Setari Cookie-uri

Credeti in relatiile la distanta?

De la: Ame_ly, la data 2011-07-09 19:47:26

loveru nostru e tot pe drumuri,saracutul

live to ride and ride to live
miss_darine
Postat pe 9 Iulie 2011 19:51
De la: miss_darine, la data 2011-07-09 19:51:47
De la: Ame_ly, la data 2011-07-09 19:47:26

loveru nostru e tot pe drumuri,saracutul

live to ride and ride to live


rider biciu
Ame_ly
Postat pe 9 Iulie 2011 19:57
bitch e greu sa ti mai multe relati cu irina de la timisoara m.am certat saptama trecuta ca eu stau la 500 km de ea cica sunt departe da e super gagica are multi bani taksu are doua fabrici tate mari niste ochi superbi
animallover
Postat pe 9 Iulie 2011 19:59
bitch de ce nu te vad pe motor hai baga poze sa vada si ochiu meu ..pop
animallover
Postat pe 9 Iulie 2011 20:00
De la: Mariah08, la data 2011-07-09 15:24:22Credeti in relatiile la distanta? Ati avut o astfel de relatie pana acum? Cum a fost?


Salut , am avut 2 relatii la distanta , in 4 ani (fiecare cate 2 ani) , nu mai incerc experienta niciodata ! ! , nu sfatuiesc pe nimeni. Desi te obisnuiesti cu ideea , e destul de frustrant , si in afara de experienta in "a rabda" nu castigi nimic , relatia nu evouleaza in nici un fel .

Daca ai astfel de idei , iti urez succes si mai ales curaj
lucian_tristan
Postat pe 12 Iulie 2011 20:56
De la: Mariah08, la data 2011-07-09 15:24:22Credeti in relatiile la distanta? Ati avut o astfel de relatie pana acum? Cum a fost?


Nu! nu vad ce satisfactie ai doar sa-ti inchipui cum ar fi!
Face to face doar!
Thais13
Postat pe 13 Iulie 2011 07:11
relatiile la distanta sunt o amagire. doar ca sa poti spune ca esti cu cineva, caci in realitate esti singur. este un test de rabdare, asteptare .... si cam atat....
geanigi
Postat pe 13 Iulie 2011 16:23
De la: Flowers, la data 2011-07-09 16:00:44
De la: steffy91, la data 2011-07-09 15:50:00
De la: rondina, la data 2011-07-09 15:42:56Distanta ucide, iar ochii care nu se vad...se uita! Este in legea firii !

nu e adevarat...depinde de relatie,de oameni..depinde cum se inteleg,cat de mult se plac,cat de mult se iubesc...depinde atractia dintre ei...depinde de tot...da cred intr-o relatie la distanta pt k si a mea este...desi mai dureaza ff putin pana sa ne mutam impreuna...dar sunt oameni care traiesc la distanta,se iubesc,se respecta si nu se insala si crede-ma sunt mai ok decat cei care sunt aproape

ai dreptate..doar pe cei superficiali.. ii desparte distanta..daca doi oameni se iubesc cu adevarat cu adevarat ... nu ii desparte nimic


kirk
Postat pe 13 Iulie 2011 17:13
oare sa ma risc sa citesc tot?¿

hmmm nu cred.. alta data.. pòate...
Diavolyta_
Postat pe 13 Iulie 2011 17:17
oricum sa stiti ca s'ar putea sa mearga.. depinde de fiecare in parte..

la mine o mers spre exemplu ...
Diavolyta_
Postat pe 13 Iulie 2011 17:18

no,am avut si io o relatie la distanta de obicei femeile renunta primele.tot o clujanca de-a mea ar fi buna
kirk
Postat pe 13 Iulie 2011 17:22

Distanta? Ce inseamna distanta pentru tine- 100 km -800km – 1000km-8000Km? Stiu 2 astfel de relatii care au invins, da aproape 8000km distanta si o perioada de timp de peste un an de zile. Si culmea – stiu o relatie de mariaj in relatii bune la distanta de vre-o 800km care dureaza de vre-o 12 ani ( nu o comentez ca asta chiar nu pot sa inteleg)

Evident ca o relatie la distanta tine de cei doi participanti, de puterea sentimentelor lor, de gradul lor de comunicare, dar si de compromis…, dar mai ales de puterea lor de lupta pentru a mentine relatia. Problema e- cat timp sunt cei doi dispusi sa accepte distanta?

