ti-ai dat tu seama de caracterul lui.
Una e sa nu-ti faci de cap pentru ca nu ai posibilitati (bani, resurse) si alta pentru ca nu iti sta in caracter.
Si stai linistita, exiata multi oameni pentru care situatia ta financiara e putin importanta.[/quote

din pacate ai dreptate ....as fi vrut sa nu fi existat toata intamplarea asta
kitty_844
Postat pe 23 Iunie 2011 16:32
De la: kitty_844, la data 2011-06-23 10:21:49
De la: pickard, la data 2011-06-23 08:20:32
De la: kitty_844, la data 2011-06-22 13:19:19nici daca arat bine?


daca-ti inchipui ca o relatie se poate baza pe aspectul fizic te inseli


nu am zis ca se bazeaza neaparat pe aspectul fizic , normal ca nu tre sa fie doar aspect fizic dar tre sa te si atraga putin persoana , din punctul tau de vedere pe ce se bazeaza o relatie?

pe spirit!
pickard
Postat pe 23 Iunie 2011 16:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt deprimat,am o poveste tragica,terminata dezastruos...nu stiu ce safac ,am nevoie mare de sfaturi 18 De la: stem_29 4 August 2010 11:28
Tu ce ai alege? 2 De la: kudika347830 15 Noiembrie 2016 06:58
Buna la toata lumea! 23 De la: _oktober_ 19 Martie 2011 20:10
Prostie s-au razbunare ? 33 De la: FAT_FRUMOSSS 29 Ianuarie 2012 20:01
Fara final... 46 De la: darksukkubus69 9 Martie 2010 18:58