Setari Cookie-uri

Oare ceea ce ofer eu nu este suficient?

Vã salut și vin cu o poveste. O poveste care m-a epuizat.

Sunt un bãrbat în toatã firea (cred eu) în cei 28 de ani de viațã, am avut succes în dragoste, dar nu am reușit sã am ceva mai mult de 3 ani. Vin dintr-o familie unitã, iar asta m-a fãcut sã doresc sã întemiez o familie. Consider cã era momentul sã încep sã am o relație stabilã. Cred cã m-am înșelat.

Acum multe luni am întâlnit o femeie sau fatã. de 25 de ani.
La finalul verii am intalnit o fata cu care m-am cuplat, doar ca ea a plecat in alta tara si am stabilit sa mergem intr-o relatie la distanta. Desi nu sunt fan, am considerat ca este lucrul cel mai logic, tinand cont ca relatia noastra a fost una foarte buna, chiar daca am petrecut foarte putin timp impreuna. Cand ea a plecat, evident, ceva in mine s-a rupt, asa ca am decis, bai uite, as vrea sa vin eu la tine peste un an (tipa sta in Franta). Era o decizie pe care am luat-o poate din euforie, dar am decis ca vreau sa merg la ea, sa renunt la tot, la familie, prieteni, totul, ca sa fiu cu ea.

Initial a bucurat-o chestia asta, iar lucrurile au fost foarte bune intre noi, aproape 2 luni. Comunicare zilnica, etc, toate chestiile care se fac sa mearga o relatie la distanta, asa ca am stabilit ca de Craciun merg la ea. Zis si facut, am luat biletele, iar totul era super bine, pana acum o luna si jumatate. Dupa trei luni de relatie, "a dat drumul" porumbelului din colivie si mi-a spus ca ma iubeste. Evident, simteam la fel, asa ca i-am raspuns si eu. Din acea clipa, lucrurile au inceput sa fie altfel, iar la 2 saptamani distanta, mi-a spus ceva ce m-a deranjat, ca fostul ei prieten se muta in zona cu ea. Fostul prieten este oarecum prezent in viata ei, pe principiul ca din cand in cand, mai interactioneaza, iar el este motivul pentru care ea initial plecase la studii acolo. Am apreciat ca mi-a spus, ca relatia noastra este in regula, dar a fost ceva ce m-a enervat, ma racaia, iar am cautat, stupid, dar am cautat motiv de cearta, iar dupa vreo doua zile, ne-am certat ca lumea, cearta ce a durat vreo 3 zile. Aceea a fost prima cearta din relatia noastra. Cearta ca lumea.

Din acea clipa, relatia s-a racit, ea era inca acolo, mereu, doar ca nu era. Simteam ca ceva e in neregula, chiar daca vorbeam la fel de des, doar ca o faceam diferit. Nu mai aveam intimitate, era colega ei de apartament mereu acolo si mereu vorbea si cu ea, de fata cu mine, nu stiu, nu ma mai simteam dorit, simteam ca nu ma mai vrea. Iar ea e o tipa care uita sa mai dea vreun semn cand pleaca de acasa, iar daca aveam ceva stabilit, rareori anunta ca nu mai poate sa ajunga. Cu toate acestea, nu existau semne ca inseala. Initial m-am gandit ca poate a dat peste vreun coleg sau chiar fostul, dar nu, sunt total sigur de asta, sunt mici detalii intime care imi confirmau asta, plus, chiar daca nu dadea semn, pareau ore si momente in care nu avea cum sa faca asa ceva. Mergand mai departe, intre timp s-a angajat, iar cu scoala, treaba a devenit super serioasa la ea, doar ca in putinul timp pe care il mai avea, vorbea cu mine. Avansand, cu doua zile inainte de primele ore de munca, a fost undeva si a uitat ca trebuia sa ne vedem pe skype si nu a intrat sa ma anunte (nu stiu, pe mine chestiile astea imi par elementare de bun simt), iar eu m-am enervat si am confruntat-o. A urmat un maraton de cearta, in care a inceput sa imi reproseze chestii si finalmente sa imi spuna bomba: m-am hazardat cand am spus ca te iubesc si ca m-am reobisnuit cu libertatea.

