Setari Cookie-uri

Despre arta seductiei unui barbat

De la: uliu, la data 2011-07-05 19:10:59
De la: contesina, la data 2011-07-05 18:58:04[
exact! avem tendinta sa fim exact ce vrea intelocutorul uneori gresim





hmmmmm.....


hai ca-ti explic eu.
zice-se asa, daca un interlocutor iti spune ca esti prost, ai tendinta sa te comporti ca un prost.[/quote]

nie mi-a zis ca sunt bun si ca sunt cel mai pur om de aceea ma cred un mic D-zeu nici o parere ulterioara nu mai conteaza
pickard
Postat pe 5 Iulie 2011 19:13
De la: pickard, la data 2011-07-05 19:13:59
De la: uliu, la data 2011-07-05 19:10:59
De la: contesina, la data 2011-07-05 18:58:04[
exact! avem tendinta sa fim exact ce vrea intelocutorul uneori gresim





hmmmmm.....


hai ca-ti explic eu.
zice-se asa, daca un interlocutor iti spune ca esti prost, ai tendinta sa te comporti ca un prost.


nie mi-a zis ca sunt bun si ca sunt cel mai pur om de aceea ma cred un mic D-zeu nici o parere ulterioara nu mai conteaza [/quote]

cine ti-a zis?
uliu
Postat pe 5 Iulie 2011 19:14
De la: uliu, la data 2011-07-05 19:14:45
De la: pickard, la data 2011-07-05 19:13:59
De la: uliu, la data 2011-07-05 19:10:59
De la: contesina, la data 2011-07-05 18:58:04[
exact! avem tendinta sa fim exact ce vrea intelocutorul uneori gresim





hmmmmm.....


hai ca-ti explic eu.
zice-se asa, daca un interlocutor iti spune ca esti prost, ai tendinta sa te comporti ca un prost.


nie mi-a zis ca sunt bun si ca sunt cel mai pur om de aceea ma cred un mic D-zeu nici o parere ulterioara nu mai conteaza


cine ti-a zis?[/quote]
interlocutorul!
pickard
Postat pe 5 Iulie 2011 19:16
De la: pickard, la data 2011-07-05 19:16:10
De la: uliu, la data 2011-07-05 19:14:45
De la: pickard, la data 2011-07-05 19:13:59
De la: uliu, la data 2011-07-05 19:10:59
De la: contesina, la data 2011-07-05 18:58:04[
exact! avem tendinta sa fim exact ce vrea intelocutorul uneori gresim





hmmmmm.....


hai ca-ti explic eu.
zice-se asa, daca un interlocutor iti spune ca esti prost, ai tendinta sa te comporti ca un prost.


nie mi-a zis ca sunt bun si ca sunt cel mai pur om de aceea ma cred un mic D-zeu nici o parere ulterioara nu mai conteaza


cine ti-a zis?

interlocutorul! [/quote]

dialoghezi cu doi. care din ei?
uliu
Postat pe 5 Iulie 2011 19:17
De la: pickard, la data 2011-07-05 19:07:36
De la: contesina, la data 2011-07-05 18:58:04
De la: pickard, la data 2011-07-05 17:49:14
De la: Yharr, la data 2011-07-05 09:07:33
De la: contesina, la data 2011-07-05 07:28:09
De la: pickard, la data 2011-07-05 06:38:40
De la: contesina, la data 2011-07-05 06:30:52
De la: cristinxxx, la data 2011-07-04 21:56:08
De la: contesina, la data 2011-07-04 21:31:33si eu care ma asteptam sa gasesc aici pana acum juma' de manual despre arta seductiei unui barbat....
Barbatii adevarati nu se pot seduce, doar fufalaii se pot invarti pe degete...



hmmmmm.... asa de rau atrage jocul manipularii.... nu cred ca-i om (barbat adevarat, femeie cu stea in frunte sau .... restul ) care sa nu-l fi incercat, la scara mai mica sau mai mare .... asa ca


manipularea este un joc periculos.poti cadea singur in capcana daca depasesti un prag. mai bine te bazezi pe instincte si simturi fara sa apelezi la trucuri ieftine



uneori manipulam (sau incercam sa) fara a constientiza , din obisnuinta as zice....
unul dintre cele mai intalnite trucuri este victimizarea .... iti suna cunoscut ?



