Setari Cookie-uri

Credeti in relatiile la distanta?

De la: kudika122870, la data 2011-07-23 17:35:47Depinde cat de mare este distanta si cat de mult va iubit!
La o distanta mai mica (100-200km) e ok, va vedeti mai des (1-2ori pe saptamana+ weekendurile), daca e mai mult si va vedeti la o luna, am ceva retineri, oricat de intensa e povestea asta, pana la urma, unul dintre voi tot va ceda cautandu-si necesitatile in alta parte!


nu toate relatiile se bazeaza pe necesitati
kirk
Postat pe 23 Iulie 2011 20:43
La mine a functionat..La distanta de 3000 de km , deci ne vedeam o data la 3 luni, dar a meritat..Situatia a durat cam un an si jumatate insa acum ne-am mutat impreuna si suntem fericiti.Parerea mea e ca daca intalnesti persoana potrivita merita orice sacrificiu si impreuna se poate depasi orice obstacol, chiar si distanta...Bineinteles trebuie multa incredere si optimism ...
paulapaula
Postat pe 23 Iulie 2011 23:27
Nu prea cred in relatiile la distanta.
Eva32
Postat pe 24 Iulie 2011 02:17
Nu prea cred in relatiile la distanta.
Eva32
Postat pe 24 Iulie 2011 02:17
Nu prea cred in relatiile la distanta.
Eva32
Postat pe 24 Iulie 2011 02:17
Nu prea cred in relatiile la distanta.
Eva32
Postat pe 24 Iulie 2011 02:17
De la: paulapaula, la data 2011-07-23 23:27:33La mine a functionat..La distanta de 3000 de km , deci ne vedeam o data la 3 luni, dar a meritat..Situatia a durat cam un an si jumatate insa acum ne-am mutat impreuna si suntem fericiti.Parerea mea e ca daca intalnesti persoana potrivita merita orice sacrificiu si impreuna se poate depasi orice obstacol, chiar si distanta...Bineinteles trebuie multa incredere si optimism ...


Si cat timp a-ti stat impreuna inainte sa plece ??
xardasxp
Postat pe 24 Iulie 2011 04:19
De la: kudika122870, la data 2011-07-23 17:35:47Depinde cat de mare este distanta si cat de mult va iubit!
La o distanta mai mica (100-200km) e ok, va vedeti mai des (1-2ori pe saptamana+ weekendurile), daca e mai mult si va vedeti la o luna, am ceva retineri, oricat de intensa e povestea asta, pana la urma, unul dintre voi tot va ceda cautandu-si necesitatile in alta parte!


Poate o sa apara o problema a banilor dati pe drum ( care e unu din motivele principale cate-odata care duc la despartzire) dar dak ambii lucreaza si pun in mod egal la drum , atunci problema banilor o sa se diminueze........
xardasxp
Postat pe 24 Iulie 2011 04:44
De la: Eva32, la data 2011-07-24 02:17:58Nu prea cred in relatiile la distanta.


am inteles! nu e nevoie sa scrii de 7 ori!
pickard
Postat pe 24 Iulie 2011 07:57
da, cred. depinde de fiecare ce doreste , ce crede....etc. si f. important este dialogul , comunicarea. cand intri intr-o astfel de relatie.........se discuta mult inainte si se iau decizii.
kudika053703
Postat pe 24 Iulie 2011 08:59
eu am avut o relatie timp de 2 ani jumatatate. Dupa un an de relatie a trebuit sa plec din gl in buc si 1 an si ceva am tinut-o la distanta, dupa care am revenit in orasul natal pt a ne muta impreuna si dupa cateva luni ne-am despartit.
kudika408719
Postat pe 24 Iulie 2011 10:31
bitch am mai spuso aici eu am relati la distanta si merg bine fara obligatii cand trec pe la ele prin oras ne distram si traim viata la maxim ... giovani va pupa pe toate bitches misto
animallover
Postat pe 24 Iulie 2011 10:34
De la: animallover, la data 2011-07-24 10:34:03bitch am mai spuso aici eu am relati la distanta si merg bine fara obligatii cand trec pe la ele prin oras ne distram si traim viata la maxim ... giovani va pupa pe toate bitches misto