I-am spus bine, atunci ne oprim, dar a urmat un maraton intreg de plans si am stabilit sa ramanem impreuna. Zis si facut, eu oarecum m-am distantat, nu ne-am mai certat, dar ea se simtea ca este schimbata cu mine. Dupa aproape o luna, finalmente, i-am spus ce simt: Uite, eu nu mai cred in noi, ma doare, ma simt ca nu mai ma vrei si nu inteleg de ce, da poate am reactionat si eu ciudat, dar nu faci asta la primul hop mai greu, practic ne-am lansat toate cartiile pe fata. Bun, de la ea a urmat partea cea mai interesanta pe care o sintetizez: Ai pus presiune ca vrei sa vii la mine, ca ai facut-o prea repede, ca imi ceri chestii si nu ma lasi pe mine sa le fac (nu le mai facea din clipa cand am simtit ceva) si ca ea vrea independenta, dar ma vrea si pe mine, ca ea nu stie ce vrea de fapt, ca e intr-o etapa a vietii ei in care nu stie ce vrea, vrea ambele, nu stie daca ramane in Franta, ca de ce sa vin eu, ca ea e sucita, etc


Ideea e ca, din clipa in care mi-a spus ca s-a hazardat cu "te iubesc", in mine s-a rupt ceva si i-am spus asta, Nu stiu ce sa fac, plec intr-o luna la ea si nu stiu ce sa fac. O iubesc cu toata inima mea, dar nu mai cred deloc in ea, de fapt mint, cred in fidelitatea ei, dar simt ca are o bariera pe care eu nu am cum sa o dobor. nu stiu ce sa fac, cum sa fac, nu mai sunt fericit, dar ma agat de dragostea asta nenorocita pe care i-o port, pe acele luni de fericire in care am fost impreuna. Nu stiu ce sa fac, vreau sa spun stop pentru ca simt ca nu mai putem repara asta, dar ma doare enorm pentru ca nu e corect, nu e corect ca distanta asta sa ingroape o relatie asa. Eu am decis ca vreau sa plec, pentru ca ea nu se intorcea si eu am vrut sa fac asta pentru noi, nu sa pun presiune, plus, o faceam abia la anul, nu acum, doar daca relatia mergea. Ma simt intr-un labirint fara iesire in care nu stiu ce pot sa fac, intr-adevar, am fost frustrat de episodul acela, dar nu stiu, nu renunti din prima la relatie, de fapt nu e vorba de renuntat, ca eu am vrut sa plec si ea nu a vrut. Practic vrea relatia, dar ea nu stie ce simte. Timpul a trecut, am ajuns la ea, iar vacanța am petrecut-o împreunã.


Am zburat cu emoþii ºi am ajuns acolo, m-a luat de la aeroport. E foarte greu de descris cât de bucuroasã era, radia. ªi eu la fel. Am petrecut întreaga perioadã împreunã ºi a fost excelent. Evident au existat mici clinciuri, dar în mare a fost foarte bine. Ne-am comportat ca un cuplu care parcã stãtea de ani în aceeaºi casã.

A fost frumos, m-am simþit bine, dar a fost finalul.

Am revenit pe 10 înapoi, iar de atunci ea a reveni la cum era, doar cã ºi eu eram diferit. Nu ºtiu de ce.

Ieri i-am spus cã o simt cã a revenit la vechile obiceiuri, este cum era înainte. Mi-a spus cã are multe pe cap, atât. Am confruntat-o seara pe skype ºi mi-a spus cã nu ºtie ce simte. I-am spus cã nu mai pot continua aºa, nu mai pot continua situaþia asta.

Ulterior m-a sunat, a tãcut, am vorbit ºi într-un final mi-a spus cã voia sã îmi zicã zilele astea cã ea nu vrea relaþie, dar mã vrea pe mine, nu vrea sã plec. I-am spus cã nu pot face asta. Mi-am luat rãmas bun ºi am închis. Nu am mai vorbit de atunci. A plâns mult la telefon.

Eu mã simt epuizat. Distanþa ne-a ucis. I-am dat totul, tot ce am putut eu, iar ea mi-a dat acel ”nu știu”, acel te vreau dar nu vreau relație. De ce, cum am ajuns la stadiul ãsta?

Vã mulțumesc cã ați avut rãbdare sã citiți asta.
kudika_979929
Postat pe 21 Ianuarie 2015 17:02
De la: kudika_979929, la data 2015-01-21 17:02:56Vã salut și vin cu o poveste. O poveste care m-a epuizat.

