Setari Cookie-uri

imi e groaznic de greu

va scriu si eu povestea mea mai mult pentru a ma descurca pentru ca solutii stiu ca nu exista...am avut o relatie de 6 ani, f exploziva ne-am iubit f mult, ne-am urat, la un moment dat nu ne-am sincronizat el ma iubea in disperare eu nu prea, apoi a fost invers...anul acesta a fost normal insa ne cam certam nu lucoiam impreuna, acum cam 3 luni el voia sa se mute cu mine, dar eu i-am zis ca sa mai stam putin ca nu e momentul ca ne certam prea des, el nu a vrut sa inteleaga si ne-am certat putin cam urat atunci..nu am vb o luna si ceva apoi eu l-am cautat caci imi era groaznic de dor de el, la inceput nu prea a vrut sa ne impacam,dar apoi a fost de acord ,dar a zis ca citez 'mai am de tras' nu prea am bagat in seama chestia asta eram mult prea fericita ca va fi totul bine...dar nu a fost....de atunci a inceput sa se poarte extrem de stupid, nu ma cauta, facem planuri sa facem ceva impreuna inaintea orei la care trebuia sa ne intalnim imi spunea ca e obosit si vrea sa mearga acasa(lucreaza destul de mult), nu ne intalneam aproape decat cand insistam eu si atunci era bine, era normal se purta frumos...intr-o zi l-am rugat sa vina cu mine pana la doctor si mi-a spus ca nu vine acum ca e la sport(practica un sport de mult timp)si ca ma suna mai tarziu, binenteles ca mi-a picat ca din copac, si bineneteles ca nu ma sunat...dupa 5 zile ma intalnesc cu el intamplator pe strada ma duceam la un xerox si ma intreaba foarte mirat ca de ce nu l-am rugat pe el sa ma ajut..m-am abtinut sa-i spun ceva si am zis doar ca m am descurcat singura...3 sapt nu m-a cautat...am incept eu sa il caut sa-l sun i am dat mesaje macar sa stiu de ce ce se intampla, nimic, absolut nimic,de cateva zile a fost ziua lui si i-am facut un album cu poze cu noi 2 si m-am incumetat sa merg sa il duc la el la servici, cand am ajuns acolo lacrimile imi stateau gat aproape nici nu puteam vorbi si mi-a zis ca il enervez ca vin acolo asa si am mai apucat sa-l intreb si in general si imi spune ca si in general il enervez...efectiv nu puteam sa scot un cuvant din gura stateam si ma uitam la el si el la mine cumva cu ura nu stiu...nu imi vine sa cred si nu inteleg de ce...singurele motive care imi vin in cap sunt alta sau nu ma mai iubeste, dar dupa 6 ani credeam ca merit o despartire cu motiv nu stiu.stiu cat de penibil suna dar sunt foarte distrusa, stiu ca altele poate am patit mai rau...dar eu nu inteleg si nici macar nu primesc un raspuns nici atat nu merit..chiar in momentul de fata nu vad o speranta o luminita la capat care sa ma tina in viata...is constienta ca nu se va mai impaca cu mine, dar pe mine ma terminat
andrea_m
Postat pe 22 Iunie 2011 16:39
Si ce-a facut, i-ai dat albumul pana la urma?
Daca da, nu l-a rascolit nimic??A zis ceva??
Trista poveste ta, chiar ma imaginam eu in locul tau, si e oribil.Chestia e ca, eu n-as sta sa inghit in sec ca tine, i-as zice doua de dulce si cel mai probabil i-as arde cateva palme, sa ma descarc, si sa-i ramana ca amintire.
Din cate am citit, vad ca esti convinsa ca, cale de impacare nu v-a mai fi intre voi, dar in caz ca v-a fi, n-o face, da-i cu flit asa cum ti-a facut el.Plateste-i cu aceiasi moneda, poate si mai rau daca e nevoie.
Valy90
Postat pe 22 Iunie 2011 18:32
Dureroasa chestie
The_Exile
Postat pe 22 Iunie 2011 19:07
nu iti este clar ca nu te iubeste??? ce om indragostit ar adopta un asemenea comportament/??
steffy91
Postat pe 22 Iunie 2011 19:14
da nu am zis ca nu mi-e clar ca nu ma iubeste...am si zis la inceput ca mai mult as vrea sa ma descarc nu ca m-ar ajuta cu prea mult...nu stiu ce a facut cu albumul ca nu s-a uitat in punga de fata cu mine atunci...poate la si aruncat...asta a fost marti.nu l am mai cautat si n-am sa l mai caut, dar imi este groaznic ma bucur cand vine seara sa adorm sa nu simt durerea asta tampita.ma simt ca si cum oriunde in orice directie as vrea sa gasesc speranta no gasesc...sper sa imi revin la un moment dat si sa mai cred totusi in dragoste.
andrea_m
Postat pe 23 Iunie 2011 07:34
De la: andrea_m, la data 2011-06-22 16:39:54va scriu si eu povestea mea mai mult pentru a ma descurca pentru ca solutii stiu ca nu exista...am avut o relatie de 6 ani, f exploziva ne-am iubit f mult, ne-am urat, la un moment dat nu ne-am sincronizat el ma iubea in disperare eu nu prea, apoi a fost invers...anul acesta a fost normal insa ne cam certam nu lucoiam impreuna, acum cam 3 luni el voia sa se mute cu mine, dar eu i-am zis ca sa mai stam putin ca nu e momentul ca ne certam prea des, el nu a vrut sa inteleaga si ne-am certat putin cam urat atunci..nu am vb o luna si ceva apoi eu l-am cautat caci imi era groaznic de dor de el, la inceput nu prea a vrut sa ne impacam,dar apoi a fost de acord ,dar a zis ca citez 'mai am de tras' nu prea am bagat in seama chestia asta eram mult prea fericita ca va fi totul bine...dar nu a fost....de atunci a inceput sa se poarte extrem de stupid, nu ma cauta, facem planuri sa facem ceva impreuna inaintea orei la care trebuia sa ne intalnim imi spunea ca e obosit si vrea sa mearga acasa(lucreaza destul de mult), nu ne intalneam aproape decat cand insistam eu si atunci era bine, era normal se purta frumos...intr-o zi l-am rugat sa vina cu mine pana la doctor si mi-a spus ca nu vine acum ca e la sport(practica un sport de mult timp)si ca ma suna mai tarziu, binenteles ca mi-a picat ca din copac, si bineneteles ca nu ma sunat...dupa 5 zile ma intalnesc cu el intamplator pe strada ma duceam la un xerox si ma intreaba foarte mirat ca de ce nu l-am rugat pe el sa ma ajut..m-am abtinut sa-i spun ceva si am zis doar ca m am descurcat singura...3 sapt nu m-a cautat...am incept eu sa il caut sa-l sun i am dat mesaje macar sa stiu de ce ce se intampla, nimic, absolut nimic,de cateva zile a fost ziua lui si i-am facut un album cu poze cu noi 2 si m-am incumetat sa merg sa il duc la el la servici, cand am ajuns acolo lacrimile imi stateau gat aproape nici nu puteam vorbi si mi-a zis ca il enervez ca vin acolo asa si am mai apucat sa-l intreb si in general si imi spune ca si in general il enervez...efectiv nu puteam sa scot un cuvant din gura stateam si ma uitam la el si el la mine cumva cu ura nu stiu...nu imi vine sa cred si nu inteleg de ce...singurele motive care imi vin in cap sunt alta sau nu ma mai iubeste, dar dupa 6 ani credeam ca merit o despartire cu motiv nu stiu.stiu cat de penibil suna dar sunt foarte distrusa, stiu ca altele poate am patit mai rau...dar eu nu inteleg si nici macar nu primesc un raspuns nici atat nu merit..chiar in momentul de fata nu vad o speranta o luminita la capat care sa ma tina in viata...is constienta ca nu se va mai impaca cu mine, dar pe mine ma terminat[/quot


