Setari Cookie-uri

Ce se intampla?

Buna,mi-am facut cont special sa va intreb daca ati trecut si voi printr0o pasa mai grea a relatiei..Suntem impreuna de 1 an jum ne am iubit si inca ne iubim f mlt,,,Dar in ultimul timp s a schimbat cv..a intervenit monotonia sau nu stiu ce anume e de vina pt ceea ce ni se intampla...O relatie normala,fara stres fara sa ne sufocam unul pe altul...Dar problema este la el ,mi a zs ca nu stie ce are ..ca nu mai imi simte lipsa cand nu este cu mn,asta dupa ce 3 zile stam impreuna radem glumim ne uitam la flm,doarme la mn, ne iubim etc etc...apoi cand se duce la el acasa cica nu simte nimic cum simtea inainte...Tin sa mentionez ca a inceput sa devina dependent de un joc idiot WOW si cred ca asta il face sa nu simta lipsa mea acasa...de iubit zce ca ma iubeste si ca niciodata nu vrea sa ne despartim doar ca nuj ce are ,ar vrea sa fie singur...zce ca nu i mai place cum suntem acum ,parca era mai bn inainte cand ne certam...Eu nu mai stiu ce sa fac...Azi ne am intalnit sa vbm sa clarificam dar ne am simtit bn...cuvinte frumoase,glume,imbratisari etc...cand suntem im[preuna e totul ok,dar cand stam desp fiecare ca casa lui nu mai este,..mi a zs ca la tel nu stie ce sa mai vb cu mn nu are sub...Ce parere aveti ,sincer va intreb va rog,ati patit cv similar?
Deeliaaaa
Postat pe 4 Iunie 2011 23:46
Aloo nu este nimeni pe aici sa ma lumineze si pe mine putin?
Deeliaaaa
Postat pe 5 Iunie 2011 00:10
Maine dimineata dupa ce-mi beau cafeaua o sa-mi dau cu parerea.
Valy90
Postat pe 5 Iunie 2011 00:47
",..mi a zs ca la tel nu stie ce sa mai vb cu mn nu are sub..."

E naspa daca dupa un an si jumatate nu mai aveti ce sa vorbiti...Face to face e foarte bine da la telefon nu mai aveti ce sa vorbiti?!De cate ori pe zi il suni?
Barbie30_
Postat pe 5 Iunie 2011 10:12
punct . si de la capat....
- ....????
BEL_AMY1
Postat pe 5 Iunie 2011 11:04
Tocmai ca nu prea ne mai sunam ..Adik mai demult am vb sa avem o relatie mai putin sufocanta sa vbm la tel mai rarutz...eu stau la serv f mlt timp el sta acasa momentan si na subiecte de vb la tel nnu prea mai avem dupa ce petrecem timp impreuna destul si vbm despre mai mlte.....nu stiu ...dar va spun ca asta nu inteleg ,poate trece printr-o faza pt ca de iubit ma iubeste si nu vrea sa ne despartim ..ca eu i am zs luam pauza..el ca nu stii ce parere am despre pauze si nu o sa pot sa stau fara tine.....mda...
Deeliaaaa
Postat pe 5 Iunie 2011 12:10
De la: kudika406632, la data 2011-06-04 23:46:59Buna,mi-am facut cont special sa va intreb daca ati trecut si voi printr0o pasa mai grea a relatiei..Suntem impreuna de 1 an jum ne am iubit si inca ne iubim f mlt,,,Dar in ultimul timp s a schimbat cv..a intervenit monotonia sau nu stiu ce anume e de vina pt ceea ce ni se intampla...O relatie normala,fara stres fara sa ne sufocam unul pe altul...Dar problema este la el ,mi a zs ca nu stie ce are ..ca nu mai imi simte lipsa cand nu este cu mn,asta dupa ce 3 zile stam impreuna radem glumim ne uitam la flm,doarme la mn, ne iubim etc etc...apoi cand se duce la el acasa cica nu simte nimic cum simtea inainte...Tin sa mentionez ca a inceput sa devina dependent de un joc idiot WOW si cred ca asta il face sa nu simta lipsa mea acasa...de iubit zce ca ma iubeste si ca niciodata nu vrea sa ne despartim doar ca nuj ce are ,ar vrea sa fie singur...zce ca nu i mai place cum suntem acum ,parca era mai bn inainte cand ne certam...Eu nu mai stiu ce sa fac...Azi ne am intalnit sa vbm sa clarificam dar ne am simtit bn...cuvinte frumoase,glume,imbratisari etc...cand suntem im[preuna e totul ok,dar cand stam desp fiecare ca casa lui nu mai este,..mi a zs ca la tel nu stie ce sa mai vb cu mn nu are sub...Ce parere aveti ,sincer va intreb va rog,ati patit cv similar?