Sunt un bãrbat în toatã firea (cred eu) în cei 28 de ani de viațã, am avut succes în dragoste, dar nu am reușit sã am ceva mai mult de 3 ani. Vin dintr-o familie unitã, iar asta m-a fãcut sã doresc sã întemiez o familie. Consider cã era momentul sã încep sã am o relație stabilã. Cred cã m-am înșelat.
kudika_15804
Postat pe 21 Ianuarie 2015 18:32
De la: kudika_15804, la data 2015-01-21 18:32:10
De la: kudika_979929, la data 2015-01-21 17:02:56Vã salut și vin cu o poveste. O poveste care m-a epuizat.

Sunt un bãrbat în toatã firea (cred eu) în cei 28 de ani de viațã, am avut succes în dragoste, dar nu am reușit sã am ceva mai mult de 3 ani. Vin dintr-o familie unitã, iar asta m-a fãcut sã doresc sã întemiez o familie. Consider cã era momentul sã încep sã am o relație stabilã. Cred cã m-am înșelat.



Observ ca nu mi s-a postat comentariul anteror,nu are rost sa repet,ideea de baza a fost urmatoarea:

Ea nu doreste o relatie de profunzime,ci una deschisa.Distanta dintre voi distruge atat timp cat nu sunteti aproape,unul de celalalt,iar fosta ta iubita te doreste,doar ca iubit,nu ca sot,asa cum sperai!!!

Nu te mai chinui,nu are rost,nu vei reusi sa ii schimbi optica vis-avis de relatii!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Ianuarie 2015 18:35
nu te mai chinui,orice ai posta nu conteaza
george1
Postat pe 21 Ianuarie 2015 19:19
Sunt atâtea întrebãri pe care mi le-am pus și le pun.

Nu știu ce naiba sã fac, apar frustrãrile care mã fac sã cred cã poate eu nu am fãcut ceea ce trebuie sau nu am fost suficient.

Iar asta doare ca naiba.
kudika_979929
Postat pe 22 Ianuarie 2015 02:19
De la: kudika_979929, la data 2015-01-22 02:19:05Sunt atâtea întrebãri pe care mi le-am pus și le pun.

Nu știu ce naiba sã fac, apar frustrãrile care mã fac sã cred cã poate eu nu am fãcut ceea ce trebuie sau nu am fost suficient.

Iar asta doare ca naiba.


Doare,este normal sa fie astfel,caci ti-ai facut ganduri,dar care nu s-au limpezit!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Ianuarie 2015 07:17
De la: kudika_979929, la data 2015-01-21 17:02:56
Eu mã simt epuizat. Distanþa ne-a ucis. I-am dat totul, tot ce am putut eu, iar ea mi-a dat acel ”nu știu”, acel te vreau dar nu vreau relație. De ce, cum am ajuns la stadiul ãsta?

Vã mulțumesc cã ați avut rãbdare sã citiți asta.

E de inteles ca te simti epuizat. Nu, distanta nu v-a ucis! Tu ai facut asta! Atat epuizarea cat si ceea ce numesti "ucidere" se datoreaza asteptarilor tale. Cred ca te-ai grabit asteptand mai prea mult, e de inteles asta-n conditiile in care-ti doresti, pt prima oara, o relatie serioasa/stabila si sa-ti intemeiezi o familie. Cu alte cuvinte cred ca te-ai grabit ca fata mare la maritat!
Incearca sa-i acorzi ceva spatiu si timp, sa ai rabdare, nu opri relatia cu ea pt ca nu se stie unde va duce. Cand spun relatie ma refer chiar si la o prietenie. Gandeste-te ca daca ea a plecat acolo pt un barbat cu care nu mai este, din varii motive, e firesc sa se teama de o relatie, insa daca pastrezi legatura cu ea, s-ar putea sa constatati amandoi ca aveti o relatie, ca va doriti mai mult de la ea si de la voi.
Daca doresti, insa, sa te casatoresti cat mai curand, atunci spune STOP categoric si reincepe cautarile.
puiut_77
Postat pe 22 Ianuarie 2015 09:26
Plecarea ei in Franta , nu este asa de florile marului , iar tu o pui in situatia de a alege intre tine si studii , de aceea o aduci in situatia de a spune una si a face alta.
Daca nu ar fi avut sentimente fata de tine , nu te-ar fi chemat la ea ,ar fi incheiat relatia fara sa-ti dea prea multe explicatii .
Este firesc sa-si doreasca o relatie independenta , terminarea studiilor fiind prioritatea ei ( de aceea a facut pasul de a pleca , nu ?) dupa terminarea scolii , are timp sa-si puna in ordine si viata sentimentala.
Frustrarile si egoismul tau , iti vor distruge orice relatie pe care o vei avea .
Doresti cu disperare sa te insori , cauta o fata ce are un singur scop in viata , acela de a se marita , de o astfel de femeie ai tu nevoie !