Jocul se cheama oglinzile.....reflecti doar ceea ce vrea celalalt sa vada........dar pt asta tre sa stai f bine cu intuitia si spontaneitatea


exact! avem tendinta sa fim exact ce vrea intelocutorul uneori gresim





hmmmmm.....

in cazul tau nu am gresit.esti exact cum esti si cum vrei sa pari



cat de usor te lansezi in afirmatii..... capitane, habar n-ai cine sunt....
contesina
Postat pe 5 Iulie 2011 20:55
De la: uliu, la data 2011-07-05 19:10:59
De la: contesina, la data 2011-07-05 18:58:04[
exact! avem tendinta sa fim exact ce vrea intelocutorul uneori gresim





hmmmmm.....


hai ca-ti explic eu.
zice-se asa, daca un interlocutor iti spune ca esti prost, ai tendinta sa te comporti ca un prost.[/quote]


la fel stau lucrurile si in cazul complimentelor si laudelor... si atunci poti avea tendinta de a te comporta ca un prost, daca nu ai ochii deschisi bine si sa-ti vezi adevaratul loc si reala valoare (vezi cazul, de exemplu, asa ziselor vedete ).... trebuie un pic de curaj, e adevarat....
contesina
Postat pe 5 Iulie 2011 21:03
in cazul tau nu am gresit.esti exact cum esti si cum vrei sa pari




cat de usor te lansezi in afirmatii..... capitane, habar n-ai cine sunt

eu n-am zis ca stiu cine esti tu si tu esti influentata de factori externi si oricine.doar daca eram numai noi doi pe lume am fi stiut ca nu are cine sa te influenteze in afara de mine
DECI!
cand cineva ma face intr-un anumit fel e posibil sa nu fie parerea exclusiva a lui si a altora de aici si schimbarile intervenite .
pickard
Postat pe 6 Iulie 2011 19:37
De la: pickard, la data 2011-07-06 19:37:36 in cazul tau nu am gresit.esti exact cum esti si cum vrei sa pari




cat de usor te lansezi in afirmatii..... capitane, habar n-ai cine sunt

eu n-am zis ca stiu cine esti tu si tu esti influentata de factori externi si oricine.doar daca eram numai noi doi pe lume am fi stiut ca nu are cine sa te influenteze in afara de mine
DECI!
cand cineva ma face intr-un anumit fel e posibil sa nu fie parerea exclusiva a lui si a altora de aici si schimbarile intervenite .




hi,hi,hi.... capitane, daca am fi fost doar noi doi pe lume .... ai fi fost in mare pericol ! acela de a muri de plictiseala ....
contesina
Postat pe 9 Iulie 2011 07:16
Motivul pt care nu vei gasi carti scrise despre arta seductiei la barbati este pentru ca suntem atat predictibili si usor de multumit, incat si o singura pagina ar fi risipa de resurse naturale. Citind comentariile barbatilor pe acest forum iti da cumva impresia ca ai nevoie de o enciclopedie ca sa intelegi care este singura "noastra" grija in viata?...
findme
Postat pe 10 Iulie 2011 07:14
frate astea cred ca ne prostesc pe noi barbatii sunt versati nu ca bitches
animallover
Postat pe 10 Iulie 2011 08:34
De la: animallover, la data 2011-07-10 08:34:56frate astea cred ca ne prostesc pe noi barbatii sunt versati nu ca bitches



hop si tu ....ai cazut din pat ??
contesina
Postat pe 10 Iulie 2011 08:49
De la: steffy91, la data 2011-07-05 11:05:02
De la: cristinxxx, la data 2011-07-04 21:56:08
De la: contesina, la data 2011-07-04 21:31:33si eu care ma asteptam sa gasesc aici pana acum juma' de manual despre arta seductiei unui barbat....
Barbatii adevarati nu se pot seduce, doar fufalaii se pot invarti pe degete...

asa-i..barbatii adevarati nu se pot seduce...barbatii adevarati stau si in limba cand vad o bucatica buna si de necucerit

ah...ca bine spui...
depika
Postat pe 10 Iulie 2011 09:08
De la: animallover, la data 2011-07-10 08:34:56frate astea cred ca ne prostesc pe noi barbatii sunt versati nu ca bitches
am o curiozitate...ai reusit sa seduci pe cineva cu limbajul asta ??
depika
Postat pe 10 Iulie 2011 09:15
De la: animallover, la data 2011-07-03 22:45:26bitch daca esti grasa si urata poti sai faci si vraji ca tot se duce la alta mai frumoasa