Secretul e sa comunici frecvent- fie email, messenger, web call, sau telefon, sms, clasica scrisoare, pachetul, sau comanda pe internet. Un mesaj simplu in fiecare zi nu strica nimanui si il ajuta pe celalalt sa te mentina in ganduri si sa-ti acorde atentie.

Sexul? Pey – cu toata tehnologia din ziua de azi chiar nu poti sa fii inventiv(a)?

Un alt mare secret la astfel de relatii este sinceritatea si incurajarea. Da, se poate intampla ca unul sa calce stramb, sau sa aiba indoieli- acum depinde de celalalt cat e dispus sa tolereze si sa-l incurajeze.

Din punctul meu de vedere, distanta intr-o relatie nu trebuie sa dureze la nesfarsit ( 1 an -2-3 – 7ani?) – ambii participanti trebuie sa faca tot ce le sta in putere ca sa reuseasca sa fie impreuna fizic, nu doar pentru scurt timp ce pentru viitor. Unul dintre ei trebuie sa renunte la tot pentru al urma pe celalalt – sau cum a facut unul din cuplurile pe care le cunosc – au ales o cale de mijloc – mai exact un alt oras decat cele in care erau ei –deci, ceva nou pentru amandoi (lumea e mare!)

Daca distanta nu e chiar asa mare – gen 400-600km – si cei 2 se pot vedea destul de frecvent, relatia la distanta poate dura mai multi ani, dar in continuare sustin nu poate dura la nesfarsit…

Asa ca bafta…!
kudika414401
Postat pe 22 Iulie 2011 22:42
De la: kirk, la data 2011-07-13 17:13:00
De la: Flowers, la data 2011-07-09 16:00:44
De la: steffy91, la data 2011-07-09 15:50:00
De la: rondina, la data 2011-07-09 15:42:56Distanta ucide, iar ochii care nu se vad...se uita! Este in legea firii !

nu e adevarat...depinde de relatie,de oameni..depinde cum se inteleg,cat de mult se plac,cat de mult se iubesc...depinde atractia dintre ei...depinde de tot...da cred intr-o relatie la distanta pt k si a mea este...desi mai dureaza ff putin pana sa ne mutam impreuna...dar sunt oameni care traiesc la distanta,se iubesc,se respecta si nu se insala si crede-ma sunt mai ok decat cei care sunt aproape

ai dreptate..doar pe cei superficiali.. ii desparte distanta..daca doi oameni se iubesc cu adevarat cu adevarat ... nu ii desparte nimic



Fulg-de-nea
Postat pe 22 Iulie 2011 22:45
De la: Flowers, la data 2011-07-22 22:45:41
De la: kirk, la data 2011-07-13 17:13:00
De la: Flowers, la data 2011-07-09 16:00:44
De la: steffy91, la data 2011-07-09 15:50:00
De la: rondina, la data 2011-07-09 15:42:56Distanta ucide, iar ochii care nu se vad...se uita! Este in legea firii !

nu e adevarat...depinde de relatie,de oameni..depinde cum se inteleg,cat de mult se plac,cat de mult se iubesc...depinde atractia dintre ei...depinde de tot...da cred intr-o relatie la distanta pt k si a mea este...desi mai dureaza ff putin pana sa ne mutam impreuna...dar sunt oameni care traiesc la distanta,se iubesc,se respecta si nu se insala si crede-ma sunt mai ok decat cei care sunt aproape

ai dreptate..doar pe cei superficiali.. ii desparte distanta..daca doi oameni se iubesc cu adevarat cu adevarat ... nu ii desparte nimic





mdea!ai dreptate danutza!
pickard
Postat pe 22 Iulie 2011 22:49
De la: kudika414401, la data 2011-07-22 22:42:07
Distanta? Ce inseamna distanta pentru tine- 100 km -800km – 1000km-8000Km? Stiu 2 astfel de relatii care au invins, da aproape 8000km distanta si o perioada de timp de peste un an de zile. Si culmea – stiu o relatie de mariaj in relatii bune la distanta de vre-o 800km care dureaza de vre-o 12 ani ( nu o comentez ca asta chiar nu pot sa inteleg)

Evident ca o relatie la distanta tine de cei doi participanti, de puterea sentimentelor lor, de gradul lor de comunicare, dar si de compromis…, dar mai ales de puterea lor de lupta pentru a mentine relatia. Problema e- cat timp sunt cei doi dispusi sa accepte distanta?