"O iubesc cu toata inima mea, dar nu mai cred deloc in ea, de fapt mint, cred in fidelitatea ei, dar simt ca are o bariera pe care eu nu am cum sa o dobor."

Bariera geloziei tale
Ar fi pacat sa te lasi in viata orbir de gelozie.

-Dyna-
Postat pe 22 Ianuarie 2015 11:10
De la: kudika_979929, la data 2015-01-22 02:19:05Sunt atâtea întrebãri pe care mi le-am pus și le pun.

Nu știu ce naiba sã fac, apar frustrãrile care mã fac sã cred cã poate eu nu am fãcut ceea ce trebuie sau nu am fost suficient.

Iar asta doare ca naiba.


Intrebare : tu vrei sa te mariti sau sa te insori ?
-Dyna-
Postat pe 22 Ianuarie 2015 11:17
De la: kudika_979929, la data 2015-01-22 02:19:05Sunt atâtea întrebãri pe care mi le-am pus și le pun.

Nu știu ce naiba sã fac, apar frustrãrile care mã fac sã cred cã poate eu nu am fãcut ceea ce trebuie sau nu am fost suficient.

Iar asta doare ca naiba.

Ce-ar fi sa nu mai intrebi, sa privesti lucrurile cu maturitatea de cuviinta si sa nu mai presezi chestiunea. Daca la asta adaugi mai putina gelozie, supiciuni si iritabilitate decat ai dat dovada pana acum, cred ca treburile se vor rezolva intr-un sens sau altul.
Nu uita: intr-o relatii esti indreptatit sa ai pretentii, iesiri si alte manifestari de iritabilitate atunci cand ele sunt intemeiate si, mai ales, cand relatia exista nu doar in mintea ta.
puiut_77
Postat pe 22 Ianuarie 2015 12:50
De la: -Dyna-, la data 2015-01-22 11:17:27
De la: kudika_979929, la data 2015-01-22 02:19:05Sunt atâtea întrebãri pe care mi le-am pus și le pun.

Nu știu ce naiba sã fac, apar frustrãrile care mã fac sã cred cã poate eu nu am fãcut ceea ce trebuie sau nu am fost suficient.

Iar asta doare ca naiba.


Intrebare : tu vrei sa te mariti sau sa te insori ?

Crezi ca mai conteaza pt el daca se marita sau se insoara? El vrea "docomentul" si gata! Stii e ca gaina aia careia i-a venit oul si cauta cuibar. Pana acum, cand declara c-a avut succes in dragoste/amor, nu prea conta faza "docomentului", probabil zicea faza aia cu: doar nu ne leaga pe noi o hartie. Acum s-o fi gandind sa nu imbatraneasca singur si l-a cuprins frica, altfel, la cate femei sunt, nu se explica dorinta imperioasa de maritare/insuratoare.
puiut_77
Postat pe 22 Ianuarie 2015 12:54
De la: kudika_979929, la data 2015-01-22 02:19:05Sunt atâtea întrebãri pe care mi le-am pus și le pun.

Nu știu ce naiba sã fac, apar frustrãrile care mã fac sã cred cã poate eu nu am fãcut ceea ce trebuie sau nu am fost suficient.

Iar asta doare ca naiba.



Singurul analgezic valabil si cu efecte pe termen lung este reprezentat de reevaluarea ta si increderea in tine,si mai putin in persoanele pe a caror onestitate nu te mai poti baza!!Cand iti vei stabili prioritatile,dar altfel decat ai facut-o pana acum,vei vedea lucrurile in alta lumina si vei privi total diferit relatai de iubire!!

Orice relatie incepe,intai,cu o prietenie trainica,dupa care poti avansa idea incheierii unui mariaj!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Ianuarie 2015 12:58
De la: puiut_77, la data 2015-01-22 12:54:18
De la: -Dyna-, la data 2015-01-22 11:17:27
De la: kudika_979929, la data 2015-01-22 02:19:05Sunt atâtea întrebãri pe care mi le-am pus și le pun.