domnule. ..cred ca nu stiti sa faceti diferenta intre o relatie si aventuri de o noapte sau doua sau noua...unii divagheaza.....se indeparteaza mult de subiect...exact ca o relatie la distanta :))))))
kudika034292
Postat pe 24 Iulie 2011 11:22
si eu am avut o asa zisa relatie la distanta dar nu era relatie k totul tinea doar de imaginatia noastra ,,,,,,,,,,,,,pe internet si la tel ne iubeam de nu ai mai vazut iar dupa ce terminam,ne bagam de unde am iesit si fiecare mergea in treaba lui nespunindu.ne adevarul.timp de un an ,ne.am intilnit de 2 ori j nu a fost asa kum ne asteptam sa fie ...........cel mai bn a fost k am cazut de acord amin2 k nu e bn sa ne amagim si am ramas doar amici ...o relatie la distanta e foarte greu de intretinut,si dak nu cunosti pers respectiva nu crede pina nu vezi...imaginatia noastra e foarte bogata in a spune minciuni,iar dak o sa vrei o relatie ku altcineva decit de la tine din zona ar fi mai bn sa va intilniti ,eventual sa stati ceva timp impreuna
kudika357435
Postat pe 24 Iulie 2011 11:23
De la: kudika357435, la data 2011-07-24 11:23:52si eu am avut o asa zisa relatie la distanta dar nu era relatie k totul tinea doar de imaginatia noastra ,,,,,,,,,,,,,pe internet si la tel ne iubeam de nu ai mai vazut iar dupa ce terminam,ne bagam de unde am iesit si fiecare mergea in treaba lui nespunindu.ne adevarul.timp de un an ,ne.am intilnit de 2 ori j nu a fost asa kum ne asteptam sa fie ...........cel mai bn a fost k am cazut de acord amin2 k nu e bn sa ne amagim si am ramas doar amici ...o relatie la distanta e foarte greu de intretinut,si dak nu cunosti pers respectiva nu crede pina nu vezi...imaginatia noastra e foarte bogata in a spune minciuni,iar dak o sa vrei o relatie ku altcineva decit de la tine din zona ar fi mai bn sa va intilniti ,eventual sa stati ceva timp impreuna


care era deosebirea intre imaginea pe care o aveai in imaginatie si imaginea reala?
kirk
Postat pe 24 Iulie 2011 12:00
De la: animallover, la data 2011-07-24 10:34:03bitch am mai spuso aici eu am relati la distanta si merg bine fara obligatii cand trec pe la ele prin oras ne distram si traim viata la maxim ... giovani va pupa pe toate bitches misto


tu cred ca ai cate o bucata in fiecare oras
kirk
Postat pe 24 Iulie 2011 12:00
da deoarece eu am o relatie la distanta si ne merge ok, devreme ce exista incredere. comunikare si intradevar iti doresti sa fii cu acea persoana faci tot posibilul de a fi cu ea.
Anamika2011
Postat pe 24 Iulie 2011 12:09
De la: Anamika2011, la data 2011-07-24 12:09:09da deoarece eu am o relatie la distanta si ne merge ok, devreme ce exista incredere. comunikare si intradevar iti doresti sa fii cu acea persoana faci tot posibilul de a fi cu ea.

din experienta mea si a altor persoane iti spun ca nu va merge neincrederea va birui
kirk
Postat pe 24 Iulie 2011 12:13
papagalule daca erai barbat aveai poza cu tine nu cu actori din filme ce stii tu cum se fu.te o femeie relatile la distanta sunt perfecte ..pop bitches
animallover
Postat pe 24 Iulie 2011 12:22
orice relatie la distanta e ca o poveste cu printi si printese..

te vezi...te placi...te iubesti.... te mai intalnesti ...chiar din ce in ce mai des... apoi dupa ce vezi cat costa drumul...riscul de a nu se afla... implicatiile emotionale... necesitatea de a avea acea persoana langa tine in fiecare zi...apoi afli ca are nevasta ..sau sot...copil.... nevasta-sotul afla...baga divort.... el nu mai are bani...tu nu esti dispus/a sa mai chelui pentru el... sau ea...incepe sa te doara...incepi sa te gandesti daca se merita efortul vizavi de momentele placute... el /ea te vrea mai aproape....tu nu poti sa te desparti prea usor de ale tale...serviciu, familie....incepi sa te gandesti daca e chiar cel pe care l-ai vrut si care chiar era asa cum il vroiai....apoi timpul trece...te vezi din ce in ce mai rar....toate obstacolele apar in calea voastra.... apoi t-i se spune ca nu merge... ca e distanta mare... ca sotul/sotia da semne de impacare...

dar un lucru e sigur : nimeni...chiar nimeni...nu este dispus la escapade de genul asta fara sa se implice emotional... si cum totul pare desprins din povesti...parerea mea este ca se merita traita o astfel de experienta minunata...fie ea si cu riscuri...sau fie ea acuzata de cei care se considera prea corecti... asa ca ...daca va iese in care...relatia"""... nu mai stati pe ganduri si savurati fiecare clipa cu placere....pentru ca se merita.