...deci poti sa-l lasi in pace...si eu am experimentat....dupa o relatie de ani de zile...ne-am despartit prin ...telefon...ce sa-i faci viata merge inainte cu bune si cu rele..nu te mai consuma...e inevitabi stiu dar incearca sa te detasezi...in rest numai bine iti doresc
cristiana84
Postat pe 23 Iunie 2011 07:54
Esti masochista cumva, ca il tot cauti? Iti place asa de mult sa te umilesti? Il vei uita, stai linistita... Nu e unicul barbat de pe pamant... Si chiar de-ar fi unicul, decat sa stai intr-o astfel de relatie, mai bine singura. Femeile care se umilesc sunt penibile in ochii barbatilor.
Micaell
Postat pe 23 Iunie 2011 10:53
Sincer dupa 6 ani si nici un cuvant nu mi se pare o umilinta...mi se par incercari disperate.nu prea ma intereseaza ca altii sau chiar el ma iau drept penibila.il iubesc foarte mult si am facut ce mo dus pe mine capu sa incerc sa inteleg si sa incerc sa l aduc inapoi.oricum m am dat batut.da m am umilit dar altfel nu am stiut.sincer nu ti doresc sa treci prin asta sa vezi ca in momentul ala nimic nu ti se pare prea penibil sau umilitor cand persoana cu care ai stat ani de zile si pe care ai iubito enorm te lasa fara nici un cuvant si te mai trateaza si ca pe un ghimpe in talpa
andrea_m
Postat pe 23 Iunie 2011 11:22
De la: Micaell, la data 2011-06-23 10:53:33Esti masochista cumva, ca il tot cauti? Iti place asa de mult sa te umilesti? Il vei uita, stai linistita... Nu e unicul barbat de pe pamant... Si chiar de-ar fi unicul, decat sa stai intr-o astfel de relatie, mai bine singura. Femeile care se umilesc sunt penibile in ochii barbatilor.