Mai, in general barbatii sunt mai putin comunicativi decat femeile....il stiu pe unul care s-a despartit de prietena ca ea vorbea prea mult Acu sta singur ca un pupazoi....asa-i trebuie daca-i salbatic...
The_Exile
Postat pe 5 Iunie 2011 12:15
Dar noi ne intelegem super impreuna...nu stiu ce are de zice ca nu imi simte lipsa dar cand e cu mn moare de mine...v am zs cred ca jocul acela este de vina,,desii el sustine ca nu dar ii ocupa f mlt timp si cam uita de mn...
Deeliaaaa
Postat pe 5 Iunie 2011 12:18
De la: kudika406632, la data 2011-06-05 12:18:59Dar noi ne intelegem super impreuna...nu stiu ce are de zice ca nu imi simte lipsa dar cand e cu mn moare de mine...v am zs cred ca jocul acela este de vina,,desii el sustine ca nu dar ii ocupa f mlt timp si cam uita de mn...
Jocul e pacatos intradevar.....am avut si eu boala asta......dar m-am plictisit....acu pur si simplu n-am rabdare sa ma mai joc.
The_Exile
Postat pe 5 Iunie 2011 12:21
Dp meu de vedere nu e nimic grav daca nu aveti ca sa va spuneti la telefon. Pt mine conversatiile la telefon sunt scurte si la obiect, daca am ceva mai pe larg de discutat prefer o intalnire fata in fata. Din contra mi se pare grav sa nu ai ce discuta fata in fata, desi nici asta nu e rau dupa n ani in care te cunosti ca-n palma cu partenerul. Ba chiar eu apreciez momentele de tacere in doi, sunt foarte intime.

Anywho, da-te si tu ocupata o perioada, nu stiu
kudika_pudika
Postat pe 5 Iunie 2011 12:22
De la: kudika406632, la data 2011-06-05 12:18:59Dar noi ne intelegem super impreuna...nu stiu ce are de zice ca nu imi simte lipsa dar cand e cu mn moare de mine...v am zs cred ca jocul acela este de vina,,desii el sustine ca nu dar ii ocupa f mlt timp si cam uita de mn...

pai de ce nu merge la munca e pensionat pe caz de...handicap ?...cum o putea la varsta lui sa stea asa ...sa taie frunza la caini ?
si apropo cred ca de asta tipa toti romanii sa nu fie starpiti cainii de pe strazi...ca nu vor mai avea la ce taia frunza ...sa le dea sa mance...
BEL_AMY1
Postat pe 5 Iunie 2011 12:23
pt ca a ramas fara serv si a primit o propunere banoasa dar asta abea in septembrie incepe....
Deeliaaaa
Postat pe 5 Iunie 2011 12:27
De la: kudika406632, la data 2011-06-05 12:27:47pt ca a ramas fara serv si a primit o propunere banoasa dar asta abea in septembrie incepe....

bai ma lesi...adica toate serviciile se inmultesc pe timp de vara si sunt bine platite si el iti vinde castraveti ...ca abia din toamna cand se restrang activitatile are de munca...hai ca le are tipul...e un intretinut...sigur mai are cateva care il revigoreaza cand esti tu la munca...
BEL_AMY1
Postat pe 5 Iunie 2011 12:31
De la: kudika406632, la data 2011-06-05 12:18:59Dar noi ne intelegem super impreuna...nu stiu ce are de zice ca nu imi simte lipsa dar cand e cu mn moare de mine...v am zs cred ca jocul acela este de vina,,desii el sustine ca nu dar ii ocupa f mlt timp si cam uita de mn...