Secretul e sa comunici frecvent- fie email, messenger, web call, sau telefon, sms, clasica scrisoare, pachetul, sau comanda pe internet. Un mesaj simplu in fiecare zi nu strica nimanui si il ajuta pe celalalt sa te mentina in ganduri si sa-ti acorde atentie.

Sexul? Pey – cu toata tehnologia din ziua de azi chiar nu poti sa fii inventiv(a)?

Un alt mare secret la astfel de relatii este sinceritatea si incurajarea. Da, se poate intampla ca unul sa calce stramb, sau sa aiba indoieli- acum depinde de celalalt cat e dispus sa tolereze si sa-l incurajeze.

Din punctul meu de vedere, distanta intr-o relatie nu trebuie sa dureze la nesfarsit ( 1 an -2-3 – 7ani?) – ambii participanti trebuie sa faca tot ce le sta in putere ca sa reuseasca sa fie impreuna fizic, nu doar pentru scurt timp ce pentru viitor. Unul dintre ei trebuie sa renunte la tot pentru al urma pe celalalt – sau cum a facut unul din cuplurile pe care le cunosc – au ales o cale de mijloc – mai exact un alt oras decat cele in care erau ei –deci, ceva nou pentru amandoi (lumea e mare!)

Daca distanta nu e chiar asa mare – gen 400-600km – si cei 2 se pot vedea destul de frecvent, relatia la distanta poate dura mai multi ani, dar in continuare sustin nu poate dura la nesfarsit…

Asa ca bafta…!

ehe
pickard
Postat pe 22 Iulie 2011 22:50
De la: pickard, la data 2011-07-22 22:49:31
De la: Flowers, la data 2011-07-22 22:45:41
De la: kirk, la data 2011-07-13 17:13:00
De la: Flowers, la data 2011-07-09 16:00:44
De la: steffy91, la data 2011-07-09 15:50:00
De la: rondina, la data 2011-07-09 15:42:56Distanta ucide, iar ochii care nu se vad...se uita! Este in legea firii !

nu e adevarat...depinde de relatie,de oameni..depinde cum se inteleg,cat de mult se plac,cat de mult se iubesc...depinde atractia dintre ei...depinde de tot...da cred intr-o relatie la distanta pt k si a mea este...desi mai dureaza ff putin pana sa ne mutam impreuna...dar sunt oameni care traiesc la distanta,se iubesc,se respecta si nu se insala si crede-ma sunt mai ok decat cei care sunt aproape

ai dreptate..doar pe cei superficiali.. ii desparte distanta..daca doi oameni se iubesc cu adevarat cu adevarat ... nu ii desparte nimic





mdea!ai dreptate danutza!

multumesc!
Fulg-de-nea
Postat pe 22 Iulie 2011 22:50
De la: Flowers, la data 2011-07-22 22:50:53
De la: pickard, la data 2011-07-22 22:49:31
De la: Flowers, la data 2011-07-22 22:45:41
De la: kirk, la data 2011-07-13 17:13:00
De la: Flowers, la data 2011-07-09 16:00:44
De la: steffy91, la data 2011-07-09 15:50:00
De la: rondina, la data 2011-07-09 15:42:56Distanta ucide, iar ochii care nu se vad...se uita! Este in legea firii !

nu e adevarat...depinde de relatie,de oameni..depinde cum se inteleg,cat de mult se plac,cat de mult se iubesc...depinde atractia dintre ei...depinde de tot...da cred intr-o relatie la distanta pt k si a mea este...desi mai dureaza ff putin pana sa ne mutam impreuna...dar sunt oameni care traiesc la distanta,se iubesc,se respecta si nu se insala si crede-ma sunt mai ok decat cei care sunt aproape

ai dreptate..doar pe cei superficiali.. ii desparte distanta..daca doi oameni se iubesc cu adevarat cu adevarat ... nu ii desparte nimic





mdea!ai dreptate danutza!

multumesc!