Nu e masochista.
Pur si simplu a vrut o explicatie.
Valy90
Postat pe 23 Iunie 2011 11:26
Nu mi se pare nimic spectaculos sau interesant in povestea ta, daca voi timp de 6 ani ati avut o relatie "exploziva", ba va iubeati, ba nu...si va certati...Totusi nu cred ca este iubire adevarata, asa cum se mai zice, intre doi care se cearta tot timpul si ba se despart, ba se impaca...Asa ca mi se pare normal ca unul dintre voi la un moment dat s-a saturat si v-ati despartit.
Baiat_virgin
Postat pe 23 Iunie 2011 11:32
De la: andrea_m, la data 2011-06-23 11:22:18Sincer dupa 6 ani si nici un cuvant nu mi se pare o umilinta...mi se par incercari disperate.nu prea ma intereseaza ca altii sau chiar el ma iau drept penibila.il iubesc foarte mult si am facut ce mo dus pe mine capu sa incerc sa inteleg si sa incerc sa l aduc inapoi.oricum m am dat batut.da m am umilit dar altfel nu am stiut.sincer nu ti doresc sa treci prin asta sa vezi ca in momentul ala nimic nu ti se pare prea penibil sau umilitor cand persoana cu care ai stat ani de zile si pe care ai iubito enorm te lasa fara nici un cuvant si te mai trateaza si ca pe un ghimpe in talpa


Stiu cum e ca am iubit si eu... De asta ti-am spus...uneori e bine sa iti pui in functiune ratiunea, si sa lasi la o parte sentimentele. Daca vei judeca la rece, vei vedea ca toata aceasta lupta a ta e pur si simplu o prostie. O sa-ti dai seama tu mai tarziu, cand o sa-ti treaca "indragosteala" si o sa te intrebi :cum dracu am putut sa fac asemenea lucruri Si tot din proprie experienta iti spun ca ceea ce ai avut nu era iubire adevarata. Obsesie poate, pasiune...dar nu iubire... Ar trebui sa fii fericita ca te-ai eliberat, ca aia nu era o relatie sanatoasa care sa te implineasca. Asta nu-i viata, sa stai in scandaluri. Cel mai bine e sa o lasi balta, atunci cand vezi ca nu mai esti dorit. Mi-a placut replica dintr-un film: iubirea e ca o pasare, trebuie lasata libera; daca nu se intoarce la tine, inseamna ca nu ti-a apartinut niciodata. Si asa si este... Acel barbat nu era pentru tine.
Micaell
Postat pe 23 Iunie 2011 12:40
chiar mi-as dori sa ai dreptate sa nu fi fost iubire caci atunci ma gandesc ca si trece mai repede...prefer sa zic peste o luna ca ce proasta am fost ca am pierdut 6 ani decat sa simt in continuare durerea asta si golul asta...eu cand am zis exploziva nu m-am referit la faptul ca ne certam des ne-am certat mai des in ultima perioada, ma refeream ca amandoi avem caractere puternice (el gemeni eu sagetator) si mai ales cand ne certam se vedea asta ca nu prea voiam sa renuntam nici care, dar de cele mai multe ori eu lasam de la mine ca stiam cat e el de orgolios si rar cand rescunoaste cand greseste, dar in rest ne intelegeam bine, parintii lui tin mult la mine, ma rog nu mai vreau sa mi amintesc ca imi fac rau singura.Acum un an si ceva eu am vrut sa ne despartim si i-am spus, nu mai prea tineam la el si mi-am facut eu curaj sa-i spun si mai bine de o luna mi-a plans si imi trimitea mesaje si pana la urma a luat multe pastile...intr-un final m-am impacat cu el dar pt ca a facut chestia aia, mi se facuse si mie dor de el, stiu ca am fost f slaba atunci...si dupaia am inceput iar sa il iubesc si am ajuns aici.si acum sunt nervoasa pe mine ca de ce nu mi-am batut si eu joc de el atunci de ce ii raspundeam la telefon si incercam sa il linistesc cand el acum nici macar un motiv na fost in stare sa-mi zica...in fine, sper din tot sufletul sa mi treaca si cum ai zis si tu sa zic vai ce proasta am fost ca m-am milogit
andrea_m
Postat pe 23 Iunie 2011 14:06
De la: andrea_m, la data 2011-06-23 14:06:55chiar mi-as dori sa ai dreptate sa nu fi fost iubire caci atunci ma gandesc ca si trece mai repede...prefer sa zic peste o luna ca ce proasta am fost ca am pierdut 6 ani decat sa simt in continuare durerea asta si golul asta...eu cand am zis exploziva nu m-am referit la faptul ca ne certam des ne-am certat mai des in ultima perioada, ma refeream ca amandoi avem caractere puternice (el gemeni eu sagetator) si mai ales cand ne certam se vedea asta ca nu prea voiam sa renuntam nici care, dar de cele mai multe ori eu lasam de la mine ca stiam cat e el de orgolios si rar cand rescunoaste cand greseste, dar in rest ne intelegeam bine, parintii lui tin mult la mine, ma rog nu mai vreau sa mi amintesc ca imi fac rau singura.Acum un an si ceva eu am vrut sa ne despartim si i-am spus, nu mai prea tineam la el si mi-am facut eu curaj sa-i spun si mai bine de o luna mi-a plans si imi trimitea mesaje si pana la urma a luat multe pastile...intr-un final m-am impacat cu el dar pt ca a facut chestia aia, mi se facuse si mie dor de el, stiu ca am fost f slaba atunci...si dupaia am inceput iar sa il iubesc si am ajuns aici.si acum sunt nervoasa pe mine ca de ce nu mi-am batut si eu joc de el atunci de ce ii raspundeam la telefon si incercam sa il linistesc cand el acum nici macar un motiv na fost in stare sa-mi zica...in fine, sper din tot sufletul sa mi treaca si cum ai zis si tu sa zic vai ce proasta am fost ca m-am milogit