de cand intru mai rar pe kudika , observ aparitia unor ,,personaje" din ce in ce mai evoluate ( spre rangul de maimuta , din pacate )
perce_neige
Postat pe 10 Iulie 2011 09:42
eu nu cred ca e vorba de seductie ... adica depinde de ce anume iti doresti/ daca vrei sex asta da intradevar se poate iti iei ceva fusta scurta un decolteu mai generos si cred ca nu este barbat care sa nu te observe nu ?...
Ai scris la un moment dat ca iti doresti sa il pastrezi langa tine si ma gandesc ca vrei o relatie atunci daca intra in discutie seductia eu cred ca nu e ceva ce se poate invata sau juca in sensul ca suntem oameni si simtim ne indragostim doar de anumite persoane , apare acel ceva ce ne atrage ce ne face sa simtim mai mult
asa ca eu corelez jocul seductiei cu sexul si sentimentele cu dragostea.
Normal ca in momentul in care te indragostesti si ai o relatie trebuie sa faci ceva sa aduci tot timpul ceva nou dar asta deja cred ca vine de la sine ... nu e ceva ce gasim in carti o lectie pe care sa invatam ... nu suntem mici robotei sa reactionam intr un anumit fel.Suntem oameni cu caracter diferit cu personalitati diferite si fiecare simtim si ne indragostim in mod diferit
Cred ca cel mai bun raspuns la intrebarea ta l ai gasii in propria ta relatie
ina_irinus906
Postat pe 10 Iulie 2011 09:53
Draga mea nu-ti trebuie tactici de seductie ka sa ti un barbat langa tine e de ajuns sa-l iubesti asa cum e el,sa-l alinti si sa fi alaturi de el atunci cand are nevoie....cu o vb buna si cu multa intelepciune poti ajunge departe in relatia voastra.....pt ca in majoritatea cazurilor totul depinde de femeie.....
kudika353412
Postat pe 10 Iulie 2011 09:55
De la: ina_irinus906, la data 2011-07-10 09:53:30eu nu cred ca e vorba de seductie ... adica depinde de ce anume iti doresti/ daca vrei sex asta da intradevar se poate iti iei ceva fusta scurta un decolteu mai generos si cred ca nu este barbat care sa nu te observe nu ?...
Ai scris la un moment dat ca iti doresti sa il pastrezi langa tine si ma gandesc ca vrei o relatie atunci daca intra in discutie seductia eu cred ca nu e ceva ce se poate invata sau juca in sensul ca suntem oameni si simtim ne indragostim doar de anumite persoane , apare acel ceva ce ne atrage ce ne face sa simtim mai mult
asa ca eu corelez jocul seductiei cu sexul si sentimentele cu dragostea.
Normal ca in momentul in care te indragostesti si ai o relatie trebuie sa faci ceva sa aduci tot timpul ceva nou dar asta deja cred ca vine de la sine ... nu e ceva ce gasim in carti o lectie pe care sa invatam ... nu suntem mici robotei sa reactionam intr un anumit fel.Suntem oameni cu caracter diferit cu personalitati diferite si fiecare simtim si ne indragostim in mod diferit
Cred ca cel mai bun raspuns la intrebarea ta l ai gasii in propria ta relatie


frumos spus. si adevarat.
uliu
Postat pe 10 Iulie 2011 09:55
De la: perce_neige, la data 2011-07-10 09:42:03
De la: animallover, la data 2011-07-03 22:45:26bitch daca esti grasa si urata poti sai faci si vraji ca tot se duce la alta mai frumoasa


de cand intru mai rar pe kudika , observ aparitia unor ,,personaje" din ce in ce mai evoluate ( spre rangul de maimuta , din pacate )



De cercopiteci n-ai dat inca , Ghiocel?
The_Exile
Postat pe 10 Iulie 2011 09:57
de mult n-am mai ras asa . . . si cam multi barbati interesati sa afle cum pot fi sedusi . . . macar spuneti voi, nu cum sa va manipulam ci cum sa va cucerim inima? ca cealalta e usor daca ai t*te si c*r
soreladede
Postat pe 10 Iulie 2011 10:34
bici daca esti urata nai sanse daca esti frumoasa ..pop am poze la profil vreu si de la tine
animallover
Postat pe 10 Iulie 2011 10:36
De la: uliu, la data 2011-07-10 09:55:15
De la: ina_irinus906, la data 2011-07-10 09:53:30eu nu cred ca e vorba de seductie ... adica depinde de ce anume iti doresti/ daca vrei sex asta da intradevar se poate iti iei ceva fusta scurta un decolteu mai generos si cred ca nu este barbat care sa nu te observe nu ?...
Ai scris la un moment dat ca iti doresti sa il pastrezi langa tine si ma gandesc ca vrei o relatie atunci daca intra in discutie seductia eu cred ca nu e ceva ce se poate invata sau juca in sensul ca suntem oameni si simtim ne indragostim doar de anumite persoane , apare acel ceva ce ne atrage ce ne face sa simtim mai mult
asa ca eu corelez jocul seductiei cu sexul si sentimentele cu dragostea.
Normal ca in momentul in care te indragostesti si ai o relatie trebuie sa faci ceva sa aduci tot timpul ceva nou dar asta deja cred ca vine de la sine ... nu e ceva ce gasim in carti o lectie pe care sa invatam ... nu suntem mici robotei sa reactionam intr un anumit fel.Suntem oameni cu caracter diferit cu personalitati diferite si fiecare simtim si ne indragostim in mod diferit
Cred ca cel mai bun raspuns la intrebarea ta l ai gasii in propria ta relatie