tot la fel poate fi si o relatie la doua blocuri distanta dezastruoasa
pickard
Postat pe 22 Iulie 2011 23:04
De la: pickard, la data 2011-07-22 23:04:09
De la: Flowers, la data 2011-07-22 22:50:53
De la: pickard, la data 2011-07-22 22:49:31
De la: Flowers, la data 2011-07-22 22:45:41
De la: kirk, la data 2011-07-13 17:13:00
De la: Flowers, la data 2011-07-09 16:00:44
De la: steffy91, la data 2011-07-09 15:50:00
De la: rondina, la data 2011-07-09 15:42:56Distanta ucide, iar ochii care nu se vad...se uita! Este in legea firii !

nu e adevarat...depinde de relatie,de oameni..depinde cum se inteleg,cat de mult se plac,cat de mult se iubesc...depinde atractia dintre ei...depinde de tot...da cred intr-o relatie la distanta pt k si a mea este...desi mai dureaza ff putin pana sa ne mutam impreuna...dar sunt oameni care traiesc la distanta,se iubesc,se respecta si nu se insala si crede-ma sunt mai ok decat cei care sunt aproape

ai dreptate..doar pe cei superficiali.. ii desparte distanta..daca doi oameni se iubesc cu adevarat cu adevarat ... nu ii desparte nimic





mdea!ai dreptate danutza!

multumesc!


tot la fel poate fi si o relatie la doua blocuri distanta dezastruoasa

depinde ..de caracterul fiecaruia..si..felul in care iubeste:))
seara buna Picard!
sa fi iubit!
Fulg-de-nea
Postat pe 22 Iulie 2011 23:08
De la: Flowers, la data 2011-07-22 23:08:23
De la: pickard, la data 2011-07-22 23:04:09
De la: Flowers, la data 2011-07-22 22:50:53
De la: pickard, la data 2011-07-22 22:49:31
De la: Flowers, la data 2011-07-22 22:45:41
De la: kirk, la data 2011-07-13 17:13:00
De la: Flowers, la data 2011-07-09 16:00:44
De la: steffy91, la data 2011-07-09 15:50:00
De la: rondina, la data 2011-07-09 15:42:56Distanta ucide, iar ochii care nu se vad...se uita! Este in legea firii !

nu e adevarat...depinde de relatie,de oameni..depinde cum se inteleg,cat de mult se plac,cat de mult se iubesc...depinde atractia dintre ei...depinde de tot...da cred intr-o relatie la distanta pt k si a mea este...desi mai dureaza ff putin pana sa ne mutam impreuna...dar sunt oameni care traiesc la distanta,se iubesc,se respecta si nu se insala si crede-ma sunt mai ok decat cei care sunt aproape

ai dreptate..doar pe cei superficiali.. ii desparte distanta..daca doi oameni se iubesc cu adevarat cu adevarat ... nu ii desparte nimic





mdea!ai dreptate danutza!

multumesc!


tot la fel poate fi si o relatie la doua blocuri distanta dezastruoasa

depinde ..de caracterul fiecaruia..si..felul in care iubeste:))
seara buna Picard!
sa fi iubit!

buna seara! mda! daca nu e caracter si cuvant, nimic nu e!si incredre daca nu e....sau daca chiar nu poate fi din vina unuia... mai trebuie lucrat
pickard
Postat pe 22 Iulie 2011 23:11
Picard..ce nu intelegi?
Fiecare om..iubeste in felul lui...distanta nu omora...si ucide..de exista incredere si iubire adevarata intre doi oameni...asta nu e un motiv..despartire....:))
si..pa ...noapte buna!
Fulg-de-nea
Postat pe 22 Iulie 2011 23:24
De la: Flowers, la data 2011-07-22 23:24:04 Picard..ce nu intelegi?
Fiecare om..iubeste in felul lui...distanta nu omora...si ucide..de exista incredere si iubire adevarata intre doi oameni...asta nu e un motiv..despartire....:))
si..pa ...noapte buna!