Nu te supara dar eu cred ca barbatul asta nu e prea stabil psihic. Un om care face chestii de-astea (ai zis ca a luat multe pastile) nu e matur. Probabil ca si-a gasit pe alta si de-aia te trateaza asa.
Micaell
Postat pe 23 Iunie 2011 14:20
De la: andrea_m, la data 2011-06-23 14:06:55el gemeni eu sagetator

Lasand la o parte faptul ca e o combinatie de zodii absolut imposibila, tu suferi acum probabil cam ce a suferit el inainte.
Poti sa faci un barbat sa sufere oricat, dar exista o limita de netrecut, care este mandria masculina. In momentul in care i-ai ranit mandria sau orgoliul masculin, totul s-a terminat. Presupun ca asta s-a intamplat si in cazul asta totul e inutil, mai bine renunta.
de fapt nu renunta, incearca cu animallover.
Armain
Postat pe 23 Iunie 2011 14:36
pai imatur e cu siguranta, asta am stiut dintotdeauna...oricum ma gandesc ca mai bine mi s-a intamplat asta la 22 de ani decat la 30 sau mai incolo, macar mai am o sansa acum.is constienta ca e f posibil sa fie vb de alta dar na mi-e cam greu sa accept :)
andrea_m
Postat pe 23 Iunie 2011 14:36
imposibila nu e ca doar am stat 6 ani impreuna aproape 7 (ar fi fost in oct) si cunosc cupluri de genul chiar de varste inaintate.nu prea inteleg cu ce i am ranit 'mandria masculina'
andrea_m
Postat pe 23 Iunie 2011 14:39
De la: Armain_Qi_1, la data 2011-06-23 14:36:07
De la: andrea_m, la data 2011-06-23 14:06:55el gemeni eu sagetator

Lasand la o parte faptul ca e o combinatie de zodii absolut imposibila, tu suferi acum probabil cam ce a suferit el inainte.
Poti sa faci un barbat sa sufere oricat, dar exista o limita de netrecut, care este mandria masculina. In momentul in care i-ai ranit mandria sau orgoliul masculin, totul s-a terminat. Presupun ca asta s-a intamplat si in cazul asta totul e inutil, mai bine renunta.
de fapt nu renunta, incearca cu animallover.



el e compatibil cu toate
Ame_ly
Postat pe 23 Iunie 2011 14:40
De la: andrea_m, la data 2011-06-23 14:39:32imposibila nu e ca doar am stat 6 ani impreuna aproape 7 (ar fi fost in oct) si cunosc cupluri de genul chiar de varste inaintate.nu prea inteleg cu ce i am ranit 'mandria masculina'