frumos spus. si adevarat.



mda cam asa ceva asteptam si eu sa citesc pe aici
soreladede
Postat pe 10 Iulie 2011 10:37
Vrei fericire in cuplu??? Iubeste neconditionat. Invata mai intai asta si pe urma metodele de seductie. Nu poti tine pe cineva langa tine cu forta sau minciuna. Daca pretinzi ca esti altcineva, mai devreme sau mai tarziu tot se afla adevarul. Fii tu insusti! Joaca propriul tau rol. Nu te complica in formule si metode de atractie.Te iubeste pentru ceea ce esti tu, nu pentru ceea ce vrei sa fi pentru el. Te complici prea mult si obosesti. Iubeste-te pe tine, fii libera in gandire, uita de gelozie, nu deveni posesiva si ai sa vezi cat de usor il poti pastra langa tine. Succes!
Grace_40
Postat pe 10 Iulie 2011 10:42
De la: animallover, la data 2011-07-10 10:36:47bici daca esti urata nai sanse daca esti frumoasa ..pop am poze la profil vreu si de la tine

buna bici bici . . . nu vreau eu ca u esti prea print pe langa mine iar caracterul tau este peste ceea ce visam de la un barbat . . . asa ca nu ... nu indraznesc
soreladede
Postat pe 10 Iulie 2011 10:42
Domnule ANIMALLOVER,
Sunt foarte curioasa ce tip de femei sunt atrase de tine pt ca fiecare dintre noi poseda o arta de seductie...este unica si o dobandim din prima zi in care ne nastem...este acel ceva ce ne face sa fim placuti de cei din jurul nostru...acel mic farmec pe care toti il avem si de care unii suntem atrasi unii nu...depinde de chimia dintre fiecare. Ma rog, dumneavoastra altceva in afara de 3 cuvinte nu prea am vazut ca stiti dar tin sa va amintesc ca frumusetea e tracatoare dar mintea in cap ramane! Sunt curioasa ce studii aveti si care este domeniul dumneavoastra de activitate,respectiv unde munciti. Tupeul este evident ca il aveti dar in afara de asta ce alte calitati mai posedati? Pt ca vorba aia... UNDE NU-I CAP VAI DE ELE PICIOARE!
monykuta
Postat pe 10 Iulie 2011 10:59
De la: monykuta, la data 2011-07-10 10:59:15Domnule ANIMALLOVER,
Sunt foarte curioasa ce tip de femei sunt atrase de tine pt ca fiecare dintre noi poseda o arta de seductie...este unica si o dobandim din prima zi in care ne nastem...este acel ceva ce ne face sa fim placuti de cei din jurul nostru...acel mic farmec pe care toti il avem si de care unii suntem atrasi unii nu...depinde de chimia dintre fiecare. Ma rog, dumneavoastra altceva in afara de 3 cuvinte nu prea am vazut ca stiti dar tin sa va amintesc ca frumusetea e tracatoare dar mintea in cap ramane! Sunt curioasa ce studii aveti si care este domeniul dumneavoastra de activitate,respectiv unde munciti. Tupeul este evident ca il aveti dar in afara de asta ce alte calitati mai posedati? Pt ca vorba aia... UNDE NU-I CAP VAI DE ELE PICIOARE!