la urma urmei , acasa nu se mai numeste nimic a fi aventura si nici nu mai simti ceva din tot ce-a fost vreodata

va pup pe toti curiosii de pe aici... si aveti grija de voi !
kudika105225
Postat pe 24 Iulie 2011 14:07
De la: kudika105225, la data 2011-07-24 14:07:38orice relatie la distanta e ca o poveste cu printi si printese..

te vezi...te placi...te iubesti.... te mai intalnesti ...chiar din ce in ce mai des... apoi dupa ce vezi cat costa drumul...riscul de a nu se afla... implicatiile emotionale... necesitatea de a avea acea persoana langa tine in fiecare zi...apoi afli ca are nevasta ..sau sot...copil.... nevasta-sotul afla...baga divort.... el nu mai are bani...tu nu esti dispus/a sa mai chelui pentru el... sau ea...incepe sa te doara...incepi sa te gandesti daca se merita efortul vizavi de momentele placute... el /ea te vrea mai aproape....tu nu poti sa te desparti prea usor de ale tale...serviciu, familie....incepi sa te gandesti daca e chiar cel pe care l-ai vrut si care chiar era asa cum il vroiai....apoi timpul trece...te vezi din ce in ce mai rar....toate obstacolele apar in calea voastra.... apoi t-i se spune ca nu merge... ca e distanta mare... ca sotul/sotia da semne de impacare...

dar un lucru e sigur : nimeni...chiar nimeni...nu este dispus la escapade de genul asta fara sa se implice emotional... si cum totul pare desprins din povesti...parerea mea este ca se merita traita o astfel de experienta minunata...fie ea si cu riscuri...sau fie ea acuzata de cei care se considera prea corecti... asa ca ...daca va iese in care...relatia"""... nu mai stati pe ganduri si savurati fiecare clipa cu placere....pentru ca se merita.

la urma urmei , acasa nu se mai numeste nimic a fi aventura si nici nu mai simti ceva din tot ce-a fost vreodata

va pup pe toti curiosii de pe aici... si aveti grija de voi !
interesant punct de vedere
gabrielle_new
Postat pe 24 Iulie 2011 14:17
Da am o relatie seriosa la distanta, suntem de 3 anii inpreuna si inca si acum ne iubim ca la inceput.
kudika384201
Postat pe 24 Iulie 2011 15:13
De la: isabelle_11, la data 2011-07-24 14:17:19
De la: kudika105225, la data 2011-07-24 14:07:38orice relatie la distanta e ca o poveste cu printi si printese..

te vezi...te placi...te iubesti.... te mai intalnesti ...chiar din ce in ce mai des... apoi dupa ce vezi cat costa drumul...riscul de a nu se afla... implicatiile emotionale... necesitatea de a avea acea persoana langa tine in fiecare zi...apoi afli ca are nevasta ..sau sot...copil.... nevasta-sotul afla...baga divort.... el nu mai are bani...tu nu esti dispus/a sa mai chelui pentru el... sau ea...incepe sa te doara...incepi sa te gandesti daca se merita efortul vizavi de momentele placute... el /ea te vrea mai aproape....tu nu poti sa te desparti prea usor de ale tale...serviciu, familie....incepi sa te gandesti daca e chiar cel pe care l-ai vrut si care chiar era asa cum il vroiai....apoi timpul trece...te vezi din ce in ce mai rar....toate obstacolele apar in calea voastra.... apoi t-i se spune ca nu merge... ca e distanta mare... ca sotul/sotia da semne de impacare...

dar un lucru e sigur : nimeni...chiar nimeni...nu este dispus la escapade de genul asta fara sa se implice emotional... si cum totul pare desprins din povesti...parerea mea este ca se merita traita o astfel de experienta minunata...fie ea si cu riscuri...sau fie ea acuzata de cei care se considera prea corecti... asa ca ...daca va iese in care...relatia"""... nu mai stati pe ganduri si savurati fiecare clipa cu placere....pentru ca se merita.

la urma urmei , acasa nu se mai numeste nimic a fi aventura si nici nu mai simti ceva din tot ce-a fost vreodata

va pup pe toti curiosii de pe aici... si aveti grija de voi !
interesant punct de vedere