pa! nu te enerva! am zis si eu o prostie
pickard
Postat pe 22 Iulie 2011 23:31
parerea mea este ca , o relatie la distanta nu se poate , exista cateva sanse numai daca relatzia chiar a inceput la distantza adik acele pers s-au vazut face to face de foarte putine ori si toata relatai lor se bazeaza mai mult pe comunicare (telefonic, messenger etc) ... O relatie normala ,supa cum stim cu totzii, se bazeaza i mare parte pe sex/dragoste, nu stiu sa existe tehnologie sa se poata face sex/dragoste la distanta, deci, farmecul iubirii dispare, apare un fel de pritenie , tzi mereu legatura cu parteneru/a numai din obijnuintza si pentru simplu fapt ca itzi cunoaste carateru si probleme si toata viatza ta si cu siguranta te poate ajuta,, nu e posibil ca dupa o perioada lunga fara contact fizic(aici ma refer si la o simpla imbratzisare nu numai la sex) sa mai spui te iubesc sau mi,e dor de tine avand in acelasi timp fluturasi in stomac sau palpitatzi sau zambetu pe buze, aceste cuvinte "te iubesc" sau "mi.e dor de tine" o sa fie intr-o conversatzie , smenele de punctuatzie, adik in loc de ".punct" zici te iubesc, in loc de ",virgula" zici mi,e dor de tine, aceste cuvinte nu o sa mai aiba nici,o valoare .... sa termin comentariu si sa imi arata si latura insesnibila ,,, dak nu cumva e vorba de 2 pers(fata,baiat) inadaptatzi ai societatzii care pur si simplu nu ii vrea nimeni , atunci o relatzie la distantza nu poate rezista.imi cer scuze dak,,,,, cumva nu m-am facut intzeles pe ici pe colo , nu prea le mai am cu stilu de exprimare...o zi buna va doresc.
xardasxp
Postat pe 23 Iulie 2011 06:53
De la: Mariah08, la data 2011-07-09 15:24:22Credeti in relatiile la distanta? Ati avut o astfel de relatie pana acum? Cum a fost?


Da, am avut o relatie la distanta timp de un an. El in Anglia, eu in Romania. Inainte sa plece fusesem impreuna 5 luni si ne iubeam mult, eram intr-un fel cuplul perfect. A fost f greu, erau momente in care ma uitam la cei din jur si nu intelegeam cum de nu vad cat de fericiti sunt pentru ca au pe cel drag langa ei. A fost un an plin de frustrari, de sperante si de eforturi. Au fost multe probleme, mai ales ca el ar fi tb sa stea plecat 4 ani. Dar asta nu ne-a descurajat. Ne-am si despartit la un moment dat incercand sa trecem unul peste altul, dar nu a mers. Preferam sa stau cu el pe Skype decat sa ies cu orice alt tip in oras.. Vorbeam zilnic, ne uitam la seriale impreuna, stateam cu el pana adormea... [traiasca Skype-ul!]

Si dupa un an.. si-a inghetat anul si a venit in tara. Eram atat de fericiti amandoi, nu se putea descrie. Dar peste cateva luni ne-am despartit. De ce? Din cauza faptului ca atunci cand stai la distanta este f greu sa mentii contactul cu realitatea, iti creezi un fel de imagine a celui drag, iar momentul cand vine in tara devine in imaginatia ta perfect. Incepi sa ai asteptari prea mari. Iar asteptarile prea mari si frustrarile acumulate in atata timp pot roade relatia.

Eu nu cred ca exista o regula pentru relatiile la distanta. Pot sa mearga, pot sa nu mearga. Importanta e atitudinea partenerilor. Iubirea nu e de ajuns, ai nevoie de muulta comunicare, incredere [crede-ma, daca devii paranoic totul se duce de rapa] si mai ales trebuie sa il accepti pe cel de langa tine cu defecte cu tot, sa nu il idealizezi. Pe Skype iti poti ascunde defectele, dar tb sa nu uiti ca in momentul in care are loc intalnirea fata-in-fata, toate defectele alea pe care ai incercat din rasputeri sa le ascunzi, vor aparea mai mari ca niciodata. So... secretul este sa iti deschizi sufletul si va impartasiti permanent toate gandurile si sentimentele, fie ele pozitive sau negative.

In rest... in cazul relatiilor la distanta: daca amandoi vor si iubesc, eu cred ca se poate.
Nadzieja
Postat pe 23 Iulie 2011 11:50
De la: lucian_tristan, la data 2011-07-12 20:56:22
De la: Mariah08, la data 2011-07-09 15:24:22Credeti in relatiile la distanta? Ati avut o astfel de relatie pana acum? Cum a fost?


Salut , am avut 2 relatii la distanta , in 4 ani (fiecare cate 2 ani) , nu mai incerc experienta niciodata ! ! , nu sfatuiesc pe nimeni. Desi te obisnuiesti cu ideea , e destul de frustrant , si in afara de experienta in "a rabda" nu castigi nimic , relatia nu evouleaza in nici un fel .