Nu știu ce naiba sã fac, apar frustrãrile care mã fac sã cred cã poate eu nu am fãcut ceea ce trebuie sau nu am fost suficient.

Iar asta doare ca naiba.


Intrebare : tu vrei sa te mariti sau sa te insori ?

Crezi ca mai conteaza pt el daca se marita sau se insoara? El vrea "docomentul" si gata! Stii e ca gaina aia careia i-a venit oul si cauta cuibar. Pana acum, cand declara c-a avut succes in dragoste/amor, nu prea conta faza "docomentului", probabil zicea faza aia cu: doar nu ne leaga pe noi o hartie. Acum s-o fi gandind sa nu imbatraneasca singur si l-a cuprins frica, altfel, la cate femei sunt, nu se explica dorinta imperioasa de maritare/insuratoare.



""e ca gaina aia careia i-a venit oul si cauta cuibar.""


Fata i-a cerut sa fie cocos ,dar el nu a inteles , rolul de gaina si-l asuma ea cand va fi momentul.
-Dyna-
Postat pe 22 Ianuarie 2015 13:09
Pai daca trage la maritis, bag seama ca nu-s sanse sa fie cocos.
puiut_77
Postat pe 22 Ianuarie 2015 13:16
De la: puiut_77, la data 2015-01-22 13:16:35Pai daca trage la maritis, bag seama ca nu-s sanse sa fie cocos.


vz ca depasesti baremul de 2 postari pe zi
george1
Postat pe 22 Ianuarie 2015 13:19
De la: george1, la data 2015-01-22 13:19:31
De la: puiut_77, la data 2015-01-22 13:16:35Pai daca trage la maritis, bag seama ca nu-s sanse sa fie cocos.


vz ca depasesti baremul de 2 postari pe zi

Ai ramas in urma: l-am depasit deja, dar nu-i nimic, nici toate postarile mele nu egaleaza marimea textului de deschide a topicului.
puiut_77
Postat pe 22 Ianuarie 2015 13:23
De la: puiut_77, la data 2015-01-22 13:16:35Pai daca trage la maritis, bag seama ca nu-s sanse sa fie cocos.


Atunci de ce da din pinteni , atat de agitat
-Dyna-
Postat pe 22 Ianuarie 2015 13:33
De la: -Dyna-, la data 2015-01-22 13:33:45
De la: puiut_77, la data 2015-01-22 13:16:35Pai daca trage la maritis, bag seama ca nu-s sanse sa fie cocos.


Atunci de ce da din pinteni , atat de agitat

Cred ca nu-s pinteni, ci doar niste extensii ca alea de par.
puiut_77
Postat pe 22 Ianuarie 2015 13:43
Dar nu vreau sã mã însor, vreau doar sã am o relație stabilã. Cã poate e cazul sã mã așez la casa mea, da, nu zic gata, nu e nimic posibil.

Am înțeles toate astea când a plecat, cã școala e prioritarã, dar pe mãsurã ce treceau zilele, ea nu respecta anumite chestii minuscule de bun simț.

Am încercat sã trec peste, dar nu am putut, am dat și lãsat de la mine, dar cât?

Nu pot sã mai stau în relația asta, eram ca în melodia aia comercialã: say something i am giving up on you și nu spunea nimic. Cum pot sã trec peste asta? Realiza cã plec și nu fãcea nimic sã mã ținã.

Liniștea asta fãcea cât 1000 de cuvinte.
kudika_979929
Postat pe 22 Ianuarie 2015 14:25
De la: kudika_979929, la data 2015-01-22 14:25:02Dar nu vreau sã mã însor, vreau doar sã am o relație stabilã. Cã poate e cazul sã mã așez la casa mea, da, nu zic gata, nu e nimic posibil.

Am înțeles toate astea când a plecat, cã școala e prioritarã, dar pe mãsurã ce treceau zilele, ea nu respecta anumite chestii minuscule de bun simț.

Am încercat sã trec peste, dar nu am putut, am dat și lãsat de la mine, dar cât?

Nu pot sã mai stau în relația asta, eram ca în melodia aia comercialã: say something i am giving up on you și nu spunea nimic. Cum pot sã trec peste asta? Realiza cã plec și nu fãcea nimic sã mã ținã.