Pai daca va intelegeti super cand sunteti impreuna, care e problema ta ca nu-ti simte lispa cand e singur?
Zi merci ca nu e invers, cand esti cu el sa nu dea doi bani pe tine.Eu cred ca tu ai o problema si nu el.Probabil vrei sa te sufoce cu nspe mii de telefoane pe zi.Daca voi va intalniti asa de des, e un pic normal sa nu-ti simta lipsa.Ce naiba, omul mai are nevoie si de recreere.Eu urasc sa vorbesc la telefon, prefer sa scriu mesaje, decat sa stau s-o lalaiesc asa de florile marului.
Valy90
Postat pe 5 Iunie 2011 12:33
cum s ama dau ocupata relatia noastra pana in mom de fata a fost f stransa si ne stim orice..nu am cum sa ma dau ocupata....aveam planuri de mutat...dar parinmtii mei sunt impotriva lui...si nme tine in loc relatia ,nu o putem ridica la alt nivel...si eu ma m saturat sa fie asa ..stam impreuna la mn acasa cateva zile cat sunt ai mei plecati apoi incep serviciul el acasa la el cu jocurile lui bl abla m am saturat...
Deeliaaaa
Postat pe 5 Iunie 2011 12:33
Valy iti dau perfecta dreptate,,am vb cu el si am avut rabdare cu el cand imi zcea chestiile acelea si ia m vb frumos si i am zs ca e cv normal sa nu mi simti lipsa ,stam impreuna mereu nu trebuie sa mori de dorul meuu dupa o zi 2 daca nu ne vedem...
Deeliaaaa
Postat pe 5 Iunie 2011 12:35
Si i am zs vrei sa ne desp ?consideri ca nu mai are rost si el ca in nici un caz...nu poate sa stea fara mine,ca sunt totul pt el dar ca momentan nu stie ce are ...
Deeliaaaa
Postat pe 5 Iunie 2011 12:37
De la: kudika406632, la data 2011-06-05 12:35:44Valy iti dau perfecta dreptate,,am vb cu el si am avut rabdare cu el cand imi zcea chestiile acelea si ia m vb frumos si i am zs ca e cv normal sa nu mi simti lipsa ,stam impreuna mereu nu trebuie sa mori de dorul meuu dupa o zi 2 daca nu ne vedem...


Pai si atunci care e problema, ca eu nu o vad?
Eu am fost nevoita sa plec vreo 10 zile de langa iubitul meu si n-am murit, si nici el.Il sunam o data la doua zile si atata.Deja stiam tot ce face, cand vine de la munca, ce mananca, cat sta la calculator.Nu avea rost sa-l sun mereu, pt mine e plictisitor sa stau la telef. sa vorbesc ,,nimic".Seara ii mai dadeam mesaje sa nu stea mult la calc. si dimineata ii dadeam bipuri sa-l trezesc, atata.
Nu-i simteam lipsa foarte mult, eram constienta ca zilele acelea vor trece si voi fi langa el din nou.
Valy90
Postat pe 5 Iunie 2011 12:43
De la: kudika406632, la data 2011-06-05 12:33:47cum s ama dau ocupata relatia noastra pana in mom de fata a fost f stransa si ne stim orice..nu am cum sa ma dau ocupata...

poate exact aici este problema
daca n-ai nici macar o prietena cu care sa iesi intr-o seara in loc sa te vezi cu el....! ca nu moare o seara fara tine.
creeaza si tu putin mister, lasa-te cucerita (din nou).
kudika_pudika
Postat pe 5 Iunie 2011 12:44
Am prietene stai lin si el are si iesim fiecare cu prieteni lui...
Deeliaaaa
Postat pe 5 Iunie 2011 12:45
De la: kudika406632, la data 2011-06-05 12:35:44Valy iti dau perfecta dreptate,,am vb cu el si am avut rabdare cu el cand imi zcea chestiile acelea si ia m vb frumos si i am zs ca e cv normal sa nu mi simti lipsa ,stam impreuna mereu nu trebuie sa mori de dorul meuu dupa o zi 2 daca nu ne vedem...

qed
normal ca nu-ti simte lipsa, daca nici nu-l lasi sa respire, of, of.
kudika_pudika
Postat pe 5 Iunie 2011 12:46
De la: kudika406632, la data 2011-06-05 12:37:56Si i am zs vrei sa ne desp ?consideri ca nu mai are rost si el ca in nici un caz...nu poate sa stea fara mine,ca sunt totul pt el dar ca momentan nu stie ce are ...

normal ca daca il intrebi pe oricare ..."vrei sa ne despartim ?"...v-a zice nu...
cum sa piarda ...sursa de ...bani si...altele...
dar sa-i zici de maine gata totul s-a terminat...ce a fost a fost...de acum fiecare pe drumul sau...sa-l vezi cum incepe sa te caute.si atunci sa faci pe indiferenta sa vezi cum nu-i mai trebuie joc...si trebuie sa-i impui conditii...in primul rand munca...sursa de venit pentru amandoi...
BEL_AMY1
Postat pe 5 Iunie 2011 12:46
Da asta i am explicat si lui ca nu e cva anormal ,i am zs stai sa vezi atunci cand nu ne vedem o sapt nu o sa ti fie dor?si el ca nici nu vrea sa se intample asta...l am mai intrebat daca isi imagineaza viata fara mn ,daca m ar vede cu un baiat nu s ar simtii aiurea si ii se facuse pielea de gaina si zce :taci ,numai gandul ma face sa am fiori,dar sa te vad...ma iubeste prostutul si eu sunt de parere ca este doar o faza a relatiei...dar imi zce anumite chestii care ma face sa ma gandesc la mai mlt..
Deeliaaaa
Postat pe 5 Iunie 2011 12:48
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-05 12:46:47
De la: kudika406632, la data 2011-06-05 12:35:44Valy iti dau perfecta dreptate,,am vb cu el si am avut rabdare cu el cand imi zcea chestiile acelea si ia m vb frumos si i am zs ca e cv normal sa nu mi simti lipsa ,stam impreuna mereu nu trebuie sa mori de dorul meuu dupa o zi 2 daca nu ne vedem...