Nu tu ziceai ca era o relatie exploziva? :)
Armain
Postat pe 23 Iunie 2011 14:49
De la: Ame_ly, la data 2011-06-23 14:40:22 el e compatibil cu toate

Ba, numai cu alea frumoase!
Armain
Postat pe 23 Iunie 2011 14:51
De la: animallover, la data 2011-06-23 14:45:59eu fu.t doar femei frumoase


si ele ce zic?!
fante_de_dorobanti
Postat pe 23 Iunie 2011 15:15
intr-adevar nu stiu daca as suporta asta...numa cand ma gandesc mi se intoarce stomacu pe dos..e asa de greu Doamne cat poate fi de greu, nu cred ca am mai simtit vreodata o durere asa de mare sper din tot sufletul sa-mi treaca
andrea_m
Postat pe 23 Iunie 2011 15:18
De la: andrea_m, la data 2011-06-23 15:18:41intr-adevar nu stiu daca as suporta asta...numa cand ma gandesc mi se intoarce stomacu pe dos..e asa de greu Doamne cat poate fi de greu, nu cred ca am mai simtit vreodata o durere asa de mare sper din tot sufletul sa-mi treaca


stiu ca suna a stereotip,dar o sa-ti treaca,acordatzi un ragaz sa plangi,dar nu prea mult
apoi iesi in lume,incearca sa te inconjori de lucruri care iti fac tie placere ,nu cauta neaparat o alta relatie hop,acum,repede.
fruntea sus
Ame_ly
Postat pe 23 Iunie 2011 15:28
De la: andrea_m, la data 2011-06-23 15:18:41intr-adevar nu stiu daca as suporta asta...numa cand ma gandesc mi se intoarce stomacu pe dos..e asa de greu Doamne cat poate fi de greu, nu cred ca am mai simtit vreodata o durere asa de mare sper din tot sufletul sa-mi treaca


o sa-ti treaca dar va mai dura ceva timp!
fante_de_dorobanti
Postat pe 23 Iunie 2011 15:30
De la: fante_de_dorobanti, la data 2011-06-23 15:15:13
De la: animallover, la data 2011-06-23 14:45:59eu fu.t doar femei frumoase


si ele ce zic?!


ele habar n-au ,sunt doar niste biete fantezii
Ame_ly
Postat pe 23 Iunie 2011 15:31
De la: Ame_ly, la data 2011-06-23 15:31:36
De la: fante_de_dorobanti, la data 2011-06-23 15:15:13
De la: animallover, la data 2011-06-23 14:45:59eu fu.t doar femei frumoase


si ele ce zic?!


ele habar n-au ,sunt doar niste biete fantezii


..............in noptile pustii si lungi!! trist dar adevarat!
fante_de_dorobanti
Postat pe 23 Iunie 2011 15:39
De la: animallover, la data 2011-06-23 14:45:59eu fu.t doar femei frumoase

si la restu ce le faci?
pickard
Postat pe 23 Iunie 2011 15:46
De la: animallover, la data 2011-06-23 14:45:59eu fu.t doar femei frumoase


cand le vezi frumoase...esti treaz sau dupa ºpriþ?
red2shoes
Postat pe 23 Iunie 2011 15:59
De la: red2shoes, la data 2011-06-23 15:59:50
De la: animallover, la data 2011-06-23 14:45:59eu fu.t doar femei frumoase


cand le vezi frumoase...esti treaz sau dupa ºpriþ?

el e mahmur tot timpul
pickard
Postat pe 23 Iunie 2011 16:05
De la: animallover, la data 2011-06-23 14:45:59eu fu.t doar femei frumoase
din ziar , poza sau revista ?
RUY_BLAS
Postat pe 23 Iunie 2011 16:11
De la: animallover, la data 2011-06-23 14:45:59eu fu.t doar femei frumoase

Si de ce te enervezi? Ti-a cerut vreuna urata sa-i faci pedichiura?
Lucia_41
Postat pe 23 Iunie 2011 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tabere prescolari 5 De la: dienush89 9 Octombrie 2009 22:26
despartiti.......dar locuim impreuna! 11 De la: marmarci 28 Aprilie 2009 15:35
frustrare 9 De la: Sabrina_Nede 13 Septembrie 2008 00:07
Nu pot sa-l uit, ce sa fac 4 De la: scorpyoW 6 Iunie 2009 11:50
Ce sa fac...il vreau inapoi? 26 De la: euanca 7 Februarie 2011 15:09