Liniștea asta fãcea cât 1000 de cuvinte.


Nu ai inteles faptul ca, tanara respectiva te dorea,doar ca voiajor,nicidecum ca un posibil pretendent la mana domniei sale??Pe de alta parte,nu cred ca esti partenerul perfect,cel putin,pentru ea, nu ai fost astfel!!Nu te-a oprit in demersul tau ,pentru ca nu a dorit asta!!
Domnule draga,lucrurile sunt simple,trebuie doar sa accepti realitatea!!

Care sunt acele "chestii minuscule,de bun simt"????
kudika_15804
Postat pe 22 Ianuarie 2015 14:37
De la: kudika_15804, la data 2015-01-22 14:37:04
De la: kudika_979929, la data 2015-01-22 14:25:02Dar nu vreau sã mã însor, vreau doar sã am o relație stabilã. Cã poate e cazul sã mã așez la casa mea, da, nu zic gata, nu e nimic posibil.

Am înțeles toate astea când a plecat, cã școala e prioritarã, dar pe mãsurã ce treceau zilele, ea nu respecta anumite chestii minuscule de bun simț.

Am încercat sã trec peste, dar nu am putut, am dat și lãsat de la mine, dar cât?

Nu pot sã mai stau în relația asta, eram ca în melodia aia comercialã: say something i am giving up on you și nu spunea nimic. Cum pot sã trec peste asta? Realiza cã plec și nu fãcea nimic sã mã ținã.

Liniștea asta fãcea cât 1000 de cuvinte.


Nu ai inteles faptul ca, tanara respectiva te dorea,doar ca voiajor,nicidecum ca un posibil pretendent la mana domniei sale??Pe de alta parte,nu cred ca esti partenerul perfect,cel putin,pentru ea, nu ai fost astfel!!Nu te-a oprit in demersul tau ,pentru ca nu a dorit asta!!
Domnule draga,lucrurile sunt simple,trebuie doar sa accepti realitatea!!

Care sunt acele "chestii minuscule,de bun simt"????



Ai dreptate totalã. Și realizez asta, dar e greu sã accept și sã diger. Am nevoie sã treacã timpul cât mai repede.

Legat de lucrurile alea minuscule, pãi: de foarte multe ori s-a petrecut o chestie care s-a adunat ulterior pentru mine. De multe ori, trebuia sã ne vedem pe Skype. Mã bãtea la cap sã îmi fac timp, fãceam asta, dar când venea ora, ea nu mai intra, se lua cu altele și uita, fãrã sã anunțe mãcar. Am înțeles de câteva ori, dar s-a repetat de cel puțin 20 de ori.
kudika_979929
Postat pe 22 Ianuarie 2015 18:20
De la: kudika_979929, la data 2015-01-22 18:20:26
Ai dreptate totalã. Și realizez asta, dar e greu sã accept și sã diger. Am nevoie sã treacã timpul cât mai repede.

Legat de lucrurile alea minuscule, pãi: de foarte multe ori s-a petrecut o chestie care s-a adunat ulterior pentru mine. De multe ori, trebuia sã ne vedem pe Skype. Mã bãtea la cap sã îmi fac timp, fãceam asta, dar când venea ora, ea nu mai intra, se lua cu altele și uita, fãrã sã anunțe mãcar. Am înțeles de câteva ori, dar s-a repetat de cel puțin 20 de ori.



1.Timpul are ritmul lui de desfasurare,de trecere in viata noastra,nu avem puterea de a-l accelera!!Ai rabdare si nu face din a trai din amintiri pasiunea vietii tale,caci procedezi gresit!!
2.Legat de comunicarea prin intermediul Skype-ului,daca ai vazut ca nu isi respecta cuvantul prin neprezentare,si daca aceasta atitudine a cunoscut recidive,trebuia sa intelegi ca nu prezentai un interes major pentru ea,motivele pot fi multe ,sau poate, ca erai prea insistent si o deranja modul cum o abordai!!Vreau sa iti fie clar un lucru:atunci cand esti indragostit,nimic nu poate sta in calea comunicarii dintre tine si partenera ta,situatia inversa fiind,si ea,valabila!!Nu exista piedici,scuze si motive puerile cand inima este indreptata spre fiinta iubita!!!Se gasesc mijloace de comunicare,indiferent de greutatea relatiei!!!Poate gandesc gresit,dar eu,una,nu pot privi altfel contactul in relatiile amoroase,acesta este permanent!!