qed
normal ca nu-ti simte lipsa, daca nici nu-l lasi sa respire, of, of.


Probabil ea e genul care, daca a fost si pana la magazinul din colt sa fie luata in brate si sa i se zica ,,vai cat mi-ai lipsit"
Valy90
Postat pe 5 Iunie 2011 12:50
Bel stiu cum e sa fiu indiferenta..cu toti faceam chestia asta dar cu el e altfel il iubesc enorm...si tot asa mai demult a avut o per in acre era ff irascibil si eu dupa fundul lui plangeam bla bla si apoi s a intors roata eu eram cea care facea figuri ,indiferenta si el ca un catelus dupa mn...dar aici nu trebuie sa aplic asta..
Deeliaaaa
Postat pe 5 Iunie 2011 12:51
dar nu e vb ca vai am eu impresia ca nu i este dor de mn ci mia zs el in fata ca e ciudata si nu stie ce se intampla,ca parca era mai bn atunci cand ne certam....deci clar e monotonia de vina...
Deeliaaaa
Postat pe 5 Iunie 2011 12:52
De la: kudika406632, la data 2011-06-05 12:48:27Da asta i am explicat si lui ca nu e cva anormal ,i am zs stai sa vezi atunci cand nu ne vedem o sapt nu o sa ti fie dor?si el ca nici nu vrea sa se intample asta...l am mai intrebat daca isi imagineaza viata fara mn ,daca m ar vede cu un baiat nu s ar simtii aiurea si ii se facuse pielea de gaina si zce :taci ,numai gandul ma face sa am fiori,dar sa te vad...ma iubeste prostutul si eu sunt de parere ca este doar o faza a relatiei...dar imi zce anumite chestii care ma face sa ma gandesc la mai mlt..


Scrie si tu cat de cat normal, lasa limbaju asta de mess.

Nu el are o problema, tu o ai.Te macina/te roade gandul cand iti zice ca nu-ti simte lipsa.
Valy90
Postat pe 5 Iunie 2011 12:52
Valy nu ma macina nimic,,,pe el il macina mai mlt de ce este in starea asta...crezi k eu ii simt lipsa asa grav?nu ...
Deeliaaaa
Postat pe 5 Iunie 2011 12:54
Poate ca pur si simplu a intervenit monontonia si de asta s-a ajuns aici. Atractia de la inceput dispare in timp si daca nu exista si altceva (cum ar fi o buna comunicare, compatibilitate etc) care sa sustina relatia, se cam duce totul de rapa. Eu nu prea cred ca voi doi sunteti pe aceeasi lungime de unda...
Micaell
Postat pe 5 Iunie 2011 12:55
De la: kudika406632, la data 2011-06-05 12:52:26dar nu e vb ca vai am eu impresia ca nu i este dor de mn ci mia zs el in fata ca e ciudata si nu stie ce se intampla,ca parca era mai bn atunci cand ne certam....deci clar e monotonia de vina...


Ti-a zis-o, asta e, las-o moarta, ce faci atata tam-tam?El isi face atatea griji pt ,,starea ciudata" pe care o are?Eu banuiesc ca nu.El trebuie sa-si dea seama care e problema, nu tu.E starea lui, nu a ta.Probabil ti-e frica de despartire, chiar daca el iti zice ca nu va veti desparti.
Valy90
Postat pe 5 Iunie 2011 12:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt oare si eu un amant? 11 De la: pickard 13 Martie 2011 16:35
Mai poate fi vorba de....noi 0 De la: 16 Ianuarie 2011 18:59
am nevoie de un sfat 22 De la: kudika442318 19 Octombrie 2011 21:05
Doresc si eu un sfat cu privire la viitorul relatiei mele ! 38 De la: annes_kola 2 Octombrie 2009 18:16
buna tuturor 6 De la: scorpio67 11 Mai 2010 10:13