Daca ai astfel de idei , iti urez succes si mai ales curaj


asa e, mare dreptate ai..... netul asta bata l vina....te indragostesti la prima vedere , si stai dupa aceea si speri ca l / o revezi , dar nu e asa.... sunt persoane care au vieti duble si daca stati departe unul de celalalt , nu poti verfica....in afara de "frustrari" si "rabdare" nu ai parte de nimik...si eu la fel va spun, sa nu incercati aceasta dragoste la distanta....veti avea parte de multa dezamagire
kudika034292
Postat pe 23 Iulie 2011 12:03
De la: Mariah08, la data 2011-07-09 15:24:22Credeti in relatiile la distanta? Ati avut o astfel de relatie pana acum? Cum a fost?


Toate relatiile celor plecati la munca in strainatate sunt asa.Unele se intaresc - dialogul dintre soti, intensitatea comunicarii si dorinta ii fac sa se simta mai aproape ca oricand. Iar cand sunt impreuna - de cateva ori pe an reuseste cel plecat sa mearga acasa, o data, de doua ori cel de acasa il viziteaza pe cel plecat - dragostea e mereu noua, parca se descopera a fi si mai mare.
Altele se "balacaresc" - nu se despart, caci interesul material ori copiii, ori ambele, ii tin in plasa, dar isi vad fiecare de "viatza lui" si si-o traiesc cum apuca, cu surogate... De cateva ori pe an se revad teatral si patetic... Si tot asa, pana cand unul dintre ei oboseste sau se plictiseste sau si-a atins scopul si renunta la distanta.
Dupa parerea mea, o relatie de dragoste se naste si se dezvolta bine intre doi oameni care comunica permanent si cu toate simturile, fara frustrarile provocate de distanta - exceptiile sa fie de scurta durata si sa fie justificate de scop... Altfel, sunt relatii sortite esecului sau nu se pot numi relatii de dragoste. Poate gresesc din incapacitatea de a crede in relatiile la distanta.
mobilemaimai_no1
Postat pe 23 Iulie 2011 14:19
De la: Mariah08, la data 2011-07-09 15:24:22Credeti in relatiile la distanta? Ati avut o astfel de relatie pana acum? Cum a fost?
si cu ce te ajuta daca iti impartasim experientele noastre referitoare la acest tip de relatie? s-ar putea sa nu avem acelasi mod de gandire, ori partenerul nostru sa nu semene deloc cu al tau. suntem diferiti, actionam diferit.. totusi.. poti face o mica analiza asupra ta si a partenerului tau: cat de des simtiti nevoia unui contact fizic? cum stati cu increderea? ati fi dispusi sa va mutati impreuna, incepand o noua viata in alt oras, in viitor? etc...
DirtyDianna
Postat pe 23 Iulie 2011 14:49
depinde, o prietena de-a mea a stat un an si ceva cu un tip la distanta...bine in perioada asta s-a si dus la el si au stat impreuna vreo 4 luni ....si acum au trecut la chestii serioase, s au mutat impreuna, fac planuri de nunta,,,
depinde de ambele persoane
beyoance
Postat pe 23 Iulie 2011 14:58
nu normal
iacobaurao
Postat pe 23 Iulie 2011 16:24
De la: iacobaurao, la data 2011-07-23 16:24:55nu normal

da daca distanta este mai mica decat lungimea matarangii.
PRALEA_
Postat pe 23 Iulie 2011 16:29
Depinde cat de mare este distanta si cat de mult va iubit!
La o distanta mai mica (100-200km) e ok, va vedeti mai des (1-2ori pe saptamana+ weekendurile), daca e mai mult si va vedeti la o luna, am ceva retineri, oricat de intensa e povestea asta, pana la urma, unul dintre voi tot va ceda cautandu-si necesitatile in alta parte!
kudika122870
Postat pe 23 Iulie 2011 17:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Farmece si vraji 100 De la: motzata 16 Noiembrie 2015 22:50
Ce parere aveti asupra acestei afirmatii? 11 De la: yrtdssdd 5 Iulie 2009 18:51
Vreau sa il recuceresc:X 23 De la: Celia_29 2 Octombrie 2010 22:48
Problema foarte importanta!!!!!Un sfat va rooooooog!!!!!! :) 175 De la: anca0704 14 August 2009 19:09
cum se sterge un topic? 8 De la: _stef80_ 2 Iunie 2009 16:32