Nu ramane cramponat de ideea adusa de mutenia ei,caci interesul fostei tale iubite a fost pur organic,si deloc spiritual,profund!!

Poti astepta o revenire de-a ei,dar ma indoiesc,poate ca a considerat ca studiile o vor impiedica sa dezvolte relatia voastra,mai mult decat la nivelul dorit de ea!!
kudika_15804
Postat pe 22 Ianuarie 2015 18:46
De la: kudika_15804, la data 2015-01-22 18:46:30
De la: kudika_979929, la data 2015-01-22 18:20:26
Ai dreptate totalã. Și realizez asta, dar e greu sã accept și sã diger. Am nevoie sã treacã timpul cât mai repede.

Legat de lucrurile alea minuscule, pãi: de foarte multe ori s-a petrecut o chestie care s-a adunat ulterior pentru mine. De multe ori, trebuia sã ne vedem pe Skype. Mã bãtea la cap sã îmi fac timp, fãceam asta, dar când venea ora, ea nu mai intra, se lua cu altele și uita, fãrã sã anunțe mãcar. Am înțeles de câteva ori, dar s-a repetat de cel puțin 20 de ori.



1.Timpul are ritmul lui de desfasurare,de trecere in viata noastra,nu avem puterea de a-l accelera!!Ai rabdare si nu face din a trai din amintiri pasiunea vietii tale,caci procedezi gresit!!
2.Legat de comunicarea prin intermediul Skype-ului,daca ai vazut ca nu isi respecta cuvantul prin neprezentare,si daca aceasta atitudine a cunoscut recidive,trebuia sa intelegi ca nu prezentai un interes major pentru ea,motivele pot fi multe ,sau poate, ca erai prea insistent si o deranja modul cum o abordai!!Vreau sa iti fie clar un lucru:atunci cand esti indragostit,nimic nu poate sta in calea comunicarii dintre tine si partenera ta,situatia inversa fiind,si ea,valabila!!Nu exista piedici,scuze si motive puerile cand inima este indreptata spre fiinta iubita!!!Se gasesc mijloace de comunicare,indiferent de greutatea relatiei!!!Poate gandesc gresit,dar eu,una,nu pot privi altfel contactul in relatiile amoroase,acesta este permanent!!

Nu ramane cramponat de ideea adusa de mutenia ei,caci interesul fostei tale iubite a fost pur organic,si deloc spiritual,profund!!

Poti astepta o revenire de-a ei,dar ma indoiesc,poate ca a considerat ca studiile o vor impiedica sa dezvolte relatia voastra,mai mult decat la nivelul dorit de ea!!


Se poate pune atitudinea ei pe baza faptului cã a rãmas singurã pe lume de când era foarte micã?
kudika_979929
Postat pe 22 Ianuarie 2015 19:37
De la: kudika_979929, la data 2015-01-22 19:37:51
De la: kudika_15804, la data 2015-01-22 18:46:30
De la: kudika_979929, la data 2015-01-22 18:20:26
Ai dreptate totalã. Și realizez asta, dar e greu sã accept și sã diger. Am nevoie sã treacã timpul cât mai repede.

Legat de lucrurile alea minuscule, pãi: de foarte multe ori s-a petrecut o chestie care s-a adunat ulterior pentru mine. De multe ori, trebuia sã ne vedem pe Skype. Mã bãtea la cap sã îmi fac timp, fãceam asta, dar când venea ora, ea nu mai intra, se lua cu altele și uita, fãrã sã anunțe mãcar. Am înțeles de câteva ori, dar s-a repetat de cel puțin 20 de ori.



1.Timpul are ritmul lui de desfasurare,de trecere in viata noastra,nu avem puterea de a-l accelera!!Ai rabdare si nu face din a trai din amintiri pasiunea vietii tale,caci procedezi gresit!!
2.Legat de comunicarea prin intermediul Skype-ului,daca ai vazut ca nu isi respecta cuvantul prin neprezentare,si daca aceasta atitudine a cunoscut recidive,trebuia sa intelegi ca nu prezentai un interes major pentru ea,motivele pot fi multe ,sau poate, ca erai prea insistent si o deranja modul cum o abordai!!Vreau sa iti fie clar un lucru:atunci cand esti indragostit,nimic nu poate sta in calea comunicarii dintre tine si partenera ta,situatia inversa fiind,si ea,valabila!!Nu exista piedici,scuze si motive puerile cand inima este indreptata spre fiinta iubita!!!Se gasesc mijloace de comunicare,indiferent de greutatea relatiei!!!Poate gandesc gresit,dar eu,una,nu pot privi altfel contactul in relatiile amoroase,acesta este permanent!!