uite o adevarata domnisoara.
ii vorbeste animalului cu respect.
uliu
Postat pe 10 Iulie 2011 11:03
bitch imi place poza ta esti bunaciune esti tunata misto ..pop eu nu prea am drum pe la baia mare dar daca ajungi in bucuresti dami un mesaj pe privat si te scot in oras esti marfa
animallover
Postat pe 10 Iulie 2011 11:04
Citesc aici si ma minunez...Mai muschi de otel si minte scurta,voi masculi narcisisti,cum va permiteti sa vorbiti asa cu fetele de pe blog??????????voi aveti un minim de bun simt si de educatie?asa stiti voi sa pretuiti femeile?nu uitati ca si voi aveti surori,mame ecct si nu cred ca toate sunt missss..Uitati-va in oglinda si priviti-va profund,sa vedeti ca in spatele muschilor pe care ii aveti (daca ii aveti si nu puneti alta foto),cat sunteti de frumosi sufleteste..eu cred ca nu,voi nu aveti capacitatea sa vedeti dincolo..sunteti niste Mici in toate sensurile ,sa va fie rusine..Uzati un limbaj de ultima speta...Daca va cauta cineva la origine ,sunteti niste frustrati care profita de faptul ca se afla in fata unui calculator si ca nu-i vede nimeni ,nu este nevoie sa va vada cineva,este suficient sa citeasca ce scrieti si s-au lamurit..Mai invatati fratilor ce este acela respect si pe urma aratati-va muschii de fier facuti la sala...
polettimonica
Postat pe 10 Iulie 2011 11:36
De la: polettimonica, la data 2011-07-10 11:36:56Citesc aici si ma minunez...Mai muschi de otel si minte scurta,voi masculi narcisisti,cum va permiteti sa vorbiti asa cu fetele de pe blog??????????voi aveti un minim de bun simt si de educatie?asa stiti voi sa pretuiti femeile?nu uitati ca si voi aveti surori,mame ecct si nu cred ca toate sunt missss..Uitati-va in oglinda si priviti-va profund,sa vedeti ca in spatele muschilor pe care ii aveti (daca ii aveti si nu puneti alta foto),cat sunteti de frumosi sufleteste..eu cred ca nu,voi nu aveti capacitatea sa vedeti dincolo..sunteti niste Mici in toate sensurile ,sa va fie rusine..Uzati un limbaj de ultima speta...Daca va cauta cineva la origine ,sunteti niste frustrati care profita de faptul ca se afla in fata unui calculator si ca nu-i vede nimeni ,nu este nevoie sa va vada cineva,este suficient sa citeasca ce scrieti si s-au lamurit..Mai invatati fratilor ce este acela respect si pe urma aratati-va muschii de fier facuti la sala...
stephania_girl
Postat pe 10 Iulie 2011 11:59
Bine zis...
stephania_girl
Postat pe 10 Iulie 2011 12:00
De la: animallover, la data 2011-07-10 11:04:16bitch imi place poza ta esti bunaciune esti tunata misto ..pop eu nu prea am drum pe la baia mare dar daca ajungi in bucuresti dami un mesaj pe privat si te scot in oras esti marfa


deci oameni buni hai sa va explic, oricat ar zice si despre fata asta, el de fapt joaca teatru, nu ii plac femeile - i plac femelele, de capra, de oaie, de catel, doar asa se recomanda prin id. El cauta o frumusete raportata la a lui pe care nu as vrea sa o cumosc, iar un compliment din partea unui asemenea specimen este o jignire pentru majoritatea fetelor care isi poarta capul pe umeri. Am intalnit baieti care lucreaza in rebu si constructii cu mai mult bun simt. Si care arata mai bine decat el. Comentariile lui imi amintesc de o musca in ciorba, asta in cel mai bun caz.
Ceea ce face dumnealui se numeste spam.


Am onoarea de a ma considera frumoasa, alaturi de toate fetele de aici, indiferent de greutate. Sotul meu nu m-ar schimba vreo clipa, nici pentru Anjelina, asa cum sunt eu, tocmai de aceea l-am ales. Un barbat inteligent si responsabil stie sa obtina ce vrea si pastreze acel lucru, valabil si pentru femei. Daca vrei sa infrumusetezi relatia intima o colectie de lenjerie, de aluzii si.. de locuri noi in care sa... o sa fie de folos. Aici, fiecare cu imaginatia si inspiratia sa. Dar mai important decat aspectul sexual este sa fie intelegere, acceptare si incredere totala, reciproce, lucru obtinut in timp si care va va ajuta din fericire atunci cand acea parte a corpului nu va mai ocupa un loc atat de important.
mikystix
Postat pe 10 Iulie 2011 12:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As vrea sa devin rea!!!! 30 De la: arhanghel 6 Octombrie 2009 12:20
Zodiile 46 De la: kudika193702 6 Iunie 2010 21:28
Durere si resemnare 18 De la: kudika378797 24 Martie 2011 18:23
Huge Question: de ce barbatii se tem de relatiile la distanta? 38 De la: oana1234 16 Ianuarie 2009 16:58
Revelion 2011 in cuplu - Sighisoara sau Sibiu? 1 De la: kudika12787 15 Decembrie 2010 14:25