Ce gasesti interesant la acest "punct de vedere"?!
mobilemaimai_no1
Postat pe 24 Iulie 2011 15:13
Hooo trage frâna MaN! Din cate înteleg io acest topic se refera la o relatie adevarata(daca se poate spune asa). Ceva de genu' daca poti sa iubesti pe cineva cu adevarat sa traiesti numa' pt. acea persoana sa iti dai viata pt. acea persoana ia fiind la o oare care distanta. Aia ce spui tu "2 pe la TIMIS, 3 pe la ARAD sau nustiu pe unde..alea sunt curvãsãrii(nu e prea frumos da' acesta e cuvantul).PS. Si daca ai "bagat" 2-3 cuvinte in engleza asta nu te face mai destept ca altii ! Figlio di butana !(asta ca sa vezi ca nu stii numai tu limbi straine!)SI LA PARIU CA ,cum ajungi la una din "ralatiile " tale te bagi imediat cu limba?
SRK8481
Postat pe 24 Iulie 2011 15:19
De la: SRK8481, la data 2011-07-24 15:19:24Hooo trage frâna MaN! Din cate înteleg io acest topic se refera la o relatie adevarata(daca se poate spune asa). Ceva de genu' daca poti sa iubesti pe cineva cu adevarat sa traiesti numa' pt. acea persoana sa iti dai viata pt. acea persoana ia fiind la o oare care distanta. Aia ce spui tu "2 pe la TIMIS, 3 pe la ARAD sau nustiu pe unde..alea sunt curvãsãrii(nu e prea frumos da' acesta e cuvantul).PS. Si daca ai "bagat" 2-3 cuvinte in engleza asta nu te face mai destept ca altii ! Figlio di butana !(asta ca sa vezi ca nu stii numai tu limbi straine!)SI LA PARIU CA ,cum ajungi la una din "ralatiile " tale te bagi imediat cu limba?
Mde am facut o eroare comentul era pt. ANIMAL LOVER la mesajul postat din data 24 Iulie2011!
SRK8481
Postat pe 24 Iulie 2011 15:25
De la: Anamika2011, la data 2011-07-24 12:09:09da deoarece eu am o relatie la distanta si ne merge ok, devreme ce exista incredere. comunikare si intradevar iti doresti sa fii cu acea persoana faci tot posibilul de a fi cu ea.
Sa vorbesti la tel. si sa o iubesti inseamna ca faci tot posibilul sa fii cu ia OK AM INTELES dar asta nu înseamna ca îi esti cu adevarat alaturi ! Nu ?!
SRK8481
Postat pe 24 Iulie 2011 15:31
ba papagalule urcate si tu pa o femeie si apoi vi sa dai sfaturi numai bulangi cu orgasme din carti
animallover
Postat pe 24 Iulie 2011 15:34
De la: animallover, la data 2011-07-24 15:34:38ba papagalule urcate si tu pa o femeie si apoi vi sa dai sfaturi numai bulangi cu orgasme din carti


Bai vandam , care canta la mai multe tzambale ... nu fa pe gigolo ca aici nu sunt vazutzi bine astia ca tine .... alta chestie u in nici-un caz nu poti sa dai lectzii de relatzii ca u nu ai nici-una , sa tzi-o tragi cu una si alta nu inseaman ca ai relatzie cu ea :)))) , sa-tzi spun diferentza mie cand mi se scoala martanu rezolva ca am o relatzie de ceva timp , tzie cand tzi se scoala martanu stai si cautzi :))) vre.o obsedata de tine sau vre.o parasuta sau eu stiu ce tzacanite ai ca una intreaga la mine nu si-o trage asa din prima cu tine si alta chestie cand ii bagi limba in gura lu vre-una din zisele tale femei de peste tot , sa stai o secunda si sa te gandesti ce povesti are gura aia :))) ... astept niste texte inteligente din partea ta ..
xardasxp
Postat pe 24 Iulie 2011 22:19
Necesitate poate sa insemne un tinut de mana, un strans in brate la nevoie, un zambet care sa iti bucure ziua, un umar pe care sa stai la nevoie/bucurie, etc..
De necesitatile astea are toata lumea nevoie mai ales daca vorbim de o relatie, chiar nu poti sa te gandesti decat la un singur sens al cuvantului? Am crezut ca poti mai mult
kudika122870
Postat pe 25 Iulie 2011 00:10
De la: kudika122870, la data 2011-07-25 00:10:23Necesitate poate sa insemne un tinut de mana, un strans in brate la nevoie, un zambet care sa iti bucure ziua, un umar pe care sa stai la nevoie/bucurie, etc..
De necesitatile astea are toata lumea nevoie mai ales daca vorbim de o relatie, chiar nu poti sa te gandesti decat la un singur sens al cuvantului? Am crezut ca poti mai mult


ai dreptate!
pickard
Postat pe 25 Iulie 2011 06:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat urgent va rog 4 De la: kudika310661 29 Aprilie 2011 20:27
Despre bagatorii in seama pe site-urile de socializare. 5 De la: nicolagrozava 1 Iunie 2015 15:36
.va rog ajutati-ne 7 De la: Lavone2009 5 Noiembrie 2009 11:19
scrasnit din dinti 16 De la: scorpio67 27 Noiembrie 2009 08:12
ce parere aveti voi despre femeiile polisite? 38 De la: Lucia38 10 Noiembrie 2009 12:08