Nu ramane cramponat de ideea adusa de mutenia ei,caci interesul fostei tale iubite a fost pur organic,si deloc spiritual,profund!!

Poti astepta o revenire de-a ei,dar ma indoiesc,poate ca a considerat ca studiile o vor impiedica sa dezvolte relatia voastra,mai mult decat la nivelul dorit de ea!!


Se poate pune atitudinea ei pe baza faptului cã a rãmas singurã pe lume de când era foarte micã?


prietene,,nu te lua dp ce spune aceasta femeie,nu te lasa pacalit de ambalaj
george1
Postat pe 22 Ianuarie 2015 20:12
Fosta mea prietenã sau userul de mai sus?
kudika_979929
Postat pe 22 Ianuarie 2015 23:55
De la: kudika_979929, la data 2015-01-22 19:37:51
Se poate pune atitudinea ei pe baza faptului cã a rãmas singurã pe lume de când era foarte micã?



Traumele din copilarie si din adolescenta,singuratatea,tristetea adusa de lipsa parintilor marcheaza viata oamenilor,in cele mai multe cazuri!!!

Nu cred ca are legatura cu relatia voastra,decat,poate,daca a ramas cu deziluzia vietii in suflet!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Ianuarie 2015 07:06
De la: kudika_979929, la data 2015-01-22 14:25:02Dar nu vreau sã mã însor, vreau doar sã am o relație stabilã. Cã poate e cazul sã mã așez la casa mea, da, nu zic gata, nu e nimic posibil.

Am înțeles toate astea când a plecat, cã școala e prioritarã, dar pe mãsurã ce treceau zilele, ea nu respecta anumite chestii minuscule de bun simț.

Am încercat sã trec peste, dar nu am putut, am dat și lãsat de la mine, dar cât?

Nu pot sã mai stau în relația asta, eram ca în melodia aia comercialã: say something i am giving up on you și nu spunea nimic. Cum pot sã trec peste asta? Realiza cã plec și nu fãcea nimic sã mã ținã.

Liniștea asta fãcea cât 1000 de cuvinte.



S-a inteles ca nu esti adeptul relatiilor la distanta .
Ea scoala nu si-o va lasa pt tine .
Ai doua optiuni : inchei relatia , sau astepti sa vezi cum se va desfasura relatia dupa ce va termina studiile , ai timp , esti tanar :)
-Dyna-
Postat pe 23 Ianuarie 2015 10:35
Nu sunt deloc.

Ea a mai fost prin asta, chiar cu fostul. El a plecat și i-a spus pas dupã doar o lunã.

Eu am stat și aș fi stat pentru ea, dar nu mai pot, nu mai pot când pare cã îi pasã mult prea puțin.
kudika_979929
Postat pe 23 Ianuarie 2015 14:02
De la: kudika_979929, la data 2015-01-23 14:02:51Nu sunt deloc.

Ea a mai fost prin asta, chiar cu fostul. El a plecat și i-a spus pas dupã doar o lunã.

Eu am stat și aș fi stat pentru ea, dar nu mai pot, nu mai pot când pare cã îi pasã mult prea puțin.



Care au fost motivele despartirii lor?????

Domnule draga,ca sa stai langa si cu cineva,trebuie sa indeplinesti o conditie esentiala,si anume: sa fii dorit de persoana respectiva,in asa masura, incat prezenta ta sa devina indispensabila!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Ianuarie 2015 14:09
cauta ti alta ma,la s ca ti trece
george1
Postat pe 23 Ianuarie 2015 14:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartire 37 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:49
despartire din cauza banilor... 24 De la: lempika 2 Decembrie 2010 10:26
De ce mai ma agaseaza?!? 9 De la: divyaa 13 Aprilie 2010 20:04
pls ajutati-ma!!!!! 25 De la: kudika193514 6 Iunie 2010 14:20
Simt k nu mai pot...ma doare enorm fara el 38 De la: alinutzabebe 22 Iulie 2009 16:50